Autor Tema: Sve o igrama za PC  (Posjeta: 285692 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1410 : 14.01.2012. 13:13:50 »
Samo da kupim novu mašinu i odoh u Liberty City. ;D

Offline Homer_Simpson

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • FUS RO DAH
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1411 : 19.01.2012. 21:57:43 »
Nego, ceka li tko demo Masnog efekta 3?
Trebao bi doci 15.2, a MULTIPLAYER DEMO 19.2
Hell yea! Multiplayer u Mass Effectu....

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1412 : 19.01.2012. 22:15:49 »
Razmišljam da igram Star Wars The Force Unleasheds, pošto još nisam... kakva je igrica?
De gustibus non est disputandum.

Offline zvucnjak

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
    • ABOUT.ME
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1413 : 20.01.2012. 08:24:08 »
Obična mindless seckalica, pređeš za dan-dva, treći dan zaboraviš šta si igrao...
Carpe noctem

Offline Homer_Simpson

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • FUS RO DAH
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1414 : 23.01.2012. 21:57:48 »
Evo ljudi, jedna odlicna igra, free to play preko steama, Team Fortress 2...
Preporuka, velika
Addajte me na steamu, ant4321

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1415 : 23.01.2012. 23:02:30 »
Sta to znaci kada kazes da je besplatna preko steama? To je onaj sajt za kupovinu igara, platis pa downloadujes kao da si kupio original ili sam ja nesto pobrkao?

Offline neo

  • Član
  • ***
  • Postova: 891
  • Spol: Muški
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1416 : 24.01.2012. 00:00:21 »
evo stavio sam da se skida TF2 preko steam-a pa te dodam sutra kad zavrsim sa skidanjem... :)

Offline Homer_Simpson

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • FUS RO DAH
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1417 : 24.01.2012. 15:21:34 »
pekone, pobrkao si nesto..
Da, to je online trgovina za igre, ali ovo je bas besplatno za skinuti, znaci nista netrebas kupiti za TF2

Offline Homer_Simpson

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • FUS RO DAH
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1418 : 24.01.2012. 17:55:39 »
Ne znam za vas, ali ja sam da stave Cyrodill, Morrowind ili Elsweyr(hocu vidjeti gdje zive khajiti  :) )

http://www.ugo.com/games/skyrim-dlc-we-want

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1419 : 25.01.2012. 01:20:40 »
Ne znam za vas al' ja sljakam 18 Wheels of Steel American Long Haul, nema bolje za ubijanje dosade



Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1420 : 25.01.2012. 18:34:19 »
Ja LA Noire vec skoro mesec dana na ps3, predobra igra i jos je nisam zavrsio, to mi se svidja kad neka prica traje, a ne u 2 dana da je predjes. ;D

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1421 : 26.01.2012. 03:09:15 »
ja sam ga za 3 dana presao :)

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1422 : 26.01.2012. 14:53:38 »
Dajte predlozite neku dobru pucacinu, malo sam izasao iz tih voda igara uopste. Poslednja koju sam igrao je Call of duty 5 barem mislim da je taj, drugi svetski rat je bio u pitanju?
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1423 : 26.01.2012. 15:46:40 »
Dajte predlozite neku dobru pucacinu, malo sam izasao iz tih voda igara uopste. Poslednja koju sam igrao je Call of duty 5 barem mislim da je taj, drugi svetski rat je bio u pitanju?

MW3  smileyNO1

Offline Homer_Simpson

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • FUS RO DAH
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1424 : 29.01.2012. 23:28:35 »
Ajde, igra li tko ovdje Minecraft?

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1425 : 04.02.2012. 00:12:13 »





 smileyNO1 smileyNO1

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1426 : 04.02.2012. 00:53:11 »
Ovaj Ghost Recon čekam već duže vreme  smileyNO1
De gustibus non est disputandum.

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1427 : 04.02.2012. 15:56:53 »
Ovaj Ghost Recon čekam već duže vreme  smileyNO1
Dosta teske misije ima prvi deo advanced warfightera, nisam mogao mnogo da igram, ali drugi deo dosta misija sam presao. smileyNO1
Kad smo vec kod igricama: http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=6896037 Da li je neko od vas kupio ovu stvarcicu, ima na youtube klip i izgleda mocno:

Meni ovo treba, za pucacine na ps3 ne umem dzojstikom da upravljam tako brzo kao sa mausem/tastaturom rofl

Offline Homer_Simpson

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • FUS RO DAH
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1428 : 08.02.2012. 20:38:38 »
http://www.youtube.com/watch?v=rEHcGhH8uU8
aaaaaaaaaaaah uzivat cu veceras, + dosao je i creation kit... mogu vam poslati link za crackane kopije, samo mi javite.
Necu opet nadrapati zbog stavljanja linkova

Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1429 : 08.02.2012. 23:15:43 »
Ima li ovdje Guild Wars 1/2 fanova? :D

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1430 : 09.02.2012. 10:04:14 »
Ne znam ali ima SWTOR fanova (da li u GW2 može da se skoči ili još kao u prvom delu mora da se obilazi kamenčić)
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1431 : 09.02.2012. 11:09:31 »
Ne znam ali ima SWTOR fanova (da li u GW2 može da se skoči ili još kao u prvom delu mora da se obilazi kamenčić)

edit:
GW2, nije ni bluzu prvog dijela. Puno se razlikuje. Nema vise tih vrsta ogranicenja. Dinamicki eventi su pravo cool, nema kalsicnih questova da radis, nego kako istrazujes svijet tako i pronalazis evente i radis. Igra ima da bude hit definitivno.
Nekako sto mi se najvise svidja je dok se kreces mozes da castas spelove, nema da stojis na jednom mjestu.



Igrao prvi mjesec dana SW TORa, ali mi se zgadila.
Losa optimizacija igrice, nakon 3/4 sata igre pocne da koci, pvp jako los, questovi dosadni skoro svaki isti.
Jedino sto mi se svidjelo je bila glvana prica za Sith inq, ostalo nista.

Od sinoc igram Tere, zanimljiva je pravo, gfx jako dobar na max sve nema nikakvog gfx laga. Klase i rase zanimljive takodje, samo questovi se svode na fedex i kill 10 rats.
Ne znam za instance i ostalo, nisam daleko dogurao do 8mog lvla.
« Zadnja izmjena: 09.02.2012. 11:16:01 levian »

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1432 : 09.02.2012. 13:01:49 »
Huh, ne znam da li je ovo baš mesto za raspravu o ovome. Međutim, hajde da iskoristim samo ovaj post za ovu temu. Imao sam GW. Neću govoriti o GW2 jer nemam iskustva sa njime. Što se tiče SWTOR-a (u daljem tekstu TOR), veliki broj igrača Imperiju poistovećuje sa Hordom iz WoW-a ili njenim pandanom iz neke druge MMO ali ona to nije. SW izuzetno bogat LORE i on je primenjen u TORu. Imperija je zlo. Samim time, velikom broju ljudi je teško identifikovati se sa nečim što je čisto zlo. Naučeni smo da težimo da budemo dobri.
to se tiče, kastovanja, u Toru, kao i u wow-u imaš spelova koji mogu da se kastuju u pokretu, a ima i onih koji zahtevaju stajanje. Po pravilu, oni koji zahtevaju mirovanje su jači. Nije valjda da je i to tek sad dobio GW??
Ja igram u domaćem Guildu Order of RuR na strani Republike. Igram Džedaja Sentinela i Smuggler Scoundrel-a (ako imam neko duplo slovo manje ili više, ne zamerite). Igrao sam igru najviše 6 sati u cugu i nikakvog kočenja,
a što se PvP-a tiče, ništa lošiji nije (meni) od onog u WoW-u. Štaviše, ima nekih stvari koje sam u TOR-u zavoleo, Naime od 10 - 50 nivoa svi upadaju zajedno u Battleground (WoW termin zbog onih koji ne igraju TOR). Pruža priliku da nas trojica lvl 20 sredimo jednog lvl 50 dok on beži od nas sa loptom (poput zastavica u EoS), BG-ovi su klasični, zauzmi i čuvaj zonu, otmi i prenesi štafetu (loptu, zastavu) od tačke a do tačke b, a najinteresantnije mi je ono sa brodom (jedan tim brani prolaze, a drugi napada, (kao SoA u WoW-u)). Dakle, ono najbolje od WoW-a je uzeto, uklopljeno u TOR i to dobro.
Priča je dobra, svaka klasa ima svoju priču koja se modifikuje sa odlukama igrača.
Svaki Quest giver ima svoj glas (glumca koji je odglumio za njega), i to ne svaki na main Quest liniji, već i svaki sporedni.
Sistem pratioca (pomoćnika, kompanjona, kako volite) je jako zgodan, jer uvek imate sa sobom jednog tenka ili DPS-a ili hilera, u zavisnosti šta vam treba, te se na njega možete dosta osloniti.
Manji grafički gličevi su bili prisutni u prvih mesec dana, ali je većina već ispravljena.
Još nema makroa i addonova, što znači da morate sami da igrate, ali ko više voli automatiku, može i to da očekuje u narednim mesecima.
Sve u svemu, ako želite da ocenite ovu igru, morate je probati, odabrati lika u skladu sa svojim afinitetima, i igrati je onako kako bi to radio taj lik (Nema smisla da se Džedaj nabacuje nekoj devojci, ali je sasvim normalno da to uradi jedan Scoundrel). Naravno, nema prepreka da se i tako ponašate, jedan džedaj može zastraniti i na tamnu stranu ali ne i da pređe u Sithe (na žalost ali možda će u SWTOR-u 2 to biti ispravljeno, kao i cast u pokretu i skakanje preko kamenčića u GW)
Sve u svemu, glavna prednost GW-a je nepostojanje mesečnog plaćanja, dok se TOR plaća kao i WoW.

Ko je voleo SW filmove, igre i knjige, voleće i TOR.
Kome je skupo da plaća, nek odabere Lotro ili STO.
Ako neko želi nešto između tu je i GW2.

Obzirom da ovo nije deo za raspravu o tome čiji favorit je lepši, bolji i pametniji, ovo je moja prva i zadnja poruka na ovu temu.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1433 : 09.02.2012. 16:00:17 »

Sto se tiče, kastovanja, u Toru, kao i u wow-u imaš spelova koji mogu da se kastuju u pokretu, a ima i onih koji zahtevaju stajanje. Po pravilu, oni koji zahtevaju mirovanje su jači. Nije valjda da je i to tek sad dobio GW??


Dakle, ono najbolje od WoW-a je uzeto, uklopljeno u TOR i to dobro.


Svaki Quest giver ima svoj glas (glumca koji je odglumio za njega), i to ne svaki na main Quest liniji, već i svaki sporedni.



-Guild Wars 2 je dobio za sve skilove kastovanje iz pokreta, tako da ne moras cekati da bi te jedan warrior ili neka slicna klasa mlatila ko budalu dok ti oplis neki jaci skill, jer ces ga prekinut.

-Najbolji dio koji je SW it WOW uzeo, hmmm cek da razmislim.
Looking for dungeons? Ma da, spamaj cijeli dan dok upadnes u neku grupu.
PVP 10lvl vs 50lvl jako zanimljiv. Po cijeli danas igras huttball, jer nema dovoljno igraca na obje strane.
Da je SW kupio iz WOW igra bi bila puno bolja.

Bacili novac na glasove da bi igricu ucinili next mmo igrom, je bilo obicno pisanje u more.
Bolje da su novac potrosili na optimizaciju HERO engina i unaprijedili ga da radi kako treba. Ne da jede komp nakon nekoliko sati igranja.
Mogli su puno bolje questove da urade svaki quest lici na predhodni. Odi da odneses nesto, odi ubij onoga, jer te lose pogledao. Odi istrazi nesto... Plus svaki quest lafo ima neki "bonus" koji je ubij 20tak i vise mobova.

Sa novcem koji su utrosili u razvoj igre trebala je da bude puno bolja.

Jedini izuzetak u SW je glavna prica svake klase. Naravno klasicni single player, koji im je posao za rukom da valja.

Sto se tice podrske u igrici cak i NCsoft ima puno bolju podrsku.
Odnos glavonja iz Bio/Ea prema igracima je vise nego los, kada krive igrace kako su oni krivi, jer igrica ne radi kako treba na 80% PCa novije generacije.


Sto se tice teme, mislim da sam naslov kaze "Sve o igrama za PC" tako da moze svaka vrsta rasprave sve dok je rijec o igricama.


Offline Homer_Simpson

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • FUS RO DAH
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1434 : 09.02.2012. 16:13:02 »
Huh, ne znam da li je ovo baš mesto za raspravu o ovome. Međutim, hajde da iskoristim samo ovaj post za ovu temu. Imao sam GW. Neću govoriti o GW2 jer nemam iskustva sa njime. Što se tiče SWTOR-a (u daljem tekstu TOR), veliki broj igrača Imperiju poistovećuje sa Hordom iz WoW-a ili njenim pandanom iz neke druge MMO ali ona to nije. SW izuzetno bogat LORE i on je primenjen u TORu. Imperija je zlo. Samim time, velikom broju ljudi je teško identifikovati se sa nečim što je čisto zlo. Naučeni smo da težimo da budemo dobri.
to se tiče, kastovanja, u Toru, kao i u wow-u imaš spelova koji mogu da se kastuju u pokretu, a ima i onih koji zahtevaju stajanje. Po pravilu, oni koji zahtevaju mirovanje su jači. Nije valjda da je i to tek sad dobio GW??
Ja igram u domaćem Guildu Order of RuR na strani Republike. Igram Džedaja Sentinela i Smuggler Scoundrel-a (ako imam neko duplo slovo manje ili više, ne zamerite). Igrao sam igru najviše 6 sati u cugu i nikakvog kočenja,
a što se PvP-a tiče, ništa lošiji nije (meni) od onog u WoW-u. Štaviše, ima nekih stvari koje sam u TOR-u zavoleo, Naime od 10 - 50 nivoa svi upadaju zajedno u Battleground (WoW termin zbog onih koji ne igraju TOR). Pruža priliku da nas trojica lvl 20 sredimo jednog lvl 50 dok on beži od nas sa loptom (poput zastavica u EoS), BG-ovi su klasični, zauzmi i čuvaj zonu, otmi i prenesi štafetu (loptu, zastavu) od tačke a do tačke b, a najinteresantnije mi je ono sa brodom (jedan tim brani prolaze, a drugi napada, (kao SoA u WoW-u)). Dakle, ono najbolje od WoW-a je uzeto, uklopljeno u TOR i to dobro.
Priča je dobra, svaka klasa ima svoju priču koja se modifikuje sa odlukama igrača.
Svaki Quest giver ima svoj glas (glumca koji je odglumio za njega), i to ne svaki na main Quest liniji, već i svaki sporedni.
Sistem pratioca (pomoćnika, kompanjona, kako volite) je jako zgodan, jer uvek imate sa sobom jednog tenka ili DPS-a ili hilera, u zavisnosti šta vam treba, te se na njega možete dosta osloniti.
Manji grafički gličevi su bili prisutni u prvih mesec dana, ali je većina već ispravljena.
Još nema makroa i addonova, što znači da morate sami da igrate, ali ko više voli automatiku, može i to da očekuje u narednim mesecima.
Sve u svemu, ako želite da ocenite ovu igru, morate je probati, odabrati lika u skladu sa svojim afinitetima, i igrati je onako kako bi to radio taj lik (Nema smisla da se Džedaj nabacuje nekoj devojci, ali je sasvim normalno da to uradi jedan Scoundrel). Naravno, nema prepreka da se i tako ponašate, jedan džedaj može zastraniti i na tamnu stranu ali ne i da pređe u Sithe (na žalost ali možda će u SWTOR-u 2 to biti ispravljeno, kao i cast u pokretu i skakanje preko kamenčića u GW)
Sve u svemu, glavna prednost GW-a je nepostojanje mesečnog plaćanja, dok se TOR plaća kao i WoW.

Ko je voleo SW filmove, igre i knjige, voleće i TOR.
Kome je skupo da plaća, nek odabere Lotro ili STO.
Ako neko želi nešto između tu je i GW2.

Obzirom da ovo nije deo za raspravu o tome čiji favorit je lepši, bolji i pametniji, ovo je moja prva i zadnja poruka na ovu temu.
Dapace! Tema je upravo za to

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1435 : 10.02.2012. 00:20:57 »
Sve u svemu, tor nece uspeti.

Mislim da ce Titan morati izaci mnogo pre kraja 2013. godine...
Inace, WoW je izgubio novih 100k igraca

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1436 : 10.02.2012. 09:56:51 »
...Obzirom da ovo nije deo za raspravu o tome čiji favorit je lepši, bolji i pametniji, ovo je moja prva i zadnja poruka na ovu temu.
Dapace! Tema je upravo za to

Pa ako je za to, da raspalim :)

PVP 10lvl vs 50lvl jako zanimljiv. Po cijeli danas igras huttball, jer nema dovoljno igraca na obje strane.
Da je SW kupio iz WOW igra bi bila puno bolja.

Bacili novac na glasove da bi igricu ucinili next mmo igrom, je bilo obicno pisanje u more.

...jede komp nakon nekoliko sati igranja.

Mogli su puno bolje questove da urade svaki quest lici na predhodni. Odi da odneses nesto, odi ubij onoga, jer te lose pogledao. Odi istrazi nesto... Plus svaki quest lafo ima neki "bonus" koji je ubij 20tak i vise mobova.

...igrica ne radi kako treba na 80% PCa novije generacije.

Sto se tice teme, mislim da sam naslov kaze "Sve o igrama za PC" tako da moze svaka vrsta rasprave sve dok je rijec o igricama.

Hohoho, pa mene obično non stop zauzdavaju, da ne upadnem u "vatru" oko svog favorita, došlo je do toga da sam sam sebe počeo da zauzdavam da bih izbegao negativnu kritiku, a vi kažete samo udri

Pa naravno da hoću :D

Meni se deo sa glasovima dopao mada, složiću se, on nije ono najbolje u ovoj igri.

Sinoć sam, nakon što sam pročitao Levianov post, upalio PvP Queue da merim koliko mi je trebalo da upadnem u koji. čekao sam 2 sekunde, pa 6 sekundi, pa 0 sekundi, pa 8 sekundi, pa 1 sekundu. Kad uzmemo prosek, to bi značilo da se čeka 3,4 sekunde u proseku. Da si se zaista oprobao u TOR-ovim BGovima, a ne samo jednom ušao Hatbol, video bi da se sva tri BG-a izmenjuju jedan za drugim. OK. Nekome se više sviđa jedan nego drugi, ali ovako su svi puni, tako da su svi zadovoljni.

Što se Questova tiče, ja ih baš doživljavam drugačije. Pored toga što questovi nisu takvi "idi tamo jer me onaj ne voli", pitam se kako bi tebi izgledao dobar quest, kako zvuče Questovi u GW2?? Ovde Questovi uvek liče na razgovor. u tom razgovoru uvek imaš 3 opcije za odgovor. Priča teče u pravcu koji tebi leži. Naravno, uvek možemo odabrati da preskačemo dijaloge i tražimo na mapi. Onda to stvarno izgleda tako ali za to nije kriv kreator igre već igrač, zaista.

Moj komp je sa AMDovim dual core procesorom, sa minimalnom grafikom i 2 GB RAM-a. Teško da bi moglo da se kaže komp novije generacije, obzirom da je kupljen pre 4 godine. Svestan konfiguracije, smanjio sam grafiku na minimum, jer mi je igra bitnija od izgleda i veruj mi, nikakvih kočenja, zastoja ili šta ti ja znam nisam osetio. Naravno, nisam bio u prilici da testiram 80% konfiguracija kao ti, tako da sam srećan što je moja mašina u tih 20% iako je danas u pitanju Low end mašina.

Sve u svemu, tor nece uspeti.

Mislim da ce Titan morati izaci mnogo pre kraja 2013. godine...
Inace, WoW je izgubio novih 100k igraca

Mislim i ja da tor hoće uspeti, mišljenje ti je kao i guzica (noga, ruka, vrat), svako ga ima.

Titan... hmmm... baš me zanima da li će biti bolji od Aegis-a

Inače, WoW je verovatno izgubio mnogo više, jer je igra dosadila i bogu i narodu ali teško da to ljude iz Blizzarda opterećuje. On je se otplatio u prvoj godini za sve naknadne godine razvoja, a sve preko toga je mašala.

U Toru ima previše WoWovaca. Ok. I ja sam jedan od njih. Dugo sam bio WoW ovčica i na kraju sam pre cca godinu dana odustao, jer sam video da mi je igra u potpunosti dosadila. Kad mi je stigao poziv za Vikend Beta Stress test, prvo sam otišao na Youtube. Video da je to SW skin za WoW i rešio da preskočim. Međutim, kako to obično biva, neki crv u meni me naterao da ipak aktiviram betu i downloadujem igru. Ušao sam u Nedelju uveče. Čisto da vidim kako izgleda.
Prvi utisak je bio da je u pitanju WoW. Drugi da je KoTOR 3 sa WoW interfejsom. Treći da to u stvari i nije tako loša ocena. To veče sam otišao ranije na spavanje, jer nisam hteo da gubim vreme u poslednjim satima Bete i usput pogledah na MMO-svetu imaju li igru i vidim da imaju jeftino "preorder kodove".
Ujutro sam rešio. Kad već nisam gubio vreme na betu, uzeću preorder i testirati 7 dana, pa odlučiti.
Kad sam dobio ulaz kao preorder mušterija, sam povezao neke stvari.
1. WoW je MMORPG naslov koji ima najviše mušterija, dakle logično ciljana grupa
2. SW fanovi koji nisu igrali WoW, neće zamerati što je interfejs pokraden iz WoW-a
3. Igra je mnogo više Casual nego WoW i ima mnogo bolju priču. Zbog toga, PvP-a željne WoWovčice će pobeći iz tora čim im istekne 1-4 meseca koliko su dobili gratis/uplatili game cardom. Istina, PvP-a u Toru ima i dobar je, ali ljudi su navikli na WoW.

Međutim, oni iskreni ljubitelji SW-a će ostati. Igra ima odličan head-start, fenomenalnu grafiku (za jedan MMO naslov koji cilja na najšire tržište), priču i dobro nivelisane likove. Istina, ljubitelju SW-a će zasmetati što je jedan Trooper ili Bounty Hunter jednako jak kao i Jedi ili Sith ali zbog ljubavi prema igri će to razumeti i biće mu mu drago što zbog toga ima jednake zastupljenosti svih klasa.

Nerviraju me Sithi. Tačnije, nervira me što svi žele biti Sithi (odnos je cca 60%:40% u korist Sitha). Ljudi, to nije WoW. Sithi nisu Horda, čiji jedini greh je što su ružni. U WoW-u je Alijansa u stvari ta koja je na strani "zla" (Protiv svakog vida različitosti, odbacili su Orke samo zato što im nisu lepi), dok je Horda rado prihvatila i Ružne i Lepe.

kodeks Sita govori o tome da treba započinjati rat i boriti se samo za sopstveni interes. Zar vam nije toga dosta in RL????

Džedajski kodeks je onaj koji poziva na mir, razum, znanje, međusobnu pomoć.

Ja igram Na Uthar Wynn serveru i član sam Order of RuR guilda. Broj članova nam je u stalnom porastu ali nas trenutno nema puno (30ak).

Sve u svemu ako ima igrača koji bi hteli da igraju u republičkom guildu nek dođu kod nas Na naš sajt i tu se prijave. Svaka inicijativa je dobro došla. Niko neće biti izbačen iz guilda zato što misli svojom glavom.

Ovo je sajt Guilda
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1437 : 10.02.2012. 12:50:36 »
Da li je igao ko The Darkness 2?

Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1438 : 10.02.2012. 13:18:52 »
Citat:
Hohoho, pa mene obično non stop zauzdavaju, da ne upadnem u "vatru" oko svog favorita, došlo je do toga da sam sam sebe počeo da zauzdavam da bih izbegao negativnu kritiku, a vi kažete samo udri

Pa naravno da hoću

Meni se deo sa glasovima dopao mada, složiću se, on nije ono najbolje u ovoj igri.

Sinoć sam, nakon što sam pročitao Levianov post, upalio PvP Queue da merim koliko mi je trebalo da upadnem u koji. čekao sam 2 sekunde, pa 6 sekundi, pa 0 sekundi, pa 8 sekundi, pa 1 sekundu. Kad uzmemo prosek, to bi značilo da se čeka 3,4 sekunde u proseku. Da si se zaista oprobao u TOR-ovim BGovima, a ne samo jednom ušao Hatbol, video bi da se sva tri BG-a izmenjuju jedan za drugim. OK. Nekome se više sviđa jedan nego drugi, ali ovako su svi puni, tako da su svi zadovoljni.

Što se Questova tiče, ja ih baš doživljavam drugačije. Pored toga što questovi nisu takvi "idi tamo jer me onaj ne voli", pitam se kako bi tebi izgledao dobar quest, kako zvuče Questovi u GW2?? Ovde Questovi uvek liče na razgovor. u tom razgovoru uvek imaš 3 opcije za odgovor. Priča teče u pravcu koji tebi leži. Naravno, uvek možemo odabrati da preskačemo dijaloge i tražimo na mapi. Onda to stvarno izgleda tako ali za to nije kriv kreator igre već igrač, zaista.

Moj komp je sa AMDovim dual core procesorom, sa minimalnom grafikom i 2 GB RAM-a. Teško da bi moglo da se kaže komp novije generacije, obzirom da je kupljen pre 4 godine. Svestan konfiguracije, smanjio sam grafiku na minimum, jer mi je igra bitnija od izgleda i veruj mi, nikakvih kočenja, zastoja ili šta ti ja znam nisam osetio. Naravno, nisam bio u prilici da testiram 80% konfiguracija kao ti, tako da sam srećan što je moja mašina u tih 20% iako je danas u pitanju Low end mašina.

Mozda je tako na PVP strani sto se tice republike, dok je za imperiju nocna mora. Znao sam bas jako dugo cekati da upadnem u PVP i po cijeli dana sam igrao huttball, jer je nas puno vise. Da ne znam kaka vje pvp sigurno ne bih imao preko lvl 20 valor, a i en bih pisao ono sto ne znam ili nisma siguran.

Opcije u questovima su vise nego dosadne, dark/light ili treca opcija da budes neutralan. Sve se svodi na isto.
Ili jos flert ako imas srece da ti se pojavi nekad, pa da napaljeni teen uzivaju u dozi soft erotike.
U GW2 vidis svoj uticaj na svijet, jer nema klasinih questova. Kad odbranis selo od invazije kentaura selo bude naseljeno ljudima i slicno., ako ne uspijes moras opet da ih sve pobijes i izradis selo i slicno. GW2 ima isto razgovore i ostalo. Bar puno bolje izgleda od SW, koji je mogao bit puno bolji sa onim koliko su potrosili u razvoj.

Iskreno po tvojoj logici svaki drugi MMO bi trebao da bude kopija i da igramo clonove WOW. To sto je SW isao na kopiju WOWa je lose, zasto bi neko igrao slicnu igricu radi drugog grafickog izgleda. Prvi ja ne bih, puno sam se vise nadao da cu naci u SW nesto novo, dok sam dobio recikliranu verziju WOW od prije par godina tj losiju verziju WOWa. Bez onih bonusa koje ima WOW od LFD pa do bolje optimizacije.
Cak i Tera koja ima puno bolju grafiku ide kao luda na max detaljima za razliku od SW koji se gusi.

Mislim zasto placati SW, kad za one pare koje placas se odnose prema korisniku kao prema smecu.

Ne znam zasto je toliko losa imperija po tebi, puno sam vise vidio da iz imperije ljudi uzimaju light side nego dark opcije.
Jednostavno mislim da je ljudima dosadilo glumit nekog dobricu koji je tu da spasi svijet.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Sve o igrama za PC
« Odgovor #1439 : 10.02.2012. 14:50:50 »
Iskreno po tvojoj logici svaki drugi MMO bi trebao da bude kopija i da igramo clonove WOW. To sto je SW isao na kopiju WOWa je lose, zasto bi neko igrao slicnu igricu radi drugog grafickog izgleda. Prvi ja ne bih, puno sam se vise nadao da cu naci u SW nesto novo, dok sam dobio recikliranu verziju WOW od prije par godina tj losiju verziju WOWa. Bez onih bonusa koje ima WOW od LFD pa do bolje optimizacije.
Cak i Tera koja ima puno bolju grafiku ide kao luda na max detaljima za razliku od SW koji se gusi.

Mislim zasto placati SW, kad za one pare koje placas se odnose prema korisniku kao prema smecu.

Ne znam zasto je toliko losa imperija po tebi, puno sam vise vidio da iz imperije ljudi uzimaju light side nego dark opcije.
Jednostavno mislim da je ljudima dosadilo glumit nekog dobricu koji je tu da spasi svijet.

Počeću od kraja. Praviti Light izbore u Imperiji ili Flertovati kao Džedaj, može samo neko ko ne poznaje Lore. Star Wars univerzum je mnogo kompleksniji od onoga što se vidi u 6 filmova i nekoliko sezona crtanih filmova. Ovde se ne radi o dobrici koji će da spasava svet, ovde se radi o filozofiji koja je čak izrodila religiju u ovom našem svetu (za mene su to već zastranjivanja ali dobro... svako ima svoj izbor).

Pitaću te u startu, jer dosta ljudi ne voli da čita do kraja, zašto kupovati GW2 kad je LOTRO besplatan, punokrvni RPG, a STO punokrvni SF RPG??

Odgledao sam snaimak koji si postavio za GW2. Koliko sam video, i on je isto kopija WoW-a, odnosno EQ-a, a to je normalno jer se sve te igre baziraju na istom principu i setu pravila iz DnD-a. Voleo bih da je interfejs u ToR-u više ličio na Mass Effect 2 nego na World of Warcraft, EverQuest, Guild Wars, Lord of the Rings Online ali šta je tu je.

Slažem se da ima nesrećnih rešenja i da nedostaje LF(dodaj po volji, činjenica je da treba) ali i sto tako je činjenica da su najavili da će to i dodati. Fali i Guild Banka međutim to su tehnikalije.

Svaki ljubitelj SW-a zna da, dok Imperijom vladaju Sithi, čvrstom rukom i na nemilosrdnim pravilima, Republikom vlada narod. Džedaji nisu prigrabili moć za sebe, oni su branioci mira. Ako si igrao KoTOR, čitao Darth Bane-ovu trilogiju, Revana, onda znaš da Sithi napreduju samo ubijanjem svojeg učitelja. Da im je cilj moć radi moći. Svaka samilost kod Sitha je znak slabosti. Kad igraš Sitha, ako ne poštuješ Sith code, očekuj da ćeš biti osrednji sith. Samim time i da će ti biti osrednji doživljaj. Što se Jedi code-a tiče isto važi i za njih. Ako ćeš da se švalerišeš, vršiš izbore koji vode tamnoj strani, bićeš loš Džedaj i igra će ti biti loša.
Međutim, dok su Sithi i Džedaji Crveno Beli, ostali su u nijansama sive boje (da ne kažem roze). Ako ti se igra na strani dobra, a nisi tip koji će ići u krajnost sa Džedaj kodom, odaberi Švercera ili Prašinara, u zavisnosti od afiniteta. Ujednačeni su, i, iako je to u suprotnosti sa Lore-om, mogu pobediti i Sitha i Džedaja 1 na 1, radi same igrivosti.
Šverceru najviše leži nabacivanje ženskama, vojniku izbor koji može biti mračniji ali ideja vodilja je pozitivna.

Greška je što većina želi biti Sith ili Džedaj. To nije za svakoga.

Ako igraš tako kako sam sad naveo, videćeš da igra nije ni loša ni isprazna.

Ako želiš da igraš RPG, bilo koji (Stoni, MMO, Single), onda moraš pratiti priču i uklapati se u nju. U suprotnom, šta god da igraš biće ti WoW.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Tags: