Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764376 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1470 : 18.04.2012. 15:54:44 »
Ti ocigledno prvi put cujes za njuz.net  :facepalm

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1471 : 18.04.2012. 15:59:33 »
e sto volim kad se neko upeca strasno ahahahah rofl rofl

http://sr.wikipedia.org/wiki/Njuz.net

Offline baltam0s

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
    • Igra prestola
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1472 : 18.04.2012. 16:58:03 »
@annorax

nisam ulazio u to ko je koliko dobar vojnik:)
mislim da je velika vecina boraca sa renlijeve strane nista vise nego seljak, naoruzan nekom osnovnom opremom. na stranu sve to
Spoiler for Hiden:
renli bi zario i palio da mu se nije desila melisandrina magija:)

@captain333

tnx:)
« Zadnja izmjena: 18.04.2012. 19:05:56 baltam0s »

Offline Nesius

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1473 : 18.04.2012. 23:24:53 »
Ti ocigledno prvi put cujes za njuz.net  :facepalm
Hahahaha točno tako... Al' moram priznat da je vrhunska baza :)
e sto volim kad se neko upeca strasno ahahahah rofl rofl

http://sr.wikipedia.org/wiki/Njuz.net
Jesam, priznajem :)
Hrkljuš, do mene...  u_jeeeeeeeeee u_jeeeeeeeeee u_jeeeeeeeeee
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak!!!"
                 Grunf

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1474 : 19.04.2012. 00:15:36 »
Opet neki pretenciozni komentari kako serija ima "greske" i previse je "razvodnjena",
a sve buduci scenaristi i reziseri... :facepalm

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1475 : 19.04.2012. 03:41:55 »
Ne vidim sta je problem kritike? Moramo li svi da mislimo kao i ti?

Kazem svoje misljenje da sam ocekivao vise,
Spoiler for Hiden:
u prvoj sezoni mi je sjever iza zida izgledao strasno sa nekim zombijima, ili sta sve ne, nisi smio nosa promoliti, a sad evo vec 3 epizode lutanja jedino sto sam vidio je kako neki lik kara svoje cerke na strasnom sjeveru.
Spoiler for Hiden:
Pogledajte prve 3 epizode prve sezone i vidjecete razliku.
Spoiler for Hiden:
O strasnim zmajevima da ne pricam, spektakularni kraj prve sezone nam je donio 2 minute njihovog lutanja u prve 3 epizode, ali zato 15minuta gledamo hoce li mladjahni Baration po'ebati svog decka sa sestrom ili bez.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1476 : 19.04.2012. 08:07:20 »
U potpunosti se slažem s brkom, previše nebitnih stvari su utrpali u prve tri epizode...

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1477 : 19.04.2012. 10:39:15 »
Kako reče 'lega ovde, pa u knjigama je isti tempo. Nije Matrix u njima, pa da sad ako će se držati štiva, ne mogu ubaciti Matrix radnju na ekranizaciju. Nekom to leži nekom ne, dobro, šta sad. Ali ne treba te ni očekivati "Shoot and Run" u svakoj epizodi. Kao kad su meni ljudi rekli za Rome, jbt, šta je ovo, samo pričaju, samo se  smileysex nigde akcije.. pa nije ovo Holivudska ekranizacija T(P)roje ili 300.
iShare, noProfit


Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1478 : 19.04.2012. 13:58:20 »
Kako reče 'lega ovde, pa u knjigama je isti tempo. Nije Matrix u njima, pa da sad ako će se držati štiva, ne mogu ubaciti Matrix radnju na ekranizaciju. Nekom to leži nekom ne, dobro, šta sad. Ali ne treba te ni očekivati "Shoot and Run" u svakoj epizodi. Kao kad su meni ljudi rekli za Rome, jbt, šta je ovo, samo pričaju, samo se  smileysex nigde akcije.. pa nije ovo Holivudska ekranizacija T(P)roje ili 300.

Ma dobro to nitko ni ne očekuje, da se gleda konstantna akcija, ali po meni je pala kvaliteta u odnosu na prvu sezonu ( govorim za prve tri epizode ), očekujem rapidno dizanje kvalitete i vračanje na razinu prve sezone... priznajem da nisam čitao knjige i to je moj osobni sud, previše nepotrebnih scena, a i nebulozno dugačkih nebitnih dijaloga...

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1479 : 19.04.2012. 14:56:56 »
po meni su (osim možda nekih stvari u 2. epizodi) nastavili istim smjerom, istim tempom i istom kvalitetom...
a ako se ne varam, martinu je uvijek bilo važniji dramski aspekt i karakterizacija likova od neke puste akcije i fantasy-žanra
pa mi zato niti ne nedostaju neke epske scene borbi... naravno to se ne odnosi na

Spoiler for Hiden:

to ima da su napravili kako spada... ;D

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1480 : 19.04.2012. 20:45:52 »
Ako vam je do akcije upalite Spartacus ili nešto slično, ostavite se ovoga.

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1481 : 20.04.2012. 15:15:36 »
Da, a ovo je inace psiholoski triler.  rofl

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1482 : 20.04.2012. 21:48:19 »
zašto je bolje skidati, nego plaćati legalno :) :

http://theoatmeal.com/comics/game_of_thrones
Mrzim lopatare i limune

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1483 : 21.04.2012. 13:34:30 »
Inače sad stvarno preteruju sa menjanjem radnje
Hm.
http://winteriscoming.net/2012/04/interview-with-oona-chaplin/
http://winteriscoming.net/2012/04/episode-14-preview-garden-of-bones/
Spoiler for Hiden:
Nije 100% provjerena informacija, ali najvjerovatnije je da Džejn neće biti Vesterling, nego Lanister! Dakle, neće je prikazati kao curu koja je fakat bila zaljubljena u Roba i nije znala šta mu porodica zajedno sa Lanisterima sprema, nego kao vješticu koja je krila svoj identitet i otpočetka svjesno išla na to da obmane Roba i na kraju ga izda, a ovaj, ovca naivna kô i u knjizi, ništa nije shvatio.
U sljedećoj epizodi Maloprstić ide kod Renlija da dogovara mir, savez, šta li već...  ???
:facepalm
Ovo su dosad najveća odstupanja od knjige i pitanje je koliko će serija u stvari i nastaviti da slijedi originalnu radnju. Dobro, najvjerovatnije da će osnovni kostur zadržati ali, koliko vidim, detalji će se sve više i više razlikovati. Možda je i besmisleno da i dalje raspravljamo o razlikama između knjige i romana. Ja ću u svakom slučaju prestati.  :) Samo se nadam da se neće desiti da serija postane "alternativna priča", smatram da tolika  deformacija baš ne bi valjala.  >:(
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1484 : 21.04.2012. 14:41:12 »
A mogu da odstupaju jer imaju tu slobodu kod konzumenata ovog materijala.. Koliko je ljudi čitalo ovaj materijal.. veruj te tako je svuda u svetu i društvima.. nije to samo kod nas.. ja je ne gledam, čitam knjige.. imam na HBO u 7 dana premijeru i reprizu bar 15x, nisam ni jednom uzeo i seo da gledam.. tako imate X ljudi koje i ako imaju vremena neće da čitaju, a ekranizaciju može da gleda u narednih 5 godina i neće mu smetati što nekih stvari nema jer za njih ni ne zna, jer nije čitao knjige..
iShare, noProfit


Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1485 : 21.04.2012. 14:42:50 »
Ja i čitam i gledam, i uopšte me ne dotiče to što mjenjaju radnju.  :)

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1486 : 21.04.2012. 15:39:03 »
@Annorax, Nenad, Kapetan

Svako ima svoj ukus, ali kad su već krenuli sa maltene doslovnom ekranizacijom (prva sezona) koja je super funkcionisala, čemu sad ovo? Robova odluka
Spoiler for Hiden:
da se oženi promenila je ceo tok rata i dovela do čuvenog Crvenog venčanja, a sada mu žena odjednom postaje Lanisterka?


« Zadnja izmjena: 22.04.2012. 21:12:42 Johny »

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1487 : 21.04.2012. 19:09:09 »
Pa dobro, odstupaju od radnje. Samo sam dao neutralnu izjavu da je ovo najveće odstupanje dosad i da je pitanje koliko će izvorni događaji više imati smisla u ovom kontekstu (sa ovim twistom da je Džejn Lanisterka, pitam se koja je uopšte dalja uloga Freja?). Sad mi je sinulo da su to i pripremali: u knjigama je Rob poslao nekog Freja kao izaslanika, a ovdje imamo Lanistera.
Spoiler for Hiden:
Možda Crvene svadbe i ne bude, možda mu Lanisterka samo prereže grkljan u snu, svakako je jeftinije nego snimati sve ono oko svadbe.
Dodatan problem stvara to što Martin pola stvari kaže direktno, a za drugu polovinu dâ samo naznake i ostavi nama da izvlačimo zaključke. Recimo, svi smo zaključili da one scene sa Renlijem i Lorasom nisu izvrtanje radnje, nego samo eksplicitan prikaz onog što je u romanu zakukuljeno i zamumuljeno. Međutim, moram priznati (i izvinjavam se zbog dezinformacije) da sam se sa Stanisom i Melisandrom grdno za*ebao. Evo citata iz Plesa sa zmajevima, iz poglavlja sa njenom tačkom gledišta:
Spoiler for Hiden:
Citat:
"Dawn. Another day is given us, R’hllor be praised. The terrors of the night recede. Melisandre had spent the night in her chair by the fire, as she often did. With Stannis gone, her bed saw little use."
Za one koji ne znaju engleski, evo i prevoda:
Citat:
"Zora. Podaren nam je novi dan, slava R'Loru. Užasi se povlače. Melisandra je čitavu noć provela u stolici kraj vatre, što je često činila. Pošto je Stanis otišao, njen krevet je rijetko korišten."
(Ples sa zmajevima, dio prvi: Snovi i prah, 411. strana, Laguna.)
Jbt, u glavu mi ne ide kako mi je ovo promaklo u prvom čitanju.  u_jeeeeeeeeee A još mi je Melisandra jedan od omiljenih likova i baš mi je bilo drago što Martin konačno uključuje i njenu tačku gledišta u roman.
Ovdje, po mom mišljenju, postoje samo tri mogućnosti: ili Stanis nije onakav "moralni granit" kakvim se prikazuje (u što sumnjam), ili je pošto-poto htio sina (ipak, ako bi postao kralj, Širin je žensko i ne može biti nasljednica prijestola) pa je zanemario svoje moralne vrline (i u to sumnjam) ili ga je Melisandra omađijala i izmanipulisala, što je i najvjerovatnije. Svojstveno je to njoj:
Spoiler for Hiden:
Citat:
"Hodala je najbliže Džonu što se usuđivala, dovoljno blizu da osjeća nepovjerenje kako se širi iz njega kao crna magla. Nisam mu draga, nikada mu neću biti draga, ali će me koristiti. Neka. Melisandra je istu igru igrala i sa Stanisom Barateonom, tamo na početku."
(Citat je iz istog poglavlja, 417. strana.)
Ovako su stvari prikazali sasvim eksplicitno, pa gledaoci ne moraju razbijati glavu indicijama i insinuacijama. Meni je ljepše kao u knjizi, ali te naznake je vjerovatno teško prenijeti na film.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline bigboom

  • Novi član
  • *
  • Postova: 45
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1488 : 23.04.2012. 13:07:28 »
Po meni najbolja epizoda ove sezone za sada...
Spoiler for Hiden:
Harrenhal, Qarth...  clapp

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1489 : 23.04.2012. 14:26:31 »
Serija je iz epizode u epizodu sve bolja,sinoc sam pregledao 2 i 3 a veceras cu i  4 epizodu i radnja se pravo zakuhala napokon sam skontao ko je sa kim a ko protiv koga tako da je stvarno ovu seriju uzivanje gledati,steta samo sto nije kao one spanske sapunice pa da svaki dan izlaze epizode  rofl

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Sheenter

  • Član
  • ***
  • Postova: 502
  • Spol: Muški
  • Hodajuća reklama za D.I.N.-Duvansku industriju Niš
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1490 : 23.04.2012. 15:10:55 »
Čekam da se završi cela sezona pa ću tad da ogledam sve epizode u ovoj sezoni u jednom dahu... ;D

Offline baltam0s

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
    • Igra prestola
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1491 : 23.04.2012. 15:20:04 »
okacio sam prevod, odgovara REPACK 720p AVS. i afg verziji, ali fali onaj deo sa previously on game of thrones.

dopunjujem ga upravo, pa cu okaciti full sve.
« Zadnja izmjena: 23.04.2012. 15:29:08 baltam0s »

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1492 : 23.04.2012. 15:31:43 »
Dosta solidna epizoda, oprastamo im sto su nas ponovo zakinuli za jos jednu borbu, ali kraj epizode je meni bio uzasan.
Nisam citao knjige tako da ne znam koliko je magija zastupljena, ali ako je budu sto vise koristili definitivno ce mi smanjiti uzitak.

Offline baltam0s

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
    • Igra prestola
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1493 : 23.04.2012. 16:00:44 »
okacio sam sredjenu verziju, ona prva moze da se brise.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1494 : 23.04.2012. 16:12:27 »
U FQM verziji koju sam ja skinuo sa neta nedostaje oko 5 sekundi negdje kod 37. minute, dio nakon špice je malo pomjeren pa sam uštimao Ivanov prijevod prema toj verziji i postavio ga na stranicu....

BTW
Ivane, hvala po milijuniti put...

Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1495 : 23.04.2012. 17:02:46 »
Sta je sad ovo?
Spoiler for Hiden:
Kakakv ovo katran izadje iz ove ribe?

Offline baltam0s

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
    • Igra prestola
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1496 : 23.04.2012. 17:03:17 »
Dosta solidna epizoda, oprastamo im sto su nas ponovo zakinuli za jos jednu borbu, ali kraj epizode je meni bio uzasan.
Nisam citao knjige tako da ne znam koliko je magija zastupljena, ali ako je budu sto vise koristili definitivno ce mi smanjiti uzitak.

pa... bice je u ovoj meri, tako reci na kasicicu... nije kao u hari poteru, ali je zastupljena:)

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1497 : 23.04.2012. 17:04:37 »
Dosta solidna epizoda, oprastamo im sto su nas ponovo zakinuli za jos jednu borbu, ali kraj epizode je meni bio uzasan.
Nisam citao knjige tako da ne znam koliko je magija zastupljena, ali ako je budu sto vise koristili definitivno ce mi smanjiti uzitak.

Nije mi jasno zašto gledaš fantasy ako ti smeta magija ???

Igra prijestolja je fantasy žanr i definitvno ima premalo magije, čudesa i sličnog za imalo standardnog poklonika no Martin to nadoknađuje prilično zanimljivim zapletima.

Izgleda da se ovo gleda samo zato što postoji hype , a onda bi jedan htio ulične trke, drugi Cylonce, treći CSI.

Alo narode! Ovo je serija po literarnom predlošku koja ga se prilično dobro drži. Predložak spada u žanr fantasike!
U direktnoj realizaciji serije je autor predloška. Nitko, baš nitko, osim autora ne zna što on sam misli i kako bi nešto trebalo  biti realizirano uzevši u obzir zakonitost drugog medija (knjiga prema TV).
Uz to, ne postoji autor koji nakon vremenskog odmaka ne bi nešto izmijenio u svom djelu.

Ili pročitajte predložak kako bi dobili blagi dojam što vas očekuje ili prestanite zagađivati temu netematskim postovima.
(tipa "ja ne znam ništa, nisam čitao, neću čitati no mislim da bi Tyrion trebao imati rep i rog na čelu, a Davos je android")

May the Plasma be with you!

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1498 : 23.04.2012. 17:13:35 »
Sta je sad ovo?
Spoiler for Hiden:
Kakakv ovo katran izadje iz ove ribe?

Smoke monster iz Losta. Sad smo videli kako je nastao.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1499 : 23.04.2012. 17:57:42 »
Dosta solidna epizoda, oprastamo im sto su nas ponovo zakinuli za jos jednu borbu, ali kraj epizode je meni bio uzasan.
Nisam citao knjige tako da ne znam koliko je magija zastupljena, ali ako je budu sto vise koristili definitivno ce mi smanjiti uzitak.

Nije mi jasno zašto gledaš fantasy ako ti smeta magija ???

Igra prijestolja je fantasy žanr i definitvno ima premalo magije, čudesa i sličnog za imalo standardnog poklonika no Martin to nadoknađuje prilično zanimljivim zapletima.

Izgleda da se ovo gleda samo zato što postoji hype , a onda bi jedan htio ulične trke, drugi Cylonce, treći CSI.

Alo narode! Ovo je serija po literarnom predlošku koja ga se prilično dobro drži. Predložak spada u žanr fantasike!
U direktnoj realizaciji serije je autor predloška. Nitko, baš nitko, osim autora ne zna što on sam misli i kako bi nešto trebalo  biti realizirano uzevši u obzir zakonitost drugog medija (knjiga prema TV).
Uz to, ne postoji autor koji nakon vremenskog odmaka ne bi nešto izmijenio u svom djelu.

Ili pročitajte predložak kako bi dobili blagi dojam što vas očekuje ili prestanite zagađivati temu netematskim postovima.
(tipa "ja ne znam ništa, nisam čitao, neću čitati no mislim da bi Tyrion trebao imati rep i rog na čelu, a Davos je android")
Sve si rekao  smileyNO1