Autor Tema: Predložite mi seriju  (Posjeta: 656945 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1830 : 10.06.2011. 00:55:54 »
Gledaj Nurse Jackie, nećeš požaliti.

Pa već sam rekao da te medicinske neću. :)

:P
Ne budi tvrdoglav, nije medicinska per se. Samo je smještena u tom mediju, ali neka ti. :P
Onda obavezno ovo što je anniani rekla.  :)
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1831 : 10.06.2011. 21:41:07 »
Neće on izdržati do kraja druge epizode Mad Mena. :)
Meni je prva bila odlična, ostalih nekoliko neinteresantne pa sam prekinuo.
Ali bilo je to davno, daću joj drugu šansu jednom prilikom.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1832 : 10.06.2011. 21:46:10 »
Ali bilo je to davno, daću joj drugu šansu jednom prilikom.
Obavezno, da možeš doći do epizode 4x07 - The Suitcase - Best. Episode. Ever. (U konkurenciji bilo koje serije. ;D)
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1833 : 11.06.2011. 00:59:57 »
Moguce, Mad Men je drama i spora je. Mora bas da te povuce atmosfera :)
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline DzonGoti

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1834 : 11.06.2011. 11:21:47 »
Jel se ova Fringe dogadja kao Dosije X radnja, epizoda posebna prica ili se nastavlja kao Lost?

Offline Perroni.Addicted

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1835 : 11.06.2011. 15:01:17 »
Wizards of Waverly Place   ;D

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1836 : 11.06.2011. 15:04:10 »
Jel se ova Fringe dogadja kao Dosije X radnja, epizoda posebna prica ili se nastavlja kao Lost?
Pa u početku će ti izgledati da epizode nisu povezane (prvih desetak recimo), ali kako serija odmiče, sve će početi da dobija smisao.
Pogledaj obavezno. :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1837 : 11.06.2011. 20:30:47 »
Jel se ova Fringe dogadja kao Dosije X radnja, epizoda posebna prica ili se nastavlja kao Lost?
Kao i u X-filesima, imamo MOTW epizode, znači epizode sa raznim čudovištima, duhovima i imaš Mythology epizode, znači zavjere, smoking man itd. Fringe ti također sve to ima samo na malo drugačiji način. Fringe je recimo serija koja je posvećena x-filesima što su potvrdili i kreatori serije i sami glumci, Uostalom, kao sve horor, SF, crime (CSI, Bones) serije poslije filesa.  ;)

Offline leetz

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1838 : 13.06.2011. 14:19:23 »
Upravo sam odgledao Burn Notice i sada trazim neku novu seriju da popunim vreme. Po mogucnost da su epizode povezane.
Skratio sam izbror na Californication, Entourage ili The sopranos sto prvo da gledam od ove serije?

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1839 : 13.06.2011. 14:31:44 »
Upravo sam odgledao Burn Notice i sada trazim neku novu seriju da popunim vreme. Po mogucnost da su epizode povezane.
Skratio sam izbror na Californication, Entourage ili The sopranos sto prvo da gledam od ove serije?

Entourage...pa posle toga Sopranosi...mada ti preporucujem i Sons Of Anarchy, ako nisi gledao.
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1840 : 13.06.2011. 15:30:13 »
Upravo sam odgledao Burn Notice i sada trazim neku novu seriju da popunim vreme. Po mogucnost da su epizode povezane.
Skratio sam izbror na Californication, Entourage ili The sopranos sto prvo da gledam od ove serije?

Sopranove, pa onda White Collar.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1841 : 13.06.2011. 16:42:25 »
Naravno da Sopranose  :)

Ako si pogledao Burn Notice, onda bi ti preporučio tematski sličnu seriju, a po meni i nešto bolju. Human Target sa jako dobrom akcijom, humorom.

Offline joca.ntc

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 108
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1842 : 13.06.2011. 17:59:02 »
Upravo sam odgledao Burn Notice i sada trazim neku novu seriju da popunim vreme. Po mogucnost da su epizode povezane.
Skratio sam izbror na Californication, Entourage ili The sopranos sto prvo da gledam od ove serije?

Entourage, najbolja serija, pogotovu prve sezone. Gledao sam i Sopranos, ali nije to to.
« Zadnja izmjena: 13.06.2011. 18:01:05 joca.ntc »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1843 : 13.06.2011. 18:24:37 »
Sopranosi su jedna od najboljih serija, barem meni  :)

Entourage je odličan, 2. sezona najjača

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1844 : 13.06.2011. 21:09:07 »
Pa za ove vrele letnje dane koje predstoje nista bolje od Entourage...mnogo epizoda, mnogo smeha i mnogo dobrih riba... ;D
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1845 : 13.06.2011. 21:22:12 »
Meni je taj Entourage težak shit.
Stvarno, ne znam šta je u toj seriji interesantno. Gledaš 4-5 debila koji žive život u LA, bacaju trule fore i nemaju pojma sa glumom. I to je to.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline joca.ntc

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 108
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1846 : 13.06.2011. 21:24:02 »
Pa za ove vrele letnje dane koje predstoje nista bolje od Entourage...mnogo epizoda, mnogo smeha i mnogo dobrih riba... ;D

Baš to i još jedan razlog da se prati ova serija, a to je jedan jedini Ari Gold  ;D

Offline joca.ntc

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 108
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1847 : 13.06.2011. 21:30:52 »
Meni je taj Entourage težak shit.
Stvarno, ne znam šta je u toj seriji interesantno. Gledaš 4-5 debila koji žive život u LA, bacaju trule fore i nemaju pojma sa glumom. I to je to.

Pa to sad da ne znaju da glume je veoma diskutabilno, a ovo za trule fore, mislim da je to stvar ukusa, recimo ja sam više smejao kad sam gledao ovu seriju, nego neku komediju. Takođe ova serija je za one koji bi hteli da vide kako se rade stvari u tom famoznom Holivodu. Ne znam stvarno meni je ova serija jedna od boljih, ali opet ponavljam sve je do ukusa, recimo Breaking Bad je serija koju svi hvale, i svi pričaju kako je odlično, ali po meni je jako dosadna i glupa.

srry for off  :P
« Zadnja izmjena: 13.06.2011. 21:33:08 joca.ntc »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1848 : 13.06.2011. 23:29:50 »
Meni je taj Entourage težak shit.
Stvarno, ne znam šta je u toj seriji interesantno. Gledaš 4-5 debila koji žive život u LA, bacaju trule fore i nemaju pojma sa glumom. I to je to.

Pa to sad da ne znaju da glume je veoma diskutabilno, a ovo za trule fore, mislim da je to stvar ukusa, recimo ja sam više smejao kad sam gledao ovu seriju, nego neku komediju. Takođe ova serija je za one koji bi hteli da vide kako se rade stvari u tom famoznom Holivodu. Ne znam stvarno meni je ova serija jedna od boljih, ali opet ponavljam sve je do ukusa, recimo Breaking Bad je serija koju svi hvale, i svi pričaju kako je odlično, ali po meni je jako dosadna i glupa.

srry for off  :P

Ok ok, prvo Sopranosi pa sad Breaking Bad...  ;D ajde razumijem da je nekome serija dosadna, ali po čemu je ta serija glupa? Čak ni tebi ne može biti glupa jer pokazuje realno stanje stvari ma koliko se to na prvi pogled činilo da nije. Da ne budemo off, možeš i na pm pa tamo nastavimo, naravno, u poz. smislu  :)

Inače, slažem se za Entourage, odlična

Offline joca.ntc

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 108
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1849 : 14.06.2011. 00:10:21 »
Meni je taj Entourage težak shit.
Stvarno, ne znam šta je u toj seriji interesantno. Gledaš 4-5 debila koji žive život u LA, bacaju trule fore i nemaju pojma sa glumom. I to je to.

Pa to sad da ne znaju da glume je veoma diskutabilno, a ovo za trule fore, mislim da je to stvar ukusa, recimo ja sam više smejao kad sam gledao ovu seriju, nego neku komediju. Takođe ova serija je za one koji bi hteli da vide kako se rade stvari u tom famoznom Holivodu. Ne znam stvarno meni je ova serija jedna od boljih, ali opet ponavljam sve je do ukusa, recimo Breaking Bad je serija koju svi hvale, i svi pričaju kako je odlično, ali po meni je jako dosadna i glupa.

srry for off  :P

Ok ok, prvo Sopranosi pa sad Breaking Bad...  ;D ajde razumijem da je nekome serija dosadna, ali po čemu je ta serija glupa? Čak ni tebi ne može biti glupa jer pokazuje realno stanje stvari ma koliko se to na prvi pogled činilo da nije. Da ne budemo off, možeš i na pm pa tamo nastavimo, naravno, u poz. smislu  :)

Inače, slažem se za Entourage, odlična


Ma što se tiče Sopranosa, nisam rekao da je loša serija, odgledao sam sve epizode i kažem da je veoma dobra, ali da je po meni Entourage bolji. Što se tiče BB, kad sam reko "glupa", mislio sam na glupu radnju i koncept, jer ne volim kad radnja teče sporo i kad treba nekoliko epizoda da bi se nešto zanimljivo desilo, kažem ja sam ja xD i bilo bi čudno da se sve serije koje sviđaju tebi, sviđaju i meni  :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1850 : 14.06.2011. 00:27:51 »
Što bi tek rekao za The Wire gdje ti treba 4, 5 epizoda da se upoznaš sa pravom radnjom i likovima  ;D no slažem se, sve su to ukusi  ;)

Isprike na off-u

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1851 : 14.06.2011. 12:55:05 »
Wire i ako se na prvi pogled cini da je spora serija je znatno brza od BB. Mogu da uporedim obe serije. Wire mi je sada omiljena, a BB sam batalio posle prve sezone. Dakle nije isti tempo radnje :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1852 : 14.06.2011. 13:19:23 »
Brža je, ali se teže upoznat sa likovima i samom radnjom no sve ti je jasno nakon 4, 5 epizoda. Uglavnom, jedna od najbojlih serija ikada

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1853 : 14.06.2011. 14:47:03 »
Meni je taj Entourage težak shit.
Stvarno, ne znam šta je u toj seriji interesantno. Gledaš 4-5 debila koji žive život u LA, bacaju trule fore i nemaju pojma sa glumom. I to je to.

Tesko da nemaju veze sa glumom, jer su svi glumci u stvarnom zivotu potpuno razliciti od likova koje glume...a ja sam se 100x vise smejao gledajuci Entourage nego bilo koju komediju...razvijanje likova i dijalozi izmedju njih, kao i odnosi su fantasticni...


A ovi koji kazu da je The Wire sporija od BB...nema teorije...jedva sam odgledao 1. sezonu BB-a i onda odustao...uglavnom sam cuo u da je u 3. sezoni ludnica, ali treba izdrzati i doci do nje...a The Wire sam odgledao za 4 dana sve sezone, jer jednostavno sam odlepio za serijom...mislim da niko nikad nije toliko dobre, jedinstvene i realne likove napravio, kao David Simon u The Wire!
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1854 : 14.06.2011. 18:01:04 »
Po meni je nešto the wire brža, ali se teže upoznat sa likovima i radnjom no to ne znači da je lošija. Eto, the wire mi je u top 5, a breaking bad u top 10  ;D volim kada je odlična karakterizacija likova i kako ti kažeš realnost. To je vjerojatno najrealnija serija ikada napravljena, zato i nije osvojila neke važnije nagrade. A david simon je legenda, prije toga je radio na Homicide, pogledaj si to, isto smještena u Baltimore i vrhunska serija. Onda pogledaj mini seriju The Corner o narkićima, kriminalcima i kako preživljavaju. Sve je to od David Simona, novinara koji je 20 godina vidio sve što je prikazano u the wire, samo promjenio imena. Zato je i takva realnost. I vidim da ti je Omar najbolji lik, totalno se slažem  :)

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1855 : 14.06.2011. 18:47:37 »
Po meni je nešto the wire brža, ali se teže upoznat sa likovima i radnjom no to ne znači da je lošija. Eto, the wire mi je u top 5, a breaking bad u top 10  ;D volim kada je odlična karakterizacija likova i kako ti kažeš realnost. To je vjerojatno najrealnija serija ikada napravljena, zato i nije osvojila neke važnije nagrade. A david simon je legenda, prije toga je radio na Homicide, pogledaj si to, isto smještena u Baltimore i vrhunska serija. Onda pogledaj mini seriju The Corner o narkićima, kriminalcima i kako preživljavaju. Sve je to od David Simona, novinara koji je 20 godina vidio sve što je prikazano u the wire, samo promjenio imena. Zato je i takva realnost. I vidim da ti je Omar najbolji lik, totalno se slažem  :)

Hvala na predlozima, uvek je zadovoljstvo videti da ima jos takvih fanova Davida Simona kao sto sam ja!

Samo sto sam ja vec sve odgledao od njega! :)
Homicide sam gledao jos na tv-u i tu sam bio opcinjen serijom a bio sam jos klinac...gledao sam i The Corner, odlicna mini serija...a onda je sve to spojio u remek delo, The Wire! Preporucujem ti, ako nisi gledao, da pogledas mini seriju Generation Kill (Bagdad, 2003), i Treme (zivot u jednom delu Nju Orleansa 3 meseca posle Katrine)...naravno sve je radio Simon i u prvom planu je realnost i fantasticni likovi!
A da...Omar, Bubbles i McNulty su mi omiljeni likovi...ali uvek dam malu prednost Omaru jer sam citao intervju u kom je Simon objasnio da je zaista postojao takav lik u Baltimoru, potpuno isti...
Spoiler for Hiden:
sem onog dela da je gej! :)
« Zadnja izmjena: 14.06.2011. 20:23:22 Omar_Little »
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1856 : 14.06.2011. 19:04:43 »
Stavi tu poslednju Omarovu osobinu u spojler da ne bi sjebao nekoga ko planira da gleda.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1857 : 14.06.2011. 19:55:07 »
Po meni je nešto the wire brža, ali se teže upoznat sa likovima i radnjom no to ne znači da je lošija. Eto, the wire mi je u top 5, a breaking bad u top 10  ;D volim kada je odlična karakterizacija likova i kako ti kažeš realnost. To je vjerojatno najrealnija serija ikada napravljena, zato i nije osvojila neke važnije nagrade. A david simon je legenda, prije toga je radio na Homicide, pogledaj si to, isto smještena u Baltimore i vrhunska serija. Onda pogledaj mini seriju The Corner o narkićima, kriminalcima i kako preživljavaju. Sve je to od David Simona, novinara koji je 20 godina vidio sve što je prikazano u the wire, samo promjenio imena. Zato je i takva realnost. I vidim da ti je Omar najbolji lik, totalno se slažem  :)

Hvala na predlozima, uvek je zadovoljstvo videti da ima jos takvih fanova Davida Simona kao sto sam ja!

Samo sto sam ja vec sve odgledao od njega! :)
Homicide sam gledao jos na tv-u i tu sam bio opcinjen serijom a bio sam jos klinac...gledao sam i The Corner, odlicna mini serija...a onda je sve to spojio u remek delo, The Wire! Preporucujem ti, ako nisi gledao, da pogledas mini seriju Generation Kill (Bagdad, 2003), i Treme (zivot u jednom delu Nju Orleansa 3 meseca posle Katrine)...naravno sve je radio Simon i u prvom planu je realnost i fantasticni likovi!
A da...Omar, Bubbles i McNulty su mi omiljeni likovi...ali uvek dam malu prednost Omaru jer sam citao intervju u kom je Simon objasnio da je zaista postojao takav lik u Baltimoru, potpuno isti
Spoiler for Hiden:
...sem onog dela da je gej! :)

Pogledao sve te ratne i Treme također, jako dobra i isto tako izrazito realna serija, baš i tako žive uz muziku.  :)

Nadam se da će nam još Simon ponuditi nešto, a ako hoće, ne sumnjam da će to biti odlično.

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1858 : 14.06.2011. 20:28:41 »
Pa posto ce biti i 3. sezona Treme, mislim da nece biti nesto novo u skorije vreme...ja bi licno voleo da se vrati Baltimoru...ocigledno jedinstven grad. :)
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1859 : 15.06.2011. 15:27:40 »
Zna li neko nešto slično Modern Family-ju ?  :)

Tags: Ako Molba