Autor Tema: The Americans  (Posjeta: 81509 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #180 : 07.01.2015. 17:12:00 »
 :)


Offline Sakazulu

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: The Americans
« Odgovor #181 : 01.02.2015. 09:41:30 »
Krenula je krenula :)

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Americans
« Odgovor #182 : 01.02.2015. 20:43:02 »
Krenula je krenula :)

I to vraški dobro krenula! Prva epizoda je bila strašno napeta! Mislim da će cijela sezona bit još napetija :)

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: The Americans
« Odgovor #183 : 02.02.2015. 14:37:21 »
Da, odličan početak sezone, puno akcije odmah. Idemo dalje  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #184 : 05.02.2015. 02:01:31 »
Ovo im je najjači start sezone dosad.

Nadam se da Eli zbilja nije mislila ono što je rekla za Paige.
Spoiler for Hiden:
I meni je palo na pamet da je to rekla samo da onog zadovolji, ali nekako imam sumnjam kako je ozbiljno mislila. Ono što želim u ovoj sezoni je ta borba između njih i svojih. Da njih izdaju i da oslobode Paige iako ne znam na koji bi način to mogli napraviti, a da bude uvjerljivo jer ne mogu njih dvoje sami protiv cijele te organizacije.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: The Americans
« Odgovor #185 : 08.02.2015. 20:41:51 »
Nemam vremena sad ovo prevoditi. Prevest ću jednog dana ako nitko ne prevede do tog dana (koji ne znam ni otprilike kada će biti).
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #186 : 08.02.2015. 23:28:29 »
Poledana druga  :)

Jeste vidjeli pakiranje tijela  ;D zakon!

Odlična scena između Paige i Eli kad povede raspravu o njima dvoje i kako se brinu jedno za drugo. Gabriel kojeg glumi legendarni Frank Langella je izvrstan dodatak ove sezone, izvrstan.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: The Americans
« Odgovor #187 : 10.02.2015. 21:43:57 »
Jedno brzinsko pitanje prevodiocu prve epizode (3.sez., naravno):
Za koji release je prijevod? Normalni ili REPACK (pretpostavljam da se podrazumijeva da je za KiLLERS)?
Kad već nije označeno na sajtu...  :ne-zna

Nema mi goreg nego potrošiti 5-6 minuta  :pevusi: na skidanje epizode i onda s'vatit da sam promašila fudbal.  :P bleh

Naime, ovaj, zapravo... sam ovime htjela svrnuti pažnju tj. još jednom podsjetiti prevoditelja (il uploadera) da upiše release, verziju, kako god.. epizode koju je aploudao.


Inače, meni je serija jedna od naj... i uopće mi nije problem pogledati epizodu odmah čim izađe sama (bez prijevoda ili s en. transkriptom) i onda još jednom, kada izađe prijevod, zajedno sa svojom ... hm... lošijom* polovicom.


Nego, jel još tko ima dojam da će onaj raščupani pop na kraju ispasti da je pedofil (ili bar lopov)? Takva mi je neka njuška...  >:dj


*bar što se stranih jezika tiče
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: The Americans
« Odgovor #188 : 11.02.2015. 00:40:06 »
The.Americans.S03E01.HDTV.x264-KiLLERS

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #189 : 17.02.2015. 00:57:10 »
Odlična i napeta treća epizoda  :)

Ovo je im je najjači start od svih sezona. Vađenje zuba, a ne smije pisnut  ;D


Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1148
  • Spol: Muški
Odg: The Americans
« Odgovor #190 : 21.02.2015. 18:18:54 »
Najbolja serija....  :naklon: :naklon: :naklon: :naklon:

Hvalaaaaaa za prevode.  drinks

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Americans
« Odgovor #191 : 21.02.2015. 20:57:00 »
Odlična i napeta treća epizoda  :)

Ovo je im je najjači start od svih sezona. Vađenje zuba, a ne smije pisnut  ;D

Pa da, u tome i jest poanta da se ne smiju odat. Zato mi se zaista sviđa ova serija, te stare tehnike špijunaže i sve, za razliku od ove moderne tehnike i svega ostaloga što koriste :D Serija pogođena totalno :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #192 : 21.02.2015. 23:01:38 »
Pogledana četvrta  :)

Znao sam da Paige nešto mulja. Vidjelo se to, a i oni su primijetili, al koja neugodna situacija za stolom kad su oni objasnili što žele.

Najbolji highlight epizode mi je Philip i manipuliranje one tri klinke. Stan s onim iskrenim ispadom.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #193 : 03.03.2015. 02:04:04 »
Pogledana peta. Možda i najbolja epizoda u cijeloj seriji. Ovo je Philipova sezona. Onaj flashback na kraju je bio dosta moćan i samo daje na dubini Philipovog lika.
Spoiler for Hiden:
ima kćer o kojoj se mora brinuti. Ima sad ovu malu zbog koje mu je neugodno i ima Marthu koja želi dijete. Proživljava toliko toga u jednom i samo čekam kad će se zbunit negdje.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #194 : 12.03.2015. 02:35:59 »
Pogledana šesta  :)

Počelo je sa Paige
Spoiler for Hiden:
Eli je razgovaralo s njom. Dobro je za početak jer me zanimalo kako će to izvesti pošto više nije mala djevojčica.

Ali ovu sezonu nosi Philip. Jednostavno su njegovom liku dali veću priču nego Eli. Zbilja su ga kvalitetno produbili i u ovoj sezoni ima više moralnih načela nego Eli. Koliko je uopće moguće ostati moralan kao takav lik.

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Americans
« Odgovor #195 : 14.03.2015. 21:16:47 »
Pogledana šesta  :)

Počelo je sa Paige
Spoiler for Hiden:
Eli je razgovaralo s njom. Dobro je za početak jer me zanimalo kako će to izvesti pošto više nije mala djevojčica.

Ali ovu sezonu nosi Philip. Jednostavno su njegovom liku dali veću priču nego Eli. Zbilja su ga kvalitetno produbili i u ovoj sezoni ima više moralnih načela nego Eli. Koliko je uopće moguće ostati moralan kao takav lik.

Imam ja osjećaj da bi Phillip moga puknit prije kraja sezone. A što se tiče još nekih stvari u seriji, prije svega u ovoj zadnjoj epizodi

Spoiler for Hiden:
je scena u kojoj su pronašli bubicu u FBI-jevu uredu. Koji šok za Marthu!  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #196 : 18.03.2015. 22:56:15 »
Pogledana sedma  :)

Još jedna dobra epizoda. I najbolja Philipova transformacija  rofl rofl usrao sam se kad sam ga vidio kako izlazi van iz restorana, a izgleda kao nekakav emo teeneger  rofl rofl

Spoiler for Hiden:
Da, Martha i šok. I dobro su napravili cijelu scenu poslije kad je željela neki dokaz koji joj govori da on nije špijun. Zato je htjela u njegov apartman koji je naravno on imao već sa strane, ali ni to nije bilo dovoljno. Prevelik šok.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #197 : 24.03.2015. 01:09:30 »
Pogledana osma  :)

Spoiler for Hiden:
Uh, najbolja scena sa Marthom. Na kraju je nekako i logično da se ona pomiri s tim. A kaj može točno? Sva je ionako bojažljiva, nevina i stvarno dobra ženska, ali se boji. Da kaže FBI-u, ona će si isto sjebati čitavi život. Ovako barem jedno vrijeme će biti mirna iako je i to opasno te će je na kraju koštati.

Hahahahahahaha
Spoiler for Hiden:

Offline banalek

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
Odg: The Americans
« Odgovor #198 : 24.03.2015. 15:28:25 »
^^^
Spoiler for Hiden:
Isti Dado Topic iz mladjih dana :D ;)
« Zadnja izmjena: 24.03.2015. 15:34:09 banalek »

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: The Americans
« Odgovor #199 : 24.03.2015. 15:33:03 »
Mene zapravo fascinira koliko si kostimografi uzimaju truda da oblače/friziraju/šminkaju likove onako kako su se u to vrijeme ljudi stvarno radili...

Ne sjećam se da sam vidio ijednu veliku grešku u tom pogledu.
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Americans
« Odgovor #200 : 31.03.2015. 21:20:16 »
Serija je obnovljena za četvrtu sezonu.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: The Americans
« Odgovor #201 : 02.04.2015. 22:53:20 »
Konacno, konacno, konacno, konacno! Citavo vreme cekam da se dogodi jedna od dve stvari u seriji i ispalo je savrseno. Savrsena epizoda!
Spoiler for Hiden:
Nestrpljivo sam iscekivao kako ce Paige podneti istinu i kako ce reagovati. Jos uvek nisam siguran, ali mislim da ce zastititi roditelje. Jedino sumnjam da bi simpatije prema agentu Beemanu mogle da pomrse racune, u smislu da poznaje koliko je on dobar covek. Ako to prevazidje, prihvatice i da bude u drugoj generaciji ruskih spijuna. Zamislite naredne sezone kako je Elizabeth poducava i trenira. Majka i cerka, bilo bi fantasticno.
Drugu stvar koju iscekujem u seriji jeste da agent Beeman sazna istinu o savrsenim komsijama. To ce biti potpuno napetiji i mocniji trenutak. Mocniji level Hank Schrader saznaje za Waltera Whitea. Ne mogu ni da zamislim kako ce to izgledati.

Jos jedna stvar, da li jos neko osim mene navija za Beemana, FBI i Amerikance u celom ovom "ratu"?  ;D

Offline *

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 179
Odg: The Americans
« Odgovor #202 : 03.04.2015. 17:43:15 »

Jos jedna stvar, da li jos neko osim mene navija za Beemana, FBI i Amerikance u celom ovom "ratu"?  ;D

Ja ipak navijam za Ruse prvenstveno sto mi je muka od americke propagande u svakoj seriji/filmu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Americans
« Odgovor #203 : 03.04.2015. 20:59:48 »
Navijao bih i za tobdžiju i furundžiju samo ne bi za amere. Ne samo zbog tog njihovog silovanja naroda ostalog sa njihovom propagandom već što su to prirodno glupi ljudi, kao izjava danas ambasadora USA u SR za narod u zemlji u kojoj je on ambasador.
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #204 : 04.04.2015. 00:44:45 »
Pogledana deveta  :)

Spoiler for Hiden:
Na najbolji mogući način je Paige saznala. Bojao sam se da će ispasti neuvjerljivo jer ipak na kraju maloljetna kćer saznaje da su joj roditelji špijuni. Bilo je i ima još uvijek takvih obitelji. Tako da je ovo meni djelovalo dosta realno jer je ona potegla glavno pitanje. Nije mala glupa, i mi smo cijelo vrijeme gledali kako oni ostaju sami doma dok im se starci kurvaju. Dobro je to primila i Philip joj je rekao jednu užasavajuću, ali bitnu stvar. Da ako kaže nekome, da oni idu u zatvor na doživotno. Jednostavno, ali efektivno jer ju je tako samo dodatno prizemljio iz tog osjećaja u kojem se nalazila. Jeben psihološki potez, a to jako volim vidjeti u serijama gdje vidim da scenaristi znaju što rade. Samim time, Philip je ispao odličan psiholog. To je to, više nije ništa trebao.

Ajd, napokon i malo više referenci. Dva filma, Tootsie i spomenuti Tron. Jer koliko god osjetim to doba, volim reference kod ovakvih serija. Ne previše jer mi onda guše seriju, ali ponekad je potrebno. Ovo je bilo nenametljivo.

Što se tiče amera i rusa. Za nikog naravno. Od amera se rade mitovi, kao i od rusa. Govorim ovdje o vladama, njihovoj eliti i politici. Obični ljudi naravno da ima dobrih kao i što ima dobrih norvežana, poljaka, ganaca, australaca i plemenitih francuza tako ima i amera, rusa. Kao i onih loših. No, sve te vlade od svih ovih država i svih onih nenabrojanih su nemoralne nakaze koje uništavaju vaš svijet i svi oni ljudi koji to ne shvaćaju. Zabava za mase. Naprave malo svađe u medijima, malo rata na više mjesta i to vam je to. Propaganda ima oduvijek. Svaka država koristi to oružje. Kad smo već na toj temi, pročitati Propaganda od Bernaysa. Knjiga je napisana 1928. godine pa da vidite u detalje kako oni dan danas sav taj modus operandi koriste na identičan način.

Ili Stoljeće Rata od Engdahla da vidite kako surađuju desetljećima i koliko je tu poveznica i krvnog srodstva.

To je za realnost to jest iluzija jer je sve ovo oko nas jedna velika iluzija, la grande illusion kako kaže slavni film od Renoira http://www.imdb.com/title/tt0028950/

A u seriji za njih dvoje. Oni rade za ruse, ali ne želim reći da sam za ruse jer sam za njih dvoje pošto su glavni likovi i kvalitetno su napravljeni. Tako da sam se povezao s njima. I da se okrenu protiv svojih, za njih sam.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #205 : 13.04.2015. 01:58:35 »
Pogledana nova  :)

Ono što je veliki plus u ovoj sezoni su puno bolje razgrađeni odnosi za razliku od druge sezone. Langella odličan u ovoj, i njegov odnos sa Eli i Philipom je postao jako napet. Dok Paige kipi u sebi, toliko bi htjela toga znati, a ne može.

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: The Americans
« Odgovor #206 : 15.04.2015. 01:08:47 »
Drugom sezonom nisam bio naročito oduševljen, ali je ova treća savršena.
Bio sam ubeđen da će saznanje biti finale sezone.

Pretežak je zadatak bio odraditi epizodu, ali su se fenomenalno snašli, tako da očekujem neki veliki nalet emocija i besa ubrzo.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: The Americans
« Odgovor #207 : 17.04.2015. 03:03:01 »
Poslednja epizoda pokazuje koliko je serija napeta.
Spoiler for Hiden:
Imas osecaj da ce u svakomm trenutku da se dogodi nesto uzasno. Neverovatno napete scene.
Npr. kad Elizabeth i Philip idu po Paige, iako sam znao da se nece nista ekstremno desiti, izraz na njihovim licima pokazuje da bi u tom momentu mogli da spakuju pastora i njegovu zenu u platicnu vrecu, u delovima.
Kraj je takodje bio napet, i nazalost mislim da je igra gotova za Marthu. Kada Philip skida periku i otkriva joj pravog sebe, u tom trenutku ona prestaje da postoji i mislim da je toga svesna.
Nadam se da gresim, jer je od drugog dela 2 sezone i kroz citavu 3 sezonu, njen lik izrastao do jednog od najboljih u seriji. Aloson Wright je genijalna. Njena gluma je genijalna.
« Zadnja izmjena: 17.04.2015. 03:05:04 iTransformerZ »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Americans
« Odgovor #208 : 23.04.2015. 12:25:34 »
Pogledana nova  :)

Spoiler for Hiden:
Već sam se ponadao da će Phil naići na Stana. A scena kad Phil skida periku mi je jedna od boljih scena u seriji. Nije tu samo perika. Tu je cjela ta maska, ta mentalna blokada. Sve što on je, sad je dao njoj.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: The Americans
« Odgovor #209 : 23.04.2015. 20:00:17 »
Pogledao sam poslednju epizodu i završio treću sezonu. Odlično finale, možda i najbolje od prethodnih finala i skoro savršena sezona.
Što se tiče epizode, neverovatno napeta. Najbolji momenat su imale Elizabeth i Paige na njihovom izletu.
Spoiler for Hiden:
Nakon prethodne epizode nisam mislio da ćepaige puknuti u ovoj, više sam očekivao da će je poseta baki još više zbližiti sa roditeljima i sa time ko su oni zpravo. Ipak, ovako je ispalo savršeno. I momenat kada Paige odaje tajnu preko telefona, a u drugoj sobi Elizabeth ispaljuje Philipa, koji se emotivno otvara, zbog Regana i njegove konferencije. Uh, okrutno a savršeno. Jedino mi je krivo što se sezona završila i što ćemo čekati godinu dana na nastavak.
Beeman je ponovo ispao glup.
Spoiler for Hiden:
Dozvolio je da ga po drugi put osećanja prema Nini zavedu. Mislim, šta je očekivao? Da će FBI "trejdovati" špijunku za običnu sekretaricu? Trebao je da bude uhapšen, i izbačen sa posla. U trenutku kada biro saznaje da ima špijuna u svojim redovima, on očekuje da mu poveruju kako on nije postavio bubu u kancelariji? A znamo da je on provodio dosta vremena u njoj. Naivno od njega. Na kraju je još i odlično prošao.
Da bi mogao da kažem da je bila savršena epizoda, trebala je da bude uverljivija priča oko Afganistana. I nakon ove epizode mi je ostala nejasna.
Spoiler for Hiden:
Toliko je likova bilo upleteno u tu priču, kao npr veza Philipa i one maloletnice, a opet deluje da su ti likovi imali beznačajnu ulogu.
Philip i Sandra su imali odlične momente u ovoj epizodi.
Spoiler for Hiden:
Još od prve sezone mi je bilo sumnjivo da postoji privlačnost medju njima. Razgovor na terapiji je bio napet i uzbudljiv. Voleo bih da Sandra (Susan Misner) dobije veću ulogu u seriji zato što to zaslužuje. Odlična je.
I još jednom da dodam, da sam na strani Beemana i Amerikanaca. Ne zbog neke politike ili propagande, već zato što su, priznaćete, Phil i Elizabeth hladnokrvne ubice. Oko toga nema sumnje.

Ništa, uzbudljivo čekamo 4 sezonu, koja pretenduje da bude najbolja do sada. Imaju odličnu pripremu za nju.
Ova serija zaslužuje mnogo više priznanja, veći publicitet i veću gledanost pošto je trenutno najbolja serija na televiziji. Jedino bih ispred Amerikanaca stavio Rectify. Ali i to može da se okrene...