Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764385 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2910 : 08.06.2015. 12:19:39 »
Ok, posle momenta koji me je iznervirao...odgledala sam ep do kraja.

Spoiler for Hiden:
Ne mogu da verujem da je Stannis spalio Shireen.  :dash
Gah, mlislim da je ovo momenat kad treba da razmislim da li hocu da gledam seriju dalje ili da cekam The Winds of Winter (knjiga #6) :(

Offline srdjan11273

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2911 : 08.06.2015. 12:23:51 »
Spoiler for Hiden:
Nije mi jasno sta im je ovo trebalo sa Shereen, elem
Ovo sa Deneris me je razocaralo malo s obzirom da sam procitao knjige, zamisljao sam to nekako mnogo spektakularnije mogu vam reci. S obzirom kako su uradili bele hodace ocekivao sam da ce i ovo biti bolje, Drogon mi je nekako bio pf..ne znam, mlak.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2912 : 08.06.2015. 14:27:58 »
Spoiler for Hiden:
Meni je ova epizoda još bolja od prethodne. Čitao sam knjige i jedva sam čekao da urade tu scenu sa Deneris srcesmajli  i nisu me razočarali.  Čudi me da nije bila Sersei. Moraće da zbrzaju suđenje i "hod" i bitku za Winterfell.
« Zadnja izmjena: 08.06.2015. 14:31:11 Homer99 »
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2913 : 08.06.2015. 16:28:58 »
Ovo imati pred sobom i od tolikog materijala napraviti jednu potpuno jadnu sezonu od 10 epizoda je umjetnost.

Offline Mythrit

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2914 : 08.06.2015. 22:42:29 »
Ovo imati pred sobom i od tolikog materijala napraviti jednu potpuno jadnu sezonu od 10 epizoda je umjetnost.


"Nothing is true, everything is permitted"

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2915 : 08.06.2015. 23:24:57 »
Ja ne znam zasto se uzasavate

Spoiler for Hiden:
Ubistvom Shirin... Ovo je serija na kraju krajeva i kao takvu je treba posmatrati, definitivno najgora i najbrutalnija scena do sada u seriji ali svejedno mene nista u serijama/filmovima ne potresa previse tako da... Ali da je mucna scena jeste svakako, razmisljao sam da premotam ali kad citam komentare kako ce ljudi prekinuti gledanje serije zbog toga...


Inace zadnje 2 epizode su izvukle sezonu  smileyNO1

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2916 : 09.06.2015. 13:43:27 »
Dobra 9-ta epizoda, cak mi nije smetalo:
Spoiler for Hiden:
Stanisovo spaljivanje cerke. Covek je odavno lud sklon manipulacijama. I u knjizi je takav. Zbog vlasti bi spalio i sebe.
Ono sto mi u ovoj sezoni od pocetka ide na nerve su Neokaljani. Prikazani su kao najjadniji vojnici u Vesterosu. Padaju kao lego kockice i to je prilicno iritantno.
Najbolja u epizodi mi je bila:
Spoiler for Hiden:
Arya Assassin's Creed.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2917 : 09.06.2015. 15:46:49 »
Aoo kakva epizoda, fenomenalna! Najbolja do sada. Borba pri kraju i kraj odlični.

Spoiler for Hiden:
AAAAAAAAAAAA   srcesmajli srcesmajli srcesmajli
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2918 : 09.06.2015. 16:56:50 »
Mda.

Spoiler for Hiden:
Naravno da mi je doslo kao iznenadjenje jer u knjizi ni Melisandre ni Sirin nisu sa Stanisom na putu za Zimovrel. Uvek je postojala mogucnost da ce je spaliti, ali u knjigama je implicirano da ce se to desiti bez Stanisovog znanja.  U poglavlju koje je GRRM podelio iz sledece knjige, razgovor izmedju vojnika i Stanisa:
Citat:
The knight hesitated. "Your Grace, if you are dead — "
" — you will avenge my death, and seat my daughter on the Iron Throne. Or die in the attempt."

Ne radi se o tome da se u petoj sezoni zgrazavam na to sta likovi rade. Jednostavno, u knjigama su likovi malo komplikovaniji, nisu skroz dobri ni skroz losi. Ovim je Stanis u seriji efektivno presao u losu ekipu i samim tim mi nije vise tako bitno ko ce dobiti bitku za Zimovrel, Boltoni ili on.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2919 : 09.06.2015. 17:44:22 »
Ne radi se o zgražavanju na tu scenu, već je scena - GLUPA.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2920 : 09.06.2015. 19:41:22 »
Jedno pitanje:

Spoiler for Hiden:
Pošto je onaj kameni monstrum zarazio Džoru, onda je on dotakao Kalisi a ona zmaja. Znači li to da će svi zajedno da izginu?  ;D
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2921 : 09.06.2015. 20:18:59 »
Da znaci

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2922 : 09.06.2015. 20:27:25 »
Konačno da
Spoiler for Hiden:
zmaj
dobije veću minutažu.

Jako dobra i jajata epizoda. clapp

Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2923 : 10.06.2015. 09:09:12 »
Meni se nikako nije svidjelo ono s onom SCENOM. Po meni je nepotrebno, ali ja sam pristran. Šok radi samog šoka, ne znači da je i sama scena dobro obavljena.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2924 : 10.06.2015. 12:14:38 »
@Šćepo

Spoiler for Hiden:
Prema knjigama, Grayscale je jako zarazna; rukovanje objektima koje je zaraženi držao je dovoljno.
Ja lično smatram da su D&D išli na to da se bolest prenosi dodirom samo u poslednjem stadijumu, kad zaraženi postanu "kameni ljudi" ili samo ako nekoga dodirnu zaraženim delom tela. Nemam neki poseban dokaz osim da bi logički, kako serija prati priču, to imalo više smisla: npr, videli smo da je Jorah izvukao Tyriona iz vode, zatim ga je dodirnuo kad su se krili od robovlasnika, pre nego sto su ih uhvatili. Crnac robovlasnik ga je udario u lice i potom je isti taj crnac držao govor kad ga je prodavao. Ukoliko se tako brzo širi i dodid je dovoljan + simptomi su vidljivi odmah kao kod Jorah-e, onda bi i taj crnac video odmah na šaci simptome.
Iskreno, samo nagađam.

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2925 : 10.06.2015. 13:37:51 »
Fenomenalne zadnje 2 epizode,a i sezona je skroz ok,nije najbolja...ali nije ni najgora. Idemo u spojler malo :)

Spoiler for Hiden:
Scena kad treba da spale zivu onu devojcicu mi je toliko bila mucna da sam morao da ubrzam ono vristanje na kraju.Stanisu zelim sve najgore,kao i onim kuckama oko njega...nadam se da ce neko da ih pobije u skorije vreme...Isto tako je bila interesantna scena u Bravosu kad je onaj birao devojku,ali verujem da ce Arja da ga brzo prikolje,tako da me to ne plasi.Scena na kraju epizode sa dosadnom Targerijankom je bila ok,ali previse predvidiva,svi smo znali sta ce se desiti,realno...

Zeljno iscekujem finale! :)

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2926 : 12.06.2015. 08:56:14 »
Pojavile su se leaked fotke za zadnju epizodu . Pa koga zanima nek malo pretaži reddit , tamo se nalaze  ;D
I want to belive

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2927 : 14.06.2015. 17:55:54 »

Ne otvarajte.

Spoiler for Hiden:

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2928 : 14.06.2015. 18:30:46 »

Ne otvarajte.

Spoiler for Hiden:

Ravnodušnost: 100

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2929 : 14.06.2015. 18:46:25 »

Ne otvarajte.

Spoiler for Hiden:

Ravnodušnost: 100

Previše lično shvataš seriju. Usrali seriju pa usrali, ko ih jebe. Ima milion drugih stvari koje su dobre. A i knjige ne mogu da useru. :)

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2930 : 14.06.2015. 18:51:59 »
Mamicu im....  :bokser


Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2932 : 15.06.2015. 02:34:33 »
Nemerljivo glup tekst. A za ovu devojku koja je pljuvala GoT po tviteru sam cuo jos ranije. Ona je tek za posmatranje, vristi na sve strane u fazonu "Ne smete da volite seriju zato sto ja volim knjige", devojka kreten.
SOIAF cak i nije najbolja knjiga u svom zanru, mogu da vam oreporucim bar 5 njih koje su mnogo kvalitetnije stivo. Sta bi tekli na to?
Pa onda, serija GoT od pocetka nije nesto sto se istice kvalitetom. Vec drametina koja se gledaocima uvukla pod kozu jer ima detalje koje ljudi vole: Jebacinu, zmajeve, i grozne likove. Od prve epizide je tako.

Zato me nerviraju ljudi kojima je odjednim serija postala sranje. Odrastite, to je isto sranje od pocetka. I zao mi je ako je HBO unistio vasu malu bajku o zmajevima, ali nikoga nije briga za to. Gledajte ili prestanite da gledate.

Offline djgavra

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2933 : 15.06.2015. 04:27:51 »
Zavrsi se i peta sezona, malo sporija vecim delom ali su ubrzali prilicno u poslednje 3 epizode.
Spoiler for Hiden:
Sayonara Stannis, bi je glup, Brienne of Tarth ce verovatno pronaci Sansu u snegu a Cerseinu osvetu mogu da zamislim  ;) Jon Snow i dalje nista ne zna te ga se lako resise ali na zidu je vestica Melisandre tako da ne bih iskljucio mogucnost da vaskrsne a ako nista drugo moze da se vrati i kao White Walker  :P

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2934 : 15.06.2015. 11:27:06 »
Odlična epizoda!

Spoiler for Hiden:
Jedina zamerka je što za poslednju epizodu ostavili 10+ različitih priča pa se sve malo činilo nabacanim. Sersei prošetala. Šta ćemo sledeće godine kad su sve priče iz knjiga priveli kraju/zavrsili? I Jona i Dany i sve... Iznenadila me je Myrsellina smrt, to nisam očekivao, ali morali su i malo priču sa Dornom da razviju.
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2935 : 15.06.2015. 12:30:12 »
A kad se sjetim da je editor iz Bantama (izdavačka kuća koja izdaje Martinove knjige) rekao prije emitiranja 1 sezone da je 100% siguran da će serije preteći s radnjom knjige negdje u 5-6 sezoni...  ??? :o

Očito čovjek zna s kim imamo posla.

Baš me zanima što će od svih stvari koje smo vidjeli u seriji ući u knjige, pošto je rečeno da je Martin ispričao Davidima što slijedi u knjigama...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline aleksa71

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2936 : 15.06.2015. 12:33:58 »
Ivan definitivno nije sa ove planete  rofl
If you want to fuck the sky, learn your dick to fly!

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2937 : 15.06.2015. 13:19:52 »
Ivan definitivno nije sa ove planete  rofl
Otkad sam ja to znala....  :\)

Fakse i dvkv, hvala za obradu titlova, gledala sam sezonu sa njima.  smileyNO1
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline Dudarim Dudduric

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2938 : 15.06.2015. 18:06:27 »
Hoce li skoro kraj ove serije, barem na kraju sledece sezone?!

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2939 : 15.06.2015. 19:14:13 »
@Dudarim

D&D su potpisali ugovor sa HBO za sedam sezona- tako da ce sigurno biti jos dve. Prema nekim insajderskim informacijama, HBO je voljan da prosiri ugovor do 10 sezona, ali D&D nisu za to, ali da je eventualno osma u opticaju.
Inicijalno, sezone su pratile knjige, ali materijal je preobiman da bi se sve strpalo u 10 ep po sezoni koliko god oni spajali likove i menjali tako da nije nemoguce zamisliti vise od sedam sezona. .

Odgledano finale, moji utisci:

Spoiler for Hiden:
Veliko finale koje je puno otvorenih pitanja - bukvalno su scene sa svim vaznijim likovima presecene na najinteresantnijim delovima.

Jon Snow - Ok, cak i da nisam citala knjige, ovakav ishod je projektovan odavno. Ja spadam u grupu onih koji smatraju da Jon nije mrtav ili ako jeste- da nece ostati. Melisandre je stigla bas na vreme sto ide u prilog teoriji da ce ona imati nesto s njegovim povratkom. U seriji se to bas nije videla, ali ona je u knjizi opsednuta Jonom i vidja ga u vizijama, tako da je meni vrlo izvesno da ce se ona umesati, pogotovu sad kad kralj koga je ona podrzavala nije bio pravi.
Stannis- Iako sam pretpostavila da je ovo njegov kraj nakon prosle epizode, nekako mi je njegova smrt bila sok. Mislim da zapravo ima veze sa tim sto je nekako bila antiklimaticna i mi i ne vidimo samu borbu, ali covek je vojnik do kraja. Covek je usetao u borbu sa znanjem da je gotov. Gluma:svaka cast - jedan od najbolje ozivljenih likova po mom misljenju.
Cercei - Setnja je ubedljivo najmocnija scena u epizodi. Lena je bila odlicna (ekspresija) - do kraja setnje ti je jos bude zao.
Sansa- Zato sam mrzela 6. epizodu. Ne zato sto dramim zbog silovanja nego ta obecana Sansa koja ce postati badass zenska sa planom i osvetom je bila glupost. Njena prica se ne menja previse u odnosu na prethodne sezone i ona nikad nece postati igrac u igri prestola. Blargh, ja se nadala da kad je uspela da sakrije noz/otvarac da ce bar nekoga okrvaviti..kad ono nista. Uvek zrtva koja ceka da je neko spasi. (-_-)
Arya -ocekivano.
Dorne - e, Dorne i pescane zmije su totalan promasaj. Trovanje Myrsele dok je jedini zakoniti naslednik Dorna na brodu sa Jamie- jem je pomalo cudan pravac u kom su razvili pricu. S jedne strane to ce pokrenuti rat, s druge strane to znaci da ce on biti ili ubijen ili zatvoren. Nekako bih imala vise postovanja za tu pricu ako se otkrije da je Doran iamo siru sliku i plan zbog kojeg je poslao sina u King's Landing - kao recimo da oni pomazu tajno i pripremaju KL za povratak Targaryena u Westeros. Ceo taj deo price je oduzen bezveze da bi dosli do istog rezultata koji smo mogli videti jos kad je Cercei dobila zmiju sa ogrlicom.
Daenerys - Hm. Kontam dazmaj odneo na  istokui da je ovo novi khalasar. To ide u prilog onome:"you have to go to East to go to West." Meni su tu trenutno najinteresantniji Tyrion i Varis cijoj se interakciji radujem u sledecoj sezoni. Pri tom, cela prica oko toga ko treba da ostane da rukovodi gradom ima smisla samo kad se radi o Tyrionu- ona prica kako narod veruje u Unsullied i da zato Gray Worm treba da ostane da vlada sa Misandei<--  rofl
 

Sve u svemu-sezona koja mi je nervirala koliko i zabavila.
+poseban  clapp za ivana. Hvala na prevodima!