Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 764384 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #270 : 20.04.2011. 13:49:33 »
 :)

inače dobar odabir scena  ;D
May the Plasma be with you!

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #271 : 20.04.2011. 21:17:58 »
Nemam pojma (skoro) o čemu vas dvojica pričate, ali slike mi nisu mrske ;-)

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #272 : 20.04.2011. 21:45:57 »
Jel moze jos neko da prevede :)

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #273 : 20.04.2011. 21:47:54 »
pitaj Tyriona :)
May the Plasma be with you!

Offline Legolas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 179
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #274 : 20.04.2011. 21:55:57 »
Je li postoji jos neki specijal osim onog "Inside Game of Thrones" od 11 min??

Jer sam nesto cini mi se citao, a i vidio sam da postoje i eng titlovi za "Inside..." ali po njima traje specijal 25 minuta..?!
We are not born to be, we only become!!

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #275 : 20.04.2011. 22:18:26 »
Dobra prva epizoda.
Ne kontam baš najbolje seriju, ali to će se, nadam se, vremenom popuniti.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #276 : 20.04.2011. 22:24:44 »
Dobra prva epizoda.
Ne kontam baš najbolje seriju, ali to će se, nadam se, vremenom popuniti.

Dobro bi bilo da pročitaš negdje opis likova, ni ja nisam čitao knjigu ali sam sve ukapirao  :)

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #277 : 20.04.2011. 22:50:00 »
Htio bih krenuti čitati knjige ali kada sam ukucao na laguni Pesme leda i vatre, izašlo mi je 6 nastavaka, kojim se redom čitaju ?

http://www.laguna.rs/index.php?m=naslovi&zanr=37

Offline baltam0s

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
    • Igra prestola
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #278 : 20.04.2011. 22:55:06 »
Igra prestola, Sudar kraljeva, Oluja maceva(Celik i sneg, pa Krv i zlato), Gozba za vrane.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #279 : 21.04.2011. 09:50:32 »
Igra prestola, Sudar kraljeva, Oluja maceva(Celik i sneg, pa Krv i zlato), Gozba za vrane.
  Hvala :)

Offline Pogrebnik

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #280 : 21.04.2011. 12:21:07 »
pitanje za vas koji ste citali knjigu. sad sam si skinio sa neta pa me zanima nesto sam citao da ima 800 strana? dali je to cijeli serijal ili? jer ovo recimo igra prijestolja sto sam ja skinio ima 286 strana (dobro tko zna kako je ovo pisano, ali svejedno). pa ako mi netko moze reci koliko recimo igra prijestolja ima strana? ili koja je zadnja recenica recimo. :) pa da suporedim. hvala. inace vidio sam da je netko pitao zasto audio books. imam ja jedan primjer. ja recimo se volim voziti biciklom dosta (recimo par sati), a onda nestignem taj dan i citati knjigu. pa sam jednom si neku knjigu skinio audio i slusao dok sam se vozio. meni super stvar, ali mora biti tisina jer u protivnom naravno nista se necuje. hvala na pomoci.

Offline Valdano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
  • Let's shake some dust!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #281 : 21.04.2011. 12:46:35 »
Prva knjiga, barem lagunino izdanje ima oko 650 stranica, a poslednje poglavlja je POV Deneris. Nemam knjige kod sebe pa ne mogu da ti kazes nista detaljnije, ali nadam se da ti ovo pomaze. :)

While we're living, the dreams we have as children fade away...

Offline Nestor

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 175
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #282 : 21.04.2011. 12:53:00 »
Prva knjiga, barem lagunino izdanje ima oko 650 stranica, a poslednje poglavlja je POV Deneris. Nemam knjige kod sebe pa ne mogu da ti kazes nista detaljnije, ali nadam se da ti ovo pomaze. :)
Spoiler for Hiden:
Crnom zmaju kulja dim iz celjusti, druga dva se pridruzuju i noc ozivi od pesme zmajeva.
BTW, Deneris mi je potpuno neomiljen lik, valjda zato sto se razvija u najmocniju figuru. Vidi se da joj je Martin namenio presto.  cry1
Four things can't be recovered:
the stone...after the throw, the occasion...after the loss,
the time...after it's gone & the word...after it's said.

Offline Pogrebnik

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #283 : 21.04.2011. 12:55:11 »
hm. pa izgleda da je tako. nepise tocno tako recenica, ali potpuno je isto znacenje.

hvala na informacijama procitat cu onda ja to jer nemogu cekati ostale nastavke.

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #284 : 21.04.2011. 12:56:42 »
Daj,

Ni finale Losta nije imalo ovoliko poruka koliko ima ova jebena prva epizoda.
114 prevoda. E, sačekaču 268 prevod.
Svi su kao čitali knjigu... čitali ste moj...

Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline baltam0s

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
    • Igra prestola
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #285 : 21.04.2011. 13:18:23 »
finale losta je bilo djubre za razliku od ovoga:)

625 strana u Laguninom izdanju, a druga knjiga je jos duza, i onda ostale progresivno imaju i vise stranica... Deluje kao da si skinuo prepricanu verziju:/
ja bih ti preporucio da pronadjes normalnu, jer zaista vredi. Martin ne samo sto je stvorio odlicnu pricu, uverljiv svet, vec je i majstor izrazavanja. Usudio bih se da kazem da je laksi i lepsi za citanje od Tolkina.

I ne vidim sta je lose u tome sto ima dosta prevoda. Izbor je veci, samim tim i konkurencija(ako mogu tako da nazovem) sto vodi do kvalitetnijih prevoda.

Nestore:)
Spoiler for Hiden:
Uh, meni se mnogo dopada njen sam razvoj lika, od jedne male mucenice, koja se udala za boga i batinu, do likuse sa tri zmaja koja ide i jebe mame:)
Ne znam koliko si citao spojlere oko nove knjige na netu, ali ako jesi, slobodno nastavi da citas dalje:)
Spoiler for Hiden:
naime, ogromna vecina veruje da je Dzon sin Lijene i Regara, sto ga uz sve sto je do sada uradio, cini ultimejt bajom:D
s jedne strane, ako je to tacno, on je spoj leda i vatra, a ima i teorija da je on nedov sin sa ne znam kim, i da predstavlja led, a deni vatru, pa ce njih dvoje da budu mamojebaci zajedno:)
i da, jedva cekam da arja nauci sta treba da nauci i da dodje u vesteros, da vidim kako ce redom jedan po jedan ostali da padaju:D

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #286 : 21.04.2011. 13:20:51 »
jer ovo recimo igra prijestolja sto sam ja skinio ima 286 strana
povečaj font i eto više strana  ;D ;D

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #287 : 21.04.2011. 13:40:44 »
Ni ja ne razumem čemu ovoliki hajp posle samo jedne epizode koja ruku na srce i nije nešto. Produkcija je u nekim scenama prilično jadna (npr. kada se mali Brendon pentra po zidinama vidi se da je u pitanju platno, a ima još primera) kao da je u pitanju neki fantasy TV film sa Hallmarka. Ne znam još kako će ispasti scene borbi, ali po ovome iz prve epizode već vidim da će najverovatnije biti gomila close-up scena i trzanja kamere kako bi se stvorila neka napetost, gde nećeš moći da vidiš ko tu koga roka. Klasika za tv produkciju.

Ako se već pravi ovakva fantasy serija po tako velikoj knjizi onda produkcija mora da bude top notch, ne mora baš kao u Lord Of The Rings ali neki nivo mora da postoji. Naravno serija ima i pozitivnih strana, ali ovakve stvari mi strašno bodu oči.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #288 : 21.04.2011. 13:43:39 »
Svaka čast Martinu ali Tolkin rula  ;D ;D

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #289 : 21.04.2011. 14:01:02 »
Ni ja ne razumem čemu ovoliki hajp posle samo jedne epizode koja ruku na srce i nije nešto. Produkcija je u nekim scenama prilično jadna (npr. kada se mali Brendon pentra po zidinama vidi se da je u pitanju platno, a ima još primera) kao da je u pitanju neki fantasy TV film sa Hallmarka. Ne znam još kako će ispasti scene borbi, ali po ovome iz prve epizode već vidim da će najverovatnije biti gomila close-up scena i trzanja kamere kako bi se stvorila neka napetost, gde nećeš moći da vidiš ko tu koga roka. Klasika za tv produkciju.
Ako se već pravi ovakva fantasy serija po tako velikoj knjizi onda produkcija mora da bude top notch, ne mora baš kao u Lord Of The Rings ali neki nivo mora da postoji. Naravno serija ima i pozitivnih strana, ali ovakve stvari mi strašno bodu oči.
Produkcija u nekim scenama jadna? Nisi upravu nikako. Scene sa Brenom uopšte nisu loše. Po meni je produkcija u cijeloj epizodi više nego dobra.

I da, ako ikoja serija treba imati dosta strana na temi i dosta napravljenih prevoda, onda je to ova.  ;)

p.s. Jesi li čitao knjigu?

Svaka čast Martinu ali Tolkin rula  ;D ;D

Jesi li pročitao obojicu?

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #290 : 21.04.2011. 14:07:15 »
Subjektivna je stvar da li ti se sviđa serija ili ne, ali reći da je produkcija jadna  u_jeeeeeeeeee u_jeeeeeeeeee

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #291 : 21.04.2011. 14:14:48 »
Ni ja ne razumem čemu ovoliki hajp posle samo jedne epizode koja ruku na srce i nije nešto. Produkcija je u nekim scenama prilično jadna (npr. kada se mali Brendon pentra po zidinama vidi se da je u pitanju platno, a ima još primera) kao da je u pitanju neki fantasy TV film sa Hallmarka. Ne znam još kako će ispasti scene borbi, ali po ovome iz prve epizode već vidim da će najverovatnije biti gomila close-up scena i trzanja kamere kako bi se stvorila neka napetost, gde nećeš moći da vidiš ko tu koga roka. Klasika za tv produkciju.
Ako se već pravi ovakva fantasy serija po tako velikoj knjizi onda produkcija mora da bude top notch, ne mora baš kao u Lord Of The Rings ali neki nivo mora da postoji. Naravno serija ima i pozitivnih strana, ali ovakve stvari mi strašno bodu oči.
Produkcija u nekim scenama jadna? Nisi upravu nikako. Scene sa Brenom uopšte nisu loše. Po meni je produkcija u cijeloj epizodi više nego dobra.

Očigledno imamo drugačije kriterijume, ova serija za razliku od velike većine ima pristojan budžet, ali opet kažem za ovakav tip serije nedovaljan (s obzirom kako široku tematiku obrađuje). Scene na zidinama sa Brendonom deluju skroz fejk i tu ne može niko da me ubedi drugačije. Tebi je to dobro urađeno, meni nije, ukusi su različiti.
Neću da se ovo sada pretvori u neku diskusiju kako ćeš ti mene ubeđivati kako je produkcija dobra, a ja tebe obrnuto. Izneo sam svoje mišljenje, ti svoje, i to je to.

Nisam čitao knjigu.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #292 : 21.04.2011. 14:27:43 »
Hvala svima na prevodima, dobro će da bude ovo. :)

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #293 : 21.04.2011. 15:16:53 »
Ni ja ne razumem čemu ovoliki hajp posle samo jedne epizode koja ruku na srce i nije nešto. Produkcija je u nekim scenama prilično jadna (npr. kada se mali Brendon pentra po zidinama vidi se da je u pitanju platno, a ima još primera) kao da je u pitanju neki fantasy TV film sa Hallmarka. Ne znam još kako će ispasti scene borbi, ali po ovome iz prve epizode već vidim da će najverovatnije biti gomila close-up scena i trzanja kamere kako bi se stvorila neka napetost, gde nećeš moći da vidiš ko tu koga roka. Klasika za tv produkciju.
Ako se već pravi ovakva fantasy serija po tako velikoj knjizi onda produkcija mora da bude top notch, ne mora baš kao u Lord Of The Rings ali neki nivo mora da postoji. Naravno serija ima i pozitivnih strana, ali ovakve stvari mi strašno bodu oči.
Produkcija u nekim scenama jadna? Nisi upravu nikako. Scene sa Brenom uopšte nisu loše. Po meni je produkcija u cijeloj epizodi više nego dobra.

I da, ako ikoja serija treba imati dosta strana na temi i dosta napravljenih prevoda, onda je to ova.  ;)

p.s. Jesi li čitao knjigu?

Svaka čast Martinu ali Tolkin rula  ;D ;D

Jesi li pročitao obojicu?

Nisam mislio na knjigu nego na seriju/film.
Da, Tolkina sam pročitao i to po nekoliko puta, a Martina nisam tako da ne mogu da sudim o njegovom djelu, ali definitivno bolje odrađen LOTR od GoT.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #294 : 21.04.2011. 15:25:40 »
Mislim da je rano da možeš da ocjeniš šta je bolje urađeno. Ne kažem da nije ali sačekat ćemo. Nisi imao mnogo šta da vidiš u prvoj epizodi. Kad malo bolje razmislim, da li je uopšte uporedivo LOTR filmovi i ova serija?

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #295 : 21.04.2011. 15:29:31 »
Mislim da je rano da možeš da ocjeniš šta je bolje urađeno. Ne kažem da nije ali sačekat ćemo. Nisi imao mnogo šta da vidiš u prvoj epizodi. Kad malo bolje razmislim, da li je uopšte uporedivo LOTR filmovi i ova serija?

Zašto ih uopšte treba porediti? Ne vidim razlog, a sviđa mi se oboje.

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #296 : 21.04.2011. 15:44:58 »
Slazem se sa gospodinom Posthuman.Lici mi pre na neku istorijsku seriju ,poput Tudorsa ,sa malim primesama nadprirodnog.I za te pare ,izgleda prosecno sasvim , sa sve onim seljackim odorama sto imaju na sebi .Videcemo dalje ... To je samo moj licni prvi utisak

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #297 : 21.04.2011. 15:46:09 »
Mislim da je rano da možeš da ocjeniš šta je bolje urađeno. Ne kažem da nije ali sačekat ćemo. Nisi imao mnogo šta da vidiš u prvoj epizodi. Kad malo bolje razmislim, da li je uopšte uporedivo LOTR filmovi i ova serija?

Ja nisam rekao da je loša, daleko od toga ali mi je LOTR prirastao za srce i to niko ne može da promijeni  ;)

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #298 : 21.04.2011. 16:21:00 »
Heller,
Pa to hoću i da kažem. Ja takođe volim LOTR triologiju, planiram knjige pročitati kad ove Martinove završim. Ova priča mi se baš sviđa u ovih 400 strana što sam pročitao a vjerujem da će kasnije još bolje da bude.
Red dragon,
Pa ko ti osporava LOTR? :) I meni je prirastao za srce, 2 godine igram LOTR Online :)
Ali to sve ne znači da ovo ne može biti odlično.

A vi koji kažete da je produkcija loša, ako je ovo loše, šta je dobro, pokažite?

Offline Doggy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #299 : 21.04.2011. 17:29:38 »
zanima me dal se isplati gledat Inside game of thrones, nakon kaj sam pogledal prvu epizodu? jer je u mkv-u pa nemogu ubacit titlove da ko covjek gledam na tv-u, a na kompu mi se bas i neda gledat...

edit: ja zabrijal da to malo duze traje, kad ono, jedva 12 minut, lol
« Zadnja izmjena: 21.04.2011. 18:26:39 Doggy »