Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764375 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline zweistein

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2850 : 10.05.2015. 20:37:06 »
dorne 50.000 vojnika

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2851 : 11.05.2015. 10:18:21 »
Svako može da napiše svoje mišljenje, ne ustručavaj se. Ja se sa tvojim "kukanjem" uglavnom slažem. Kako odmiču sezone, serija je sve slabija. Prihvatite da nekima od nas nisu bitna odstupanja od knjige i da to nije razlog negativnim komentarima. Oduvek je precenjena serija, u nekim trenucima je bila dobra, više nije ni to.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2852 : 11.05.2015. 10:38:07 »
Oduvek je precenjena serija, u nekim trenucima je bila dobra, više nije ni to.

Sa ovim se slažem.

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2853 : 11.05.2015. 19:38:01 »
Kolko dosadno,vjerujete li da sam premotavao i plus vecinom surfovao,i samo u pozadini slusao ponesto dok ide serija

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2854 : 11.05.2015. 23:40:07 »
Ova peta epizoda je bila najdosadnija u seriji...
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2855 : 11.05.2015. 23:55:04 »
 ;D
Snup Dog uči istoriju iz „Igre prestola“
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2015&mm=05&dd=11&nav_id=990642

Offline sardax

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2856 : 12.05.2015. 00:33:39 »
Ja knjige nisam čitao, take ne usporedjujem sa njima i meni je serija od prve epizode prvr sezone odlična.

Prvo, ovo je dramska serija i očekivat neke stalne akcije i makljaže je po meni nerealno.

Sent from my HTC One_M8


Offline Niccolo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2857 : 12.05.2015. 00:47:24 »
i tako, pola sezone prođe... radnja se nije milimetra pomaknula
valjda će svi uspit doći na svoje odredište i serija završit do 13. sezone
Potpis je so yesterday

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2858 : 12.05.2015. 00:47:50 »
Snup Dog od Dorne  :facepalm

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2859 : 12.05.2015. 00:59:39 »
Ja knjige nisam čitao, take ne usporedjujem sa njima i meni je serija od prve epizode prvr sezone odlična.

Prvo, ovo je dramska serija i očekivat neke stalne akcije i makljaže je po meni nerealno.

Sent from my HTC One_M8
Oce li ko shvatiti da mi ne ocekujemo makljazu ocekujemo nesto na nivou 1,2 i dijela 3 sezone???

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2860 : 14.05.2015. 09:09:00 »
Ja sam ovu serije prestao gledati početkom 2. sezone i nastavio tek nedavno. Pogledao sam sve do sada izašlo i zadovoljan sam. Najviše me oduševila Sansa Stark. Od (meni) neugledne djevojčice, do sasvim zanimljivog cvjetuljka! Nadam se da će nam u budućnosti podariti kakvu full naked scenu  angeldemon

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2861 : 18.05.2015. 09:27:33 »
Ajde, ja sam bila u onoj grupi ljudi koji su mogli da uzivaju  u seriji koliko-toliko, bez obzira sto sam citala knjige. Kao da su se dva razlicita medija negde usput pretvorili u dve razlicite price...
Odgledala sam 6. epizodu u petoj sezoni i prvi put da mi se stvarno ne svidja pravac u kom su D&D odstupili od knjiga.
Spoiler for Hiden:
Ne da me scene silovanja nesto posebno sokira kad se radi o ovoj seriji- u knjizi je to jos gore uradjeno, nebitno sto nije Sansa. Ali meni se dopala ideja da idu ka tome da Sansa preuzme ulogu Lady Stoneheart, da postane ozbiljan igrac u igri prestola... Ta njena transformacija- crna kosa, lekcija od Baelish-a... sve to da bi ponovo bila zrtva. (-_-)
+ Lord Baelish... ja stvarno pocinjem da verujem da on uopste nema plan. On je trenutno kao Joker u TDK: "Some Men Just Want To Watch The World Burn."   ;D
Dorn - za sad razocarenje.
 

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2862 : 18.05.2015. 14:05:36 »
Sophie je zadnju scenu (nazalost) predobro odglumila.

I want to belive

Offline NastyB

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 189
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2863 : 18.05.2015. 20:41:41 »
Nisam čitao knjige i ne sumnjam da su dobre. Što se serije tiče, produkcija je maestralna, odlična režija, sjajna gluma, ali radnja je toliko dosadno razvučena nepotrebnim naklapanjem da je to strašno. Gledajući trejler za 5. sezonu baš sam se bio oduševio dok nisam, posle 5 odgledanih epizoda shvatio da je APSOLUTNO SVE što je zanimljivo u 10 epizoda 5. sezone stalo u tih 3-4 minuta trejlera. Sve između je samo dosadna, užasno dosadna priča bez ikakvih događaja, svi se ili vrte u istom mestu ili putuju negde i pričaju, pričaju, gnjave, dosađuju...
Kada bi, naprimer, Vikinzi imali ovakav vremenski ritam i sled događaja kao GoT, Ragnar bi sreo Atelstana na polovini druge sezone, negde u četvtoj bi krenuo u pohod na Englesku, postao b kralj u osmoj sezoni, a Pariz bi opsedao dobre dve sezone, recimo 12. i 13. Ali bi zato upoznali strahove, motive, seksualne požude i spletke svakog lika koji mrda u seriji i to bi bilo užasavajuće dosadno!
Baš kao i ovo što sad rade sa GoT.

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2864 : 19.05.2015. 01:25:56 »
Odlicna 6 epizoda,kao i cela sezona,ocekujem malo ubrzanje radnje u zadnje 3 epizode...posto jeste malo radnja usporena,ali meni to ne smeta...a za mene je bezveze da komentarisem knjigu i seriju,2 razlicita pojma...uopste mi nije bitno da bude identicno...bitno je da serija bude i dalje zanimljiva...i jedno malo razocarenje u spojleru.

Jedva cekam sledecu epizodu.

Spoiler for Hiden:
Scena sa Sansom na kraju,koja je jedna od jacih scena u celoj seriji...gde je onaj bolesnik psihicki i fizicki zlostavlja...ocekivao sam da ce Smrad (Teon) da pukne i raspori bolesnika,ali nista od toga,nazalost.

Offline 3ler

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2865 : 19.05.2015. 06:25:04 »
Odlicna 6 epizoda,kao i cela sezona,ocekujem malo ubrzanje radnje u zadnje 3 epizode...posto jeste malo radnja usporena,ali meni to ne smeta...a za mene je bezveze da komentarisem knjigu i seriju,2 razlicita pojma...uopste mi nije bitno da bude identicno...bitno je da serija bude i dalje zanimljiva...i jedno malo razocarenje u spojleru.

Jedva cekam sledecu epizodu.

Spoiler for Hiden:
Scena sa Sansom na kraju,koja je jedna od jacih scena u celoj seriji...gde je onaj bolesnik psihicki i fizicki zlostavlja...ocekivao sam da ce Smrad (Teon) da pukne i raspori bolesnika,ali nista od toga,nazalost.
Spoiler for Hiden:
Pa kad je Smrad

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2866 : 19.05.2015. 11:43:22 »
stvarno nemam ništa protiv većine dosadašnjih promjena, čak i volim kada ne znam što će se dogoditi, ali koji je smisao...

Spoiler for Hiden:
skrivanja cijelim putem do Dornea, a onda ući u nezaštićene (?!) Vodene Vrtove usred bijela dana i pokušati oteti Myrcellu pred nosom Trystanea i cijele dornijske vojske?
I kamo su mislili onda? Iskreno, od Dornea sam očekivao toliko više, totalna bezvezarija i kako je netko rekao kao da su iskoristili izbačene scene iz Herkula i Xene - ako je to radila neka nova španjolska ekipa, totalno su zeznuli stvar.

Offline skalice.united

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1170

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2868 : 21.05.2015. 09:32:34 »
Nisam čitao knjige i ne sumnjam da su dobre. Što se serije tiče, produkcija je maestralna, odlična režija, sjajna gluma, ali radnja je toliko dosadno razvučena nepotrebnim naklapanjem da je to strašno. Gledajući trejler za 5. sezonu baš sam se bio oduševio dok nisam, posle 5 odgledanih epizoda shvatio da je APSOLUTNO SVE što je zanimljivo u 10 epizoda 5. sezone stalo u tih 3-4 minuta trejlera. Sve između je samo dosadna, užasno dosadna priča bez ikakvih događaja, svi se ili vrte u istom mestu ili putuju negde i pričaju, pričaju, gnjave, dosađuju...
Kada bi, naprimer, Vikinzi imali ovakav vremenski ritam i sled događaja kao GoT, Ragnar bi sreo Atelstana na polovini druge sezone, negde u četvtoj bi krenuo u pohod na Englesku, postao b kralj u osmoj sezoni, a Pariz bi opsedao dobre dve sezone, recimo 12. i 13. Ali bi zato upoznali strahove, motive, seksualne požude i spletke svakog lika koji mrda u seriji i to bi bilo užasavajuće dosadno!
Baš kao i ovo što sad rade sa GoT.

baš sam i ja usporedio got sa vikinzima
got je postao limunada, vrijeme je da svi riknu i da samo ostane hodor

Offline djenka79

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2869 : 21.05.2015. 12:04:35 »
GOT i VIkinzi nemaju nikakvih dodirnih tacaka!
Ne znam zasto stalno njih uporedjujete? Je li zbog maceva i strela? Ako je zbog toga ,onda nema veze sa stvarnoscu!
GOT je drama smestena u neki izmisljeni svet i najbolje bi moglo da se poredi sa Tjudorima, a Vikinzi je prakticno saga o osvajanjima Ragnara Lotbroka i njegovih sinova!

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2870 : 21.05.2015. 17:22:06 »
Spoiler for Hiden:

Spoiler for Hiden:

Spoiler for Hiden:
« Zadnja izmjena: 21.05.2015. 17:26:30 12361085 »
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline NastyB

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 189
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2871 : 23.05.2015. 00:17:15 »
GOT i VIkinzi nemaju nikakvih dodirnih tacaka!
Ne znam zasto stalno njih uporedjujete? Je li zbog maceva i strela? Ako je zbog toga ,onda nema veze sa stvarnoscu!
GOT je drama smestena u neki izmisljeni svet i najbolje bi moglo da se poredi sa Tjudorima, a Vikinzi je prakticno saga o osvajanjima Ragnara Lotbroka i njegovih sinova!

Iskreno, ja sam ih uporedio zato što mi je to prvo palo na pamet kao serija sa nastavcima (nisam gledao Tjudore). Mada, sad dok razmišljam, ne mogu da se setim ijedne serije. izuzev ove dve, koja ide u nastavcima i opisuje neke događaje u vremenskom redosledu.
No, bez obzira na to GoT je postala užasno dosadna. Lično, jedino je gledam zbog odlične glume nekih likova (prvenstveno Peter Dinklage i užitak za oči Emily Clarke) i zaista fenomenalne produkcije, kao i vrhunske režije. Čak sam, pre nego što sam odgledao šestu epizodu pročitao kako se digla povelika frka zbog...
Spoiler for Hiden:
...silovanja Sanse Stark.
A kada sam odgledao epizodu shvatio sam da je nekim ljudima često vrlo dosadno i nemaju šta drugo da rade.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2872 : 25.05.2015. 10:48:14 »
Ep. 7 je pomakla pricu vise nego sve prethodne epizode u ovoj sezoni.

Spoiler for Hiden:
Susret Dani i Tyrion-a mi je najupecatljiviji momenat. S jedne strane mi je drago da su skratili ovoliko i preskocili ceo taj dosadan deo Tyrionovog puta do Meeren -a iz knjige, a sa druge strane mi je malo krivo sto su uzeli taj momenat GRRM-u. Cini mi se da godinma cekam da se dva glavna lika koja imaju poglavlja u knjigama sretnu. :)
Sansa- Ugh. Plasila sam se da ce opet napraviti jadnicu od nje koja ceka da bude spasena i to se i desilo. Nista od cure koja ce konacno zaigrati igru prestola. (-_-)
Olleana tradicionalno ima najjace scene.
Stannis - interesantna scena sa Melisandre (ovo je vise interesantno onima koji su citali knjigem, s obzirom na ono sto se desilo u poslednjoj knjizi)
Nikad vise nisu ubacivali hintove oko JS... Ove sezone su bas ocigledni.
Kontam da je scena sa Cercei koju svi cekamo rezervisana sa 9. ep... Hmm.
 


Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2873 : 25.05.2015. 13:04:48 »
Nisam odavno napisa komentar o nekoj seriji na forumu. Pa neću ni sad nego samo želim samo Ivanu zahvalit 204 puta ili 906(titlovi). Prijevod kao i svaki put savršen (to za mene znaći da u nijednom trenutku mi ne odvuće pažnju od serije na prijevod). Usklađen s HR knjigama.
Da se desi koji put da ne izbaci prijevod do ponediljka u podne pola regije bi se zabrinilo da mu se nije šta dogodilo.
Na PO mi se više puta dogodilo da sam neku seriju počea gledat tek kad sam primjetija da neki od meni top prevoditelja radi na njoj (počneš cjenit nečiji ukus).
Hvala PO.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2874 : 25.05.2015. 15:50:29 »
Dosad , najbolja epizoda sezone.
I want to belive

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2875 : 25.05.2015. 16:27:11 »
Dosad , najbolja epizoda sezone.

Definitivno. Imam osećaj da su se više pomakli u ovoj epizodi nego u celoj petoj sezoni.
Spoiler for Hiden:
Konačno Sersei zatvorena :) Tyrion i Daenerys  clapp To nije bilo u knjizi, baš me zanima u kom će pravcu to ići.
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline bojanc

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 57
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2876 : 25.05.2015. 21:34:20 »
Ne znam, ali meni je ovo uzasno dosadna epizoda bila, da nije bilo onih (.)(.) i zadnjih pet minuta sa Sersei, propast ziva.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2877 : 25.05.2015. 22:17:30 »
Najbolja epizoda ove sezone. Sad jedva čekam da vidim kako će prikazati ono sa Cersei što sledi, a što svi čekamo u ovoj sezoni. Verovatno je rezervisano za devetu epizodu.
Spoiler for Hiden:
Iznenadtio me susret Tyriona i Daeneris. Koliko mi je bilo drago, toliko sam tužan jer su oduzeli taj momenat G.R.R.-u i knjizi.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2878 : 25.05.2015. 23:08:06 »
Jel još ko primjetio kako je Tommen gotovo 1:1 "skinuo" Joffreya sa "I am the king !" clapp
I want to belive

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2879 : 01.06.2015. 08:28:46 »
KAKVA 8 EPIZODA !!!!!!

BRAVO!  Bez rijeci sam...
I want to belive