Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764387 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3120 : 22.05.2016. 18:30:30 »
stigle i HD verzije

Offline VIZANTIJAC

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3121 : 22.05.2016. 20:56:50 »
Auuuu kakva epizoda!!!!!

Sent from my SM-J500F using Tapatalk


Offline Atrahasis

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3122 : 22.05.2016. 21:04:14 »
Kraj epizode je genijalan!
Spoiler for Hiden:
+Maloprstić - Ejdan Gilen zna da glumi!
+Nazire se finale Arjine priče
+Fenomenalno objašnjenje nastanka Belih hodača
+Juron i Grejdžoji
+Sentimentalna i kvalitetna scena sa Deneris i Džorom
+Varis, Tirion i Kinvara... Varisova faca na kraju dijalogaTongueConfused
+Džon, Sansa i ostatak osvetničke družine
+Monumentalan kraj!!!

HOLD THE DOOR!!!!!Cry
Hold the do or

NAZIRE SE KRAJ OVE SAGE
« Zadnja izmjena: 23.05.2016. 14:50:56 maksi »
"Užasavam se da budem mudrac ili junak ili svetac. Moje pretenzije su veće. Želim da budem normalan čovek."  ⊙

Offline VIZANTIJAC

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3123 : 22.05.2016. 22:09:28 »
HOld the DOOR!!!!!

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

« Zadnja izmjena: 23.05.2016. 14:51:21 maksi »

Offline dean.winchester

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3124 : 22.05.2016. 23:44:08 »
Sjajna epizoda

Spoiler for Hiden:
Pitanje je sta ce sada biti sa Branom, a bice zanimljivo vidjeti kako ce Khaleesi reagovati na Tyrionove poteze, obzirom da je pustio zmajeve i rijesio se Sons of Harpy putem diplomatije  ;D
Fear knocked on the door. Faith answered. There was no one there.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3125 : 23.05.2016. 09:42:05 »
Pogledana 5. i definitivno najbolja epizoda cijele serije i jedna od najemotivnijih po meni .
I want to belive

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3126 : 23.05.2016. 12:23:30 »
Jebemti.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3127 : 23.05.2016. 12:31:43 »

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3128 : 23.05.2016. 13:43:57 »
Ah konacno sam naucila da  ovde ne svracam pre nego sto pogledam epizodu..Sunce vam zarko koliko spojlera

Kakva epizoda  :-X :-X cry1 cry1 cry1

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3129 : 23.05.2016. 14:09:16 »
Ah konacno sam naucila da  ovde ne svracam pre nego sto pogledam epizodu..Sunce vam zarko koliko spojlera

Kakva epizoda  :-X :-X cry1 cry1 cry1

Ni meni nije jasno zašto se ovi spoileri iznad i dalje vide ...
I want to belive

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3130 : 23.05.2016. 19:29:51 »
svakom epizodom dižu napetost
Spoiler for Hiden:
sansa je definitivno ušla u "igru prijestolja", varis je našao "poklopac", bio sam već otpisao "mog favorita", joraha mormonta, ali..., black fish je lik koji bi sve mogao još podići na viši nivo, a željezni kreću na željezno prijestolje, arya dosadno po običaju. jel kralj noći neki daljnji rođo branu i starkovima? ??? ... i hodor smileyNO1 smileyNO1 smileyNO1 smileyNO1

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3131 : 23.05.2016. 21:11:48 »
Stvarno bi morali da obratite paznju na spojlere. Ne mogu moderatori da trce za vama i ispravljaju vas. Zna se kako se ponasa na forumu.

Odlicna epizoda. Sada su vec uhvatili dobar ritam, sve price i likovi su interesantni i skoro da nemaju prostora da prave greske. Ono postavljanje radnje koje je trajalo pa bezmalo dve sezone sada se konacno ostvaruje.

Ako bi neko mogao da mi pojasni jednu stvar.
Spoiler for Hiden:
Ovo oko nastakna Belih hodaca. Ko je onaj covek koji je proboden? Kako to da su deca bila toliko ugrozena da su morali da stvore ovakva cudovista? I za kraj, kako su se okrenuli ptotiv njih? Nadam se da nisam previse naporan sa ovim pitanjima.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3132 : 23.05.2016. 21:18:53 »
@Daredevil

Spoiler for Hiden:
Ja mislim da je probodeni covek zapravo Night's King.
Deca sume su morala da stvore Bele setace jer su ih Prvi Ljudi(koji su dosli sa istoka na Vesteros) skoro sve pobili. To je bio ocajnicki potez.
A to kako su se setaci okrenuli protiv dece mogu samo da nagadjam. Verovatno deca vise nisu mogla da ih kontrolisu...


Inace, kraj epizode me je slomio. Plakao sam kao dete, oci mi nikada u zivotu nisu bile crvenije.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3133 : 23.05.2016. 21:41:26 »
Ok, malo mi je jasnije. Kapiram da ce u narednim epizodama reci vise i pojasniti vise.
Spoiler for Hiden:
Znam da je on Night's King, mislim, ne znam, ali najlogicnije bi bilo. Ono sto me kopka je da li neko zna/pretpostavlja koji covek je on bio pre toga? Onaj koji je proboden. Mozda neko od vidjenijih ljudi u Sedam kraljevstva?

Uglavnom, hvala Nemanja.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3134 : 23.05.2016. 22:11:09 »
Spoiler for Hiden:
Prica se po internetu da je Night King zapravo legendarni Bran The Builder. Ali ta teorija pada u vodu.
Bran the Builder je komandovao pravljenjem Zida. Spomenuto da je Night King bio 13. po redu zapovednik nocne straze. Ne verujem da se tokom Branovog zivota promenilo 13 zapovednika Nocne straze.

Stvarno ne znam koja bi istorijska licnost mogla biti Night King. Mozda neko od bivsih kraljeva Severa... Ko ce ga znati...

E da, pravilno je da se kaze "Night King" a ne "Night's King". Beniof i Vajs su to rekli.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3135 : 23.05.2016. 22:18:41 »
@Devil of Hells Kitchen

Spoiler for Hiden:
Po knjigama (Svet Leda i Vatre) Nocni Kralj je bio legendarni komandir Nocne Straze koji se zaljubio u "zenu s druge strane zida bele koze i plavih ociju i proglasio se za kralja". On je po predanju bio Stark. Ja bih rekla da su oni ovo zanemarili u seriji i da je Night King bitan ili drugaciji od drugih white walkers-a samo u smislu sto je prvi kojeg su stvorili, a ne ko je bio pre toga, ali mozda ti ovaj detalj da neki odgovor. ;)

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3136 : 23.05.2016. 22:26:32 »
Mozds cak i nije uopste bitno. Ali, eto, zanimalo me je kad su vec prikazali tu scenu i pronasli glumca koji ce odigrati ulogu. Mozda se cuva identitet za kraj, za zavrsne borbe.

Dakle,
Spoiler for Hiden:
oni u seriji su ovo uradili mimo knjige, tj tamo se ne objasnjava nastanak hodaca ili se objasnjava ali na drugi nacin?
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline VIZANTIJAC

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3137 : 23.05.2016. 23:02:01 »
@Daredevill

Po knjigama i teorijama ima vise Night King.Najpoznatiji je bio 13 komadant Noćne straže.
Ovo što se vidi u epizodi je predmet magadjanje već dobranih 10 godina i sad je potvrdjeno kako su nastali Beli Šetači.
Inače posle rata Prvih ljudi i Dece Šume došao je mir koji je dugo trajao.Posle toga mira došla je DUGA NOĆ(Napad Belih Šetača).Deca Šume su pomogla Prvim ljidima tada da pobede Bele Šetače!!!!

Sent from my SM-J500F using Tapatalk


Offline djenka79

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3138 : 23.05.2016. 23:43:39 »
Kad je nastupilo primirje izmedju dece i prvih ljudi, deca su otisla na sever,a ljudi su otisli na jug Vesterosa!
E onda dolaze Andali i sjebavaju mir i unistavaju decu. Mislim da su oni tada napravili Hodace, a posle dolaska Andala je nastupila duga noc sigurno!

Offline VIZANTIJAC

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3139 : 24.05.2016. 08:04:22 »
@Djenka79

DUGA NOĆ se desila pred dolazak Andala.
DUGA NOĆ je zima koja je trajala generacijama.
Kad su dosli Beli Jahači niko im nije mogao ništa,jahali su mrtve konje,velike paukove i mačevi ih nisu ubijali.
Poslednji heroj(Azor Ahaij-koji je imao svoj legendarni vatreni mač) je tražio i dobio pomoć dece Šume,koja su znala slabost Belih Šetača (Oštrice od Zmajstakla).Ujedinjeni Prvi ljudi i deca Šume u velike gubitke su pobedili Bele Šetače i proterali ih na krajnji sever.
Brendon Zidar osnivač kuće Stark tada kreće da gradi zid uz pomoć dece Šume i Džinova,ujedno i osniva Noćnu stražu!!!!

Malo kasnije dolaze Andali zbog velikih gubitaka ni prvi Ljudi ni deca Šume nisu mogli dostojno da im se odupru.Jedino je sever opstao i kuća Stark!!!!
Osnovano je šest kraljestva i jedno drevno(Sever)koji još pamti i neguje tradiciju prvih ljudi.Sever Pamti je odatle poteklo!!!!

Najpoznatiji Night King je 13 komandant Noćne Straže koji je i sam bio Stark!!!! Imao je sex sa belom čarobnicom i postao najmoćniji Beli Šetač.Njega su pobedili Noćna Straža i Starkovi(da bi skinuli ljagu sa svog imena jer je on bio Stark)

TO vam je ukratko istorija Duge Noći i rata Prvih ljudi,Dece šume protiv Belih Šetača!!!!


Sent from my SM-J500F using Tapatalk


Offline djenka79

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3140 : 24.05.2016. 08:18:42 »
Onda sam ja nesto pomesao  :P
U svakom slucaju, odlican opis sta se dogadjalo  clapp

Offline Darko D.

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3141 : 24.05.2016. 12:23:56 »
@vizantijac

Hvala puno za malo pojasnjenja. Cela sezona je za sada super, radnja se ubrzala dosta i to mi se bas svidja. :)

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3142 : 24.05.2016. 13:16:39 »
Hvala Vizantijac.

Jos jedno pitanje, odakle poticu Andali?
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline VIZANTIJAC

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3143 : 24.05.2016. 13:38:12 »
@Daredevil

Andali su dosli preko Uskog Mora,iz brda oko Andalosa!!!!
Ukazao im se božanstvo sa sedam lica i reklo im tj dalo misiju da osvoje Westros!!!!
Došli su sa gvozdenim mačevima i gvozdenim oklopima.Prvi ljudi su imali bakarne mačeve i oklope a Deca šume oštrice od Zmajostakla.
Prvi ljudi i deca Šume su ujedenjini probali da se suprostave Andalima ali nisu uspeli.Gvozdeni mačevi su lako sekli bronzane mačeve i oštrice od Zmajostakla.
Samo je Sever opstao i kuća Stark.
Bogošume su svuda posečene sem na Severu.Deca Šume su masakrirana i nisu se više nikad pojavljivala.



Sent from my SM-J500F using Tapatalk


Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3144 : 24.05.2016. 14:02:11 »
Hvala Vizantijac.

Jos jedno pitanje, odakle poticu Andali?

Ovako kaže wikia game of thrones
Spoiler for Hiden:
Izvorna domovina Andala je područje na zapadnoj obali Essos koja se zove Andalos, koji se nalazi sjeverno od modernog slobodnog Grada Pentos, preko uskog mora iz Westeros. Prije šest tisuća godina, nakon što su navodno primili vizije od "Boga Sedam lica ",  Andali su se prebacili na Westeros, gdje su pregazili Prve ljude  i osvojili veći dio kontinenta. Na Westeros su donijeli koncept viteštva, oklop, željezo,  kovano oružje.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3145 : 24.05.2016. 15:08:12 »
To je isto napisao i Vizantijac, samo jos bolje pojasnjeno.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3146 : 24.05.2016. 15:58:43 »
odlična i tužna epizoda, jako dobro osmišljeno  cry1

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3147 : 24.05.2016. 16:56:43 »
To je isto napisao i Vizantijac, samo jos bolje pojasnjeno.
andali

http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Andals

a ko je sad bolji???

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3148 : 24.05.2016. 17:21:49 »
čitam recenziju na ovu epizodu
http://www.24sata.hr/show/nakon-sest-sezona-dobili-smo-istinski-najsokantniju-epizodu-475652

i vidim ovaj komentar:
Spoiler for Hiden:
Bran je uzrok zbog kojeg je "Mad King" poludio (cuo glasove) , bit ce tu toga jos , samo se nadam da se nece kositi sa pravom pricom leda i vatre.

zvuči zanimljivo. može li netko to potvrditi (iz knjige) ili komentator nagađa? ne bih baš volio da puno petljaju oko tijeka vremena.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3149 : 24.05.2016. 17:29:55 »
To su samo nagađanja i teorije fanova, kao i sve do sada. Sada su se stvorile te teorije, kad smo "saznali ovo", a do tada ni slutili nismo da će biti nešto ovome slično, i sad kao fanovi znaju. Ok je nagađati, ali ne pisati kao da je činjenica.