Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764379 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2580 : 14.05.2014. 15:22:34 »
Almine, fulao si hrvatski jezik u ovom dijelu koji si dodao:



Imaćemo suđenje. Jedan od
trojice sudija je moj otac.



-Popričaću sa svojim ocem
o tome. -A ja ću sa svojim.


Zaratio si da zaštitiš porodicu.


...
Almin je iz Bosne bleh
pamcenje me sluzi jos od Lost-a na kojima sam mu zahvalan do neba ;D drinks

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2581 : 14.05.2014. 15:27:42 »
Kakve veze ima odakle je? Titl je na hrvatskom pa sam skrenuo pažnju na to.
Mrzim lopatare i limune

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2582 : 14.05.2014. 15:33:18 »
pa covek je prevodio kako njemu odgovara

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2583 : 14.05.2014. 17:34:16 »
Zar je bitno da li je Srpski,Bosanski,Hrvatski...ja sam iz Srbije,pa skidam hrvatske i bosanske titlove...pored srpskih...necemo valjda i ovde politiku da mesamo.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2584 : 14.05.2014. 17:37:02 »
Ljudi, stvarno ste zatucani. Tko je spominjao politiku? Ja sam spomenuo pravopis. Pun mi je q tih dežurnih dušebrižnika.
Mrzim lopatare i limune

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2585 : 14.05.2014. 17:51:36 »
Limun je govorio o tome da je titl na HR a ne na bosanski, samim time je u pravu što se tiče greški.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2586 : 14.05.2014. 19:05:16 »
 :facepalm


 :murija: :ban! :no-no

Nisam lud, majka me testirala!

Offline djenka79

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2587 : 15.05.2014. 09:23:04 »
Ti si verovatno neki od onih sto su gledali "Rane" sa prevodom

Online zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2588 : 15.05.2014. 09:29:09 »
Ok, dosta je bilo...

Ostavite se politike i jezičnih zavrzlama... ta tema je već ofucana.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2589 : 15.05.2014. 16:40:50 »
Da li neko ima informaciju da li je neko novi radio epizode 4x05 i 4x06? Ove dve epizode su toliko lošije od prethodnih da mi izgleda kao da je radio drugi showrunner ili nešto drugo. Nisam osetio nikakvu emociju dok sam gledao. Nadam se da neće nastaviti ovako.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2590 : 19.05.2014. 14:22:40 »
Dobra 7. epizoda..
Spoiler for Hiden:
Malo su smorili, ali posjet u tamnici i ubojstvo Lyse -  smileyNO1
Ivane, hvala na prijevodu!  drinks
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline djenka79

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2591 : 19.05.2014. 17:07:52 »
Kao prvo Ivane hvala na prevodu i svaka cast za svaku epizodu. Znam da kad ponedeljkom dodjem kuci sa posla, prevod je spreman  drinks

Spoiler for Hiden:
Sto se tice epizode, po meni je bas dobra i zanimljiva, desile su se neke stvari koje nas polako uvode u zavrsetak sezone i do vrhunca dogadjaja. Samo ne znam sta ce sve staviti u ove zadnje tri epizode. Odlcno odradjen deo sa Lizom i Maloprsticem, a za posetu Oberina Tirionu nemam reci, pogledajte samo blesak nade u baukovim ocima. Jedva cekam sledecu nedelju, valjda ce tada biti dvoboj Oberin-Planina

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2592 : 19.05.2014. 19:09:29 »
Fenomenalna 7. Kakva gluma ti_si_Bog
Spoiler for Hiden:
Ovdje sam se bas nasmijao . Jorah's face :(

Spoiler for Hiden:
Ovdje sam ponovo pomislio,"Give that man a damn Emmy"! I Oberynov glumac je odlično odradio svoj part

I na kraju veliko razočarenje  :(

Spoiler for Hiden:

Odlično odglumljeno,kapa dole.

Ah da...

Spoiler for Hiden:
:andjelak
I want to belive

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2593 : 20.05.2014. 01:53:18 »
Odlicna epizoda!!  smileyNO1
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2594 : 22.05.2014. 21:43:17 »
Almine, fulao si hrvatski jezik u ovom dijelu koji si dodao:



Imaćemo suđenje. Jedan od
trojice sudija je moj otac.



-Popričaću sa svojim ocem
o tome. -A ja ću sa svojim.


Zaratio si da zaštitiš porodicu.


...

Da, u pravu si, fulao sam hrvatski jezik, ali to je zato što sam u Ivanov titl na početak iskopirao "Previously" redove na engleskom i onda preveo na svoj bosanski jezik. Zato sam ga i dodao kao novi titl, a Ivanov original koji je on postavio nisam ni dirao.

Nego, sinoć je na HRT2 počela 2. sezona, 1. epizoda i nakon što sam pogledao samo mogu reći slijedeće: Bože me sačuvaj i spasi od onakvih titlova i prevoda. Nisu preveli seriju već su pisali knjigu. A to su ko fol "profesionalni prevodioci". Ivane, ti si kralj za njih, nisu ti ni do koljena.
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2595 : 22.05.2014. 23:23:53 »
Konacno malo borbe u 8 epizodi,zadnje 2,3 epizode su me zesce smorile...sve isto,jedino ona crvenokosa mi digla moral malo...:)

I naravno na kraju
Spoiler for Hiden:
Kralj Bejlis gurnu onu ludacu,sto je takodje jedna dobra vest za nastavak serije.
« Zadnja izmjena: 23.05.2014. 00:01:31 mijau »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2596 : 23.05.2014. 15:19:05 »
Replika trona stiže u Beograd 31.05.2014 i biće tu do 04.06.2014
Svako sedanje i slikanje biće svima dostupno ali HBO je rešio da napravi humanitarni karakter od toga. Svako ko bude želeo da se fotografiše na tronu, moraće obezbeđenju da pokaže SMS koji je tog dana poslao na broj 1003
HBO apeluje i moli fanove pa i one koji nisu "pratioci" serije, da zauzmu tron, slikaju se i budu humani.

Razumem ja vas koji ne čitate knjige ali gledate seriju, ali morate razumeti da pisac u knjigama tebe kao konzumenta smešta u glavu svakog junaka, a kamera mora da predstavi događaje iz nekog drugog ugla, spoljašnjeg. Tu se razilaze neke stvari. I ako seriju gledate samo zbog scena borbe, ne znam, onda..
iShare, noProfit


Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2597 : 23.05.2014. 17:31:36 »
Razumem ja vas koji ne čitate knjige ali gledate seriju, ali morate razumeti da pisac u knjigama tebe kao konzumenta smešta u glavu svakog junaka, a kamera mora da predstavi događaje iz nekog drugog ugla, spoljašnjeg. Tu se razilaze neke stvari. I ako seriju gledate samo zbog scena borbe, ne znam, onda..

 smileyNO1
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2598 : 25.05.2014. 23:51:52 »
Spoiler for Hiden:

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2599 : 26.05.2014. 09:31:20 »
Spoiler for Hiden:
hahahah vrhunski :D ali ovo je isto dobro....
« Zadnja izmjena: 26.05.2014. 09:34:31 groznim84 »

Offline zubermile1

  • misitXD
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 221
  • Spol: Muški
    • Supreme Сasual Dating - Verified Ladies
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2600 : 30.05.2014. 16:02:32 »
ExYu Game Of Thrones


Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2601 : 02.06.2014. 10:12:58 »
Spoiler for Hiden:
nakon Crvenog vjenčanja, za mene najiščekivanija epizoda cijele serije (uz jednu određenu nadolazeću defekaciju)... iskreno, odrađeno je savršeno i iako ispočetka nisam bio baš oduševljen izborom za oberyna, pascal ga je savršeno odglumio... iako dosta čitatelja s kojima sam pričao nisu bili baš nešto previše pogođeni smrću crvene guje jer nije bio na dovoljno stranica da se ljudi počnu zanimati za njega, meni ovaj događaj ravnopravno stoji uz bok Crvenom vjenčanju i bio sam u potpunoj nevjerici nakon tog poglavlja... nisam mogao vjerovati da ga se martin mogao riješiti jer je za mene lik imao toliko potencijala, a još gore što nije uspio osvetiti svoju sestru (više-manje) iako sam se već trebao naučiti što mogu očekivati od martina... da su D&D i tu malo promijenili priču, uopće se ne bih bunio... ;D

RIP Red Viper  :zbogom

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2602 : 02.06.2014. 11:32:13 »
Spoiler for Hiden:
nakon Crvenog vjenčanja, za mene najiščekivanija epizoda cijele serije (uz jednu određenu nadolazeću defekaciju)... iskreno, odrađeno je savršeno i iako ispočetka nisam bio baš oduševljen izborom za oberyna, pascal ga je savršeno odglumio... iako dosta čitatelja s kojima sam pričao nisu bili baš nešto previše pogođeni smrću crvene guje jer nije bio na dovoljno stranica da se ljudi počnu zanimati za njega, meni ovaj događaj ravnopravno stoji uz bok Crvenom vjenčanju i bio sam u potpunoj nevjerici nakon tog poglavlja... nisam mogao vjerovati da ga se martin mogao riješiti jer je za mene lik imao toliko potencijala, a još gore što nije uspio osvetiti svoju sestru (više-manje) iako sam se već trebao naučiti što mogu očekivati od martina... da su D&D i tu malo promijenili priču, uopće se ne bih bunio... ;D

RIP Red Viper  :zbogom

Spoiler for Hiden:
Ja sam knjigu bacio u stranu nakon tog podglavlja i nisam čitao 2 dana,jer sam popizdio. ;D

Maestralno odrađeno ti_si_Bog
Pedro je odlično glumio Oberyna.Svaka čast
Šlag na tortu bi dao Tyrionov očajan smijeh na kraju ,ali vrisak Ellarije je bio dovoljan za mene smileyNO1
I want to belive

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2603 : 02.06.2014. 12:39:23 »
Spoiler for Hiden:
nakon Crvenog vjenčanja, za mene najiščekivanija epizoda cijele serije (uz jednu određenu nadolazeću defekaciju)... iskreno, odrađeno je savršeno i iako ispočetka nisam bio baš oduševljen izborom za oberyna, pascal ga je savršeno odglumio... iako dosta čitatelja s kojima sam pričao nisu bili baš nešto previše pogođeni smrću crvene guje jer nije bio na dovoljno stranica da se ljudi počnu zanimati za njega, meni ovaj događaj ravnopravno stoji uz bok Crvenom vjenčanju i bio sam u potpunoj nevjerici nakon tog poglavlja... nisam mogao vjerovati da ga se martin mogao riješiti jer je za mene lik imao toliko potencijala, a još gore što nije uspio osvetiti svoju sestru (više-manje) iako sam se već trebao naučiti što mogu očekivati od martina... da su D&D i tu malo promijenili priču, uopće se ne bih bunio... ;D

RIP Red Viper  :zbogom

Spoiler for Hiden:
Ja sam knjigu bacio u stranu nakon tog podglavlja i nisam čitao 2 dana,jer sam popizdio. ;D

Maestralno odrađenoti
Pedro je odlično glumio Oberyna.Svaka čast
Šlag na tortu bi dao Tyrionov očajan smijeh na kraju ,ali vrisak Ellarije je bio dovoljan za mene smileyNO1

Spoiler for Hiden:
Meni je osim ove borbe na kraju zapravo bolja Aryina reakcija kad dozna da je Lysa mrtva.
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Novak3

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 214
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2604 : 02.06.2014. 13:39:41 »
Spoiler for Hiden:
nakon Crvenog vjenčanja, za mene najiščekivanija epizoda cijele serije (uz jednu određenu nadolazeću defekaciju)... iskreno, odrađeno je savršeno i iako ispočetka nisam bio baš oduševljen izborom za oberyna, pascal ga je savršeno odglumio... iako dosta čitatelja s kojima sam pričao nisu bili baš nešto previše pogođeni smrću crvene guje jer nije bio na dovoljno stranica da se ljudi počnu zanimati za njega, meni ovaj događaj ravnopravno stoji uz bok Crvenom vjenčanju i bio sam u potpunoj nevjerici nakon tog poglavlja... nisam mogao vjerovati da ga se martin mogao riješiti jer je za mene lik imao toliko potencijala, a još gore što nije uspio osvetiti svoju sestru (više-manje) iako sam se već trebao naučiti što mogu očekivati od martina... da su D&D i tu malo promijenili priču, uopće se ne bih bunio... ;D

RIP Red Viper  :zbogom

Spoiler for Hiden:
E jbg. I ja sam jedan od ljudi koji se ponadao da ce Crvena Guja duze potrajati. Ma Martin voli ove smradove Lanistere i voli da ih mrzimo. Sve ce ostati podredjeno njima. Sranje.... :( Ne znam da li radnja prati knjigu ali slazem se sa Ivanom ne bih se bunio da na nekim mestima promene pricu.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2605 : 02.06.2014. 15:03:36 »
Spoiler for Hiden:
nakon Crvenog vjenčanja, za mene najiščekivanija epizoda cijele serije (uz jednu određenu nadolazeću defekaciju)... iskreno, odrađeno je savršeno i iako ispočetka nisam bio baš oduševljen izborom za oberyna, pascal ga je savršeno odglumio... iako dosta čitatelja s kojima sam pričao nisu bili baš nešto previše pogođeni smrću crvene guje jer nije bio na dovoljno stranica da se ljudi počnu zanimati za njega, meni ovaj događaj ravnopravno stoji uz bok Crvenom vjenčanju i bio sam u potpunoj nevjerici nakon tog poglavlja... nisam mogao vjerovati da ga se martin mogao riješiti jer je za mene lik imao toliko potencijala, a još gore što nije uspio osvetiti svoju sestru (više-manje) iako sam se već trebao naučiti što mogu očekivati od martina... da su D&D i tu malo promijenili priču, uopće se ne bih bunio... ;D

RIP Red Viper  :zbogom

Spoiler for Hiden:
Ja sam knjigu bacio u stranu nakon tog podglavlja i nisam čitao 2 dana,jer sam popizdio. ;D

Maestralno odrađenoti
Pedro je odlično glumio Oberyna.Svaka čast
Šlag na tortu bi dao Tyrionov očajan smijeh na kraju ,ali vrisak Ellarije je bio dovoljan za mene smileyNO1

Spoiler for Hiden:
Meni je osim ove borbe na kraju zapravo bolja Aryina reakcija kad dozna da je Lysa mrtva.
Spoiler for Hiden:
A da,i kada je Daenerys otjerala Joraha. Odlična scena smileyNO1
I want to belive

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2606 : 02.06.2014. 18:19:08 »
Laganija epizoda ali odlicna.... jos dvi do kraja sezone :(

Spoiler for Hiden:
R.I.P. RED VIPER  :'( odlicno je odglumio i nisam ocekivao da ce umrit...mislim kako je pajdo osta bez ociju i glave  :o
A Tyrion i bube rofl smisna scena ali ima i poruku.....

http://mobile.twitter.com/PedroPascal1/status/473288824781815808
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2607 : 02.06.2014. 20:05:58 »
Spoiler for Hiden:
Taman dobijem novog omiljenog lika...  u_jeeeeeeeeee
Odlična epizoda. Iznenadih se kad ubiše Oberiona.

Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2608 : 02.06.2014. 20:19:47 »
Ono kad znas sta sledi, nadaš se da ipak neće da se desi... Ne desava se, al ipak se desi. Haha

Offline wooshoo

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 223
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2609 : 02.06.2014. 20:30:22 »
Ahaha, Rockstar, objasnio si  drinks

I da, da se zahvalim prevodiocima na ažurnom i kvalitetnom radu  :naklon: