Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764380 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3240 : 15.06.2016. 20:37:05 »
dok nema sisa i krvi "tinejdžeri" odmah negoduju

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3241 : 16.06.2016. 03:02:52 »
dok nema sisa i krvi "tinejdžeri" odmah negoduju

tako je! hocemo sise, a ne treniranje djevojcice godinu dana da bi na kraju rekla nisam ja za ovo.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3242 : 16.06.2016. 08:20:47 »
HAHAHA  clapp

neki dan sam skidao par madeža na leđima, i imao sam uglavnom rane sa tri šava.
ja se nisam mogao okrenuti, namjestiti za spavanje, diči nešto teže od mobitela...
Arija ima ubodne rane i trči ko zec, i skače ko klokan. mislim kmon :no-no

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3243 : 16.06.2016. 17:21:05 »
HAHAHA  clapp

neki dan sam skidao par madeža na leđima, i imao sam uglavnom rane sa tri šava.
ja se nisam mogao okrenuti, namjestiti za spavanje, diči nešto teže od mobitela...
Arija ima ubodne rane i trči ko zec, i skače ko klokan. mislim kmon :no-no

 clapp clapp :naklon: :naklon: za tvoje hrabro držanje poslije teške operacije. mobitel je mobitel

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3244 : 17.06.2016. 08:23:13 »
HAHAHA  clapp

neki dan sam skidao par madeža na leđima, i imao sam uglavnom rane sa tri šava.
ja se nisam mogao okrenuti, namjestiti za spavanje, diči nešto teže od mobitela...
Arija ima ubodne rane i trči ko zec, i skače ko klokan. mislim kmon :no-no

Khm, čekaj, ti u seriji u kojoj lete zmajevi i ljudi ustaju iz mrtvih očekuješ da baš sve ostalo bude realno?  ???

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3245 : 17.06.2016. 11:52:47 »
Pa zmajevi su realni. I zombiji isto postoje. Ali da ljudi trce ranjeni to ne...

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3246 : 18.06.2016. 15:29:16 »
Možda je na nju utjecalo godinu dana treninga kad je pokušavala postati nitko pa je sad postigla nirvanu, zen i chi i ne osjeća bol.
Arya mi je postala najdosadniji lik, kolutam očima na njene grimase. Najslabija glumica tamo.
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3247 : 19.06.2016. 21:55:20 »
Mrzim lopatare i limune

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3248 : 19.06.2016. 22:29:07 »
I pas mu je pobjega!

Offline UtP

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3249 : 20.06.2016. 00:37:32 »
Vec vidim u najavi kako na kraju desete epizode Bren prolazi ispod zida i on puca. D:

Offline Darko D.

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3250 : 20.06.2016. 05:55:19 »
Odlicna epizoda, drago mi je sto sam ostao budan celu noc cekajuci je.  :)

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3251 : 20.06.2016. 06:26:31 »
Ja sam ju gledao uživo i stvarno sam uživao. Perfektna epizoda.
Kinematografija? Najbolja moguća. Miguel Sapochnik je fantastičan. True Detective #1.4 je imao odličnu kinematografiju, svi se sjećamo one sekvence, ali iskreno mislim da je ova epizoda to malčice nadmašila zato jer je cijela fantastična.


Spoiler for Hiden:
  • Ne sviđa mi se to što je Rickon umro, ali gledam po redditu i YouTube-u i ljude ne briga previše ?! Jesam ja jedini koji želim da ga izvuče Lord of Light?
  • Ne shipam vezu između Yare i Dany.
  • Dany bi već u sljedećoj epizodi mogla u Westeros.
  • Sljedeća epizoda (zadnji?) nastavak Tower of Joy.
  • Davos će tako ubit' Melisandre.
  • Mislim da ćemo saznati što se događa sa Sparrowom i zatvoriti tu cijelu priču; Cersei ima suđenje; ako to ne ispadne dobro je li prerano očekivati Wildfire?
  • Imam osjećaj da su završetak epizode Walkeri koji dolaze u Westeros. Mislim, sad kad je prošao Bastardbowl nema previše ljudi na Castle Blacku.
Plus, Miguel Sapochnik nije nizašto i redatelj desete epizode. Čeka nas u tih 69 minuta puno akcije, ja mislim. Iako po najavi je relativno mirno:


Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3252 : 20.06.2016. 10:53:07 »
jedna od najboljih epizoda koje sam ikada gledao u životu.
došlo mi je da zaplačem u nekim trenutcima
Bravo kreatorima serije.
BRAVO !

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3253 : 20.06.2016. 11:11:03 »
Odlicna epizoda. Zadovoljavajuca pre svega, za sve one sa moralnim kompasom.
Spoiler for Hiden:
Mislim da prvi put u seriji imamo cistu borbu dobra i zla. Bolesnog i uvrnutog Remzija protiv Dzona, coveka koji uvek gleda da ne nacini zlo ljudima. Do sada je Game of Thrones izbegavao ovakve direktne sukobe, a ovim su udahnuli tracak nade kompletnoj prici.

Borba je rezirana perfektno. Vizuelno je izgledalo savrseno.


Rikonova smrt me nije iznenadila, ali one strele koje pogadjaju njegov les na zemlji, ta scena je bila jeziva.

Remzijeva smrt je olaksanje. Taj vise nece ciniti zlodela. Mada, vise bih voleo da stradao po postulatima Neda Starka, odsecanjem glave, sto bi dalo aromu onoj "Sever pamti". Ali dobro, Sansa je docekala svoju osvetu.

Snezni mora da bude Azor Ahai.

I desavanja preko mora nisu razocarala.
Spoiler for Hiden:
Zmajevi su mnogo mocni. Pobijte sve likove ako treba samo neka zmajevi imaju jos vise vremena na ekranu. Deneris konacno pokazuje pravu snagu, a videcemo kako ce se stvari odvijati sa dve zaracene strane na Gvozdenim ostrvima.

Na mene je utisak ostavio i razgovor izmedju Tiriona i Deneris.
Spoiler for Hiden:
Tirion joj je ispricao o Ludom kralju i njegovom planu da spali Kraljevu luku. To bi moglo da se poveze sa Sersei, da ona povuce takav potez, a da je Dzejmi ubije bas kao sto je ubio Ludog kralja. Imalo bi smisla da njih dvoje zavrse tako. Ali, to su sve nagadjanja, najpre da saznamo kako ce se sudjenje zavrsiti.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3254 : 20.06.2016. 13:39:54 »
dobra epizoda, bitka je odradjena vrhunski, pogotovo prvi sudar konjanika.


Sa Sansom su zatvorili magicni krug. vise nema nevinih  fala-fala


Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3255 : 20.06.2016. 18:28:57 »
Samo ponavljam komentare, ali fenomenalna epizoda. Kinematografija je bila spektakularna:

Spoiler for Hiden:
Narocito ova scena:


i ova scena:


 clapp clapp

Pocinjem da mislim da je odluka pisaca da Sansa precuti Jonu za kontakt i ponudjenu pomoc od strane LF jedan od najboljih tvistova jer nisam sigurna kuda to moze da ode i sta se krije iza toga. Ili je precutala jer nije bila sigurna da ce doci s vojskom ili ima druge razloge... Kako se moze videti iz preview-a za finale, LF ce doci da pokupi sta zeli zauzvrat i pretpostavljam da je to Sansa (brak s njom?). Stvarno se nadam da ce mu ona doskociti tako sto ce podrzati Jona kao vladara Winterfella i Zastititnika Severa. Dark Sansa koja ipak ne okrece glavu dok Ramsey-a jedu psi je milion puta interesantniji lik.
Tyrionov komentar da Dany podseca na Ludog Kralja  mi je bio interesantan...
Cercei ce da iskoristi wildfire da spali sve 100%...
Iz preview-a za finale se vidi i vecera Frey-ovih na kojoj pristvuje i Jaime...Nadam se da ce njoj prisustvovati i neko neocekivan... Pseto ili mozda cak Arya.
Bial sam malo zbunjena kad je Jon rekao da ce sahraniti Rickona u kripti pored Neda. Cini mi se da se secam da je Robb trazio kosti od Lannistera kad su pregovarali oko pustanja Jaime-ja, ali ne secam se da je uopste u seriji i spomenuto da su ih dobili/otpremili za Winterfell u kriptu? Nebitan detalj, ali sam se pitala.

Offline VIZANTIJAC

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3256 : 20.06.2016. 18:30:33 »
GOT pokidao u velikom stilu sa S06E09!!!!!
Mislio sam da ću ovakve stvari videti samo na velikom platnu.Fenomenalna režija,koreografija i kamera zaslužuli su Emmi za ovu epizodu.HBO svaka čast!!!!!

Sent from my SM-J500F using Tapatalk


Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3257 : 20.06.2016. 19:35:51 »
Veoma sam zadovoljan bitkom  smileyNO1

I want to belive

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3258 : 20.06.2016. 20:19:29 »
Bitke na nivou The Two Towers i The Return of the King. Ovo je maestralno!

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3259 : 20.06.2016. 20:53:29 »
Bitke na nivou The Two Towers i The Return of the King. Ovo je maestralno!

Da je dobra bitka, jeste, ali ponovo pogledaj bitke u LOTR, i videćeš da GOT nema ni blizu taj budžet.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3260 : 20.06.2016. 21:42:23 »
Pa ova bitka i nije na nivou LOTR, jer je zapravo na mnogo većem nivou.  :)

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3261 : 20.06.2016. 22:05:35 »
jesam ja jedini mislio da će Littlefinger
Spoiler for Hiden:
sačekati kraj borbe i zajebati sve i uzeti Winterfell?

Offline Shoxi

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3262 : 20.06.2016. 22:10:01 »
Nisi.

Ipak još može uzeti Winterfell za sebe.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3263 : 20.06.2016. 22:23:25 »
Spoiler for Hiden:
LF ima puno veće apetite. njemu treba Sansa, za ulaz u plemičke krugove. ovako je on samo vlasnik bordela. nema titulu...
On je lukavo štakorsko smeće. takvi nikad ne umiru i ne možeš ih iskorijeniti.
vjerovatno je on najava klice zla koja će rasti i protiv koje će se opet trebati boriti, ali nema veze...
jos uvijek sam pod dojmom bitke. I dišem punim plučima
Toliko me onaj preverzni idiot isprovocirao, sve me preplavila gorčina...
ali Jon Snow mu je stao na kraj. Junački !

Offline drazenm

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3264 : 20.06.2016. 22:27:32 »
Spoiler for Hiden:
Littlefinger ima Dolinu, ne treba mu doslovno sjever. Mada će ga imati jer će definitivno htjeti oženiti Sansu. Dolina i Sjever zajedno su mnogo veća sila zajedno protiv Lannistera koji konstantno gube saveznike. Sve nekako vjerujem da će izgubiti Martelle jer će se razotkriti da su oni sudjelovali u ubojstvu Joffreya. Tu je još i Dorne koji nije dobio svoju osvetu za Vipera.
Freyevi su ionako smiješni i nesposobni za bilo što bez Lannistera. Bilo bi odlično kad bi se sad kod Freyevih svi pootrovali, a glavni krivac bi bila "a girl with no name". Onak pre**bena scena bi to bila i konačno bi Arya bila ono što čekamo već dvije-tri sezone, da dobije kakvu-takvu slatku osvetu.

Sve u svemu, jedna od najboljih epizoda
Spoiler for Hiden:
što zahvaljujući zmajevima, što onoj završnoj bitci. Scena kad vitezovi Doline marširaju prema Boltonima i ubiju sve moguće bogove u njima... NEPROCJENJIVO!

Hoće li Sansa biti spremna oprostiti Umberima i ostalim kućama za izdaju?

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3265 : 20.06.2016. 22:31:05 »
Spoiler for Hiden:
LF ima puno veće apetite. njemu treba Sansa, za ulaz u plemičke krugove. ovako je on samo vlasnik bordela. nema titulu...
On je lukavo štakorsko smeće. takvi nikad ne umiru i ne možeš ih iskorijeniti.
vjerovatno je on najava klice zla koja će rasti i protiv koje će se opet trebati boriti, ali nema veze...
jos uvijek sam pod dojmom bitke. I dišem punim plučima
Toliko me onaj preverzni idiot isprovocirao, sve me preplavila gorčina...
ali Jon Snow mu je stao na kraj. Junački !
Spoiler for Hiden:
Dibs!: Littlefinger neće dočekati kraj serije.

P.S.
Spoiler for Hiden:
Da, očito je da Littlefinger želi brak, preočito. A iz prošlih epizoda *kašljuc*No One*kašljuc* saznali smo da su najočitije stvari baš onakve kakvima se čine - jednostavne i ništa više.

Offline Rakan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3266 : 20.06.2016. 22:44:08 »
Spoiler for Hiden:
Niko ne pominje ubistvo diva s one strane Zida. Poslednji od svoje vrste.. Poslednji zločin malog Boltona.. :(
Više me je pogodilo to ubistvo nego ono malog Starka.. Njega sam već odavno video mrtvog, čim je predat Boltonu.

Deni u punoj snazi.. konačno da i ona dva zmajčeka se malo omrse i izađu na slobodu. Realno već u prošloj epizodi to je bilo realno za očekivati, kada se Deni vratila u piramidu.
Mislim da je realno (nije toliko bitno za priču) i da se Targarjenka malo poigra u krevetu sa Ašom Grejdžoj. Svakako su obe imale takve aspiracije u ranijim epizodama.
Valja učvrstiti novi savez.  :pevusi:
« Zadnja izmjena: 20.06.2016. 22:46:37 Goran88 »

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3267 : 20.06.2016. 22:59:41 »
Nisam stigao da komentarišem, a dvaput sam pogledao epizodu. Od jutro pratim, ocena je stalno 10 na imdb. Mislim da je jedino Ozymandias epizoda Breaking Bada imala takvu ocenu u istoriji.  clapp

Spoiler for Hiden:
Već sam pročitao spojlere na redditu, pa me nije iznenadilo ono ubijanje Rickona (jel' on ne zna da trči cik-cak?) ni Remzi kao hrana, a naravno ni dolazak Littlefingera. Ali opet je bila stvarno najbolja epizoda u seriji. Ovaj režiser je genije, odlični kadrovi. Posebno mi se sviđa ova scena.
Spoiler for Hiden:
Sve je jedan tracking shot.  Nije ni čudo. Taj čovek je radio i onaj čuveni tracking shot u True Detective.


Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3268 : 20.06.2016. 23:35:25 »
Spoiler for Hiden:
Littlefinger ima Dolinu, ne treba mu doslovno sjever. Mada će ga imati jer će definitivno htjeti oženiti Sansu. Dolina i Sjever zajedno su mnogo veća sila zajedno protiv Lannistera koji konstantno gube saveznike. Sve nekako vjerujem da će izgubiti Martelle jer će se razotkriti da su oni sudjelovali u ubojstvu Joffreya. Tu je još i Dorne koji nije dobio svoju osvetu za Vipera.
Freyevi su ionako smiješni i nesposobni za bilo što bez Lannistera. Bilo bi odlično kad bi se sad kod Freyevih svi pootrovali, a glavni krivac bi bila "a girl with no name". Onak pre**bena scena bi to bila i konačno bi Arya bila ono što čekamo već dvije-tri sezone, da dobije kakvu-takvu slatku osvetu.

Sve u svemu, jedna od najboljih epizoda
Spoiler for Hiden:
što zahvaljujući zmajevima, što onoj završnoj bitci. Scena kad vitezovi Doline marširaju prema Boltonima i ubiju sve moguće bogove u njima... NEPROCJENJIVO!

Hoće li Sansa biti spremna oprostiti Umberima i ostalim kućama za izdaju?

misliš na ovu scenu ?
Spoiler for Hiden:

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3269 : 21.06.2016. 01:37:48 »
najjaca scena u seriji , kakav rusvaj! :D :naklon:

Spoiler for Hiden: