Autor Tema: The Killing  (Posjeta: 181909 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: The Killing (2011-)
« Odgovor #210 : 25.06.2011. 18:21:36 »
Pa biće i druge sezone...

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: The Killing (2011-)
« Odgovor #211 : 25.06.2011. 18:55:47 »
Ova serija odskače originalnošću i kvalitetom od američkog TV proseka. Originalnost je obezbeđena dovođenjem dobrog dela danske (?) originalne autorske ekipe, a kvalitet dobrim pisanjem, karakterizacijom likova i glumom.

Nemoj da mi neko ovde gunđa zbog Mišel Forbs - tužiću ga kapetanu Pikaru!  >:(

Konačno, sasvim je shvatljivo da neko ko voli i navikao je na forenzičarske serije, gde se sve glatko rešava, silnom genijalnošću američkih supervimina i supermena, kojih očigledno, s obzirom na broj "crime scene" serija, ima na buljuke, neće voleti seriju u kojoj se ubistvo ne reši ni nakon 13 epizoda. Izgleda da u Sijetlu žive neki tupsoni. Možda su svi pobenavili još od vremena grandža?!

Eh, da. Od prve epizode pala mi je u oči jedna manja paralela. Odnos detektivke i njenog novopridošlog kolege, uz neprestanu kišu podsetio me na film Sedam. Tamo imamo umornog detektiva koji jedva čeka penziju, ovde detektivku koja želi da se izvuče iz sijetlovske policije. U oba slučaja mlađi detektiv, spreman da uskoči u igru. U oba slučaja kiša.

 smileyNO1
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: The Killing (2011-)
« Odgovor #212 : 28.06.2011. 10:53:24 »
neki presjek cijele prve sezone
početne prve dvije epizode fantastičan nešto najbolje što sam gledao kod američkih krimi serija u posljednjih 4-5 godina. nakon te 2 epizode serija se odigrava polaganijim ritmom i čak počinje graničiti sa dosadom (neka blaža varijanta uvjerljivo najdosadnije serije rubicona). tu treba spomenuti 11. uvjerljivo najdosadniju epizodu.
kraj eh kraj, meni čak i nije problematično što nema happy enda koliko da je inače spora serija zbrzana sa krajem u zadnjih 10 minuta. e sad, ako se druga sezona nastavlja na prvu i ako objasni kraj još se može nekako probaviti, ako ne kraj će biti vrlo razočaravajući.
uspoređujući killing sa drugim američkim serijama tog žanra po meni spada u gornju polovici, dok s druge strane ipak zaostaje za britanskim serijama

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Killing (2011-)
« Odgovor #213 : 28.06.2011. 12:26:10 »
Nisam još pogledao do kraja.. ostalo mi je par epizoda.. čekam hanumu da se nađemo sa vremenom pa da zatvorimo ovo..
Do sad.. sve je 5+ za seriju.. mada ovde ljudi iznose mišljenja koja su mi jasna kod današnjih TV konzumenata.. primera je puno.. LOST, BSG, BreakingBad, Rubicon, The Wire, Brotherhood.. sve je stvar u motivu gledanja nečega i shvatanja toga što se gleda.. nažalost malo ljudi to danas deli.. i žao mi je što je to tako.. serija je obradila sve kako treba ili je dosadna jer nema standardnu TV detektivku koja bi trebala u 40 min. da zatvori slučaj i da ode kući.. ne, ovde imamo jednu sasvim običnu detektivku koja ima svoju ličnu borbu, ima duhove prošlosti koji je prate, ima slučaj ubistva deteta.. ovde imamo likove koji nam ne pružaju, pa da se izrazim/odrazim neku isforsiranu napetost, neki veštački adrenalin koji nam treba u našim dosadnim životima kojima vodimo.. nema akcije, jurnjave, spašavanja.. što odmah znači da ovo odbija vas koji trebate konstantnu akciju i napetost.. ljudi ovo je amc jedna TV kuća koja ne gura na tržište što i ostale TV kuće.. zato nemoj te pljuvati materiju koju ne volite i sa kojom se ne snalazite.. ima nas koji volimo ovakvo nešto, snalazimo se sa ovakvom materijom i prija nam.. ja sa hanumom ovo gledam bez problema.. bez priče, komentara.. pa to smo zadnji put imali samo sa Nurse Jackie.. ne znam za vas al ako vi sa ženama/curama gledate serije "Shoot And Run", verovatno je problem do mene/nas.. Цоа i ko još tu reče da Mišel brate udavi sa tim što je ona ucveljena majka.. možda jeste to nama kao TV konzumentima dosadno al to je nešto što nijedna majka ne želi i ne može da preboli u 36 sati života.. po meni je Mišel odglumila extra ulogu.. znam joj uloge iz Homocide: Life on the Street, BSG-a, True Blood.. ovde je veliku transformaciju uradila i veliki posao odradila.. možda vama to smeta što je ona tako ucveljena al meni isto smeta što u nekim serijama toliko guraju lgbt populaciju(da se tako izrazim da ne kažem drugačije) da mi se povraća od toga.. da ja trebam mom detetu da objasnim zašto se one dve tete ljube il zašto se ona dve čike drže za ruku i maze se i poljubili su se.. pa radije i lakše će mi bit da objasnim zašto je Mišel toliko ucveljena, ne meni već svakom roditelju.. nego za ono drugo.. A da i taj Sijetl.. grunge ih je razjebao, više nego kiša koja pada svaki dan.. zato otuda takvi zločini, depresivni ljudi, niko se ne smeje.. detektivak dobija zamenu u obliku detektiva koji je još gori od nje.. deluje sumnjivo, bizarno a namazan je kao niko.. ljisica od čoveka.. snalažljiv kroz istragu, ne mislim na opremu koju je možda zadužio u NASA pa da reši slučaj..
Ajd da ne dužim.. posle će te pisat kakav smarač na forumu.. kad budu videli da sam se ulogovao, svi se budu izlogovali, ima da pobegnu glavom bez obzira.. sa foruma..
Dražene hvala na radu i trudu..
iShare, noProfit


Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: The Killing (2011-)
« Odgovor #214 : 28.06.2011. 13:05:16 »
Evo i ja sam odgledala, pa ću samo da potvrdim mišljenje većine da je serija odlična i da se radujem drugoj sezoni.
Hvala Draženu za prevode!  Smajlicvece
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline pre@eki

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: The Killing (2011-)
« Odgovor #215 : 28.06.2011. 13:09:17 »
+1

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: The Killing (2011-)
« Odgovor #216 : 28.06.2011. 15:09:46 »
Ajd da ne dužim.. posle će te pisat kakav smarač na forumu.. kad budu videli da sam se ulogovao, svi se budu izlogovali, ima da pobegnu glavom bez obzira.. sa foruma..
Dražene hvala na radu i trudu..
Pozdrav tebi, Nenade i tvojoj hanumi.  smileyNO1

Lepo si napisao svoje mišljenje. Tuga ovog trenutka je da svi popuštamo pred agresivnošću s televizije pa je ispalo kao da si ti osetio da moraš da braniš majku nasilno ubijene kćerke, zato što je nije prebolela za 13 (slovima - trinaest dana). Ne znam šta od serija očekuju ljudi kojima je ovo sporo, verovatno nešto brže, ali zar se, pobogu, već za dve-tri epizode nije jasno videlo kuda ovo ide?
Ko ne voli da gleda majku koja žali kćerku na ovaj način (Moram da podsetim da je ona direktno navela muža da uradi ono šta je uradio profesoru, a i da je znala za kog se udala i šta će on da uradi. To izgleda nije dosta?!), neka gleda filmove Death Wish, kod nas prevedene kao Pol Kersi ne oprašta, u kojima Čarls Bronson uzima stvar u svoje ruke i to 15 puta u 15 nastavaka, a ne cmolji kao neka anonimna i ništavna Mišel Forbs.

Ne smeta meni to šta po forumu pišu zalutali i zabludeli gledaoci. Neka ih.

Još jednom  smileyNO1 za seriju.
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: The Killing (2011-)
« Odgovor #217 : 28.06.2011. 17:48:45 »
nenade, potpisujem tvoj komentar clapp

Serija je odlicna(u Kidnapped je takodje bila spora istraga pa mi nije smetalo to uopste), ja sam gledajuci mislio da je mini serija od 13 epizoda i toliko kad ono na kraju pise kraj prve sezone rofl
Kamo srece da je sto vise ovakvih serija ;D
Jos jednom hvala za prevode.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: The Killing (2011-)
« Odgovor #218 : 28.06.2011. 19:10:05 »
Bravo nenade.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: The Killing (2011-)
« Odgovor #219 : 01.07.2011. 01:40:01 »
Vjerojatno najveće razočarenje ove godine, i najslabija AMC-ova serija dosad. Samo ću kopirat svoj komentar sa serijale - Izgubit više od pola sezona na krivom tragu, i onda pokušat nešto napravit u zadnjim epizodama s onako katastrofalnim preokretima, strašno… Ali ako ništa drugo, bar mi je bilo gledljivo, samo šteta, propade toliki potencijal.

Inače, na serijali je kolegina recenzija The Killinga, dijelim mišljenje sa svime što u njoj piše, pa da ne trošim vrijeme prepisivajući, tko ima vremena nek pročita.

Polagana serija, kako i očekivah od AMC-a, ali ovaj put napravljeno na totalno pogrešan način, ali džaba, opet znam da ću gledati drugu sezonu kakva god da bila jer me baš zanima koga će stavit za ubojicu.

I da, zahvalio bi se Draženu na izvrsnim prijevodima, i lijenčini na web-dl sinkronizacijama. Odličan posao momci, u svakom slučaju bolji nego što su ga napravili scenaristi/producenti serije.
« Zadnja izmjena: 01.07.2011. 01:44:04 by_Ivica »

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: The Killing (2011-)
« Odgovor #220 : 14.07.2011. 17:05:44 »
Odlična serija, jedva čekam drugu sezonu.....Drazene hvala na prijevodima, odlični su clapp... lijenčina hvala za 720p WEB sinkronizacije clapp

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: The Killing (2011-)
« Odgovor #221 : 02.10.2011. 18:09:12 »
Da li neko neko zna kada će biti druge sezone?
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline Kjara

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 290
Odg: The Killing (2011-)
« Odgovor #222 : 02.10.2011. 23:44:51 »
izgleda da niko ne zna  :ne-zna

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: The Killing (2011-)
« Odgovor #223 : 02.10.2011. 23:45:37 »
Sledeće godine na proljeće.

Offline Neozbiljni pesimista

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
Odg: The Killing
« Odgovor #224 : 13.12.2011. 12:42:02 »
Jako dobra dramska serija, pre svega.
Odgledao sam prvu sezonu u jednom dahu i mogu reci da mi se bas dopala.
Svidja mi se ta prilicno sumorna atmosfera, likovi nisu napadni i iritantni, cak sam i Linden poceo da "varim", iako me je strasno iritirala na pocetku serije.
Holder i Sten Larsen su mi nekako favorite characters  :)
Ovaj glumac sto glumi Stena je stvarno maestralan...
Jedva cekam nastavak  clapp

Offline velja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 286
Odg: The Killing
« Odgovor #225 : 16.12.2011. 20:28:42 »
Jel neko radio prevod danskog originala?

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: The Killing
« Odgovor #226 : 16.12.2011. 20:32:37 »
Jel neko radio prevod danskog originala?
Zar to ima da se nađe?
Pravo da kažem - nisam ni tražio, a voleo bih da pogledam.   :\)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: The Killing
« Odgovor #227 : 15.01.2012. 09:05:28 »
AMC Announces: Season Two of The Killing Will Premiere Sunday, April 1
http://blogs.amctv.com/the-killing/2012/01/tca-season-two-premiere-announcement.php

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: The Killing
« Odgovor #228 : 15.01.2012. 15:36:16 »
Ovome se najviše radujem. Hvala za info, Dražene!
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: The Killing
« Odgovor #229 : 15.01.2012. 16:10:38 »
Cenim recenzije na serijali koliko i boraniju među hranom. Kako god da je spremiš uvek ispadne bljutava.  :P

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: The Killing
« Odgovor #230 : 15.01.2012. 21:52:26 »
Stavljam prvu sezonu na DL. Baš me čudi da sam propustio ovu AMC-ijevu seriju.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Killing
« Odgovor #231 : 24.01.2012. 16:16:06 »
Jel neko radio prevod danskog originala?
Zar to ima da se nađe?
Pravo da kažem - nisam ni tražio, a voleo bih da pogledam.   :\)
Ja kupujem sebi. RS host, dvdr!p (rezolucija 720x576), nema nalepljenog Eng. titla. Ako budeš trebao linkove. Javi se.
Hvala drugu članu sipa za prevode.
iShare, noProfit


Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: The Killing
« Odgovor #232 : 24.01.2012. 22:28:39 »
Ja sam nasao na ruskom trakeru neku verziju sa duplog strima, ima i ruski audio a 20 su epizode, moram sad svaku da prepravljam u VDub. Kakav je taj release nenade? ;D

Offline amel

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
Odg: The Killing
« Odgovor #233 : 24.01.2012. 22:33:24 »
Ja kupujem sebi. RS host, dvdr!p (rezolucija 720x576), nema nalepljenog Eng. titla. Ako budeš trebao linkove. Javi se.
Hvala drugu članu sipa za prevode.

Šalji linkove kad stigneš  ;)
I hvala na prijevodima  :)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Killing
« Odgovor #234 : 25.01.2012. 01:57:45 »
Ja sam nasao na ruskom trakeru neku verziju sa duplog strima, ima i ruski audio a 20 su epizode, moram sad svaku da prepravljam u VDub. Kakav je taj release nenade? ;D
Dvdr!p NFO
Spoiler for Hiden:
--- File Information ---
Container:AVI
Size:636-690MB
Resolution: 720 x 576 (dar 16:9)
Video Codec Name:XviD ISO MPEG-4
Video Bitrate:1496-1498kb/s
Audio Codec:0x0055 MPEG-1 Layer 3
Audio Bitrate:48000Hz 128 kb/s tot , Joint Stereo
Format: DVDrip
Episodes: 20
Language: Danish with separate English or Dutch (idx/sub) subtitles included in download.
Separate srt format subtitles for those having difficulty with the idx/sub format.
Rar Password: None
Na PM poslata adresa.
Nije p2p, već je u Rapidshare linkovima, jDown i peglaj na free, daje punu brzinu.
@amel
PM
iShare, noProfit


Offline CracK

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • League Of Legends
Odg: The Killing
« Odgovor #235 : 06.03.2012. 22:00:12 »
Sinoc sam skinuo seriju kad stignem pogledacu nadam se da je dobra :)

Evo novi poster za 2 sezonu :

Offline Mouse

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
    • Balkan Music BLOG
Odg: The Killing
« Odgovor #236 : 21.03.2012. 00:36:57 »
Sada krecem da gledam ovu seriju, javicu vam kakav je moj prvi utisak...ako prezivim  :\)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Killing
« Odgovor #237 : 21.03.2012. 01:50:34 »
Sada krecem da gledam ovu seriju, javicu vam kakav je moj prvi utisak...ako prezivim  :\)
Gledaj original. Drug član sipa radi dobar posao sa originalom. Pa onda sašjieš ovaj serijal, taman imaš fore do nove sezone.
iShare, noProfit


Offline Mouse

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
    • Balkan Music BLOG
Odg: The Killing
« Odgovor #238 : 21.03.2012. 10:37:32 »
Pa valjda i gledam original...odgledao sinoc Pilot epizodu, i jezivo je i svidja mi se serija i gledacu je...preporuke sve...

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: The Killing
« Odgovor #239 : 21.03.2012. 10:43:36 »
Nenad je mislio da pogledas dansku seriju prema kojoj je snimljena ova americka

Tags: