Općenito > Tutorijali

Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom

<< < (3/3)

pukycro:
Imam TV LG LN5400 star 2 godine. Ne prikazuje idx titlove pa sam izvršio muxanje prema preporuci s My MP4box programom. Sve traje vrlo kratko i zaista je jednostavno.
Tilovi su plavi i to mi ne smeta ali....nakon 5-6 minuta titlovi se "stisnu" i premjeste u donji lijevi kut i nikakva akcija ne pomaže.
Probao sam nekoliko epizoda da ne bi ispalo da je samo u jednoj greška,ali svejedno ista se stavar ponavlja.
Ima li kakvog savjeta, osim naravno kompletnog rekodiranja što traje koliko i epizoda.

Probao sam i s MKVTollNix i isto je brzo i sve je u redu jedino je pozicija titla vrlo niska, može li se to promijeniti?

Hvala

Almin:
A zašto ne probaš sa AVIAddXSubs koji umuksa titlove tamo gdje ti ukucaš da ti budu na ekranu TV-a i nema šanse da igdje odšetaju? Uputstvo imaš ovdje: http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,30515.0.html

pukycro:
Sve sam uradio prema uputama, ali problem je u tome što me traži srt titlova a ja imam idx/sub.
Može li se tu što uraditi?

Almin:
Ma nisi sve uradio prema uputama. Ponovo pažljivo pročitaj uputstvo, može i idx/sub umuksati. Iza kartica SUB1-SUB8 imaš karticu sub/idx. Nađi u uputstvu šta sve trebaš uraditi na toj kartici i namjesti tako kako piše.
Ako ti je video fajl MKV:
9. Merge mkv and idx/sub - Spoji mkv i idx/sub.
Kada odaberemo idx/sub titlove za MKV video datoteku, AVIAddXSubs ih može automatski spojiti s mkv preko mkvmerge alata.
To radi mkvmerge.exe koji mora biti prisutan u AVIAddXSubs instalacijskom direktoriju. Ako imate instaliran MKVToolNix onda kopirajte mkvmerge.exe u AVIAddXSubs direktorij.
Ako nemate, preuzmite i instalirajte MKVToolNix odavde: https://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/downloads.html#windows.
Novi MKV s titlovima će biti kreiran u izlaznom direktoriju.

Dakle, bez pretvaranja MKV u AVI će program AVIAddXSubs umuksati idx/sub titlove.

Ako ti je video fajl MP4:
Onda ga moraš sa AVIAddXSubs prvo pretvoriti u AVI i sam će ti automatski umuksati idx/subs titlove i imaćeš AVI fajl sa umuksanim titlovima koji će imai ekstenziju *.DIVX
Detaljno opisan postupak imaš u uputstvu za AVIAddXSubs.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju