Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764380 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luka1

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 82
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3360 : 10.07.2016. 13:57:37 »
Pozdrav svima  :nnc:  Ne znam gde das pitam pa ajde ovde. Gledao sam Pilot jedne serije, davno, a zaboravio sam kako se zove. Napisacu o cemu se radi pa ako neko moze da mi pomogne.
Koliko secam nakaze se u garazi jedne zgrade, zatvoreni, na ulica,a ludnica, niko ne znam sta se desava, neko od njih uz pomoc drugih uspeva da se izvuce i da ode po pomoc, dolazi sa kaminom (valjda) i razvaljuje ogradu garaze, odlaze svi zajedno iz grada u kucu jedne od njih gde saznaju da su svi rodjeni istog datuma. 
Ako neko zna o cemu pricam bio bi beskrajno zahvalan.

Offline Luka1

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 82
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3361 : 10.07.2016. 14:01:31 »
Pozdrav svima  :nnc:  Ne znam gde da pitam pa ajde ovde. Gledao sam Pilot jedne serije, davno, a zaboravio sam kako se zove. Napisacu o cemu se radi pa ako neko moze da mi pomogne.
Koliko secam nalaze se u garazi jedne zgrade, zatvoreni, na ulica,a ludnica, niko ne znam sta se desava, neko od njih uz pomoc drugih uspeva da se izvuce i da ode po pomoc, dolazi sa kamionom (valjda) i razvaljuje ogradu garaze, odlaze svi zajedno iz grada u kucu jedne od njih gde saznaju da su svi rodjeni istog datuma samo razlicita godina. 
Ako neko zna o cemu pricam bio bi beskrajno zahvalan.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3362 : 10.07.2016. 14:06:00 »
To ti je ovo:

imdb.com/title/tt3145422/

Iako si promasio temu.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3364 : 11.07.2016. 21:56:10 »
Mislim da sam ja jedini kome je Sersei sada gotivan lik. ;D

Meni je vrh isto, i Jamie isto :D
Pogotovo jer je regulisala vjerske fanatike, najgoru pojavu u seriji  :sef:
(...)

I meni bi Ćerce (Cersei ;D) bila skroz gotivna kao lik, samo da mi Lena Headey ne ide toliko na kurac sa svojim glumatanjem, "mrzećim pogledom" i donjim zubima. Pokvarila (mi) ju je sasvim.

Vjerske fanatike je počistila... za sobom. To je u redu, ali i najmanje što je mogla učiniti, nakon što je onako svojski zasrala. Nekako mi se podrazumijevalo da su vrapci njen posao (kao što je ok očistiti zahod za sobom nakon sranja), ne dobiva extra bodove za njih.  ;D


I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3365 : 18.07.2016. 18:40:42 »
Sedma sezona imaće sedam epizoda i emitovaće se na leto 2017. godine.

Snimaće se na lokacijama Španije, Severne Irske i Islanda.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3366 : 18.07.2016. 21:23:20 »
Usput, kad sam već kod zmajeva, Tirion je rekao i da su zmajevi inteligentni, po nekima čak i inteligentniji od ljudi. Jel još netko stekao dojam da je Drogon namjerno odveo Deni k Dotrakijima, da joj pomogne skupiti još vojske? Zmajska taktika?

Zanimljivo razmisljanje. Sad kad premotam stvari deluje kao da bi Drogon mogao to da ururi, tj da scenaristi povucu taj potez jer potenciraju inteligenciju zmajeva. Ali ko ce ga znati. Ako koliko toliko logino razmislimo, zasto bi je spasio iz jedne opasne situacije samo da bi je odveo u drugu opasnu situaciju. Moze biti da je naslutio.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3367 : 18.07.2016. 22:10:26 »
Receno je da ce se Azora Ahaj roditi pod krvavom padajucom zvezom. Dejnov mac Zora je iskovan od meteorita tj padajuce zvezde!!!!

Za početak, odgovor na ovaj citat - ako sam dobro shvatila, Azor Ahai je osoba, a ne mač. (prije sam površno pročitala post pa mi je promako taj detalj; al nema veze.)

Padajuća zvijezda - ako se tko još sjeća druge sezone, vidjeli smo nekoliko scena s "krvavom padajućom zvijezdom" - crvenim kometom na nebu, koji se vidio iz svih dijelova "svijeta". U to vrijeme su se rodili samo zmajevi. Ima li to značiti da su zmajčeki Azor Ahai? Ili sve skupa nema nikakve veze, Osha je bila u pravu kad je rekla da "komet znači zmajeve" i to je sve.



Nego - Lightbringer. Kad mi je dosadilo zvati taj mač "Lightsabre" (a i zaboravila sam kako se točno zvao, Light-nešto), pogledala sam ponovo i -  :ideja:. Lightbringer ili alternativno "Light Bearer" je, naime, doslovni prijevod imena jedne osobe iz (judeo-)kršćanske mitologije. Svjetlonoša, lučonoša, prosvjetitelj... tj. Lucifer.
I još dolazi iz vatre. 
Usput, Lucifer je bio i Zora i Jutarnja zvijezda (tu se recimo i Dejnov mač može uplest u priču).
Ne vjerujem da je GRRM* to slučajno tako složio. smajliklackalica Baš me zanima kako će to rasplesti. Teorije?
Melisandra, Toros od Myra i ostali "crveni" su sotonisti?  :facepalm ;D Lucifer je (ostao) dobar?


*GRRM je u nekom intervjuu (http://www.ew.com/article/2011/07/12/george-martin-talks-a-dance-with-dragons) izjavio da je ateist/agnostik, koji je odbacio katolicizam. Religije, mitologija, duhovnost i sl. su mu fascinantne teme, ali ne vjeruje u išta od toga. I u samoj seriji prepoznajem dijelove iz raznih religija i mitologija. Vjerujem da je u knjigama bogatstvo raznih izvora, detalja i prepletanja puno izraženije. Pretpostavljam da su za seriju mnoge takve stvari dosta pojednostavljene; čini mi se da ću se ipak morati uhvatit knjiga, samo što nekako nemam volje počinjati znajući da trebaju izaći još dvije, a Martin tek predzadnju "završava" već godinama, ko gladan srat.

Zanimljiva mi je i ta neka oprečnost kod Tolkina i Martina. Tolkien, pravovjerni katolik, u svojim knjigama izbacuje bilo kakva božanstva i klanjanja, a ateist Martin se pretrgo stvarajući razne religije u svom fantastičnom svijetu. Ironično?



Možda ona scena iz Kule Neumirućih u Quarthu, kad Deni traži zmajeve, pa uleti u prijestolnu dvoranu, razvaljenu odozgo i prekrivenu snijegom, navještava kako bi se sve moglo završiti?  :ne-zna A možda i sunce izađe na zapadu i zađe na istoku, planine odlepršaju u zrak, krava jajce snese... i ponište se sva magija i božanstva, pa na kraju ostanu samo ljudi.  :ne-zna



netko je pitao tko će jahati zmajeve osim Deni.
Spoiler for Hiden:
a za trećeg priželjkujem Tiriona. on je ionako preživio bliski susret s dvojicom zmajeva i uspostavio s njima kakav-takav odnos.
Ta sam.  :)
Ovo što si napisao pod spojlerom, ima mi smisla, tako nekako bih i ja rasporedila avio-prijevoz. ;D
Spoiler for Hiden:
Jon, budući da je HBO otkrio da jest Regarov mali, nije pretjerano upitan... pod uvjetom da se sprijatelji s tetkom. Zhey coi coi.  ;D
S druge strane, zmajevi ionako nikad ni nisu naudili ikome iz Denerisinog društva, npr. ako se sjećaš Drogona u areni - kako je pažljivo izbjegao ofuriti ikoga tko je bio s njom. :andjelak Svejedno, i ja želim Tirionu zmaja, najviše zbog one njegove priče dok ih je puštao s lanca, da je kao mali htio jednoga od njih za svoj imendan, kako reče (otptilike) "ne mora čak biti veliki zmaj, može i jedan mali, kao ja (on)".  lovesmajli Pa onda, koji je zmajček najmanji - crveni ili zeleni?  ;D

Usput, kad sam već kod zmajeva, Tirion je rekao i da su zmajevi inteligentni, po nekima čak i inteligentniji od ljudi. Jel još netko stekao dojam da je Drogon namjerno odveo Deni k Dotrakijima, da joj pomogne skupiti još vojske? Zmajska taktika?

I, jel se sad ovi novi zmajevi mogu nekako pariti i napraviti mlade, ili je to-to?



I za kraj, dva linka koja bi mogla interesirati ljubitelje povijesti, čisto informativno:
http://www.denofgeek.com/us/tv/game-of-thrones/133860/the-real-history-of-game-of-thrones-the-war-tyrion-dany-the-red-wedding
http://www.denofgeek.com/us/tv/game-of-thrones/245785/the-real-history-of-game-of-thrones-the-sparrows-savonarola (točno sam znala!  ;D)



P.S.
Sedma sezona imaće sedam epizoda i emitovaće se na leto 2017. godine.

Snimaće se na lokacijama Španije, Severne Irske i Islanda.
Možda se varam, ali meni se čini da je GoT već u ovoj (šestoj) sezoni napustio, ako već ne cijelu Hrvatsku, a ono bar Dubrovnik. Lokacije su drugačije, prava arhitektura (mislim, ne ona kompjuterski napravljena) je drugačija.
Evo jedan primjer za usporedbu: za Ćercin walk of shame točno se vide barokne skale odakle kreće putem Straduna. Kad se usporedi s mjestom odakle je Marjorie trebala prošetati - pozadina je primjetno drugačija. Puno šire stepenište koje vodi na otvoreni, široki trg, umjesto dugu ulicu (Stradun).
 I u poluinterijerima se vidi razlika. Pojavljuju se stupovi, kapiteli, sjenice itd. kakvih nema u Dalmaciji - ali ima u Španjolskoj.
Uza sve to, koliko sam uspjela pohvatati na odjavnoj špici (u onim izdanjima gdje nisu otfikarili kraj), više nisam vidjela ni "Croatia unit", niti Kroejšu na popisu lokacija.
200
« Zadnja izmjena: 18.07.2016. 22:45:35 Goran88 »
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3368 : 19.07.2016. 19:35:56 »
Usput, kad sam već kod zmajeva, Tirion je rekao i da su zmajevi inteligentni, po nekima čak i inteligentniji od ljudi. Jel još netko stekao dojam da je Drogon namjerno odveo Deni k Dotrakijima, da joj pomogne skupiti još vojske? Zmajska taktika?

Zanimljivo razmisljanje. Sad kad premotam stvari deluje kao da bi Drogon mogao to da ururi, tj da scenaristi povucu taj potez jer potenciraju inteligenciju zmajeva. Ali ko ce ga znati. Ako koliko toliko logino razmislimo, zasto bi je spasio iz jedne opasne situacije samo da bi je odveo u drugu opasnu situaciju. Moze biti da je naslutio.

Ne zvuči mi to baš logično. Da su inteligentniji od ljudi, onda bi sad bilo više zmajeva nego ljudi (možda?) Još su oni prijašnji zmajevi bili mnogo veći. ako scenaristi to ne potvrde, neću vjerovatiu tu teoriju. Možda su donekle inteligentni, ali to da će služit kao 'logistika' - čisto sumljam.


netko je pitao tko će jahati zmajeve osim Deni.
Spoiler for Hiden:
a za trećeg priželjkujem Tiriona. on je ionako preživio bliski susret s dvojicom zmajeva i uspostavio s njima kakav-takav odnos.
Ta sam.  :)
Ovo što si napisao pod spojlerom, ima mi smisla, tako nekako bih i ja rasporedila avio-prijevoz. ;D
Spoiler for Hiden:
Jon, budući da je HBO otkrio da jest Regarov mali, nije pretjerano upitan... pod uvjetom da se sprijatelji s tetkom. Zhey coi coi.  ;D
S druge strane, zmajevi ionako nikad ni nisu naudili ikome iz Denerisinog društva, npr. ako se sjećaš Drogona u areni - kako je pažljivo izbjegao ofuriti ikoga tko je bio s njom. :andjelak Svejedno, i ja želim Tirionu zmaja, najviše zbog one njegove priče dok ih je puštao s lanca, da je kao mali htio jednoga od njih za svoj imendan, kako reče (otptilike) "ne mora čak biti veliki zmaj, može i jedan mali, kao ja (on)".  lovesmajli Pa onda, koji je zmajček najmanji - crveni ili zeleni?  ;D

I, jel se sad ovi novi zmajevi mogu nekako pariti i napraviti mlade, ili je to-to?

Spoiler for Hiden:
ja sam mislio na ono kad se Tyrion s Varysom spustio ispod piramide gdje je Deni zatočila ta dva zmaja. sam je stupio pred njih i rekao im da zna kako je to kad te rođena majka ne voli (nešto u tom smislu). Deni tad nije bilo. Ali možda jednostavno zmajevi nisu bili gladni u tom trenutku.

nisu li svi oni mužjaci?

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3369 : 19.07.2016. 20:24:05 »
Nisam mislio da su zmajevi inteligentniji od ljudi, vec u sustini inteligentna bica. A sto se tice logistike, to se odnosilo na ovo zasto bi Drogon spasao Deneris iz arene i potom je odveo Dotracima? Spasi je jedne opasnosti samo da bi je odveo u drugu. Mozda se hvatam za slamcicu, ali eto, mozda je i nesto predosetio.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3370 : 21.07.2016. 22:08:18 »
@amis (da ne bi nastao ćušpajz od kvotanja [citiranja], radije ovako)

- u vezi Tiriona i njegovog odnosa sa zmajevima: izgleda da nas je "pogodio" različiti dio Tirionove priče zmajevima, ali u suštini se svodi na njegovu hrabrost da se uopće spusti k zmajevima u piramidu. Doduše, on je, načitan kakav već je, išao dole s pretpostavkom da su pametni i da brzo raspoznaju prijatelje od neprijatelja, što se pokazalo točno.

Usput, preslatko su napravili ono kako je zmaj gurao glavu prema Tirionu, da mu skine ogrlicu. Baš tako je i moja mačka žicala da joj maknem ogrlicu protiv buha sa zvoncetom.  :) lovesmajli

Citat:
nisu li svi oni mužjaci?
Jel pod time misliš na 3 Denerisina ili na sve zmajeve općenito?
Općenito (prije nego što su izumrli), postojali su i muški i ženski zmajevi.

U međuvremenu sam malo sama pročeprkala po internetu šta piše o tome, pa evo što GoT wikia (http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Dragons) kaže o tome (izrijekom se spominju mame-zmajevi i tate-zmajevi  ;D ):

Citat:
Reproduction
Like most reptiles, dragons lay clutches of eggs.
(... ... ...)

The exact details of dragon reproduction fell out of living memory in the nearly two centuries since they died out. Several conflicting theories and rumors have been circulated, some less grounded in fact* than others. It is unclear if the mother guarded eggs she had laid, or simply left them to hatch and fend for themselves, or if the father aided the mother in caring for them. Dragons were apparently relatively solitary creatures, though it is unknown if any hierarchical relationships formed within groups of dragons.
* rofl ... zasnovano na činjenicama ... o zmajevima ... puknut ću ... rofl


Što se tiče konkretno Drogona, Viseriona i Regala - makar sva tri imaju muška imena, i o njima se govori u muškom rodu, ja malo sumnjam da bi možda ili Viserion ili Regal (ili oba) mogli biti ženke, s obzirom da su već od početka bili manji od Drogona (kao što su kod mnogih životinja ženke manje od mužjaka).

Kakogod, jasno mi je da sam sad stvaaarno pretjerala s filozofiranjem oko (za priču nebitne) pizdarije. :-[

 
Nisam mislio da su zmajevi inteligentniji od ljudi, vec u sustini inteligentna bica. A sto se tice logistike, to se odnosilo na ovo zasto bi Drogon spasao Deneris iz arene i potom je odveo Dotracima? Spasi je jedne opasnosti samo da bi je odveo u drugu. Mozda se hvatam za slamcicu, ali eto, mozda je i nesto predosetio.

Zmajska inteligencija je ipak nešto "opipljivija" tema, za koju bi se i u samoj seriji dalo naći primjera.
Dâ se primijetiti i da Drogon ima neku vrstu daljinske telepatske veze s Deneris - osjeti kad joj je potreban i odmah se stvori! (npr. ono jednom kad je bila tužna pa se došao pomaziti na balkon piramide, plus kad ju je spasio iz arene)

Vidjeli smo ga i da leti kojekuda po svijetu, pa je sigurno primijetio i da se onuda motaju Dotrakiji. Dapače, kao da ih je čekao: Deneris mu je i rekla da je vrati u Merin, a on nije htio mrdnut.

Zato nekako mislim da je "znao" da Deneris nije u ozbiljnoj opasnosti kod Dotrakija, a možda je i "mislio" da su to njeni prijatelji koji će joj pomoći (uostalom, zmajevi su se izlegli i proveli najranije djetinjstvo među Dotrakijima). Tako na kraju i bî.
332
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3371 : 22.07.2016. 12:23:50 »
Eto, potpuno sam smetnuo sa uma da su se zmajevi izlegli kod Dotrakijana. Mora da postoji nesto.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3372 : 22.07.2016. 13:31:09 »
Eto, potpuno sam smetnuo sa uma da su se zmajevi izlegli kod Dotrakijana. Mora da postoji nesto.

Denerisin "mali" je natprosječno inteligentan. Pametno dijete...  ;D
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3373 : 22.07.2016. 14:41:14 »
čitajući samo na ovom forumu razne teorije i u kojim smjerovima bi sve ovo moglo ići ni deset sezona i šest knjiga ne bi bilo dovoljno da se samo dio toga zatvori.
ako ostaje još samo 13 epizoda onda je najizvjesnije da će:   "...ostati samo snijeg i grobovi..."
od silnih teorija koje sam čuo zaboravio sam tko je autor ovog raspleta???

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3374 : 22.07.2016. 14:50:27 »
@BlackQ da, mislio sam na Denerisine zmajeve. ako jesu mužjaci i ako su to posljednji zmajevi, onda neće imati potomstvo. svidjelo bi mi se da do kraja serije sve tri uginu i da Deni vlada (ili bilo tko tko osvoji Prijestolje) zato što je kul osoba, a ne tiranin kojem trebaju zmajevi da bi zastrašio protivnike i podanike.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3375 : 22.07.2016. 18:48:37 »
čitajući samo na ovom forumu razne teorije i u kojim smjerovima bi sve ovo moglo ići ni deset sezona i šest knjiga ne bi bilo dovoljno da se samo dio toga zatvori.
ako ostaje još samo 13 epizoda onda je najizvjesnije da će:   "...ostati samo snijeg i grobovi..."
od silnih teorija koje sam čuo zaboravio sam tko je autor ovog raspleta???

Ne znam tko je autor "samo snijeg i grobovi..." teorije, ali I po mom mišljenju je sasvim izgledna, dapače tokom serije su prikazane naznake takvog kraja. Npr. u vizijama nekih osoba (Deneris, Bran, a možda i još negdje  :ne-zna) već smo vidjeli King's Landing (tj. dvoranu s prijestoljem) razvaljen, prazan i prekriven snijegom.

(Ali, imam osjećaj da knjige i serija neće imati isti kraj.)


Eventualna druga varijanta kraja koju mogu zamisliti bio bi - potpuni krah i kraj svih mogućih magija.
Da [na neki način - o tome nek scenaristi razmišljaju  :P] nestanu i zmajevi i WW-i, i Zid, i Citadela i reinkarnirani Klegejn, a također i crvena, mnogolična, utopljena, sedmerostruka i sva ostala božanstva *,
a na svijetu prežive samo normalni ljudi.
U toj varijanti ni Deneris ni Jon (o Melisandri i njoj sličnoj bagri da i ne govorim!) ne bi preživjeli, jer isto imaju magiju u sebi.

* iako, čisto sumnjam da bi u današnjoj klimi HBO išao gurati ateizam



Usput, i Željezni tron bi ostao prazan, sedam kraljevina bi se raspale, a skupa s Esosom i preostalim krajevima - narod bi formirao 6 republika i 2 autonomne pokrajine  ;D :P.

 ;D E, i kao zadnja scena: Tirion i Misandei u vinogradu kušaju Imp's Delight (ono vino koje si Tirion želi proizvoditi).  ;D
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3376 : 23.07.2016. 00:04:20 »
@BlackQ da, mislio sam na Denerisine zmajeve. ako jesu mužjaci i ako su to posljednji zmajevi, onda neće imati potomstvo. svidjelo bi mi se da do kraja serije sve tri uginu i da Deni vlada (ili bilo tko tko osvoji Prijestolje) zato što je kul osoba, a ne tiranin kojem trebaju zmajevi da bi zastrašio protivnike i podanike.

Zmajsko potomstvo nije isključeno!  rofl rofl Pazi sad ovo (nema toga što internet ne zna):

Citat:
Dragons have no fixed gender differentiation - according to Barth and Maester Aemon, dragons are “but now one and now the other, as changeable as flame”, presumably meaning that they are able to change from one sex to the other. This knowledge was later lost, with many maesters doubting that was true.

It is difficult to determine the sex of a dragon, because like common reptiles they have no external sex organs. There also appears to be no notable sexual dimorphism in dragons, such as that the females of some animal species tend to be bigger than males, and vice versa. Towards the end of her life, Vhagar (believed to be female) grew to be almost as large as Balerion (believed to be male).

<< Ukratko, kaže da zmajevi nisu fiksno muški ili ženski, nego "sad jedno, pa onda drugo, promjenjivi kao plamen", što najevjerojatnije znači da mogu mijenjati spol. (...dalje nebitno)

Odrediti spol zmaja je teško, s obzirom da, kao i obični reptili, nemaju vanjskih spolnih organa, a ni drugih primjetnih spolnih različitosti.
    [ Po ovome, i ja sam fulala s onom idejom o određivanju spola zmaja po njegovoj veličini; ženke narastu jednako kao i mužjaci.  :-[ ;D ]
I na kraju, piše da je Vhagar (za koju se vjerovalo da je ženka) do kraja života narasla skoro kao i Balerion (za kojeg se vjerovalo da je mužjak). >>

Uglavnom, kad bi pisac tako htio, mogao bi i sa samo ova tri zmaja nastaviti lozu, i još da ih ostane viška.  ;D
A i kaj, npr. "Viserion" je baš zgodno ime za zmajicu. Ionako je dobio/-la ime po pičkici od brata.  :P

(Što se tiče tvoje želje da sva tri zmaja na kraju uginu, pogledaj moj prethodni post, "teorija kraja 2")

Usput da pripomenem, nadam se da ne mislite da sam skrenula pameću, samo se sprdam s "teorijama". Totalno sam neozbiljna.
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Game of Thrones Season 7: In-Production Tease (HBO)
« Odgovor #3377 : 24.07.2016. 16:55:19 »
Mrzim lopatare i limune

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3378 : 24.07.2016. 18:12:45 »
^teaser o rekvizitima? aj dobro  :\)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3379 : 24.07.2016. 18:14:34 »
Ovo je prvi tizer. Još jedno 5-6 dok ne dođemo do normalnog.
Mrzim lopatare i limune

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3380 : 24.07.2016. 20:22:24 »
Podsjeća me na ono kad reklamiraju ambalažu nekog proizvoda. Npr. (isto) pivo u samo novoj flašici, recimo u zelenoj a ne smeđoj. Pa minutu slušaš o super novoj flašici koju ćeš ionako hitit kad popiješ pivo.  drinks


Ali, malo me prepao jedan dio iz tog teasera - ono što je Sansa govorila Ramziju u psetarnici.

Šta ako je Ramzi uspio napumpat Sansu?  :ceska: 287
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3381 : 30.07.2016. 19:44:54 »
Potvrđeno da će osma sezona biti finalna sezona.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3382 : 04.08.2016. 17:55:19 »
Taman

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3383 : 19.10.2016. 19:56:34 »
Slučajno sam kliknula na ovaj link na kraju pogledanog jubito videa, bez ikakve veze s GoT, te naletjela na ovo:"50 CRAZY Facts You Didn't Know About Game of Thrones"
Moj dojam, otprilke:  :neverovatno: :-\ rofl :neverovatno: :zzz rofl ;D :majstore :cupam-kosu kokicekola





Eto, sve i svašta nešto.
Spoiler: Shae je stvarno bila kurv... ovaj, porno glumica; nikad ne bih pogodila!
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3384 : 19.10.2016. 21:10:28 »
Slučajno sam kliknula na ovaj link na kraju pogledanog jubito videa, bez ikakve veze s GoT, te naletjela na ovo:"50 CRAZY Facts You Didn't Know About Game of Thrones"
Moj dojam, otprilke:  :neverovatno: :-\ rofl :neverovatno: :zzz rofl ;D :majstore :cupam-kosu kokicekola





Eto, sve i svašta nešto.
Spoiler: Shae je stvarno bila kurv... ovaj, porno glumica; nikad ne bih pogodila!
smileyNO1,uvek zanimljivi komentari

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3385 : 16.11.2016. 21:13:06 »
Nastavio bi ovu seriju da gledam. Stao sam bio kada se treca sezona zavrsilo. Nisam imao zivaca da na pocetku svake nove sezone narednih par epizoda kapiram ko koga tu sta i onda vec kraj sezone. Jedna od redjih serija zbog koje sam odustao a nije razlog los kvalitet nego drugi razlozi.
Hteo sam da pitam neki dobar yt link gde ima lepo prikazan recap 1-3 sezone, da lakse pohvatam i prisetim  se pa da bi lakse mogao da udjem u pricu od 4. sezone.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3386 : 17.11.2016. 00:43:19 »
Nastavio bi ovu seriju da gledam. Stao sam bio kada se treca sezona zavrsilo. Nisam imao zivaca da na pocetku svake nove sezone narednih par epizoda kapiram ko koga tu sta i onda vec kraj sezone. Jedna od redjih serija zbog koje sam odustao a nije razlog los kvalitet nego drugi razlozi.
Hteo sam da pitam neki dobar yt link gde ima lepo prikazan recap 1-3 sezone, da lakse pohvatam i prisetim  se pa da bi lakse mogao da udjem u pricu od 4. sezone.
a)    https://www.youtube.com/watch?v=92xpInaAlbc plus https://www.youtube.com/watch?v=5CZ8tQk75gY
b)    https://www.youtube.com/watch?v=92xpInaAlbc plus https://www.youtube.com/watch?v=38hnsgqf8O0
c)    https://www.youtube.com/watch?v=wKiMcRv5oAI
.....d) i imaš ovo, ali možemo se pretvarati kao da to nisam stavio https://www.youtube.com/watch?v=S5XsylGuHjo

P.S. Ako ti se da, jednostavno bi najbolja opcija bila da prvih trideset epizoda ponovno pogledaš. Ne znam za tebe, ali ja GoT jako lagano re-watcham (što nije slučaj sa svim serijama). E sad, koliko je prošlo od kad si pogledao treću, ne znam. Ali što dulje to ti je ovaj moj prijedlog bolja ideja. A i sedma sezona dolazi tek na ljeto, tako da imaš vremena.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3387 : 17.11.2016. 01:25:55 »
Hvala na linkovima  smileyNO1
Pratio sam od premijere serije, kako se zavrsila treca tako sam resio da prekinem. Davno je to bilo. Videcu kolko ce mi recap doprineti da se setim, ako ne malo na premotavanje da pregledam te sezone.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3388 : 17.11.2016. 10:15:04 »
Hvala na linkovima  smileyNO1
Pratio sam od premijere serije, kako se zavrsila treca tako sam resio da prekinem. Davno je to bilo. Videcu kolko ce mi recap doprineti da se setim, ako ne malo na premotavanje da pregledam te sezone.
Uff, pa to je dobre tri godine... Ne znam, stvarno ti preporučam da kreneš opet od početka. Brzo to sve prođe.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3389 : 12.12.2016. 19:13:52 »

Igra prijestolja 7: Glumačkoj ekipi pridružio se Conor McGregor, zvijezda UFC-a


Conor McGregor, jedan od popularnijih i uspješnijih UFC boraca, pridružit će se bogatoj glumačkoj postavi u novoj, sedmoj sezoni Igre prijestolja. McGregorovo sudjelovanje u novoj sezoni serije potvrdio je i predsjednik UFC-a, Dana White, izjavivši kako je to odličan potez. Kao što je i sam White rekao, već se neko vrijeme iza kulisa pričalo o mogućem angažmanu McGregora, te su na tom tragu fanovi diljem interneta spekulirali o ulozi koja bi mogla pripasti višestrukom prvaku u raznim borilačkim disciplinama i kategorijama. Pretpostavljalo se da će McGregor dobiti ulogu u kojoj će se sukobiti s Gregorom Cleganeom, poznatijim i kao Planina (The Mountain). Međutim, prema posljednjim informacijama, izgleda da će irskom borcu pripasti jedna malo drugačija uloga.

Prema stranici Watchers on the Wall, Conor McGregor bi trebao dobiti ulogu u posadi Eurona Greyjoya, novog kralja Željeznog otočja. Brod na kojemu bi se trebao naći McGregor poznat je kao Tišina, zbog toga što Euron članovima svoje posade oduzima pravo govora i to na poprilično doslovan način – reže im jezike. Nagađa se da će McGregor glumiti jednog od članova posade, a na njegovu ćemo izvedbu, nažalost, morati pričekati još neko vrijeme. Produkcija nove sezone je u svojoj ozbiljnoj fazi, a sedma sezona Igre prijestolja ipak će izaći nešto kasnije od prethodnih, tako da će fanovi moći vidjeti McGregora u akciji tek početkom ljeta iduće godine.
Mrzim lopatare i limune