Autor Tema: Liga Prvaka 2013/2014  (Posjeta: 196933 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1080 : 05.03.2013. 22:42:09 »
Pa daj pogledaj kako se u engleskoj sudi, ili u italiji. Njemačka liga je jedina koja stvarno ima dobro suđenje. Španjolska, engleska i talijanska, sve je to isto. Svaki tjedan u engleskoj imaš pregršt sumnjivih situacija, kao i u većini liga.

Ovo nije francuska , talijanska , njemacka , engleska , a boga mi ni spanska liga . Ovo je krem fudbala u svakom pogledu , koji TREBAJU da sude najbolje sudije , pa makar ih 10 bilo iz Engleske ili Italije , a ne da sudi LOPOV iz , ponavljam , NAJKORUMPIRANIJE I NAJSUMNJIVIJE LIGE U POZNATOM UNIVERZUMU .

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1081 : 05.03.2013. 22:45:04 »
I po meni je za crveni. A mislim da je i Nani to znao, folirao se posle sa povredom iako mu nije bilo ništa, a tačno je imao taj trzaj nogom za udarac. Jednostavno, noga ne sme toliko visoko.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1082 : 05.03.2013. 22:45:09 »
Nemaš dokaza za to tako da ne pretjeruj. Ja vidim kako u engleskoj se sudi i tamo ima najviše krađa, kao i u talijanskoj ligi. Ima svugdje, ali par liga se izdvajaju. Samo kad se sudi za manje klubove, onda nitko o tome ne govori, a kad za velike, onda svi skaču i govore kako kradu. Dvije strane gledati, a ne padati po medijski utjecaj kako neki padaju ovdje.

Erič, Ramos je na kraju napravio penal i nije sudio  ;D

Al da se podsjetimo i prošle sezone protiv Bayerna kad je Pepe igrao rukom (namjerno) i nije bilo penala i kad je Marchelo brutalno startao na Mulleru i nije isključen.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1083 : 05.03.2013. 22:49:04 »
Kakva utakmica!... clapp Šteta što su se ovakva dva protivnika ovako rano sastali...Ovo ja zovem nogometom... Modrić! clapp2 clapp2 clapp2   I još jednom, Modrić! :naklon:  14-12 udarci na strani Reala, sve u svemu ja sam uživao... I moram pohvaliti Lopeza, odlično je branio..

Start Nanija je za crveni...



 clapp

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1084 : 05.03.2013. 22:50:29 »
Daj Molderu kakva qrac psihologija od Murinja, Fergusona, sudija.. Ne treba pisati o suđenju. Da su pokradeni, jesu. Pitanje je koliko Real daje UEFA kinte, svake sezone? CSKA daje FIBA svake sezone po milku, to je što se zna a koliko ide još što se ne provlači kroz javnost? Novac ide na usavršavanje sudija, na razne seminare, obuke, plate sudijama, troškove putovanja, smeštaj, topli obrok..
Za crveni nije, jer vidi se da igrač prati let lopte, ne prati suparničkog igrača, nije tu bilo namere.
iShare, noProfit


Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1085 : 05.03.2013. 22:51:09 »
Kako nemam dokaze . Dokazano da su Bursa , Trabzon , Fener , Galata i Besiktas namjestali , a o manjima da ne pricam . Pa Fener su iz Lige s. izbacili zbog namjestanja . Njegov predsjednik je u zatvoru . Ni sam ne znam koliko je sudija i "fudbalskih " djelatnika po PRAVOSNAZNIM PRESUDAMA u zatvoru . Kakve jos dokaze trebam iznjeti ???

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1086 : 05.03.2013. 22:59:59 »
Daj Molderu kakva qrac psihologija od Murinja, Fergusona, sudija.. Ne treba pisati o suđenju. Da su pokradeni, jesu. Pitanje je koliko Real daje UEFA kinte, svake sezone? CSKA daje FIBA svake sezone po milku, to je što se zna a koliko ide još što se ne provlači kroz javnost? Novac ide na usavršavanje sudija, na razne seminare, obuke, plate sudijama, troškove putovanja, smeštaj, topli obrok..
Za crveni nije, jer vidi se da igrač prati let lopte, ne prati suparničkog igrača, nije tu bilo namere.
A nego što je to nego psihologija koju koristi Mourinho. Mnoge javne osobe koriste takve istupe. Evo, Mourinho je sad izjavio kako je bolja momčad izgubila  ti_si_Bog sad će još više pridobiti slijepe ovčice koji vjeruju u to što kaže. Pili naopako cijelo vrijeme. To nije ništa čudno da se razne tehnike koriste u javnosti od strane medija i ovakvih osoba. Političari su ti najbolji primjer. Govorimo o nogometu, nešto što je među najpopularnijim hobijima na svijetu.

Slažem se za karton. Nema govora o crvenom. Namjere nema. A Real ne bi ni gola zabio da nije bilo crvenoga. Nije ih bilo nigdje.  :)

Offline neo

  • Član
  • ***
  • Postova: 891
  • Spol: Muški
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1087 : 05.03.2013. 23:12:21 »
sramota :facepalm ShotGun5

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1088 : 05.03.2013. 23:17:13 »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1089 : 05.03.2013. 23:20:09 »
Murinjo je budala, seljačina.. on sam traži da se o njemu piše, da se o njemu priča, jer nema kvaliteta već sve ostalo pokriva kroz medije i njegovo eksponiranje. Kompleksna ličnost, što je za razumeti, čovek je bio prevodilac trenerima u Barsi. To što je on je rekao sad da je MU bio bolji, rekao je istinu. Šta je sad tu toliko... Kao da sad Fergi kaže zadovoljan sam igrom ali nisam rezultatom(to je Pižon izjavio kad je vodio CZ, kad sam video SŽ i naslov izjave, a jbt). Neću da pominjem suđenje jer mogu me kazniti.
iShare, noProfit


Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1090 : 05.03.2013. 23:23:50 »
Murinjo je doktor fudbala i top 5 trenera svih vremena .

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1091 : 05.03.2013. 23:29:52 »
koje sranje, biće dogodine bolje.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1092 : 05.03.2013. 23:34:49 »
Murinjo je budala, seljačina.. on sam traži da se o njemu piše, da se o njemu priča, jer nema kvaliteta već sve ostalo pokriva kroz medije i njegovo eksponiranje. Kompleksna ličnost, što je za razumeti, čovek je bio prevodilac trenerima u Barsi. To što je on je rekao sad da je MU bio bolji, rekao je istinu. Šta je sad tu toliko... Kao da sad Fergi kaže zadovoljan sam igrom ali nisam rezultatom(to je Pižon izjavio kad je vodio CZ, kad sam video SŽ i naslov izjave, a jbt). Neću da pominjem suđenje jer mogu me kazniti.
U tome je stvar. Naravno da će reći kada su prošli. Sad mu nije problem tako nešto reći zato što idu dalje, ali sve ove godine smo vidjeli kakva je osoba i koliko sam sebi skače u usta sa izjavama kada ne prođe da je nezasluženo pa razno razni pritisci na sudce uvijek u svojoj prvoj sezoni. Zna on što radi i dobro zna da ima ljudi koji puše njegove fore i naravno, tu su uvijek novinari koji mu pomognu u tome. Ovo je za njega bila win-win situacija i došlo mu je u dobrom trenutku kad mu gori pod nogama. Sad će ispasti gospodin i veličanstvena osoba jer se kao digao iznad nepravde i rekao istinu, ali kada on kaže istinu, znamo da nije to tako. Al smiješno je to za pratit. Simpa je taj Mourniho. Odličan psiholog/motivator.

Murinjo je doktor fudbala i top 5 trenera svih vremena .
ti_si_Bog :facepalm

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1093 : 06.03.2013. 00:04:33 »
Smejurija jedna teška. Ferdinand mi ispunio veče. 21. vek, ovako važna utakmica, a ovakvo sranje. Očito je bilo da igrač prati let lopte, a sad što onaj tupan ide na njega to je druga stvar.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1094 : 06.03.2013. 00:09:52 »
Mozes ga mrziti ili mu se diviti . To sto radi van terena je jedna strana medalje , mada ga i u tome ne osporavam . Osporavanje Murinja na ovom polju je kao sto je bilo besmisleno osporavanje Gvardiole ( to sam uvjek tvrdio , da nije los trener ) da je njemu lako zato sto trenira  Barsu i da je nikakav trener . Pa gospodo vidimo sad Barsu kakva je bez trenera . Isto tako vidimo kakvi su danas Porto ( koji je sigurno nakon njega imao makar 2 tima koja su bila bolja od onog s kojim Je MOU osvojio LS) , Celzi koji kupuje mozda i vise u odnosu na MOUO vrijeme i Inter doduse samo onu sezonu poslije njega ( ovaj Sinter nakon toga je katastrofalan ) Da je lako to bi i drugi radili . Opet mu se moze prigovarati na stilu koji forsira , mada i to su mnogi pokusali pa im nesto nije uspjelo , kao sto mnogima nije uspjelo kopiranje Barselone . Covjek je u 3 najjace lige u istoriji fudbala osvojio titule , osvojio je Kup UEFA i LS sa "malim timom " , LS sa gubitnicima kao Sinter bez nenormalnih ulaganja i najvjerovatnije osvaja LS ove godine . Pa Lisac posto si uvjek za konstruktivne rasprave , i pobornik si statistike i istorije fudbala , koji su to treneri veci od Mourinja ?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1095 : 06.03.2013. 00:27:43 »
Smejurija jedna teška. Ferdinand mi ispunio veče. 21. vek, ovako važna utakmica, a ovakvo sranje. Očito je bilo da igrač prati let lopte, a sad što onaj tupan ide na njega to je druga stvar.
Rio je car  ti_si_Bog

@dark horse

Jedino ako pratiš nogomet od jučer, onda ti može biti među boljima. Ajd da si rekao u zadnjih 10 godina, ali svih vremena. Koliko ima trofeja, toliko ima i loših izgubljenih sezona. Svih vremena je nešto drugo i bilo je mnogo boljih stručnjaka od njega kroz cijelu nogometnu povijest. Ne mogu ni ja reći kada nisam gledao utakmice iz 20-ih i 30-ih (Arsenalov poznati stručnjak, Herbert Chapman) koji je po mnogima sam vrh, ali sam zato kupio/skinuo pregršt utakmica iz 60-ih, 70-ih i 80-ih (od 90-ih pratim) i gledao najbolje momčadi iz tog doba. Gledam ih i dalje. Sad recimo je na redu Juventus iz 80-ih sa Platiniem pa da vidim gdje mi oni stoje kao momčad. Tako sam i vidio mnoge trenere na djelu. Evo, od svih trener, najviše me se dojmio Michels i njegov totalni nogomet. Uveo revoluciju u nogomet, dao jedan od najboljih momčadi svih vremena, Ajax, momčad koja je prenijela svu svoju tradiciju na Barcu. Pa gdje su još svi ti sjajni treneri poput Boba Paisleya koji je vodio Liverpool. Odlična momčad, isto jedna od boljih. Ottmar Hitzfeld zbog svoje nepredvidivosti. Trapattoni mi je već sad pri vrhu, a još nisam gledao njegov Juve iz 70-ih/80-ih. Na to se sad prebacujem i vjerujem kako će doći do Michelsa.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1096 : 06.03.2013. 00:40:46 »
Ni c od crvenog jos je i penal ramos mutavi napravio...


Bio je trap i pocetkom 90-ih al s manje uspjeha :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1097 : 06.03.2013. 00:52:10 »
Da, tog Trapa sam i gledao. Oduševio me tada sa svojim taktičkim zamislima bez obzira što se nije pokazao s trofejima. Zato sad imam 50-ak najbolji utakmica Juve u razdoblju od 1976–1986 i jedva čekam početi.

"non-dire gatto se non-l'hai nel sacco"  ;D

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1098 : 06.03.2013. 00:56:56 »
@ Mulder
Sam si rekao : " osobno " . Niko nikome ne osporava nikakve revolucije ( i Mou je sam dio jedne od njih ) Kakve veze imaju lose i izgubljene sezone  sa mojim pitanjem ? Neke je stvari nezahvalno uporedjivati jer je to nemoguce , kao vasa skorasnja rasprava oko Mesija . Porediti Mesija , KR pa Zidana , Ronalda sa Zikom , DI Stefanom , Peleom i Maradonom je nemoguce i svetogrdje . Fudbal od prije 20 godina i ovaj danasnji nemaju 5 dodirnih tacaka , a kamo li danasnji i onaj prije 50 godina . To je kao uporedjivanje nagrada za specijalne efekte dodjeljene danas i one koje bi se dodjelile za filmove koji su snimani prije 50 godina . Nikad ne mozemo pretpostaviti kakav bi Pele bio danas (mozda bi bio samo jedan od Krkica i Dos Santosa u nizu ) ili Kakav bi bio Mesi Da se rodio prije 50 godina ( najvjerovatnije bi nastupao u cirkusu kao kepec jer tada nije bilo hormona i ljekova . Ovo nije ruganje Mesiju , vec plasticno dokazivanje neuporedivosti nekih stvari ) . Dok je uporedivanje trenera sasvim druga prica . Iza njih ostaju rezultati i samo rezultati , a sto se toga tice MOU je u top 5 svih vremena svidjelo se to tebi ili ne .O njegovom doprinosu i razvoju fudbala bi mogli diskutovati , ali to nema veze sa trofejnoscu i top 5 klasom . A vidis kako si ti nefer . U mnogim stvarima sam ti drzao stranu kad sam bio saglasan s tobom , a i sam volis dokaze i normalnu raspravu . A kad nemas argumenata vrijedjas suprotno misljenje . Cim nemas sta reci , insinuiras da fudbal pratim zadnjih 10 godina , a to isto se moglo upotrijebiti za tebe kada si velicao Mesija . 1. utakmicu sam na stadionu gledao kada si ti imao 2 godine , a sto u zivo sto u direktnim prenosima i previse .  Sam kroz rasprave govoris da neki lazu i trazis argumente . E pa daj ti meni argumente i imena 5 njih koji su u istoriji fudbala veci od Murinja . Ja sam ti dao dio razloga zasto ga smatram za top 5  , a ti nisi nijedan osim subjektivnih i nekakvih revolucija i osobne dopadljivosti pojedinih trenera i njihovih stilova igre .

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1099 : 06.03.2013. 00:57:28 »
Da doso baggio medjju naj na svijetu i nis da bi osvojilo ccc ; D

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1100 : 06.03.2013. 00:59:20 »
Murinjo je doktor fudbala i top 5 trenera svih vremena .

Ma jasno... Mourinho je genijalan, gdje god je bio napravio je odličan posao.

[ Invalid YouTube link ]

 :naklon:

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1101 : 06.03.2013. 01:01:44 »
Murinjo je debilcina

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1102 : 06.03.2013. 01:03:13 »
ovako se trebao i veceras radovati da su prosli na finjaka, lepo je on reko bolji tim je izgubio.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1103 : 06.03.2013. 01:16:01 »
@ Mulder
Dok je uporedivanje trenera sasvim druga prica . Iza njih ostaju rezultati i samo rezultati , a sto se toga tice MOU je u top 5 svih vremena svidjelo se to tebi ili ne .O njegovom doprinosu i razvoju fudbala bi mogli diskutovati , ali to nema veze sa trofejnoscu i top 5 klasom . A vidis kako si ti nefer . U mnogim stvarima sam ti drzao stranu kad sam bio saglasan s tobom , a i sam volis dokaze i normalnu raspravu . A kad nemas argumenata vrijedjas suprotno misljenje . Cim nemas sta reci , insinuiras da fudbal pratim zadnjih 10 godina , a to isto se moglo upotrijebiti za tebe kada si velicao Mesija . 1. utakmicu sam na stadionu gledao kada si ti imao 2 godine , a sto u zivo sto u direktnim prenosima i previse .  Sam kroz rasprave govoris da neki lazu i trazis argumente . E pa daj ti meni argumente i imena 5 njih koji su u istoriji fudbala veci od Murinja . Ja sam ti dao dio razloga zasto ga smatram za top 5  , a ti nisi nijedan osim subjektivnih i nekakvih revolucija i osobne dopadljivosti pojedinih trenera i njihovih stilova igre .
Zašto bi se moglo isto reći ako sam gledao i još gledam sve te stare igrače što mnogi ovdje ne rade već su čuli kako su Pele ili Maradona bili odlični i to im je dovoljno za nekakve usporedbe umjesto da pogledaju nešto iz tog razdoblja.

Ti tvrdiš, a onaj koji tvrdi, na njemu je da dokaže. Govoriš o argumentima, a što si ti točno dao osim onoga što svi vidimo oko Mourinhovih podviga? Da, odličan trener, na stranu njegova osobnost. Ali reći da je jedan od najboljih svhi vremena (top 5) je prilično smiješno i onda još govoriš svidjelo se to meni ili ne. Ono, wtf

A one rasprave oko messia/barce. Pa ljudi lažu i optužio sam da lažu što sam i pokazao sa razno raznim situacijama gdje je Barca pokradena. To nije vrijeđanje ako stvarno lažu i gledaju samo jednu sranu. To je onda od strane njih jako nepošteno. Svi pamte drugu utakmicu Chelsea, a prvu zaboravljaju. Navedem ti triput više situacija koje možeš provjeriti gdje je Barca pokradena nego gdje joj se pomoglo. I naveo sam neke i onda ja nemam argumenata, ali važno da vi gledate samo jednu stranu. Stari moj, to je površno i licemjerno. Mourinho je odličan trener i motivator, među najboljima u tih zadnjih 10 godina, ali svih vremena nikako. Kaj da ti sad nabrajam trenere kroz cijelu povijest. Što ćeš s tim dobiti osim što je puno važnijih i boljih trenera prošlo kroz nogomet od Mourinha. Ima još vremena za njega. Pa on je još mlad.

I onaj dio za filmske efekte. Da ne bude previše off, ali ovi CGI efekti su puno nerealniji od odličnih maski iz 70-ih i 80-ih. Dok s tim maskama se baš dobiva na samome ugođaju i realnosti, CGI-om se to uništava i vidiš kako je to kompjuterski. Ima loših maski iz B filmova, ali filmovi poput Ralja, Aliena ili Američkog vukodlaka iz Londona i dan danas slove kao filmovi s najboljim efektima u povijesti. Pogledaj samo transformaciju iz čovjeka u vukodlaka u zadnjem navedenom filmu.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1104 : 06.03.2013. 01:41:49 »
Nista ti mene ne razumijes , a sve sto se moze tumaciti na 2 nacina tumacis kako tebi odgovara . Kakvo ti je uporedjivanje trenera prije 100 godina kada su bili bez konkurencije ili danasnjih , ali ,sto se tice trofeja , i tu ih Mousije . Zar ja moram pogledati sve filmove snimljene na svijetu da bi znao koji je najbolji ? A ove stvari nisu za poredjenje , dok treneri jesu , jer za razliku od nekih stvari koje zavise od subjektivnog misljenja iza trenera stoje samo EGZAKTNI i lako dokazivi rezultati . Njbolji trener j najtrofejniji trener . Niko ne tripi trenera bez rezultata . Puno njih je imalo vizije i mozda bi bili i bolji od MOUA , a sad negdje ciste cucavce .
Zoze Mourinjo : 2 LS sa 2 razlicita tima ( jako bitno )
                         1 Kup Uefa
                         2 prvenstva Portugala , Engleske , Italije
                         1 prvenstvo Spanije
                          Kupovi i superkupovi u svim ovim ligama , neke i vise puta da ne nabrajam
Navedi mi 5 uspjesnijih i boljih .

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1105 : 06.03.2013. 02:03:18 »
Ili ti možda sve krivo tumačiš. Nitko ti neće staviti Mourinha među najbolje trenere ikada. Niti jedan nogometi povjesničar, barem ne sada jer ne znamo što će još učiniti do kraja svoje karijere.

I kakva ti je ovo rasprava s trofejima. Ponašaš se ko malo dijete. I onda još uletiš navedi mi 5 boljih i uspješnijih trenera. Pazi kako bi to izgledalo.

Bob Paisley - osvojio je 20 trofeja sa Liverpoolom u razdoblju od 1974–1983. Od tih 20 su 3 lige prvaka i 6 prvenstava engleske. Ovi ostali su kao i Mourinhovi, razni kupovi/superkupovi.

Ali nije u tome bit, jel ti shvaćaš kako ovo blesavo izgleda. To puko nabrajanje. Ti ni sam ne znaš koje bi argumente dao za Mourinha pa nabrajaš trofeje kao da je to najvažnije i da će se samo po tome gledati. Pa onda imaš Fergiea kao trenera s više trofeja, Hitzfeld, Trapa, Steina. No, ne možeš sve gledati kroz trofeje već i kako je koiji trener pridonio nogometnoj revoluciji. To je prva stvar koja se gleda kod toga. Pa danas je Klopp među najboljim trenerima današnjice. Šteta što je toliko zapostavljen, ali učinio je od Borusije top momčad s jako mladim igračima i odličnom vizijom. Iako nije osvojio mnogo trofeja (najmanje se gleda), većina će ti ga staviti na sam vrh današnjih trenera.

Trofeji su među zadnjim stvarima koje se gledaju. Prvo je nogometna revolucija, pa kakvu je momčad taj i taj trener napravio i ostavština te momčadi. To ti je isto kod biranja najboljeg igrača godine. Tu se trofeji zadnje gledaju već se prvo gleda individualna kvaliteta igrača.

Kod Mourinhovih momčadi zasad nema nikakve velike ostavštine kao kod mnogih drugih kroz povijest. Kako bi se reklo, one season wonder.

Nabrajanje trofeja. Kad mislim da sam sve vidio...  ti_si_Bog


Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1106 : 06.03.2013. 02:15:28 »
Ne pravi se lud . Svi znamo na sta sam mislio . Ako osvoji 3. LS , sa razlicitim klubom ulazi u istoriju kao jedini kome je to poslo za rukom . Trofeje sam nabrajao bas ovako jer se velicina odnosi na osvajanje trofeja u razlicitim , najjacim ligama na svijetu u vrijeme najvece konkurencije . I sve kad se sabere i oduzme , spada u red 5 najvecih . A te ostavstine zajebi . Gvardiola je napravio revoluciju sa Barsom , pa bez njega ne ide , to jest , kada se Tito razbolio i mjenja ga ovaj kloc , sve ode do vraga . Gvardiola da je ostao trener Barse do kraja karijere , mozda bi bio po broju trofeja najtrofejniji ikad , ali nikad ne bi bio priznat da nije otisao negdje i sa drugim klubom nije osvojio nesto u sta vjerujem da ce biti . Tako da to moje nabrajanje trofeja , za razliku od tvoga nije nikakva sprdacina vec dokaz Mourinjove velicine kao trenera .
Imas PP , nevezano za fudbal .

Offline DreamOn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 79
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1107 : 06.03.2013. 02:26:05 »
Vinsent Kompani:

"Nema šanse da je ovo bilo za crveni"

Didi Haman:

"Reakcija fudbalera Reala govori dovoljno. Da su mislili da je za crveni okružili bi sudiju, niko mu nije ni prišao"

Dejvid Horsi (profesionalni golfer):

"Sudija je upropastio još jednu veliku utakmicu. Kada će uvesti video snimak kako bi donosili ispravne odluke. Taktički Fergi je sve pogodio, imao je utakmicu u rukama do isključenja."

Van der Sar:

"Prosto ne mogu da verujem kakav je rezultat i kakva je odluka. Šta vi mislite o crvenom kartonu?"

Sten Kolimor:

"Ako pokušate makazice i zakačite igrača mogli bi da budete isključeni. Zašto se to ne dešava? Zato što bi se ljudi smejali."

Ravel Morison (bivša nada Junajteda, sada u Birmingemu)

"Mančester junajted je bio mnogo bolji tim dok su bili 11 na 11"

Deni Siprijani

"Frustrirajuće je koliko sudije imaju uticaja na današnji sport"

Mutd je držao konce u svojim rukama do spornog isključenja. Ne znam, meni je najveći poraz ovde za fudbal što se za ovo svira crveni.Odgledah emisiju na itv-u posle tekme i rece komentator da mu je sudija (engleski naravno ali nije rekao koji) u istom trenutku rekao da ce biti crveni jer su takva pravila i naredjenja od uefe a to nije imao nameru, nije ga video itd moze samo da okaci macku o rep. Da li je namera Platuefe da fudbal postane balet, da moras da sacekas da ti lopta dodje u noge i da ne smes da trcis ka njoj?!
I kako je moguće da se na ovako važnoj tekmi gde igraju 2 po mnogima najbolje ekipe sa najvećim ambicijama, delegira sudija iz Turske??? Da ne ispadne da sam rasista, ali taj sudija sudi u najizdrkanijem prvenstvu u Evropi, pa majku mu, gde je razum?! Taj isti sudija je, podsećanja radi, sudio i polufinale prošle godine Barselona-Čelzi 2:2, crveni Teriu u prvom poluvremenu, ceo fudbalski svet se i tada isčuđivao. Tada je Čelzi samo zahvaljujući ludoj sreći prošao dalje, kasnije i osvojio. Dodeliti mu ovako važan meč je valjda bila nagrada za minule zasluge. A evo, neki novinar se i potrudio pa mu istražio interesovanja http://www.sportske.net/vest/medjunarodni-fudbal/cakir-tviter-fan-reala-118267.html

 Dr tekma je opravdala moja očekivanja, Dortmund gazi, igra lepo, dopadljivo, bez garda, to im se može obiti o glavu do kraja takmičenja... Nadam se da neće.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1108 : 06.03.2013. 02:38:12 »
I jos nesto sto sam zaboravio . Moua ti struka nikad nece uvrstiti u najvece jer im "kvari" profesiju . On nosi sou sa sobom gdje god ide , a strucnjaci to ne vole . To je kao sto je Bekam stalno osporavan , a igrac je top klase i zato oko Moua sve rasprave padaju u vodu . Da ti ispricam jednu pojedinost vezanu za Bekama , a tom pojedinoscu se moze povuci paralela izmedju njega i Moua u kontekstu da je prevodilac , priuceni trener i soumen koji pravi cirkus .
Sad se vise ne mogu sjetiti koje je godine dosao Kapelo u Real , ali kad je dosao jedna od prvih stvari je bila odstranjivanje Bekama iz 1. tima cim je dosao i to bez ikakvog razloga . To odstranjivanje ( ujedno i zadnja Bekamova godina iz ugovora u Realu ) je znacilo da Bekam nema pravo ni sa kim iz tima ni da se pozdravi , a kamo li nesto drugo . Mogao je da trenira kada 1. tim zavrsi i to iskljucivo sam , bez ikakvih trenera i bilo kakve komunikacijee sa 1. timom . Te sezone se vodila mrtva trka izmedju Reala i Barse za 1. mjesto i na polusezoni puno se prvotimaca Reala ispovrjedjivalo da je nekakav Tores iz B tima morao igrati beka . Sad ti prepricavam Kapelove rjeci . Kada mu se rotacija igraca i sa ovim iz B tima svela na 15-tak igraca bio je prinudjen vratit Bekama . Kaze da nikad nije vidio takvog profesionalca . Sve vrijeme dok je bio suspendovan , Beks je trenirao sam po nekoliko sati i na povjerenje mu je odgovorio mozda i polusezonom zivota . Real je uzeo titulu a Beks je otisao u LA . Molili su ga da ostane , ali je vec bio potpisao predugovor sa LA-om . I sad citav zivot Beksa prati prica "strucnjaka i struke" da je nikakav igrac , da je maneken i prodavac dresova . Sad sto je struka , i za Beksa i Moua previse sujetna , to ne znaci da jedan nije jedan od ponajboljih igraca koji je ikad igrao na toj poziciji , a drugi ponajbolji trener .

Offline teac

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 58
  • Spol: Muški
Odg: Liga Prvaka 2012/2013
« Odgovor #1109 : 06.03.2013. 04:22:19 »
Neću da pominjem suđenje jer mogu me kazniti.

 rofl  :naklon:
Imam svoj mali Svet i oko njega kineski zid..

Tags: haha