Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426375 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1410 : 14.05.2015. 19:01:31 »
Ja bih ti preporučila sve od Harlana Kobena ili Tane Frenč.  smileyNO1
Hvala :)

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1411 : 14.05.2015. 19:09:33 »
Ako volis nesto "starije" nikad neces pogrijesiti s Agathom Christie i A. C. Doyleom..
Preporucam ti A. T. - Iscjelitelj.
Jesi li citala Igra - Mamac - Plijen, trilogiju?
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1412 : 14.05.2015. 19:42:58 »
Nisam Mamac...a Agathu Christi jesam... Jel to hrvatski izdavac? Ne znam dal ima u Srbiji...

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1413 : 15.05.2015. 00:05:33 »
Uz ovog Koblena možeš i sve što nađeš od D. Karizija, postovala sam ja na prethodnoj stranici... I onu Patrišu Kornvel. Dosta toga imaš i u e-formatu ;) ako te ne smara da čitaš tako. Isto nisu loši Linkoln i Čajld, nisu baš taj strogo detektivski žanr, ali su odlični trileri
« Zadnja izmjena: 15.05.2015. 00:07:12 Cakana »

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1414 : 15.05.2015. 00:56:44 »
Nisam Mamac...a Agathu Christi jesam... Jel to hrvatski izdavac? Ne znam dal ima u Srbiji...
Da, da to je ono kiosk izdanje, Znanje je izdavac..
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1415 : 15.05.2015. 08:35:27 »
Epub mi ne smeta :) Hvala vam ljudi, sad imam sta da citam....

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1416 : 17.05.2015. 02:26:37 »
Patriša Kornvel je dosadna, bolja je Tes Geritsen
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1417 : 18.05.2015. 14:19:53 »
Poslušao sam iz serijala Barsoom:

1. Marsovska princeza
odlično! uopće se ne čini kao da je napisano prije sto godina. jako je uzbudljivo i radnja je dosta jednostavna, za razliku od filma John Carter, gdje je dosta toga nepotrebno nabacano (deveta zraka i Matai Shang, recimo.)  10/10

2. Bogovi Marsa
prilično impresivno! divim se mašti ovakvih pisaca. glavna tema oko bogova može se projicirati i na današnje društvo. i kakav je to šok bio za sve Marsovce kad su otkrili glavni obrat u ovoj knjigi.
10/10

3. Vrhovni zapovjednik Marsa
treći nastavak također odličan, ali možda mrvicu manje uzbudljiv od prva dva 9/10


jedino što objektivno mogu prigovoriti Burousu je repetitivnost: otmi -> zarobi -> spasi

tjedan dana već slušam četvrtu, ali nikako da se maknem dalje od 1. poglavlja. mislim da mi se ne sviđa prebacivanje glavne uloge na Johnova sina (što jest logički kad se sagleda cjelina).
ako sam dobro shvatio, ovaj serijal nije preveden ni na jedan od Zajedničkih jezika. to je velika grehota.


Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1418 : 25.05.2015. 09:54:12 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Joy Fielding
Na rubu ludila




Jednog popodneva, Jane Whittaker otišla je do dućana... I izgubila pamćenje.
Našavši se usred noćne more, preplašena i zbunjena luta bostonskim ulicama u krvlju natopljenoj haljini i s 10.000 dolara u džepu. Njezin je život postao zrakoprazan prostor, a njezina prošlost je iščezla... ili je ukradena. Jedino preostalo su uznemirujući stranac koji tvrdi da je njezin suprug, šapatom izgovorene glasine o mrtvom djetetu kojeg se ne sjeća... i užasan predosjećaj da će joj se uskoro dogoditi nešto strašno...

Famozan triler u kojem strah raste sa svakom novom stranicom...


pročitao "u jednom dahu", od mene 9/10...

Joy Fielding
Obiteljski album smrti




Bonnie Wheeler ima savršen život – voli svoj posao nastavnice, u sretnom je braku s televizijskim redateljem, živi u lijepoj kući u predgrađu i najviše od svega voli trogodišnju kćerkicu Amandu. No, idila se prekida one večeri kad je nazove bivša suprugova žena Joan i kaže: "Ti i Amanda ste u opasnosti." Idući dan Joan je ubijena, a Bonnie shvaća da mora pod svaku cijenu zaštiti sebe i Amandu, ali od koga? Tko je ubojica? Njezin krasan suprug Rod ili netko od njegove djece iz prvog braka – Sam ili Lauren? Zagonetni profesor Freeman ili njezin učenik, čudak Mutni? Ili možda Bonnienin brat Nick koji je već odležao zbog pokušaja ubojstva? Bonniena potraga dovest će je do ruba života i nevjerojatnog otkrića. Genijalan spoj napetosti i jeze.

Ne tako zanimljiv kao prvi roman ove autorice koji sam ranije pročitao (spoiler) ali ipak može proći kao sredstvo za ubijanje vremena.
Ocjena od mene 7/10
Joy Fielding
Mrtva priroda



Majstorski napisan triler, skoro bez ijedne stranice ili rečenice viška. Moja ocjena 9,5/10

Spoiler for Hiden:
Casey Marshall sretna je mlada žena koja ima predivnog muža, odane prijateljice i uz to uspješno vodi vlastiti posao uređivanja interijera. No, njezin se savršen život prekida onog trena kada u gradskoj garaži na nju naleti auto jureći brzinom od 80 km/h. Od teških ozljeda Casey pada u komu. Cijelo je vrijeme svjesna svoje okolina, ali nije u stanju pomaknuti nijedan dio tijela i komunicirati. Leži u bolničkom krevetu i sluša što govore njezini posjetitelji koji ne znaju da ih ona čuje. Casey uskoro otkriva da ljudi koje poznaje nisu baš onakvi kakvima se predstavljaju i da njezina nesreća možda nije bila posve slučajna. Nastojeći se izvući iz stanja žive smrti ona polako u glavi raspliće klupko odvratnih laži
Spoiler for Hiden:


Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1419 : 28.05.2015. 00:10:54 »

Gotovo sigurno ću pročitati Put kada me uhvati raspoloženje za to, a kasnije i Krvavi Meridijan koja bi trebalo da bude njegova najbolja.


King mi još uvek nije dosadio


Stavljam sebi podsetnik, kada sam se zasitio gospodina Kinga  :) . Uporište je bila poslednja i nije mi se svidela, čak mi se i ne piše detaljnije. Početak odličan, mnoštvo likova, virus, sve je to kako treba. Kada kažem početak, računam 400-500 stranica, od 1300; i kada kažem nije svidelo preterujem, samo je daleko od očekivanja.


Vezano za ovo iznad, Put nije došao na red ali Krvavi Meridijan jeste pre par meseci. Ništa od onog jednostavnog stila i kratkih rečenica iz Nema zemlje za starce. Teško, sumorno, dugački opisi pustinje i puno, puno nasilja. Sećam se da mi je dovoljno bilo pet poglavlja da kažem sebi da je ovo remek delo. Glavni razlog tome nije zanimljiva radnja ili likovi, već pisanje; snažnije i bolje napisan roman se ne viđa često. Odsustvo radnje, retki dijalozi i osećaj ponavljanja otežavaju čitanje. Cormac McCarthy je autor i ovo je miljama ispred Nema zemlje...

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1420 : 03.06.2015. 09:21:12 »
William P. Young
Prekretnica




Nisam čitao "Kolibu" ali ću je morati potražiti. "Prekretnica" je izuzetno neobičan roman koji na momente tjera čitatelje od sebe. Ipak, treba ustrajati i pročitati ga do samog kraja. Moja ocjena 8/10.

Spoiler for Hiden:
Anthony Spencer je egoist, ponosan na svoj poslovni uspjeh koji je postigao potpuno sam, jašući na vrhu svoga vala. No, cijena za to bila je bolno visoka. Zbog moždanog krvarenja Tony je u komatoznom stanju; leži u bolničkoj sobi za intenzivnu njegu. „Budi“ se i nađe u nadnaravnom svijetu, „živom“ krajobrazu koji odražava dimenzije njegova života na Zemlji, od lijepoga i časnoga do pokvarenoga. Tu ulazi u živopisne interakcije s drugima, za koje pretpostavlja da su projekcije njegove podsvijesti; svejedno slijedi njihove upute, nadajući se da bi ga mogle dovesti do istinitog, iskrenog života i, možda, iskupljenja. Ta pustolovina uvlači Tonyja u duboke i zamršene odnose u kojima „gleda“ kroz oči i iskustva drugih; no „slijep“ je za uviđanje posljedica skrivanja svojih namjera i gubitka koji izranjaju i bore se protiv procesa izlječenja i povjerenja. Hoće li taj nenadani spoj događaja navesti Tonyja da razmisli o svom životu i shvati da je izgradio kulu od karata na zatrovanom tlu slomljenog srca? Hoće li imati hrabrosti da donese odluku od presudne važnosti, odluku koja može poništiti veliku nepravdu koju je pokrenuo prije pada u komu?

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1421 : 03.06.2015. 13:11:25 »
^Koliba je bila dosta popularna u našim krajevima do prije koju godinu. Meni je bila dobra, ima puno filozofije o vjeri, objašnjavanja kako funkcionira Božanska ljubav. Može se čitati ako i nisi vjernik.
Mrzim lopatare i limune

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1422 : 04.06.2015. 19:29:17 »
Uh uh , dosta u posljednje vrijeme.

1. Strah mudroga II tom
Zadnjih par podglavlja su izvukli knjigu , inače bi bila 3  4/5

2. The Ones Who Walk Away from Omelas
Stvarno jaka pričica i jako jako dobro napisano 5/5

3. The Call of Cthulhu
Sigurno je jedna od najpoznatijih Lovecraftovih priča.Maštovita i jako dobra priča priča i mislim da je ovo odličan uvod da se krene sa njegovom literaturom. 4/5

4. The Running Man
Nakon The Long Walk , ovo je drugi roman od Bachmana u kojem bolesne igre vladaju u budućnosti, u kojoj je ljudima jedina zabava gledati smrt drugih.Futuristočno , bolesno . 3.5/5

5. Bird Box
Ja sam uživao !4.5/5

6.Wayward (Wayward Pines #2)
Odlično , odlično , ODLIČNO .Ako ste voljeli prvi dio , ovaj ce vas OBORITI s nogu. 5/5

7. Nestala
Flynn me je uspjela čak dva puta napraviti budalom i navesti da "krenem" pogrešnim putem. Odličan roman . 4/5

8.Poslednje carstvo (Mistborn #1)
 Ovu knjigu sam krenuo izgleda sa prevelikim očekivanjima . "Samo" 4/5
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1423 : 04.06.2015. 19:37:02 »

3. The Call of Cthulhu
Sigurno je jedna od najpoznatijih Lovecraftovih priča.Maštovita i jako dobra priča priča i mislim da je ovo odličan uvod da se krene sa njegovom literaturom. 4/5

Uvjerljivo najpoznatija  ;)

Sad kreni pročitat The Dunwich Horror i The Colour Out of Space. Dvije prejezive priče.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1424 : 05.06.2015. 00:20:40 »

3. The Call of Cthulhu
Sigurno je jedna od najpoznatijih Lovecraftovih priča.Maštovita i jako dobra priča priča i mislim da je ovo odličan uvod da se krene sa njegovom literaturom. 4/5

Uvjerljivo najpoznatija  ;)

Sad kreni pročitat The Dunwich Horror i The Colour Out of Space. Dvije prejezive priče.

Nego , jesil pročitao 3. dio Pines-a ?
I want to belive

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1425 : 10.06.2015. 20:28:08 »
Da li neko ide na Noc knjiga i sta ste planirali da kupite? :)

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1426 : 14.06.2015. 15:28:03 »
Stephen King
Dr Sleep




Nažalost, i ovo remek djelo Stephena Kinga je izdao Vulkan tako da se morate pripremiti na veliki broj tipfelera i greški u prevodu. Ipak, sam roman (nastavak Isijavanja) je zadovoljavajuće dobar, ocjena od mene 9/10.

Spoiler for Hiden:
Na auto-putevima širom Amerike, pleme ljudi Pravi čvor putuje u potrazi za hranom. Izgledaju bezazleno – uglavnom su matori, obučeni u mnogo poliestera, i venčani za svoje kuće na točkovima. Ali kao što Den Torens zna, a kuražna Abra Stoun saznaje, članovi Pravog čvora su kvazibesmrtni, jer se hrane „parom“ koju proizvode deca sa isijavanjem kada ih polako muče do smrti. Progonjen neupokojenim žiteljima hotela „Vidikovac“, gde je u detinjstvu proveo jednu strahotnu godinu, Den je decenijama lutao i pokušavao da se ratosilja očevog zaveštanja očajanja, alkoholizma i nasilja. Najzad se skrašava u gradu u Nju Hempširu, nalazi utočište u zajednici Anonimnih Alkoholičara i dobija posao u staračkom domu gde ostaci njegove moći „isijavanja“ pružaju utehu ljudima na samrti. Uz pomoć dalekovidnog mačora, on postaje „dr Sleep“. Den zatim upoznaje Abru Stoun, i upravo njen spektakularni talenat, najsjajnije isijavanje ikada viđeno, iznova raspaljuje njegove demone i priziva ga u bitku za Abrinu dušu i opstanak.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1427 : 26.06.2015. 22:34:07 »


Spoiler for Hiden:
Svetski bestseler 2014. već preveden na trideset dva jezika.

U Njujorku, u proleće 2008, dok Amerika bruji o početku predsedničkih izbora, Markus Goldman, uspešan mladi pisac, u nebranom je grožđu: nije kadar da napiše nov roman, koji treba da preda izdavaču za nekoliko meseci.

Rok samo što nije istekao kad se za njega odjednom sve preokrene: njegovog prijatelja i nekadašnjeg profesora s fakulteta Harija Keberta, jednog od najuglednijih pisaca u zemlji, sustigla je sopstvena prošlost i optužen je da je 1975. godine ubio Nolu Kelergan, petnaestogodišnju devojčicu sa kojom je bio u vezi.

Ubeđen u Harijevu nevinost, Markus sve ostavlja da bi otišao u Nju Hempšir i sproveo istragu. Događaji ga ubrzo prevazilaze: istraga se zaglibljuje i on je meta pretnji. Da bi dokazao Harijevu nevinost i spasao svoju spisateljsku karijeru, mora po svaku cenu da odgovori na tri pitanja: Ko je ubio Nolu Kelergan? Šta se desilo u Nju Hempširu u leto 1975? Kako se piše roman koji će doživeti uspeh?

Zaogrnut u najblje ruho tradicionalnog trilera u američkom stilu, Istina o slučaju Harija Keberta prefinjena je analiza Amerike, savremenoog društva, književnosti, pravde i medija.

„Besprekorno, razigrano i napeto! Da je Norman Mejler bio optužen za ubistvo, a Truman Kapote sarađivao sa Dominikom Danom na priči o tom slučaju, verovatno bismo dobili nešto poput ovog romana, mada mislim da je Istina o slučaju Harija Keberta zanimljivija. Dikerova lakoća pisanja širi se preko stranica poput zaraze koja vam ne dozvoljava da prestanete s čitanjem. Apsolutni bestseler.“ The New York Times Book Review

sjajno, savrseno od pocetka do kraja, da vas ne zavaraju 700 str. svaka preporuka 10/10

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1428 : 26.06.2015. 23:44:13 »


Spoiler for Hiden:
Svetski bestseler 2014. već preveden na trideset dva jezika.

U Njujorku, u proleće 2008, dok Amerika bruji o početku predsedničkih izbora, Markus Goldman, uspešan mladi pisac, u nebranom je grožđu: nije kadar da napiše nov roman, koji treba da preda izdavaču za nekoliko meseci.

Rok samo što nije istekao kad se za njega odjednom sve preokrene: njegovog prijatelja i nekadašnjeg profesora s fakulteta Harija Keberta, jednog od najuglednijih pisaca u zemlji, sustigla je sopstvena prošlost i optužen je da je 1975. godine ubio Nolu Kelergan, petnaestogodišnju devojčicu sa kojom je bio u vezi.

Ubeđen u Harijevu nevinost, Markus sve ostavlja da bi otišao u Nju Hempšir i sproveo istragu. Događaji ga ubrzo prevazilaze: istraga se zaglibljuje i on je meta pretnji. Da bi dokazao Harijevu nevinost i spasao svoju spisateljsku karijeru, mora po svaku cenu da odgovori na tri pitanja: Ko je ubio Nolu Kelergan? Šta se desilo u Nju Hempširu u leto 1975? Kako se piše roman koji će doživeti uspeh?

Zaogrnut u najblje ruho tradicionalnog trilera u američkom stilu, Istina o slučaju Harija Keberta prefinjena je analiza Amerike, savremenoog društva, književnosti, pravde i medija.

„Besprekorno, razigrano i napeto! Da je Norman Mejler bio optužen za ubistvo, a Truman Kapote sarađivao sa Dominikom Danom na priči o tom slučaju, verovatno bismo dobili nešto poput ovog romana, mada mislim da je Istina o slučaju Harija Keberta zanimljivija. Dikerova lakoća pisanja širi se preko stranica poput zaraze koja vam ne dozvoljava da prestanete s čitanjem. Apsolutni bestseler.“ The New York Times Book Review

sjajno, savrseno od pocetka do kraja, da vas ne zavaraju 700 str. svaka preporuka 10/10
Razmisljala ovo da kupim ali tada nisam imala para :D moram da bacim pogled, dosta dobrih komentara sam procitala...

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1429 : 30.06.2015. 09:49:13 »
Stephen King
Mr Mercedes (Gospodin Mercedes)




Prvi dio trilogije o Billu Hodgesu kojom King dokazuje da zna napisati i klasični triler. Iako roman počinje "klišeom" američkih filmova (policajac u mirovini, manijak u bijegu...) drži pažnju do zadnje stranice. Već se govori o tome da će napraviti mini-serijal o ovoj trilogiji.
Moja ocjena 9,5/10

Spoiler for Hiden:
Budite spremni za nezapamćeni rat dobra i zla...
U sudbonosnoj trci s vremenom, tri nesvakidašnja heroja pokušaće da zaustave zlo koje svom silinom juri na ljudske živote.
Opsednut ubijanjem, lišen savesti i na ivici razuma, on je uvek jedan korak ispred svojih progonitelja...
U gradiću ophrvanom nevoljama, u hladno praskozorje, stotine ljudi čeka u vijugavom redu pred vratima sajma zapošljavanja. Trpe hladnoću i umor pritisnuti očajanjem. Odjednom, pred njih iskrsavaju blistavi farovi mercedesa, a automobil se zaleće pravo na unezverenu masu. Za bekstvo je već prekasno. Ubica gazi ljude, vraća se unazad i ponovo juriša na njih. A onda u gustoj magli nestaje sa krvavog poprišta. Jedini trag ka zločincu je misteriozna klovnovska maska pronađena na sedištu suvozača.
Na drugom kraju grada, mesecima kasnije, penzionisanog detektiva Bila Hodžiza progoni nerešeni zločin iz prošlosti. Kada pismo ubice iz mercedesa dospe do njegovih ruku, Bil shvata da zlikovac sprema novi napad, još stravičniji od prethodnog. Dok sat otkucava, zahuktava se sve zamršenija igra mačke i miša, a Bil sa svoja dva neočekivana saveznika daje sve od sebe da razreši zagonetku i spreči katastrofu...   
 Iz pera majstora napetosti stiže priča od koje se ledi krv u žilama

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1430 : 30.06.2015. 18:37:10 »


Spoiler for Hiden:
Šest hitaca. Petoro mrtvih. Teror je zavladao jednim provincijskim gradom. Ali policija je sve rešila u roku od nekoliko sati: sve je kristalno jasno i lako. Sve osim jednog. Optuženi izjavljuje: Uhvatili ste pogrešnog čoveka. A potom kaže: Dovedite mi Ričera.
 
 I zaista, bivši vojni istražitelj Džek Ričer dolazi. Kakav događaj iz prošlosti povezuje ovog očigledno psihopatu s bivšim vojnim policajcem koji sad luta zemljom? Ričer je uveren da nešto nije u redu – i kristalno jasan, lak slučaj puca i raspada se na komade.

Sta znam, mozda najslabija knjiga serijala o Dzeku Riceru. Nije me nesto odusevila.
6.5/10


Spoiler for Hiden:
U ne tako dalekoj budućnosti naš svet je postao mračno i ružno mesto. Ipak, na sreću mnogih, postoji Oaza, svet u virtuelnoj realnosti, veoma rasprostranjena onlajn utopija. Ljudi mogu da se uloguju u Oazu da bi se zabavljali, išli u školu, zarađivali novac i sretali druge ljude (ili barem njihove avatare). Za Vejda Votsa vreme provedeno u Oazi svakako nema konkurenciju u njegovom životu u stvarnom svetu prepunom siromaštva i bede. Zajedno sa milionima ostalih učesnika Oaze i Vejd sanja da pronađe tri ključa skrivena u virtuelnoj stvarnosti koja pronalazaču donose ogromno bogatstvo – nasledstvo koje je srećnom igraču ostavio dizajner igrice, veoma bogati Džejms Halidej. Ali Halidej se potrudio da tragačima zagorča život postavljajući prepreke koje mogu biti stvarno pogubne.

Savrsena knjiga od pocetka do samog kraja!  clapp Definitnivno najbolja stvar koju sam procitao u poslednjih godinu dana. Kakva samo mastovitost! Pisac je genije. Sam vrhunac zanra,  nema dalje. Ne pamtim kad me je poslednji put ovako oduvala knjiga.  :o Ogromna preporuka!
10/10
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1431 : 03.07.2015. 15:52:15 »
Stephen King
Groblje kućnih ljubimaca




Napokon je i ova knjiga na mojoj polici nakon duge potražnje. Još jedno remek djelo Stephena Kinga. Jedina mana je što je samo 350+ stranica kratak. Moja ocjena je čista 10.
ps
Sjećam se da sam kao dijete gledao film kroz prste ruku pred očima.

Spoiler for Hiden:
Smrt, đavolski sigurna u sebe, postala je jedino čemu se mole.
Porodica Krid započinje novi život u prelijepoj kući u Mejnu, malom, ruralnom mjestu. U novom okruženju sve je bajkovito, previše dobro da bi bilo istinito. Zlokobna tajna koja vreba nadomak kuće vrlo brzo će se poigrati sa porodičnom idilom.
Kada nesrećna sudbina zadesi porodičnog mačka Čurča, na nagovor suseda, Kridovi odlučuju da ga zakopaju na starom indijanskom groblju iza kuće. Međutim, narednog dana, mačak se vraća kući, ali nije isti kao pre. A onda nastaje pravi užas ̵ sljedeći tragično strada njihov mlađi sin.
Zastrašujuće zlo, gore i moćnije od samog pakla, nateraće ih da požele da smrt postane njihovo jedino utočište.

Najstrašniji roman koji je Stiven King ikada napisao. - Publishers Weekly

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1432 : 06.07.2015. 15:02:11 »
Anthony Horowitz - Kuća svile



Spoiler for Hiden:
Studeni je 1890. London je zahvatila strašna zima. Sherlock Holmes i dr. Watson pijuckaju čaj kraj kamina i čavrljaju, kadli ih prekida nenajavljen dolazak nekog užasno uznemirena gospodina. On moli Holmesa za pomoć jer ga već tjednima opsjeda čovjek prodornih očiju s ožiljkom na licu. Zaintrigirani pričom, Holmes i Watson uvučeni su vrlo brzo u niz zamršenih i kobnih događaja koji se odvijaju od londonskih mračnih ulica do bostonskog kriminalnog podzemlja. Na ulicama se šapće o „Kući svile“: zagonetnoj i smrtonosnoj tajni, zavjeri koja prijeti razoriti i bît samog društva…

Dobra, zanimljiva knjiga.. U dinamičnoj radnji, na trenutke sam se osjećao kao da čitam Doyleovog Holmesa.

Patrick Carman - Crni krug ( 39 tragova, #5)



Spoiler for Hiden:
Amy, njezin brat Dan i njihova guvernanta Nellie skrivaju se u Kairu. Neobičan telegram koji će dobiti odvest će ih na novo putovanje. Telegram je poslao netko tko je sebe nazvao NRR, što Amy i Danu ne znači ništa, ali zbog onoga što tamo piše moraju riskirati i otisnuti se na put prema dalekoj Rusiji. Amy i Dan usput će otkriti je li NRR njihov prijatelj ili je sve tek pomno smišljena zamka. Kamo ih je u kratko vrijeme ova potraga odvela? Prošli su četiri kontinenta i vlastiti rođaci više puta umalo da ih nisu ubili, ali kraj putovanja još se ne nazire. Amy i Dan napokon će dobiti priliku saznati što se zapravo dogodilo njihovim roditeljima.

Jude Watson - Do grla u nevolji ( 39 tragova, #6)



Spoiler for Hiden:
Naši junaci Amy i Dan Cahill i njihova guvernanata Nellie odlaze u Australiju, ne kako bi slijedili novi trag, već da bi napokon otkrili što se dogodilo njihovim roditeljima. No nisu ni slutili u što se upuštaju dolaskom u Australiju. Možda im se čini da su vidjeli sve opasnosti ovog svijeta i da su na sve spremni. Biti živ zakopan, bježati pred jurećim vlakom, boriti se s krokodilom, biti zarobljen u grobnici s mumijom – sve su već doživjeli i preživjeli, ali to ne znači da je gotovo. Slijedeći trag svojih roditelja, Amy će početi navirati sjećanja iz noći kad su umrli – sjećanja tako bolna da ih ona ne može podnijeti. Amy i Dana čeka neugodna spoznaja, zakopana duboko u Amynu sjećanju – odgovor na pitanje tko je odgovoran za smrt njihovih roditelja. Od svih tragova koje su otkrili i koji im tek predstoje, ovaj je najvažniji i odgovor ne može čekati, ma kako bolan bio.

Lijepe knjige, za opuštanje ali opet zanimljive i traže od tebe da čitaš sve više i više, dok ne otkriješ posljedni trag.. I ove, kao i prethodne su me natjerale da nađem i ostale dijelove ovog serijala.

Neil Gaiman - Batman - Whatever Happened To The Caped Crusader?



Spoiler for Hiden:
Best-selling author Neil Gaiman (The Sandman) joins a murderer's row of talented artists in lending his unique touch to the Batman mythos for this Deluxe Edition hardcover! Spotlighting the story "Whatever Happened to the Caped Crusader?" from Batman #686 and Detective Comics #852 in which Gaiman joins artist Andy Kubert and inker Scott Williams for a story that shines a new light on the Batman mythos. Also collects Gaiman stories from Secret Origins #36, Secret Origins Special #1 and Batman Black and White #2.

Zanimljivi uzroci Batmanove smrti.. Nikad mi ovako nešto ne bi palo na pamet..  smileyNO1

« Zadnja izmjena: 15.07.2015. 09:35:44 shunja »
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1433 : 15.07.2015. 09:38:19 »
Opet akcija u Algoritmu..  dobar-poso

Spoiler for Hiden:
Poštovani,
 
 
AKO ŽELITE NADOPUNITI SVOJU BIBLIOTEKU HIT NASLOVIMA, ALGORITAM VAM U LJETNOJ AKCIJI NUDI PONUDU KOJU NE MOŽETE ODBITI
KUPI 5 PLATI 2 knjige!
 
Akcija vrijedi od 15. do 22. 7. 2015. za knjige u izdanju Algoritma, a možete ih pregledati u našem katalogu.
Katalog preuzmite ovdje: http://bit.ly/1aCWc0J
 
Nakon što pregledate katalog, odabranih pet naslova naručite isključivo putem e-maila: petzadva@algoritam.hr
 
Ispunite narudžbenicu u nastavku maila.
 
Kad primite potvrdu da je Vaša narudžba zaprimljena i obrađena, knjige možete osobno preuzeti u uredima Algoritma (Harambašićeva 19, Zagreb, u terminima koji će Vam biti naznačeni u mailu potvrde narudžbe) ili Vam mogu biti dostavljene na adresu (cijena dostave je 20 kn).
 
ALI, TO NIJE SVE!
 
Preporučite akciju prijateljima, a ako Vaš prijatelj na Vašu preporuku kupi knjige, Vas darivamo knjigom gratis! Sve što Vaš prijatelj treba je navesti Vas i Vaše podatke kao preporučitelja na narudžbenici.
Informaciju o tome koliko je Vaših prijatelja kupilo knjige dobit ćete e-mailom nakon realizacije svih narudžbi (tijekom kolovoza), te ćete tada odabrati naslove na dar koje ćemo Vam poslati.
 
Svoju knjigu na dar možete odabrati među ovim naslovima (opise knjiga možete pronaći u našem katalogu):
 
POLJUBAC SJENA, meki uvez, Laurel K. Hamilton
ZA PIZZU I PIVO, J. Grisham
KUSHIELOVA STRIJELA, meki uvez, , J. Carey,  (4 sveska)
ANONIMNE OVISNICE O CIPELAMA, B. Harbison
VOLI ONOG S KIM SI, E. Giffin
FLOOD - KAO POPLAVA, A. Vacchs
NJEŽNOST VUKOVA, S. Penney
PARANOJA, J. Finder
PAS NA ZADATKU, S. Quinn
BAJKE BARDA BEEDLEA, J. K. Rowling
KRATKI DRUGI ŽIVOT BREE TANNER, S. Meyer
OBILJEŽENA (Kuća Noći 1), P. C. Cast, K. Cast

Napomene:
·         Cijena dostave: 20 kn

·         Rok dostave / preuzimanja: 14 dana od potvrđene narudžbe

·         Način plaćanja: pouzeće (gotovina), osobno preuzimanje (gotovina, Maestro, MasterCard, Visa, American Express)

·         Akcija vrijedi od 15. do 22. 7. 2015. odnosno do isteka zaliha pojedinih proizvoda

·         Akcija NE VRIJEDI ZA INTERNET KUPOVINU NI KUPOVINU U KNJIŽARAMA
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1434 : 15.07.2015. 10:13:57 »
^strah me da bi ovo mogli bit zadnji izdisaji Algoritma...

a ovo je samo dokaz koliko su knjige za naše prilike skupe. vjerojatno imaju tone knjiga na lageru.
i šta sad, da opet kupim? uh.


jel netko čitao Warcraft stripove? dojmovi?

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1435 : 15.07.2015. 12:58:48 »
^strah me da bi ovo mogli bit zadnji izdisaji Algoritma...

a ovo je samo dokaz koliko su knjige za naše prilike skupe. vjerojatno imaju tone knjiga na lageru.
i šta sad, da opet kupim? uh.


jel netko čitao Warcraft stripove? dojmovi?

Nažalost jesu . Samo je meni krivo , ako vec ne mogu rasprodat sve knjige , zašto ne prošire akciju i za BiH i Srbiju ? Evo ja sam vidim 15 naslova koji me zanimaju , i koje bi kupio , ali ne vrijedi akcija za nas .
I want to belive

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1436 : 15.07.2015. 13:02:57 »
I meni je to čudno da ne prošire akciju.. Npr u Mostaru ima Algoritam Stanek, koji nikad nema nikakve akcije i cijene knjiga su skuplje nego u Hrvatskoj. Da se oni udruže mogli bi napraviti odličan popust i posao.
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1437 : 15.07.2015. 13:12:30 »
Evo Stanek mi je maloprije odg:
"Dragi Amare,
Na žalost kod nas to ne vrijedi.
Pozdrav,
Jadranka"


Ja iskreno mislim da Stanek sebi nakupuje sa ovih akcija i onda ovdje prodaju regularno što je poprilično bezobrazno . Ista je firma , sta se toliko filozofira ... :dash
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1438 : 15.07.2015. 13:57:54 »
Ma ja vjerujem da će se algoritam ivzvući, barem ovaj glavni na trgu. Samo ne znam što će onda biti sa mojom karticom za algoritam ako propadnu  ;D

Koliko sam samo naslova kupio po popustima. Sad ću si uzet 20-ak naslova bez obzira na 5 + 2

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1439 : 15.07.2015. 14:32:40 »
Evo Stanek mi je maloprije odg:
"Dragi Amare,
Na žalost kod nas to ne vrijedi.
Pozdrav,
Jadranka"


Ja iskreno mislim da Stanek sebi nakupuje sa ovih akcija i onda ovdje prodaju regularno što je poprilično bezobrazno . Ista je firma , sta se toliko filozofira ... :dash
A ne znam ni ja.. :/
Iako sam cuo, ovo sto govori amiS, da su u pravo losem stanju, tako da je za ocekivati i veliku rasprodaju ako stvari krenu jos gore..

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Tags: