Autor Tema: ZF filmovi 2014.  (Posjeta: 3236 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
ZF filmovi 2014.
« : 03.01.2014. 17:34:07 »
18. 1.
Young Ones - SF - U budućnosti teško je doći do vode. Mladić pokušava da preživi i spase svoju porodicu. Izdvajam film samo zbog Ele Fening.

24. 1.
I, Frankenstein - SF - Frankenštajnova kreatura nađe se usred totalnog viševekovnog rata dve grupe besmrtika. Napraviše i od "Frenkija" akcionog heroja... ccc...

12. 2.
RoboCop - SF - Nova verzija dobrog starog filma. Po najavi radnje sve izgleda isto kao u originalu. Biće da je ovo još jedna nepotrebna obrada nekog sasvim dobrog i poznatog filma. Ni poznati glumci ne ulivaju mi poverenje jer su Piter Viler i Nensi Alen bili sasvim dobri kao Robokap i policajac Luis.

28. 2.
Welcome to Yesterday - SF, triler - Grupa omladinaca otkrije tajni nacrt vremeplova, naprave jedan ali stvari se otmu kontroli. Nepoznati glumci, štura najava... ko zna šta će od ovoga ispasti.

21. 3.
Divergent - SF, ljubavni - U distopijskoj budućnosti društvo je podeljeno na pet grupa, po vrlinama. Mladi moraju da odaberu kojoj će pripadati. Šta se dešava kada mlada Beatrisa shvati da ne pripada nijednoj i da mora da čuva svoju tajnu jer kazna za otpadnike je smrt...

4. 4.
Captain America: The Winter Soldier - SF - Pa opet nastavak... Kapetan Amerika, zarobljen u sadašnjosti, pokušava da da svoj doprinos modernim bitkama, ovaj put protiv opasnosti iz prošlosti - sovjetskog agenta Zimskog Vojnika.

18. 4.
Transcendence - SF, akcija, drama - Smrtno bolestan naučnik učita svoje telo u računar i tako dobija moći izvan najluđih snova. Uskoro postane nepobediv. Džoni Dep, Kejt Mara, Morgan Frimen i još dobrih glumaca u filmu tako izanđale radnje...

2. 5.
The Amazing Spider-Man 2 - SF - Novi Spajdermen mora da se izbori sa gomilom superzloća koje na njega šalje kompanija Oskorp.

16. 5.
Godzilla - SF - Stvarno ne znam šta više može da se iscedi od ovog matorog guštera??? Za sada nema najave radnje do već poznatog: radioaktivno čudovište razbija sve na šta naiđe...

23. 5.
X-Men: Days of Future Past - SF - Idemo dalje, Iks ljudi! "Vučko" mora u prošlost kako bi sprečio događaje koji dovode do propasti i ljudi i mutanata. Budući hit, verovatno.

30. 5.
Maleficent - fantazi - Poznata priča o "Uspavanoj lepotici" iz ugla zle Grdane, o tome kako je postala zla i tvrda srca što je dovelo do toga da baci kletvu na mladu princezu Auroru. Anđa Džoli, Ela Fening i 200 miliona dolara pokušaće da naprave hit i zarade gomilu para.

6. 6.
Edge of Tomorrow - SF, akcija - Vojnik u ratu protiv vanzemaljaca upada u vremensku petlju tokom koje stalno ponavlja poslednji dan borbe. Svaki put postaje sve veštiji borac. Tom Kruz i Emili Blant od poznatih.

13. 6.
How to Train Your Dragon 2 - animirani - Nastavak simpatičnog filma. Odvija se posle pet godina od ujedinjenja zmajeva i Vikinga. Zajedno istražuju svet i pronađu tajnovitu pećinu u kojoj žive divlji zmajevi sa misterioznim Jahačem. Dvojica prijatelja moraće da se bore za svoja uverenja i sačuvaju mir.

19. 6.
Left Behind - SF - Mala grupa preživi iznenadan nestanak miliona ljudi. Svet pada u haos a oni se trude da prežive. Samo Nikolas Kejdž i Lea Tompson čine mi film potencionalno zanimljivim. Budžet samo 15 miliona dolara.

27. 6.
Transformers: Age of Extinction - SF - Još jedan nastavak... Mehaničar sa svojom kćerkom otkriva nešto što dovodi nazad Autobote i Deseptikone, koji ih, uz paranoičnog vladinog zvaničnika, jure...

11. 7.
Dawn of the Planet of the Apes - SF - Nastavak priče o "Planeti majmuna". Ljudi koji su preživeli majmunsku kugu započnu rat do istrebljenja sa Cezarovom vojskom genetički izmenjenih majmuna. Obe strane žele da svojoj vrsti obezbede prevlast i vladaju Zemljom. Ako bude dobar kao prethodni vredeće ga gledati.

18. 7.
Jupiter Ascending - SF, avantura - U svemiru u kom su ljudi pri dnu evolucione lestvice kraljica svemira želi da ubije siromašnu devojku jer samo njeno postojanje predstavlja pretnju kraljičinoj vladavini. Devojka Jupiter Džons, uprkos predviđanjima o sjajnoj budućnosti, u surovoj stvarnosti radi kao "baba-sera" stalno se trudeći da preživi niz pogrešnih odluka. Tek dolazak bivšeg svemirskog vojnika na Zemlju otkriva da Jupiter u sebi nosi nešto izuzetno važno... Gomila poznatih glumaca (Mila Kunis, Čaning Tejtum, Šon Bin...) u filmu bate i seke Vašovski. Cenim da će ovo biti pokušaj plitke akcione brzo-zaradi-pa-zaboravi letnje zabave.

1. 8.
Guardians of the Galaxy (Čuvari galaksije) - SF, avantura - Po najavi, vrrrrlo originalno (kad bi se zezali) - pilot mlaznjaka izgubi se u svemiru i tamo negde, gde se već izgubio pa našao, mora da ujedini kojekakve vanzemaljace u jedinicu koja može da pobedi napasti iz kosmosa. I ovde ima poznatih glumaca, Vin Dizel daje glas, Zoi Saldana, Benisio Deltoro i još pokoji igraju "uživo".

8. 8.
Teenage Mutant Ninja Turtles - SF, akcija, komedija - Molim? Ovo još postoji??? :P Mutiranje nindža kornjače ponovo je pojavljuju, ovaj put da spasu Zemlju od invazije vanzemaljaca. Izgleda da je Megan Foks glavni adut ovog filma?

15. 8.
The Giver - SF, drama - U naizgled idealnom društvu bez ratova, bola, patnje... mladića odaberu da od jednog starca nauči šta su prava patnja i zadovoljstvo stvarnog sveta i postane "sećanje" zajednice. Ono što bude naučio narušiće njegovu sliku sveta.

12. 9.
Resident Evil 6 - SF, akcija - O da! Ovo čekam! :D Po najavama posle petog dela ovo bi trebalo da je završetak franšize. Prethodni deo ostavio je preostale ljude u tvrđavi okruženoj zombijima. Hrabro društvance pokušaće da prodre u Košnicu i spreči Crvenu Kraljicu da ostvari svoj plan o istrebljenju ljudi.

19. 9.
The Maze Runner - SF, triler - U postapokalisi, mladi Tomas je u grupi mladića kojima je izbrisano sećanje. Nalaze se u lavirintu iz kog mogu da pobegnu samo zajedničkim snagama.

7. 11.
Interstellar - SF - Grupa istraživača iskoristi novootkrivenu crvotočinu kako bi izbegli ograničenja običnog putovanja kroz svemir i osvojili daleka međuzvezdana prostranstva. Poznati glumci nagoveštavaju veliki budžet i potencijalni hit.

21. 11.
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 - SF, drama, akcija - Nastavak Igre gladi. Ketnis nevoljno postaje simbol velike pobune protiv vladajućeg Kapitola.

26. 11.
Home - animirani, fantazi - Grupa prijateljskih vanzemaljaca našla je utočište na Zemlji gde se krije od svojih neprijatelja. Kada jedan od njih slučajno otkrije skrovište neprijateljima, mora da se zajedno sa mladom devojkom Zemljankom upusti u avanturu i nauči šta stvarno znači biti Zemljanin.

17. 12.
The Hobbit: There and Back Again - fantazi - Zavšetak trilogije o borbi patuljaka za povratak svog kraljevstva i blaga.


Preuzeto sa sftim.com.
Mrzim lopatare i limune

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: ZF filmovi 2014.
« Odgovor #1 : 03.01.2014. 20:27:29 »
 :naklon: navijacica navijacica navijacica navijacica Samo nek je SF-a u izobilju.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: ZF filmovi 2014.
« Odgovor #2 : 03.01.2014. 20:53:55 »
Dosta tih filmova nema veze sa SF-om. Neki su čista fantazija, a sf i fantasy su dva potpuno različita žanra. Ne može Lord of the Rings biti SF kao što sam čuo par puta po forumima pa sam se zacrvenio jer mi je jednostavno smiješno da ljudi još nisu naučili razliku između ta dva žanra.

I onda pogledam stranicu i bude mi sve jasno. Oz the Great and Powerful oni stave pod SF, a još strašnije je da stave jedan Prom Night pod SF. Halloween im je pod SF. Dajte me nemojte jebat. Nevjerojatno mi je da ovo nije jedina stranica koja o filmovima kao takvima nemaju pojma i treba ih kritizirat i srat po njima. Ima ih mali milijun.

Čak im je i Twilight SF  ti_si_Bog

Ne da mi se dalje. Ovo je dovoljno da vidim o čemu se tu radi. Samo sam brzinski pogledao. Jednostavno treba otvoreno srat po njima kad god je moguće baš zbog toga što ovo nisu male stvari već prodavaju muda pod bubrege.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: ZF filmovi 2014.
« Odgovor #3 : 03.01.2014. 21:33:27 »
Ako mislis na SFtim, to je stranica koja se bavi ZF-om i svim srodnim zanrovima (horor, fantazija...).

Razlika izmedju ZF-a i fantazije je u tome da je za znanstvenu fantastiku potrebno neko znanstveno pokrice, a za fantaziju (zmajevi, carolije, kletve) ne.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: ZF filmovi 2014.
« Odgovor #4 : 03.01.2014. 21:46:08 »
Ako mislis na SFtim, to je stranica koja se bavi ZF-om i svim srodnim zanrovima (horor, fantazija...).
Da, i odmah na njihovoj početnoj stranici jasno piše Prikazi SF filmova i dole ti je lista tih "SF" filmova među kojima su spomenuti Halloween i Prom Night, a mogu ih još naći koji nemaju blage veze sa SF-om. Onda su trebali napisati Prikazi SF/Fantasy/Horor filmova, ali oni su napisali SF filmova i samim time kredibilitet im je ravan nuli.

Razlika izmedju ZF-a i fantazije je u tome da je za znanstvenu fantastiku potrebno neko znanstveno pokrice, a za fantaziju (zmajevi, carolije, kletve) ne.
Razlika je mnogo veća. Znaš i sam da ta dva žanra imaju mali milijun podžanrova. Star Trek ima znanstvenog pokrića u nekim stvarima, ali ima i fantastike u izmišljenim tehnologijama...

Dok Fantazija nisu samo zmajevi, čarolije, vještice, goblini i ostali stvorovi već i svijet kao serija Zona Sumraka gdje je svaka epizoda spada u fantaziju. Ovo je jedan od najboljih Fantasy filmova, meni i najbolji http://www.imdb.com/title/tt0038650/ a ne sadrži nikakve zmajeve, prinčeve, različita stvorenja.

Uglavnom, dva potpuno drugačija žanrova. Mnogi se bune zbog toga što SF sadrži ovu drugu riječ, fantastika koja je opet drugačija od žanra fantazija.

Pa bilo je tu par forumaša koji su rekli da je Game of Thrones SF.

Nažalost, previše je takvih stranica koji ne razumiju žarnove i kako ih razvrstati, a ustvari je prilično jednostavno.
« Zadnja izmjena: 03.01.2014. 21:47:53 Mulder »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: ZF filmovi 2014.
« Odgovor #5 : 04.01.2014. 21:56:07 »
Što se tiče filmića, ovi mi djeluju dobro:


  • Young Ones
  • Welcome to Yesterday
  • The Amazing Spider-Man 2
  • Godzilla
  • X-Men: Days of Future Past
  • Edge of Tomorrow
  • How to Train Your Dragon 2
  • Left Behind
  • Jupiter Ascending
  • Teenage Mutant Ninja Turtles
  • Interstellar

Najantipatičniji mi je ovaj Deppov, jer njega ne volim.
Mrzim lopatare i limune

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: ZF filmovi 2014.
« Odgovor #6 : 21.01.2014. 22:17:29 »
TMNT, Godzilla, Transcendace, Interstellar i sve o Marvelovim likovima

Tags: 2014