Autor Tema: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...  (Posjeta: 191024 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #510 : 12.02.2012. 00:18:17 »
Pretpostavljam da će krbo nešto o tome reći,

ne, pred ljudima koji na 3.5m mogu brojati kvadratiće širine oko 0,5-0,7mm tehnička znanost ostaje nijema  :)

krajnji cilj je za svoj novac biti što sretniji
May the Plasma be with you!

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #511 : 12.02.2012. 00:59:43 »
Sada ne znam da li smo se razumeli. Pixeli su dosta krupni na plazmi koja je 42". Na Panasonikovoj koja je full hd na 42" je druga prica. To sto sam video na LG 720p sa te razdaljine na full hd-eu ne moze skoro da se vidi ni sa metar.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #512 : 13.02.2012. 13:37:51 »
 :)

vidi, pikseli ne mogu bit negdje krupniji negdje sitniji, kakvo su pakovanje imali.

42" ekran je širok recimo 925mm

ako je HD ready sa 1024 pixela onda je jedan širok 0,9mm (manji je jer postoji grill no pojednostavnit ćemo)
ako je fullHD sa 1920 pixela onda je jedan širok 0,48mm


ako ti sa 3,5 metara razlučuješ 0,9mm, onda ćeš 0,48mm razlučiti sa 1,86 metara - matematika je jasna

može i obratno:

ako sa metra vidiš 0,48mm onda dalje od 1,87m nećeš razlučiti 0,9mm


znači bilo što si ti vidio sa 3,5m to nisu bili pikseli ekrana, a u rukama "vještog trgovca" i najbolji TV postane sr....

Trgovci rade na maržu koja ide u % pa im je više stalo prodati 1 TV po 4000€ nego 5 po 500


Ako želiš uspoređivati uređaje onda moraš osigurati kontroliranu okolinu za test i zajednički nazivnik.
Primjerice, TV se prije testa moraju kalibrirati, to se radi skupim uređajima i testnim signalom, zatim se pokuša balansirati zasićenost boja, svjetlina, kontrast i oštrina ali ne okom.
Tek tada se pušta poznati materijal i donosi sud.

Recimo, čitao sam jedno istraživanje u kojem je utvrđeno da ljudi automatski proglašavalju "boljim" zvučnik koji je samo pola dB efikasniji (znači više galami). Dovoljno je uzeti 3 ista TV, sakriti im izgled te se malo poigrati s bojom i kontrastom - da vidiš kako bi jedan odmah bio najbolji, drugi dobar, a treći baš loš.

LG42PT353 o kojem puno pričamo ne možeš u trgovini kalibrirati, a test u hdtelevizija.com pokazuje da je slika poslije toga nešto sasvim deseto od tvorničke. Trgovci ti obično ne daju ni daljinske da se malo poigraš sa slikom, a kamoli da ulaziš u neki service/expert mode pa čačkaš po nekim čudnim brojčicama.

eto, kako sam Milanu napisao, neću ništa reći  :P


May the Plasma be with you!

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #513 : 13.02.2012. 17:14:22 »
Cisto ja sumljam da u prodavnicama samo upale tv i tako prezentuju na defaultu podesavanja. I te kako oni sigurno malo podese da bi potecijalni kupci pored dobrih animacija ostali zapanjeni. Pa posle kada kupe, upale tv onda tek vide kolko ima posla i zezanja sa podesavanjem. Zato ko se malo vise interesuje ne ode da pogleda na kom tv-eu mu se svidja najbolje animacija nego se informise, sazna na sta treba da obrati paznju sve i onda moze da donosi neku odluku sta mu odgovara a sta ne.

Za mene nikako nije tv velicine od 42" koji prikazuje samo 720p. Jer gledajuci sa razdaljine, sa koje sam gledao, slika se nikako nije 'stopila'. A sama slika, boje, kontrast itd ako ono ne moze bar za 5x bolje onda je to po meni daleko od dobrog tv-ea.

Nema potrebe nista da racunam. I dok ovo kucam na razdaljini od monitora 22" sam nekih 80cm. Tako da ako drugi vide sa 3-3.5m ovako sliku



ja je vidim malo bolje od ove slike ispod kako izgleda. Odalji se od ovoga 1-1.5m. Tako meni izgleda sa 3-3.5m. Nisam nasao odekvatnu sliku i ovo je grubo receno ali razumeces sustinu sta hocu da kazem.



Ovo i nije tolko bitno jer generalno me nije slika fascinirala na toj plazmi. Nekome je dovoljno ukljuciti zvucnik/tv pa ce se zapanjiti sa onim sto cuje ili vidi. Meni to nije dovoljno.
Nego da ne pocnem jos da te iritiram :D, ipak si ti ovde boss za ove stvari  :mafija. Nacice se vec nesto po mom ukusu a da nije preskupo.
Aj uzdravlje.
« Zadnja izmjena: 13.02.2012. 17:16:48 Perkone »

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #514 : 14.02.2012. 15:28:02 »
Nego da ne pocnem jos da te iritiram :D , ipak si ti ovde boss za ove stvari  :mafija . Nacice se vec nesto po mom ukusu a da nije preskupo.
Aj uzdravlje.

 ;D ;D neće ti uspjeti, iritira me samo ljudska glupost, a to ovdje domaći terminatori uspješno čiste.

Uvijek na kraju kažem da svatko mora uzeti baš ono što mu se dopalo - jedini recept da čovjek bude zadovoljan
(ima i ona "prvi dojam je najvažniji" s dosta istine)

Uz to kako ima natprosječno visokih, snažnih i brzih ljudi onda sigurno ima i onih s natprosječnim vidom.
(a imao sam kraj sebe na prezentacijama i one koji uopće ne vide razliku DVD-HD - blaženi bili!)

May the Plasma be with you!

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #515 : 18.02.2012. 22:33:59 »
Sinoć sam gledao NCIS S09E03 na TVu, epizoda od 350MB i mogu vam reći da je slika super. Milan je bio u pravu, ne vidi se razlika. Ali, 350MB na kompu je znatno lošije nego na TVu. Ali imam "problem" sa prevodom, tj. slovima sa kvačicom. Pojavljuju se hijerglife neke drljave. Da li je to zato što TV ne prepoznaje takva slova ili je nešto drugo u pitanju?

P.S. Oprostite na dosadi.
Ako nemas nikakva podesavanja na tv-u oko code page-a(Ansi Central European), onda prevod moras ubaciti pomoci programa aviaddxsubs.

Hvala na ovome. Pokušao sam da ubacim .srt file, ali kada ubacim USB na TV izbacuje mi "Unsupported file". Da ga jebem zašto. :dash
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #516 : 18.02.2012. 22:48:25 »
kakav si ti refuzni TV kupio  ;D

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #517 : 18.02.2012. 22:56:34 »
Uvalili mojima neki rinfuz. ;D Sad moram sa onim kljakavim slovima da gledam serije.  >:(
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #518 : 18.02.2012. 23:25:06 »
Sinoć sam gledao NCIS S09E03 na TVu, epizoda od 350MB i mogu vam reći da je slika super. Milan je bio u pravu, ne vidi se razlika. Ali, 350MB na kompu je znatno lošije nego na TVu. Ali imam "problem" sa prevodom, tj. slovima sa kvačicom. Pojavljuju se hijerglife neke drljave. Da li je to zato što TV ne prepoznaje takva slova ili je nešto drugo u pitanju?

P.S. Oprostite na dosadi.
Ako nemas nikakva podesavanja na tv-u oko code page-a(Ansi Central European), onda prevod moras ubaciti pomoci programa aviaddxsubs.

Hvala na ovome. Pokušao sam da ubacim .srt file, ali kada ubacim USB na TV izbacuje mi "Unsupported file". Da ga jebem zašto. :dash
Možda neće da ti prepozna-pročita divx fajl, promeni mu ekstenziju dok si na pc, primer od .divx stavi neka bude .avi pa probaj.
« Zadnja izmjena: 18.02.2012. 23:27:36 icemaher »

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #519 : 19.02.2012. 02:19:32 »
Ljudi vec sam pitao, ali hajde opet da pokusam. Ima li jos neki dobar konverter iz dts-a u ac3 format? Onaj mkv2ac3 mi ne funkcionise, izbacuje neke errore, ne mogu nista da uradim. Pokusavao sam preko Popcorna, ali dva filma mi uradi dobro, jedan zasere, taj je odnos. U Tree of life, recimo, zadnjih pola uopste nema zvuka, i tako neke kerefeke.

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #520 : 19.02.2012. 13:12:20 »
Možda neće da ti prepozna-pročita divx fajl, promeni mu ekstenziju dok si na pc, primer od .divx stavi neka bude .avi pa probaj.

Uradio sam i to, i neće. Jedino što mi pada na pamet je da vam postavim "MediaInfo", pa da vidite u čemu je razlika, jer je to za mene špansko selo. :)
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #521 : 20.02.2012. 23:37:30 »
Sitna napomena:

kolega nam je upao u problem jer mu MKV2AC3 neće konvertirati DTS iz nekih filmića pa da svi znate s playerima bez DTS licence: MKV2AC3 ne može konvertirati DTS-ES (obično je to 6.1) u Dolby Digital.
(trenutno najpoznatiji problemi su Lord of the Rings i Star Wars ripovi s DTS-ES zvukom)

Ni eac3to to nije u stanju direktno.

Kako se to radi čitajte uskoro u dopuni mojih uputa za HD recode.
(čim stignem)

evo ga: http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,11705.msg232674.html#msg232674
« Zadnja izmjena: 21.02.2012. 11:17:31 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #522 : 05.03.2012. 11:31:22 »
Ljudi moze li neko da malo razjasni celu ovu zavrzlamu oko digitalizacije, meni to nikako nije jasno.. Kao svi trebaju da predju na digitalni signal, ali i do sada je u ponudi operatera bila digitalna televizija kakva je razlika?? I u vezi tog prijemnika, ili dekodera. Evo npr ja imam tv koji sam kupio pre par meseci i sada ispada da cu morati da kupujem to cudo od prijemnika.. Do sada sam bio na analognoj televiyzi, ali sam isto mogao da hvatam par digitalnih kanala koji nisu bili skremblovani.
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline delbajsi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 176
  • nisam ja odavde
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #523 : 24.03.2012. 14:31:04 »
Jedno pitanje za teh stručkote. Ima li ikakve variante da ja moj stari Divx player - Philipsov DVP 5960 - naučim kako da prikazuje x264 filmove odnosno serije? Da li postoji firmware za te starije playere, kojim bi ga naučio kako da sažvače x264  ?
Nekako mi se ne kupuje novi player, a još manje gleda serije na kompjuteru...  ???


Nemam kuću ... nemam brod ... nemam milione ... nemam avion ...   Ma ljudi, nema što nemam!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #524 : 24.03.2012. 20:44:42 »
Jedno pitanje za teh stručkote. Ima li ikakve variante da ja moj stari Divx player - Philipsov DVP 5960 - naučim kako da prikazuje x264 filmove odnosno serije? Da li postoji firmware za te starije playere, kojim bi ga naučio kako da sažvače x264  ?
Nekako mi se ne kupuje novi player, a još manje gleda serije na kompjuteru...  ???

Ne.
May the Plasma be with you!

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #526 : 31.03.2012. 20:52:26 »
Pa, od 50" baš i nema, ali ima od 42"...
http://www.etron.rs/proizvodi/televizori/lg-42pj350-70310

;D

Imam već duže LG 42PJ350 Plazmu i istina je, ne pušta me da odrastem*. Moja plazma je bez integrisanog plejera (ima samo mp3 i prikaz slika). Našao sam bezbedan način da je flešujem i sada pušta full HD snimke. Čita tilove, našu latinicu, ćirilicu... Jedino ponekad ne prepozna audio zapis. Ako nekoga zanima kako, PM me. Ako bude pitalo više od 3 forumaša, pišem i tutorial.

Od potrebne opreme treba imati:
1 uređaj sa pristupom na internet,
1 usb fleš disk (za one koji nemaju kompjuter već koriste mobilni telefon, usb kabl za isti)
i to je to.

Procedura je bezbedna ukoliko ne nestane struje.
___________________
* za forumaše koji nisu iz Srbije, aluzija na reklamu za popularan Bambijev keks čiji slogan je baš to.
« Zadnja izmjena: 01.04.2012. 13:23:05 Vladimir Marković Covenant »
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #527 : 31.03.2012. 21:18:01 »

Odma' piši upute, ja imam jednog kolegu s tom plazmom koji ne prati forume pa dajem glas za njega.

Vidiš bande - TV ima potreban hardware no nisu ga htjeli omogućiti...

May the Plasma be with you!

Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #528 : 31.03.2012. 21:34:46 »
Imam ja LG 42PJ550 i nije mi ponekad čitala neke formate međutim kad sam im updejtovao softver sad sve čita osim DTS zvuka.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #529 : 08.04.2012. 14:15:46 »

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #530 : 08.04.2012. 16:43:58 »
Ili pitati Krbu. ;)
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #531 : 25.05.2012. 17:32:42 »
Imam ja LG 42PJ550 i nije mi ponekad čitala neke formate međutim kad sam im updejtovao softver sad sve čita osim DTS zvuka.
Evo sad da se ispravim, nažalost u zadnje vrijeme mi ne čita neke x264 fajlove. Tačnije samo fajlove od ASAP-a. Nevjerojatno ali lol, 2hd i druge grupe za x264 ( na koji sam u zadnje vrijeme prešao prije svega zbog veličine ) mi idu odlično ali ASAP ni naopako. Zadnji primjer mi je Eureka.S05E06.HDTV.x264-ASAP, evo u spojleru karakteristike fajla pa ako može neko stručniji da mi kaže u čemu je problem.
Spoiler for Hiden:
General
Complete name : PathRemoved/Eureka.S05E06.HDTV.x264-ASAP.mp4
Format : MPEG-4
Format profile : Base Media
Codec ID : isom
File size : 379 MiB
Duration : 42mn 6s
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 1 259 Kbps
Encoded date : UTC 2011-09-08 11:43:25
Tagged date : UTC 2011-09-08 11:43:25

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L3.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 42mn 6s
Bit rate : 1 125 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 404 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.161
Stream size : 339 MiB (89%)
Writing library : x264 core 124 r2197 69a0443
Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=8 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=18 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=50 / rc=crf / mbtree=1 / crf=19.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Encoded date : UTC 2011-09-08 11:43:25
Tagged date : UTC 2011-09-08 11:43:25
Matrix coefficients : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4 709, SMPTE RP177

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format profile : LC
Codec ID : 40
Duration : 42mn 6s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 128 Kbps
Maximum bit rate : 181 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Delay relative to video : -3s 337ms
Stream size : 38.5 MiB (10%)
Encoded date : UTC 2011-09-08 11:43:25
Tagged date : UTC 2011-09-08 11:43:25
Hvala.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #532 : 26.05.2012. 09:55:28 »
Vjerojatno je problem što ASAP grupa jedina stavlja variable audio bitrate.

Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #533 : 26.05.2012. 12:02:07 »
Moguće, ali kad imam problem sa zvukom ( DTS ) imam sliku, ali bez tona. Inače ovo gledam preko usb-a na TV i kad stavim ove fajlove jedino vidim naziv fajla i ništa više.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #534 : 26.05.2012. 12:44:34 »
ovo je Nero digital AAC zvuk sa parametrima koji nemaju veze sa standardima filmova

plaćaš cijenu što ideš gledati SD materijal (koji postoji i u HD) na HD TV, ili imaš siroti kilavi internet pa ne možeš dočekati skidanje 720p verzija



May the Plasma be with you!

Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #535 : 26.05.2012. 13:32:47 »
Ma imam hajmo reći solidan internet 8 Mb download, ali mi je disk prepun. Pa skidati 720p mi je malo previše. Ista ta epizoda je teška 1,47 GB u 720px264. Zbog toga skidam ove epizode.
Znači ovde mi je ipak problem u zvuku, hvala obojici na odgovoru.
Čekam da napokon malo padne cijene HDD da se i ja malo ponovim.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #536 : 26.05.2012. 22:33:22 »
valjalo bi probati bi li eac3to mogao sažvakati taj AAC u AC3, 224kbs AC3 bi bio cca 75Mb na 45 minuta, a sam recode i remux bi išao prilično brzo.

mogao bi se onda uključiti i MKV2AC3 za automatizaciju, nisam ga probao sa mp4, možda bi trebao remux u mkv




May the Plasma be with you!

Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #537 : 27.05.2012. 13:03:50 »
Ma, ne namjeravam ništa da ga mixam iliti popravljam. Hvala Bogu ima drugih verzija da se kupi. Samo sam pitao zbog toga što me interesuje zašto ne mogu gledati verzije od određene grupe i odgovorili ste mi. Slijedeći put ću dobro pogledati opis zvuka, a probaću da nabacim i novi softver u TV.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #538 : 31.05.2012. 18:17:20 »
krbo što neku epizodu koju pustim preko usb-a baš isecka i izbaguje (premotava sam od sebe, zeleni ekran, kockice)? Mislim desi se nekad da zabaguje na sekund, jednom po epizodi ali evo sinoć pustim jednu i na svako malo neki bag, nisam mogao da odgledam na kraju. Pitam da bi znao kako to izbegnem, jer naravno na kompu je ta epizoda normlna kao i svaka druga.


EDIT: Ja dakle na ovoj lg plazmi definitivno neću moći da odgledam prvu epizodu Falling skiesa. Sa tri različita mesta sam skinuo Falling.Skies.S01E01.720p.HDTV.x264-IMMERSE i svaki put na TV-u preskače na istim mestima i javlja grešku...
« Zadnja izmjena: 01.06.2012. 16:43:29 Dacia »

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #539 : 02.06.2012. 01:17:13 »
čuj, playeri u tim apartićima svi pate od zaostalosti, nema tu ekipe koja stalno nešto gleda i ispravlja ih kako bi prožvakali silne gluposti koje naprave s video oni koji misle kako sve znaju.

99% uopće nije kriv uređaj nego ti sveznajući klinci.



nešto mi se čini da sam ja taj pilot prekodirao jer je stvarno bio smrdan - ćopi ti one moje recode upute pa ćeš poslije nešto sati uspješno pogledati.


May the Plasma be with you!

Tags: