Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764387 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2790 : 13.04.2015. 04:10:56 »
Strasno... Deneris u svakoj trecoj sceni... A Teon koji ima najvise POV delova u 5.knjizi se jos nije ni pojavio  :dash

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2791 : 13.04.2015. 04:31:36 »
Odgovara li titl ove leakovane epizode za ovu 720p immerse?
edit:ne odgovara
« Zadnja izmjena: 13.04.2015. 04:37:05 .Bole »

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2792 : 13.04.2015. 07:39:34 »
Odgledana prva. Uvod ko uvod , svega pomalo.
Spoiler for Hiden:
Bas me zanima kako ce "rat" izmedju Cersei i Margaery ispasti.
Scena sa zmajevima mi se uzasno svidila.

I zanimljiva objava na facebooku:
Spoiler for Hiden:

Znači nema čarolije crvene sveštenice
« Zadnja izmjena: 13.04.2015. 07:46:11 Ammar__ »
I want to belive

Offline banalek

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2793 : 13.04.2015. 12:33:56 »
Vec stigao prevod za drugu i trecu! Svaka cast, radi se u 3 smene :) Hvala puno.

Offline jež

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2794 : 13.04.2015. 14:49:46 »
postavljen i prilagođen prijevod prve epizode za 1080p.PROPER.HDTV.x264.DD5.1-RARBG

hvala ivan204

Offline djenka79

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2795 : 13.04.2015. 15:42:47 »
Hvala Ivanu i Jezu za prevod i prilagodjavanje!  clapp

Odgledao samo prvu i tako ce i ostati do izlaska 1080p snimka epizoda!
Po meni je prva epizoda sasvim zadovoljavajuca, nema nekih velikih stvari, velikih ubistava, ali je odlican uvod u dalju pricu. Ne znam zasto ljudi ocekuju da u svakoj epizodi vide nesto poput crvene svadbe ili Dzofrijevog kraja, ovo je drama,a ne akciona serija!
Ko zeli da gleda makljazu non stop, ima na tone takvih serija, ovo je vise da se udubis i pratis radnju!

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2796 : 13.04.2015. 18:12:36 »
Hvala Ivanu i Jezu za prevod i prilagodjavanje!  clapp

Odgledao samo prvu i tako ce i ostati do izlaska 1080p snimka epizoda!
Po meni je prva epizoda sasvim zadovoljavajuca, nema nekih velikih stvari, velikih ubistava, ali je odlican uvod u dalju pricu. Ne znam zasto ljudi ocekuju da u svakoj epizodi vide nesto poput crvene svadbe ili Dzofrijevog kraja, ovo je drama,a ne akciona serija!
Ko zeli da gleda makljazu non stop, ima na tone takvih serija, ovo je vise da se udubis i pratis radnju!


Majstore niko ne prica o tome nego ti govorim da je izbaceno mnogo stvari koje su trebali staviti iz knjige, da si procitao knjige znao bi o cemu pricam, mogla je serija da bude mnogo mnogo bolja... Knjiga>serija...

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Game of Thrones
« Odgovor #2797 : 13.04.2015. 18:42:52 »
Potpuno se slazem sa tobom capone,ali problem je sto se ljudi u GoT seriju kunu ,postala je pop kultura ali ljudi ne citaju knjigu.Mislim da serija nije zasluzila ovolike hvalospjeve,gledao sam boljih serija

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2798 : 13.04.2015. 19:10:10 »
Ja sam stavio sync Ivanovog prevoda za
Game.of.Thrones.S05E01.1080p.HDTV.x265.HEVC-Micromkv.com
Samo 237MB 50 minuta u rezoluciji 1980x1080.Ovoga će biti sve više.

Offline djenka79

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2799 : 13.04.2015. 19:22:06 »
Capone, knjigu sam procitao poodavno i vrlo dobro znam sta se desava, ko zivi, ko umire i sta je bitno, a sta ne. Za sada ne vidim toliko veliko odstupanje od knjige (naravno da ima) da bi krenuloa pljuvacina po seriji!
Ne znam sta si ocekivao? da budu svi dijalozi kao u knjizi? To je tesko malo, pogotovo sa milion karaktera, samilion dogadjaja, sa toliko "istorijskih" cinjenica koje treba objasnjavati!
Odlicna stvar je uvod u prvu epizodu kad Sersei ide kod krastace Megi. Malo desavanja koja prethode vrfemenu desavanja knjige (serije) nije na odmet

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2800 : 13.04.2015. 19:22:06 »
Da nisam citao knjigu rekao bih da je serija vrhunska, ovako je jad i tuga, bar 5.sezona, ispocetka je delovalo odlicno prve dve sezone, ali pogledaj 5.sezonu...


Bukvalno su izmenili desavanja za svakog lika.
Ne otvarajte ako niste citali knjige...

Spoiler for Hiden:
Sansa i Ramsay, WTF  rofl
Nema Griffa...  Varis putuje sa Tirionom.
Jon Snow u 2 dana postao komadant. Koliko su tu radnje preskocili...
Pa Boltoni odmah u Winterfellu.
I da ne pricam koliko jos stvari... Zid su bas izmenili desavanja.

Sto se generalno trece epizode tice:

Spoiler for Hiden:
Sta bih dao da sam Tomen, bar ovaj glumac sto ga glumi  :'( :'(

Offline djenka79

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2801 : 13.04.2015. 19:25:39 »
Naglasio bih da sam odgledao samo prvu epizodu, ostale cu gledati kako budu izlazile na HBO-u!
Ne bih da ih branim toliko, ima stvari koje se meni uopste ne svidjaju, npr. potenciranje Renlijevog pederluka (skroz bespotrebno, u knjizi nisam to ni primetio), ali neke stvari moraju da malo skrate zbog duzine serije, treba ubaciti ono sto je neophodno da bi ljudi koji nisu citali mogli lako da shvate ko je ko!
Zamislite da pominju bukvalno sve likove koji su u knjizi, pa za to bi bilo potrebno snimati epizoda kao za sapunice

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2802 : 13.04.2015. 19:47:48 »
Covece jesi ti svestan da su oni okrenuli radnje totalno, skrenuli sa koloseka... Jedina prica koja trenutno ima ikakve veze sa knjigom je prica Arje a i to nije kako treba biti... Sve ostalo je promenjeno, znaci ne pricam o sporednim likovima nego o prici...

Offline djenka79

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2803 : 13.04.2015. 19:50:45 »
Covece, reci mi sta je to toliko promenjeno, da nema veze sa knjigom?

Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2804 : 13.04.2015. 19:55:30 »
Svaka čast, IVANE, ali uspio sam odoliti. Neću gledati bez HBO. Uskoro....

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2805 : 13.04.2015. 20:09:15 »
Znaci u prve dve epizode se bukvalno nista ne desava, a i to malo sto se desilo bukvalno je nebitno.
Ovo sve su mogli bukvalno u 20setak minuta da ispricaju, ali izgleda da razvlace radnju, ako ovako nastave bice sugurno 9 ili 10 sezona.
Hvala bogu sto su izbacili ove cetiri epizode jer da sam cekao epizode svake nedelje jos vise bi se razocarao, tako ljudi nemojte cekati verujte mi.
Nadam se da ce u trecoj i cetvrtoj epizodi nesto desiti, jer kad Neokaljeni imaju vise scena nego Lanisteri onda stvarno nesto nije uredu.
Puno bolja treca i cetvrta epizoda, radnja se ubrzala ali i dalje to nije na nivou predhodne sezone.
Sta se sve izdesavalo u predhodnoj sezoni mislio sam da cemo vec sada dobiti neke nove likove, ali za sada nista.
Steta sto nemamo nekog pravog negativca jer taj lik trenutno bas nedostalje i krivo mi je sto Arijina prica trenutno nigne ne ide.
Posto ne citam knjige bas me zanima oce li se negde pojaviti Grejdzoji.
« Zadnja izmjena: 13.04.2015. 20:12:41 Master_Chief »

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2806 : 13.04.2015. 20:33:00 »
Covece, reci mi sta je to toliko promenjeno, da nema veze sa knjigom?


Nemojte otvarati ako niste knjige citali:
Spoiler for Hiden:
Zid - Tormund u knjigama nikad nije zarobljen nakon ove bitke nego je Val isla po njega. Mance Rayder u knjigama nije mrtav, u seriji JESTE, potvrdjeno. Selisa i kcerka od Stanisa nisu uopste u crnoj kuli odmah nego su tek posle dosli. Jon Snow nije odmah izabran za komadanta, bili su Denis Malister i onaj drugi kandidati pa je Samvel nagovorio njih dvojicu da podrze Jona pa je tek na ponovljenom glasanju doslo do izbora, ovde su sve zbrzali u 5 minuta a ja se nadao bar 2-3 epizode da ce biti najmanje oko toga.
Ja dete od Mensa nisam ni vidio, znaci i taj dio sa zamenom su izbacili.
Davos vrv. nece ni ici sa Zida nego ce vrv. sa Stanisom u pohod.

Bravoos - Tu jedino ide radnja kako treba ali izbacen je celi deo sa Arjom dok je bila "Ket sa kanala" i sve sto se tu desavalo, to je trebalo da se uklopi sa dolaskom Sama u Bravoos a on jos nije ni krenuo a ona je vec u crno-beloj kuci... Spoilovali knjigu da je "dobri covek" Jacqen mada se to i ocekivalo.

Winterfell - Prvo je bitno da nema Mance Raydera a on je izuzetno bitan za pricu. Sansa Stark se udaje za Ramsaya sto je nigde veze jer u knjigama Teon bezi sa Dzejn a ovako nema smisla da bezi sa Sansom kad je ona vec imala opciju da pobegne. Izbaceno mnostvo likova ali rekli smo da o tome necemo. U knjigama sneg napadao da se ne moze disati a ovamo nigde snega.  rofl Da ne pricamo sad desavanja sa Sansom koja se desavaju u knjizi a ovde promenjena.



Meereen - Pored sto je izbaceno mnostvo likova zbrzali su radnju, ja se uopste ne bih iznenadio da vec u sledecoj epizodi vidim udaju Danny za Hizdara koliko se radnje preskocilo. Ubacili su ovu stvar za ubijanjem ovog lika sto je ubio onog iz "Sinova harpije" i to predstavali kao razlog jer su se okrenuli ovi iz grada protiv Danny... Pa onda Dario Naaharis je i dalje tu a trebao je biti na pohodu, on je u knjigama bio 2-3 meseca van Meereena a ovde nece ni odlaziti. Pa onda bezanje iz Astaspora, ona bolest i kampovanje ispred Meereena...

Tyrion - Varis uopste nije sa njim putovao, izbacena cela prica sa GRIFFOM koji bi trebalo da je Aegon ili se bar pretpostavlja, uopste nema njegovog putovanja nego on stize za jednu epizodu iz Pentosa u Volantis, ja ne znam kad ce ih ubaciti u seriju a morali bi i kako ce onda objasniti Kovingtonovu bolest posto se ona trebala desiti dok je putovao sa Tirionom.

KL - Jaime putuje za Dornu sto je tezak promasaj, par scena sa Qyburnovim eksperimentisanjem nema, mada tu je tesko naci te sitnice jer KLa i nema preterano mnogo u petoj knjizi.

Dorna - Izbacivanje Ariane Martel koja je POV karakter u knjigama.

Brienne - Skroz je njena prica promenjena. Da ne pricam, ako si citao - znas.


Ovo su neke osnovne stvari a vidi koliko ih je, a da ne pricam i ovo sto rade da rade na najskromniji moguci nacin, ne moze me niko ubediti da nisu mogli 10 puta bolje napraviti ovo...

Offline djenka79

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2807 : 13.04.2015. 21:29:34 »
Naglasio bih da sam odgledao samo prvu epizodu, ostale cu gledati kako budu izlazile na HBO-u!
Ne bih da ih branim toliko, ima stvari koje se meni uopste ne svidjaju, npr. potenciranje Renlijevog pederluka (skroz bespotrebno, u knjizi nisam to ni primetio), ali neke stvari moraju da malo skrate zbog duzine serije, treba ubaciti ono sto je neophodno da bi ljudi koji nisu citali mogli lako da shvate ko je ko!
Zamislite da pominju bukvalno sve likove koji su u knjizi, pa za to bi bilo potrebno snimati epizoda kao za sapunice

Capone, sve sto si napisao u spojleru je iz 2,3 i 4. epizode ove sezone!
Doduse, sve sto si i napisao nije toliko bitno da menja sam tok price. Valjda znas da trebaju jos dve knjige da se napisu (ako ne umre onaj) i da su producenti upoznati sa krajem knjige, tako da imaju dozvolu da menjaju neke stvari da bi gledaoci koji nisu citali knjigu bolje ukapirali radnju.

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2808 : 13.04.2015. 22:57:03 »
Zamolio bih jedno,da gledate malo kad pisete poruke...ili celu poruku staviti u spojler..bar 3 spojlera nisu stavljena...a vi sto citate knjige i tako dalje...ako ste vec procitali sve,pa vam se sad ne dopadaju neke stvari...lepo prestanite da gledate seriju,a ne da ovde osporavate sve zivo...koj ste onda citali knjigu ako sve treba da bude po knjizi...sto gledate seriju onda? ako znate kraj.

Preterujete realno,po vasim zadnjim porukama...ladno covek moze da pomisli da su seriju skroz unistili,a ja u to neverujem.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2809 : 13.04.2015. 23:26:22 »
@Pejko

Nisu je unistili nego su je ocajno napravili uzimajuci u obzir kako su mogli napraviti...

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2810 : 14.04.2015. 00:08:33 »
Ma u redu je da svako ima svoje misljenje,ali gledajuci po vasim porukama kao da su u prvoj epizodi pobili sve dobre likove u seriji...evo upravo sam odgledao prvu epizodu,skroz ok pocetak...par zanimljivih scena...i tako...mislim da neki ljudi malo previse ocekuju od ove serije...ne moze svaka sezona da bude ono brutalno dobra,mora negde da opadne kvalitet...
« Zadnja izmjena: 14.04.2015. 01:59:31 Pejko »

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2811 : 14.04.2015. 01:03:26 »
meni prve tri epizode sasvim solidne, četvrta dosadna, pješčane zmije za sada potpuno zakazale...

Offline 3ler

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2812 : 14.04.2015. 05:32:25 »
Hvala na prevodima

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2813 : 14.04.2015. 23:02:43 »
'Ajde preko svega da se pređe, okej je meni da se razlikuje serija od knjiga, ali prevrnuo mi se želudac kad su počele one gej scene. (izrazio bih se i grublje, ali vidim da ovde ima onih koje to vređa)


Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2814 : 14.04.2015. 23:06:15 »
Gej scene su sve vise i vise u stranim serijama,ja lepo kad dodje takva scena,pritisnem desnu strelicu 2,3 puta...i eto..problem resen! :)

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2815 : 14.04.2015. 23:56:49 »
Vrlo pametno.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2816 : 15.04.2015. 12:34:57 »
Neka homoerotike. Kad smo već bombardirani s guzicama i sisama, valjda i "oni" imaju pravo na malo akcije.
Koliko znam, samo par serija ima to. I poneki film.
Mrzim lopatare i limune

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2817 : 15.04.2015. 13:57:28 »
Više mi smeta dosadna epizoda nego ta scena, a nepotrebna jeste. Znam da je Martin bio dosta suptilniji kada je Loras u pitanju.

Nekima gay muškarci toliko smetaju da samo iz tog razloga neće da pogledaju Six Feet Under, odličnu seriju.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2818 : 16.04.2015. 08:50:43 »
Ja odlucih da gledam epizodu po epizodu na hbo :)
I ne ide da nekome kazete ako ti se serija ne svidja, prestani da gledas, nemoj da je pljujes. Alooo ljudi, koliko sam ja upoznata forum sluzi da se misljenja razmenjuju. Svasta....
« Zadnja izmjena: 16.04.2015. 08:56:23 co2 »

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2819 : 18.04.2015. 10:27:09 »
Da se sekundu vratim na one 4 eps odjednom - sve da su i u super turbo HD formatu, cijela stvar ima jednu veliku manu - odgledaš 4 eps u komadu i onda zujiš mjesec dana do 5. epizode.  :zzz
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)