Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764378 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3060 : 30.04.2016. 15:26:27 »
U cetvrtak moj kolega doneo poster GoT na posao, dobio ga u nekom casopisu kao najava za novu sezonu... Onda smo svi povadili upaljace i spalili ga na balkonu... Kakav osecaj je to samo bio... Bolje od SEX-a  :)
Offtopic:
Treba li vam radnika, nije bitno što radite? ;D

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3061 : 30.04.2016. 17:11:17 »
U cetvrtak moj kolega doneo poster GoT na posao, dobio ga u nekom casopisu kao najava za novu sezonu... Onda smo svi povadili upaljace i spalili ga na balkonu... Kakav osecaj je to samo bio... Bolje od SEX-a  :)
Offtopic:
Treba li vam radnika, nije bitno što radite? ;D

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
hehehehhe... cim bude konkurs javljam... :D

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3062 : 02.05.2016. 10:53:24 »
Sinoćnju epizodu GoT-a mogu lagano opisati jednim gifom.

Spoiler for Hiden:
Bye, bye, Bolton. Bye, bye, Greyjoy. And hello again Snow. Svidio mi se početak epizode - Bran je vidio prošlost svoje obitelji, mi doznajemo stvari - on doznaje stvari. Tyrion je napravio nešto sa zmajevima čiji će se aftermath tek kasnije vidjeti... Ovo između Lannistera i High Sparrowa isto tek počinje... A gdje li samo ide Arya?... Dakle, ova epizoda otvara, tj. produbljuje nove plotove, ali i također smrtima mnogih likova zatvara poglavlja. I, budući da sam bio među onima Jon-Snow-je-živ, kraj epizode je jednostavni buuuuuum. Prva epizoda mi nije bila loša, kao što rekoh, bio je to jedan aftermath finala sezone 5, a ako ovim putem kojeg smo vidjeli u posljednjoj epizodi nastavi šesta sezona, onda stvarno... Ovo mi je jedna od najboljih epizoda u seriji, ne samo zbog radnje nego i zbog glume i pisanja i efekata (Moram pohvaliti CGI tim; zmajevi su fantastični, Pyke - jako dobro napravljna oluja, a i ona scena sa početka gdje Meera gleda na landscape... Prelijepo.).

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3063 : 02.05.2016. 11:17:09 »
Mnogo mnogo bolja epizoda !

Spoiler for Hiden:
Uzasno mi se svidja Branov storyline i bas mi je zacudo sto nece dugo ostati u pecini . Nekako sam očekivao da je to ... forever  Prvi WTF momenat je def bio Bolton . Nisam očekivao njegovu smrt  Ali nikako . Drugi je Snow.Nisam ni očekivao da će ga ovako brzo vratiti .
Nisam se odavno više radovao sljedecoj epizodi kao sad

Promo za sljedecu epizodu odlično izgleda

Spoiler for Hiden:
I want to belive

Offline iluzionista84

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 99
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3064 : 02.05.2016. 11:47:33 »
Dobra epizoda, ali toliko prica i toliko radnji prati , da bi mozda jedna epioda trebala da traje i duze...

Neke radnje se uvek preskoce , i ako dobro rasporede uvek ispadne da neke radnje ne pojave a ove koje se pojave uvek budu mrsave, tj ko da nas kascicu hrane...

Nisu to neke zamerke , vec jednostavno , bilo bi bolje da traje duze...

Ovako bi bilo najbolje da se zavrsi sezona i onda pocnes da gledas ;)
Da neko ne pomisli da je kritika nije da se brani nego zelim da docaram osecaj ...
To je osecaj donese ti neko bombonjeru ti probas jednu a on kaze druga sutra , koje sutra u ustima davno nestalo slatko...
Hvala na brzom prevodu...

Offline VIZANTIJAC

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3065 : 02.05.2016. 15:22:50 »
Uhhhhhh kakva epizoda GoT.Pokidala je,jedna od najboljih epizoda cele serije.Kao što rekoše kolege gore,sve je bilo perfektno gluma,dobri efekti,dobra priča!!!!
JEdva čekam sledeću epizodu!!!!!

Sent from my SM-J500F using Tapatalk


Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3066 : 02.05.2016. 16:40:12 »
Zaista dobra epizoda.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3067 : 02.05.2016. 17:01:55 »
I meni se jako dopala epizoda. Za moj ukus ovo je druga najbolja epizoda serije, posle devete epizode iz druge sezone.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline dean.winchester

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3068 : 02.05.2016. 21:34:43 »
Kickass epizoda, sjajnaaaaaaaaaaaaa!
Spoiler for Hiden:
Jon is alive. Tome sam se najvise nadao, i to smo svi u neku ruku i prizeljkivali. Ono sto obozavam kod ove serije jeste nepredvidivost radnje, nikad ne znas sa sigurnoscu sta ce se desiti u kojoj epizodi, Westeros je genijalno napisan, sve pohvale. Prvom prilikom cu procitaiti i knjige.  :naklon:
Fear knocked on the door. Faith answered. There was no one there.

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3069 : 02.05.2016. 21:49:14 »
Dobra epizoda. Ovo s Brannom me zanima. i
Spoiler for Hiden:
kad mu pokazuje proslost Neda i brata mu. Zanimljva prica s Hodorom  ;D

Spoiler for Hiden:
Easter needs to be officially changed to May 1. CAUSE THE LORD HAS RISEN

Melisandre redeemed herself from last episode.
Jedni od komentara s youtube  rofl iako meni ocekivao. Ni u jednom trenu se nisan bojao da ga nece ozivit.
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline medo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3070 : 02.05.2016. 22:04:54 »
Tek ce da bude dobra sezona, imao sam cast da je odgledam celu :)

Offline Atrahasis

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3071 : 02.05.2016. 22:48:52 »
Tek ce da bude dobra sezona, imao sam cast da je odgledam celu :)

Pa jel si to ti Barače Obamao??? :o
"Užasavam se da budem mudrac ili junak ili svetac. Moje pretenzije su veće. Želim da budem normalan čovek."  ⊙

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3072 : 02.05.2016. 22:49:31 »
Odlična epizoda! Gledao rano jutros i malopre da  obnovim gradivo.
Spoiler for Hiden:
Drago mi je što se Bran vratio, tu očekujem svašta. U sledećoj je Tower of Joy flešbek pa će možda biti potvrda R+L=J teorije.
Grejdžoji će biti zanimljiv deo priče. Ne znam samo gde je Viktarion. Tirionove replike.  rofl
Džon Snou  - očekivano, mada sam mislio da će to uraditi za 3-4 epizode. Čekamo Serseinu osvetu, tu se nešto zakuvava. Remzi još veće đubre nego što sam mislio, ali dobra paralela kad ga je ubio isto kao što je Ruz ubio Roba Starka na Crvenom venčanju.
PS: Naziv epizode je Home, ne Homeward Bound.

Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3073 : 03.05.2016. 00:33:48 »
Tek ce da bude dobra sezona, imao sam cast da je odgledam celu :)

Zelim tvoj zivot. ;D

Koliko se stvari izdesavalo u ovoj epizodi. Nakrcana je bila radnjom i progresom.
I evo posle dve epizode
Spoiler for Hiden:
trojica lordova velikih kuca su gotovi. Martel, Bolton i Frej. Padaju glave samo tako.

Offline VIZANTIJAC

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3074 : 03.05.2016. 09:46:14 »
Dobra epizoda. Ovo s Brannom me zanima. i
Spoiler for Hiden:
kad mu pokazuje proslost Neda i brata mu. Zanimljva prica s Hodorom  ;D

Spoiler for Hiden:
Easter needs to be officially changed to May 1. CAUSE THE LORD HAS RISEN

Melisandre redeemed herself from last episode.
Jedni od komentara s youtube  rofl iako meni ocekivao. Ni u jednom trenu se nisan bojao da ga nece ozivit.
Pa Vaskrs je i bio u Nedelju 1.Maja

Sent from my SM-J500F using Tapatalk


Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3075 : 03.05.2016. 17:52:24 »
Sve u svemu,dobra epizoda..ali bih izdvojio...kao negativno:
Spoiler for Hiden:
Dzon je bio mrtav cele dve epizode..iako ne znamo sta ce se desiti u knjizi..ovo mi je ipak malo bzvz...ne volim te smrti na filmu,pa kad nekim cudom ubrzo ozivi..jeste ovo fantastika na neki nacin,ali opet mi je bilo previse ocekivano..sad nam ostaje da vidimo u kom obliku se Dzon vratio..da li se promenio njegov karakter,sposobnosti,itd


pozitivno:
Spoiler for Hiden:
Boltoni..ubistvo Ruza...koliko sam ocekivao ono sa Dzonom,ovo je za mene bilo totalno iznenadjenje...iako mi je u poslednjem delu knjige najzanimljivija bila prica sa Boltonima,tj njihovi odlomci..gde vidimo da je Ruz svestan opasnosti koja mu preti od Remzija(to nesto nismo videlu u seriji,osim sad grdnje sto mu je pobegla Sansa) ..te saznajemo da je Remzi ubio i prvog Ruzovog sina..itd..Svejedno,def.najjaci momenat u seriji..i veoma dobro uradjena scena na mostu sa Grejdzojima...Arja dosadna kao i na kraju prethodne sezone...Onako kako je Deneris smarala u knjizi i tokom prethodnih sezona..e tako me sad smara Arja i njena prica..koja kao da ne vodi nikuda..

"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3076 : 03.05.2016. 18:03:35 »
Dosta bolja epizoda od prve. Sve radnje krenule su s razvijanjem.
Mrzim lopatare i limune

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3077 : 03.05.2016. 19:16:29 »
Prva epizoda

Spoiler for Hiden:
Traljavo, od standardno lose Dorne sa princom koji se odjednom teleportovao nazad da ga ubiju one cure, do vrlo lose borbe kod spasavanja Sanse...

Druga epizoda dosta bolja

Spoiler for Hiden:
Dosta dobrih scena, meni posebno privukla paznju komunikacija Tiriona sa zmajevima, jer sam ocekivao budjenje Jona i to je bilo predvidivo. Vidjecemo da li se tu krije neka teorija...

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3078 : 03.05.2016. 20:37:28 »
ovi komentari o
Spoiler for Hiden:
oživljavanju jona ko priče u kladionici. svi su znali da će "bayern izgubiti",... ali dan poslije
« Zadnja izmjena: 03.05.2016. 21:53:36 Goran88 »

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3079 : 03.05.2016. 21:35:53 »
Sve u svemu,dobra epizoda..ali bih izdvojio...kao negativno:
Spoiler for Hiden:
Dzon je bio mrtav cele dve epizode..iako ne znamo sta ce se desiti u knjizi..ovo mi je ipak malo bzvz...ne volim te smrti na filmu,pa kad nekim cudom ubrzo ozivi..jeste ovo fantastika na neki nacin,ali opet mi je bilo previse ocekivano..sad nam ostaje da vidimo u kom obliku se Dzon vratio..da li se promenio njegov karakter,sposobnosti,itd

Spoiler for Hiden:
Razumijem šta hoćeš reć, ali šta? Pustiti da ga se prvo dobro napuše, ucrva (viš da su ga držali na toplom u sobi) ili ga spaliti da se ne povampiri... štogod već, pa onda vraćati? Pa da mi onda šeta okolo kao gostujući lik iz "The Walking Dead"? Ne bi mi baš lego taki Džon Snežni. Men' se čini da je bolje to čim prije obaviti, prema onoj poslovici "deri kozu dok je topla"... ilitiga leš friški.

Spoiler for Hiden:
Netko je spomenuo vuka Duha, da gdje je bio. Bio je zatvoren u šupi. E, TO je recimo scenaristička aljkavost. Duh je slobodno šetuckao dvorištem i svuda dok je Jon Snow čistio Mormontu čizme i natakao vino, tek ga je Allister dok je bio v.d. komander stjerao u šupu. I onda Jon faca dobije na izborima i ostavi mezimče u šupi da cvili i grebe. Pa gdje toga ima?
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3080 : 04.05.2016. 01:16:23 »
 rofl clapp :aha:

Offline mwsavko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3081 : 04.05.2016. 10:52:17 »
ma to je
Spoiler for Hiden:
Stanis u mladom telu Dzona Sneznog

Offline iluzionista84

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 99
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3082 : 04.05.2016. 12:12:46 »
ma to je
Spoiler for Hiden:
Stanis u mladom telu Dzona Sneznog
Spoiler for Hiden:
ne do Bog da je to, taj potez bi nazvao Hara Kiri

Offline dean.winchester

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3083 : 04.05.2016. 15:09:17 »
Spoiler for Hiden:
Mene najvise zanima da li ce Jon Snow ostati isti onakav kakav je bio, jer vidjeli smo kad se onaj lik ( zaboravio sam mu ime) borio sa Houndom, da je bio ozivljen 5-6 puta ali da je to jos uvijek on. Nadam se da ce ubiti i High Sparowa, ne volim te religijske fanatike, uvijek kvare zabavu  ;D
Fear knocked on the door. Faith answered. There was no one there.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3084 : 04.05.2016. 22:49:49 »
Da se razumemo,meni je u celoj knjzi,pa i seriji,najzanimljivija (bila) ta politicka borba,smicalice,razvijanje nekog lika...najdosadniji su mi ti zmajevi,koji su mi i sada u sestoj sezoni dosadno jednako kao i u prvoj,drugoj sezoni...nisam ljubitel epske fantastike...ili bar ne u prevelikoj meri..

Da ne bude da opet gnjavim sa razlikom izmedju knjige i serije,ni slucajno,ali zelim da skrenem paznju na neke stvari,kako bi nekome ko gleda samo seriju,makar malo nagovestio siru pricu...Npr.u knjizi ima dosta price o svakoj religiji posebno...na pocetku je zanimljivo,posle vec pocne pisac da se gubi,ne mozes vise da povatas ko zastupa koje religiju,a svaki pasus izgleda kao da je odlucujuc za dalji razvoj price...U seriji nema te neke napetosti izmedju religija,mozda je tako i bolje..jer je i u knjiz to nekako ostalo nedoreceno i nadasve bespotrebno..bar za mene..podjednako dosadni postanu ovi Slobodni gradovi...tu me je zesce smorio...

Spoiler for Hiden:
@winchester
Mislis na  :
Lord Beric Dondarrion...vodju The Brotherhood Without Banners,nekada potcinjenu Edardu Starku.

Njega je oziveo peti/sesti put:
Thoros, a Red Priest of the Lord of Light from the Free City of Myr.

A Toros od Mira zastupa istu religiju kao Melisandra i veruju u :
R'hllor, the Lord of Light
...O tome se radi,to u seriji ne mozes bas tako lako da primetis,ako nisi bas fan...tako da,ja cim sam video Melisandru,znao sam da ce Dzon da ozivi..verovali vi ili ne :) E sad,da li to ima veze sa pricom o Azor Ahaiu,videcemo.


"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3085 : 05.05.2016. 18:39:57 »
dobre prve dvije epizode

Melisandra je
Spoiler for Hiden:
seksi baka. tko bi rekao  ;)

Jon Snow je
Spoiler for Hiden:
Isus. očekivao sam to.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3086 : 06.05.2016. 08:05:33 »
dobre prve dvije epizode

Melisandra je
Spoiler for Hiden:
seksi baka. tko bi rekao  ;)

Jon Snow je
Spoiler for Hiden:
Isus. očekivao sam to.
jon snow
Spoiler for Hiden:
rodio se kao kopile, poginuo kao julije cezar, a oživljen kao lazar

Offline wooshoo

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 223
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3087 : 06.05.2016. 23:25:32 »
Ovom epizodom sam dobila opkladu položenu još nakon pročitane pete knjige  :P

Spoiler for Hiden:
Još u knjizi mi je bilo jasno da je vrlo moguće da će ga oživeti. Bilo je nesuglasica jer Melisandra nikada nije videla taj obred (u seriji jeste) ali ipak... Neko je gore izrazio sumnju za oblik u kom se vratio. Koliko znam na osnovu priče oko Torosa od Mira i Berika Donderiona... Berik se vraća sasvim isti.........dobro, još malo luđi ali bez nekih promena :)

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3088 : 09.05.2016. 07:06:07 »
Pogledana treća.
Spoiler for Hiden:
Tako blizu da potvrde Tower of joy. Valjda ce u sledecoj.
Rickon ocekivano. Bas me zanima u kom pravcu ce to ici.
Konacno, Littlefinger u sledecoj i razvoj price sa Margery
Spoiler for Hiden:
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3089 : 09.05.2016. 08:42:32 »
Pogledana treca. Meni je bilo ok

Spoiler for Hiden:
Da budem iskren , nisam ni ocekivao da ce potvrditi ToJ , nekako ovako sam i očekivao da će biti . Ali svidilo mi se emocija tu .
Sve nešto kontam da će High Septon preokrenut Tommena protiv Cersei . Have just a feeling .
Jesus Jon Snow očekivana potvrda book theory da će otići . My watch is done . I Olly napokon mrtav . ;D Snow fanovi će slaviti .
R.I.P Shaggydog

Što se sljedeće epke tiče . Što se vidi iz proma :

Spoiler for Hiden:
Napokon LF . Nije ga bilo odavno ;D
Kako komentar sa YT kaze : It's not Game of Thrones without the Starks just missing each other . Istina .
Jorah i Dario nasli Deneris . Kakvo cudo  :facepalm Bitka Joraha i nekog Khala . A neko ce spalit Dosh khaleen i tu ce opet Deny pokazat ko je zmaj ...
I want to belive