Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764381 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline drazenm

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2940 : 15.06.2015. 20:55:28 »
zanimljiv kraj sezone.
Spoiler for Hiden:
ovu zadnju scenu sam odgledao valjda pet puta, gdje Jon leži, ali uopće nema trenutka kada bi mu se oči zabijelile (kao što je netko stavio slike). da li postoji neka director's cut verzija ili se netko htio našaliti pa je malo dotjerao fotku?  ;D
ako su mu se stvarno zabijelile, znači da i on ima sposobnosti varg-a i da je njegova duša sad u njegovome strahovuku, jel tako? na što mi se nastavlja slijedeće pitanje, gdje je sada bio taj njegov strahovuk wtf, kad ga je najviše trebao! sve u svemu, tužan kraj ako je njegov lik gotov.

Arya najjači lik od svih Stark-ova. Zna što hoće, to i ostvari. Lista joj se smanjuje što mi se posebice sviđa. Ovi "faceless men" sektaši (ako ih mogu tako nazvati) su pomalo čudni, nikad neznaš tko je tko. Nekako bude nakraju još ispalo da je Jhaqen zapravo onaj Syrio Forel iz prve sezone (što mi se zapravo i čini donekle logičkim, možda ga Meryn Trant nije ni ubio, ta scena nije prikazana), zarobljen i tada mijenja lice.

Daenerys ispada pomalo prenaivna u nekim momentima. Šta je mislila da bude se samo tako vratila u Meeren bez da ju itko primjeti usput? Zna da u tim područjima vladaju khalasaree, šta je očekivala i mislila nemam pojma. Možda se opet Drogon ukaže kad bude najviše potrebno.

Cersei - nije mi je bilo žao nimalo na onoj pokori kroz grad, konačno je osjetila na vlastitoj koži kako je to biti na najnižem mjestu hranidbenog lanca, ponižena i osramoćena. Ali očekujem njenu osvetu prema svima koji su sudjelovali u tome. Onaj Mountain fakat izgleda kao strah i trepet, pitam se tko mu je sada ravnopravan.

U iščekivanju nove sezone, bacam se na knjige.
Valar morghulis!

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2941 : 15.06.2015. 21:38:25 »
Valar Dohaeris!
Meni se prilicno dopala epizoda, i sa poslednjih 4 u ovoj sezoni stvarno su podigli kvalitet na jedan drugi nivo. Na ovaj ili onaj nacin, svidelo se to nekome ili ne, i kako god sredstva bila okrutna ili gadljiva, Game of Thrones je postavio veoma visoke granice.
Spoiler for Hiden:
Stanis je otisao i drago mi je zbog toga. Nije mi drago samo zbog Stephena Dillanea koji je ulogu odigrao na fantasticnom nivou. On je u top 3 glumaca u seriji.
Dalje, Dzonova smrt. Svi se nekako nadaju da ce oziveti, cak i ja mislim da je to najverovatniji scenario, ali ne bih voleo da se to dogodi. Odgovara mi ovako kako je trenutno. Ne bih nista petljao sa njime iako mi je kopile priraslo srcu. Nisam siguran da je ovo serija/knjiga sa hepi endom i to me privlaci najvise kod ove sage. Jedva cekam da vidim reakciju Sersej u narednoj sezoni. Setnja je velicanstveno odradjena, a kraljica najnize ponizena. Njena osveta i Planina v 2.0 (koji je sada najjaci covek u Vesterosu) mi na samu pomisao dizu kosu na glavi. Ja sam na njenoj stani, oduvek sam bio i nadam se da ce pre svog kraja imati jos koji njen trenutak.
Do sledece godine. Sada cu se baciti na knjigu Svet Leda i Vatre, deluje mocno.

Offline iluzionista84

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 99
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2942 : 15.06.2015. 23:26:38 »
mene zanima dal neko zna , jel gotovo sa  Jon Snow ?

Offline Mythrit

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2943 : 16.06.2015. 00:22:01 »
mene zanima dal neko zna , jel gotovo sa  Jon Snow ?

Spoiler for Hiden:
Nitko ne zna, tu su knjige stale.

Mene zanima hoće li ubaciti u iduću sezonu Željezno otočje, ma da je to vec trebalo biti.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2944 : 16.06.2015. 01:35:45 »
@Mythrit

Spoiler for Hiden:
Grejdzoji ce biti u sledecoj sezoni, potvrdjeno je negde... Cak je i izasao konkurs za glumce a moze se prepoznati da se traze glumci koji ce igrati bracu...

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2945 : 16.06.2015. 19:38:05 »
@Mythrit

Spoiler for Hiden:
Grejdzoji ce biti u sledecoj sezoni, potvrdjeno je negde... Cak je i izasao konkurs za glumce a moze se prepoznati da se traze glumci koji ce igrati bracu...

Spoiler for Hiden:
Zar nije dolazila ona teonova sestra da ga spasi pa su ih sve pobili? Sto je bilo ono onda?
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2946 : 16.06.2015. 21:56:01 »
Spoiler for Hiden:
Pa nisu ih pobili, pobegla je i rekla da više nema brata. Tako nešto, uglavnom je otišla odande.

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline NastyB

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 189
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2948 : 18.06.2015. 20:32:41 »
Ove poslednje 3-4 epizode su upravo ono kakva serija treba da bude - red priče i intriga, red akcije, red iznenađenja, red napetosti, filovano sjajnom produkcijom, scenografijom i glumom i dobiješ vrhunsku poslasticu. Zaista sam posle pete epizode hteo da prestanem da gledam seriju koliko je bila dosadna, razvučena, zatupljena, pretrpana dosadnim pričama i gnjavažama (strašno gotivim glumu Pitera Dinkledža i lika koji igra Varisa, ali skoro petominutna scena u onim kolima je čisto razvlačenje i ubacivanje monumentalno nebitnih stvari).
Da je ova peta sezona jedna knjiga, deluje mi kao da su uvod i prvih desetak strana strpali u 6 epizoda, a onda sve ostalo i sve dobro stavili u zadnje 4.
Za razliku od 4. sezone koja je imala jednu vrhunsku epizodu i 9 gnjavaža. Napredak je očigledan...

Offline nikolica

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2949 : 19.06.2015. 10:20:32 »
Ne umeju ovi amerikanci da prave pare. Da je neko nas pisao knjigu, do sada bi vec ubacili broj za glasanje. Da vratite Ned Startka, posaljite 1 na 1010. Da vratite Rob Starka, posaljite 2 na 1010....

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2950 : 19.06.2015. 14:03:22 »
Od druge sezone, pa do sada (otprilike sam tada pročitao poslednju napisanu knjigu), čekam ovaj trenutak. Želeo sam da komentarišem celokupnu priču i iznesem jedno svoje mišljenje. Ipak, obzirom da nekome to može pokvariti ugođaj, staviću ga u spoiler.
Spoiler for Hiden:
Serija "Igra prestola", imenovana je po prvoj knjizi sage "Pesme leda i vatre". Upravo u ovim naslovima, ja vidim kako nas je Martin majstorski manipulisao. Naime, igrom prestola, on nas je ubedio da su porodice u ovoj priči bitne, a onda ih je jednu po jednu srozavao. Ubedio nas je da je Gvozdeni tron bitan, pa ga je obesmislio. Ostala nam je bila samo nada u Džonija kopilana, da će nam pokazati da je porodica Stark ta koja je nosioc priče, a u stvari, ovde se govori o sukobu dve mistične sile. Dve drevne sile, koje su deo stare, zaboravljene religije, koje postoje bez obzira verovali mi u to ili ne. Ovde je reč o sukobu Leda i Vatre (namerno velikim slovima). Oni su u osnovi prirode tog sveta, a ljudi su ti koji su se od prirode otpadili. Martin je u stvari, kako to samo pisci fantastike mogu, pokušao da nam skrene pažnju na mistične sile koje postoje u našem svetu, bez obzira verovali mi u njih ili ne. Oni koji ih poznaju, imaju koristi od njih ili su koliko toliko zaštićeni, dok smo mi ostali jednostavno ovce. Naravno, ja ne tvrdim da takav njegov (mogući) stav oslikava stvarnost, već verujem da oslikava njegovo shvatanje iste. Led i Vatra moraju biti u konstantnoj ravnoteži, jer je svaka od tih strana u isto vreme i živototvorna i destruktivna. Međutim, dok su te dve strane u sukobu, istinska vrhovna sila je ona koja je u glavnom po strani. To je sila kojoj se pripojio Bran i koja može da kontroliše i led i vatru. Vrhovna sila sve vidi i sve zna ali dopušta pravo izbora svima. Ona deluje samo kada stvari izmaknu kontroli, i to čini preko svojih posrednika, poput Brana. Inače, i mene najviše fascinira Arja Stark jer sam još kao klinac voleo priče o Ninđama. Do kraja, verujem da ćemo imati sukob 3 glavna lika koji će biti personifikacija Leda, Vatre i Prirode.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline sardax

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2951 : 20.06.2015. 10:28:55 »
Koje smo sve likove zaboravili :)

http://time.com/3924852/every-game-of-thrones-death/

Sent from my HTC One_M8


Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2952 : 20.06.2015. 14:37:46 »
Snimaće u Makedoniji
Izvor

Spoiler for Hiden:
Grejdžoji?
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2953 : 21.06.2015. 16:25:47 »
Snimaće u Makedoniji
Izvor

Spoiler for Hiden:
Grejdžoji?

Nadam se. Predugo ih cekamo.

Offline wooshoo

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 223
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2954 : 24.06.2015. 22:50:21 »
Spoiler for Hiden:
Vrlo je moguće da će provući Grejdžoje. Ima tamo na Gvozdenim ostrvima što šta da se vidi i čuje. Pogotovu iz Gozbi za vrane...Ašu u knjizi zarobi Stanis ali to je sada već nemoguće... mada glavni likovi su braća Belonova tj Teonovi stričevi i baš su zanimljivi likovi

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2955 : 30.06.2015. 11:35:09 »
Pozz,da li ima neko Svet leda i vatre- Džordž R. R. Martin :)

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2956 : 04.07.2015. 18:02:25 »
 ;D


Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2957 : 05.07.2015. 15:21:41 »
Pozz,da li ima neko Svet leda i vatre- Džordž R. R. Martin :)
Imam ja...kupio na popustu,oko 1400 din sam platio...Mislio sam da su samo ilustracije u pitanju..medjutim ima bas bas dosta i da se cita...ne nista sto vec ne moze da se nadje na netu,ali je lepo kad imas to sve na jednom mestu...
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2958 : 07.07.2015. 15:45:03 »
VFX Breakdon kraja osme epizode:

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2959 : 10.07.2015. 17:03:20 »
Ovo je zabavvno

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2960 : 10.07.2015. 17:39:22 »
Vidim kako svi šalju videe. (Nažalost, ništa što nisam prije vidio  :( )
Ja ću poslati jedan kanal.
Radi videe (samo na engleskom) o serijama. Ne znam jeste li čuli za njega, no on je dobar izvor kad dođe do jako puno serija.
Radi analiziranja trailera, reviewove epizoda, Q&A-ove i još puno raznih stvari (objašnjava razne elemente određenih serija, itd.)
Fokusira se na GoT (najviše), Sherlocka, DW, TWD i The Flash, no na njegovom kanalu vidio sam i razne Star Wars stvari, Arrow, dosta Marvel-ovih serija, svašta.
Nakon ovog Honest Trailera iznad ovog posta, pogledajte i koji njegov video. Meni je lik dobar.

Njegovi zadnji GoT videi
Spoiler for Hiden:


Disclaimer:
Spoiler for Hiden:
Nemojte ovo shvatit ko reklamu, jer nije, nego savjet. Ja njega ne znam, on mene ne zna. Ne promoviram nego toplo preporučujem. Meni se sviđa, nadam se da sam i vama uljepšao dan. :)
Također se nadam da nije off-topic zato jer ovaj YouTuber radi najviše GoT videe, a spomenuo sam još ove druge serije kako bih vam dao veću sliku o njegovom kanalu. Uživajte!

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2961 : 10.07.2015. 18:58:39 »
 :pametnjakovic
Ovo je zabavvno https://www.youtube.com/watch?v=SVaD8rouJn0

Oni su kraljevi, najjači dio kada nabrajaju i završe s in first episode

Offline zweistein

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2962 : 03.08.2015. 19:21:14 »



Od druge sezone, pa do sada (otprilike sam tada pročitao poslednju napisanu knjigu), čekam ovaj trenutak. Želeo sam da komentarišem celokupnu priču i iznesem jedno svoje mišljenje. Ipak, obzirom da nekome to može pokvariti ugođaj, staviću ga u spoiler.
Spoiler for Hiden:
Serija "Igra prestola", imenovana je po prvoj knjizi sage "Pesme leda i vatre". Upravo u ovim naslovima, ja vidim kako nas je Martin majstorski manipulisao. Naime, igrom prestola, on nas je ubedio da su porodice u ovoj priči bitne, a onda ih je jednu po jednu srozavao. Ubedio nas je da je Gvozdeni tron bitan, pa ga je obesmislio. Ostala nam je bila samo nada u Džonija kopilana, da će nam pokazati da je porodica Stark ta koja je nosioc priče, a u stvari, ovde se govori o sukobu dve mistične sile. Dve drevne sile, koje su deo stare, zaboravljene religije, koje postoje bez obzira verovali mi u to ili ne. Ovde je reč o sukobu Leda i Vatre (namerno velikim slovima). Oni su u osnovi prirode tog sveta, a ljudi su ti koji su se od prirode otpadili. Martin je u stvari, kako to samo pisci fantastike mogu, pokušao da nam skrene pažnju na mistične sile koje postoje u našem svetu, bez obzira verovali mi u njih ili ne. Oni koji ih poznaju, imaju koristi od njih ili su koliko toliko zaštićeni, dok smo mi ostali jednostavno ovce. Naravno, ja ne tvrdim da takav njegov (mogući) stav oslikava stvarnost, već verujem da oslikava njegovo shvatanje iste. Led i Vatra moraju biti u konstantnoj ravnoteži, jer je svaka od tih strana u isto vreme i živototvorna i destruktivna. Međutim, dok su te dve strane u sukobu, istinska vrhovna sila je ona koja je u glavnom po strani. To je sila kojoj se pripojio Bran i koja može da kontroliše i led i vatru. Vrhovna sila sve vidi i sve zna ali dopušta pravo izbora svima. Ona deluje samo kada stvari izmaknu kontroli, i to čini preko svojih posrednika, poput Brana. Inače, i mene najviše fascinira Arja Stark jer sam još kao klinac voleo priče o Ninđama. Do kraja, verujem da ćemo imati sukob 3 glavna lika koji će biti personifikacija Leda, Vatre i Prirode.

dobra teorija
moglo bi i u tom smjeru
bojim se da bi ovo bilo prekomplicirano za "fanove"

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2963 : 03.08.2015. 19:43:16 »
Dobra peta sezona, i dalje je sve zanimljivo, puno toga se razvilo. Jedini mi je problem previše događanja pa ne mogu sve pohvatati.
Mislim da mi je jedino treća sezona bila slabija zbog spore radnje.
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2964 : 21.08.2015. 20:32:29 »
Igra prijestolja više se neće snimati u Hrvatskoj

Nakon mjeseci spekulacija, HBO je potvrdio ono što se nagađalo: ekipa serije Igra prijestolja (Game of Thrones) neće se vraćati u Hrvatsku na snimanje šeste sezone.

HBO je objasnio da ove godine neće snimati u Hrvatskoj zbog „potreba priče i lokacija“.

„Pitanje da li ćemo se u budućnosti vraćati u Hrvatsku, odgovorit će se kad HBO odluči o sljedećim sezonama serije. HBO će tada odrediti lokacije, ovisno o scenariju. U HBO su zahvalni hrvatskoj ekipi na svoj podršci“, saopćeno je iz kompanije.

Hrvatska i Duborvnik bili su važan dio priča iz Westerosa, još od druge sezone. Stari grad Dubrovnik bio je Kraljev grudobran (King's Landing), a serija se snimala i u Klisu, Splitu i Šibeniku.
Pretpostavlja se da će Kraljev grudobran "preseliti" i snimati se u Španiji.

Radiosarajevo.ba
Mrzim lopatare i limune

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2965 : 02.09.2015. 14:09:53 »
Izabran Euron Greyjoy Kad su vec hteli Danca, mogli su Madsa Mikkelsena.


EDIT: Ovo mi je 500. post  drinks
« Zadnja izmjena: 03.09.2015. 12:55:15 Homer99 »
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2966 : 02.09.2015. 15:36:25 »
Igra prijestolja više se neće snimati u Hrvatskoj

Šteta za turizam...  :)
Ali dobro za seriju, da se malo osvježe kulise i krajolici.

Što kaže Martin o nastavku radnje u knjigama (i tko je umro, a tko nije :D)
http://www.blastr.com/2015-8-27/george-rr-martin-confirms-redacted-still-alive-least-books

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2967 : 02.09.2015. 15:48:46 »
Igra prijestolja više se neće snimati u Hrvatskoj

Šteta za turizam...  :)
Ali dobro za seriju, da se malo osvježe kulise i krajolici.

Što kaže Martin o nastavku radnje u knjigama (i tko je umro, a tko nije :D)
http://www.blastr.com/2015-8-27/george-rr-martin-confirms-redacted-still-alive-least-books



Serija napreduje,zao mi je za knjige takav potencijal nije iskoriscen...izdaje knjige al slabo >:(

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2968 : 21.09.2015. 04:15:18 »
Outstanding Writing for a Drama Series
Game of Thrones (Episode: "Mother’s Mercy"), Written by David Benioff & D. B. Weiss (HBO)

The Americans (Episode: "Do Mail Robots Dream of Electric Sheep?"), Written by Joshua Brand (FX)
Better Call Saul (Episode: "Five-O"), Written by Gordon Smith (AMC)
Mad Men (Episode: "Lost Horizon"), Written by Matthew Weiner & Semi Chellas (AMC)
Mad Men (Episode: "Person to Person"), Written by Matthew Weiner (AMC)


Prvi večeras.

EDIT:

Outstanding Directing for a Drama Series
Boardwalk Empire (Episode: "Eldorado"), Directed by Tim Van Patten (HBO)
Game of Thrones (Episode: "Mother’s Mercy"), Directed by David Nutter (HBO)
Game of Thrones (Episode: "Unbowed, Unbent, Unbroken"), Directed by Jeremy Podeswa (HBO)
Homeland (Episode: "From A to B and Back Again"), Directed by Lesli Linka Glatter (Showtime)
The Knick (Episode: "Method and Madness"), Directed by Steven Soderbergh (Cinemax)


David Nutter. Očekivano.

EDIT 2:

Outstanding Supporting Actor in a Drama Series
Jonathan Banks as Mike Ehrmantraut on Better Call Saul (Episode: "Five-O") (AMC)
Jim Carter as Charles Carson on Downton Abbey (Episode: "A Moorland Holiday") (PBS)
Alan Cumming as Eli Gold on The Good Wife (Episode: "Undisclosed Recipients") (CBS)
Peter Dinklage as Tyrion Lannister on Game of Thrones (Episode: "Hardhome") (HBO)
Michael Kelly as Doug Stamper on House of Cards (Episode: "Chapter 27") (Netflix)
Ben Mendelsohn as Danny Rayburn on Bloodline (Episode: "Part 12") (Netflix)


Volim Petera, ali ove godine je Ben jednostavno rasturio. Šteta što Bloodline nema tako jak marketing.

EDIT 3:

Outstanding Drama Series
Game of Thrones (HBO)

Better Call Saul (AMC)
Downton Abbey (PBS)
Homeland (Showtime)
House of Cards (Netflix)
Mad Men (AMC)
Orange Is the New Black (Netflix)


Bilo je na kraju očekivano kako su krenuli. Šteta zbog Mad Mena.
« Zadnja izmjena: 21.09.2015. 05:02:53 Mulder »

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2969 : 10.11.2015. 14:23:46 »
procitao sam 1. knjigu koju sam dobio na poklon za 2 dana i onda nisam mogao da odem kupiti drugu i poceo da pratim seriju..
dosao sam do 4. sezone.. sve omiljene likove su mi pobili :D
i u knjizi i u seriji najbolji dio mi je na krajnjem sjeveru oko i iza zida, tu je prava prica.. juznije vec vidjeno i prezvakano milijardu puta.
deneris je dobra cica, ali sam poceo da premotavan njene scene. totalno neubjedljivo, losa gluma, prica koja tek kasnije treba ima veci znacaj. u knjizi mi se svidio njen lik, mozda sam zato smoren.
ocjena 9.5 na imdb je naravno nerealna kao za svaku hype seriju, ali je miljama ispred  najvece prevare koja je dosla na male ekrane - the walking dead. (poredim zbog popularnosti)