Autor Tema: Hard Boiled (1992)  (Posjeta: 939 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Hard Boiled (1992)
« : 20.08.2015. 04:39:37 »

Opis:
Kada mu u spektakularnom obračunu mafijaška grupa ubije partnera, beskrupulozni policajac "Tequila" Yuen (Yun-Fat Chow) kreće u osvetničku misiju.
Na tom putu upoznaje Tonyja (Tony Leung Chiu Wai), policajca,koji već dugo radi na tajnom zadatku pri vrhu mafije, pa više ni sam nije siguran sa koje strane zakona se nalazi. Uprkos mnogim međusobnim nesuglasicama, "Tequila" i Tony udružuju snage u borbi protiv kriminalaca, koja kulminira nezaboravnim sukobom u rodilištu...
Ovo je posljednji film Johna Wooa, koji je snimio u Hong Kongu, prije nego što je prešao u Holywood.

Izvor: MojTV

Originalni naziv: Lat sau san taam
Žanr: akcija, kriminalistički, drama, triler
Zemlja: Hong Kong
Jezik: kantonski, engleski
Trajanje: 128 min
Režija: John Woo
Scenarij: John Woo, Barry Wong, Gordon Chan
Glumci: Yun-Fat Chow, Tony Chiu Wai Leung, Teresa Mo, Philip Chan, Philip Kwok, Anthony Chau-Sang Wong, Hoi-San Kwan, Wei Tung, Bowie Lam, Meng Lo...

IMDb


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Hard Boiled (1992)
« Odgovor #1 : 05.09.2015. 14:11:58 »
Čistokrvni akcijski film kojem je radnja u drugom planu. Cijelo vrijeme meci lete na sve strane, eksplozije, masakri i ekstremna pretjerivanja u svemu. Što se tiče toga, ne mogu se sjetiti filma s ovakvim pretjerivanjem, a da je to sve tako kvalitetno upakovano. Čak se može i uvjetno reći da je sve realno (vidio sam svega par manjih rupa u logici). Ne znam koju bih scenu izdvojio jer su sve podjednako dobre, možda onu zadnju dugačku u bolnici i rodilištu.
Od početka sam primijetio kvalitetan rad kamere i režiju. Što se tiče kamere, najbolji dio je na početku kada se snima tako što se kruži oko likova. Što se tiče glume, po karizmi se najviše izdvaja glavni glumac Yun-Fat Chow, jednostavno plijeni svojom pojavom. Mada su i ostali odlični.
Mrzim lopatare i limune