Novi postovi

 Str: 1 ... 7 8 [9] 10
81
O serijama / Odg: Murder Most Horrid
« zadnji post Dena-XO1 08.03.2024. 20:44:04 »
Prevedena 1. sezona - slučajno i poklončić za Dan žena!  :)

Još jedan klasik britanske komedije. Dawn French je u ovoj antologiji zaista briljantna, mislim da njena glumačka sposobnost ni u kojoj drugoj komediji (recimo French and Saunders, The Comic Strip Presents) ne dolazi do izražaja koliko u ovoj. U jednoj epizodi je ocvala glumica, u drugoj ubojica, a u trećoj pak dvojnica.
Ova bi se antologija možda mogla usporediti s Inside No. 9. Jedna od najdražih epizoda mi je četvrta, A Determined Woman, o putovanju kroz vrijeme.
Prijepisi su katkad netočni (npr. epizoda o tajnom društvu), a pojedine su mi rečenice - zbog igre riječima - prilikom prevođenja zadale silne glavobolje (npr. epizoda koja se odvija u kazalištu).
Preveo sam kako sam najbolje znao i umio. Nadam se da ću i ostale 3 sezone prevesti do konca godine.

Uživajte u gledanju!  drinks
 
82
Prijedlozi i najave filmova i dokumentaraca / Loverboy (2005)
« zadnji post daxdavor 08.03.2024. 09:08:21 »

Opis:
Emily (K. Sedgwick) ima sina Paula kojega stekne u jednoj od bezbrojnih kratkotrajnih avantura s usputnim muškarcima odgaja poput igračke, a ne živoga bića. Svojom opsesivnom i posesivnom ljubavlju odvaja ga od ostaloga svijeta i pomno gradi njihov vlastiti svemir u kojemu nema mjesta za druge. Kako dijete odrasta, raste i njezin strah da će ga izgubiti. Ženini osjećaji poprimaju sve bolesnije crte i drama se približava tužnome raspletu.


Žanr: drama, ljubavni
Zemlja: SAD
Jezik: engleski
Trajanje: 84 min
Režija: Kevin Bacon
Scenario: Hannah Shakespeare, Victoria Redel
Uloge: Kyra Sedgwick, Kevin Bacon, Blair Brown, Sandra Bullock, Matt Dillon, Oliver Platt, Campbell Scott, Marisa Tomei, Dominic Scott Kay...

IMDb

83
O serijama / Odg: The Expanse
« zadnji post vlax 07.03.2024. 21:21:37 »
Hoćeš da kažeš da si je gledao više puta? Svaka čast. I kako je ovo bolje od , recimo, Black Mirror, Battlestar Galactica, Lost, Heroes, ili remek delo Westworld (prva i eventualno 2. sezona)?
84
Offtopic / Odg: Muzika koju volim...
« zadnji post meyers 07.03.2024. 21:03:00 »
85
Offtopic / Odg: Muzika koju volim...
« zadnji post meyers 07.03.2024. 21:02:35 »
86
Offtopic / Odg: Muzika koju volim...
« zadnji post meyers 07.03.2024. 20:55:44 »
87
O serijama / La Legge di Lidia Poet
« zadnji post zzoe 07.03.2024. 19:25:35 »

Opis:
U Torinu krajem 19. veka mlada Lidija Poet se bori protiv svih da bi dobila ono što joj pripada: da bude upisana u zvanični registar advokata nakon što je diplomirala prava. U to vreme, ta profesija je rezervisana samo za muškarce i ona nailazi na zid odbijanja. Ipak, ništa je neće sprečiti da se bavi poslom koji želi. Sarija je inspirisana životom Lidije Poet, prve advokatice u Italiji.


Žanr: kriminalistički, drama
Kanal: Netflix
Međunarodni naziv: The Law According to Lidia Poet.
Godina: 2023.


IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

88
Offtopic / Odg: Zanimljivosti
« zadnji post NikolaJe 06.03.2024. 23:45:55 »
Ove muve koje mnogi od nas viđaju u kupatilu ladno ulaze kroz odvod.  :o Mnogo su lepše izbliza.  ;D

89
Offtopic / Odg: Zanimljivosti
« zadnji post NikolaJe 06.03.2024. 22:20:34 »
90
O dokumentarcima / The Great Rhino Robbery
« zadnji post zzoe 04.03.2024. 19:44:01 »

Opis:
Trodelna dokumentarna serija objašnjava zašto nosorozima preti izumiranje i prati borbu da se uhvate ljudi odgovorni za to dok još nije kasno.

Žanr: dokumentarni
Kanal: Sky Documentaries
Godina: 2024.


IMDb
TVDb


Titlovi
 Str: 1 ... 7 8 [9] 10