Autor Tema: Felicity  (Posjeta: 23379 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sasha

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
Odg: Felicity
« Odgovor #30 : 11.07.2013. 16:11:22 »
Samo da se zahvalim na prevvodima iz 2 sezone
Biljo  :naklon:

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Felicity
« Odgovor #31 : 06.09.2013. 15:37:04 »
Planiram uskoro gledati Felicity, točnije kad završim Everwood (hvata me nostalgija za WB-drame). Hvala za prijevode clapp

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Felicity
« Odgovor #32 : 26.11.2013. 13:59:29 »
Prevedena je i druga sezona.
Uživajte!  :)
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Felicity
« Odgovor #33 : 26.11.2013. 15:04:57 »
Bravo Biljo. Čestitam na odličnim prevodima. Obećao sam pomoć i to ću i da ispunim. Na žalost, previše obaveza me je sprečilo da završim prvu epizodu treće sezone. Stoji mi ona polovina prevedene epizode još od pamtiveka  :-[ Obećavam da ću da je završim u narednih 5 - 6 dana. Čisto da znaš, da je preskočiš, ako me budeš ugrabila u nastavku treće sezone.

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Felicity
« Odgovor #34 : 26.11.2013. 15:26:12 »
 :nnc: Dejaspo!
Nigde ne žurimo, pa samo polako. I ja sam planirala pauzu zbog previše obaveza.
Kad završiš, dogovorićemo se za dalje. :)
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Felicity
« Odgovor #35 : 26.11.2013. 15:35:12 »
Prevedena je i druga sezona.
Uživajte!  :)

 clapp Hvala.

Offline Sasha

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
Odg: Felicity
« Odgovor #36 : 26.11.2013. 17:21:21 »
Biljo hvala na prevodima ..  smileyNO1

Strani jezici mi nisu jaca strana ali sam uzeo da pokusam da prevedem makar 1 epizodu .. i to sam uzeo S4e1 , i prvih 7min (do spice) sam prevodio puna 3 h  rofl  rofl  rofl  rofl  rofl
Samo da ste to videli .. engleski titl , preveden preko Google translate i spanski titl,  pa kombinuj, pa gledaj epiziodu, pa prepravljaj .. znaci nije mi bilo dobro ... ali necu odustati kad-tad cu celu epizodu prevesti :D :D  Ovo je (makar za mene) Sizifov posao

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Felicity
« Odgovor #37 : 02.12.2013. 20:22:21 »
Pozdrav, društvance. Obećao ja prvu epizodu treće sezone pionir Konačno je preveo :ono-kao Radio sam je na sluh, na uvce, pa ako neko primeti koju grešku, neka javi, da ispravimo. Inače, Biljo, svaka ti čast na prevodima, jer ovog Bena je trebalo razumeti kako mumla... Uši su mi otpale, dok sam ga pokupio šta priča...

Offline CarpeDiem

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Felicity
« Odgovor #38 : 03.01.2014. 20:46:57 »
Pozdrav dragi prijatelji! Ne zamerite što vas tako oslovih - beskrajno sam vam zahvalna što ste mi, vašim nesebičnim trudom omogućili da ponovo uživam u seriji koju sam nekada jako volela!  srcesmajli

Molila bih vas, ako mi možete reći kada bismo mogli očekivati prevode treće i četvrte sezone?
Pokušavala sam da nađem bar engleske titlove na net-u, pa da pomoću google prevodioca uradim nešto sama  u_jeeeeeeeeee ...


Hvala unapred! Smajlicvece

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Felicity
« Odgovor #39 : 03.01.2014. 20:53:21 »
CarpeDiem, upravo je to problem, vjerojatno nema engleskih titlova pa zbog toga nema ni prijevoda. A na sajtu je zabranjena potražnja prijevoda pa bih te molio da proučiš Pravilnik.

Ako netko bude radio vjerojatno će najaviti ili kad završi postaviti na sajtu. Možeš slobodno pratit forum, uključiti se u teme pa možda pronađeš još neku seriju koju bi mogla pogledati.  ;)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline CarpeDiem

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Felicity
« Odgovor #40 : 03.01.2014. 21:21:11 »
Uh, Izvinjavam se  :dash toliko sam bila oduševljena kada sam našla zasebnu temu pa nisam ni razmišljala o tome da ni ovde na njoj nije dozvoljen komentar ove vrste  :-[

Ja imam četvrtu sezonu na engleskom..... ne znam šta više smem reći  :-X doh da čitam pravilnik....

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Felicity
« Odgovor #41 : 03.01.2014. 21:26:08 »
AKo se želiš okušati u prevođenju imaš odlične Tutorijale na sajtu.
Također, što god te zanima slobodno pitaj mene ili nekog od plavih (moderatora) ili crvenih (administratora), a siguran sam da će ti i prevoditelji odgovoriti na upite.  :)

Uzgred, dobro došla!  :rose:

Nisam lud, majka me testirala!

Offline CarpeDiem

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Felicity
« Odgovor #42 : 03.01.2014. 21:41:51 »
Hvala Šone na savetim i podršci!  srcesmajli ... bolje vas našla! drinks

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Felicity
« Odgovor #43 : 03.01.2014. 22:35:01 »
Biće još prevoda, CarpeDiem, uskoro nastavljamo sa trećom sezonom, pa se malo strpi do tada. U međuvremenu pogledaj neku od mnogih drugih prevedenih serija, kao što ti je Neša preporučio.  :)
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline CarpeDiem

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Felicity
« Odgovor #44 : 04.01.2014. 14:30:45 »
Biljana draga beskrajno ti hvala na svemu što si uradila!  Smajlicvece srcesmajli

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Felicity
« Odgovor #45 : 04.01.2014. 16:54:53 »
Biljana draga beskrajno ti hvala na svemu što si uradila!  Smajlicvece srcesmajli

 :nnc: :)
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline musical_girl

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 42
  • Spol: Ženski
Odg: Felicity
« Odgovor #46 : 03.02.2014. 17:10:31 »
Hvala svima na prevodima!  Smajlicvece
Lepo je podsetiti se jedne ovakve serije   clapp

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Felicity
« Odgovor #47 : 22.02.2014. 19:54:56 »
  :u-lala treća postavljena. Bilja je prevela četvrtu  :aha:

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Felicity
« Odgovor #48 : 23.02.2014. 15:25:39 »
I četvrta je na sajtu. U narednim danima ću postaviti petu i šestu epizodu.
Uživajte!  :)
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline musical_girl

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 42
  • Spol: Ženski
Odg: Felicity
« Odgovor #49 : 23.02.2014. 18:25:07 »
Hvala!  clapp Smajlicvece

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Felicity
« Odgovor #50 : 21.03.2014. 11:42:27 »
I sedma je prevedena.  :)
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Felicity
« Odgovor #51 : 24.04.2014. 01:11:59 »
Citat: Serije+, 10. broj
Prošla je čitava decenija otkad je Felisiti Porter, vlasnica najlegendarnijih kovrdža u svetu televizijskih junaka, završila koledž i krenula dalje držeći za ruku ljubav svog života. Felisiti, koju su s istim ushićenjem gledale čitave porodice, uz koju su se prebolevale mnoge nesrećne ljubavi i koja nas je, uz zvuke tihih akustičnih melodija, podsetila da se sreća može naći i u malim stvarima.

Romantična tinejdžerska drama pod naslovom Felisiti (Felicity) debitovala je krajem septembra 1998. godine. Idejni tvorci serije, Džejdžej Ejbrams i Mat Rivs, bili su dotad relativno nepoznati televizijskoj publici. Ono što su ponudili bio je već ustaljeni obrazac o stidljivoj devojci zaljubljenoj u najpopularnijeg momka u školi, ali mudro upakovan tako da privuče sve uzraste i priču o mladalačkoj ljubavi prikaže bez preterane patetike.

Kroz četiri sezone, priča prati grupu mladih ljudi čije se sudbine prepliću po hodnicima, učionicama i studentskim sobama izmišljenog njujorškog univerziteta UNY. U centru pažnje je Felisiti Porter (Keri Rasel), devojka čiji je život bio unapred određen ambicijama roditelja da od nje naprave uspešnog studenta medicine. Pošto je godinama potajno čeznula za najvećim školskim srcolomcem Benom Kovingtonom (Skot Spidmen), na maturskoj svečanosti se prvi put usudi da mu priđe. Potpuno pometena romantičnom porukom koju joj je napisao u godišnjaku, Felisiti odlučuje da napusti sve utvrđene planove, krene za svojim srcem i prvi put radi ono što zaista želi. Saopštava roditeljima da odustaje od već upisanih studija medicine i upućuje se u Njujork, na koledž koji je upisao Ben. Međutim, odmah po dolasku shvata da se stvari neće odvijati onako kako bi želela. Ben je se jedva seća i već je našao devojku, tako da jedini razlog zbog kog se Felisiti zaputila tako daleko od svog doma u Kaliforniji, pada u vodu. Ipak, ubrzo upozna Noela Krejna (Skot Fouli), univerzitetskog savetnika za studente prve godine. Noel je i fizički i karakterno potpuno suprotan Benu i s vremenom njih dvoje započinju neobičnu i napetu, ali ipak simpatičnu romansu. Kako nikad nije zaboravila Bena, ova romansa postaje šarmantni ljubavni trougao koji je uspeo da podeli publiku u dva tabora — Benove navijače i Noelove navijače. Felisti od neupadljive srednjoškolke postaje samouverena mlada žena, koja može da bira ali nikako ne uspeva da izabere. Njena borba — da li da posluša srce ili pamet, i kako da odraste a da ipak ostane svoja — držala je pažnju gledalaca do poslednje epizode.

Tokom prve sezone, Felisiti upozna i ambicioznu ali zatvorenu Elenu Tajler (Tangi Miler) koja sve podređuje pripremama za medicinski fakultet; omalenu Džuli Emrik (Ejmi Džo Džonson, nama poznatija po ulozi ružičastog moćnog rendžera), koja je u potrazi za svojom biološkom majkom; Megan Rotandi (Amanda Forman), darkerku koja praktikuje veštičarenje i s kojom u prvim dvema sezonama deli sobu u studentskom domu. Tu su i Šon Blamberg (Greg Grunberg), smeteni pronalazač u pokušaju, u čije potkrovlje se povremeno useljavaju Ben, Džuli, Megan i Noel. Havijer Kvintata (lan Gomez) vlasnik je restorana Din i Deluka, u kome Felisiti nalazi posao kao konobarica. U tri epizode pojavljuje se i supermodel Tajra Benks, kao i Dženifer Garner, koja je uspešnu saradnju sa Džejdžejem Ejbramsom kasnije nastavila u seriji Alijas. Sasvim slučajno, emitovanje serije Felisiti započelo je iste godine kad i emitovanje još jedne serije koja je prikazivala život u Njujorku Seks i grad. Međutim, Felisiti je umesto glamura, visokih potpetica i skupih restorana, prikazivala drugu stranu života mladih ljudi u „Velikoj jabuci“. Njeni junaci pohađaju časove, bore se s egzistencijalnim problemima i nose farmerke i džempere. Štaviše, Felisiti je vratila u modu pletene džempere s dugim rukavima, a pomama za njenom kosom je priča za sebe. U drugoj sezoni je Keri Rasel do neprepoznatljivosti skratila svoje kovrdže, što je kod gledalaca izazvalo kolektivno razočaranje. Televizijska mreža WB je čak predstavila njenu promenu frizure kao osnovni razlog za nagli pad gledanosti serije i u ugovore unela klauzulu koja je glumcima branila da menjaju fizički izgled do kraja snimanja serije. Kasnije je otkriveno da je Felisitina promena frizure bila deo scenarija i da Keri Rasel ipak nije to učinila na svoju ruku.

Brojne su reference na ovaj događaj i u drugim serijama koje su usledile. Felisitin problem sa frizurom pominje se i u serijama Bafi ubica vampira (Buffy the Vampire Slayer), Treći kamen od sunca (3rd Rock from the Sun), One Tree Hill i Gilmorove (Gilmore Girls).

Pred kraj finalne sezone, gledaocima je priređeno i jedno neočekivano iznenađenje. Felisiti je dobila priliku da se vrati kroz vreme i pokuša da promeni prošlost, kako bi ispravila svoje greške, ali i da bi se publici ispunila želja da vidi kako bi izgledalo da je Felisiti izabrala drugog momka. Ipak, kako se ispostavi, sudbina je nešto što se ne može izmeniti i Felisiti se vraća u stvarnost sigurna da su svi izbori koje je napravila bili pravi i vredni muka kroz koje je prošla.

lako je serija Felisiti imala, za današnje pojmove, malu gledanost od prosećno tri miliona gledalaca po epizodi, njen kvalitet se nikad nije dovodio u sumnju. O tome svedoče i brojne nominacije i nagrade, kao što je EMI za kinematografiju u seriji 1999. godine.

Keri Rasel je 1999. osvojila i Zlatni globus za najbolju žensku ulogu u dramskoj TV seriji, u oštroj konkurenciji s glumicama kao što su Džulijana Margulis (Urgentni centar — E. R.) i Džilijan Anderson (Dosije X — The X Files).

Da ne bi sve bilo tako idealno, ekipu serije Felisiti je na samom početku potresao skandal, i to s neočekivane strane. Naime, u oktobru 1998. godine, magazin Entertejnment vikli je na svoju listu „Sto najkreativnijih ljudi u svetu zabave“ uvrstio i izvesnu devetnaestogodišnju Rajli Veston, načinivši od nje svojevrsno „čudo od deteta“ u svetu pisaca i scenarista. Status perspektivnog scenariste, pritom još uvek gimnazijalke, doneo joj je ugovor sa Diznijem vredan pola miliona dolara i angažovanje na novoj tinejdžerskoj drami televizijske mreže WB, pod nazivom Felisiti.

Kako pred pažljivim okom holivudske javnosti malo šta prolazi nezapaženo, ubrzo je otkriveno da je pravo ime mlade Rajli Vilson u stvari Kimberli Simen, i da je sve samo ne mlada. Pošto je jedan od članova producentske ekipe proverio njene podatke utvrđeno je da Rajli, tj. Kimberli, ima trideset dve godine i da se koristeći svoju krhku građu i mladolik izgled lažno predstavljala kao gimnazijalka da bi dobijala glumačke angažmane. Po imenom Kimberli Krejmer pojavljivala se u serijama Growing Pains i Treći kamen od sunca. Ubrzo joj je usledio otkaz sa mesta pisca serije Felisiti, a i ugovor sa Diznijem je raskinut.

Ništa od ovoga nije poljuljalo popularnost Felisiti, koja ne prestaje ni danas. Celokupna serija sa dodatim materijalom doživela je nekoliko DVD reizdanja, od kojih je poslednje bilo najavljeno za maj 2012. godine. Sama serija bila je i odskočna daska kako za Džejdžeja Ejbramsa, čiji se spisak uspešnih projekata nastavio sa serijama Alijas, Šta je s Brajanom? (VVhat About Brian?), Six Degrees, Izgubljeni (Lost), Akatraz, Revolution, Person of Interest, Fringe, tako i za neke od glumaca koji su prvu zapaženu ulogu imali baš u seriji Felisiti. Dženifer Garner i Greg Grinberg su se pridružili Džejdžeju Ejbramsu u Alijasu, a Grinberg je karijeru nastavio u serijama Izgubljeni i Heroji (Heroes).

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Felicity
« Odgovor #52 : 21.09.2014. 16:53:45 »
Evo, trajalo je malo duže, ali napokon smo dejaspo i ja kompletirali i treću sezonu.
Ako neko gleda, uživajte! :)
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Felicity
« Odgovor #53 : 22.09.2014. 04:54:20 »
O, Biljo molim te... Možda sam preveo samo jednu ili dve epizode.
Ti si odradila lavovski posao, nije ni vredno da me pominješ.  Smajlicvece

Offline nevermindtz

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 321
  • Spol: Ženski
Odg: Felicity
« Odgovor #54 : 22.09.2014. 21:07:35 »
Hvala, Biljo i hvala, dejaspo :)

Offline bozo91

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • PowerRangers,TMNT,Digimon,TheTribe,AreYouAfraidOfT
Odg: Felicity
« Odgovor #55 : 16.11.2014. 16:33:12 »
Jel ovo ona serija gde glumi Amy Jo Johnson tj Kimberly iz Power Rangers?:D ako jeste, jel zna neko u kojoj sezoni/epizodi se pojavljuje?  :naklon:
Fan serijala:
Power Rangers, The Tribe, Are You Afraid Of The Dark, Adventures of the Shirley Holmes, ukoliko ima neko zainteresovan za prekucavanje gorenavedenih serijala imam ih snimljene sa prevodom pa se javite oko prekucavanja ako ste za :)

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Felicity
« Odgovor #56 : 16.11.2014. 17:20:36 »
Amy Jo se pojavljuje u svakoj epizodi prve dve sezone, a posle u ponekoj epizodi.
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline bozo91

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • PowerRangers,TMNT,Digimon,TheTribe,AreYouAfraidOfT
Odg: Felicity
« Odgovor #57 : 16.11.2014. 20:05:04 »
Hvala Biljo, a hvala puno i za prevod serije, stavicu na torentu da se skida, valjda cu "ubosti" prave ripove koji se uklapaju sa titlovima :)
Fan serijala:
Power Rangers, The Tribe, Are You Afraid Of The Dark, Adventures of the Shirley Holmes, ukoliko ima neko zainteresovan za prekucavanje gorenavedenih serijala imam ih snimljene sa prevodom pa se javite oko prekucavanja ako ste za :)

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Felicity
« Odgovor #58 : 16.11.2014. 20:45:52 »
Nema na čemu, bozo91. Nadam se da će se uskoro naći malo vremena da kompletiramo i četvrtu sezonu.
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Felicity
« Odgovor #59 : 19.11.2014. 17:26:52 »
Imala sam malo vremena, pa sam prevela još jednu epizodu.
Uživajte, baš je lepa.  :)
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain