Autor Tema: Dancer in the Dark (2000)  (Posjeta: 1284 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21902
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Dancer in the Dark (2000)
« : 03.06.2015. 18:06:08 »

Opis:
Selma Ježkova (Björk), imigrantkinja iz Češke ima težak posao i bori se kako bi osigurala normalan život sa sebe i svog sina Genea (Vladica Kostić). Najbolja prijateljica joj je Kathy (Catherine Deneuve), koja je takođe Europljanka. Selma dobiva ulogu Marije u amaterskoj postavci predstave "Moje pesme moji snovi" i čini se da bi joj život bio potpuno normalan da ne krije jednu uznemirujuću tajnu. Ona je na rubu sljepoće koju uzrokuje genetski poremećaj, to će se dogoditi i njenom sinu  ukoliko ne ode na operaciju. Ona je uštedjela novac za operaciju i skupila nešto više od 2.000 dolara. Ali, njena ušteđevina iznenada nestaje i ona će za to optužiti svog stanodavca Billa (David Morse)...

Izvor: mojtv.hr

Žanr: kriminalistički, drama, mjuzikl
Zemlja: Španjolska, Argentina, Danska, Njemačka, Nizozemska, Italija, SAD, UK, Francuska, Švedska, Finska, Island, Norveška
Jezik: engleski
Trajanje: 140 min
Režija: Lars von Trier
Scenarij: Lars von Trier
Glumci: Björk, Catherine Deneuve, David Morse, Peter Stormare, Joel Grey, Cara Seymour, Vladica Kostic, Jean-Marc Barr, Vincent Paterson, Siobhan Fallon...

IMDb


“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Dancer in the Dark (2000)
« Odgovor #1 : 25.06.2015. 23:54:52 »
Jako lijep film. Catherine Deneuve predivna kao i uvijek. Von Trier mi je jedan od boljih modernih europskih redatelja.