Autor Tema: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...  (Posjeta: 190601 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #600 : 05.01.2013. 18:26:00 »
Odabrao je LG50pa5500 full hd, slika je fenomenalna i na Full HD, i HD ready i digitalnu televiziju.

To je malo manja od one na koju sam ja bacio oko  smileyNO1
 LG60pa5500
http://trgovina-jana.si/prodajni_program/tv_sprejemniki/7433/lg_60pa5500/

... i onda mi ode zupčasti remen na autu  :facepalm  tako da ćemo još malo pričekati  :(
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #601 : 05.01.2013. 21:44:07 »
Odabrao je LG50pa5500 full hd, slika je fenomenalna i na Full HD, i HD ready i digitalnu televiziju.

To je malo manja od one na koju sam ja bacio oko  smileyNO1
 LG60pa5500
http://trgovina-jana.si/prodajni_program/tv_sprejemniki/7433/lg_60pa5500/

... i onda mi ode zupčasti remen na autu  :facepalm  tako da ćemo još malo pričekati  :(
Isti model samo 60, zver. Nismo probali sa bratom dali pusta dts?

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #602 : 05.01.2013. 22:03:53 »
Jedno pitanje za Krbu? Znam da ne podrzavas 3D i lcd/led. Ali kakva je razlika izmedju LG 50PA5500 i lg 50PM6800 ? Razlika cijene je oko 100 evra , a druga ima puno vise opcija. Hocu da kazem da nije velika razlika u cijeni , a svasta se dobija. E sad pitanje je , je li ova 3D smart plazma losija , ista ili bolja od obicne plazme sto se tice tv-a kao tv-a ne racunajuci dodatne funkcije? I zasto je LG 3D plazma 50 jeftinija vise nego duplo od lcd/led 3D od 47 inca? U cemu je tu fora? Pogotovo ako tvrdis da je naplazmi puno bolja slika.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #603 : 06.01.2013. 20:37:06 »
Mozes li mi samo na pp poslati lin recenzije o 3D koju si malo prije spominjao.

evo svima - i malo sam zaj.. čitao sam Dvorakov dio PC Magazinea , a uletio mi je glavni urednik - Ulanoff

uglavnom vrijedi pročitati kako i linkove u članku

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2389316,00.asp
May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #604 : 07.01.2013. 16:39:01 »
Jedno pitanje za Krbu? Znam da ne podrzavas 3D i lcd/led. Ali kakva je razlika izmedju LG 50PA5500 i lg 50PM6800 ? Razlika cijene je oko 100 evra , a druga ima puno vise opcija. Hocu da kazem da nije velika razlika u cijeni , a svasta se dobija. E sad pitanje je , je li ova 3D smart plazma losija , ista ili bolja od obicne plazme sto se tice tv-a kao tv-a ne racunajuci dodatne funkcije? I zasto je LG 3D plazma 50 jeftinija vise nego duplo od lcd/led 3D od 47 inca? U cemu je tu fora? Pogotovo ako tvrdis da je naplazmi puno bolja slika.

ako je samo 100eur onda ja uvijek glasujem za opcijama bogatiji model no tu i nema nešto, 3D ready i skoro pa ništ'
(računajte svi da treba kupiti barem još dva para naočala za 3D, a nisu baš besplatne, onda pogledate Avatara123 i Hobita123 pa ih spremite do ponovnog gledanja Avatara123 i Hobita123).
No neke stvari su mi besmislene - Skype na TV recimo i bilo što za što treba prava tipkovnica.


LCD paneli su vrlo skupi na većoj kvadraturi - sjeti se da plazma odavno vlada ogromnim ekranima, a LCD polako puzi od malih 32 na gore. LCD koristi prosvjetljavanje - i to je jako, jako skupo napraviti jednoliko na velikim površinama.

May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #605 : 07.01.2013. 16:41:33 »
Odabrao je LG50pa5500 full hd, slika je fenomenalna i na Full HD, i HD ready i digitalnu televiziju.

To je malo manja od one na koju sam ja bacio oko  smileyNO1
 LG60pa5500
http://trgovina-jana.si/prodajni_program/tv_sprejemniki/7433/lg_60pa5500/

... i onda mi ode zupčasti remen na autu  :facepalm  tako da ćemo još malo pričekati  :(

tako je Dome, to je logičan evolucijski korak 42->60->80 coli

a ova moja samo gleda skijanja i uopće joj nije problem potrošiti pola TV koji gleda 360 dana zbog tih 5 dana gdje svaka noga leti na svoju stranu i samo misliš WTF...
May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #606 : 07.01.2013. 17:05:10 »

postoji jedan trik, LED TV ne postoji i zbog toga je zabranjen takav marketing u USA - to prolazi samo u tehnički primitivnijim tržištima (strašno je bitno kakva lampa svijetli kroz i dalje šugavi LCD panel).


Hm, vrlo čudna tvrdnja s obzirom da itekako postoji LED (backlight) TV i to od "davne" 2004. :) Jasno je da je vrlo bitno kakva lampa osvjetljava LCD panel a da li su to "hladno katodne fuorescentne lampe" (CCFL) ili "svjetlosne diode" (Light Emiting Diode) to je nešto drugo. Aktivno pozadinsko svjetlo (OLED, AMOLED) je u razvoju tj. usavršavanju a u svrhu poboljšanja kvalitete prikaza tamnih površina (crno). ;)

problem je u slijedećem: proizvođači pokušavaju prevariti potrošače novim, sjajnim terminima. U marektingu nikada ne navode "backlight" nego ponosno guraju "LED, LED, LED" svima pod nos. E, zato su ameri popizdili i dali im zabranu zavođenja nepreciznim podacima. Je, LED svjetlo daje uniformnije osvjetljenje - nešto.
No sve je to sr.... kad i dalje imaš LCD panel sposoban samo za 200-300 dinamičkih linija (a onda se priča o 1080 vertikale) o čemu ti nitko nikada ne piše osim par neovisnih stručnjaka na čudnim portalima.

Ako prodaješ plazmu to je plazma, ako prodaješ LCD to je LCD, ako ima neku blesavu lampu napiši "LCD sa tom i tom lampom" i to je točno, jasno i pošteno.

Ako kažeš da je to LED TV onda se očekuje da je LED izvor slike, a nije - i zato su ih ameri opleli.


Citat:
I nažalost, još nijedan LCD panel s bilokojim osvjetljenjem nije u stanju prikazati bolju i ljepšu sliku od CRT-a. Još uvijek imam Trinitron 32" 120Hz i vjeruj da mu nijedan LCD nije ni do koljena. :D :D

ne da ti ne vjerujem - ja znam kako katastrofalno griješiš, ne znam ima li na forumu još netko tko je školovani RTV mehaničar po srednjoj školi - ja jesam (i znam što je lemilo, tinol i kalofonij) i debelo znam kakvo je CRT sr.... sa muljavom i deformiranom slikom i zašto je muljava i deformirana.

Trenutna ti je situacija:

a) LG OLED
b) plazma

ništa više (nema c) )


plazma je direktni nasljednik CRT-a - pobuđuje se fosfor koji svijetli bez užasa koje radi rešetka i otklon elektronske zrake

prosvjetljavanje LCD nekim lampama koje svijetle u oči nije dobar način prikaza i ta tehnologija će nestati prilično brzo
(i plazmu će pojesti pravi LED nakon što isplate stare tvornice)

May the Plasma be with you!

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #607 : 07.01.2013. 17:54:03 »
Krbo, kako gledas i komentarises na ovo desavanja od vrhunskih proizvodjaca?
http://hdtelevizija.com/2013/01/01/lg-otkrio-liniju-lcd-i-plazma-televizora-za-2013-godinu-samo-led-lcd-modeli-i-prepolovljen-broj-plazma-modela/


- a u skladu sa slabim prodajnim rezultatima plazma televizora i dominaciji LED LCD-a, svega će tri nove plazme biti predstavljene ove godine.
- U skladu s dominacijom LCD-a nad plazmama, a koji u tržišnom udjelu odnose 85.5 posto, LG je prepolovio prošlogodišnju ponudu šest modela na njih svega tri.

Zasto tolka odbojnost od plazmi medju potrosacima po svetu? Da li zbog toga sto za manje pare ne mozes da ponudis konkuretnu plazmu? Ili je nesto drugo po strani?

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #608 : 09.01.2013. 13:46:52 »
(zgodan članak, dobar je to site - zamijeti pravilnu uporabu "LED" - uvijek uz LCD - LED LCD - to je pošten prikaz)

meni ti to izgleda nekako ovako:

plazma je prva i najstarija tehnologija, koštala je užasno (HD ready nije bio ni u mislima, čak ni ED, sjećam se upita samom sebi "pa tko kupuje te stvari od 74.000eur??"), trajnost je bila slaba (20.000 sati) , potrošnja jeziva.

i onda kreću urbani mitovi (uz neke dodane budalaštine tipa "curenje plina") koji se jako razviju.

prošlo je jako puno vremena (za ova vremena par godina je puno) dok ta tehnologija nije postala široko dostupna, a i tada je min. veličina bila 37" (ne znam koliko sam samo puta čuo da je 32" veeeliki TV)


LCD se počeo uvlačiti polako kao Microsoft, mali televizorići, male cijene... i sada smo tu gdje jesmo.
Nije LCD bezvezna tehnologija no da bi parirala košta 2-3 puta više, i to ni jedan proizvođač ne želi.
Kad ikad je Philips imao fenomenalne LCD sa kontrolom backlighta svakog pixela - no cijena...  :o
I s jeftikanerima kreće prodaja - dobra prodaja diže proizvodnju i spušta cijene pa se zavrtimo u petlju i tu smo.

Plazma polako napušta tržište, LCD se širi (amer 94" LCD plaća 1.500$, za black friday 60" ekrani su išli i po 600$), počele su neke 4k ludosti...

I tu se sad polako ušuljava OLED s ne pretjeranom cijenom za trenutno vrhunski 1080 proizvod, još da ga naprave savitljivog i odemo ga kupiti na odjelu metraže  ;)

A moja HTV još nije u stanju ni 16:9 sliku emitirati  :'(




May the Plasma be with you!

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #609 : 09.01.2013. 22:55:03 »
Cijenjeni kolega krbo,
ne znam da li bih se nasmijao ili rasplakao na tvrdnju "kakvo je CRT sr.... sa muljavom i deformiranom slikom i zašto je muljava i deformirana.".
Moja iskustva s Trinitron i Diamondtron monitorima su više nego pozitivna i sasvim suprotna tvojim tvrdnjama. Potražnja za takvim monitorima u profesionalne svrhe je i dalje velika upravo zbog preciznosti i kvalitete prikaza. No, neću sad u tehničke detalje.

Za amatere je samo dovoljno to da ljudsko oko vidi onako kako vidi i to kod svakog nas drukčije iz poznatih razloga.

Lemilice imam i ja, a jako dobro znam što je sisaljka, traka, kalofonij i slično ;) . Ne želim se hvaliti što znam (u današnje vrijeme modula) "krpati" komponente ili uređaje.

S obzirom na tvoje zagovaranje plasme, nije mi jasno zašto onda ta tehnologija nije zastupljena u našoj svagdašnjoj informatici kada je tako superiorna? Mada si dosta toga pojasnio u prethodnom postu ;) .  Ili da preformuliram: Zašto ne postoje plasma PC monitori u današnje vrijeme? Cijena, performanse ili nešto treće?

Ne želim izazvati "Flame" nego čisto pojasniti kolegama koja noga pripada u koju cipelu.

Jasno je da se ide u smjeru tanjeg i samostalnijeg.  A to je "koža lignje ili sipe". Ma da ni kameleon nije za isključiti mada ima nižu rezoluciju. rofl

Uglavnom, nadam se da se ne ljutiš na izrečeno jer i moja strana "drži vodu". Ja prvo pitam koliko je velika soba u kojoj će uređaj biti, s koje će se udaljenosti gledati, pa s koliko se novca raspolaže... Uzmem u obzir i stanje vida onih koji pitaju (dioptrije i slično).

Do čitanja

P.S. Citat:"A moja HTV još nije u stanju ni 16:9 sliku emitirati  :'("
Ima jedan vic o podravcu koji se došel ispovediti pa je rekel svećeniku da je podravec našto mu svećenik odgovori:" Sine, to ti ni greh to ti je sramota." :P

/Bez uvrede mojim podravcima, tak mi je i samom.../
 
« Zadnja izmjena: 09.01.2013. 23:00:17 JethroTHR »
Thick As A Brick

Offline slaven7

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #610 : 09.01.2013. 23:16:10 »
plazma za pc statičnu sliku... :/

Sent from my Arc S using Tapatalk 2


Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #611 : 16.01.2013. 04:52:42 »
Sta moze da bude problem, posto kad ubacim fles u plazmu, ucitava dugo, dugo a pojedine filmove uopste nece da pusti?

Danas je normalno ucitavao, a veceras jebenise nesto.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #612 : 16.01.2013. 13:09:31 »
Imam i ja slican problem ali kod mene televizor sa stika nece da ocita mkv fajlove kad je film u pitanju a serije sve gledam u mkv formatu i sve normalno ocitaje,ocita on film ali pise da video format nije podrzan a u pozadini se cuje ton pa sad ne znam do cega je,pa moram sve filmove gledati u mp4 formatu i sa tim nemam problema...koliko je otprilike potrebno vremena da se konverterom prebaci film iz mkv u mp4 format

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #613 : 16.01.2013. 20:18:01 »
Mkv, avi,... su kontejneri u kojima mogu biti različiti video i audio formati, codeci...
Ako bi pomoglo samo konvertiranje (promjena kontejnera), to ide brzo.
Ako treba reenkodiranje videa onda brzina ovisi o procesoru, s nekim programima i o grafičkoj.

It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #614 : 16.01.2013. 21:24:34 »
Pitanje za kolegu Krbu!
Imam onu LG plazmu 42PT353 koju ima većina forumaša iz ovog topika. Televizor je star skoro 14 meseci, i prezadovoljna sam njime. Ali, pre par dana primetih, dok je bio ugašen, u gornjem desnom uglu fleku oko 5-6 cm. široku. Nije u pitanju prljav ekran, već bukvalno mrlja koja se vidi i kada radi, ali me je uplašila. Šta to može da znači?
Napominjem da je televizor još pod garancijom, pa ako je nešto  ??? da vidim šta mi je činiti. Inače, kvalitet slike je isti, ne vidi se neka razlika u boji na mestu gde je mrlja.  :o
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #615 : 16.01.2013. 23:34:33 »
Pitanje za kolegu Krbu!
Imam onu LG plazmu 42PT353 koju ima većina forumaša iz ovog topika. Televizor je star skoro 14 meseci, i prezadovoljna sam njime. Ali, pre par dana primetih, dok je bio ugašen, u gornjem desnom uglu fleku oko 5-6 cm. široku. Nije u pitanju prljav ekran, već bukvalno mrlja koja se vidi i kada radi, ali me je uplašila. Šta to može da znači?
Napominjem da je televizor još pod garancijom, pa ako je nešto  ??? da vidim šta mi je činiti. Inače, kvalitet slike je isti, ne vidi se neka razlika u boji na mestu gde je mrlja.  :o

Imam i ja istu mrlju samo sto je kod mene mozda siroka pola milimetra i pruza se od vrha pa do dna ekrana,mislio sam da je od prasine ali sam se navikao na nju a osim toga bas je potrebno da se priblizim tv-u pa da je onda uocim...inace to sam primjetio 2 dana nakon sto sam kupio televizor kod mene je Led Philips 32 inca.

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #616 : 19.01.2013. 00:22:53 »
Pitanje za kolegu Krbu!
Imam onu LG plazmu 42PT353 koju ima većina forumaša iz ovog topika. Televizor je star skoro 14 meseci, i prezadovoljna sam njime. Ali, pre par dana primetih, dok je bio ugašen, u gornjem desnom uglu fleku oko 5-6 cm. široku. Nije u pitanju prljav ekran, već bukvalno mrlja koja se vidi i kada radi, ali me je uplašila. Šta to može da znači?
Napominjem da je televizor još pod garancijom, pa ako je nešto  ??? da vidim šta mi je činiti. Inače, kvalitet slike je isti, ne vidi se neka razlika u boji na mestu gde je mrlja.  :o

imaš li možda negdje u kući ultrazvučni ovlaživač zraka??

May the Plasma be with you!

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #617 : 19.01.2013. 01:36:59 »
'Ajd i ja da pitam, doduše nije reč o TV aparatu nego o mobilnom telefonu, ali u pitanju je ekran...

Na mom telefonu (u pitanju je ovaj model) jedna tačka na ekranu non-stop je beličasta, odnosno svetlija od drugih. To se najbolje vidi kad se zacrni ekran: sve je crno, samo ta tačka štrči. Šta bi mogao da bude problem i može li nekako da se reši bez da se cimam do radnje gde sam kupio telefon?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #618 : 19.01.2013. 09:49:15 »
vjerojatno mrtvi pixel, zar nisi provjeravao prilikom kupnje?

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #619 : 19.01.2013. 15:06:14 »
Nisam ga primetio onda. :(

Nema načina da to ispravim a da ne moram da nosim telefon tamo gde sam ga kupio?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #620 : 19.01.2013. 16:23:25 »
Nemam ultrazvučni ovlaživač  zraka!  A zašto to?  ???
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #621 : 19.01.2013. 18:43:24 »
Nisam ga primetio onda. :(

Nema načina da to ispravim a da ne moram da nosim telefon tamo gde sam ga kupio?
mrtvi piksel se (koliko znam) ne može popraviti bez mijenjanja cijelog ekrana...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #622 : 20.01.2013. 02:05:30 »
Nemam ultrazvučni ovlaživač  zraka!  A zašto to?  ???

ta naprava uništava elektroniku naveliko ukoliko se ne koristi s destiliranom vodom (ja ostao bez jednog izvrsnog DVD playera)

tvoja fleka je 90% prašina, postoje hrpe informacija o hrpama modela koji su osjetljivi na prašinu - negdje bude loš spoj staklo-panel, a to govno se može uvući baš svuda i eto ti problema (stvar je izraženija u nikotinskom okruženju), eventualno može biti i vlaga u jako vlažnim prostorima (vlaga je još sposobnija za uvlačenje od prašine)

jedino pametno je servis, znam, nije lako 42" vuć na servis no ako to ostaviš imaš fleku zauvijek, a simptom nikako nije nešto normalno preko čega treba prijeći

May the Plasma be with you!

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #623 : 20.01.2013. 21:09:00 »
Hvala na odgovoru, krbo! Videću onda da ga odnesem do servisa. Mada, mesec dana bez TV-a u kući?!  :facepalm
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #624 : 21.01.2013. 00:48:04 »
Hvala na odgovoru, krbo! Videću onda da ga odnesem do servisa. Mada, mesec dana bez TV-a u kući?!  :facepalm

problem je što se prvo pravimo kako nas sitnice ne smetaju, a onda iz dana u dan sve više kipimo sve dok i na sasvim desetom mjestu ne misliš o j.... fleki

znam, tuga je ostati bez HD, zato ih treba kupovati u paru  ;)
May the Plasma be with you!

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #625 : 21.01.2013. 07:51:58 »
Krbo, znas li sta je resenje za moj problem, nekoliko postova iznad?

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #626 : 21.01.2013. 16:26:40 »
Krbo, znas li sta je resenje za moj problem, nekoliko postova iznad?

he, ima dva dana da sam ti napisao odgovor, opalio "pošalji", a meni PO: "već ste poslali tu poruku" , ja na refresh i poruke nigdje  :P

nakon baraže psovki nije mi se dalo pisati još jednom  :facepalm


dvije mogućnosti:

a) sulud encode
b) mux sa komprimiranim headerima (samo za mkv)

opcija b) se znatno smanjuje no još je ima posebno na starijim stvarima, a uvijek se nađe neki nadobudni malac koji misli da je nešto super otkrio pa napravi a)

b) lako otklanjaš zgodnim GUI zvanim MKVFix , da se pronaći no traži preciznu verziju mkvmerge programa, a može i remux starim mkvmerge (3.4), postavit ću ti malo kasnije MKVFix (sve je kompletno legalno i free - samo raspakiraj, pokreni i pokaži mu folder (RunSearch) koji onda on pregleda i označi što treba remuxati pa ga pusti (Clean Files) - evo sad ga probao i kaže da Arrow ep 10 ima komp. headere - ludo

a) otklanjaš samo reenkodiranjem - moj naputak u ruke pa navali  :D  no prije toga moraš dobro provjeriti s MediaInfo jesu li sve komponente OK (audio i video), ako vidiš neki blesavi AAC audio i to može biti razlog - samo PC može otpjevati sve živo

evo ga:

MKVFix.rar
http://www74.zippyshare.com/v/64430978/file.html
samo otpakirati - ne pokretati mmg.exe ukoliko već postoji MKVMerge na PC (psovat će)

« Zadnja izmjena: 21.01.2013. 16:32:59 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #627 : 21.01.2013. 21:06:15 »
Ali meni je to kod svakog fajla problem. Nevezano da li je to avi, mkv ili ne znam ni ja sta. Kad ubacim fles, ranije je odmah ucitavao sve fajlove i pustao sve bez ikakvih problema. Sad kad ubacim fles, na svim fajlovima stoji onaj kruzic kao da se ucitava i ne izbacuje dole ni kolko film traje, niti ista. Kad pokrenem neki film, on ga ucitava oko minut, sto nikad ranije nije, i nekad izbaci datoteka nije ispravna, a nekad ga pusti uz mnogo muke i ucitavanja. E sad jos sta se desava, kad pokrenem film i kad idem da dugme EXIT na daljinskom, kako bih izasao iz filma ili menija flesa, on uopste ne reaguje, iako pokaze na televizoru da je prihvatio komandu, jer trepne crvena lampica. Pokusao sam i da formatiram fles, jer sam mislio da je do njega nesto, i ista stvar.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #628 : 21.01.2013. 21:11:37 »
aha, to ti meni smrdi kako te ipak zeza flash jedno 80%, a 20% da je krepucnuo USB na TV

de ti posudi negdje drugi pouzdani USB flash (ili kupi neki od 8Gb, u HR je to sada skoro džabe - i manje od 10€) , a ovaj ubaci u Win7 (ne u XP) pa pusti jedan dugi format u NTFS

(još bolji bio bio neki 2.5" manji disk za probu, do jedno 100-500Gb da ne troši previše struje ili veliki eksterni s napajanjem - onda je test siguran)
May the Plasma be with you!

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #629 : 24.01.2013. 20:17:11 »
Koji je najlaksi nacin prebacivanje iz mkv u mp4 format  ??? koji sam god converter pokusao procesor radi 100% a nista se ne desava,nikako da ga prebaci

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Tags: