Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764385 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #870 : 07.07.2011. 16:24:16 »
Hehe... Ovaj naš prevodilac navodno krati prevod, taj vaš ga izgleda produžuje. ;D
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline maxi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #871 : 07.07.2011. 17:43:22 »
U postu piše da je prijevod cca 15% veći od originala.
Zasad neprovjereno, vidjet ćemo kad izađe. I dalje je najvažnija informacija da izlazi krajem mjeseca.  :)

Sigurno je riječ o većem fontu slova u hrvatskom prijevodu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #872 : 07.07.2011. 21:07:36 »
Jedan lep tekst izašao pre dva dana u Novosadskom "Dnevniku" za ovu seriju i pitanje dal' čitati knjige ili treba gledati seriju..
Eto dole u privitku RAR sa skeniranom stranom iz novina.
iShare, noProfit


Offline baltam0s

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
    • Igra prestola
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #873 : 08.07.2011. 11:55:56 »

devica od oporja, brijena:)

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #874 : 08.07.2011. 12:02:46 »
?? Pa nije hr prijevod baš toliko veći da ne stane sve u jednu??  ???

pa zar 2x 170kn nije bolje od 1x170kn?  ;)

Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #875 : 08.07.2011. 12:12:57 »
Duplo bolje, ako mogu da primetim.  8)

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #876 : 08.07.2011. 13:16:06 »
Da, na Algoritam.hr na predbilježbama piše da prvi dio knjige dolazi  26.7. Neeeeee!  :o

Offline baltam0s

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
    • Igra prestola
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #877 : 08.07.2011. 13:33:22 »
izgleda da su Ashu Grejdzoj preimenovali u Jaru Grejdzoj:/

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #878 : 08.07.2011. 22:32:07 »
Našao sam povoljno da kupim prvu knjigu, e sad, ne znam da li bi pazario i čitao tokom ljeta na moru zbog toga što sam pogledao 1 sezonu serije, šta vi mislite ?  :)

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #879 : 08.07.2011. 22:51:33 »
Kao prvo nikada ne moze neka serija da zameni knjigu, jer ne mogu sve oni iz knjige da prebace na seriju, jednostavno onda bi prva sezona bila mnogo duza po broju epizoda i po minutima trajanja. Ovako kada citas knjigu ti sam stvaras sliku o onome sto je pisac napisao a ti pretvaras u svoj mali film u glavi kako bi sta izgledalo.

A drugo koliko treba biti jadan pa na moru poneti knjigu i tamo je citati? Na moru sto se radi je se kupas preko dana a nocu juris ribe, izlazis u diskoteke upoznajes se sa mestom u koje si dosao a ne citati knjigu onda bolje nemoj ni da ides na more kada knjigu mozes i kuci da citas. A knjigu ako hoces vec da citas onda je lepo ostavi za zimu pa je citaj kada je napolju hladno!

A sto se tice same serije malo sam je pogledao i nije lose ali jbg ja sam od onih koji ce sacekati kraj snimanja (znam da cu se nacekati) pa onda pogledati sve natenane a pre toga cu pokusati da nabavim knjige (imam u pdf) ali mi nekako vise sa koricama odgovaraju pa cu prvo to procitati pa tek onda pogledati seriju pa na kraju uporedjivati sta je pisac hteo da kaze sa knjigom i sta je reditelj hteo da prikaze u seriji od cele serije knjiga.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #880 : 08.07.2011. 22:56:54 »
Kao prvo nikada ne moze neka serija da zameni knjigu, jer ne mogu sve oni iz knjige da prebace na seriju, jednostavno onda bi prva sezona bila mnogo duza po broju epizoda i po minutima trajanja. Ovako kada citas knjigu ti sam stvaras sliku o onome sto je pisac napisao a ti pretvaras u svoj mali film u glavi kako bi sta izgledalo.

Hvala na objašnjenju.

Citat:
A drugo koliko treba biti jadan pa na moru poneti knjigu i tamo je citati? Na moru sto se radi je se kupas preko dana a nocu juris ribe, izlazis u diskoteke upoznajes se sa mestom u koje si dosao a ne citati knjigu onda bolje nemoj ni da ides na more kada knjigu mozes i kuci da citas. A knjigu ako hoces vec da citas onda je lepo ostavi za zimu pa je citaj kada je napolju hladno!

Naravno kako ti kažeš.  ;)  Nemoj da pišeš ako ne znaš o čemu se radi (a ne znaš), jer nisi upoznat sa situacijom u kojoj se nalazim. Cheers.  ;)

Offline baltam0s

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
    • Igra prestola
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #881 : 09.07.2011. 00:24:00 »
i ne samo to, nego sama pomisao da si jadan ako nosis knjigu na more.:s

uvek za knjigu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #882 : 09.07.2011. 00:36:51 »
A drugo koliko treba biti jadan pa na moru poneti knjigu i tamo je citati? Na moru sto se radi je se kupas preko dana a nocu juris ribe, izlazis u diskoteke upoznajes se sa mestom u koje si dosao a ne citati knjigu onda bolje nemoj ni da ides na more kada knjigu mozes i kuci da citas. A knjigu ako hoces vec da citas onda je lepo ostavi za zimu pa je citaj kada je napolju hladno!
Sve se može kad se hoće, tako i čitati knjigu na moru i uživati. inače, malo mi je tvoj komentar jadan, nemoj zamjeriti, samo iznosim mišljenje isto kao i ti  ;)

@Šubi, samo čitaj, knjiga je bolja makar je i serija odlična. Vjeruj mi da kada počneš čitati knjigu, da nećeš moći stati koliko je to dobro ;D i onda ćeš htjet drugu, treću, četvrtu i onda ćeš čekat špetu kao što sad ja čekam  ;D

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #883 : 09.07.2011. 00:48:31 »
A drugo koliko treba biti jadan pa na moru poneti knjigu i tamo je citati? Na moru sto se radi je se kupas preko dana a nocu juris ribe, izlazis u diskoteke upoznajes se sa mestom u koje si dosao a ne citati knjigu onda bolje nemoj ni da ides na more kada knjigu mozes i kuci da citas. A knjigu ako hoces vec da citas onda je lepo ostavi za zimu pa je citaj kada je napolju hladno!

Pusti coveka na miru, sto je jadan ako cita ? Uostalom sto rece Mulder, nadje se vremena za sve, samo ako se lepo organizuje... Ako nista drugo, moze da cita do mora i natrag...
« Zadnja izmjena: 09.07.2011. 02:36:55 Maddox »

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #884 : 09.07.2011. 01:33:33 »
Ne smeta mi njegov komentar, takav je, kakav je,  već mi smeta to što nimalo nije upućen u moju situaciju, komentariše iako nema pojma i govori mi da sam jadan, nećemo se tako igrati ;)

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #885 : 09.07.2011. 10:47:16 »
Donekle se slažem sa kornjačom. Na moru si nekih 10-20 dana, i te dane bi trebao da iskoristiš da se provodiš, kupaš, sprcaš nešto ako si u mogućnosti itd. Da se izduvaš od posla, učenja, fakulteta, interneta... Za čitanje knjiga imaš ostalih 350 dana u godini.
« Zadnja izmjena: 09.07.2011. 10:51:06 Posthuman »
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #886 : 09.07.2011. 11:05:54 »
Citam i ne verujem, sta koga bole uvce kako neko provodi svoje slobodno vreme? Neko voli da ode na odmor i da se 7, 10, 20 dana kupa i luduje, napija, neko ide na odmor da odmara i uziva u lepom vremenu i dobroj knjizi, dobrom drustvu, neko samo da se kupa, sunca i spava, etc, etc...

Napisati da je necije ponasanje jadno zato sto hoce da ode na more i cita je izuzetno primitivno i zatucano. Da ponovim, sta koga bole uvo kako ce neko da provede svoj odmor.

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #887 : 09.07.2011. 12:40:17 »
Zalazimo debelo u off ali ajde da kazem jos ovo!!!

Zamisli sedis na plazi i citas knjigu i to koju knjigu naucno fantastiku a pored tebe prolaze bruka ribe u topicima i sta ce one da pomisle?

Ali ako nekome to predstavlja zadovoljsto da plati letovanje a onda na isto ne privede nista, tek po koji put se brcne u moru onda bolje da je otisao na planinu pa uzivao u svezem vazduhu i miru a na moru da imas mira to nikako nije moguce pogotovo sada u sezoni.

Mozda Subi ce tamo da radi pa ce provesti izvesno duze vreme pa da u medju vremenu kada mu prvih desetak dana dosada da juri ribe po plazi i da se kupa pa onda uzme knjigu da cita u vecernjim casovima pa jos nekako moze da se svati ali ako placas more i bices odredjeno vreme onda to nikao nije konbinacija koja treba da se iskoristi na moru.

Ili sto kaze Maddox da citas knjigu do mora i posle u povratku.

Sve u svemu Subi lepo se provedi i uzivaj u knjizi ma koji bio tvoj razlog! Moje misljenje je moje misljenje a ti nemoj da te to previse uzbudjava oko ovoga sto sam ja napisao!

I jos nesto izvini ako sam te mozda kojim slucajem uvredio.
« Zadnja izmjena: 10.07.2011. 02:24:43 KornjacaNS »

Offline Diesel986

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1634
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #888 : 09.07.2011. 12:43:17 »
Ajde više zajebite radnju, pretjerali ste ga.
"We ride together, We die together, Bad Boys for life!"

Offline alexru

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #889 : 09.07.2011. 14:55:48 »
Kako ide redosled knjiga? Nesto me vuce da pocnem da citam. Ne mogu cekati sledecu godinu i novu sezonu.  :mjuza

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #890 : 09.07.2011. 16:53:52 »
„Pesma leda i vatre“ (A Song of Ice and Fire)

   1. „Igra prestola“ (A Game of Thrones) (1996)
   2. „Sudar kraljeva“ (A Clash of Kings) (1998)
   3. „Oluja mačeva“ (A Storm of Swords) (2000)

          (I) „Čelik i Sneg“ (Steel and Snow)
          (II) „Krv i Zlato“ (Blood and Gold)

   4. „Gozba za vrane“ (A Feast for Crows) (2005)
   5. „Ples sa zmajevima“ (A Dance with Dragons) (2011)
 
   Trebale bi biti još dve:
   6. „Vetrovi Zime“ (The Winds of Winter)
   7. „San o proleću“ (A Dream of Spring) (a prvobitno planirani naslov je bio „Vreme za vukove“ A Time for Wolves)
« Zadnja izmjena: 09.07.2011. 16:55:28 djdusko »

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #891 : 09.07.2011. 20:02:04 »
Jedan lep tekst izašao pre dva dana u Novosadskom "Dnevniku" za ovu seriju i pitanje dal' čitati knjige ili treba gledati seriju..
Eto dole u privitku RAR sa skeniranom stranom iz novina.

Odličan tekst

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #892 : 09.07.2011. 21:39:23 »
Odlična serija. Pogledao sam je u jednom dahu i šteta što ovako dugo treba čekati nastavak. To znači da će biti čitanja epske fantastike ove jeseni :-D

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #893 : 09.07.2011. 21:41:19 »
Odlična serija. Pogledao sam je u jednom dahu i šteta što ovako dugo treba čekati nastavak. To znači da će biti čitanja epske fantastike ove jeseni :-D

 clapp clapp clapp

Offline passenger

  • Prevoditelj extra
  • Regularni forumaš
  • *****
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #894 : 10.07.2011. 19:52:50 »
Nisam još počeo gledati seriju iako mi već duže stoji na hardu (valjda da se ne razočaram nakon davno pročitanih knjiga) pa me zanima da li serija slijedi radnju knjiga i da li ova prva sezona prati samo "Igru prijestolja" ili je već krenula i na drugu knjigu?
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #895 : 10.07.2011. 23:20:30 »
ne, samo prva knjiga

nema mogućnosti da se razočaraš, izrazito kvalitetna ekranizacija


May the Plasma be with you!

Offline Kjara

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 290
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #896 : 11.07.2011. 13:39:40 »
serija mi se dopada i krecem da citam serijal od pocetka... :-*

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #897 : 11.07.2011. 15:03:57 »
Nisam još počeo gledati seriju iako mi već duže stoji na hardu (valjda da se ne razočaram nakon davno pročitanih knjiga) pa me zanima da li serija slijedi radnju knjiga i da li ova prva sezona prati samo "Igru prijestolja" ili je već krenula i na drugu knjigu?

Jedna od zadnjih scena zadnje epizode - Arya kreće na sjever - to je iz druge knjige. Čisto statistički.  ;)

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #898 : 11.07.2011. 22:13:59 »
evo taman na vrijeme završio četvrtu knjigu...:) mogu samo reći da su me oduševile/razbjesnile/izdeprimirale jednako kao i prvi put s tim da četvrtu kao da nisam ni čitao, sve mi je bilo novo.. samo se nadam da neće biti štrajka scenarista, smaka svijeta 2012, pada gledanosti i slično jer nas očekuju neke stvarno super stvari i par meni omiljenih likova... ;D

i neka martin samo proba opet čekati 5 godina na novu knjigu... ima da ga nema...

Offline baltam0s

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
    • Igra prestola
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #899 : 11.07.2011. 22:24:25 »
verovatno hoce, nekako mu je u par navrata to bila praksa:/ na dobru stranu ide to sto je neka poglavlja preneo u sesti deo... Pitanje je koliko....
Doduse, on do kraja godine verovatno nece pocinjati nista da pise, ima na milion strana da promovise knjigu i slicno.