Autor Tema: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...  (Posjeta: 190977 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #450 : 16.01.2012. 00:33:56 »
Što se tiče cene, presudilo je to što ga u Rodiću kupujem sa tom Pika karticom na 12 jednakih rata bez kamate i to mi je 4000 mesečno. Dakle nisam upoređivao sa drugim cenama u Beogradu ali jesam sa Segedinom. Ne znam od kada im traje akcija ovog TV, spustili su sa 56 hiljada na 48, ali vidim da im je ostalo još 4 komada + onaj izloženi.

Što se tiče iskustva sa tv-om, za sad sam samo nameštao kanale, sutra ispit pa ćemo onda finese.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #451 : 16.01.2012. 00:56:36 »
Veliko mi bre ovo. Na 2,7 metara od glave. Već mi smeta, videćemo. Kapiram da će naočare uskoro :)

kad pogledaš par HD stvari onda nam kaži je li veliko  :P
May the Plasma be with you!

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #452 : 16.01.2012. 12:41:52 »
Kolko sam razumeo na jednom sajtu ovo bi trebao da bude sajt gde ce ti za odredjeni proizvod izlistati razne radnje po Madjarskoj da mozes da uporedis cene.


http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=42pt353

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #453 : 16.01.2012. 14:13:00 »
Da ali su uglavnom radnje u Budimpešti ili onlajn šopovi. Moj savet ako hoćeš pomenutu LG plazmu da kupiš u segedinu je edigital.hu . Evo redovno mi odgovaraju na mejl za rezervaciju mada ću naravno sad odustati.

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #454 : 16.01.2012. 14:21:02 »
Veliko mi bre ovo. Na 2,7 metara od glave. Već mi smeta, videćemo. Kapiram da će naočare uskoro :)
I kod mene je bila u malu sobu 3.7 na 3m pa nije mi smetala uopste, ubio sam se gledajuci "24" po ceo dan ;D

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #455 : 16.01.2012. 20:04:27 »

Ice, ne vjeruju oni nama sve dok ne oprobaju  smileyNO1

May the Plasma be with you!

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #456 : 20.01.2012. 01:44:51 »
E, skinuo sam Horrible.Bosses.2011.BluRay.720p.DTS.x264-CHD i kaže ne podržava taj zvuk i ide film bez zvuka. Jer ima neka caka da pusti ili da ne skidam taj format filmova, mada ne znam kako da vidim koji je zvuk pre skidanja.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #457 : 20.01.2012. 10:56:55 »
Ne čita ti dts zvuk, pa ga moraš konvertirati u ac3, to ćeš učiniti s ovim(MKV2AC3) programom i ovim upustvima od krbe:


Citat:
Za MKV2AC3 -> Audio options

možeš staviti hrpicu filmova da se prekodiraju pa otići na piće

standardni AC3 bitrate je 384kHz, možeš se zabavljati do 640

ne uključuj AC3 normalize

ako imaš 2 fizička diska u PC najbrže će ići ako čitaš sa jednog, a destination je na drugom


A da bi znao koji ti zvuk ima, koju rezoluciju itd., koristi MediaInfo.

Inače, pretežito svi hd filmovi imaju dts zvuk, dok serije gotovo sve imaju ac3...

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #458 : 20.01.2012. 11:03:31 »
Svaki ozbiljan uploader stavi informaciju o audio/videu.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #459 : 20.01.2012. 11:41:02 »

Ono što je neobično i loše kod LG PT35x serije je da DTS čak niti ne propušta na optički izlaz.

To je i vrlo bezobrazno jer ako već ne želiš platiti DTS licencu onda moraš čisti signal pustiti van za one koji imaju
vanjske dekodere. To ne košta nikoga ništa, a i najeftinji DVD playeri to odavno koriste.

To, nedostatak zvučnog izlaza (line-out) i izlaza za slušalice su, za sada, mrlje ovog modela.


May the Plasma be with you!

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #460 : 20.01.2012. 13:30:42 »
Krbo, u istoj klasi sve da bude slicno ili bolje od ove LG plazme ali da ima ova 2 nadostaka. Ja ipak imam zastareli resiver Sony STR-DE215 (na kojem trenutno slusam sve) pa ako uzmem TV necu moci odma i neki savremenije pojacalo gde ne planiram jako da uzmem (ipak zivim u stanu i nisam ljubitelj preglasne muzike nego vise preferiram odlican kvalitetan zvuk) tako da necu ni sa zvucnicima preterivati mada vec imam dobre dvoistemce 2xTannoy i 2xCanton

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #461 : 20.01.2012. 17:18:13 »
E do q.

EDIT: Dobro iako sam mislio da sam se napokon rešio bilo kakvih programa za konverziju, titlove, nije toliko strašno. 12 minuta za film od 5gb. Može da bude samo kraće što mi bude bolji komp.
« Zadnja izmjena: 20.01.2012. 17:49:21 Dacia »

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #462 : 21.01.2012. 10:44:37 »
Krbo, u istoj klasi sve da bude slicno ili bolje od ove LG plazme ali da ima ova 2 nadostaka. Ja ipak imam zastareli resiver Sony STR-DE215 (na kojem trenutno slusam sve) pa ako uzmem TV necu moci odma i neki savremenije pojacalo gde ne planiram jako da uzmem (ipak zivim u stanu i nisam ljubitelj preglasne muzike nego vise preferiram odlican kvalitetan zvuk) tako da necu ni sa zvucnicima preterivati mada vec imam dobre dvoistemce 2xTannoy i 2xCanton

odgovor na ovo zahtijeva jedan od mojih kobasica napisa pa će to ići naknadno (ne znam kada, nešto me virusi dave)
May the Plasma be with you!

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #463 : 21.01.2012. 10:52:10 »
(ne znam kada, nešto me virusi dave)

Skeniraj se antivirusom. ;D
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #464 : 21.01.2012. 10:54:01 »
E do q.

EDIT: Dobro iako sam mislio da sam se napokon rešio bilo kakvih programa za konverziju, titlove, nije toliko strašno. 12 minuta za film od 5gb. Može da bude samo kraće što mi bude bolji komp.

Možeš se bez problema svega riješiti, stvar je samo novčanika.

Kupuješ TV bez kerefeka i još pola do cijeli taj iznos daješ za fini mali HTPC, recimo nešto ovako:

http://www.makromedia.hr/katalog/racunala/nettop/prestigio-ion-nettop-intel-atom-230-1-6ghz-1gb-ddr2-prestigio-linux-suite-2010-64-bit-kubuntu-white-box.html
bit ćeš miran jako dugo  :mjuza
May the Plasma be with you!

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #465 : 21.01.2012. 14:56:36 »
Ništa mi nije jasno ovo što si stavio :)

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #466 : 21.01.2012. 15:24:34 »
Mislim da ona plazma SAMSUNG 43D450 ima sve što ima taj LG plus još ta dva nedostatka PLUS jedan inč više. :)
Ovdje je ista ili približna cijena ta dva modela.
Oba su oko 470-500 €.

Ja sam se namjerio na taj Samsungov model, samo što čekam bolja vremena.  ;D

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #467 : 21.01.2012. 18:27:38 »
Krbo, jel to taj sto bi onda posavetovao umesto LG-a? Jesi imao priliku da ga koristis, uporedis itd?

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #468 : 21.01.2012. 21:02:22 »
Ništa mi nije jasno ovo što si stavio :)

kada nabaviš/kupiš/sastaviš Home Theater Personal Computer ili HTPC onda ti patetični player dodaci u TV neće više smetati, nećeš morati prekodirati ništa jer HTPC reproducira sve što postoji.

no to zadovoljstvo košta, ponekad kao i cijeli TV ili manje kao onaj što sam stavio u primjeru.
May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #469 : 21.01.2012. 21:35:32 »
Krbo, jel to taj sto bi onda posavetovao umesto LG-a? Jesi imao priliku da ga koristis, uporedis itd?

Ne, mada smo nešto zavirivali (samo preko papira) ono što MilanRS spominje (no ni taj nema izlaz za slušalice), kod njega jasno piše da podržava DTS zvuk no nije baš najjasnije (u uputama) što će poslati na SPDIF sa internog playera.
(2.0 ili 5.1, mislim da će ipak ići 5.1)

Tebe to ionako ne dira jer imaš staru analognu zvučnu opremu i trebaš tražiti nešto što ima analogni audio line out, ali u ovo doba to je gotovo nemoguća misija - sve je usmjereno prema višekanalnom surroundu.
(Ja bih ih lako zaj..., šrafciger, lemilica , 3.5mm utičnica, koji preklopnik i eto vanjskih zvučnika ili audio izlaza. Prilično lako i za nevidljivu izvedbu ukoliko nema nekih glupih naljepnica preko vijaka.)


btw Milane, što misliš da se ova tema spoji sa onom LCD, HD.... , počeli smo iste stvari na 2 mjesta.
May the Plasma be with you!

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #470 : 21.01.2012. 21:37:02 »
E do q.

EDIT: Dobro iako sam mislio da sam se napokon rešio bilo kakvih programa za konverziju, titlove, nije toliko strašno. 12 minuta za film od 5gb. Može da bude samo kraće što mi bude bolji komp.
ajde ne buni se, nista nisu 12minuta, koliko vremena cekas film da skines pa jos 12-20min nista nije, a koja je uzivancija posle full hd film na plazmi ;D

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #471 : 21.01.2012. 21:57:41 »
Ne, mada smo nešto zavirivali (samo preko papira) ono što MilanRS spominje (no ni taj nema izlaz za slušalice), kod njega jasno piše da podržava DTS zvuk no nije baš najjasnije (u uputama) što će poslati na SPDIF sa internog playera.
(2.0 ili 5.1, mislim da će ipak ići 5.1)

Ima izlaz za slušalice. Ponio ih ja u hgspot i isprobao. Radi. :)
Isprobao sam i onaj fajl sa pticama što si poslao, prikazao ga je lijepo. Možda je malo bilo trzanja ali teško da se primijetilo.
Prikazao je ispravno i avi+srt, kao i divx (napravljen pomoću AviAddXSubsa od avi+srt).

btw Milane, što misliš da se ova tema spoji sa onom LCD, HD.... , počeli smo iste stvari na 2 mjesta.

Ne znam zašto je ova tema otvorena. Spojiću ih.  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 21.01.2012. 22:01:06 MilanRS »

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Savet za kupovinu LCD televizora
« Odgovor #472 : 22.01.2012. 14:18:41 »
Krbo, jel to taj sto bi onda posavetovao umesto LG-a? Jesi imao priliku da ga koristis, uporedis itd?

Ne, mada smo nešto zavirivali (samo preko papira) ono što MilanRS spominje (no ni taj nema izlaz za slušalice), kod njega jasno piše da podržava DTS zvuk no nije baš najjasnije (u uputama) što će poslati na SPDIF sa internog playera.
(2.0 ili 5.1, mislim da će ipak ići 5.1)

Tebe to ionako ne dira jer imaš staru analognu zvučnu opremu i trebaš tražiti nešto što ima analogni audio line out, ali u ovo doba to je gotovo nemoguća misija - sve je usmjereno prema višekanalnom surroundu.
(Ja bih ih lako zaj..., šrafciger, lemilica , 3.5mm utičnica, koji preklopnik i eto vanjskih zvučnika ili audio izlaza. Prilično lako i za nevidljivu izvedbu ukoliko nema nekih glupih naljepnica preko vijaka.)


btw Milane, što misliš da se ova tema spoji sa onom LCD, HD.... , počeli smo iste stvari na 2 mjesta.


Znaci neko vreme bi jedino morao preko zvucnika na tv-eu da slusam zvuk? Mada video bi ja da nadjem negde neki polovni ubrzo po kupovini tv-ea. Jel moze nesto preko kompa da se iskombinuje? Pored integrisane zvucne imam i Creative SB Audigy 4 koja mi u sustini nicemu ni ne koristi (ide zvuk preko njega) jer imam stari audio uredjaj.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #473 : 22.01.2012. 14:41:40 »
Ne, mada smo nešto zavirivali (samo preko papira) ono što MilanRS spominje (no ni taj nema izlaz za slušalice), kod njega jasno piše da podržava DTS zvuk no nije baš najjasnije (u uputama) što će poslati na SPDIF sa internog playera.
(2.0 ili 5.1, mislim da će ipak ići 5.1)

Ima izlaz za slušalice. Ponio ih ja u hgspot i isprobao. Radi. :)
Isprobao sam i onaj fajl sa pticama što si poslao, prikazao ga je lijepo. Možda je malo bilo trzanja ali teško da se primijetilo.
Prikazao je ispravno i avi+srt, kao i divx (napravljen pomoću AviAddXSubsa od avi+srt).

o, ovo je odlična info!

Perkone evo ti odgovora - za sada Samsung preuzima primat u jeftikaner+player plazmama, Milan je to lijepo testirao.

Čim ima izlaz za slušalice na konju si, to lijepo u amp i uživaj

Ni onaj jedan inč nije za baciti, svuda dobro dođe dodatnih 2,54cm  ;D ;D
May the Plasma be with you!

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #474 : 22.01.2012. 15:06:26 »
Znaci ima sve sto treba, cita dts fajlove, mogu audio line out da prikljucim dok ne kupim novi audio uredjaj, malo je veci jos, kvalitet isti kao famozni LG, cena pristupacna za oako neko cudo... To je to onda :majstore
Hvala puno na ovim informacijama smileyNO1

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #475 : 22.01.2012. 22:09:12 »

eto, nadam se da ćeš nam sutra reći kako ti se sviđa HD slika  smileyNO1

May the Plasma be with you!

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #476 : 23.01.2012. 07:40:49 »
Sta bi moglo da bude kad mi ovakva poruka izadje u MKV2AC3?



Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #477 : 23.01.2012. 15:15:40 »
Moze li neko da mi pomogne oko ovog?

Ako se ne pojavi ta porka, onda izadje ovakav prozor





I to tako error ucitava i po 10 sati

Inace mi nije upaljeno nista vise

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #478 : 23.01.2012. 15:16:55 »
izbrisi pa instaliraj ponovo i procesljaj komp od virusa

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #479 : 23.01.2012. 17:10:37 »
S obzirom da su mi ljudi sa ovog foruma davali savete u vezi kupovine lcd, da napisem neku recenicu o televizoru koji sam kupio pre par meseci može nekom da posluži nekada.

Posle dugog razmisljanja i tankog budzeta izbor mi je pao na Samsung le32 d450.
http://www.technomarket.rs/products/09106938/samsung-le-32d450
Posle dvoumljenja otpala je i varijanta odlaska u segedin i akcije sa povracajem poreza.
Bilo kako bilo televizor, nije full hd vec 720p sto meni i ne predstavalja problem, a uzevsi u obzir da 100% filmova i serija koje gledam su 720p, kao i samu veliČinu televizora od 82cm, na kojoj i ne može da se primeti razlika..
Od ulaza i izlaza svi koji su standardni i koji su mi potrebni su prisutni, naravno osim pristupa internetu..

Meni je licno najvaynije bilo da poseduje usb ulaz odnosno plejer koji cita mkv fajlove. U tom pogledu sam prezadovoljan, do sada nisam naisao ni na jedan fajl koji nece da prepozna a pokusao sam mnoge.. Npr kod druga LG led televizor placen skoro 80 hiljada, cita svako 10 mkv fajl..
Eto toliko

« Zadnja izmjena: 23.01.2012. 17:12:12 bnzz »
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Tags: