Autor Tema: The Leftovers  (Posjeta: 45927 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: The Leftovers
« Odgovor #120 : 13.06.2015. 10:34:09 »
izgleda zanimljivo smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #121 : 13.06.2015. 13:08:50 »
Oho-ho, ovo pretenciozno sranje se vraća. Jedva čekam  navijacica

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: The Leftovers
« Odgovor #122 : 17.06.2015. 02:55:34 »
Deluje zanimljivo i nagovestava gde bi radnja mogla da ide u ovoj sezoni.
Ne brinem, bice kvalitetno kao i do sada. Lindeloft i Perotta znaju sta rade.

The Leftovers > True Detective

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #123 : 31.07.2015. 01:06:02 »
Druga sezona počinje 4. 10. 2015.

Offline maximus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 224
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #124 : 01.08.2015. 14:42:19 »
Nažalost ova serija će dobiti drugu sezonu. Valjda ne može biti loša kao prva...
Doći će i taj dan, odjebat će narkoman, bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet Dinamo!
BVB09- Echte Liebe

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #125 : 01.08.2015. 15:43:47 »
Nadam se da neće biti tako loša. Ovo je jedna od onih preseratorskih serija tako da ćemo morato pričekati da vidimo jesu li što promijenili.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Leftovers
« Odgovor #126 : 01.08.2015. 19:50:32 »
Ako se dobro sjećam, kraj 1. sezone je i kraj knjige na kojoj se ova serija temelji.

Znači da možda možemo očekivati nešto drugačije, jer, sad kad nastavljaju seriju, a bez predloška, moraju dobro razmisliti kako će pokretati radnju i zadržati pažnju gledatelja. Ne može sve biti isto kao u 1. sezoni jer će doći do zasićenja, a opet, ne može biti ni sve drugačije jer to ne bi bila ista serija i ljudi bi se bunili... Perrotta (pisac knjige) je još uvijek i scenarist, pa će stil vjerojatno ostati sličan.

Većina glumaca ostaje, a Liv Tyler navodno više neće biti.

Trailer, tj. tease je zanimljiv.  smileyNO1

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Leftovers
« Odgovor #127 : 25.09.2015. 20:06:05 »
Premijera nove sezone zakazana je na HBO Adria u isto vreme kad i u USA.
iShare, noProfit


Offline Underdark

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #128 : 08.10.2015. 15:32:51 »
zašto su morali promijeniti genijalnu špicu s ovim sranjem? :dash

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Leftovers
« Odgovor #129 : 08.10.2015. 19:52:00 »
Da, ova špica u country-stilu nije baš nešto, mada, možda pokušavaju dočarati kičeraj u glazbi koji je procvao nakon Misterioznog događaja. :D Ona crkvena pjesma koju zbor pjeva je slično patetično-kičasta.

Sviđa mi se dosad viđeno, John je zanimljiv novi lik, kao i Evie.


Prijevodi će vas čekati nakon okončanja štrajka  :volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #130 : 15.10.2015. 21:58:48 »
Pogledan početak nove sezone  :facepalm

Kakvo kvazi pretjerivanje Lindelofa  :facepalm

Izgleda da će većina priči biti spojeno. Jedino mi se kraj svidio, ali smrdi na još jedan debeli promašaj od sezone.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Leftovers
« Odgovor #131 : 16.10.2015. 01:00:09 »
2. epizoda je zgodan zrcalni odraz 1. epizode.

Dobro, šta ti sad opet ne valja, crni Mulderu  ;D

Odličan je početak druge sezone, efektno su premjestili radnju u blagoslovljeno mjesto bez Nestanaka, uveli potpuno nove likove koji su jednako zanimljivi kao i stari, ubacili hrpu čudnovatih malih detalja koje trebamo odgonetnuti postepeno, glazba je i dalje odlična, Patti je i dalje luda, Nora ti je i dalje tu...  :P



Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Leftovers
« Odgovor #132 : 26.10.2015. 19:04:57 »
Prijevod za prve tri epizode dostupan vam je u novom formatu.  :) Četvrta uskoro...

Puno mi se više sviđa od 1. sezone, svaka je epizoda dosad zanimljiva, a i likovi su se iskristalizirali.

Spoiler for Hiden:
Laurie i Tommy kao da započinju vlastiti kult... Odlična mi je bila scena s Laurie kad sluša o svom životu kod bijelih pušača iz perspektive izdavača i kako zapravo ništa nije kako se čini. I "Where is my mind" od Pixiesa je opet iskorištena, prvi put u originalu, da ilustrira Kevinovo pucanje po šavovima, a ovaj put u instrumentalnoj verziji na klaviru, da ilustrira Laurieno.

U 4. smo opet u Teksasu, s Kevinom i Murphyjima.

Uživajte  ;)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #133 : 28.10.2015. 00:56:00 »
Pogledana druga  :)

Opet previše drame i gle nas kak smo sjebani. Ali ono što mi je sad zanimljivo je ta mitologija. Mene to jako podsjeća na seriju Carnivale. To jesu dvije potpuno različite serije smještene u različita razdoblja, ali metaforički i sva ta simbolika me jako podsjeća na Carnivale. Isto od HBO-a. Sad ću najviše pratit tu mitologiju koja očito dolazi u ovoj sezoni.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #134 : 04.11.2015. 18:40:01 »
Pogledana treća.

Kad sam se ponadao da će biti nešto drugačiji fokus, oni zaseru s ovom epizodom o najiritantnijem liku. Vauuu, izašla iz sekte. Čak su i upropastili njezinog sina koji je bio jedan od boljih likova iz prve sezone. I ona muzika u pozadini žasu koliko toga pokvari. Ne trebaš mi u dovoljno emocionalnoj sceni stavljati takvu patetičnu muziku samo da nešto dodatno naznači. Četvrta bi trebala biti drugačija.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #135 : 15.11.2015. 17:27:37 »
Pogledana četvrta i peta  :)

Mila, nećeš vjerovat, ali svidjele su mi se epizode. I to dosta  ;D još uvijek mi smeta prenaglašena muzika, ali ova priča mi se polagano dopada. Pogotovo cijela epizoda sa svećenikom. Znao sam odmah da će napravit ono na kraju. Vidjet ćemo dokad će ostat gore  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #136 : 19.11.2015. 22:15:15 »
Pogledana šesta i sedma  :)

Kraj sedme  :o

Spoiler for Hiden:
Nije mrtav, glupo bi bilo, ali svejedno neočekivano.

Odlična gluma Nore, highlight šeste epizode. Koliko toga trpi, a tek Erika i kad je poludila zbog koze. Kevin je morao dati otisak
Spoiler for Hiden:
i to me zanima što će se dogoditi. Njegove halucinacije me ne zanimaju previše.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: The Leftovers
« Odgovor #137 : 30.11.2015. 15:27:33 »
Šta je ovo ljudi moji, još uvijek nigdje nema engleskog titla za 02x09?
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #138 : 30.11.2015. 20:29:53 »
ima li iko ikakvu ideju sta se zbiva u ovu seriju? odgledah 2x6 i ako mi je sta jasno ubite me. nije da nijesam upucen u lik i djelo dejmona lindelofa kao i da su knjigu pokrili prvom sezonom dje je lik jasno rekao da se nece bavit nestalima, tj. sta, kako, dje, vec nekim drugim stvarima, onima sto su ostali, njihovim sudbinama... hvala za titlove mila i almine.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #139 : 03.12.2015. 05:25:35 »
Pogledana osma  :)

Očekivao sam ovakvu epizodu zbog kraja sedme. Ovo da netko prvi put gleda, bilo bi mu prečudno. Ovako nešto bi Kubrick režirao. Čak me i ne bi čudilo da je ova epizoda posveta upravo njemu. Cijelo vrijeme klasična muzika u pozadini, neke scene jako podsjećale na The Shining, cijeli ekstrmni prikaz nasilja (ne u smislu krvi) je identično kao A Clockwork Orange. I kraj naravno.

Cijela epizoda me podsjetila i na epizodu koju sam pogledao prije neki dan. Od Doctora Whoa
Spoiler for Hiden:
sve u njihovoj glavi.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #140 : 06.12.2015. 00:06:52 »
Pogledana deveta  :)

Tyler i Zylka su imali odličnu kemiju ovu epizodu. Pogotovo scena u baru, ali cijela epizoda je dosta nedorečena što inače nije problem jer je takva serija, ali ovdje mi je dosta toga falilo. Nakon dvije, tri dosta kvalitetne epizode, evo jedne koja me nije kupila. Jedino je muzika odlično pogođena.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #141 : 09.12.2015. 03:45:09 »
Pogledano finale  :)

Ma dobro
Spoiler for Hiden:
Kevin je sad preživio tri smrti. Ono kad se bacio u vodu, ali eto spasilo ga je što je voda nestala hahaha. Pa prošla epizoda kad se digao iz mrtvih i sad ova. Onak, dajte me nemojte jebat. Iako, ovo se može gledat i drugačije. Što ako je mrtav, što ako su svi mrtvi. Vidjeli smo Toma kako sa Norom i djetetom ulazi u prikolicu. Što ako je eksplodirala jer kad je Kevin izašao, vidjeli smo sve u plamenu pa onda dva drota kako šepaju. Ona doktorica je ušla u prikolicu i rekla je da bombe nema, ali ušla i izašla. Ko zna gdje su sakrili eksploziv. I kad je Kevin ušao u kuću, dočekali su ga svi. Slično sa Lostom i ovo ima logike jer se ne zna hoće li dobiti treću sezonu pa je Lindelof ostavio dvosmislen kraj.

Offline Almir Destanovic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #142 : 10.12.2015. 13:20:37 »
Veceras cu pogledat finale druge sezone , ako bude bolje nego finale prce sezone.... to ce biti skoro pa nemoguce . Druga sezona je tu negdje sa prvom , sreca pa je glumacka ekipa izvrsna , najbolje je svoju ulogu iznio    Christopher Eccleston. Justin Theroux takodje kapa dolje .  Carrie Coon je u jednom momentu u drugoj sezoni imala cak i najvise pojavljivanja  i uloga joj savrseno prisataje , recimo za razliku od Gone Girl gde mi i nije nesto ( glumi sestru od Afleca ).
Nego kao sto rekoh veceras finale , a onda   Fargo 2 , kazu da je dobar.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #143 : 10.12.2015. 21:52:44 »
Obnovljeno za treću sezonu.


Treća sezona je finalna sezona.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: The Leftovers
« Odgovor #144 : 13.12.2015. 13:53:18 »
Hvala Mila za prijevode.

Što se tiče serije ispočetka prvih dvije tri epizode mi bio takav smor, al' sad polako hvata zalet. Zanima me što se događa, ali vidim da je usredotočeno na njihove odnose, a ne na sam događaj.

Budemo vidjeli dalje.  ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #145 : 13.12.2015. 15:37:55 »
Mnogo dobra ova druga sezona.

Offline Predator

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • O tempora, o mores !
Odg: The Leftovers
« Odgovor #146 : 14.12.2015. 14:54:41 »
I meni.
Prvu bih ocijenio 6/10 a drugu 9/10

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #147 : 14.12.2015. 15:45:37 »
najjaci dijalog izmedju dzona i kevina
Spoiler for Hiden:
kad ga je ovaj nasa u bolnicu, otprilike:
dzon: ne razumijem.
kevin:ni ja.
eto, za slucaj da se jos neko, ka ja, pita sta se desava u seriju, ni sami oni ne znaju.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Behemoth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #148 : 10.01.2016. 19:20:19 »
Neočekivano dobra 2. sezona.
Možda i jedna od najboljih sezona za 2015. godinu.

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: The Leftovers
« Odgovor #149 : 15.01.2016. 19:06:29 »
Prva sezona mi je bila cist proske,ali ove 4 epizode sto sam odgledao za sada,u drugoj sezoni,su odlicne...bukvalno svaka epizoda drzi paznju...Dzon i Kevin najzanimljiviji,jedino mi oni pusaci idu na zivce...al ajd.