Autor Tema: Vjerujete li u Boga???  (Posjeta: 8478 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #30 : 26.09.2011. 17:32:34 »
Što više o ovoj temi razmišljam sve je više razloga za ateizam. Neko nas jeste stvorio, ali da li baš Bog... Ljudi su od pamtiveka za ono što nisu znali da opišu i za šta nisu imali objašnjenje pripisavali Bogu, nekad se za munju smatralo da je gnev Boga, a onda je ta pojava objašnjena i od jednom više nema veze sa Bogom. Crkva ja čista smejurija o njoj ne treba trošiti reči, pogledajte samo šta rade i sve će biti jasno. Ako vernik traži Boga, treba ga tražiti u sebi i prirodi. Biblija sama sebi sebi skače u stomak na svakom koraku, i krši ono što pripoveda ??? Kao što reče moj profesor, Bibliju posmatrajte kao umetničko delo, ne kao versku knjigu. Za neke druge religije neću ni da komentarišem kad pripovedaju nešto kao što je džihad i slično.
Što se mene tiče, još uvek nisam potpuno odbacio postojanje Boga, jer se neki stvari, koje sam doživeo, ne mogu drugačije objasniti.

Koliki post  :zzz

vrlo lijepo objasnjeno,sto se tice krscanstva i ja sam nekad bio njihov pristalica dok prije 2 godine nisam presao na islam,i smeta mi pomalo kad ljudi pripisuju nasilje i terorizam ovoj vjeri koja zahtjeva mir,vec 2 godine krecem se u drustvu ljudi koji su isto muslimani i ni rijec nikad nisam cuo da je neko spomenuo da nekom treba nanijeti bol ili kakvo nasilje,sto se tice svjetske scene mislim da nije to cudno,jer je i sam poslanik Muhammed a.s nagovijestio u 6 vijeku da ce doci vrijeme kada ce se islam podijeliti na mnoge grupe tako da mislim da je sad to vrijeme ali u globalu islam je miroljubiva vjera,i samo oni koji se krecu u krugu ljudi koji islam prihvataju kao putokaz zivota znaju o cemu pricam


Neka mi niko ne zameri, ali mislim da je islam loše prepisivanje na času veronauke od strane muhameda. Tebi preporučujem da bez prethodnih predrasuda i otvorenog uma odgledaš seriju Ancient Aliens. Ne kao naučnu seriju o univerzumu već kao seriju koja će ti možda pružiti neke odgovore.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #31 : 26.09.2011. 17:46:02 »
upravo stavljena na skidanje,ja ne bjezim od toga da se sto vise informisem,ne znam zasto mislis da islam prepisivanje kada se govori o stvarima o kojima krscani nemaju pojma,da li ti je recimo poznato da je muhammed a.s najavio rusenje blizanaca 11.semptembra kao i rat nakon toga,kao i opis ljudi koji ce napasti,da li je prepisivao od krscana atomsku fiziku kad je rekao da postoje dosta sitnije cestice od atoma,da postoje valovi ispod valova,da svaki covjek ima drugaciji otisak prsta,da majka dijete nosi u stomaku ispod 3 tmine,da postoje milioniti dijelovi spermatozoida iz kojeg covjek nastaje,da je redni broj zeljeza 56,da li je Muhammed a.s prepisao od krcanstva da je brzina svjetlosti  300.000 km/sekundu.i sve mnogo vise a taj isti covjek jeo je hranu rukama,da je bio  neki mozak vjerovatno bi sebi izmislio kasiku...

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #32 : 26.09.2011. 17:51:02 »
da li ti je recimo poznato da je muhammed a.s najavio rusenje blizanaca 11.semptembra kao i rat nakon toga,kao i opis ljudi koji ce napasti,da li je prepisivao od krscana atomsku fiziku kad je rekao da postoje dosta sitnije cestice od atoma,da postoje valovi ispod valova,da svaki covjek ima drugaciji otisak prsta,da majka dijete nosi u stomaku ispod 3 tmine,da postoje milioniti dijelovi spermatozoida iz kojeg covjek nastaje,da je redni broj zeljeza 56,da li je Muhammed a.s prepisao od krcanstva da je brzina svjetlosti  300.000 km/sekundu.i sve mnogo vise a taj isti covjek jeo je hranu rukama,da je bio  neki mozak vjerovatno bi sebi izmislio kasiku...

Aj sad lepo dokumentovane izvore za sve boldovano...  pionir

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #33 : 26.09.2011. 17:54:12 »
da li ti je recimo poznato da je muhammed a.s najavio rusenje blizanaca 11.semptembra kao i rat nakon toga,kao i opis ljudi koji ce napasti,da li je prepisivao od krscana atomsku fiziku kad je rekao da postoje dosta sitnije cestice od atoma,da postoje valovi ispod valova,da svaki covjek ima drugaciji otisak prsta,da majka dijete nosi u stomaku ispod 3 tmine,da postoje milioniti dijelovi spermatozoida iz kojeg covjek nastaje,da je redni broj zeljeza 56,da li je Muhammed a.s prepisao od krcanstva da je brzina svjetlosti  300.000 km/sekundu.i sve mnogo vise a taj isti covjek jeo je hranu rukama,da je bio  neki mozak vjerovatno bi sebi izmislio kasiku...

Aj sad lepo dokumentovane izvore za sve boldovano...  pionir

ok u sljedecih nekoliko postova slijedi dokumentacija ne samo na ovo nego i na mnoge druge stvari koje je Muhammed a.s rekao da ce se desiti tema je dosta opsirna ali cu uciniti kroz par teza da je potvrdim...
« Zadnja izmjena: 26.09.2011. 17:55:58 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #34 : 26.09.2011. 18:20:36 »
"Pustio je dva mora da se dodiruju,između njih je pregrada i oni se ne miješaju"
Iako se voda sredozemnog mora na Gibraltaru susrece sa vodama Atlanskog okeana dokazano je da njene karakteristike ostaju nepromjenjene .Ustanovljeno je da zbog prisutnosti fizicke snage nazvane "površinski napon" vode susjednih mora se ne miješaju!

"Ili su kao tmine dubokih mora koje prekrivaju talasi sve jedan za drugim,iznad kojih su oblaci,sve tmine jedna iznad drugih,prst pred okom ne vidi,a onaj kome Allah ne da svijetlo neće ga ni imati"
Znamo da tmina dubokih mora vlada od 200 m i dublje.Na ovim dubinama skoro nema svijetlosti ,a na dubinama preko 1000 m nemoguće je naći ikakvu svijetlost.U vrijeme Objave Kur`ana časnog i života Muhammeda a.s kakva je postojala tehnologija pomoću koje bi se mogle istraziti dubine mora?

STANJE KOSMOSA

" A nebo smo mi snagom sazdali i zbilja širimo ga mi"(Ez-Zarijat :47)...(Ako nekom nije jasno ovo zasto se u Kur`anu spominje "Mi",naime to je u arapskom jeziku odraz za velicinu,Allah za sebe kaze Mi,dakle ne misli se na mnozinu,Jer Allah je jedan!)
Dakle u 20 stoljeću(tek u 20  ) istrazianja su provedena da kosmos ima svoj pocetak i da se konstantno širi

" I sunce se kreće do svoje određene granice,i to je odredba Silnog i Sveznajućeg"
Sunce u jednom danu pređe putanju od 17 280 000 kilometara .

PLANINE

"Ti vidiš planine i misliš da su nepomične,a one promiču kao što promiču oblaci,to je Allahovo dijelo koji je sve savršeno stvorio,On doista zna ono što radite"(An -Naml 88)
Proračunato je da godisnje kretanje kontinenata iznosi izmedju 1 i 5 cm..

Cuo sam Allahova Poslanika saws gdje veli :” U covjeku ima 360 zglobova, na njemu je da na svaki taj zglob ucini sadaku (dobrocinstvo)”

sta kaze moderna nauka za ovo

Medical evidence about the 360 joints: Medicinski dokaz za 360 zglobova

...A onome koga želi u zabludi ostaviti - On srce njegovo stegne i umornim učini kao kad čini napor da na nebo uzleti...
(6- Al-An'am, 125)

U ovom ajetu se osoba, koja iz određenih razloga osjeća umor i tegobu u srcu, uspoređuje sa osobom koja se uzdiže prema nebu i koja zbog toga osjeća tegobu u prsima. Danas nam je poznato da se penjući u visinu smanjuje atmosferski pritisak, dok krvni pritisak raste i što opterećuje srce i krvne sudove. Osim toga, smanjuje se količina kisika u zraku što prouzrokuje otežano disanje, a i u plućima se osjeća tegoba i naprezanje, što se povećava daljim uzdizanjem i na kraju se dolazi do tačke u kojoj je život nemoguć.
U vrijeme Vjerovjesnika nije bilo letjelica. Uzmemo li u obzir da je prvo mjerenje pritiska Toricelli ostvario 1643. godine, onda je nemoguće tvrditi da su u tom periodu ljudi nešto znali i o smanjenju pritiska. Osim toga, ne može se reći ni da su raspolagali nekim saznanjima o krvotoku i plućima. Može se reći da su se ljudi iz perioda Muhammeda, a. s., penjali na planine i da su se dijelom uvjerili o teškoći disanja na visini. Međutim, u ajetu se ne govori o osjećaju umora i tegobe u srcu kada se penje na planinu; govori se o situaciji koja nastaje uzdizanjem ka nebu. Formulacija ''uzdizanje ka nebu'' obuhvata daleko veću razdaljinu od penjanja na planinu.

Zar čovjek misli da kosti njegove nećemo sakupiti? Hoćemo, Mi možemo stvoriti jagodice prsta njegovih ponovo.
(75- Al-Kiyamah, 3-4)

Ljudima koji su živjeli u doba Vjerovjesnika vrhovi prstiju nisu predstavljali ništa značajno. Godine 1856. Englez po imenu Genn Ginsen otkrio je da svaki čovjek posjeduje različite linije na vrhovima svojih prstiju. Sve do tog vremena čovječanstvo nije ništa znalo o ovoj izvanrednoj odlici vrhova prstiju.

1.Bliži se Čas i Mjesec se raspolutio!
2. a oni, uvijek kada vide čudo, okreću glave i govore: "Magija/Čarolija neprestana!"
mjesec se raspolovio 617 godine poslije nove ere, to je bilo jedne noci kad je poslanik bio izazvan da pokaze neko cudo, kao dokaz da je on poslanik, i pokazao prstom na mjesec i raspolovio se,

ovo je samo jedan mali dio u nastavku slijedi buducnost


...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #35 : 26.09.2011. 18:23:51 »
Pročitao sam, nisam ubeđen, čak štaviše, sad si me još udaljio  :-\

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #36 : 26.09.2011. 18:29:06 »
Pročitao sam, nisam ubeđen, čak štaviše, sad si me još udaljio  :-\

postujem tvoje misljenje ali ne razumijem sta ti nije jasno :ne-zna

pogledaj ovaj klip o broju pi pa reci sta mislis

« Zadnja izmjena: 26.09.2011. 18:31:51 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #37 : 26.09.2011. 18:34:19 »
Ne znam puno toga o islamu tako da ne znam ovo. Ali, ako je ovo razlog za toliku veru onda po istoj logici su i Nostardamus, braća Tarabići, baba Vanga, proroci božji. I još jedno, ako ja ne poštujem kuran i načela jer ne verujem u to i jer sam druge vere, da li to znači da neću dobiti zagrobni život, ili ću u pakao, ne znam kako tamo stoji  ;D isto i sa muslimanima koji ne poštuju Bibliju  ???

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #38 : 26.09.2011. 18:42:19 »
Ne znam puno toga o islamu tako da ne znam ovo. Ali, ako je ovo razlog za toliku veru onda po istoj logici su i Nostardamus, braća Tarabići, baba Vanga, proroci božji. I još jedno, ako ja ne poštujem kuran i načela jer ne verujem u to i jer sam druge vere, da li to znači da neću dobiti zagrobni život, ili ću u pakao, ne znam kako tamo stoji  ;D isto i sa muslimanima koji ne poštuju Bibliju  ???

Muslimani ne postuju bibliju??? Pa nama je naređeno da se prema bibliji odnosimo na najljepsi moguci nacin,a Isus je covjek koji u Islamu ima vrlo visoko mjesto,pa u Kuranu je zivot Isusa opisan vise nego u bibliji,isti slucaj je i sa Mojsijem,dositnih detalja je napisano njihovo rođenje,zivot i smrt,kao i stvari koje su radili,ako mi ne vjerujes na ovom linku imas online Kuran na nasem jeziku uz ucenje najboljih svjetskih ucaca,citaj malo i na dosta ces mjesta vidjeti o cemu ti govorim,a sta velis za ovaj klip nije valjda i ovo sve slucajno nastalo

http://tanzil.net/#trans/bs.korkut/113:1
« Zadnja izmjena: 26.09.2011. 18:45:09 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline gruco

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #39 : 26.09.2011. 18:50:33 »
Ajde jedan intermeco, pa nastavite ;D


Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #40 : 26.09.2011. 18:55:03 »
"U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog. Ona bijaše u početku u Boga. Sve postade po njoj."

Riječ = Ljubav

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #41 : 26.09.2011. 19:10:29 »
klip uklonjen

evo malo o buducnosti,vecina stvari primjetit cete da je vec bila kokicekola


"U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog. Ona bijaše u početku u Boga. Sve postade po njoj."

Riječ = Ljubav
clapp clapp clapp
« Zadnja izmjena: 26.09.2011. 19:20:31 petko »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #42 : 26.09.2011. 19:21:22 »
aux, postavljanje ovakvih klipova kod nas nije dozvoljeno.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #43 : 26.09.2011. 19:24:34 »
je, totalni fail od klipa nazalost, ajde nemoj vise. a i tak i tak mislim da ce tema zavrsit u kosu za smece jer ovo nije bilo u pocetnoj ideji, no ocito neki nisu citali od pocetka

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #44 : 26.09.2011. 19:25:44 »
aux, postavljanje ovakvih klipova kod nas nije dozvoljeno.

sorry nisam znao vidite da sam odnedavno na forumu pa mi nije ni zamjeriti,samo se nadam da nisam nekog uvrijedio jer mi to nije bila nikakva namjera :andjelak

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Vjerujete li u Boga???
« Odgovor #45 : 26.09.2011. 19:29:47 »
Ovo je bilo dovoljno o toj temi.

 katanaz




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Tags: