Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764372 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1710 : 16.05.2012. 03:54:01 »
Ne čitajte ih  :P

I naravno da ćemo uspoređivati knjigu i seriju. Strašna stvar, svijet će propast ako uspoređivamo  ti_si_Bog ti_si_Bog

Ali kao što kaže annorax, dobro da možemo razdvojiti knjigu i film i dalje uživati u samoj seriji, ali usporedbe knjiga - serija će uvijek biti  :)

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1711 : 16.05.2012. 04:43:30 »
Nisam ja nista rekao protiv uporedjivanja, nego citam postove "ovo je bezveze jer nije kao u knjizi"
i ne postoji nikakav drugi argument, jednostavno nije tako u knjizi - znaci ne valja...
O tome se radi... :) Meni je serija sasvim ok iako nije, za ime sveta, kao u knjizi...  :facepalm ;D

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1712 : 16.05.2012. 12:11:22 »



Juče izašlo u SAD za xbox, ps3 i pc.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1713 : 16.05.2012. 12:20:19 »
Ova igra je veoma losa kopija Dragon Age:Origins igre za PC/PS3/360 i jedino sto je vadi (donekle) je prica...nazalost istina je...

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1714 : 16.05.2012. 12:34:43 »
Lise Betmena i jos par naslova,sve igre radjene po filmu-seriji su golo g.Iskreno,nista dobro nisam ni ocekivao :)

Offline Maj Moon

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 135
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1715 : 16.05.2012. 13:09:25 »


Spoiler for Hiden:
Ono moje je bila šala, da se održi napetost do slijedeće epizode. Mislim da je to bilo očito, kada sam uključio HODORA i OSHU u komentar, zašto i oni ne vise, kao i djeca  rofl

Ne moraju svi znati da si pročitao svih 5. knjiga  :dash  ;D


j*bi se  smileyNO1

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1716 : 16.05.2012. 13:21:38 »
j*bi se  smileyNO1

Da se tko ili što j*be? ???

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1717 : 16.05.2012. 13:22:29 »

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1718 : 16.05.2012. 13:23:47 »
A tko je taj?

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1719 : 16.05.2012. 13:59:15 »
Au bre King, tebe bas troluju ovde.  ;D Da ti pomognem.
Hodor je retardirani lik iz serije, a ovaj citiran post iznad "j*bi se" je verujem bio Dalmatinov - ali je sad obrisan... :andjelak



Inace igra je teska glupost, samo klikces na dijaloge, i ima otrpilike 3 bitne stvari koje tvoji dijalozi mogu da promene, ako ne i manje,
mogli su lepo da naprave animaciju pa pustis i gledas, kakva crna igrica, bas sam se razocarao... :ne-zna

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1720 : 16.05.2012. 14:19:48 »
Hej, Annoraxe, u ovoj epizodi sam primetio kad su pomenuli ono Bratstvo zbog kojeg si me javno grdio, ali sam već zaboravio Bratstvo čega...
Aman, ko te grdio, o čemu ti to? Ja to bio o njihovim gafovima...
A kad malo razmislim, dobra ti je ona: mrtav 'ladan držim jezik za zubima i gledam kako će se autor bisera izvući iz septičke jame u koju je sâm uskočio.  rofl
Eto, prvo smo čuli za neko Bratstvo, sad znamo da im je puno ime Bratstvo bez barjaka; možda do kraja sezone saznamo i ko su i protiv koga se to bore, a možda čak i zašto...  :ceska:
 :P

Ja nisam čitao Martina, niti imam nameru.
Griješiš, druže, vjeruj mi. Samo da znaš (kad si se već sviđaju Arja i Sirio): u seriji je prikazano tek 10% njihovih treninga i svega onoga što Arja primjenjuje da bi preživjela (a što ju je Sirio naučio na tim treninzima).
A kad ti se već Pseto sviđa... Mnogi drže da je prikaz njegovog lika jedan od najboljih u romanu.

@Wennen:
Pazi, druže, jeste da je ovo tema o seriji (a ne o knjizi), ali ne mogu izdržati a da ne opsujem kad prikažu neku glupost. Pošto nisi čitao knjigu (i, koliko vidim, ne namjeravaš), dozvoli da ti dam dva primjera iz prethodne epizode:
Spoiler for Hiden:
U knjizi, Korin Polušaka i Džon su se dogovorili kako da Džon pređe divljanima i Džon ga, na očigled divljana, ubija. Dakle, Korin je žrtvovao svoj život da bi Džon mogao da se infiltrira među divljane i ubije Mensa Rajdera, a ovdje ga prikazuju kô tukca koji je poput retardirane ovce uletio u divljansku zasjedu zato što nije mogao naći Polušaku.  :facepalm
Ili ovo:
Spoiler for Hiden:
Ledi Kejtlin lorda Karstarka oslovljava sa ser. Zašto? Kao prvo, na sjeveru nema vitezova (ta titula se ne koristi); kao drugo, taj čovjek je glava kuće Karstarka, jedne od najmoćnijih porodica na sjeveru. Zašto bi ga ona oslovljavala sa ser (kad vitez može postati bukvalno svaki seljo koji učini neko dobro djelo i koga drugi vitez ili lord proizvedu u viteza) kad je on lord, i kad ga je tri i po sekunde ranije oslovila sa lorde. Mislim, trude li se oni imalo... ? :facepalm
Davno sam rekao da mi uočavanje ovakvih sitnica pričinjava zadovoljstvo, jer mi je radnja poznata. Sad to povlačim: radnja će mi ubuduće, očigledno, biti potpuno nepoznata i faktički ću imati dvije alternativne priče (nemam ništa posebno protov toga, ono sa Noćnom stražom Sergeja Lukjanjenka fino ispade  :)) ali ću, poput Muldera, uvijek morati da bar jednom iskomentarišem njihovu glupost/inertnost/ne obraćanje pažnje na detalje/štednju novca/serviranje američkim tupamarosima laganice da ne naprežu mozgiće dok se trude da shvate ozbiljne stvari...
Tako da... nemamo se šta ljutiti: tebi se priča o seriji, a nama se pomaloporedi serija sa romanom. Tako je zanimljivije.  :)

Martin rekao da će producenti završiti knjige ukoliko on umre
:o
Ovo neću ni komentarisati. Gospode blagi bože...  :facepalm
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1721 : 16.05.2012. 14:31:16 »
Ja ne znam da li sam (privremeno???) odustao od serije jer mi je druga sezona počela puno lošije i dosadnije od prve ili zbog svih silnih komentara na forumu. Knjige nisam čitao, serija solidna, ništa posebno.

Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1722 : 16.05.2012. 14:33:25 »
j*bi se  smileyNO1

Hvala na lipim željama  :majstore  Moraš priznat da je baza bila uspješna  rofl

@WENNEN

Btw, u potpunosti podržavam kolegu po mišljenju. Ne znam zašto, ali nekako ima dojam, da "neki pacijenti" sjede ispred ekrana, listaju stranice 2. knjige i paze je li sve po propisu, umisto da uživaju u odličnoj TV-seriji  :dash

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1723 : 16.05.2012. 14:45:39 »
Osim toga, sto je brko pitao, volim kad odstupaju od price napisane u knjizi, kao prvo verujem da ce svaka promena biti na bolje i zbog toga ne treba slepo da se drze knjige

A na čemu zasnivaš tu pretpostavku?  ???
Zato što su Weiss i Benioff vrsniji pisci od Martina?

Vidim da kažeš da nećeš čitati knjigu i super, možda je tako i bolje. Ja da nisam pročitao knjige i vidim sada komentare ljudi koji su pročitali, takođe ne bih. Samo bih uživao u seriji.

Ali isto tako ne kužim to tvoje "super da mjenjaju, time će popraviti" kada i ne znaš kako je u knjizi, stoga ne možeš znati da li je bolje ili ne, pa zašto bi onda želio da nešto mjenjaju?

Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1724 : 16.05.2012. 15:09:37 »
ali ću, poput Muldera, uvijek morati da bar jednom iskomentarišem njihovu glupost/inertnost/ne obraćanje pažnje na detalje/štednju novca/serviranje američkim tupamarosima laganice da ne naprežu mozgiće dok se trude da shvate ozbiljne stvari...

najjace sto se previse potencira kako su amerikanci glupi, neinteligentni, zatucanih mozgica i sl. pa se zapitam kako to da su najnaprednija nacija na zemlji, a mi zivimo u srednjem vijeku..  clapp

serija je ok.. posto ne volim LOTR nije mi ni ovo sjelo.

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1725 : 16.05.2012. 15:13:32 »

najjace sto se previse potencira kako su amerikanci glupi, neinteligentni, zatucanih mozgica i sl. pa se zapitam kako to da su najnaprednija nacija na zemlji, a mi zivimo u srednjem vijeku..  clapp


 smileyNO1 smileyNO1

Da, a mi smo najpametniji i sve znamo, a najgledanije stvari kod nas su Veliki brat, Farme, Grand, turske i meksičke sapunice itd.  :facepalm :facepalm

Offline Maj Moon

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 135
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1726 : 16.05.2012. 15:19:07 »
j*bi se  smileyNO1

Da se tko ili što j*be? ???

ovaj koji iznosi laži (šale) u vezi Brona.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1727 : 16.05.2012. 15:57:24 »
Inteligencija prosječnog Amerikanca nema nikakve veze sa uspjehom Amerike na svjetskom nivou. Preko pola svoje pameti su uvezli iz Indije, Koreje, Rusije i evropskih zemalja. A ja i dalje smatram da prosječan pripadnik nekog afričkog plemena ima veći IQ od average Joea.
Ne sjedim pred monitorom sa knjigom u ruci i ne kontrolišem dosljednost svake sitnice. Jednostavno, zapamtio sam radnju (nije teško zapamtiti nešto što ti se sviđa  :)) i kad vidim neko neslaganje na ekranu, u glavi mi jednostavno iskoči da u knjizi nije bilo tako, to je sve.
Ne pljujem po seriji, neću prestati da je gledam, ali ću povremeno dati komentar tipa nije bilo ovako. I sve to bez opterećenja, već sam rekao da sam se pomirio s tim da gledamo alternativnu priču.
 :)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Nesius

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1728 : 16.05.2012. 18:23:19 »
Inteligencija prosječnog Amerikanca nema nikakve veze sa uspjehom Amerike na svjetskom nivou. Preko pola svoje pameti su uvezli iz Indije, Koreje, Rusije i evropskih zemalja. A ja i dalje smatram da prosječan pripadnik nekog afričkog plemena ima veći IQ od average Joea.
Ne sjedim pred monitorom sa knjigom u ruci i ne kontrolišem dosljednost svake sitnice. Jednostavno, zapamtio sam radnju (nije teško zapamtiti nešto što ti se sviđa  :)) i kad vidim neko neslaganje na ekranu, u glavi mi jednostavno iskoči da u knjizi nije bilo tako, to je sve.
Ne pljujem po seriji, neću prestati da je gledam, ali ću povremeno dati komentar tipa nije bilo ovako. I sve to bez opterećenja, već sam rekao da sam se pomirio s tim da gledamo alternativnu priču.
 :)
Samo daj plz da ja nemoram :)))
Inače, znam knjige skoro napamet i ne smeta mi nimalo šta promijene neke stvari. Zapravo, nije ni loše da se cijela priča odvija u dvije dimenzije hehehe.
Jedna iz knjige, druga iz serije. Skoro ko Fringe :)))

Osim toga, sto je brko pitao, volim kad odstupaju od price napisane u knjizi, kao prvo verujem da ce svaka promena biti na bolje i zbog toga ne treba slepo da se drze knjige

A na čemu zasnivaš tu pretpostavku?  ???
Zato što su Weiss i Benioff vrsniji pisci od Martina?

Vidim da kažeš da nećeš čitati knjigu i super, možda je tako i bolje. Ja da nisam pročitao knjige i vidim sada komentare ljudi koji su pročitali, takođe ne bih. Samo bih uživao u seriji.

Ali isto tako ne kužim to tvoje "super da mjenjaju, time će popraviti" kada i ne znaš kako je u knjizi, stoga ne možeš znati da li je bolje ili ne, pa zašto bi onda želio da nešto mjenjaju?
Vjerovatno nisu, al' s obzirom da on sjedi kraj njih i ima utjecaja u sve šta se piše (a oni nisu ni glupi i upoznati sa svim šta se ima dalje događati u knjigama koje tek trebaju ugledati svjetlo dana), to čak nije nimalo loša ideja u slučaju da Martin umre. :)
Eto, trebalo mi je "malo" vrimena da napišem sve ovo jerbo sam bija na balunu i roknija par krigli pive, pa nemojte zamjerit na pravopisu :)
 drinking man
Winter is here(snow in Delnice), hell yeah!!!
 donkihot
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak!!!"
                 Grunf

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1729 : 16.05.2012. 21:34:59 »
Ova 7 epizoda nije bila losa, ali otac mi veli da se njemu sve manje svidja jer valjda dosta stvari mijenjaju, i ovo za zmajeve i jos neke stvari ali nisam htio da mi ista vise otkriva. ;D




Kad vec spomenuste Hodora, ja njega bas volim, bas mi je simpatican.  :)  Hodor, Hooodooor.  ;D
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1730 : 16.05.2012. 22:50:21 »
Tako da... nemamo se šta ljutiti: tebi se priča o seriji, a nama se pomalo poredi serija sa romanom. Tako je zanimljivije.  :)

Nema valjda potrebe da citiram sam sebe iz proslog posta, rekoh da nemam nista protiv poredjenja, bilo bi sasvim suludo ne uporedjivati, valjda me ne smatrate za retarda kome smeta sto uporedjujete ;D rekoh samo da mi smetaju stavovi pojedinaca da ne valja sve sto nije isto kao u knjizi, ne govorim o tebi annoraxe, ti si izneo svoje argumente zbog cega ti se nesto ne svidja, ali valjda vidis da pojedinci pljuju seriju samo zato sto se ne drze knjige... Kao ovo sto je rekao Dalmatino, ljudi koji su procitali, i koji sad sede ispred ekrana i love greske...

Spoiler for Hiden:
Sto se tice Jona Snowa, takav scenario bi ga prikazao u nekom ruznom svetlu, ispao bi svirep i okrutan i mnogi bi se razocarali u njegov lik, on jednostavno nije takav, sav je osecajan, plasljiv, sto ti kazes "napravili su tukca od njega", verovatno si u pravu, mislim pazi to je do glumca, moguce da je lik iz knjige bio potpuno drugaciji, mozda je bio sigurniji u sebe, hladnokrvniji, preduzimljiviji, mozda ovom glumcu jednostavno ne stoji takav scenario pa su ga izmenili... Ja naravno donekle razumem sta se tebi tu ne svidja i zbog cega, ali s druge strane - stvarno bih se smorio da vidim Jona Snowa kako ubija Polusaku... Mozda se samo trude da seriju naprave nekako manje okrutnom nego sto je knjiga bila...


Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1731 : 16.05.2012. 23:14:53 »
@Wennen:
Ne, ne, pazi: ti si mene pogrešno razumio. Da sad ja ne citiram samog sebe  :): ti si u pravu - ovo je forum o serijama, a ne o knjigama. Tema je o HBO-ovoj seriji, a ne o Martinovom romanu, sve to stoji ali moje pitanje je kako da ne poredim seriju s romanom? Nekih 7-8 godina pratim knjige i sad treba kao da "zaboravim" sve što sam pročitao.  ??? Ne može!  ;D
Druga stvar: pored onog klasičnog argumenta da je knjiga uvijek bolja (opisi, čitaš tok svijesti likova pa su ti i njihovi motivi i postupci jasniji i očigledniji), meni se i razvoj događaja u romanu više sviđa od ovoga u seriji. A svaki fan knjiga će ti reći da ovo više jedva da i ima veze sa knjigama. Možda je zanimljiva stvar upravo to; danas sam sa jednim kolegom na "Titlovima" imao raspravu na tu temu i složili smo se da i mi što pratimo roman zapravo više nemamo tri blage šta će se dalje dešavati.  ;D
I to što si u spojleru napisao za Džona stoji, ali ne znaš jedan detalj:
Spoiler for Hiden:
Trebalo bi da Džon postane lord zapovjednik Noćne straže. Iako je mlad, u romanu je on sposoban, zna procjenjivati, shvata da postoje "viši ciljevi", da je dobrobit kraljevstva iznad njegove, pa čak i iznad njegovog života, okrutan je; dobro - pravedno okrutan, ali ipak okrutan. A ovdje... Da li bi ti onakvog mrljavca koji se ne zna obrisati ispod nosa slijedio u borbi i slušao njegova naređenja?
;)
Shvataš? Nije problem u tome "što je ovaj kamen u knjizi stajao tamo, a u seriji stoji ovdje", problem je u tome što toliko deformišu suštinu događaja (i izmišljaju nove stvari) da se čovjek zapita koliko više i ima smisla da prate roman. Već rekoh - najvjerovatnije ćemo dobiti alternativnu priču.
Vidjećemo.  :)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1732 : 16.05.2012. 23:28:15 »
Previdjeh još i ovo:
Spoiler for Hiden:
takav scenario bi ga prikazao u nekom ruznom svetlu, ispao bi svirep
Spoiler for Hiden:
Ne bi. Pazi, nije on Korina ubio tek tako, Korin mu je naredio da ga ubije. "Ubij me na njihove oči, neka pomisle da si dezertirao iz Straže i prešao na njihovu stranu; kad uđeš u njihov tabor, ubij Mensa - on je sve što ih drži na okupu; bez njega, oni će biti samo raspuštena rulja i opasnosti po Zid više neće biti."
;)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1733 : 17.05.2012. 00:13:51 »
Ako se serija i knjige toliko razilaze to je dobra vest za mene, jer kad počnem kupovati knjige saznaću mnogo novoga, dupla zabava  ;D

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1734 : 17.05.2012. 00:26:08 »
@ annorax : slobodno pisi tvoja zapazhanja  :majstore


Jos nesto,molio bih ove koji su procitali knjige,da slobodno napisu duze komentare za ta neka odstupanja,ako primete.Zanima me kako je u knjizi to prikazano,a sve mislim da sam tek povrsno upoznat sa vecinom likova iz serije...

jer je ocigledno u seriji prikazano ovako :
Malo mi bzvz i to da je John Snow ispao onako naivan...Ispade kao neki glupan,a mislio sam da je ta uloga bila rezervisana za Theona.


...a taj detalj oko Nocne Straze koji je malopre spomenut  je meni veoma zanimljiv.
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1735 : 17.05.2012. 00:27:51 »
Poređenja sa knjigama će biti dokle bude serije, što je sasvim logično s obzirom da je ovo ekranizacija, tako da vam je pomalo džabe da sad kukate na našu kuknjavu ;D Inače, probajte nas razumeti: knjiga je potpuno drugačija stvar od filma/serije, sve ono što smo čitali (neki od nas i više puta) smo doživljavali u sebi, jer dok čitaš "film" ti se sam odigrava u glavi i normalno je da se sada osećamo pogubljeno dok gledamo. Evo npr. meni više nije jasno ništa, niti sam siguran šta je drugačije i koja je radnja "prava", jer sam "Sudar kraljeva" čitao zadnji put pre 3-4 godine ako ne i više.


Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1736 : 17.05.2012. 02:53:44 »
Ovo sto je annorax napisao oko johna ibilo bi 5x bolja radnja nego ovo ovako sto su napravili, ali isto tako mislim da je mozda i nemoguce napraviti totalno sve isto i da je scenaristima data neka sloboda, odnosno da je bitno da se generalno radnja o necemu desi isto kao u knjigama, a samo ce ponekad put do iste ici malo drugacijim putem, sto na kraju krajeva nece biti totalno drugacija radnja.

igrica:
http://www.youtube.com/watch?v=cagSl3rgM2Q

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1737 : 17.05.2012. 04:38:26 »
@Wennen:
Ne, ne, pazi: ti si mene pogrešno razumio. Da sad ja ne citiram samog sebe  :): ti si u pravu - ovo je forum o serijama, a ne o knjigama. Tema je o HBO-ovoj seriji, a ne o Martinovom romanu, sve to stoji ali moje pitanje je kako da ne poredim seriju s romanom? Nekih 7-8 godina pratim knjige i sad treba kao da "zaboravim" sve što sam pročitao.  ??? Ne može!  ;D
Druga stvar: pored onog klasičnog argumenta da je knjiga uvijek bolja (opisi, čitaš tok svijesti likova pa su ti i njihovi motivi i postupci jasniji i očigledniji), meni se i razvoj događaja u romanu više sviđa od ovoga u seriji. A svaki fan knjiga će ti reći da ovo više jedva da i ima veze sa knjigama. Možda je zanimljiva stvar upravo to; danas sam sa jednim kolegom na "Titlovima" imao raspravu na tu temu i složili smo se da i mi što pratimo roman zapravo više nemamo tri blage šta će se dalje dešavati.  ;D
I to što si u spojleru napisao za Džona stoji, ali ne znaš jedan detalj:
Spoiler for Hiden:
Trebalo bi da Džon postane lord zapovjednik Noćne straže. Iako je mlad, u romanu je on sposoban, zna procjenjivati, shvata da postoje "viši ciljevi", da je dobrobit kraljevstva iznad njegove, pa čak i iznad njegovog života, okrutan je; dobro - pravedno okrutan, ali ipak okrutan. A ovdje... Da li bi ti onakvog mrljavca koji se ne zna obrisati ispod nosa slijedio u borbi i slušao njegova naređenja?
;)
Shvataš? Nije problem u tome "što je ovaj kamen u knjizi stajao tamo, a u seriji stoji ovdje", problem je u tome što toliko deformišu suštinu događaja (i izmišljaju nove stvari) da se čovjek zapita koliko više i ima smisla da prate roman. Već rekoh - najvjerovatnije ćemo dobiti alternativnu priču.
Vidjećemo.  :)

Poređenja sa knjigama će biti dokle bude serije, što je sasvim logično s obzirom da je ovo ekranizacija, tako da vam je pomalo džabe da sad kukate na našu kuknjavu ;D Inače, probajte nas razumeti: knjiga je potpuno drugačija stvar od filma/serije, sve ono što smo čitali (neki od nas i više puta) smo doživljavali u sebi, jer dok čitaš "film" ti se sam odigrava u glavi i normalno je da se sada osećamo pogubljeno dok gledamo. Evo npr. meni više nije jasno ništa, niti sam siguran šta je drugačije i koja je radnja "prava", jer sam "Sudar kraljeva" čitao zadnji put pre 3-4 godine ako ne i više.
+1  clapp

Uvijek je tako bilo i kada ekraniziraju neki film prema knjizi ili seriji. Onima kojima to smeta puno više govori o njima i nemogučnošću prihvaćanja drugoga mišljenja. Neki tu jedva čekaju da netko popljuje seriju da bi mogli bacati "uvredljive" komentare.

Zato ću kao annorax, Johny i ostali uvijek komentirati i knjigu i seriju jer za nas koji smo čitali ne može se drugačije. Naravno, serija kao serija je jako kvalitetna, to nitko ne spori, ali uvijek je nama zanimljivo napraviti usporedbu sa knjigom  :)
« Zadnja izmjena: 17.05.2012. 04:40:24 Mulder »

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1738 : 17.05.2012. 06:51:06 »
Ja samo ne bih volio da ovdje ispadne da smo mi koji smo čitali roman protiv vas koji niste.
Možda sam zapeo za Džona malo više nego što bi trebalo, ali on mi je jedan od dražih likova, a ovdje se ne radi o tome da je "princeza u knjizi nosila plavu haljinu sa žutim tufnicama, a u seriji nosi crvenu, i to bez tufnica"; govorim o sasvim drugačijem prikazu lika.
Da pojasnim još malo (@srle i ostali koji nisu čitali knjigu):
Događaj o kojem pričamo je bitan za razvoj Džonovog lika, kao i za način na koji ga čitaoci/gledaoci doživljavaju. To je faktički bio događaj koji je konačno "od dječaka napravio muškarca".
Spoiler for Hiden:
Džon će kasnije postati zapovjednik Straže, a ovo je bio svojevrsni pokretač lanca događaja koji su vodili u tom smjeru. Postaće sposoban zapovjednik, naročito kad u igru uđu i Tuđini (bijeli hodači, Drugi, kako ih ko već zove).
Džon sreće Korina Polušaku, živu legendu u Straži, svi novi članovi se otimaju da idu u misije s njim i uče od njega (taj nadimak je dobio zato što je golom rukom uhvatio sjekiru divljanina koji je zamahnuo na njega; na toj ruci su mu ostali samo palac i kažiprst). Isti taj Korin naređuje Džonu ono što sam već objasnio iz razloga koje sam objasnio. Dakle, sve je to bila njihova "operacija", a ne slučajno zarobljavanje Džona. (Ovdje on ispade debil koji se ne zna ni orijentisati, pa ga mala navuče u zasjedu.)
S jedne strane, Džon se morao pomiriti s tim da je ubio čovjeka kojem se divi (i to mu je bilo prvo ubistvo).
S druge strane, kroz njega šibaju sumnje (da li ću uspjeti, da li sam ih obmanuo, hoće li shvatiti šta smjeram). Čak i kad ubije Mensa, Džonu nema spasa: usred neprijateljskog logora, okružen hiljadama neprijateljskih vojnika, a i svaki kralj ima svoju gardu. Dakle, Džon shvata da ide u sigurnu smrt, ali ipak shvata i da je zadatak da skine glavu Mensu Rajderu važniji od njegovog života. Mogao je ostati među divljanima (dakle, stvarno dezertirati iz Straže) i tako sačuvati glavu, ali on sebi obećava da Korinova žrtva neće biti uzaludna. Šta sve ovo govori o njemu?
A u seriji ga neka klinka/seljančica od 15-16 godina drži za kitu i voza okolo kô ovcu.  :facepalm (al' mislim stvarno  :facepalm)
Osim toga, gdje je Duh? On mu je mogao pomoći da se izvuče iz ovoga. Znamo da su jezovuci privrženi svojim gospodarima, a sjetimo se samo šta je jezovuk Roba Starka radio Lanisterima u Šaputavoj šumi.
Ne znam, možda nam stvarno pripremaju neko iznenađenje pa ovo i ispadne fino, al' nešto sam skeptičan.  ;D

Ovo sto je annorax napisao oko johna ibilo bi 5x bolja radnja nego ovo ovako sto su napravili
Nisam to napisao ja nego Martin, a ovi bilmezi iz HBO-a kasape njegovu priču.  >:(  ;D

I da ne ispadne da samo nešto zakeram, ima u seriji i finih momenata, ali to su samo momenti, nažalost. Spomenuh već ranije kako mi se svidjela lekcija koju je Sersei održala Maloprstiću, a evo, u ovoj epizodi mi je bilo zanimljivo ono
Spoiler for Hiden:
kad je Ksaro rekao "Laktaroš i šarlatan? Kraljevstva su stvarana i sa manje."  smileyNO1  ;D

Ako se serija i knjige toliko razilaze to je dobra vest za mene, jer kad počnem kupovati knjige saznaću mnogo novoga, dupla zabava  ;D
Mislim da će ti se knjige ipak više svidjeti.  smileyNO1

Još jedna zanimljivost: na jednom drugom forumu pročitah da su pogriješili što su ovako imenovali sedmu epizodu.
Spoiler for Hiden:
Džejmi nije man without honor nego man with shit for honor.
;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1739 : 17.05.2012. 09:57:11 »

Događaj o kojem pričamo je bitan za razvoj Džonovog lika, kao i za način na koji ga čitaoci/gledaoci doživljavaju. To je faktički bio događaj koji je konačno "od dječaka napravio muškarca".
Spoiler for Hiden:
Džon će kasnije postati zapovjednik Straže, a ovo je bio svojevrsni pokretač lanca događaja koji su vodili u tom smjeru. Postaće sposoban zapovjednik, naročito kad u igru uđu i Tuđini (bijeli hodači, Drugi, kako ih ko već zove).
Džon sreće Korina Polušaku, živu legendu u Straži, svi novi članovi se otimaju da idu u misije s njim i uče od njega (taj nadimak je dobio zato što je golom rukom uhvatio sjekiru divljanina koji je zamahnuo na njega; na toj ruci su mu ostali samo palac i kažiprst). Isti taj Korin naređuje Džonu ono što sam već objasnio iz razloga koje sam objasnio. Dakle, sve je to bila njihova "operacija", a ne slučajno zarobljavanje Džona. (Ovdje on ispade debil koji se ne zna ni orijentisati, pa ga mala navuče u zasjedu.)
S jedne strane, Džon se morao pomiriti s tim da je ubio čovjeka kojem se divi (i to mu je bilo prvo ubistvo).
S druge strane, kroz njega šibaju sumnje (da li ću uspjeti, da li sam ih obmanuo, hoće li shvatiti šta smjeram). Čak i kad ubije Mensa, Džonu nema spasa: usred neprijateljskog logora, okružen hiljadama neprijateljskih vojnika, a i svaki kralj ima svoju gardu. Dakle, Džon shvata da ide u sigurnu smrt, ali ipak shvata i da je zadatak da skine glavu Mensu Rajderu važniji od njegovog života. Mogao je ostati među divljanima (dakle, stvarno dezertirati iz Straže) i tako sačuvati glavu, ali on sebi obećava da Korinova žrtva neće biti uzaludna. Šta sve ovo govori o njemu?
A u seriji ga neka klinka/seljančica od 15-16 godina drži za kitu i voza okolo kô ovcu.  :facepalm (al' mislim stvarno  :facepalm)
Osim toga, gdje je Duh? On mu je mogao pomoći da se izvuče iz ovoga. Znamo da su jezovuci privrženi svojim gospodarima, a sjetimo se samo šta je jezovuk Roba Starka radio Lanisterima u Šaputavoj šumi.
Ne znam, možda nam stvarno pripremaju neko iznenađenje pa ovo i ispadne fino, al' nešto sam skeptičan.  ;D


Spoiler for Hiden:
Nisam čitao 2. knjigu, ali i meni su te scene kad ga ta divljakuša zajebava tako jadno izgledale! John nije pre toga prikazan kao glupan, a ovamo ga ova voza kako hoće... i još sam pomislio gde je jezovuk?! A onda mi palo na pamet da se možda on  namerno napravio lud da bi ga ova odvela do divljaka, da bi pokušao da ih otkrije i ubije Mensa. Ona mu je sve vreme pričala o toj njihovoj slobodi, o tome šta sve propušta, a on se kao nećkao. Moguće da će ga na tu foru primiti u divljake, ova će se kao založiti za njega, pa će onda ubiti Mensa.
Pošto sam pročitao spojlere, moram da kažem da je to u knjizi mnogo bolje urađeno, bar tako deluje... zato knjigu u ruke što pre!  :)
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!