Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764386 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #630 : 13.06.2011. 17:42:04 »
Sad idem da gledam 9, btw. nadam se da će u 10 biti veliki pokolj  ;D

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #631 : 13.06.2011. 19:44:33 »
Na koju bitku mislite kad kažete da su je izbacili? Tirionovu?

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #632 : 13.06.2011. 21:39:40 »
Na koju bitku mislite kad kažete da su je izbacili? Tirionovu?

Spoiler for Hiden:
Da, msm, ja sam očekivao malo svježe krvi, kad ono ništa. Ali kraj je bio  :o Taman sam očekivao pomilovanje, pa da bude u 10, kad ono mali krelac Joffrey Baratheon reče da ga ubiju  ruskirulet

U svakom slučaju, veoma dobra epizoda, to je jedini minus. Ali držim fige za 10, vjerovatno će biti i najbolja  :)

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #633 : 13.06.2011. 23:01:47 »
ivane jel ti ovo jedina epizoda sa tuznim smajlijem na kraju prevoda?
hvala na prevodu, nisam mogao da verujem sta ce se desiti nisam citao knjige
Spoiler for Hiden:
kako bih preklao ovog malog supka
« Zadnja izmjena: 13.06.2011. 23:04:03 stefan87 »

Offline baltam0s

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
    • Igra prestola
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #634 : 13.06.2011. 23:11:41 »
ivane jel ti ovo jedina epizoda sa tuznim smajlijem na kraju prevoda?
hvala na prevodu, nisam mogao da verujem sta ce se desiti nisam citao knjige
Spoiler for Hiden:
kako bih preklao ovog malog supka


hahahha, i ivan je stavio tuzni smajli?:D
i ja sam, totalno nepovezano:D

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #635 : 13.06.2011. 23:19:05 »
ivane jel ti ovo jedina epizoda sa tuznim smajlijem na kraju prevoda?
hvala na prevodu, nisam mogao da verujem sta ce se desiti nisam citao knjige
Spoiler for Hiden:
kako bih preklao ovog malog supka


hahahha, i ivan je stavio tuzni smajli?:D
i ja sam, totalno nepovezano:D
ivan stavi na kraj svakog prevoda smajli ;) nebitno koja serija.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #636 : 13.06.2011. 23:20:37 »
ljudi odakle da skinem seriju ??? :o

Sa interneta.

All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #637 : 14.06.2011. 04:34:24 »
Jeboteeeeeee koja epizoda zamalo na kraju epizode da mi srce iskoci...treba ce mi jedno 7 dana da se oporavim do finalne epizode.
Nadam se da ce se sezona zavrsiti kao u stilu spartaka we will kill them all........

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #638 : 14.06.2011. 06:32:37 »
mislim da je plačko išao i u Unitu kad je poginuo Hector, ali moram provjerit... ;D
a ako ova serija dobije par sezona, bit će ih puno..:)

Offline Pogrebnik

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #639 : 14.06.2011. 08:17:24 »
kako iritantna serija. 40 minuta od 45 prodje u nicemu i onda svaku epizodu zadnjih 5 minuta bude zanimljivo. pa kad vec ima 10 epizoda mora od prve do zadnje minute biti zanimljivo. cjela sezona prodje ono dva mačevanja i pricanje od bitkama.
pa volim kad serija ima dobru pricu, ali daj malo borbi, malo te magije koja se stalno vidi, ali nevidi. daj nesto. i kako ce sada zavrsiti 10 epizoda?!? naravno nista nece biti zavrseno i cekaj godinu dana na iducu sezonu.

serija mi se svidja, ali je jako iritantna i mislim da je vise uopce necu gledati skroz dok cjeli serijal nebude gotov. jer nema mi gore kad u zadnjih 5 minuta se sve dogadja pa ti cekaj ili tjedan dana ili godinu dana. uzas.

Offline maximus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 224
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #640 : 14.06.2011. 11:12:25 »
Spoiler for Hiden:
taman sam se nadao da će proći jedna epizoda bez da vidim Cersei i onog kvazi kralja od njenog sina, ali ipak nisu bili milostivi prema meni i nadam se da će im netko nabit glavu na kolac, pa makar i u zadnjoj epizodi zadnje sezone, uživat ću u tome...
slažem se, definitivno najbolja epizoda dosad
Doći će i taj dan, odjebat će narkoman, bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet Dinamo!
BVB09- Echte Liebe

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #641 : 14.06.2011. 11:30:50 »
Spoiler for Hiden:
taman sam se nadao da će proći jedna epizoda bez da vidim Cersei i onog kvazi kralja od njenog sina, ali ipak nisu bili milostivi prema meni i nadam se da će im netko nabit glavu na kolac, pa makar i u zadnjoj epizodi zadnje sezone, uživat ću u tome...

Ja bih tu Cersei prvo nabio na nešto drugo.  :)
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #642 : 14.06.2011. 13:13:00 »
Mada je glumica kud i kamo ljepša ko Sarah Connor. Ili u 300.

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #643 : 14.06.2011. 15:22:26 »
Spoiler for Hiden:
I ladno su preskočili kompletnu bitku.  :o
Shame on you, HBO.
Spoiler for Hiden:
Budžet GoT prve sezone je 50M$, za što u Holywoodu više ne možeš snimiti ni običnu komediju. Ja bitke nisam ni očekivao.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #644 : 14.06.2011. 17:11:07 »
Zna li neko zbog čega ne mogu da skinem 8. epizodu sa nijednog torenta?
Samo to neće, ostalo hoće.  ???

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #645 : 14.06.2011. 17:55:35 »
Probaj ovdje LINK POBRISAN a imaš još dole dosta linkova pa pokušavaj, a ako ti neće onda malo pogledaj po kompu da nisi slučajno pobrisao neke važne stvari koje ti trebaju da možeš skidati sa neta ili pokušaj skinut neki film pa da vidiš hoće li ti se skidati. Ako je ovo zadnje, e onda nemam pojma...


Bez piratstva, molim. Takve stvari idu preko privatnih poruka.
« Zadnja izmjena: 14.06.2011. 19:45:42 King Eric »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #646 : 14.06.2011. 19:43:24 »
@Mulder
Briši taj p2p izvor što si nakačio u svom postu, dok nije stuff intervenisao.

Jel' još jedna epizoda pa onda kraj sezone?
Ja sam stao na epizodi 4 i rekao sam sebi kad se to sve ispuca, bićeš na GO, onda u komadu sve sašit, pa onda nadamo se na Jesen doći do neke pladže pa onda još jednom pogledat u pravom formatu.
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #647 : 14.06.2011. 19:57:40 »
Sorry na linku, zaboravih na to  u_jeeeeeeeeee

Offline DzonGoti

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #648 : 14.06.2011. 20:01:02 »
Odlicna epizoda samo sam se malo razocarao
Spoiler for Hiden:
sto bitku nisu prikazali.
« Zadnja izmjena: 14.06.2011. 20:09:02 King Eric »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #649 : 14.06.2011. 20:42:36 »
Bože.. nisam jedno 20 dana ušao u temu i sad kad sam vraćao stranice kakvih sve postova ovde ima..
Član Pogrebnik addict Jack-a(bez leda i kole) zakuca ovde post kako ovde nema motherfucker Matriksa u seriji uz podršku Jack-a..
@Angriff
Koliko ti je trebalo da napišeš onaj post, mislim vremenski, a koncepciju verujem da si pripremao kao tvorci The Wire-a.
Pa daj, stari, gde ti živiš, sa kojih ti prostora dolaziš, pa nije ovo Skandinavija, pa ovo su prostori u kojem bez obzira u kojoj državi živimo posle raspada, u kojima je ceo sistem iščašen, al u pravom smislu te reči.. e sad bez uvrede(pošto se ovde ljudi jako uvređuju, ne znam zašto), i da je to tačno kao što si napisao, ja vidim nešto drugo, lepše od tog pljuvanja ko je prevodio, kako je prevodio, dal je dodao nešto, dal nije dodao(mislim na knjigu).. svoje vremeno je TLN radio skeč
Spoiler for Hiden:
i sad imamo situaciju koju ne želi da ima nijedno društvo u svetu a to je da ljudi ne čitaju knjige i koliko ovde nas čita knjige i sad koliko je nas počelo ovde zbog ove serije da čita knjigu, ima u planu da čita knjigu, hoće da dođe do knjige bez obzira što je to mrtva Laguna objavila i što je neki mrtvak radio prevod i što nema veze sa prevođenjem ali ne mogu ljudi kupit knjigu jer skupa je(nikad nije skupa), nema gde da je kupi, ja živim u najboljoj opštini u Srbiji(rekli u Dnevniku 2, više puta naglasili), i da sad hoću nastavak knjige moram u BG/NS jer nemam gde kupit knjigu... A recimo da nisam čitao knjigu, da sam počeo gledat seriju kao ovde masa nas bez čitanja knjige i čekao kraj sezone i da leto potrošim čitajući te knjige.. i onda naletim na tvoj post koji eto pročitam i onda se zapitam zašto bih davao pare za nešto što je falično, što mi neće pomoći, gledaću seriju još jednom.. ne moram tako da razmišljam al opet.. ja vidm drugu stranu medalje a to je da se knjige čitaju i ova serija je javno izmamila potražnju knjigu i potreba da se čitaju.. sinoć me lik pita u birtiji, daj stari ako može knjiga na čitanje čim pogledam serijal, vraćam čim pročitam.. čovek je sinoć čekao premijeru na HBO-u pa tek onda došao u birtiju, a u selu Slava(što bi rekli u mom rodnom Kirvaj), u birtji nije bilo stolice slobodne pre Dnevnika.. znači ima pomaka u društvu i želje za čitanjem a samo zahvaljujući ovoj seriji, reklami, dobrim ljudima koji rade prevode ove serije..
Ajd da sad ne preterujem sa pisanjem ovog posta jer ako ovo bude pročitalo 7 ljudi i ja ću bit sretan..
Hvala vam na mestu i vremenu za ovo moje izlaganje.. nemoj te šta zamerit..  ;)
iShare, noProfit


Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #650 : 14.06.2011. 20:58:47 »
Fala baltam0se  clapp
krbo s obzirom da voliš uvode, imaš ga na Game.of.Thrones.S01E09.720p.HDTV.CRF.x264-IMMERSE
Ne znam da li, ko i ja, prvi put čuješ za CRF. Evo u spoilu objašnjenje šta je.
Spoiler for Hiden:
CRF? What is it good for? Absolutely everything!

Unlike  XviD  that  has  no real constant rate factor unless you are doing  full
first  pass  only  the  x264 codec offers us a great option called CRF. What  it
means  is  constant quality throughout an encode based on CRF value. You are  no
longer  limited  by some vague bitrate restriction you let the codec decide  for
you what bitrate is needed without size restrictions. If your source is full  on
action,  grainy etc it will get a higher bitrate, if it's a dark action-free  it
will get less. No more obscenely large files for sources that don't need it,  no
more  shit  quality  cause  the  source  didn't  compress  but  did   meet   the
bitrate/target  size. Does anyone really still archives on cdrs/dvdrs? not  many
I would bet so who cares about DVDR/x sizes? If anything with CRF you'd be  able
to  fit  even  more  eps into your DVD5 cause shows like Grey's Anatomy,  House,
In Treatment etc DO NOT need 1120mb sizes but far less.

Other  benefits?  sure, right now every live from air x264 group finds the  most
cunning ways to pre faster, so the bare minimum within allowed settings is used,
with CRF that can finally change. Settings can be upped, release sizes will  fit
the show and not some random bitrate setting. win win.

A bit about CRF:

https://trac.handbrake.fr/wiki/CRFGuide

Constant  Rate  Factor  will compress different frames by different amounts.  It
does this by taking motion into account. The eye perceives more detail in  still
objects  than  when  they're in motion. Because of this, a video compressor  can
apply more compression (drop more detail) when things are moving, and apply less
compression (retain more detail) when things are still. Subjectively, the  video
will  seem  to  have higher quality. If you were a computer, you would look at a
CRF  encoding  and  say it was lower quality than the CQP copy. And it would be.
But  if  you're  a  human being, subjectively, the CRF copy will look better. It
least  compresses  the parts you see the most, and most compresses the parts you
see  the  least. When you use a constant rate factor, it varies the QP slightly.
When  a  scene has a lot of action and motion, it will raise the QP (compressing
more).  This  is because your eye will be distracted by everything going on, and
won't  have  the image on screen for enough time to see the heavier compression.
When  a frame doesn't have a lot of motion, it will lower the QP, compressing it
less.  This is because your eye will have more time to look at the image, so you
want  it  to  be  as  much  like the source as possible. When you use CRF you're
saying  "use  whatever  bitrate  is  necessary  to  preserve  this much detail."

mislim da sam neki dan proučavao CRF encoding, nisam skinuo tu verziju no mogao bih
provjeriti teoretske tvrdnje.

no zabrinjava me ako tu postoji uvod zašto ovi CTU/Orenji medonje to režu.

To je bitna stvar epizode, ne gledaju svi jednu za drugom.
May the Plasma be with you!

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #651 : 14.06.2011. 21:04:32 »


Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #653 : 14.06.2011. 21:51:08 »
nenade, svaka čast za post.
Vjeruj mi da sam ja ovaj njegov post čitao u trenutku kada mi je FedEx donio sve ostale knjige (prvu sam imao i pročitao prije serije). Zamisli, dolaze mi knjige a čitam da ne valja prevod. Izvalio sam 50€ za to, i nimalo mi nije žao.
Čitam post i ne mogu da vjerujem koji izliv mržnje prema nekom čovjeku koji je prevodio knjigu.
Ja nisam neki stručnjak da dajem adekvatnu ocjenu ali meni je prevod knjige odličan. Te sitnice tipa Tivin umjesto Tajvin su besmislene.
Što se tiče izbacivanja nekih poglavlja, pa ni to mu ne zamjeram, možda nas je čovjek čak spasio nekih glupih scena, recimo meni su Sansina poglavlja uglavnom dosadna, da je Bogdo pola nje izbacio, nebi nas oštetio.
« Zadnja izmjena: 14.06.2011. 22:00:05 Captain333 »

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #654 : 14.06.2011. 22:04:05 »
Tek sam veceras stigla da pogledam epizodu...predobra je, definitivno jedna od najboljih do sad iz serijala.Samo cekam da odgledam finale pa da se bacim na citanje knjige. :D
Hvala puno na prevodu. smileyNO1

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
De gustibus non est disputandum.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #656 : 14.06.2011. 22:30:39 »
 :o ajde barem nije ništ ozbiljno, ali vidi se da je čovjek sav svoj. Ne živi kao nikakva zvijezda već normalno ide u birtiju na pivu, to se cijeni  :) živio nam Bean  clapp

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #657 : 14.06.2011. 22:35:19 »
Naravno, k'o normalan svet, u kafanu ;D
De gustibus non est disputandum.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #658 : 14.06.2011. 22:40:48 »
Sad sam totalno u stilu GoT-a  ;D

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #659 : 15.06.2011. 00:06:05 »
Te sitnice tipa Tivin umjesto Tajvin su besmislene.
Jesu ako se ne misliš ozbiljno baviti prevođenjem ili ako ne želiš transkribovati imena. U suprotnom... Osim toga, ja sam bacio akcenat da se mogao malo više potruditi oko toga, jer je imao načina da sazna kako se izgovaraju.

Što se tiče izbacivanja nekih poglavlja, pa ni to mu ne zamjeram, možda nas je čovjek čak spasio nekih glupih scena, recimo meni su Sansina poglavlja uglavnom dosadna, da je Bogdo pola nje izbacio, nebi nas oštetio.
Stvar ukusa. Ali, bilo nešto dosadno tebi, meni, Marku ili Janku, taj tip je plaćen za to što radi i morao bi se ponašati profesionalno.

A u vezi epizode, čini li se još nekome
Spoiler for Hiden:
da Drogo, tj. glumac pretjeruje u govoru dubokim glasom? Zvuči kao frontmen death metal benda  ;D
Spoiler for Hiden:
Pa šta? Ne diraj mi metal!  ;D
Tja... Ozbiljno, mislim da mu ova uloga i ne leži nešto posebno. Mnogo mi je bolji bio u Atlantisu, mada je i tamo glumio popriličnu sirovinu. A danas poslijepodne sam odgledao par trejlera za Konana i čini mi se da se tu pokazao bolje nego kal Drogo.  ;D

To je ne samo neprofesionalno, nego smrtni grijeh za prevoditelja :o
Njegova je obveza da original prenese vjerno i ne smije ga ni u kojem slučaju editirati po svojoj volji! To vrijedi za sve vrste tekstova, za književnost, za stručne tekstove, za titlove, za usmeno prevođenje. Ekvivalent Prvoj zapovijedi iz Star Treka :D, najsvetija zapovijed.
smileyNO1 Ko je on da odlučuje šta je zanimljivo a šta dosadno, šta je bitno za radnju a šta nebitno... Mislim  u_jeeeeeeeeee

Zanimljivo, postoji bend Nocternity u kojem je gitarist sa pseudonimom Khal Drogo  ;D
Nikad čuo, ali evo bacam se na kupovinu  ;D pa ću vidjeti... Thx za info.  smileyNO1
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie