Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764373 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2340 : 15.06.2013. 18:24:41 »
Svakako da mora imati i dobrih i loših komentara vezanih za seriju, ali molim gospodu, koja kažu da je ova sezona sapunjara, da se zapitaju znaju li oni definiciju sapunice, i šta ta riječ znači. Kad saznaju neka stave prst na čelu i neka uporede ovu sezonu sa time, i neka nađu te djelove, eto, da ne bude lični napad na mene.  ;)
Što se tiče praćenja likova, ja sam u početku imao problema sa time, ali ima dobra stvar koja je kao wiki za GoT i lako se sve sazna.
Što se tiče sezone osćejao sam se da gledam dobru krimi-dramu a ne fantaziju. ;D Što je svakako prijatno iznenađenje.
I, kolega, nije ovo srednji vijek, nego fantazija  :P

A što se tiče serije
Spoiler for Hiden:
pih, ubiše mi drugog omiljenog lika, na žalost, ali nisam izgubio želju za daljim gledanjem. 2 down 3 to go!

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2341 : 15.06.2013. 21:43:55 »
Podatak da je za finalnu epizodu bilo preko 163.000 seed-ova na jednom torrentu govori koliko ljudi voli ovu seriju. Da li ste ikad videli torrent sa 163.800 seed-ova? Ja nikad. HBO je čak izjavio da su presrećni što ih toliko piraterišu! Poslednju epizodu je samo preko torrenta skinulo oko 4.3 miliona ljudi.
Podaci su iz nedeljnika "Vreme" u kome ima odličan članak o seriji.

Ja imam samo jedan problem u vezi ove serije- nema 24 epizode po sezoni :)
« Zadnja izmjena: 15.06.2013. 21:49:09 xalexas »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2342 : 15.06.2013. 22:08:57 »
Popularnost nema veze s kvalitetom, nikad nije ni imala. Svakako da ima popularnih serija/filmova koji jesu odlični, ali isto tako imaš brdo popularnih filmova/serija koji su katastrofalni, a budu puno gledani. Dakle, zato što ima dosta serija/filmova koji su loši, a popularni, taj argument ti ne vrijedi. S time si automatski rekao da one serije koje nisu popularne - ne valjaju. Vjerujem da tako nisi mislio da ne generaliziram, ali samo značenje tog "argumenta" je upravo to.

Svakako da mora imati i dobrih i loših komentara vezanih za seriju, ali molim gospodu, koja kažu da je ova sezona sapunjara, da se zapitaju znaju li oni definiciju sapunice, i šta ta riječ znači. Kad saznaju neka stave prst na čelu i neka uporede ovu sezonu sa time, i neka nađu te djelove, eto, da ne bude lični napad na mene.  ;)

Ne znam koliko dugo pratiš serije, ali bi trebao znati da kad se kaže za neku seriju da je sapunjara, da se to nikad doslovno ne misli. Tako je uvijek bilo. Twin Peaks, druga sezona ima dosta dijelova sapunice, a to je uvijek bio jedan od glavnih trademarkova TP-a. Zato je toliko sjajan jer su uspjeli postaviti nove standarde. Dakle, riječ sapunica je tu samo metafora jer su uzeli neke dijelove sapunica, ali nikad se to nije mislilo doslovno. Revenge je danas najbliže sapunici.

Ljudi trebaju znati prihvatiti drugačije mišljenje, a ne odmah za drugu stranu govoriti da oni sigurno traže akciju zato što im je dosadno, a uopće nisu rekli da traže nekakvu akciju. To je jedno od glavnih generaliziranja. Onda se možemo pozabaviti i psihološkom analizom pojedinaca na ovoj temi, a pošto volim tako analizirati ljude, neki od vas su dosta nezreli i frustrirani s nečime čim im smeta drugačije mišljenje i to javno govore. To je glavna odlika nesigurnosti. Da bi postali manje frustrirani, morate gledati drugačije na svijet i biti više tolerantni prema drugima. Preporučujem da krenete s Albertom Ellisom. Ove moje zadnje dvije rečenice dobivaju na težini jer ovdje nitko nije napisao da je serija nešto najlošije što se pojavilo ove sezone ili sličan komentar. To isto tako pokazuje da je ti ljudi ne pročitaju cijeli post od te i te osobe već samo prelete i ostane im ono negativno u podsvijesti i kako ne mogu prihvatiti drugačije mišljenje, oni automatski se počinju osjećati frustrirano i nervozno. Znam da će se netko naći u ovome. No, uvijek se možete poboljšati.

Dragonite, s ovim zadnjim nisam mislio na tebe  ;)

P.S.

Treća sezona mi je dobra. Gle čuda.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2343 : 15.06.2013. 22:29:47 »
Svakako da mora imati i dobrih i loših komentara vezanih za seriju, ali molim gospodu, koja kažu da je ova sezona sapunjara, da se zapitaju znaju li oni definiciju sapunice, i šta ta riječ znači.
samo ti želim pokazati zašto smatram da je GoT sapunica (naravno da nije)

s wikipedije:
Sapunica je naziv za radio i televizijske serije dramskog tipa koje karakterizira nepostojanje klasičnog raspleta, odnosno nominalno neograničeno trajanje, odnosno broj epizoda.
možda će bit sedam sezona po deset epizoda, možda neće. možda martin napiše još tri-četri tisuće stranica, možda neće. možda i umre prije nego što završi.

Sapunice na početku imaju okvirni glavni zaplet i likove, ali se njemu tokom odvijanja radnje pridodaju novi likovi i podzapleti, koji, nakon što glavni zaplet završi, postaju glavni zapleti. Time bi se trebalo garantirati kontuirano trajanje radnje, odnosno serije.
ajde dobro, ovdje imamo glavnu radnju: borba za željezno prijestolje. ali ta glavna radnja može potrajati unedogled. novih likova i podzapleta imamo poprilično (u knjizi pogotovo).
nevezano, Lost je po ovom sapunica i po  :)

Izraz sapunica je s vremenom stekao loše značenje, te se njime često označava na početku kvalitetna TV-serija u kojoj producenti i scenaristi bizarnim i neuvjerljivim zapletima pokušavaju povećati gledanost ili produžiti trajanje.
fantasy je ovo, pa ću sve bizarne i neuvjerljive zaplete oprostiti.

Danas televizijske kuće često koriste termin dramska serija kako bi gledatelje uvjerili da je riječ o seriji kvalitetnog sadržaja.
Citat:
Game of Thrones is an American epic fantasy television drama series created for HBO by David Benioff and D. B. Weiss.

nemam šta više dodati osim da u gotovo svakoj seriji imamo elemente sapunice




Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2344 : 16.06.2013. 00:35:43 »
Popularnost nema veze s kvalitetom, nikad nije ni imala. Svakako da ima popularnih serija/filmova koji jesu odlični, ali isto tako imaš brdo popularnih filmova/serija koji su katastrofalni, a budu puno gledani. Dakle, zato što ima dosta serija/filmova koji su loši, a popularni, taj argument ti ne vrijedi. S time si automatski rekao da one serije koje nisu popularne - ne valjaju. Vjerujem da tako nisi mislio da ne generaliziram, ali samo značenje tog "argumenta" je upravo to.
Ma ne, nisam uopšte ni pominjao kvalitet serije. Samo sam hteo da kažem da sam srećan zbog njene popularnosti. Ne želim bilo koga da ubeđujem da li je serija kvalitetna ili ne.
Po mom mišljenju je odlična, posebno zadnja sezona. Svaku epizodu sam gledao sa najvećim uživanjem što na primer ne bih mogao da kažem za Breaking Bad koja je ovde proglašena za najbolju seriju. Opet, nisam rekao da Breaking Bad nije odlična serija :)

Mišljenje je lična stvar.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2345 : 17.06.2013. 09:56:14 »
Sezona 3 mi je ogromno razocarenje. Bilo je tu veoma dobrih momenta, ali generalno bas glupost. Da nije bilo devete epizode i vencanja, tesko vnogo sezona.

Offline MeatBall

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2346 : 17.06.2013. 14:39:48 »
Moje neko vidjenje.. Kapiram da je u politici (pa i u samim ratovima) sve zesca filozofija, manipulacija, puno kalkulacija kako izaci kao pobednik i tako to..
Ali smatram da su ljudi mnogo vise ocekivali ( i ja naravno) i da sam imao dosta trenutaka
Gde sam se pitao kada ce kraj.. Sto za seriju ovakvog kalibra nije dobro...
Glavni osecaj je da u prve dve sezone, pored toga sto dolazi ta zima (300 god), je napetost i iscekivanje svake serije sa velikim uzbudjenjem... A ovde me sve navodi i priprema ( kolje tupim
Nozem xD) da ce se nesto desiti i ko vec doci i napasti a niko to kao ne ocekuje i tako...
Puno dugih dijaloga, nadmudrivanja totalno bespotrebno..

Ali sve u svemu jedna kvalitetna serija (produkcija, scenografija, kostimi, ambijenti itd, itd) i verujem da ce do samog kraja zadovoljiti veliku Populaciju koja je prati.
Pozdav, i velika zahvalnost na neverovatno brzim i kvalitetnim titlovima.  :majstore

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2347 : 17.06.2013. 20:45:10 »
Pogledao 1. sezonu neki dan. Izvrsna je. Dopada mi se jer nema nikakve lažne patetike, serija je prikazana realistično, nijedan lik nije dizan u nebesa. Inače ne volim golotinju u svojim nexxx filmovima, ali ovdje je to većinom dobro prikazano. Golotinja bi u biti i trebala biti trebala biti nešto normalno, a ne da se svi crvenimo čim neko izvadi kitu :).
Također nema puno fantazije, a to mi je dobro, jer je ne volim. Osim u zadnjoj epizodi.
Najjači argument za kvalitetu serije je da se autori ne boje smaknuti glavne glumce, tako je radnja konstantno dinamična, iako mi je bilo žao nekoliko njih.




Moram se osvrnuti na ove dosade koji su čitali knjige: Iako je serija rađena po knjigama, ja kao gledatelj nisam je dužan pročitati. Ako moram razumjeti neki detalj tako da pročitam romane, za to su krivi autori serije, ne ja. Ako gledam seriju, onda gledam seriju. Nepotrebno peglate članove koji se žale na ove stvari.
 
Mrzim lopatare i limune

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2348 : 18.06.2013. 03:08:54 »
kazem da je ova sezona uzasna u odnosu na knjige,

Ja nikako ne bih rekao da je užasna, samo da je drugačija.
Pretpostavljam da si ti jedan od onih što vole da je sve na svom mjestu? I ja sam i zato mi je bilo krivo
Spoiler for Hiden:
kad u prvoj sezoni nije bilo Brindena Crne Ribe, Tirionove bitke...
ali sam to prelomio i tokom druge sezone počeo ovo posmatrati kao varijaciju na temu. Kad natjeraš um da gleda iz tog ugla, može ti biti jako zanimljivo.
Recimo,
Spoiler for Hiden:
meni je u ovoj sezoni najviše smetalo ono prilično nespretno rješenje sa Teonom. U romanu je puno i logičnije i prirodnije, ali i ovako funkcioniše sasvim dobro u sklopu cijele radnje.

Forumima je neko vrijeme kružila teorija o mogućem rješenju
Spoiler for Hiden:
odsustva Kejtlin iz serije: Talisa će postati Lady Stoneheart. Naravno, ovo je samo spekulacija, ali ima smisla - ako Mišel više neće da glumi, Talisa može svetiti svoje nerođeno dijete. (U romanu je Džejn Vesterling još uvijek živa i još uvijek trudna.) U principu, veliko je pitanje koliko je za kraj radnje uopšte i bitno da Lady Stoneheart bude baš Ket.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline mezzano

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2349 : 18.06.2013. 19:22:07 »
Ja imam samo jedan problem u vezi ove serije- nema 24 epizode po sezoni :)
Da je tako, onda ne bi bilo ovako zanimljivo. :-)

Offline srki13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2350 : 18.06.2013. 21:35:13 »
Slazem se sa vecinom...
Spoiler for Hiden:
veliki sok 9 epizoda i jedna od najboljih scena koje sam ikad video, trebalo je to da bude na kraju desete bio bi ekstra kraj sezone, ovako deseta je bila dosadna cisto naglabanje, pokazalo se da ova serija nema glavne glumce i da niko nije zasticen... mislim da posle ove 9 epizode nista nece moci toliko da me iznenadi, eventualno seks scena izmedju tiriona i sanse...  rofl

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2351 : 18.06.2013. 23:05:49 »
Lannisteri – Slovenija – plavi, bogati, misle da su bolji od drugih.
 
 Tyrell – Slavonija i Primorje, bogata i plodna zemlja, nikad na vlasti, ali uvijek presudni faktor.
 
 Greyjoy – Dalmacija, ljudi koji samo sebe poštuju, ostale smatraju slabijima, ljudi od mora, povijesno gusari.
 
 The Vale – Crna Gora , planinski odvojen dio, neosvojiv, čudni obiteljski odnosi, sokol kao simbol.
 
 Dorne – Makedonija, jug, sunce im je simbol, uvijek su bili odvojeniji od ostatka, tamni lijepi ljudi.
 
 Baratheoni – dijelovi Bosne i Hercegovine, veliki sretni ljudi spremni popiti i pojesti, hrabri i kršni, Neum je Storm’s End, izlaz na more. Robert je kao Tito, nakon njegove smrti počinje raspad jedinstva
 
 Stark – Srbija, zemlja vukova, drevnih junaštava. Beograd je White Harbor, Kosovo je The Wall. S druge strane žive wildlings.
 
 Targaryen – Karađorđevići, kraljevska obitelj u progonstvu, Mlada Danny je princeza prijestolonaslijednica.
 
 Riverlands, Tully – Vojvodina, neutralna zemlja uvijek zahvaćena ratom.

Offline mezzano

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2352 : 19.06.2013. 10:28:56 »
^
 clapp

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2353 : 19.06.2013. 16:12:25 »
kazem da je ova sezona uzasna u odnosu na knjige,

Ja nikako ne bih rekao da je užasna, samo da je drugačija.
Pretpostavljam da si ti jedan od onih što vole da je sve na svom mjestu? I ja sam i zato mi je bilo krivo
Spoiler for Hiden:
kad u prvoj sezoni nije bilo Brindena Crne Ribe, Tirionove bitke...
ali sam to prelomio i tokom druge sezone počeo ovo posmatrati kao varijaciju na temu. Kad natjeraš um da gleda iz tog ugla, može ti biti jako zanimljivo.
Recimo,
Spoiler for Hiden:
meni je u ovoj sezoni najviše smetalo ono prilično nespretno rješenje sa Teonom. U romanu je puno i logičnije i prirodnije, ali i ovako funkcioniše sasvim dobro u sklopu cijele radnje.

Forumima je neko vrijeme kružila teorija o mogućem rješenju
Spoiler for Hiden:
odsustva Kejtlin iz serije: Talisa će postati Lady Stoneheart. Naravno, ovo je samo spekulacija, ali ima smisla - ako Mišel više neće da glumi, Talisa može svetiti svoje nerođeno dijete. (U romanu je Džejn Vesterling još uvijek živa i još uvijek trudna.) U principu, veliko je pitanje koliko je za kraj radnje uopšte i bitno da Lady Stoneheart bude baš Ket.

Spoiler for Hiden:
totalno si u pravu, samo mi je knjiga savrsena, sve na svom mestu, a u seriji mi je sve isprepleteno, mucenje Teona u trecoj knjigzi uopste ne postoji, zena Roba Starka je jos uvek ziva, ostala je u Brzorecju, nije nju poveo sa sobom kod lorda Freja...
sad ne znam sta ce da rade, jel ce trecu knjigu da spoje sa cetvrtom ili sta vec jer nisu bitne stvari pokazali sto su u trecoj knjizi, kao sto je Ket ozivi onaj sto je ser Dontosa oziveo vise puta, sto Dzon postaje kapetan straze, Stanis vodi rat izvan zida, zarobi Mensa

samo mi je ta 9 epizoda bila bas zanimljiva i to zbog cuvenog pokolja...
i ne govorim nista lose o seriji, samo kazem da je po meni mnogo pala radnja u odnosu na prvu sezonu, prva sezona je bila odlicna

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2354 : 21.06.2013. 18:50:58 »
@alexis:
Druže, mislim da si me možda pogrešno shvatio u vezi s Teonom.
Spoiler for Hiden:
Ovi događaji su išli paralelno s radnjom treće knjige i logično je da ih prikazuju sada, u svakom slučaju bolje nego da u nekoj od narednih sezona gledamo Teonova prisjećanja na njih.
Ja sam se bunio na zarobljavanje Teona i spaljivanje Zimovrela. I dalje mislim da je roman u tom aspektu bolji.
Pošto vidim da si čitao knjige, možeš pročitati i moja zadnja dva-tri posta u temi Otvoreno bez spojlera, ako te zanimaju.

Spoiler for Hiden:
I Toros od Mira je oživio Berika Donderiona, ne Dontosa.  ;)
 ;D

Meni lično kvalitet serije samo raste; prva, druga pa treća sezona, ona mi je bila najbolja. Nadam se da će nastaviti ovako. Vjerovatno hoće.  ;D

U četvrtu sezonu će vjerovatno upetljati i nešto događaja iz Gozbe, a peta će prikazivati i Gozbu i Ples. Nema tamo puno bitnih događaja i sve može lijepo stati u sezonu-sezonu i po, dok čekamo Vjetrove.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Niccolo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2355 : 21.06.2013. 21:55:11 »


U četvrtu sezonu će vjerovatno upetljati i nešto događaja iz Gozbe, a peta će prikazivati i Gozbu i Ples. Nema tamo puno bitnih događaja i sve može lijepo stati u sezonu-sezonu i po, dok čekamo Vjetrove.
Daj čovječe nemoj mi to govoriti? :D

i da se unaprijed ogradim od ovi što odma napadaju ostale što žele malo bržu i ispunjeniju radnju  :)
Potpis je so yesterday

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2356 : 21.06.2013. 23:46:07 »
Obrati pažnju šta sam tačno rekao: nema ih puno.

Kao što već ranije rekoh, očekujem tokom četvrte sezone dvije ovakve reakcije kao što je bila ova na devetu epizodu.  :)

U seriju se nikako ne razočaravaj, nastavi je pratiti, biće i dalje dobra.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Niccolo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2357 : 22.06.2013. 00:12:02 »
hehe ma naravno da pratim dalje, iako imam u planu pročitat knjige nadam se da mi interes za serijom neće splasnit nakon njih...
Potpis je so yesterday

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2358 : 22.06.2013. 01:32:24 »
Neće, bar meni nije.

Seriju posmatraj kao varijaciju knjige (ili obrnuto); ako ništa drugo, sâmo to će ti držati pažnju.

Inače, i ja mislim da je bolje da četvrtu i petu knjigu prikažu kroz jednu sezonu; u suprotnom, serija bi možda postala razvučena.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline TalYS999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 214
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2359 : 22.06.2013. 07:38:48 »
Prema knjigama koliklo je zahvatila ova sezona  celokupnu „Oluja mačeva“  oba dela ( „Čelik i Sneg“,  „Krv i Zlato“)ili?
                                                                                                 
                                                                                             

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2360 : 22.06.2013. 10:06:00 »
Prvi dio (Čelik i snijeg), s tim da je
Spoiler for Hiden:
svadba ipak na početku drugog dijela, a ovdje su je stavili na kraj prvog. Vjerovatno u cilju dramaturgije, a i da četvrta ne bi bila pretrpana. Džofri se davi najvjerovatnije u 4x02.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2361 : 22.06.2013. 20:38:58 »
Dragi forumaši i fanovi GoT,imam pitanje oko knjiga,jer ne mogu da se odlucim da li da uzmem hrvtaski ili srpski prijevod?Koji je "bolji" ?
Vjerovatno je bilo to pitanje već,ali da ne trazim 95 strana  ,moze li iko odg ?
I want to belive

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Mrzim lopatare i limune

Offline Acid.Burn

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2363 : 26.06.2013. 20:55:23 »
Dragi forumaši i fanovi GoT,imam pitanje oko knjiga,jer ne mogu da se odlucim da li da uzmem hrvtaski ili srpski prijevod?Koji je "bolji" ?
Vjerovatno je bilo to pitanje već,ali da ne trazim 95 strana  ,moze li iko odg ?
Ja sam negdje procitala da je bolji srpski prijevod, ali sam si kupila hrvatski (akcija kupi 5 plati 2), onace hrvatski je skoro duplo skuplji od srpskog.

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/389669/Amerikanci-ludi-za-Igrom-prestola-146-devojcica-nazvali-Kalisi
Meni je super ime Arya :P

Offline the kid

  • malo lud
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • EM
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2364 : 28.06.2013. 02:39:51 »
konačno odgledah i treću sezonu.

Dobra, s' tim da malo 'boli' ovaj i ovakav finiš sezone.
zkarlov voli Evu sardinu, a ja volim Evu Mendez.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2366 : 01.07.2013. 13:41:40 »
Pedro Pascal ce biti Oberyn Martell - Red Viper



Nisam citao knjigu, ali prema nekom grubom opisu podseca na Remsija Snow samo mnogo zanimljivijim.


Offline Fica990

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2367 : 02.07.2013. 15:52:36 »
Još uvek nisam gledao seriju, ali čitam knjige, pa me zanima da li ima prevod sa imenima i pojmovima istim kao u knjigama od Lagune? Razmišljam da krenem da gledam, ali prvo sam mislio da "uskladim" prevode knjige i serije...
Up the irons ! ! !

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2368 : 02.07.2013. 18:13:40 »
Dosta naziva u seriji su prevoditelji napisali na našem jeziku. Sad ne znam je li isto kao u knjizi, nisam čitao.
Mrzim lopatare i limune

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2369 : 02.07.2013. 20:09:07 »
Annoraxovi prevodi imaju ista imena i pojmove kao iz knjige. Verovatno je isto i kod ostalih prevodioca.