Novi postovi

 Str: 1 ... 6 7 [8] 9 10
71
O serijama / Odg: Popuna spiska epizoda
« zadnji post sanja249 11.03.2024. 18:01:22 »
Zdravo, narode. Evo i mene posle mnogo vremena.  :andjelak Možete li da dodate novu špansku seriju "Reina roja" da bih mogla da ubacim prevod prve epizode? Hvalaa

https://www.imdb.com/title/tt20883126/

Dobrodošla  :)
Izvoli spisak

Reina Roja

72
Dynasty (2017)
DC Legends of Tomorrow
73
O serijama / Odg: The Expanse
« zadnji post vlax 10.03.2024. 12:27:55 »
Pa znam da je Syfy kanal, ali čitam kako se ljudi ovde kunu u nju a znam da je Amazon kasnije preuzeo pa sam ipak nešto više očekivao i to baš na planu priče. Glumce ne bih ni komentarisao hteo sam da odustanem zbog iritantnog lika sa šeširićem. A što se tiče toga da je ovo space sci-fi to je, makar u prvoj sezoni, jako nategnuto.To bih uvek pre rekao za BSG i Star Trek.
74
The Great Rhino Robbery
75
Das Boot
76
O serijama / Odg: The Expanse
« zadnji post Augment 09.03.2024. 02:06:02 »
Ukusi su razliciti, a od navedenih jedino se moze porediti sa bsg
The expanse je meni najbolja space sf serija mozda ikad, heroes je jadan, westworld pretenciozno smece, lost je najbolja serija ikad. Black mirror je odlican ali i ozbiljniji serijal, vise kao kritika društva. The expanse je explore strange new worlds fazon. Syfy tv, kanadski studio ne znam sta si ocekivao, ja sam ocekivao nesto u rangu Dark Matter i killjoys.
77
O serijama / Odg: Murder Most Horrid
« zadnji post lumocolor 09.03.2024. 00:32:50 »
 Dena-XO1 hvala na prevodu drinks
78
O serijama / Odg: Murder Most Horrid
« zadnji post Dena-XO1 08.03.2024. 20:44:04 »
Prevedena 1. sezona - slučajno i poklončić za Dan žena!  :)

Još jedan klasik britanske komedije. Dawn French je u ovoj antologiji zaista briljantna, mislim da njena glumačka sposobnost ni u kojoj drugoj komediji (recimo French and Saunders, The Comic Strip Presents) ne dolazi do izražaja koliko u ovoj. U jednoj epizodi je ocvala glumica, u drugoj ubojica, a u trećoj pak dvojnica.
Ova bi se antologija možda mogla usporediti s Inside No. 9. Jedna od najdražih epizoda mi je četvrta, A Determined Woman, o putovanju kroz vrijeme.
Prijepisi su katkad netočni (npr. epizoda o tajnom društvu), a pojedine su mi rečenice - zbog igre riječima - prilikom prevođenja zadale silne glavobolje (npr. epizoda koja se odvija u kazalištu).
Preveo sam kako sam najbolje znao i umio. Nadam se da ću i ostale 3 sezone prevesti do konca godine.

Uživajte u gledanju!  drinks
 
79
Prijedlozi i najave filmova i dokumentaraca / Loverboy (2005)
« zadnji post daxdavor 08.03.2024. 09:08:21 »

Opis:
Emily (K. Sedgwick) ima sina Paula kojega stekne u jednoj od bezbrojnih kratkotrajnih avantura s usputnim muškarcima odgaja poput igračke, a ne živoga bića. Svojom opsesivnom i posesivnom ljubavlju odvaja ga od ostaloga svijeta i pomno gradi njihov vlastiti svemir u kojemu nema mjesta za druge. Kako dijete odrasta, raste i njezin strah da će ga izgubiti. Ženini osjećaji poprimaju sve bolesnije crte i drama se približava tužnome raspletu.


Žanr: drama, ljubavni
Zemlja: SAD
Jezik: engleski
Trajanje: 84 min
Režija: Kevin Bacon
Scenario: Hannah Shakespeare, Victoria Redel
Uloge: Kyra Sedgwick, Kevin Bacon, Blair Brown, Sandra Bullock, Matt Dillon, Oliver Platt, Campbell Scott, Marisa Tomei, Dominic Scott Kay...

IMDb

80
O serijama / Odg: The Expanse
« zadnji post vlax 07.03.2024. 21:21:37 »
Hoćeš da kažeš da si je gledao više puta? Svaka čast. I kako je ovo bolje od , recimo, Black Mirror, Battlestar Galactica, Lost, Heroes, ili remek delo Westworld (prva i eventualno 2. sezona)?
 Str: 1 ... 6 7 [8] 9 10