Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764375 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline thedman

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Io Sono Interista!!!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2250 : 03.06.2013. 22:49:03 »
Spoiler for Hiden:
pogledao sam stvarno puno epizoda u razno raznim serijama
al nikad me nije ni jedna šokirala i iznenadila kao ova :o

još uvijek se oporavljam ;D

Offline Acid.Burn

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2251 : 03.06.2013. 23:44:50 »
Fu***** awesome :) (pardon my french) Kupila sam knjige, svaku noc se nagradim sa par poglavlja, jer ako si dopustim malo više počnem se ponašati nekontrolisano i ne spavam samo citam a moram fakultet završavati :P Prekasno sam otkrila Martina :dash
Spoiler for Hiden:
Odlicna epizoda bez bezveznjakuse Sanse i kralja, znala sam otprilike sta ocekivati alii da cu gledati bez daha to nisam ocekivala, uhh uhhh uhhh
Ivane hvala :)

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2252 : 03.06.2013. 23:50:42 »
Pročitao sam ranije spoiler, pa sam znao šta će da se desi, nažalost.

Spoiler for Hiden:
Je li ovo kraj za Starkove? Neće se uzdići, mali Bren sa svojim darom ili tako nešto? Tek čitam prvu knjigu. Ako ne bude, jebaće njima Hodor mater.  ;D Voleo sam da pogine u nekog bici, ne na ovo spletkarenje.

Offline Niccolo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2253 : 04.06.2013. 00:11:18 »
Fenomenalna epizoda, samo kad su vec ovoliko razvlacili sezonu trebali su jos malo pa da ovo bude finale
jer nema šanse da finale nadmaši ovo  :)
Potpis je so yesterday

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2254 : 04.06.2013. 00:27:20 »
Jesi siguran da nema sanse da nadmasi ovo.

Evo jedan SPOILER ZA 10-TU EPIZODU , OTVARATE NA VLASTITU ODGOVORNOST

Spoiler for Hiden:
Catelyn Stark is not dead

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2255 : 04.06.2013. 00:38:24 »
Jesi siguran da nema sanse da nadmasi ovo.

Evo jedan SPOILER ZA 10-TU EPIZODU , OTVARATE NA VLASTITU ODGOVORNOST

Spoiler for Hiden:
Catelyn Stark is not dead



Spoiler for Hiden:
samo što Michelle kaže da je završila snimanje pa se počelo pričati da su izbacili StoneHeart... nadam se da nisu...

 :nema:

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2256 : 04.06.2013. 00:53:04 »
Pa ako su to napravili Ivane treba ih lincovati

Spoiler for Hiden:
Ma nema teorije jbt , pa ona ima itekakvu ulogu kasnije , ne bi imalo smisla , mozda nadju drugog lika za Stoneheart ili ubede Fairley

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2257 : 04.06.2013. 03:13:49 »
Ovaj stari Frey je legendaran. rofl

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2258 : 04.06.2013. 09:31:10 »
najbolji  ;D


Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2259 : 04.06.2013. 10:06:44 »
Fenomenalna epizoda, samo kad su vec ovoliko razvlacili sezonu trebali su jos malo pa da ovo bude finale
jer nema šanse da finale nadmaši ovo  :)
Ovo je odlično! Ne samo kuknjava i zanovetanje zbog emitovanih epizoda, već i kuknjava i zakeranje unapred!

Još jedna epizoda i ova serija puni pune tri sezone. Manje-više uvek u istom ritmu. Ko do sada nije shvatio da se u igri prestola pobeđuje politikom, spletkarenjem, dvorskim igrama i samim tim teško podnosi veći deo radnje ove serije, bolje da je se okani i gleda nešto puno akcije. Barem toga ima na buljuke. Nečeg kao Igra prestola - nema.

Inače, o crvenoj svadbi se na forumu prvi izbrbljao - naravno - Annorax. Ruku na srce, bilo je to zaštićeno u spojleru, ali ipak sam još od prve sezone očekivao ovako nešto.

Događaji ove epizode su podsetili na antičke grčke tragedije, a onaj link prema klipovima gledalačkih reakcija...  :o
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2260 : 04.06.2013. 12:22:31 »
Niko da spomene Big 3.  ;D
Daario, Grey Worm i Ser Jorah. Kakvi majstori... Grey Worm me je odusevio stilom borbe. Kao Spartanac. A ima ih jos 8000 takvih. SILA!

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2261 : 04.06.2013. 12:39:46 »


 rofl napaljenici rofl
Cycling 4 life

Offline Niccolo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2262 : 04.06.2013. 13:50:03 »
Fenomenalna epizoda, samo kad su vec ovoliko razvlacili sezonu trebali su jos malo pa da ovo bude finale
jer nema šanse da finale nadmaši ovo  :)
Ovo je odlično! Ne samo kuknjava i zanovetanje zbog emitovanih epizoda, već i kuknjava i zakeranje unapred!

Još jedna epizoda i ova serija puni pune tri sezone. Manje-više uvek u istom ritmu. Ko do sada nije shvatio da se u igri prestola pobeđuje politikom, spletkarenjem, dvorskim igrama i samim tim teško podnosi veći deo radnje ove serije, bolje da je se okani i gleda nešto puno akcije. Barem toga ima na buljuke. Nečeg kao Igra prestola - nema.

Inače, o crvenoj svadbi se na forumu prvi izbrbljao - naravno - Annorax. Ruku na srce, bilo je to zaštićeno u spojleru, ali ipak sam još od prve sezone očekivao ovako nešto.

Događaji ove epizode su podsetili na antičke grčke tragedije, a onaj link prema klipovima gledalačkih reakcija...  :o
Mislim da si potpuno promašio moju poantu no nevažno neda mi se ulazit u neke rasprave...
Potpis je so yesterday

Offline Novak3

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 214
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2263 : 04.06.2013. 14:19:03 »
Inače, o crvenoj svadbi se na forumu prvi izbrbljao - naravno - Annorax. Ruku na srce, bilo je to zaštićeno u spojleru, ali ipak sam još od prve sezone očekivao ovako nešto.


Druze ko zeli da pogleda seriju pogledace je pa makar i znao sta se desava a ko nece naci ce neki razlog. Inace ko je radoznao moze odgovore da potrazi i na drugim mestima. S'toga mislim da Annorax nije pokvario uzitak.

Offline svarto

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2264 : 04.06.2013. 15:15:49 »
trailer za finale

Spoiler for Hiden:

Offline Gavri

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2265 : 04.06.2013. 15:29:05 »
Ne znam meni je ovo fuj totalno

Spoiler for Hiden:
Najpozitivnija loza ili porodica da tako prodje.Na kraju poruka sezone ako hocete nekog da unistite angazujte vesticu :dash :dash :dash :dash :dash :dash :dash

Offline ag_orange

  • Prevoditelj početnik
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2266 : 04.06.2013. 15:58:33 »
Slažem se sa Gavrijem... mogl'o je priča ići drugim smjerom, jer ipak 99% nas je bila uz Starkove i Kralja na Sjeveru! Čak mi je ova epizoda malo ubila želju za daljim gledanjem.... odsad navijam za divljake  :dash

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2267 : 04.06.2013. 17:33:22 »
s03e09 =  :o

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2268 : 04.06.2013. 17:55:17 »
Auh ja sam potpuno šokiran. Brutalno! Celu noć sam sanjao epizodu 9 i ponovo je preživljavao. Ovo nisam doživeo nikad u serijskom programu. Ala su je opravili svaka čast!

Offline Gavri

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2269 : 04.06.2013. 18:19:09 »
Znaci

Spoiler for Hiden:
Najebali su svi koga je ona vestica proreklal,pored Lanistera ce ko jos najebati ne secam se dobro, mislim da je 3 porodice prorekla.

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2270 : 04.06.2013. 18:39:42 »

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2271 : 04.06.2013. 18:44:29 »

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2272 : 04.06.2013. 19:50:42 »
 :o kakav sok,nemoguc kraj   :dash kokicekola

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline MrBlc

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2273 : 04.06.2013. 20:29:45 »
Uff, šta reći, a da nije spoiler?

Spoiler for Hiden:
Čitava epizoda je potpuno zlosutna, muzika, atmosfera, pogledi, intonacije, sve govori da će gadno završiti, ali me sve jedno nije uspilo pripremiti. Čak ni komentar prijatelja koji je čitao knjige da Starkovi ne završe dobro do kraja 2. ili 3. knjige me nije uspio pripremiti (možda pojačati osjećaj zlosutnosti)!

@Miko Spoiler za 10-u epizodu, možeš, molim te broj 10 boldati, zacrveniti i povećati font?

News bar na temu ove epizode:

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2274 : 04.06.2013. 21:13:02 »
Inače, o crvenoj svadbi se na forumu prvi izbrbljao - naravno - Annorax. Ruku na srce, bilo je to zaštićeno u spojleru, ali ipak sam još od prve sezone očekivao ovako nešto.


Druze ko zeli da pogleda seriju pogledace je pa makar i znao sta se desava a ko nece naci ce neki razlog. Inace ko je radoznao moze odgovore da potrazi i na drugim mestima. S'toga mislim da Annorax nije pokvario uzitak.

Spoiler for Hiden:
Ne secam se ko,ali je neko ovde napisao odavno "Crvena Svadba"...tako da sam ja morao da izguglujem to,i nesvesno pokvario uzitak pri kasnijem citanju knjige,a bas tada sam i odlucio da kupim sve knjige...sad mi je zao sto sam bio nestrpljiv...ovo je posle Nedovog ubistva verovatno najupcetaljivija scena u celoj knjizi...iako ce i dalje biti veoma veomaaaa napetih scena...ja sam bukvalno ostao bez daha dok sam citao neka poglavlja,ostajao budan celu noc,preskakao Sansina poglavlja(jer su dosadna vecinom) itd itd...

Dakle,savet za ljude koji su citali knjige.Ne pisite kljucne reci za vazne dogadjaje,cak ni u spojleru,ljudi ce onda sami naci informacije...
Savet za ljude koji nisu citali knjige,i dalje ce biti odlicnih scena koje ce vas ostaviti bez daha...

I opet preporucujem knjigu svima,mnogo bolje cete upoznati sve likove,saznati milion novih informacija i zanimljivih spletki...



Iako se radi o prvoj sezoni ipak je spojler. Obratite pažnju šta pišete zbog ljudi koji tek treba da gledaju.





« Zadnja izmjena: 04.06.2013. 21:59:31 faks86 »
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2275 : 04.06.2013. 23:41:17 »
Ne mogu, a da ne pomislim, kada vidim ovaj silni šok i nevjericu kod mnogih ljudi, na ono: "Kuda idu kurve?"  ;D Oni koji znaju, pronaći će se  ;D

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2276 : 05.06.2013. 03:26:23 »
Na sajtu je i moj prevod za osmu epizodu.

Izvinjavam se zbog kašnjenja onima koji seriju gledaju s mojim prevodima. Imao sam nekih privatnih problema. Prevod za devetu epizodu ću najvjerovatnije okačiti u petak naveče, a desetu ću prevesti kao i obično.

Izvinjavam se i zbog onog „Kiše nad Kastamirom“; opet neprevodiva igra riječi - engleska riječ za kišu (rain) i prezime porodice Rejn (Rayne) izgovaraju se isto.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2277 : 05.06.2013. 03:36:45 »
Inače, o crvenoj svadbi se na forumu prvi izbrbljao - naravno - Annorax. Ruku na srce, bilo je to zaštićeno u spojleru, ali ipak sam još od prve sezone očekivao ovako nešto.

Zanimljivo, ja nisam. Bio sam potpuno slijep za takav razvoj događaja, nisam očekivao da će se Valder Frej usuditi na takvo nešto. Ipak, na jednom drugom forumu čitam komentar jedne čitateljke koja kaže da knjiga zapravo kipi od naznaka i da je iskusnom čitaču s kilometra bilo jasno šta će se desiti.

a onaj link prema klipovima gledalačkih reakcija...  :o

I ja ih pomalo čitam i mislim da ne bi bilo žešće ni da smo uspostavili kontakt s vanzemaljcima.  ;D
Naročito mi je zanimljiva ova: u prvoj epizodi prve sezone čuli smo da Dotraci smatraju vjenčanje dosadnim ako na njemu nije bilo bar tri smrti; ovo je po dotračkim pojmovima bilo vjenčanje i po.  ;D

Znaš li da je onaj tvoj glavni baja ujedno i scenarista i režiser?
Spoiler for Hiden:
;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2278 : 05.06.2013. 03:40:54 »
Dakle,savet za ljude koji su citali knjige.Ne pisite kljucne reci za vazne dogadjaje,cak ni u spojleru,ljudi ce onda sami naci informacije...

A vidiš, druže, meni je tvoj pristup jako zanimljiv: ja jesam pisao svašta u spojlerima, ali ti si ih otvorio, ti si ih čitao, ti si guglao informacije iz njih, ti si čitao objašnjenja događaja na Guglu... Razumiješ?  :)

Ne sjećam se više tačno ko se žalio na isto (ima na temi među prošlogodišnjim postovima), ali dobro se sjećam da mu je krbo odgovorio praktično isto ovo kao i ja.

Ovo je razlog zašto uglavnom i pišem na temi u potforumu Otvoreno...
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #2279 : 05.06.2013. 03:46:10 »
Spoiler for Hiden:
Catelyn Stark is not dead

Spoiler for Hiden:
samo što Michelle kaže da je završila snimanje pa se počelo pričati da su izbacili StoneHeart... nadam se da nisu...

He, ovo jeste misterija ali ja mislim da
Spoiler for Hiden:
je Kejtlin Stark dalje nepotrebna u seriji. Svašta su oni isprekrajali - uloga Bratstva bez barjaka je u romanu mnogo veća, od Krvavih lakrdijaša ni traga ni glasa - tako da mislim da i nema neke prijeke potrebe da Kejtlin stane na čelo Bratstva. I nije mi baš toliko žao; seriju sam davno prestao da poredim s romanom, a mislim da radnja dalje može funkcionisati i bez nje.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie