Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 318508 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1260 : 25.02.2016. 21:50:01 »
Trolaš. Prati kaj se piše. Govorim o konzensusu/statusu među kritikom/publikom. Dakle, nikakav pojedinac.

Spoiler for Hiden:
Ovo nije dobro. Skali super glumi dok Molder kao da čita, priča bez emocija.
Vratio sam se na par starih epizoda da vidim kako je tad glumio i vidim da je bio isti.

Ne znam šta vi mislite, ali za mene je on baš loš glumac.
Da li sam to tada gutao zato što je bilo drugo vreme, odnosno nismo imali izbora kao danas pa da uporedimo sa nečim, ili je do mene ne bih znao.

Nadam se da će biti bolje.
Može se tebi svidjeti ili ne, ali kritika je rekla svoje, a to je da je jedna od najboljih serija svih vremena kao i najutjecajnija. To je serija koja je osvojila tri zlatna globusa za najbolju seriju godine. To je još jedino uspjelo Mad Menu.

Idemo malo o statusu među kritikom. Sad će biti jedini cilj rušiti mitove od vas trolova pošto znam da to jeste jer konstantno širite laži, a modus operandi vam je identičan.

Činjenica 1:
Citat:
The X-Files received positive reviews from television critics, with many calling it one of the best series that aired on American television in the 1990s.

Činjenica 2:
Citat:
British newspaper The Independent called the show "one of the greatest cult shows in modern television."

Činjenica 3:
Citat:
Entertainment Weekly listed the show at #4 in the "25 Best Cult TV Shows from the Past 25 Years,"

Činjenica 4:
Citat:
In 2004 and 2007, The X-Files ranked #2 on TV Guide's "Top Cult Shows Ever"

Činjenica 5:
Citat:
In 1997, the episodes "Clyde Bruckman's Final Repose" and "Small Potatoes" respectively ranked #10 and #72 on "TV Guide's 100 Greatest Episodes of All Time.

S time da se i The Post Modern prometheus nalazi na top listama najboljih epizoda.

Činjenica 6:
Citat:
In 2013, TV Guide included it in its list of the "60 Greatest Dramas of All Time"[197] and ranked it at #25 on their list of the "60 Best Series of All Time"

Činjenica 7:
Citat:
Empire magazine ranked The X-Files ninth best TV show in history, further claiming that the best episode was the third season entry "Jose Chung's From Outer Space".

Činjenica 8:
Citat:
According to The Guardian, MediaDNA research discovered that The X-Files was on top of the list of the most innovative TV brands.

Činjenica 9:
Citat:
The A.V. Club called the third season The X-Files' "best season and maybe one of the greatest TV seasons of all time", noting it was consistent and "[swung] from strength to strength" between mythology and stand-alone episodes

Činjenica 10:
Citat:
drugo mjesto u 50 najboljih sf serija.

Činjenica 11:
Citat:
peto mjesto među 50 najboljih sf serija.

Činjenica 12:
Citat:
četvrto jesto među 100 najboljih

Činjenica 13:
26. mjesto najblje napisanih serija

Činjenica 14: - ovo su izabrali "We asked more than 2,800 industry people — including 779 actors, 365 producers and 268 directors, among others — to choose their favorite series of all time"
Citat:
drugo mjesto najboljih serija svih vremena.

Jel se ja slažem sa tom cjelokupnom listom? Naravo da ne, ali to ovdje nije bitno. Nisam bitan ja, niste bitni vi niti itko drugi. Bitan je status. Kao što se vidi po statusima među kritikom, X-Filesi su konstantno u top 5, top 10 što potvrđuje i dokazuje status kao jedne od najbojlih serija svih vremena. O utjecaju bolje da ne pričam. Za to imate knjige i knjige napisanih, akademskih radova zašto su Filesi najutjecajnija serija svih vremena. Rast interneta je svakako tu pomoglo, ali sreća je sastavni dio svega.

Filesi su osvojili sveukupno 5 zlatnih globusa. Dva za glumce i 3 za najbolju seriju godine. Samo je još Mad Menu uspjelo osvojiti tri zlatna globusa za najbolju serije godine.

Citat:
The X-Files: 10 Reasons Why It Ruled Our TV Screens

To celebrate this amazing milestone here are ten reasons why X-Files was, and still is, one of the best television shows ever aired.[/url]

Ja ovo radim iz principa jer znam da će nastaviti trolati. Kao što sam i napisao na prošloj stranici da je to jače od njih i da im je to cilj. Ovo uopće neće ni pogledati jer ih osporava i dokazuje ono što govorim. Status je tu  :najbolja:

Takav je konzensus među kritikom/publikom, a Duchovny je dobio globusa i ostale nagrade za tu ulogu. Za loše uloge se ne dobiva tako nešto. Samo od dobre do odlične glume.

Nakon ove odlične sezone, donosim radosnu vijest

Citat:
The X-Files could be adding more awards to the trophy case. The 42nd Annual Saturn Awards nominees were announced on YouTube this morning and The X-Files got several nominations. The Saturn Awards honor outstanding work in the genres of science fiction, horror, and fantasy. The X-Files was nominated for Best SciFi TV series. Gillian Anderson was nominated for Best TV Actress for her work as Dana Scully and David Duchovny was nominated for Best TV Actor for his role as Fox Mulder.

Ji-ha

Gilly je bila fantastična ove sezone, a Duchovny jako dobar, i odličan u trećoj epizodi. Vidjet ćemo, ali lijepo je vidjeti da prepoznaju odličnu glumu.

Dobro je to Sepinwall napisao za Gilly
Citat:
This was a wonderful showcase for Gillian Anderson — particularly the ache in Scully's voice as she asked Mulder why Margaret's last words were about their child — and the situation also brought out the best of Duchovny.

Spoiler for Hiden:
pogledana druga - klasični Dokumenti X, svidjela mi se. super.

pogledana treća - da imam top listu pet najboljih epizoda bilo koje serije, ova bi ušla u to! ludo, originalno, zabavno (smiješak mi je bio na licu od početka do kraja). odlično napisano, fenomenalno  clapp ovo će mi sigurno biti najbolja epizode ove sezone.

inače, sad mi je sinulo Fox + Mulder = Folder, Dana +Scully = Dully (dosadno, monotono)
Oho-ho, nisam znao da voliš te humoristične epizode. Inače, treću epizodu ti je napisao Darin Morgan, a on je na originalnoj seriji napisao najpoznatije humoristične epizode. Baš mi je drago što ti je u pet najboljih epizoda bilo koje serije.

I još se jednom pokazuje i dokazuje kako Filesi djeluju drugačije na ljude. Ja volim sve žanrove koje serija pokriva, ali neke vole mitologiju, neki poput amisa vole te humoristične i pametne epizode, neki nešto sasvim deseto. Evo, helleru je gore druga epizoda bila najbolja, a ovdje ne pričamo o sezoni od 20+ epizoda već od samo 6 epizoda i opet toliko različosti. To mi samo govori da su Filesi uspjeli. Vratili su se zbog fanova i pokazali današnjim serijama istinu i ono najvažnije, maštu. Kad su Filesi došli 90-ih, odmah su ih nazvali modernom Zonom Sumraka. I takva su uvijek bili. Multižanrovska serija gdje se nađe sve za svakoga. Zato je ova sezona više nego uspješna.

Inače amis, meni Were Monster nije među pet najboljih, ali mi je bez sumnje nešto najbolje što je televizija ponudila u zadnjih 10-ak godina. I lijepo je vidjeti da i kritičarima isto.

Evo odlične recenzije od Muira (legenda u sf/horor zajednicama). Njegove analize su uvijek čvrsto argumentirane
http://reflectionsonfilmandtelevision.blogspot.hr/2016/02/the-x-files-my-struggle-ii-february-22.html

Inače, njemu je pak sasvim druga epizoda najbolja ove sezone. To je peta epizoda, Babylon. Evo što kaže za Babylon.
Citat:
“Babylon” is not only the best episode of network television this season, for example, but the best episode of network television in years. It is a genre-bender. Not exactly action, not exactly sci-fi. It thrives on how it blurs definitions such as though (as well as definitions of terms like "extremist.")

I opet se samo potvrđuje ono gore što sam pisao. Za svakoga ponešto. Amise, javi kad pogledaš Babylon, baš me zanima kako će ti se dopasti.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1261 : 25.02.2016. 21:52:39 »
A i na temi kad se izuzmu troleri 50-50 je kojima se sviđa i ne sviđa nova sezona  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1262 : 25.02.2016. 21:54:53 »
Ma ja govorim cijelo vrijeme o konzensusu kritike/publike i kakav je status Filesa među njima. I kao što se vidi gore, status među kritikom/publikom je da se radi o jednoj od najboljih serija svih vremena. To je činjenica. Govorim o statusu i kako je serija prihvaćena. I onda dolaze razno razni troleri, a ne čitaju što se piše jer im to nije cilj.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1263 : 25.02.2016. 21:59:38 »
Da, znam, sjećam se kako je kritika u desetom mjesecu u Cannesu pohvalila prvu epizodu, ma nahvalila je.

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: The X-Files
« Odgovor #1264 : 25.02.2016. 22:43:27 »
Ovo nije dobro. Skali super glumi dok Molder kao da čita, priča bez emocija.
Vratio sam se na par starih epizoda da vidim kako je tad glumio i vidim da je bio isti.

Ne znam šta vi mislite, ali za mene je on baš loš glumac.
Da li sam to tada gutao zato što je bilo drugo vreme, odnosno nismo imali izbora kao danas pa da uporedimo sa nečim, ili je do mene ne bih znao.

Nadam se da će biti bolje.

Overall, on jeste los glumac. Ali je ranije u Filesima davao nesto, imao nekakav smek i prepoznatljivu harizmu.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1265 : 25.02.2016. 22:49:28 »
Baš sam malo čitao temu od početka i evo malo komića. Lijepo je i ovdje vidjeti takav konzensus  clapp

Vrh serija nema šta. Ja sam je gledao 1.5x.  ;D

Jedna od najboljih serija u istoriji!!! Mada je MilanRS u pravu, malo pada u 7 i 8 sezoni al tako je manje vise u svim serijama, dodje do padanja... Odgledao 2x kompletnu a i jos neki put cu sigurno! Milane, drzi se do kraja 8, tad krece opet da bude very interesting! smileyNO1

Ova serija je ušla u istoriju televizije i za nju će se znati i za 50 godina, kao i za Zonu sumraka. Jako je malo serija koje su ostavile takav trag.

I ja opasno zavidim i hocu da crknem. Ne zbog toga sto sam mator i sto jos ne mogu da se opasuljim da je stasala nova generacija klinaca koji nisu gledali dosije x, vec sto se nije pojavila serija (niti ce) koja se gleda sa takvim odusevljenjem.

+11. Dosije X je zaista, zaista jedna od vrhunskih, prvorazrednih serija, sigurno u prvih pet svih vremena i definitvno među moje tri omiljene. Pre neki dan sam počeo sa ponovnim gledanjem.

Jedna od najboljih, ako ne i najbolja, serija svih vremena. Šteta što ne snime još koji film grrrr .

Ono sto je bitno (bar po mojem misljenju) je sto je serija pomerila granice, i uticala na dalji razvoj pisanja i pravljenja serija.To je slicno u svakoj umetnosti.To su nemerljive stvari....

verovatno moja omiljena serija svih vremena,ne racunajuci "Mucke" i "Nestasne Godine" koji su skroz druge tematike... :P

Def. moja najdraza i najomiljenija serija ikad!!

Ali, prethodne sezone - fantazija. Naravno, bilo je i loših epizoda, ali kad se sve ukupno gleda, Dosije X od sada spada u najbolje serije koje sam do sada imala priliku da gledam. Nisam očekivala da će mi se ovako dopasti kada sam počela da pratim.

Jedna od najboljih, ako ne i najbolja serija svih vremena, koja je promijenila puno toga... Čestitke!  drinks


Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1266 : 25.02.2016. 23:05:57 »
Sjećam se da smo se SuperSerb i ja i još neki koji su mlađih generacija počeli seriju gledati po prvi puta prije koju godinu i sve su bili pozitivni komentari ;D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #1267 : 25.02.2016. 23:07:00 »
Ovo nije dobro. Skali super glumi dok Molder kao da čita, priča bez emocija.
Vratio sam se na par starih epizoda da vidim kako je tad glumio i vidim da je bio isti.

Ne znam šta vi mislite, ali za mene je on baš loš glumac.
Da li sam to tada gutao zato što je bilo drugo vreme, odnosno nismo imali izbora kao danas pa da uporedimo sa nečim, ili je do mene ne bih znao.

Nadam se da će biti bolje.

Overall, on jeste los glumac. Ali je ranije u Filesima davao nesto, imao nekakav smek i prepoznatljivu harizmu.
To se posebno vidjelo u ovoj zadnjoj, isto kao dijete kad u školi nauči pjesmicu pa je mora recitirati.
Navodno mu je dobar film Kalifornija, ali nisam gledao.

Mrzim lopatare i limune

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: The X-Files
« Odgovor #1268 : 25.02.2016. 23:12:55 »
Gledao sam, dobar film, ali njega vuku Bred Pit i Dzulijet Luis.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline Wayward

  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1269 : 26.02.2016. 00:18:59 »
Sinoć sam odgledao 10-tu sezonu u cugu i mogu reći da mi je prijala. Naravno da ova sezona nije ista kao što je bila pre 15. godina, ali je makar kvalitetnija od 95% serija koje nam danas serviraju. Skinner...šta reći, čovek ne stari  ;D. Molder je jako dobar i kvalitetan glumac. I u prethodnim sezona se dosta trudio i globusi su dokaz da je uspeo. Jeste da ima onu "smorio sam se" facu, ali jbg šta da se radi. Skali, solidna, u nekim scenama nit smrdi, nit miriše, ali mi je kao glumica veoma draga. Najbolja mi je 3 epizoda, toliko mi je bila dobra da sam se vratio i odgledao sve morganove epizode. Svaka čast - čista klasika. Peta je takođe dobra, a najbolja je scena kada Molder igra (kao da je izašao iz neke Španske serije). Scena je  rofl. Sve u svemu jako kvalitetna sezona i nadam se da će biti i naredna (siguran sam). Nadam se da neće zaboraviti i da će vratiti neke stvari koje su bile bitne u dosijeima, kao što su black oil, supervojnici itd. Hvala prevodiocima za kvalitetne prevode. Pozdrav svima i svako dobro.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The X-Files
« Odgovor #1270 : 27.02.2016. 16:35:06 »
pogledao četvrtu - sasvim dobra, ali nikad mi nisu najbolje sjele te horor epizode. jednostavno su mi ko klincu bile prestrašne* i zato sam uvijek bio dosta ravnodušan prema ovoj seriji. na kraju nisam ni shvatio što je bilo s tim Smećarom.

peta - a ovo je i odgovor Mulderu - hrabro napisana (ona medicinska sestra je rekla što velika većina misli), svaka čast na mudima. sama radnja epizode i nije baš nešto, ali je jako dobro opisala sadašnje stanje. svidjelo mi se što su malo uveli nove agente, ali ne bih volio da dobiju značajnije uloge poslije. svidio mi se i humor (ono kad se Mulder nadrogira), ali tu sam imao osjećaj kao da gledam kalifornikaciju, tj. glavnog lika iz kalifonikacije.
a najviše me zapravo začudio izbor glazbe, pogotovo ona pjesma na kraju. jako neobično za Spise X.

šesta - nadam se da ću je pogledati danas-sutra, ali očekujem slabu epizodu kao i prvu


*za detaljne razloga možete pitati mog psihijatra

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1271 : 28.02.2016. 13:42:45 »
X-filesi su mi za sada razočaranje sezone ( možda i zbog očekivanja koja sam imao ). duchovny nije ni izašao iz kalifornikacije, a gillian je jednostavno loša. očito je ovo bila top serija za XX stoljeće ( kao real madrid ). očito je da carter više nema što dati o ovoj temi. "pronašao" ju je, "zagrizao" i "sažvakao". ovo se može nastaviti samo iz drukčije perspektive. sve dalje će biti parodija.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1272 : 28.02.2016. 14:04:17 »
Sjećam se da smo se SuperSerb i ja i još neki koji su mlađih generacija počeli seriju gledati po prvi puta prije koju godinu i sve su bili pozitivni komentari ;D


Sinoć sam odgledao 10-tu sezonu u cugu i mogu reći da mi je prijala. Naravno da ova sezona nije ista kao što je bila pre 15. godina, ali je makar kvalitetnija od 95% serija koje nam danas serviraju. Skinner...šta reći, čovek ne stari  ;D. Molder je jako dobar i kvalitetan glumac. I u prethodnim sezona se dosta trudio i globusi su dokaz da je uspeo. Jeste da ima onu "smorio sam se" facu, ali jbg šta da se radi. Skali, solidna, u nekim scenama nit smrdi, nit miriše, ali mi je kao glumica veoma draga. Najbolja mi je 3 epizoda, toliko mi je bila dobra da sam se vratio i odgledao sve morganove epizode. Svaka čast - čista klasika. Peta je takođe dobra, a najbolja je scena kada Molder igra (kao da je izašao iz neke Španske serije). Scena je  rofl. Sve u svemu jako kvalitetna sezona i nadam se da će biti i naredna (siguran sam). Nadam se da neće zaboraviti i da će vratiti neke stvari koje su bile bitne u dosijeima, kao što su black oil, supervojnici itd. Hvala prevodiocima za kvalitetne prevode. Pozdrav svima i svako dobro.

Ahahahahhah da da. Mitch je fizički isti. I u novom Dallasu je isto bio. Ne stari.

pogledao četvrtu - sasvim dobra, ali nikad mi nisu najbolje sjele te horor epizode. jednostavno su mi ko klincu bile prestrašne* i zato sam uvijek bio dosta ravnodušan prema ovoj seriji. na kraju nisam ni shvatio što je bilo s tim Smećarom.

peta - a ovo je i odgovor Mulderu - hrabro napisana (ona medicinska sestra je rekla što velika većina misli), svaka čast na mudima. sama radnja epizode i nije baš nešto, ali je jako dobro opisala sadašnje stanje. svidjelo mi se što su malo uveli nove agente, ali ne bih volio da dobiju značajnije uloge poslije. svidio mi se i humor (ono kad se Mulder nadrogira), ali tu sam imao osjećaj kao da gledam kalifornikaciju, tj. glavnog lika iz kalifonikacije.
a najviše me zapravo začudio izbor glazbe, pogotovo ona pjesma na kraju. jako neobično za Spise X.

šesta - nadam se da ću je pogledati danas-sutra, ali očekujem slabu epizodu kao i prvu


*za detaljne razloga možete pitati mog psihijatra
Da, odabir glazbe je tu više bio zbog shippera kao i ta zadnja scena u 5. epizodi.

Evo što je Gish rekla http://www.tvinsider.com/article/75545/the-x-files-annabeth-gish-agent-reyes-twist/?utm_source=twitter&utm_medium=TVI

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1273 : 28.02.2016. 14:43:14 »
Evo pogledao i ja napokon šestu, uopće nije loša kao što sam od nekih čuo, baš dobra epizoda i moram priznati da mi je ok ispalo obrazloženje za Reyesicu oko kojega smo se pitali što bi moglo biti. Prva epizoda će mi ostati najlošija u ovoj novoj sezoni što je nekako i očekivano no i druga mi je tu negdje u razini nje, ostale su mi sve bile od dobrih do odličnih i ova zadnja mi je vrlo vrlo dobra, najmanje što mi se sviđa je uloga tog internet Teda koji mi baš zvuči nekako američki propagandno ;D Inače sve ostalo mi je bilo super u ovoj epizodi i sad iščekivanje nove sezone i što se dogodilo na kraju

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1274 : 28.02.2016. 14:51:19 »
Pročitaj si ovaj gore članak i intervju sa Gish. Objasni ti dosta toga
Spoiler for Hiden:
dakle, nije ona loša.

I ne zaboravi pročitat ovu odličnu i argumentiranu recenziju http://reflectionsonfilmandtelevision.blogspot.hr/2016/02/the-x-files-my-struggle-ii-february-22.html dosta toga se lijepo objasni.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1275 : 28.02.2016. 15:04:26 »
Budem, pročitat ću.

I ne, nisam ni mislio
Spoiler for Hiden:
da je ona loša, to je bilo jedino čega sam se 'plašio' da će iz one dobre osobe kakvom su nam je prikazali u osmoj i pogotovo devetoj sezoni ispasti loša, ali vidim da nije, učinila je to iz straha i kako bi sebe spasila, a i opet je rekla Scully koja je mogućnost da se spase i ostali

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1276 : 28.02.2016. 16:04:43 »
Citat:
"In my mind, I always hope there's some relationship with Doggett that still exists."

I ja se nadam ;D baš su mi super bili pogotovo u devetoj sezoni i onih par njihovih epizoda, prvo ona sa različitim univerzumima ta mi je odlična bila i onda ona dok Monica strada u nesreći... A bilo je još njihovih trenutaka. Nadam se Doggettu u 11. sezoni :)

Citat:
The revival wasn't able to stage a reunion between the former partners—due to Robert Patrick's (Doggett) commitment to CBS's Scorpion—but Gish says she'd jump at the chance to work with Patrick again on another project.

"Occasionally we chat, and I adore him immensely," she says. "I adore his family; I adore Barbara, his wife. There’s a lot of love there between our family and his family. I would work with him again in a heartbeat."

I sam si rekao kao i za Vincea da su imali drugih obaveza, ne znam za Patricka je li išta izjavio povodom novih Filesa, ali slična je situacija pa se nadam da će se oboje vratiti u novoj sezoni :)

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: The X-Files
« Odgovor #1277 : 28.02.2016. 18:15:19 »
Razocaravajuce!
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The X-Files
« Odgovor #1278 : 28.02.2016. 18:34:49 »
šesta - uh, loše. mislim da sam i zaspao na 15-20 minuta. uopće mi nije zanimljiva radnja oko Pušača i te epidemije. ogroman cliffhanger, al i to je već stoput viđeno... bilo bi stvarno glupo da ne nastave snimati dalje, iako me uopće ne zanima što će se događati oko glavne radnje.

još se moram nadovezati na petu epizodu: fali mi walter! (Fringe)

da nije 1. i 6. epizode bilo bi odlično, ovako je sasvim dobro. napravili su 5 epizoda različitih tematika, a prepoznatljivih za X-filese.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1279 : 28.02.2016. 18:40:29 »

Citat:
The revival wasn't able to stage a reunion between the former partners—due to Robert Patrick's (Doggett) commitment to CBS's Scorpion—but Gish says she'd jump at the chance to work with Patrick again on another project.

"Occasionally we chat, and I adore him immensely," she says. "I adore his family; I adore Barbara, his wife. There’s a lot of love there between our family and his family. I would work with him again in a heartbeat."

I sam si rekao kao i za Vincea da su imali drugih obaveza, ne znam za Patricka je li išta izjavio povodom novih Filesa, ali slična je situacija pa se nadam da će se oboje vratiti u novoj sezoni :)
On je rekao da se neće vratiti, a ima onu novu seriju.

šesta - uh, loše. mislim da sam i zaspao na 15-20 minuta. uopće mi nije zanimljiva radnja oko Pušača i te epidemije. ogroman cliffhanger, al i to je već stoput viđeno... bilo bi stvarno glupo da ne nastave snimati dalje, iako me uopće ne zanima što će se događati oko glavne radnje.

još se moram nadovezati na petu epizodu: fali mi walter! (Fringe)

da nije 1. i 6. epizode bilo bi odlično, ovako je sasvim dobro. napravili su 5 epizoda različitih tematika, a prepoznatljivih za X-filese.
Meni se jako dopala nova mitologija, samo se nadam
Spoiler for Hiden:
kako će u idućoj sezoni pokušati opet uvesti black oil i sve one stare stvari koje su bile odlične.

Mislim da je nova mitologija hrabra i def. nešto novo jer se ne osvrće na ono što je rađeno prije a mogao je napraviti jedno te istu priču tak oda pozdravljam ovo.

I nadam se da će iduća sezona imati 12, 13 epizoda. Taman bi bilo. Walter  ;D

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1280 : 28.02.2016. 19:03:07 »

Citat:
The revival wasn't able to stage a reunion between the former partners—due to Robert Patrick's (Doggett) commitment to CBS's Scorpion—but Gish says she'd jump at the chance to work with Patrick again on another project.

"Occasionally we chat, and I adore him immensely," she says. "I adore his family; I adore Barbara, his wife. There’s a lot of love there between our family and his family. I would work with him again in a heartbeat."

I sam si rekao kao i za Vincea da su imali drugih obaveza, ne znam za Patricka je li išta izjavio povodom novih Filesa, ali slična je situacija pa se nadam da će se oboje vratiti u novoj sezoni :)
On je rekao da se neće vratiti, a ima onu novu seriju.

Ček, tko je rekao? Znam da je Vince rekao da zbog Saula ne može, ali da će se vratiti ako bude nove sezone. Je li Patrick nešto govorio?

šesta - uh, loše. mislim da sam i zaspao na 15-20 minuta. uopće mi nije zanimljiva radnja oko Pušača i te epidemije. ogroman cliffhanger, al i to je već stoput viđeno... bilo bi stvarno glupo da ne nastave snimati dalje, iako me uopće ne zanima što će se događati oko glavne radnje.

još se moram nadovezati na petu epizodu: fali mi walter! (Fringe)

da nije 1. i 6. epizode bilo bi odlično, ovako je sasvim dobro. napravili su 5 epizoda različitih tematika, a prepoznatljivih za X-filese.
Meni se jako dopala nova mitologija, samo se nadam
Spoiler for Hiden:
kako će u idućoj sezoni pokušati opet uvesti black oil i sve one stare stvari koje su bile odlične.

Mislim da je nova mitologija hrabra i def. nešto novo jer se ne osvrće na ono što je rađeno prije a mogao je napraviti jedno te istu priču tak oda pozdravljam ovo.

I nadam se da će iduća sezona imati 12, 13 epizoda. Taman bi bilo. Walter  ;D

I meni se svidjela nova mitologija, prva ep kažem bila mi je najlošija u ovoj novoj sezoni, ali sad mi se baš svidjela u zadnjoj epizodi najviše zbog te
Spoiler for Hiden:
vanzemaljske DNK za koju mi je super ispalo da je ona ta koja je jedina opcija za spas

Ali sad shvaćam šta Mulderko govori kad kaže da je Chris Carter hrabar, eto u zadnjoj epizodi radi se o tome da se ljude zarazilo preko cijepiva i možda ovakav način zaraze nije realan u stvarnome životu no daje nam mogućnost da shvatimo što se i zapravo može dogoditi sa raznoraznim cijepivima koja nam se nude i da nisu samo korisna. Barem sam ja to tako shvatio u ovoj epizodi.

Već razmišljam o novoj sezoni i što bi se moglo dogoditi, nadam se da neće biti samo mitoloških epizoda već i MOTW.

Spoiler for Hiden:
Onda razmišljam ukoliko bude MOTW epizoda morat će se ovaj mitološki dio razriješiti u prvoj ili u prve dvije epizode nove sezone. Možda će Scully uspijeti proširiti tu vanzemaljsku DNK i spasiti veliki broj ljudi, a ukoliko ne uspije spasiti onda vidim samo novu sezonu kao mitološku. Invazija je počela i ne mogu si na neki logičan način zamisliti kako da nastave sa MOTW epizodama koje tako želim da se nastave, još onakva zadnja scena ahhh...

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1281 : 04.03.2016. 22:16:16 »
Ovako prosječne epizode bi mogao da opravda samo nastavak, još jedna sezona od nekih 12 epizoda najmanje. Mada, ni to ne bi mglo da ispravi neke gluposti koje smo vidjeli u ovih 6 epizoda. Bolje bi bilo da se nisu "vratili".  :) 


Ovo sa teroristima u prethodnoj i sa vakcinom u zadnjoj epizodi je tako izlizano i dosadno da je za nepovjerovati da su to ubacili. S obzirom da je ovo 2016. godina, serija je trebala biti na toj razini, a oni su uradili nešto što bih možda "popio" prije 15-ak godina.


Mislim, sasvim mi je ok da hc fanovi govore da je ovo super.



I da, super mi je što se u seriji ponašaju kao da je Amerika cijeli svijet, kao da ništa van nje ne postoji.  :P 




Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1282 : 05.03.2016. 17:49:36 »
U suštini nema potrebe da se vodi rasprava oko toga da li je dobro ili ne, jer neki od fanova su toliko željni uspješnog oživljavanja serije da za njih kvalitet glume, produkcije i priče uopšte nije bitan i zažmuriće na sve on što je loše u seriji i tretirati ga kao da je baš tako trebalo da bude i da je super. Pročitao sam sad Mulderove komentare i tu jednostavno vidim oduševljenje banalnostima u epizodi, što mi jasno govori kolika je njegova želja da svima pokaže/dokaže da ovo nije promašaj. Možda se mogu oni izvući nekim kvalitetnijim nastavkom, ali ovo je jako loš nivo. Serija je ranije stekla takav kultni status (a to je bilo neko drugo vrijeme) i toliko je njena popularnost jaka i dan danas, da neki od najtvrđih fanova NIKADA neće priznati da je nešto u vezi nje urađeno loše, a pogotovo ako se radi o oživljavanju serije, jer toliko su je željni. Ne tvrdim da sam ja nešto bogzna kakav kvalitetan gledatelj i da je moj sud pravilan, ali ipak imam u sebi neku skalu do koje serija mora da dobaci da bih rekao da je dobra, a to ova deseta sezona nije uradila. Jeste bila na trenutke možda zabavna, i nešto malo zaintrigirala, ali vrlo neuvjerljivo.


Ako bude nova sezona, vjerovatno ću gledati. Vjerujem da može biti bolja.  :)



P.S. I ranije sam htio da spomenem, no zaboravim... Vidim da više nema edit opcija za posljednje postove koje postavim... Zašto je to tako? Vjerovatno sam propustio uvođenje nekih novih pravila?

Offline Sceka222

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
    • LinkedIN
Odg: The X-Files
« Odgovor #1283 : 05.03.2016. 21:35:32 »
Sve u svemu jedina dobra stvar kod ove desete (ili kako vec) sezone je to sto su isplivali nevidjeno subjektivni komentari koji su presli granicu obozavanja i usli u nirvanu zivljenja tokom ovih sest epizoda.

Kao sto sam vec napisao ranije, tacno onako kako su tvorci nastavka odgovorili na smaranje da uradi - "zato sto te to Vi trazili" i nema dalje.

Ova poslednja epizoda je u danasnje vreme, a ne treba smetnuti s' uma da se obradjuje moderno/danasnje vreme - danasnjica, mrsava po raznim pitanjima i granici se sa dosadom jer danas ima daleko boljih serija koje pokrivaju to sto... a sam kraj je iznenadjujuce jeftin po svim kriterijuma price kao takve (ne price predjasnjih a legendarnih sezona nego ove sezone) jer osim naznake da mozda nesto "nestvarno" ceka glavne protagoniste sve drugo je reseno.

Da li se varam ili me secanje ne drzi ali mi se cini da je i receno da je ovo jedina sezona koja ce biti snimljena i da je tu svakako tacka, velika tacka? Ja licno bih u tome video nekakvu svrhu ove sezone, sve ostalo je po meni besmisleno.

I samo da primetim, opet, tehnicki je sve na nivou danasnjice, osim katastrofalne montaze iako sam sklon verovanju da je i to namerno uradjeno.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
 audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: sceka@sbb.rs
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #1284 : 05.03.2016. 21:39:24 »

Da li se varam ili me secanje ne drzi ali mi se cini da je i receno da je ovo jedina sezona koja ce biti snimljena i da je tu svakako tacka, velika tacka? Ja licno bih u tome video nekakvu svrhu ove sezone, sve ostalo je po meni besmisleno.

Nije ti još sto posto, ali vjerojatno će biti obnovljena za drugu sezonu.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1285 : 05.03.2016. 22:15:06 »
Hajzenberg, pogledaj si ovo vrlo edukativno.

Što se tiče mašte. Shvaćam, ali ne zaboravi da su te epizode bile mitološke (zavjera), a najmaštovitije epizode su monster of the week gdje su razna čudovišta, različiti žanrovi tako da mi je nekako logično da ima manje mašte u mitologiji i slažem se da u ovoj sezoni, u samoj mitologiji nije bilo mašte, ali mi to nije smetalo jer mi je jako drago što je Carter bacio pred čitavi svijet ono što druge serije ne žele. Ne sve serije, ali serije kojima se pruža mogućnost i onda se boje. To je meni recimo bilo dobro, ali sve je to na subjektivnom nivou. I ja bih volio da bude mitologija kao u prvih šest sezona, ali to su samo naša maštanja  ;D
« Zadnja izmjena: 07.03.2016. 18:42:20 Mulder »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1286 : 06.03.2016. 01:50:56 »
Izbrisani su postovi koji nemaju veze s temom.



Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1287 : 06.03.2016. 14:46:00 »
Preko deset godina se bavim po raznim forumima, i ovo je prvi put da vidim da neki moderator obriše pola nečijeg posta, zbog samo njemu poznatih razloga. Čestitam mu na pronicljivosti, pomoću koje je zaključio da komentari o vakcini, nemaju veze sa posljednjom epizodom X-filesa, jer, siguran sam da je gledao epizodu, i mogao je da vidi da ona nema nikakve veze sa vakcinom. Svaka čast. Kad ste već tako ažurni i željni unapređenja rada foruma, predlažem vam da uposlite i nekoliko lektora, pa da nam poruke budu i pismene.


Muldere, ovo što kažeš da ti se dopada što je Carter uradio ono što drugi ne žele, to je ok, no ja sam se odavno prestao nadati da se u svijetu može promijeniti nešto na način što mu baciš pred nos neke dokaze. Obično ti dokazi dođu kasno, mnogo nakon što je šteta već učinjena, a u pozadini se sprema ili već traje nešto novo... Tako da, oni koji to rade i koji imaju nekog interesa od svega, nikad ne najebu...


Inače, u ovoj zadnjoj epizodi mi je sve bilo baš zbrzano. Malo previše...

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: The X-Files
« Odgovor #1288 : 06.03.2016. 14:50:14 »
Da se raspravljalo o epizodi ne bi bili obrisani, raspravljali su o svojim mišljenjima i pogledima na vakcinisanje djece što nema veze s epizodom niti serijom.
Da ne spominjem kako rasprava nije išla u normalnom tonu. A ova tema je već poznata po raznim ispadima osoba koje imaju različita mišljenja.

Bolje spriječiti nego liječiti.

P.S. Lektoriranje nije potrebno, prepuštamo ponos ili sram pisanja autorima.  :)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1289 : 06.03.2016. 14:56:11 »
Govorim o prvoj polovini Mulderovog posta koja je obrisana. a u kojoj mi je ostavio link vezan za vakcinu. Dakle, to jeste bilo vezano za temu o seriji, a način na koji je zaključeno da to nema veze sa temom je neshvatljiv. Ako je u epizodi glavna tema i problematika bila vakcina, zašto se o tome ovdje ne bi pričalo? Ili se mora pričati samo o baš toj vakcini koja je data u seriji?  :P