Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764385 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline HeisenbergNS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3450 : 24.07.2017. 09:31:18 »
Četvrta nije bila prazan hod, imali su jasno definisano sve od početka do kraja. Storybuilding je bio velik, stoga možda izgleda usporeno.
Za sezonu 5 se slažem, nažalost. Vizuelno jeste bila prilično dobra, ali do Hardhomea nije mnogo toga viđeno, a nekako je baš taj početak pete sezone preloman trenutak, jer su se tada svi pogubili - sam Martin, producenti, što se osetno odrazilo na glumce. Pogotovo Clarkeovu.

Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3451 : 01.08.2017. 08:43:35 »
Pogledana trenutno poslednja, 3 ep sezone 7. Zasto je ovako ozbiljna serija morala da bude upropastena na kraju...
Mnogo se oseti odsustvo knjige kao temelja u scenariju. Zar u celoj Americi i sire nije moglo da se nadje neko ko ce moci da isprati nivo ove serije. Dijalozi tanki, Bejlis se podlo smeska na kraju kadra, dzona sneznog da ni ne spominjem.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Mrzim lopatare i limune

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3453 : 01.08.2017. 15:37:49 »
Spoiler for Hiden:
mala plava namigusa je pojela ocima jona snjeznog.. bude incest ponovo i novi mad king, ajmo jovo na novo :D

Bejlis je izgubio svrhu, mislim da je pokojni

p.s. slazem se da su dijalozi tanki a i sama radnja. vidi se da fali predlozak. Da li svjedocimo Lost-u v2.0??
« Zadnja izmjena: 01.08.2017. 21:09:19 lazavr »

Offline HeisenbergNS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3454 : 01.08.2017. 21:15:27 »
Poprilično sam zadovoljan sedmom sezonom, mislim da se previše očekivalo.

Slažem se da je zaplet slabiji nego inače, ali došli su do kraja, igre su završene, ostalo je da svedočimo onome što se gradilo prethodnih godina. Siguran sam da zadržavaju materijal za poslednje tri epizode, ali i ovo do sada viđeno je odlično. Verovatno svi koji su očekivali obrte i smicalice poput onih iz najboljih dana serije će ostati praznih ruku; ne negativno nužno. Dijalozima sam zadovoljan, obzirom na to da su glumce terali da striktno izgovaraju šta je napisano, montirali im emocije i svaki pokret. Dobio se željeni rezultat, ali nije toliko prirodno kao ranije.
Što se glume tiče, prijatno sam iznenađen Emiliom Clarke u trećoj epizodi. Čak je i Peščana bila poprilično uverljiva. Ne znam je li trenutak ili nisam primećivao ranije, Indira Varma je bila stravično dobra u ovoj epizodi. Ostali - standardno odlično. No, ne smeta mi što se stvari govore direktno i što nema semantike i naracije kao ranije. Možda nije ni vreme za to.

Veliki sam ljubitelj, pokušavam da "odbranim" u nekim segmentima, ali činjenica jeste da više nećemo dobiti poslasticu kao u prve tri sezone; a možda jednostavno svi očekujemo previše i toliko smo šokirani, da je šok došao do tačke ključanja gde više ne igra nikakvu ulogu (t ex. Westworld 2, bez najvećeg aduta prve sezone, naracije).
No, ono što nikako ne mogu da shvatim, čak i posle toliko odgledanog materijala sa svih strana i mnogo težih/boljih priča od GoT - kako završiti? Verovatno ćemo kolektivno ostati nezadovoljni, jer zadovoljavajući kraj za sve nije na vidiku.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3455 : 01.08.2017. 23:06:41 »
Epizoda s07e04 koja je procurila, ako koga zanima.

http://imgur.com/a/oOc8t
Mrzim lopatare i limune

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3456 : 02.08.2017. 09:11:54 »
pogledana i treća
sve smo bliže tomu da će:  "....ostati samo snijeg i grobovi..."
nema šanse da se na westerosu ujedine protiv "hodača"

Spoiler for Hiden:
trenutno je šah između lannistera i targaryena, ( lannisteri vode ).... ali figure će pobacati night king, ako ovakva serija završi " sretnim završetkom" to će biti katastrofa

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3457 : 02.08.2017. 20:56:41 »
Sve ide ka spanskoj sapunici. Od onakve serije napraviti ovo  :facepalm ??? u_jeeeeeeeeee
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3458 : 03.08.2017. 09:49:15 »
...i najvažnija vijest
Spoiler for Hiden:
jorah andalski je živ clapp smileyNO1 ;D drinks

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3459 : 03.08.2017. 15:12:09 »
Kakva bre spanska serija i gluposti sto pricate ovo bljesti od usijanja, kljuca sa ovom zadnjom sta se priprema! Spanska serija je mogla biti dok su bile intrige(sto za mene opet nije bila spanska serija, sto je opste poznato da je uvek postajalo u kraljestvima i ako gledamo fantaziju), ovde sada mozemo da cekamo ishode bitaka i strategije kako ce ko povlaciti poteze. I naravno ko ce nastradati jos. Bas je neizvesna.
Spoiler for Hiden:
Targarijenka nije napravila nikakvu predost sto se nije ocekivalo da ce se to i dogoditi, svi smo mislili da ce poharati vec uveliko pola Vesterosa. Cak ce biti pripremljeni i za zmajeve

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3460 : 07.08.2017. 09:39:05 »
Zadnjih 15 minuta četvrte epizode >>> cela sezona do sad

Spoiler for Hiden:
Imala sam utisak da je Jamie Lannister imao flashback na Ludog Kralja kad je video sve one ljude kako gore... Nije ni čudo što je napao s leđa.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3461 : 07.08.2017. 11:00:53 »
0704
PREJEBENO !!!!!!

Offline Shoxi

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3462 : 07.08.2017. 14:35:59 »
Naježio sam se, skoro sam pustio suze.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3463 : 07.08.2017. 14:45:32 »
Bombastičnim krajevima se i nekako izvlači ova proječna sezona dosad.
Jako dobar kraj 4. epizode.
I want to belive

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3464 : 07.08.2017. 20:04:22 »
Strasna epizoda.

Meni je citava sezona odlicna. Got i dalje daleko ispred svih ostalih aktuelnih serija.

Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3465 : 08.08.2017. 01:56:17 »
Bas ozbiljna epizoda. Scene koje zaustavljaju vreme.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3466 : 08.08.2017. 08:22:33 »
Nema fillera ove sezone. Skraćivanje na 7 epizoda nešto najbolje što su mogli napraviti.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3467 : 08.08.2017. 10:25:23 »
Sta je sada?! Otkinuli ste  ;D !!! Raspucala epizoda!!! Ne mozemo ni da zamislimo ostale... Treba nekada samo biti strpljiv bar na kratko.


Imam neki osecaj da ce
Spoiler for Hiden:
Dzon i Daneris biti lep par :) , izgledaju mi kompatibilno jedno za drugo. Kakva opasna zenska, dopadaju mi se te njene trenutne zbunjenosti a onda kada se ispuca i donese odluku da se najezis  :majstore
[/font]


Ovo mi je jedna od redjih serija ako ne i jedina da pogidbija nekog karaktera odma osetim njegovo odustvo. Sto znaci da su svi lepo i dobro okarakterisati tokom prethodnih sezona i svako je imao neku svoju pricu, a i sve face su nekako specificne i licnosti za sebe.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3468 : 08.08.2017. 21:48:54 »
Sta je sada?! Otkinuli ste  ;D !!! Raspucala epizoda!!! Ne mozemo ni da zamislimo ostale... Treba nekada samo biti strpljiv bar na kratko.


Imam neki osecaj da ce
Spoiler for Hiden:
Dzon i Daneris biti lep par :) , izgledaju mi kompatibilno jedno za drugo. Kakva opasna zenska, dopadaju mi se te njene trenutne zbunjenosti a onda kada se ispuca i donese odluku da se najezis  :majstore
[/font]


Ovo mi je jedna od redjih serija ako ne i jedina da pogidbija nekog karaktera odma osetim njegovo odustvo. Sto znaci da su svi lepo i dobro okarakterisati tokom prethodnih sezona i svako je imao neku svoju pricu, a i sve face su nekako specificne i licnosti za sebe.

Ti voliš incest a?  :om:
Spoiler for Hiden:
Ona je njemu tetka

Offline oswajac

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3469 : 09.08.2017. 09:38:49 »
Sta je sada?! Otkinuli ste  ;D !!! Raspucala epizoda!!! Ne mozemo ni da zamislimo ostale... Treba nekada samo biti strpljiv bar na kratko.


Imam neki osecaj da ce
Spoiler for Hiden:
Dzon i Daneris biti lep par :) , izgledaju mi kompatibilno jedno za drugo. Kakva opasna zenska, dopadaju mi se te njene trenutne zbunjenosti a onda kada se ispuca i donese odluku da se najezis  :majstore
[/font]


Ovo mi je jedna od redjih serija ako ne i jedina da pogidbija nekog karaktera odma osetim njegovo odustvo. Sto znaci da su svi lepo i dobro okarakterisati tokom prethodnih sezona i svako je imao neku svoju pricu, a i sve face su nekako specificne i licnosti za sebe.

Ti voliš incest a?  :om:
Spoiler for Hiden:
Ona je njemu tetka
Kada je inces bio problem u GOT-u?

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3470 : 09.08.2017. 16:09:28 »
Sta je sada?! Otkinuli ste  ;D !!! Raspucala epizoda!!! Ne mozemo ni da zamislimo ostale... Treba nekada samo biti strpljiv bar na kratko.


Imam neki osecaj da ce
Spoiler for Hiden:
Dzon i Daneris biti lep par :) , izgledaju mi kompatibilno jedno za drugo. Kakva opasna zenska, dopadaju mi se te njene trenutne zbunjenosti a onda kada se ispuca i donese odluku da se najezis  :majstore
[/font]


Ovo mi je jedna od redjih serija ako ne i jedina da pogidbija nekog karaktera odma osetim njegovo odustvo. Sto znaci da su svi lepo i dobro okarakterisati tokom prethodnih sezona i svako je imao neku svoju pricu, a i sve face su nekako specificne i licnosti za sebe.

Ti voliš incest a?  :om:
Spoiler for Hiden:
Ona je njemu tetka
Kada je inces bio problem u GOT-u?

Za GoT, nikakav, svi znamo.
Za Perkonea, ne znam, zato ga i pitam.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3471 : 09.08.2017. 23:26:16 »
Oh....Nesto sam ja tu zaboravio  :-[ to je moglo u prethodnim sezonama da se skonta ili ce se to kasnije shvatiti?

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3472 : 09.08.2017. 23:49:22 »
Oh....Nesto sam ja tu zaboravio  :-[ to je moglo u prethodnim sezonama da se skonta ili ce se to kasnije shvatiti?

Pa bata i seka Lanister  ;D

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3473 : 10.08.2017. 11:34:58 »
Oh....Nesto sam ja tu zaboravio  :-[ to je moglo u prethodnim sezonama da se skonta ili ce se to kasnije shvatiti?

Ako misliš na vezu između Deneris i Džona, to se moglo ranije saznat, tačnije u zadnjoj epizodi prošle sezone.
Spoiler for Hiden:
On je sin Regara i one Starkove, a Regar je rođeni brat Deneris.

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3474 : 10.08.2017. 11:47:04 »
Ja mislila mislite na incest uopste u seriji, pa mi i bi cudno sto je zaboravio :)

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1148
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3475 : 10.08.2017. 12:33:32 »
Strasna epizoda.

Meni je citava sezona odlicna. Got i dalje daleko ispred svih ostalih aktuelnih serija.

Ova sezona je najbolja. Ostale mi nisu bile ni blizu nivoa nje. Inače nisam fan GoT-a. Ali ova sezona je pokidala.  drinks

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline markonegative

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3476 : 10.08.2017. 21:36:50 »
Sta je sada?! Otkinuli ste  ;D !!! Raspucala epizoda!!! Ne mozemo ni da zamislimo ostale... Treba nekada samo biti strpljiv bar na kratko.


Imam neki osecaj da ce
Spoiler for Hiden:
Dzon i Daneris biti lep par :) , izgledaju mi kompatibilno jedno za drugo. Kakva opasna zenska, dopadaju mi se te njene trenutne zbunjenosti a onda kada se ispuca i donese odluku da se najezis  :majstore
[/font]


Ovo mi je jedna od redjih serija ako ne i jedina da pogidbija nekog karaktera odma osetim njegovo odustvo. Sto znaci da su svi lepo i dobro okarakterisati tokom prethodnih sezona i svako je imao neku svoju pricu, a i sve face su nekako specificne i licnosti za sebe.

Ti voliš incest a?  :om:
Spoiler for Hiden:
Ona je njemu tetka



Pa Targarjeni su se 300 godina venčavali međusobno, kako bi održali lozu "čistom"  ;D

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3477 : 11.08.2017. 03:29:09 »
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3478 : 11.08.2017. 06:55:15 »
@Almin  ;D ;D ;D

Lika a boss.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3479 : 11.08.2017. 21:42:27 »
Oh....Nesto sam ja tu zaboravio  :-[ to je moglo u prethodnim sezonama da se skonta ili ce se to kasnije shvatiti?

Ako misliš na vezu između Deneris i Džona, to se moglo ranije saznat, tačnije u zadnjoj epizodi prošle sezone.
Spoiler for Hiden:
On je sin Regara i one Starkove, a Regar je rođeni brat Deneris.

Spoiler for Hiden:
Pa Dzon je Nedovo dete, sa kime je napravio ne znam da li se spominjalo u seriji. Ali je kopile tj Snow kako kopila zovu na severu. Kako moze biti sin Regara on jedva da je malo stariji od Deneris a tu su godinama svo troje slicni Dzon, Regar i Deneris?