Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764388 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1320 : 03.04.2012. 21:01:42 »
Samo da pitam da li ce se raditi prevod za ovaj webrp sto je vec izasao 2 epizoda ili ce se cekati regularno ponedjeljak, cisto da znam dal da skidam ovo cudo sad ili ne.

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1321 : 03.04.2012. 21:06:00 »
bit će i to čudo...

Offline baltam0s

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
    • Igra prestola
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1322 : 03.04.2012. 21:47:49 »
evo, pa da nekako dostignemo deset:)

bah, imam problem. kada deni prica, ubacivao sam linije... medjutim, posto sam radio asap izdanje, koje je u mp4. formatu, nece sw da mi otvori film kako treba, pa imam problema sa sredjivanjem tih linija. neki hint?
« Zadnja izmjena: 03.04.2012. 21:52:20 baltam0s »

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1323 : 03.04.2012. 21:55:27 »
Pogledaj temu o SW-u, pod Tutorijalima. Pomenuto je... pa bar jedno osamdeset puta. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline baltam0s

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
    • Igra prestola
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1324 : 03.04.2012. 21:58:28 »
citam upravo:)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1325 : 03.04.2012. 22:00:50 »
Game of Thrones S02E01 720p HDTV x264 Core2HD veličina je vrlo bitna, sa ovim su mu jebali kevu, epizoda je velika 8,26 giga. Kaže NFO Bit Rate: 18.4 Mbps
iShare, noProfit


Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1326 : 03.04.2012. 22:07:44 »
Asha/Yara ( :no-no)

"...tanka i dugonoga, crne kose, kratko podrezane, vjetrom oprljena lica, jakih sigurnih ruku, bodeža o pojasu"

mislim, nisam neka cjepidlaka, ali WTF?!  podup




Offline baltam0s

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
    • Igra prestola
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1327 : 03.04.2012. 22:35:43 »
to je da ljudi ne bi mesali sa oshom... to im je razlog. neshvatljivo mi je...

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1328 : 03.04.2012. 22:43:27 »
Ja upravo odgledah drugu epizodu i blago sam popiz#$o na onu scenu
Spoiler for Hiden:
jebač#$e između Stanisa i Melisandre. Jbt, do kada oni misle ovako kasapiti priču, ima li ovim glupostima kraja...  u_jeeeeeeeeee
I ja ću sutra lagano početi sa prevođenjem; prevešću do nedjelje naveče, pa kačim u ponedjeljak rujnom zorom  ;D, čim prvi pijetlovi zapjevaju  ;D (kad izađe "regularna" epizoda). Za strpljive...
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1329 : 04.04.2012. 00:47:11 »
jedino nije preveden ovaj dothrakijski (morat ću platiti satove), ali ne vjerujem da je nešto prevažno za radnju... ;D

epizoda dobra, par scena super prenešene iz knjiga (Arya/Gendry, Tyrion/svi, Theon/mala ispod palube), razočaran Ashom/Yarom,
nemam pojma koji k. Ross/Ros/Roz još uvijek krade po pet minuta u svakoj epizodi... grrrr
od novih likova Jaqen, Balon i Gilly super pogođeni, nisam zamišljao Davosa da se toliko smijulji, Melisandre tak-tak,
a što ste tiče kraja, nije mi jasno što misle postići osim nekakvog cliffhangera za novu epizodu... :ne-zna

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1330 : 04.04.2012. 01:17:52 »
I tako, namestim se ja lepo da pogledam i ovu drugu epizodu. Kad ono, sinhronizovana. Poljski valjda.  A sa cinjenicom da mi je net brz kao brze pruge Srbije ima da potraje skidanje verzije koja nije unistena. I stvarno mi nije jasno  zasto pojedine zemlje  imaju problema sa titlom. Sta fali istima? Tesko im da citaju?

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1331 : 04.04.2012. 01:21:53 »
Poljske sinhronizacije.... rofl Jedan tip čita dijaloge svih likova, a obično zvuči kao mrtvo puhalo. Grozno. ;D

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1332 : 04.04.2012. 02:37:14 »
I tako, namestim se ja lepo da pogledam i ovu drugu epizodu. Kad ono, sinhronizovana. Poljski valjda.  A sa cinjenicom da mi je net brz kao brze pruge Srbije ima da potraje skidanje verzije koja nije unistena. I stvarno mi nije jasno  zasto pojedine zemlje  imaju problema sa titlom. Sta fali istima? Tesko im da citaju?
Pojedine zemlje štite svoj jezik od uticaja drugog jezika, a taj drugi je engleski. Čitali bi oni, samo tako, ali država ne da. Što kod nas nije slučaj, pričam za Srbiju. Primera X. Gost jutranjeg programa na javnom servisu evropske Srbije, čovek koji se bavi advertising om, znamo ja, ti, još jedan deo ljudi, a koliki deo ljudi će blenuti na tu reč, tvoji starci, moji starci.. čime se bavite, bavim se merchandiser ingom, koliko se ta reč čuje u narodu ovde, u medijima.. i ti ubodeš da skineš epizodu serije koja je raširena na kao kuga na mreži, ne možeš se zajebati i ne može da je nema, ti skineš poljaka. Oni jesu divlji malo sa tom sihronizacijom, ne izbacuju originalni audio, već preko njega lepe svoj poljski, kao i rusi blesavi, jedan priča i za mamu i tatu, batu i seku.. i to nema menjanja glasa, tonaliteta.. sve je u jednom tonalitetu i raspoloženju, a i jebe se njima kakav je, kad su dan noć pjani i drveni, ko da razlikuju kako je ovo čitao i rekao, bitno je da priča nešto i da čuju na maternjem jeziku i dobro je..
iShare, noProfit


Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1333 : 04.04.2012. 03:34:16 »
Daj brate pola epizode prodje na nebitne likove, a Deneris je u ove dve epizode bila jedva dva minuta u kadru.
Ko ce sad da ceka desetak dana na novu epizode, nadam se da ce ponovo pustiti neki web_rip za trecu epizodu.
« Zadnja izmjena: 04.04.2012. 03:54:54 Master_Chief »

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1334 : 04.04.2012. 04:16:36 »
Ja ne znam za vas, ali totalno se pogubim u ovim kraljevstvima, ko je ko, ko za koga, ko protiv koga ccc, jos davno gledao prvu sezonu   rofl

Da ukratko to ponovim, a neka neko potvrdi jel otprilike to to:


Spoiler for Hiden:
Znaci kralj je bio zmajev(Ary...nesto), pa ga srusio kralj (Barion ili kako vec) koji je bio u prvom serijalu, a koji je ozenjen sa lanisterovom kcerkom, pa nakon njegove smrti ostalih 7 kraljevstva se bore za prevlast koju su preuzeli Lanisterovi(odnosno ko fol barionovi jofrej, koji je usvtari lanister). Zmajevi hoce opet na prijesto, brat od kralja Barion hoce isto(kako se zovu ti, gvozdeni jel?), Lanisterovi su tu, ovi sa Sjevera hoce da se otcijepe za sebe, sad se pojavljuju i ovi vatrenogvozdeni 'bem li ga kako se vec zovu cijeg sina je Stark odgajao, ko su ostala kraljevstva, jos 2 fale? A na sve to i preko zida se organizuju ljudi za nekog svog divljackog kralja  rofl . Aj koga ne mrzi da napise sva kraljevstva tu

Spoiler for Hiden:
Ono sto nikako ne mogu da pohvatim ili se ne sjecam, otkud ovima sa Zida ideja da idu na sjever istrazuju, ustvari sta oni istrazuju, zar se nije pricalo u prvom serijalu da su tamo divljaci uostalom vidjeli smo nisi smio nosa promolitt neki zombiji te pojedu, a sada ispade pola ljudi zivi sa one strane Zida, znaci to mi je totalno nejasno. Ako je neko procitao knjigu moze odgovor i na pp.  ;D

Sve u svemu dobra epizoda, a serijal za sad drzi kvalitet prvog.  :majstore
« Zadnja izmjena: 04.04.2012. 04:18:49 brko »

Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1335 : 04.04.2012. 08:32:51 »
Ivane, hvala na prevodu. Super epizoda. Inace kpec je skroz kul lik. Malo me u faci i po intelektu podceca na Hugh Laurie - Dr Housa  :)

Jos jedna stvar. Krenuo sam da citam prvi deo knjige. Stigao sam do neke 60 i neke strane. Knjiga je super.
I kroz knjigu sam provalio da su mi neke stvari gledajuci seriju promakle ili su mi prosle ne zapazeno.
Npr
Spoiler for Hiden:
Ono socivo koje su starkovi dobili u noci kada ih je kralj posetio.
Takodje i mrtav jezovuk, proboden sa jelenjim rogom. Tek sam u knjizi provalio simboliku tog dogadjaja. Da je jelen simbol Barbetona a jezovuk simbol Starkovih. Najezio sam se kada sam to skapirao clapp
Svaka cast na seriji i knjizi.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1336 : 04.04.2012. 14:34:00 »
Ja upravo odgledah drugu epizodu i blago sam popiz#$o na onu scenu
Spoiler for Hiden:
jebač#$e između Stanisa i Melisandre. Jbt, do kada oni misle ovako kasapiti priču, ima li ovim glupostima kraja...  u_jeeeeeeeeee
I ja ću sutra lagano početi sa prevođenjem; prevešću do nedjelje naveče, pa kačim u ponedjeljak rujnom zorom  ;D, čim prvi pijetlovi zapjevaju  ;D (kad izađe "regularna" epizoda). Za strpljive...

Spoiler for Hiden:

Zašto je to kasapljenje priče? To je sasvim logična stvar. To u knjizi nigdje nije napisano (makar ovo koliko sam ja pročitao), nije napisano jer ne postoje njihova poglavlja pa da pože biti, a logično je da to stave jer ona njega i jeste zavela.


Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1337 : 04.04.2012. 15:24:53 »
Spoiler for Hiden:
ona njega i jeste zavela.

Spoiler for Hiden:
Mentalno, druže, ali ne i fizički. Bar koliko sam ja shvatio priču. Pazi, Melisandra je cijeli svoj život posvetila pobjedi svog boga (R'Lora) nad bogom leda, zime i mraka i samo manipuliše ljudima na načine koji vode prema tom cilju. A Stanis...  :facepalm Onakav rigidan, hladan, bezosjećajan, samo gleda na prava i dužnosti, svi se šale da i kad je legao sa svojom ženom u krevet da napravi Širin, da je samo "škrgutao zubima" i "izvršavao bračne dužnosti"  ;D. Možeš li zamisliti njega u nekom "vrtlogu strasti"?

Cijela ta priča je zapravo samo HBO-ovo ubacivanje seksa i senzacionalizma u cilju osvajanja publike. Generalno nemam čak ni nešto puno protiv toga, ali u ovom kontekstu imam osjećaj da deformišu priču, a to mi se nije svidjelo (niti je prvi put; sjeti se prve sezone).
Dobro, možda sam reagovao ishitreno i na prvu. Kao što sam i tokom prve sezone rekao, ovo je dodatna zabava (pored prevođenja) - uočavanje sitnica po kojima se serija razlikuje od romana (globalnu radnju već znamo napamet  :)).
« Zadnja izmjena: 04.04.2012. 15:28:03 annorax »
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1338 : 04.04.2012. 15:33:36 »
Shvatam šta hoćeš da kažeš. Ali jbg, ovo se pravi i za publiku koja nije čitala knjige, a njih je više nego onih koji jesu čitali. A plus tu je i Martin koji učestvuje u pravljenju serije tako da se on vjerovatno složio sa tim promjenama.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1339 : 04.04.2012. 15:36:22 »
Gledam ja ovo pažljivo.

Nakon dve epizode druge sezone moram da pitam. Ne čini li se vama da za TV seriju ovde ima previše likova?
Čovek mora da bude Robert Altman da bi se uspešno izborio s manjim mnoštvom likova od ovog ovde.

Dobro to izgleda, oni Grejdžojevi (?) sa Iron Islands pa Stanis i oni oko njega. Ali pazite koliko novih likova samo oko Stanisa: prvo on pa Crvenokosa sveštenica (?), Liam Kaningem (Davos ?) i njegov sin pa još i napaljeni pirat. Koliko vremena na ekranu će svaki od tih da dobije i koliko će kvalitetno ono da bude?

Videćemo.
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1340 : 04.04.2012. 15:36:39 »
@Captain333:
Da, da, samo sam komentarisao, ništa drugo.
A i još tokom prve sezone smo uočili da su napravili puno "kompromisa" zbog love (bilo da zarade senzacijama, bilo da uštede na budžetu - izostanak one Tirionove bitke je i dalje nož u srcu fanova  ;D).

@Khevenhiler:
Pa dobro si uočio: "za seriju". U knjizi ih je još sto puta više. Ali ovo se ipak vrti oko glavnih; Davos jeste važan (i zanimljiv) lik i u knjizi, a Melisandra samo dobija na važnosti (u zadnjoj knjizi smo dobili čak i jedno poglavlje iz njene tačke gledišta); o njenoj "zanimljivosti" da i ne govorim.  ;D
« Zadnja izmjena: 04.04.2012. 15:40:00 annorax »
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline baltam0s

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
    • Igra prestola
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1341 : 04.04.2012. 15:53:43 »
okacio sam za asap i immerse izdanja, da se nadje.


Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1342 : 04.04.2012. 16:12:35 »
Hvala za drugu epizodu Ivane. smileyNO1

Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1343 : 04.04.2012. 17:24:38 »
Ljudi, kakva je ovo fora sa drugom epizodom??

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1344 : 04.04.2012. 17:28:57 »
Koja fora? Šta ti nije jasno?
iShare, noProfit


Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1345 : 04.04.2012. 19:09:30 »
Pa zar ne izlaze epizode na svakih 7 dana?? Ovo nesto procurelo?

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1346 : 04.04.2012. 20:08:47 »
Ma da, mi smo ovde sa foruma potpisivali neku vrstu, pa, može se reći peticije. Da nam puste još jednu epizodu. Jer dugo smo ga šiljili, bez nove sezone i onda kad je izašlo, tih 50 i kusur minuta je ništa za toliki post koji je iza nas. Pa su ljudi izašli u susret, podelili su tu druguepizodu, ali pod uslovom da ne smemo da pišemo na drugim forumima kako smo dobili tu drugu epizodu. Jer bi onda svi tako krenuli i sve bi razjebali. Ovako, mi smo, došli do dovoljno potpisa, dobar dan, dobar dan, evo potpisa, il može za nas još jedna epizoda. HBO rekao, nije problem ali morate  :-X od ostalih. Tako da molim tebe i sve ostale koji pomisle da pišu na drugim forumima o ovome, uzmi u obzir, da će im odmah, čak šta, momentalno i fundamentalno doći na vrata predstavnik AKTE, SIPE, FBI, HBO USA/Latin/Adria i na kraju dežurna ekipa sa PO.  ;D
iShare, noProfit


Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1347 : 04.04.2012. 20:47:29 »
@Khevenhiler - Da se samo nadovežem. Ova serija/knjiga (u daljem tekstu delo) skoro da i nema sporednih likova. Interesantna je činjenica da je ovo delo nastalo iz pera jednog pisca serija. Martin je pisao serije ali je ostao bez posla jer su njegovi scenariji bili budžetski prezahtevni... Dobro je da je ovo uzela kablovska da radi, jer nju nije briga za prosečnog Džoa.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1348 : 04.04.2012. 22:07:51 »
Ma da, mi smo ovde sa foruma potpisivali neku vrstu, pa, može se reći peticije. Da nam puste još jednu epizodu. Jer dugo smo ga šiljili, bez nove sezone i onda kad je izašlo, tih 50 i kusur minuta je ništa za toliki post koji je iza nas. Pa su ljudi izašli u susret, podelili su tu druguepizodu, ali pod uslovom da ne smemo da pišemo na drugim forumima kako smo dobili tu drugu epizodu. Jer bi onda svi tako krenuli i sve bi razjebali. Ovako, mi smo, došli do dovoljno potpisa, dobar dan, dobar dan, evo potpisa, il može za nas još jedna epizoda. HBO rekao, nije problem ali morate  :-X od ostalih. Tako da molim tebe i sve ostale koji pomisle da pišu na drugim forumima o ovome, uzmi u obzir, da će im odmah, čak šta, momentalno i fundamentalno doći na vrata predstavnik AKTE, SIPE, FBI, HBO USA/Latin/Adria i na kraju dežurna ekipa sa PO.  ;D
smileyNO1
Pogledah ovu epizodu br2. Super je. Sada mora da cekam skoro 2 nedelje do sledece... Jbg. Imam knjigu, pa cu nju da citam :)

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1349 : 04.04.2012. 22:49:03 »
Spoiler for Hiden:
Mentalno, druže, ali ne i fizički. Bar koliko sam ja shvatio priču. Pazi, Melisandra je cijeli svoj život posvetila pobjedi svog boga (R'Lora) nad bogom leda, zime i mraka i samo manipuliše ljudima na načine koji vode prema tom cilju. A Stanis...  :facepalm Onakav rigidan, hladan, bezosjećajan, samo gleda na prava i dužnosti, svi se šale da i kad je legao sa svojom ženom u krevet da napravi Širin, da je samo "škrgutao zubima" i "izvršavao bračne dužnosti"  ;D . Možeš li zamisliti njega u nekom "vrtlogu strasti"?

Cijela ta priča je zapravo samo HBO-ovo ubacivanje seksa i senzacionalizma u cilju osvajanja publike.

Ista stvar kao i sa Renlijem i Vitezom od Cveća u prvoj sezoni, kao i sa nečim bitnim što je Maloprstić objašnjavao dok su njegove radnice učile kako da zadovolje svoje mušterije. Dobro ovo drugo je i moglo da se izdrži, ali ono brijanje...