Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764382 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3000 : 11.04.2016. 23:12:28 »
Dobar drugi trailer. Ako nas nisu prevarili, bit će puno akcije.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3001 : 11.04.2016. 23:14:06 »

Produkcijski gledano... prva i jedina! Možeš ti da gunđaš koliko hoćeš ali činjenice su činjenice :)
Što si se odmah uvrijedio. Nema potrebe za ovakvim komentarom. Ne jedem, samo grizem  :P

Produkcija mi je jedna od najmanje važnih stavki. Iskreno, jebeš produkciju jer se guši kvaliteta scenarija/priče što mi je najvažnije općenito u filmu/seriji. Da, Sopranosi su isto imali visoku produkciju, ali ono zašto je ta serija meni u 5 najboljih je kvaliteta scenarija. Onda tek ide gluma i ostale stvari poput režije. Produkcija je općenito precijenjena i kao netko tko je studirao na ADU, garantiram ti da će ti to svatko reći. Prvo i osnovno je scenarij, sve ostalo zaboravi.

P.S. Voleo bih da pročitam tvoju listu najboljih serija svih vremena! :\)
Pa to što mi Game of Thrones nije tu, ne znači da ti se moja lista ne bi svidjela. Isto kao što nekome možda nije Žica među najboljima, ne znači da se meni ne bi svidio ostatak liste. Sopranosi su tu  :)

Offline Atrahasis

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3002 : 11.04.2016. 23:34:02 »
Produkcija mi je jedna od najmanje važnih stavki. Iskreno, jebeš produkciju jer se guši kvaliteta scenarija/priče što mi je najvažnije općenito u filmu/seriji. Da, Sopranosi su isto imali visoku produkciju, ali ono zašto je ta serija meni u 5 najboljih je kvaliteta scenarija. Onda tek ide gluma i ostale stvari poput režije. Produkcija je općenito precijenjena i kao netko tko je studirao na ADU, garantiram ti da će ti to svatko reći. Prvo i osnovno je scenarij, sve ostalo zaboravi.

Pa to što mi Game of Thrones nije tu, ne znači da ti se moja lista ne bi svidjela. Isto kao što nekome možda nije Žica među najboljima, ne znači da se meni ne bi svidio ostatak liste. Sopranosi su tu  :)

Apsolutno se slažem, ali zbog nekih afiniteta prema istoriji i srednjovekovnom periodu, a valjda i zbog toga što sam neverovatan ljubitelj epske fantastike, na prvo mesto uvek stavljam Igru Prestola (tu si i mnoge druge serije kao što su Rim, Ja Klaudije, Stubovi Zemlje, Breaking Bad, Lost, Vikings, Boardwalk Empire, Outlander, ...).
Slažem se 100% kada kažeš da je scenario na prvom i jedinom mestu i tu nema polemike, ali se iz svega što si napisao naslućuje da Igra Prestola nema nikakav scenario...? :-\ Priča je vrlo interesantna, u odnosu na knjige malo razdvodnjena, ali priče nesumnjivo ima... Ja nisam neko ko se isključivo oduševljava akcijom i nekom dinamikom, već volim da vidim neku evoluciju pa i transformaciju likova i neke lepe setove/pejzaže...a Igra Prestola je za razliku od mnogih serija pa i filmova stvorila jedan od najubedljivijih fiktivnih svetova i likova.

Ne vređam se ja... nikako... samo volim da diskutujem sa ljudima koji se razumeju.

Sve najbolje.

"Užasavam se da budem mudrac ili junak ili svetac. Moje pretenzije su veće. Želim da budem normalan čovek."  ⊙

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3003 : 11.04.2016. 23:42:48 »
Apsolutno se slažem, ali zbog nekih afiniteta prema istoriji i srednjovekovnom periodu, a valjda i zbog toga što sam neverovatan ljubitelj epske fantastike, na prvo mesto uvek stavljam Igru Prestola (tu si i mnoge druge serije kao što su Rim, Ja Klaudije, Stubovi Zemlje, Breaking Bad, Lost, Vikings, Boardwalk Empire, Outlander, ...).
E to se traži. Dugo sam na ovom forumu i mislim da još nikad nisam vidio nekog forumaša da je napisao ovu seriju to jest mini seriju  smileyNO1

I evo, usporedi kvalitetu scenarija Claudisua i GoT. Claudius je najviše tako odličan zahvaljujući vrhunskom  Pulmanovom scenariju. GoT ipak ima druge stvari u kojima je bolji, ali mi nisu važniji.

Slažem se 100% kada kažeš da je scenario na prvom i jedinom mestu i tu nema polemike, ali se iz svega što si napisao naslućuje da Igra Prestola nema nikakav scenario...? :-\ Priča je vrlo interesantna, u odnosu na knjige malo razdvodnjena, ali priče nesumnjivo ima... Ja nisam neko ko se isključivo oduševljava akcijom i nekom dinamikom, već volim da vidim neku evoluciju pa i transformaciju likova i neke lepe setove/pejzaže...a Igra Prestola je za razliku od mnogih serija pa i filmova stvorila jedan od najubedljivijih fiktivnih svetova i likova.
Ma ne, daleko od toga da Game of Thrones nema scenarij. Sva ona uvjerljiva gluma dolazi do izražaja upravo zbog dobrog scenarija. Vidi De Nira danas u kakvim šrotovima glumi i koliko je postao loš glumac. Postao je loš radi loših scenarija i karikatura samoga sebe. Game of Thrones ima dobar scenarij, samo po meni to nije najjače polje toj seriji.

Ne vređam se ja... nikako... samo volim da diskutujem sa ljudima koji se razumeju.

Sve najbolje.
Sve pet  drinks

Offline Atrahasis

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3004 : 11.04.2016. 23:53:25 »
E to se traži. Dugo sam na ovom forumu i mislim da još nikad nisam vidio nekog forumaša da je napisao ovu seriju to jest mini seriju  smileyNO1

I evo, usporedi kvalitetu scenarija Claudisua i GoT. Claudius je najviše tako odličan zahvaljujući vrhunskom  Pulmanovom scenariju. GoT ipak ima druge stvari u kojima je bolji, ali mi nisu važniji.

Ma ne, daleko od toga da Game of Thrones nema scenarij. Sva ona uvjerljiva gluma dolazi do izražaja upravo zbog dobrog scenarija. Vidi De Nira danas u kakvim šrotovima glumi i koliko je postao loš glumac. Postao je loš radi loših scenarija i karikatura samoga sebe. Game of Thrones ima dobar scenarij, samo po meni to nije najjače polje toj seriji.

Sve pet  drinks

Ja Klaudije je primer vrhunskog scenarija, mada bih ja voleo da vidim neki savremeniji remake u produkciji HBO-a...  :)
Sve što se bavi istorijom, meni je u vrhu liste za gledanje. :) Klaudija i Igru Prestola, mogu da poredim i dođem do neke računice, ali to bi bilo kao da poredim babe i žabe... Ne ide! Volim i jedno i drugo ;D

Slažem se kada je reč o scenariju i uticaju koji kvalitet scenarija ima na glumce i uopšte na njihovo iznošenje onoga što je napisano.
De Nira ne bih komentarisao... on jeste u poslednje vreme igrao u bozama, ali to ne može da izbriše pečat koji je ostavio iza sebe.

Game of Thrones ima dobar scenarij, samo po meni to nije najjače polje toj seriji.

Ja "obožavam" tu seriju, ali sada kada si lepo obrazložio svoj stav, moram ti reći da ga apsolutno poštujem!

Živ bio drinks

P.S. I dalje bih voleo da vidim tvoju listu omiljenih serija... da vidim da li sam nešto propustio.
Čitao sam dosta tvojih postova i video sam da si filmofil! ;)
"Užasavam se da budem mudrac ili junak ili svetac. Moje pretenzije su veće. Želim da budem normalan čovek."  ⊙

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3005 : 12.04.2016. 00:03:25 »

Ja Klaudije je primer vrhunskog scenarija, mada bih ja voleo da vidim neki savremeniji remake u produkciji HBO-a...  :)
Sad ti dolazi remake legendarnog Rootsa http://www.imdb.com/title/tt0075572/ u 2016. http://www.imdb.com/title/tt3315386/

Sve što se bavi istorijom, meni je u vrhu liste za gledanje. :) Klaudija i Igru Prestola, mogu da poredim i dođem do neke računice, ali to bi bilo kao da poredim babe i žabe... Ne ide! Volim i jedno i drugo ;D
Ja uvijek kažem bitna je glavna usporedba nevezano za žanr, a to je koja ti je serija bolja. Nebitno jel to komedija ili drama jer na kraju neku od tih serija ćeš staviti ispred  ;D tu se često vodim osjećajem ili koja mi serija nudi više.

Slažem se kada je reč o scenariju i uticaju koji kvalitet scenarija ima na glumce i uopšte na njihovo iznošenje onoga što je napisano.
De Nira ne bih komentarisao... on jeste u poslednje vreme igrao u bozama, ali to ne može da izbriše pečat koji je ostavio iza sebe.
Naravno, prime De Niro iz 70-ih je nezaboravan i da je samo po tome upamćenm ostao bi jedan od najvećih.

Ja "obožavam" tu seriju, ali sada kada si lepo obrazložio svoj stav, moram ti reći da ga apsolutno poštujem!

Živ bio drinks

P.S. I dalje bih voleo da vidim tvoju listu omiljenih serija... da vidim da li sam nešto propustio.
Čitao sam dosta tvojih postova i video sam da si filmofil! ;)

Imaš ovdje ali samo što su to najbolje sezone serija s time da lista najboljih serija ne bi bila nešto pretjerano drugačija. Pogotovo prvih 20-ak.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3006 : 12.04.2016. 00:13:35 »
Game of Thrones nije ni među 5 najboljih HBO serija, a kamoli top 3 u povijesti televizije.

Produkcijski gledano... prva i jedina! Možeš ti da gunđaš koliko hoćeš ali činjenice su činjenice :)

P.S. Voleo bih da pročitam tvoju listu najboljih serija svih vremena! :\)

Zato imaš najbolju temu na forumu, ovu: http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,24082.0.html Možda nisu najbolje serije, ali su najbolje sezone tako da se lista ne bi drastično razlikovala :)

Offline Atrahasis

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3007 : 12.04.2016. 00:18:53 »
Postavio je Mulder u svom postu link do te teme...
Hvala i tebi.

Na spisku ima nekoliko serija koje nisam imao prilike da pogledam.
"Užasavam se da budem mudrac ili junak ili svetac. Moje pretenzije su veće. Želim da budem normalan čovek."  ⊙

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3008 : 13.04.2016. 17:27:09 »
Moram da priznam da me drugi trailer bas navukao da cekam s nestrpljenjem sestu sezonu. Bas me zanima da li ce dugo raspravljane teorije biti potvrdjene ili pobijene...   ;D

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3010 : 21.04.2016. 19:21:45 »
Obnovljeno za sedmu sezonu.

Offline Semy Cortoza1

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3011 : 22.04.2016. 17:04:38 »
Ma i zavrsice posle 7 sezone najvjerovatnije.
Al nekako bi bilo meni glupo da rade nekakav spin-off za GOT.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3012 : 22.04.2016. 18:44:39 »
Jedino sto bi valjalo odraditi bi bio prequel...

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3013 : 22.04.2016. 18:55:45 »
Možda bi bilo zanimljivo vidjeti priču o ludom kralju Aerysu II. Targaryenu i kako ga je Kraljosjek smaknuo.
Mrzim lopatare i limune

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3014 : 22.04.2016. 19:56:27 »
Definitivno ima materijala, makar jedna sezona...

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3015 : 23.04.2016. 03:07:59 »
Jedva cekam, malo koja serija je pokazala sav ljudski sljam na jednom mjestu kao sto je GOW

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3016 : 23.04.2016. 08:49:12 »
...i uprizoriti turnir u harrenhalu. to je uzrok robertove pobune. tu je martin "kopirao" troju

Offline iluzionista84

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 99
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3017 : 23.04.2016. 10:12:43 »
Kakva je bila poslednja sezona , meni deluje da se to moze jos vise razvuci od ove dve koje treba da pogledamo, koliko zelim odgovore smatram da bi bilo glupo da imaju dve sezone jednu do druge u jednoj kojoj sporo vreme tece i jednu koja bi nila toliko brza da bi imali u proseku taman...
Ocekuje od sledece da dobijemo dosta odgovora da se radnja poprilicno ubrza napram prethodne ali da ne preteraju...

Offline dean.winchester

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3018 : 24.04.2016. 01:35:18 »
I ja se nadam da ce biti spin GoT, mogli bi da prikazu Neda Starka i Robert Baratheona u ratu protiv Greyjoja i protiv Ludog kralja, ima materijala svakako  ;D
Fear knocked on the door. Faith answered. There was no one there.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3019 : 25.04.2016. 00:57:57 »
Par fotki iz večerašnje epizode.

Spoiler for Hiden:

Spoiler for Hiden:
Mrzim lopatare i limune

Offline Nesius

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3020 : 25.04.2016. 11:01:08 »
Skoro je 11h, da se nije nešto dogodilo Ivanu? ;D ;D ;D
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak!!!"
                 Grunf

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3021 : 25.04.2016. 11:49:13 »
Par fotki iz večerašnje epizode.

Spoiler for Hiden:

Spoiler for Hiden:

Hmmm , ovo bi onda trebala bit druga epizoda .

Odgledana prva . Onako , ni lose a ni dobro , osrednje . Logični nastavci priča .

Ali ... ali ...
Spoiler for Hiden:
ova priča u Dorni je jadna ,da ne kazem drugačije . Evo još mi je smiješan taj dio . One dvije snejkerice se teleportilari na brod da ubiju Tristana , Bronn nestao sa lica zemlje i čitav Dorne master plan ode u @#$. No dobro , da vidimo šta će uradit .
I want to belive

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3022 : 25.04.2016. 11:51:56 »
Promo za drugu epizodu .
Spoiler for Hiden:

Spoiler for Hiden:
Napokon će se Bran pojaviti i malo akcije da bude .
I want to belive

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3023 : 25.04.2016. 11:54:24 »
Mlako...


Spoiler for Hiden:
Ono čega sam se najviše bojao je da ćemo morati trpiti one drolje iz Dorne. Koliko je sve to loše urađeno...
A koliko je samo loše urađena bitka Brijene sa vojnicima. Nekako traljavo i trapavo. Kamera ništa nije prikazala, osim ono dva-tri put kad se sudare mačevi. Nemam skinutu epizodu da ponovim, ali, gdje nestadoše razjareni psi kad se pojavila Brijena? Odjednom ih nema čini mi se.


U suštini, sve nas najviše zanima šta će biti sa Džonom i uopšte na sjeveru. Sve stalo mi je postalo dosadno. Ni Deneris ni Tirion mi nisu zanimljivi, a ni oni u Kings Landingu...



Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3024 : 25.04.2016. 14:02:26 »
Skoro je 11h, da se nije nešto dogodilo Ivanu? ;D ;D ;D

I ja sam se zabrinuo  rofl rofl

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3025 : 25.04.2016. 17:58:26 »
Budući da je Ivan živ i zdrav, ovom epizodom završava moj izlet u ovu seriju  :)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3026 : 25.04.2016. 18:13:57 »
Nema sta, odstupili su totalno od knjige i sad mi koji smo citali mozemo samo da nagadjamo.


Dorna


Spoiler for Hiden:
:facepalm


Deneris


Spoiler for Hiden:
Nista specijalno se ovde nece desiti, jedino sto mozda ona ujedini ove sezone, posto joj je potrebna vojska za napad na Westeros, zato je i Viserisu trebao Kal Drogo. Ne vidim u kom drugom pravcu bi ovo islo.


King's landing & Bravoos


Spoiler for Hiden:
Nista posebno, i tu su totalno smorili radnju, Arja ce dobiti par scena u toku sezone i to je to. Trening.


I za kraj Sever


Spoiler for Hiden:
Prvo sto se tice Briene, nismo dobili potvrdu da li je Stanis ziv ili mrtav.


Nema sumnje da ce Melisandra oziveti Jon Snowa, ali za mene iznenadjenje da je ona onoliko stara, nisam to predvideo. Interesantno u svakom slucaju, samim time njena uloga je jos vaznija.




U globalu jedino sto me zanima su Zeljezna ostrva kako ce to odraditi, sezona mirise na debakl jos jedan.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3027 : 25.04.2016. 18:52:31 »
Meni je epizoda bila čist' OK. Činila se kao aftermath finala prošle sezone, što je naravno bilo neizbježno i relativno potrebno. Dorne mi se činio pre nagao, množina ljudi se slaže s tim. Kraj mi je bio fakat zanimljiv. Sve ostalo bilo mi je bez velikih (ako ikakvih) problema.
Radujem se sljedećoj...

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3028 : 26.04.2016. 15:24:54 »

Spoiler for Hiden:
Prvo sto se tice Briene, nismo dobili potvrdu da li je Stanis ziv ili mrtav.


Spoiler for Hiden:
Dobili smo potvrdu, kad Bolton pita jel se zna tko je dokrajčio Stanisa, da bi rado nagradio čovjeka, implicira da su našli leš. Rekla bih da to + fijuk Brieninom mača + što joj nije prezentiran nikakav motiv da u zadnji čas odustane od osvete, dovoljno podrazumijeva da je čovjek mrtav.  :ne-zna Jedino ako trebaš vidjeti glavu kako se kotrlja da bi bio siguran, onda ok. ;)
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3029 : 26.04.2016. 15:43:41 »
^


Spoiler for Hiden:
Ja mislim da nije, ali otom potom. Pisem na osnovu toga sto sam citao knjige, mada ubise Dorana Martela sto nema veze s' vezom pa je sve moguce.