Filmovi > Općenito o filmovima

John Carpenter - majstor atmosfere

<< < (3/3)

Neozbiljni pesimista:
Halloween - do dana današnjeg ostaje moj omiljeni slasher film.
The Fog - vrhunski horor sa neverovatno dobrom atmosferom.
Vampires - dvoumio sam se između They Live, kao prilično zabavnog filma sa vešto prezentovanom porukom, i Vampira. Na kraju neka glas ide Vampirima, jer sam jednostavno taj film obožavao još kao klinac, a Karpenter je majstorski spojio dva žanra po kojima je prepoznatljiv - akciju i horor.

JoxerTM:
Ma dajte, pa svi valjaju.
Tko još nije pogledao Cigarette Burns... Šta se čeka?

Dersu:
Gledao sam 8 filmova, a glas je dobio samo Halloween, jedan od omiljenih horora i ubedljivo najbolje mi je legao od Carpentera.


Iza njega idu The Fog, In the Mouth of Madness i Christine. They Live isto tu negde, a Escape from New York mi se nije svideo. Assault on Precinct 13 je negde između, više mi se svideo nego što nije.


S obzirom koliko (ne) volim horore, njegovi su mi i više nego podnošljivi  :) . The Thing bi trebalo pogledati ponovo, slabo se sećam kakav je utisak ostavio.




Mulder:
Zemljani moji, novi Halloween dolazi. Ju-hu, ali radujem se samo zato što Carpenter radi glazbu i može dat par trikova tom novom redatelju. I naravno Jamie Lee se vraća naša kraljica vriska. Ono čemu se ne radujem povijest nas uči da nastavci Halloweena u principu nisu dobri. I još je Danny McBride jedan od scenarista.

Više bih volio da nam je Carpenter isporučio neki novi horor film. Otišli su Hooper, Romeri, Craven ajme kako mi je ovo teško pisati kad vidim koliko je horor velikana otišlo u zadnjih nekoliko godina. Pa ostali smo samo na Carpenteru i Argentu od istinskih horor majstora. Dobro, Landis, Yuzna, Gordon su dobri i imaju svoje mjesto u horor muzeju, ali ipak su razina ispod. Ove nove ne računam.

Evo nešto drugo što je Carpenter napravio. Režirao je spot za njegov film Christine po Kingovoj knjizi koji je napravio 80-ih. Atmosfera u spotu i zgodan twist na kraju kad se vrata otvore.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju