Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764388 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline VIZANTIJAC

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3180 : 30.05.2016. 19:51:56 »
Izašli naslovi za zadnje 3 epizode 6 sezone.

E8 - No one
E9 - Battle off busters
E10 - Winds of Winter

Sent from my SM-J500F using Tapatalk


Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3181 : 30.05.2016. 19:59:11 »
Izašli naslovi za zadnje 3 epizode 6 sezone.

E8 - No one
E9 - Battle off busters
E10 - Winds of Winter

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

"Battle of Bastards". (Najocigledniji naslov ikada)  ;D

Spoiler for Hiden:
Pomenuli su opet Brotherhood Without Banners, Brienne i Jamie su na putu za Riverlands kao u knjizi...Sve mi mirise na to da ce predstaviti Lady Stoneheart.

Offline iluzionista84

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 99
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3182 : 30.05.2016. 20:43:42 »
poslije prosle ep. znao sam da ce ova da smori, ali bas ovoliko.. cak nam ni walk of shame nisu pustili - sram ih bilo
Kad neka serija ima 10 epizoda u sezoni , po meni nema prava na slabiju epizodu ...
Stvarno velika kritika sto imaju nepotrebne scene , ili da kazem scene koje nas manje zanimaju, ne bi ovo bila zamerka , da imaju vise epizoda pa da mogu posteno da prikazu one najvaznije scene...

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3183 : 30.05.2016. 21:03:22 »
Sudeci po naslovima epizoda:
Spoiler for Hiden:
U osmoj epizodi nas ocekuje borba Arje i one devojcice koja je trenirala Arju.
U devetoj epizodi bitka za Sever.
U desetoj epizodi bi Zid mogao da padne. (Ovo je vise moja zelja, ali nije neizvodljivo)
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3184 : 30.05.2016. 21:44:22 »
A koje scene su visak? Ne prikazuju oni nikoga eto tek tako reda radi, svi su bitni na svoj nacin... Ja ne mogu da zamislim ovu seriju da u svakoj epizodi gledamo borbe, to bi bilo besmisleno...

Inace epizoda jeste bila tanja u smislu desavanja, ali to je bilo i logicno.

Offline Rakan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3185 : 30.05.2016. 22:28:32 »
Likovi čija se smrt naslućuje (ako je suditi po Martinovim nerazumljivo-razumljivim merilima)..

Denina ekipa (Dario Naharis, Sivi Crv, Misandei) neko od njih. Nisu toliko bitni, ali ipak jesu za Deni.

Starkovi (Arija, Rikon) najverovatnije Rikon. Nikom nije bitan toliko, dečko kao da nije ni bio prisutan, a ipak je Stark.

Lanisteri (onaj mali što je prešao u Vrapce, što je ranije tetošio sestru od strica, kraljicu Sersei)

Tireli (ser Loras)

ostali... Ledi Brajana od Oporja, crvena veštica Melisandra


Zar su svi zaboravili na Ketlin Stark? Ona je živa.

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3186 : 30.05.2016. 22:45:10 »
Spoiler for Hiden:


NOW AND ALWAYS!!!



Offline VIZANTIJAC

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3187 : 31.05.2016. 09:59:36 »
Za sve ljubitelje knjige!!!!!!
Spoiler for Hiden:
Producenti su potvrdili  Ujka Bendzamin je COLDHANDS!!!!!!


Sent from my SM-J500F using Tapatalk

« Zadnja izmjena: 31.05.2016. 12:00:07 maksi »

Offline markonegative

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3188 : 31.05.2016. 11:18:23 »
Za sve ljubitelje knjige!!!!!!
Spoiler for Hiden:
Producenti su potvrdili  Ujka Bendzamin je COLDHANDS!!!!!!


Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Pa to se dalo zaključiti još tokom gledanje epizode  ;D
I nije ujka, valjda je stric, Bendžen i Ned su braća a ne Bendžen i Kejtlin  :P


Ali nikako mi nije jasno
Spoiler for Hiden:
Kako Deneris planira da sa Dotracima vlada Vesterosom? Šta će biti kada konačno (ili možda bolje pitanje ipak, ako) osvoji Gvozdeni presto? Dotraci će pobiti njene neprijatelje, spaliti njihove kamene kuće(Denerisin govor) i šta posle? Kako misli da vlada na čelu sa njima? Dotračka i Vesteroška kultura i sam način življenja  su veoma različiti, nema šanse da će moći da žive u simbiozi. Pa oni će silovati, poubijati, porobiti i pokrasti celo njeno kraljevstvo, kome će ona biti kraljica?  rofl
Jedino ako ih većina ne pogine u borbi protiv Belih šetača.
« Zadnja izmjena: 31.05.2016. 12:00:49 maksi »

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3189 : 31.05.2016. 11:38:21 »
@markonegative

Spoiler for Hiden:
Ako posmatramo Denino osvajanje Versterosa kao Egonovo, tj. osvajanje posle koga ima zadatak da samo zadrzi presto, ja mislim da bi se Dothraki vratili na Essos nakon rata. Velika vecina njih. To bi bilo bolje i za njih i za ljude na Vesterosu.

A ako posmatramo osvajanje Vesterosa ovakvo kakvo ce biti, sa pretnjom Belih setaca, mislim da Dothraki moraju ostati da se bore i posle osvajackog rata.

Ali ko zna da li ce osvajanja Vesterosa uopste i biti. Moze lako da se desi da Deni stigne taman u vreme kada su Beli Setaci krenuli da gaze sve juzno od Zida. I to onda ne bi bila borba za osvajanje Vesterosa nego borba za goli zivot.

Bas me zanima da li postoji neki nacin da se malo izjednaci borba ljudi protiv White Walkera i Wightsa. Videli smo sta se desilo u Hardhomeu. Ne samo sto vojska mrtvih ima prednost u borbi, vec posle svake borbe stice jos vecu prednost zbog toga sto svi poginuli ljudi bivaju reanimirani i dodati vojsci Night Kinga.
Mozda je bolja strategija da se ne ulazi u direktan konflikt vec da se postavljaju zamke. Da se iskoristi divlja vatra, da se iskoriste zmajevi. Da se koristi valirijski celik i obsidian... Ali tih stvari nema puno.

Iskreno, zbog gore navedenih cinjenica, ne mislim da se ova prica moze zavrsiti koliko-toliko srecnim krajem. Mislim da ce na kraju svi ljudi na Vesterosu izginuti. Mozda Dornjani izdrze najvise zbog svog geografskog polozaja.

Offline markonegative

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3190 : 31.05.2016. 13:04:25 »
@markonegative

Spoiler for Hiden:
Ako posmatramo Denino osvajanje Versterosa kao Egonovo, tj. osvajanje posle koga ima zadatak da samo zadrzi presto, ja mislim da bi se Dothraki vratili na Essos nakon rata. Velika vecina njih. To bi bilo bolje i za njih i za ljude na Vesterosu.

A ako posmatramo osvajanje Vesterosa ovakvo kakvo ce biti, sa pretnjom Belih setaca, mislim da Dothraki moraju ostati da se bore i posle osvajackog rata.

Ali ko zna da li ce osvajanja Vesterosa uopste i biti. Moze lako da se desi da Deni stigne taman u vreme kada su Beli Setaci krenuli da gaze sve juzno od Zida. I to onda ne bi bila borba za osvajanje Vesterosa nego borba za goli zivot.

Bas me zanima da li postoji neki nacin da se malo izjednaci borba ljudi protiv White Walkera i Wightsa. Videli smo sta se desilo u Hardhomeu. Ne samo sto vojska mrtvih ima prednost u borbi, vec posle svake borbe stice jos vecu prednost zbog toga sto svi poginuli ljudi bivaju reanimirani i dodati vojsci Night Kinga.
Mozda je bolja strategija da se ne ulazi u direktan konflikt vec da se postavljaju zamke. Da se iskoristi divlja vatra, da se iskoriste zmajevi. Da se koristi valirijski celik i obsidian... Ali tih stvari nema puno.

Iskreno, zbog gore navedenih cinjenica, ne mislim da se ova prica moze zavrsiti koliko-toliko srecnim krajem. Mislim da ce na kraju svi ljudi na Vesterosu izginuti. Mozda Dornjani izdrze najvise zbog svog geografskog polozaja.

Spoiler for Hiden:
Da, imaš pravo, morali bi da se vrate na Esos i za svoje dobro, ali sumnjam da bi Dotraci pristali na tako nešto kada bi osvojili Vesteros. Ali takođe ne verujem da producenti serije baš imaju plan da se bakću i sa tim pitanjem sada  ;D

Kao što kažeš, veći problem su Beli šetači i kako se boriti protiv njih. Dotraci tu mogu biti dosta korisni. Ali verovatno će najveću ulogu igrati zmajevi, jer Valirijskog čelika i zmajstakla nema puno. Verovatno će i Sem tu imati veliku ulogu, možda otkrije u Citadeli još neki način za borbu. U ovoj epizodi, kada uzima očev mač, to je znak da je svestan da mora da prikupi oružje za konačnu borbu.

Trenutno sve ide ka tome da se priča neće završiti srećno. Kao što kažeš, Beli šetači bi mogli pobediti. Jer trenutno ne vidim kako bi svi ljudi mogli da se ujedine. U ovoj zadnjoj epizodi se to moglo i videti, kada Sem i Gili pričaju o šetačima, ljudi se smeju, ne veruju, a ipak su sve kuće dobile pismo iz Crnog zamka o pretnji Belih šetača. Previše su razjedinjeni, Starkovi i Tuliji, Boltoni, Lanisteri i Tirel, Erin, Dorna, Deneris... Ali svima su neprijatelji Lanisteri, možda, kada Starkovi konačno poraze Boltone na severu, svi se ujedine protiv Lanistera, pa posle i protiv šetača. A možda i bude kasno. Možda dok se svi oni obračunaju, Beli šetači samo ulete na kraju da počiste  rofl

Offline VIZANTIJAC

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3191 : 31.05.2016. 13:08:27 »
Prijatelji vi ko da zaboravljate da su Beli šetači već jednom pobeđeni,i to bez Valerijanskog čelika i bez Zmajeva(jer ni jedno ni drugo nine postojalo tada u Westrosu).
Doduše pobedjeni su uz ogromne gubitke Prvih ljudi i Dece Šume,i odbačeni na krajnji sever!!!!

Sent from my SM-J500F using Tapatalk


Offline markonegative

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3192 : 31.05.2016. 13:55:25 »
Prijatelji vi ko da zaboravljate da su Beli šetači već jednom pobeđeni,i to bez Valerijanskog čelika i bez Zmajeva(jer ni jedno ni drugo nine postojalo tada u Westrosu).
Doduše pobedjeni su uz ogromne gubitke Prvih ljudi i Dece Šume,i odbačeni na krajnji sever!!!!

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Da druže, pobeđeni su, ali samo zato što su se Prvi ljudi i Deca šume ujedinila.
Spoiler for Hiden:
Ali i zbog toga jer su Deca znala kako da ih pobede, jer su ih oni stvorili. A i postojalo je zmajstaklo(obsidian), pomoću njega su napravili prvog šetača, tako da su pored magije koristili i zmajstaklo. Sada su Deca istrebljena a ljude nema ko da ujedini...

Offline VIZANTIJAC

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3193 : 31.05.2016. 14:02:30 »
Prijatelji vi ko da zaboravljate da su Beli šetači već jednom pobeđeni,i to bez Valerijanskog čelika i bez Zmajeva(jer ni jedno ni drugo nine postojalo tada u Westrosu).
Doduše pobedjeni su uz ogromne gubitke Prvih ljudi i Dece Šume,i odbačeni na krajnji sever!!!!

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Da druže, pobeđeni su, ali samo zato što su se Prvi ljudi i Deca šume ujedinila.
Spoiler for Hiden:
Ali i zbog toga jer su Deca znala kako da ih pobede, jer su ih oni stvorili. A i postojalo je zmajstaklo(obsidian), pomoću njega su napravili prvog šetača, tako da su pored magije koristili i zmajstaklo. Sada su Deca istrebljena a ljude nema ko da ujedini...
Nevidim šta je problem kad je sva magija i znanje

Spoiler for Hiden:
Dece Šume u Brendonu,a od prosle epizode i u Coulhands Bendzaminu

Sent from my SM-J500F using Tapatalk


Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3194 : 31.05.2016. 14:22:14 »
Slazem se u vecini stvari sa Nemanjom.
Spoiler for Hiden:
Mislim da Deneris nece osvajati, bar ne na nacin na koji su njeni preci to uradili. Neprijatelj je vec pred Zidom, nema vremena, a da bi se osvojio kontinent kao sto je Vesteros potrebno je vreme a u ovom slucaju epizode. Ljudi ce morati da se ujedine. Ali ako se nocna straza ujedinila sa tudjinima svojim vekovnim neprijateljima, ne vidim zasto se sedam kraljevstva ne bi ujedinilo. A ima ko da ih vodi.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3195 : 31.05.2016. 15:01:01 »

Starkovi (Arija, Rikon) najverovatnije Rikon. Nikom nije bitan toliko, dečko kao da nije ni bio prisutan, a ipak je Stark.

Vidis ja bas mislim da koliko god je do sad nebitan lik i skoro se i ne pojavljuje da nece umrit....nego da Martin ima za njega plan. Pa cak mislim kad se sve zavrsi da bi on moga postat glavni i vodit Winterfell :) Jon je glavni na zidu a Bran je three eyed raven :) sansu i aryu uopce ne ubrajam..

Sto se tice plavuse mislim da nece ni doc do Westerosa a ako i dode da ce morat se ujedinit s ostalim da pobjede WW  :bokser

A sto se WW tice toliko cekamo da krenu i nikako krenit... koliko odugovlace pomisli covik nista ni od njih.. a ako se ne varam vec na kraju 2. Sezonu su krenuli na zid ona zavrsna scena hmm..
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3196 : 31.05.2016. 20:12:54 »
A koje scene su visak? Ne prikazuju oni nikoga eto tek tako reda radi, svi su bitni na svoj nacin... Ja ne mogu da zamislim ovu seriju da u svakoj epizodi gledamo borbe, to bi bilo besmisleno...

Inace epizoda jeste bila tanja u smislu desavanja, ali to je bilo i logicno.
Spoiler for Hiden:
ima dosta scena ili radnji koje su visak..to je boljka i same knjige...imas na 10 strana sve o nekom liku..otkad se rodio,sta je radio,i to sve..i ti mislis da je bitan lik za radnju,i onda nista...tako i u seriji..Arja dve sezone u Bravosu..uco da postane ubica,i na kraju nista od toga...a mogli su toliko toga zanimljivijeg da prenesu iz knjige na ekran..Deneris isto dosadna celu seriju..ali ajde ne moze bez nje..
Tarlijevi su verno prikazani sada...Frejevi isto..bez greske...Dorna inace katastrofa...

"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3197 : 01.06.2016. 03:36:42 »
A koje scene su visak? Ne prikazuju oni nikoga eto tek tako reda radi, svi su bitni na svoj nacin... Ja ne mogu da zamislim ovu seriju da u svakoj epizodi gledamo borbe, to bi bilo besmisleno...

Inace epizoda jeste bila tanja u smislu desavanja, ali to je bilo i logicno.


ako je neko bitan za radnju ne znaci da ne smara. mene vjerski fanatici smaraju toliko da mi pokvare svaku epizodu, dorna isto tako ali njih malo prikaze.. i prica oko deneris je dobila previse minuta na malim ekranima, ali dobro moraju negdje krasti vrijeme.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3198 : 01.06.2016. 12:28:39 »
A koje scene su visak? Ne prikazuju oni nikoga eto tek tako reda radi, svi su bitni na svoj nacin... Ja ne mogu da zamislim ovu seriju da u svakoj epizodi gledamo borbe, to bi bilo besmisleno...

Inace epizoda jeste bila tanja u smislu desavanja, ali to je bilo i logicno.


ako je neko bitan za radnju ne znaci da ne smara. mene vjerski fanatici smaraju toliko da mi pokvare svaku epizodu, dorna isto tako ali njih malo prikaze.. i prica oko deneris je dobila previse minuta na malim ekranima, ali dobro moraju negdje krasti vrijeme.

Dorna je zanemarljiva, malo su je prikazali u prvoj i to je to. Inace najslabija tacka u seriji. Meni Deneris nije dosadna, scene sa njom i zmajevima su mi vrhunske...

Normalno da ima sporijih i dosadnjikavih scena, toga ima u svakoj seriji koju sam gledao, a gledao sam Zicu, BB, Sopranose...

Offline wooshoo

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 223
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3199 : 01.06.2016. 22:14:23 »
Da li je dosadna ili ne zavisi od ukusa. Meni na primer nije ni knjiga sa toliko opisa a nije ni serija... valjda zato što volim ruske klasike da čitam (jedino nisam mogla da svarim 50 strana kosidbe u Ani Karenjinoj).  ;D

Za sada se skoro sve odigrava kao što sam od prilike predpostavljala na osnovu knjige (i Martinovog ludačkog uma). Npr. Bendžen je Hladnoruki (kontakt sa Brenom umesto sa Semom), Sem tek treba da otkrije tajne Citadele, Džon je živ...naravno...

Koliko god besmisleno nekima delovali novi likovi i scene...one će dobiti svoju svrhu, kad tad.
-Brzorečje- e jedva čekam taj deo, pomenule su lasice kako ih spopada Bratstvo bez barjaka...hoću gospu Omču hitno!
-Hridi- Juron ima plan vezan za zmajeve pa možda on stigne do Deneris (iako lično ne verujem da će ikada sesti na presto).

Kad se ovako sumira, jeste previše razbacano ali priča je prosto takva, decentralizovana i razgranata.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3200 : 06.06.2016. 11:13:06 »
Sasvim ok 7. epizoda . Po meni je vrhunac bila Lyanna Mormont a ne
Spoiler for Hiden:
The Hound

Promo za sljedeću obećava :

Spoiler for Hiden:
I want to belive

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3201 : 06.06.2016. 11:41:43 »
opet odlična epizoda

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3202 : 06.06.2016. 12:59:02 »
Stvarno jebena sezona, uz rame prvoj i drugoj.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3203 : 06.06.2016. 13:23:53 »
Spoiler for Hiden:
Ponovo malo sporija epizoda. Znali smo, ali SANDOR FOOKIN CLAGANE! Preživeće Arya, ako je to uopšte i bila ona. Možda neka maska.
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3204 : 06.06.2016. 13:38:43 »
Dosadna epizoda. Smoriše talibani.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3205 : 06.06.2016. 15:46:39 »
Meni najslabija epizoda ove sezone (sto ne znaci da je bila losa, samo ne na nivou proslih):

Spoiler for Hiden:
Clegane! Bilo je i vreme da se pojavi.
Drago mi je Margaery upozorila babu- nisam ni sumnjala da samo glumi da je na strani vere. Plus, High Sparrow je bio nikad ogavniji nego ove nedelje pimpujuci je nejakom Tomenu. 
Ja ne verujem da je ono bila Arya- ne bi ona tako opusteno setala gradom kad je spavala u mraku s Iglom pre dve epizode. Ja mislim da je bio Man/Jaqen.
Scena sa malom Mormont je bila simpa.
Ugh, tacno sam znala da ce Sansa da pise LF za pomoc...

Jedva cekam ove poslednje epizode...

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3206 : 06.06.2016. 22:28:27 »
Vidim svakog druge brige more (stvari smetaju)...  ;D

Eto, mene na primjer je najviše iscimalo
Spoiler for Hiden:
kad se na ekranu pojavio Ian McShane (legendarni Lovejoy ti), samo da bi promptno bio eliminiran.  :( A baš sam se razveselila što ga vidim, nadala sam se da će se zadržati neko vrijeme.


@ LeeLoo
Spoiler for Hiden:
Jesi li ti to eksplicite vidjela/pročitala da Sansa piše baš LF-u za pomoć? Ja sam od cijelog pisamceta uspjela razabrati samo potpis Sansa Stark, pa si mislim da je mogla pisati i Crnoj Ribi, kako ju je LF inštruirao. Što bi moglo rezultirati time da Jamie presretne njenog gavrana, kojeg je Crna Riba odmah pozvao na red zbog Sanse (i Ary)... moglo bi se i oko toga nešto zakuhati. Ako bude vremena.
435
« Zadnja izmjena: 07.06.2016. 00:10:43 maksi »
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3207 : 07.06.2016. 11:07:12 »
@BlackQ

Spoiler for Hiden:
Ne, ne.. Sansa je poslala Brienne Crnoj Ribi, a ne gavrana bas iz straha da Ramsey ne presretne pticu- to je bila razmena izmedju njih dve u Castle Black pre par epizoda i mene nije zacudio njen postupak jer se ne bi Sansa odvojila od nekog ko je takav borac i tako joj odan u bilo kojoj drugoj situaciji. Iz poslednje epizode se ne vidi kome je pisala, ali logika me tera na zakljucak da je LF jer, ostavljajuci po strani koliko vremena je nekome potrebno da putuje iz jednog dela zemlje u drugi (pogotovu jer u seriji to ne prati uvek zakone fizike  (LF :P)) , ja bih rekla da je slanje gavrana u Riverrun suvisno jer je Brienne vec tamo, sto kadrovi iz sledece epizode pokazuju. Manje bitno sto me tera na isti zakljucak je cinjenica da je serija vec ustanovila da su pisma sa pecatima nacin na koji njih dvoje komuniciraju(ne kazem da ne postoje drugi, ali pratim logiku serije), a sa druge strane ako bi se on samo pojavio na bojnom polju sa vitezovima Dola iznenada u pravom trenutku u pretposlednjoj epizodi (sto bi bilo podjednako efektno), onda bi scena njihovog tajnog sastanka pre par epizoda bila suvisna.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3208 : 07.06.2016. 13:21:17 »
Spoiler for Hiden:
I ja mislim da je poslala gavrana LF-u... I da ce on doci na kraju kao spasilac da dotuku Boltona.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3209 : 07.06.2016. 14:49:44 »
  ;D

Spoiler for Hiden:
Neko je bio zaludan dovoljno da pokusa da provali sta pise u pismu:


http://www.squareeyed.tv/2016/06/07/sansas-letter-game-thrones/