Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764375 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2310 : 10.06.2013. 17:21:04 »
Dobar kraj sezone. Hvala za prevode drugari.

I definitivno da kažem da je ovo jedna od najboljih serija u 21 vijeku, a što se adaptacija po knjizi tiče, definitivno je najbolja! njam-njam

Offline NastyB

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 189
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2311 : 10.06.2013. 18:14:56 »
Prve dve sezone su vrh! Treću sezonu možeš savršeno opisati ovako:

Spoiler for Hiden:
Kraljoubici/Kraljosjeku/Ubici kraljeva su odsekli šaku. Neki zmajevi su nešto palili nakratko. Debeli je pobegao sa nekom ribom, Džon Snou sa divljanima, Arja sa nekim likovima, Sansa se udaje za Impa...Odgledati fenomenalnu devetu epizodu...Džon Snou ranjen i ostavio divljakušu, Arja je sa Psom...

i za tren oka je savršeno objašnjeno apsolutno sve što se dešava u trećoj sezoni.

U ovoj desetoj epizodi sam očekivao bar 50% uzbuđenja i zanimljivosti devete epizode i uspeo sam da zadremam i da mi zvučnici nisu odvrnuti, verovatno bi je prespavao. Da je ova serija počela od treće sezone, mislim da je niko ne bi gledao, jer ovakvog smaranja (izuzev devete epizode) imaš kao šaše po serijama. "Ljovisna", "Esmeralda", samo drugi jezik i drugo vreme radnje. Ne mislim bukvalno, naravno, sramotno je porediti Martina sa "sapunjarama", ali scenaristi serije ako nisu bili pisci sapunica, ima da se utepam odmah. Koji normalan scenarista bi ovako potentno okruženje rata u Vesterosu (mislim na treću sezonu) napravio da ima dve-tri bedne makljaže u devet epizoda (izuzimam devetu, koja je najbolja epizoda serije)??? A od uzbuđenja u njima ni traga, samo neko trabunjanje i spletkarenje kao u Venecuelanskim telenovelama. Čak i kad sam pisao ono u spojleru nisam mogao da se setim nijednog iole ozbiljnijeg detalja da stavim u rečenicu, a da je iole značajnije što se dešavalo u devet epizoda!!!
Dve sezone fenomenalne! Druga se završava sa (ukoliko neko još nije gledao)...
Spoiler for Hiden:
...pohodom Whitewalkersa, da bi u trećoj uspeo da vidiš jednog, na tri minuta, kako ga Sem ubija. I posle neko kaže da to nije glupost?? Zamislite kako bi bilo da se prvi deo "Gospodara prstenova" završava sa pohodom vojske Mordora ka Helmovom ponoru, a onda ceo drugi film gledaš Froda i ekipu kako se zezaju sa vilenjacima u šumama ili u Rivendelu??? Pa, neko bi pomislio da je Piter Džekson poludeo, a ovde to ljudima deluje normalno??? 

Nemojte me pogrešno shvatati, ovo je samo moje mišljenje. Prve dve sezone fenomenalne, deveta epizoda treće sezone je nešto najbolje što sam gledao u serijama, ostalih devet epizoda treće sezone su nepodnošljivo smaranje i dosada, fantastično zamaskirano odličnom režijom i vrhunskom produkcijom, dok su glumci otaljavali posao.
Ako bar ništa, kad god ne budem mogao da zaspim imam šta da pustim za uspavanku...

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2312 : 10.06.2013. 19:42:46 »
Ivane puno ti hvala na super odličnim prijevodima  Smajlicvece clapp :)

Jedva čekam pogledat i ovu zadnju  ;)

Offline mezzano

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2313 : 10.06.2013. 23:47:02 »
Jedva čekam novu sezonu!
Spoiler for Hiden:
Zadnja scena je bila fenomenalna  clapp

Offline sanja249

  • Prevoditelj extra
  • Regularni forumaš
  • *****
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2314 : 10.06.2013. 23:59:48 »
Ivane, hvala na prevodima.  :) clapp kokicekola

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2315 : 11.06.2013. 00:52:17 »
I ja imam običaj zahvaliti se na kraju.

Ivane, puno hvala.

Zadnja se još skida, WEB DL uvijek kasnije stiže no znam što ću dobiti.

Svaka čast  smileyNO1
May the Plasma be with you!

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2316 : 11.06.2013. 14:13:54 »
Hvala na svim prevodima!  :naklon:
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2317 : 11.06.2013. 14:37:50 »
moćna sezona, oduševljen sam  clapp

sramotno je porediti Martina sa "sapunjarama", ali scenaristi serije ako nisu bili pisci sapunica, ima da se utepam odmah.
meni je ovo čista sapunjara, bez uvrede ikom. netko bi je mogao nazvati 'sagom', ali meni je GoT srednjovjekovna sapunjara s dodatkom nadnaravnog. ali sapunjara koju obožavam!
scenariste u ovom slučaju nemamo šta krivit, oni samo prekrojavaju martinov rad.

Koji normalan scenarista bi ovako potentno okruženje rata u Vesterosu (mislim na treću sezonu) napravio da ima dve-tri bedne makljaže u devet epizoda (izuzimam devetu, koja je najbolja epizoda serije)??? A od uzbuđenja u njima ni traga, samo neko trabunjanje i spletkarenje kao u Venecuelanskim telenovelama.

vjerojatno onaj koji nema odriješenu kesu i milijun statista, te prostora za još 10 epizoda po sezoni. i meni je to velik problem, što nemam uopće doživljaj da je ratno stanje, da se odvija gotovo najveći rat u povijesti Westerosa. sve informacije o ratu saznajemo posredno.

ovo što si u spojleru napisao za kraj 2. sezone - to je bila samo navlakuša, kao što je i dosta stvari u ovoj seriji (sjeti se samo Zima dolazi., da te trnci prođu, jelda? To nam tupe od prve epizode prve sezone. A zime koju najavljuju nema ni za lijeka.)

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2318 : 11.06.2013. 23:29:39 »
Docekah i kraj sezone. Ja se odjavljujem od ove serije, mozda tamo neke 2017 god. budem nastavio od 4-te sezone mada cisto sumljam... Serija nema potpunu dinamiku po mojim ukusima. I ako je bilo ok epizoda ove sezone nije mi gusht da nesto gledam gde mi bar 1/2 epizoda nece drzati potpunu paznju.
Mislim da previse obazrivo obradjuju te knjige ne bi li bili docekani na kolac kao i mnogi drugi koji su nestrucno interpretirali knjigu na platno.


Zahvaljujem na prevodima.

Offline NastyB

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 189
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2319 : 12.06.2013. 15:23:05 »
meni je ovo čista sapunjara, bez uvrede ikom. netko bi je mogao nazvati 'sagom', ali meni je GoT srednjovjekovna sapunjara s dodatkom nadnaravnog. ali sapunjara koju obožavam!
scenariste u ovom slučaju nemamo šta krivit, oni samo prekrojavaju martinov rad.

Pa, ako je već tako, Peter Jackson i ekipa su prekrojili i skratili Tolkien-ove knjige (žal za Tomom Bombardiljom, kojeg nema u filmu), ali su to uradili na impresivan način. Ne smem ni da zamislim šta bi napravili od serije, ako voliš to što "prekrajaš". Verujem da je u GoT od, naprimer, pet scenarista jedan pročitao Martinove knjige i onda prepričava ostalima, a ostali se pitaju šta dalje...
Ne mislim bukvalno, naravno, stvar je u tome da, iako nisam čitao knjige, smem da se zakunem da nisu ni približno dosadne kao dijalozi u seriji. Neko ko "otaljava" ovo bira samo situacije koje su odlične za sredovečne domaćice i TV gutače (američke), tačnije, one delove koje većina može da "proguta" (sapunica dijalozi i dešavanja), a ne ono što bi trebalo i što je zaista zanimljivo, ali manjem krugu ljudi. 

vjerojatno onaj koji nema odriješenu kesu i milijun statista, te prostora za još 10 epizoda po sezoni. i meni je to velik problem, što nemam uopće doživljaj da je ratno stanje, da se odvija gotovo najveći rat u povijesti Westerosa. sve informacije o ratu saznajemo posredno.

Ma, za scene dobrih ili masovnih makljaža je potrebna kompjuterska animacija daleko jeftinija od statista i produkcije. Ili se režijom lako da "prekriti da liči na to". Ali scenaristi, opet, ciljajući najveće gledalačko tržište (sredovečni ljudi), čine sve da serija bude njima zanimljiva, umesto da "prepričaju" knjige. Ponavljam, nisam čitao Martinova dela, ali ako je u drugoj ili trećoj knjizi, usred velikog rata u Vesterosu, opisao dve-tri mlake makljaže (izuzimajući izdajstvo Freja), onda je dobro što to nisam čitao. Ratno doba, prevrati u medieval doba, milioni sa isukanim mačevima i ostalom opremom, a ti opišeš par sitnih čarki... Da li samo meni to zvuči idiotski?

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2320 : 12.06.2013. 16:47:52 »
Da li samo Nastiju i  meni to zvuči idiotski?  ;D

Offline Niccolo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2321 : 12.06.2013. 19:00:55 »
I meni je ova treća sezona lagano razočarenje, bilo je dobri epizoda tipa ova deveta koja mi je vjerojatno najbolja epizoda dosad,
ali treća sezona kao cjelina me razočarala... nastavit cu gledat seriju i na godinu ali ni blizu s istim entuzijazmom i iščekivanjem...
Potpis je so yesterday

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2322 : 12.06.2013. 19:48:44 »
Ova adaptacija se pokazuje kao preveliki zalogaj.
Vrlo lako će se ukopati i priča moze vrlo lako popuca po šavovima.

Videćemo kako će se dalje razvijati ali imam loš predosećaj...

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2323 : 13.06.2013. 01:39:13 »
Zapravo su tek sad postali dobri. Serija nije prevelik zalogaj za adaptaciju, za gledaoca svakako jeste.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2324 : 13.06.2013. 01:50:54 »
Zanimljivo je što mi čitači ponekad smatramo da nešto nije dovoljno jasno prikazano i da nečitači to neće pravilno shvatiti, ali uvijek ispadne da shvate.  :)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2326 : 13.06.2013. 19:29:46 »
Solidna sezona i bezvezan kraj.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2327 : 13.06.2013. 23:20:06 »
  ;D

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2328 : 14.06.2013. 11:23:01 »
sezona je cisto sranje, koliko su lose uradjene neke stvari, a da ne pricam koliko stvari nema sto ima u knjizi, a kraj cista tuga

Offline Niccolo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2329 : 14.06.2013. 13:34:33 »
Nemoj tako, neki ovdje kritiku na seriju ili neke događaje u njoj doživljavaju kao osobni napad  :ono-kao
Potpis je so yesterday

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2330 : 14.06.2013. 16:05:01 »
Nemoj tako, neki ovdje kritiku na seriju ili neke događaje u njoj doživljavaju kao osobni napad  :ono-kao

ma ne zezaj bre prijatelju, onaj ko nije citao knjige ne moze ni da shvati ko je koji lik, hvala bogu pa sam citao, knjige su predobre

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2331 : 14.06.2013. 17:29:56 »
Tu je i moj prevod za posljednju epizodu.

Ono The Late Valder Frey je opet neprevodiva igra riječi: late znači i pokojni i zakašnjeli; stavio sam Pokojni jer više liči na izrugivanje, a iz konteksta radnje je jasno da je zakasnio na bitku na Trozupcu.

Takođe, nisam našao kako se kod nas kaže gillyflower a i kako god da se kaže, ne bi se baš uklopilo s Gilinim imenom, pa sam ostavio samo cvijet.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Miss Salt

  • Gđica Slana
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 480
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2332 : 14.06.2013. 22:53:39 »
Nemoj tako, neki ovdje kritiku na seriju ili neke događaje u njoj doživljavaju kao osobni napad  :ono-kao

ma ne zezaj bre prijatelju, onaj ko nije citao knjige ne moze ni da shvati ko je koji lik, hvala bogu pa sam citao, knjige su predobre

Ovo boldovano apsolutno nije tačno. Nisam čitala knjige (počeću, ne mogu da čekam do 2014.), ali svejedno mi serija drži pažnju i nema nikakve konfuzije. Meni sezona nije ni usporena, ni ubrzana, taman je onakva kakva treba da bude, al' svi imaju potrebu da traže dlaku u jajetu. Prosto mi se smuči ono što sam odgledala kad posetim ovu temu i pročitam koliko većina pljuje po seriji. Ako vam je do pljuvanja, pljujte po serijama koje to realno i zaslužuju.  :facepalm

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2333 : 15.06.2013. 00:01:05 »
A što da baljezgam ovdi.... Ivane hvala za odlične prijevode  drinks
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2334 : 15.06.2013. 01:04:18 »
Nemoj tako, neki ovdje kritiku na seriju ili neke događaje u njoj doživljavaju kao osobni napad  :ono-kao

ma ne zezaj bre prijatelju, onaj ko nije citao knjige ne moze ni da shvati ko je koji lik, hvala bogu pa sam citao, knjige su predobre

Ovo boldovano apsolutno nije tačno. Nisam čitala knjige (počeću, ne mogu da čekam do 2014.), ali svejedno mi serija drži pažnju i nema nikakve konfuzije. Meni sezona nije ni usporena, ni ubrzana, taman je onakva kakva treba da bude, al' svi imaju potrebu da traže dlaku u jajetu. Prosto mi se smuči ono što sam odgledala kad posetim ovu temu i pročitam koliko većina pljuje po seriji. Ako vam je do pljuvanja, pljujte po serijama koje to realno i zaslužuju.  :facepalm

ne pljujem seriju, vec kazem da je ova sezona uzasna u odnosu na knjige, procitaj knjige miss pa ces videti...
inace hvala annoraxu i ivanu za prevode :naklon:

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2335 : 15.06.2013. 04:40:55 »
Nemoj tako, neki ovdje kritiku na seriju ili neke događaje u njoj doživljavaju kao osobni napad  :ono-kao

ma ne zezaj bre prijatelju, onaj ko nije citao knjige ne moze ni da shvati ko je koji lik, hvala bogu pa sam citao, knjige su predobre

Ovo boldovano apsolutno nije tačno. Nisam čitala knjige (počeću, ne mogu da čekam do 2014.), ali svejedno mi serija drži pažnju i nema nikakve konfuzije. Meni sezona nije ni usporena, ni ubrzana, taman je onakva kakva treba da bude, al' svi imaju potrebu da traže dlaku u jajetu. Prosto mi se smuči ono što sam odgledala kad posetim ovu temu i pročitam koliko većina pljuje po seriji. Ako vam je do pljuvanja, pljujte po serijama koje to realno i zaslužuju.  :facepalm

ne pljujem seriju, vec kazem da je ova sezona uzasna u odnosu na knjige, procitaj knjige miss pa ces videti...
inace hvala annoraxu i ivanu za prevode :naklon:
Kralju vidi se da nemas pojma o cemu pricas kao i o zanru fantaziji cim si dao filmu Snow White and the Huntsman 8.5/10 i rekao da ti je odlican.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2336 : 15.06.2013. 12:46:56 »
prijatelju, ja sam ovde clan koliko i ti, koliko i svi drugi, ne pljujem seriju nego sam reko da je za mene ova sezona ispod proseka i tjt...a sad sto ti i neki drugi mislie drugacije, ja sta da vam kazem, svako ima pravo na svoje misljenje i toliko  ;D

Offline NastyB

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 189
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2337 : 15.06.2013. 14:41:48 »
prijatelju, ja sam ovde clan koliko i ti, koliko i svi drugi, ne pljujem seriju nego sam reko da je za mene ova sezona ispod proseka i tjt...

Apsolutno se slažem.

Izuzev devete epizode koja je nešto najuzbudljivije što sam gledao u bilo kojoj seriji. Ostalih devet epizoda su, izuzev dešavanja sa Deneris, prava latinoamerička sapunica u srednjem veku...

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2338 : 15.06.2013. 16:54:33 »
Sva sreca pa drustvo odavde nema moc da odredjuje koja ce se serija prikazivati a koja ne. Ne bismo imali nista zivo na televiziji. Sva sreca...

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2339 : 15.06.2013. 17:00:46 »
Daenerys je latinoamerička sapunica. Jedina je priča koja ide svojim redovnim tokom, bez ikakvih uzbuđenja, bez strepnje da će joj se išta dogoditi. Jednostavno se zna da će ići do kraja i praktično sam siguran da će biti među poslednjim likovima zadržanim u seriji. (ako joj se nešto dogodilo u knjigama, kapiram da ću biti ismejan)

Za druge nije sigurno da li će doživeti narednu scenu, u svakoj su u ogromnoj opasnosti i, kao što se dalo videti prethodnih 30 epizoda, nikada se ne zna hoće li umreti, da li će preživeti razne bitke, ratove itd., stoga ne shvatam zašto je to dosadno. Ne gledam ja seriju po tome niti očekujem ičiju smrt, jednostavno su dešavanja na Westerosu takva da se ne mogu pretpostaviti, što za istok nije slučaj. Nažalost. Daenerys mi je bila omiljeni lik, toliko je pala u mojim očima, krivci za to jesu pisac i producenti, ali razgraničio sam da serija mora biti takva i da je zbog popularnosti moraju forsirati, pa makar to bila nebitna scena kao u petoj epizodi gde je rekla par nebitnih rečenica.
« Zadnja izmjena: 15.06.2013. 17:03:36 Bad Boy »