Razno > Offtopic

Instalacija Windows7 sa USB - pouzdano uputstvo

<< < (2/3) > >>

Saky:
Da. Samo ne znam ima li kupiti tog adapttera kod nas ili treba naručiti iz Kine.
Njemu je posudio netko ko radi u servisu.

sabko:
Ma to samo ako ne može preko USB...
Ali to baš mora biti neki star PC ili treba podesiti nešto u BIOS-u... Ne sjećam se tačno sad šta, ali kod nekih starijih ploča je trebalo nešto uključiti ili isključiti (jedna od postavki nije ista ako instaliraš Sedmicu ili Osmicu i Desetku). Verovatno bih našao kad bih se susreo s tim...


Kako god, opet ponavljam, Sedmica je toliko zastarjela da je bolje ne koristiti je...
Korištenje iste samo iz navike može donijeti prilično mnogo glavobolje...
Ukoliko već treba zbog nečeg specifičnog, onda radije na računaru koji nema pristup internetu...
Ali i tad postoje rješenja: legacy mode, virtuelna mašina... i slično...

Ili novija verzija ili neki Linux... Postoji Wine za Linux i slični programi, koji mogu pokrenuti dosta Windowsovih programa. Neke ne, ali vrijedi provjeriti... Kao što rekoh, svaki se može pokrenuti sa stika bez instalacije.

P.S. ima toga kupiti... samo ne znam isplati li se...

zixxx:

--- Citat: Saky - 15.10.2020. 10:32:35 ---Da. Samo ne znam ima li kupiti tog adapttera kod nas ili treba naručiti iz Kine.
Njemu je posudio netko ko radi u servisu.

--- Kraj citata ---
Ima, našao sam.

Sabko, hvala ti za dobronamerni savet, ali ostajem pri sedmici, jer teško da sam naleteo do sada na nešto da radi na w10 a neće na w7. To što prestankom podrške da nateraju još jedan broj korisnika da se "upgraduje" to je njihov problem.
Tako sam i sa XP prešao na w7 tek kad su se pojavili novi programi nekompatibilni sa "starcem"
Nemam glavobolje.   :)

Na druga dva računara (jedan radi 24/7) mi i dalje radi bez ikakvih problema ista instalacija već x godina bez bagovanja, BSOD...


Kad se počnu pojavljivati programi, kodeci itd koji ne budu mogli raditi na sedmici, preći ću i ja na desetku, samo treba da pronađem neku očišćenu od m$ đubreta.

sabko:
Probaj instalirati Chrome, npr...

Što se debloata tiče, obično je dovoljno uraditi ovako nešto (ja jesam i odradim to poslije svakog većeg updatea):

sabko:
A, to s Chromeom je na XP... sad se sjetih... ali uskoro će tako biti i na Sedmici... ako već nije... nisam provjeravao...
Kako god, korištenje neažuriranog sistema je ogroman rizik...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju