Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426237 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1320 : 15.11.2014. 16:02:54 »
Kad pročitaš, pogledaj i film.



Sutra zadnji dan Interlibera. Rade do 19  :) bio u srijedu, četvrtak i sutra još jer će doći neke knjige koje nisu stavili ovih dana.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1321 : 16.11.2014. 14:45:52 »


Odlično!

Konačno SF čiji se autor snalazi u science dijelu bez problema (prof. fizike).
Konačno knjiga koja nije umjetno napuhavana na 400-500 stranica te je zadržala visoku dinamiku.
(nedavno sam se, spominjući "n"-to čitanje Fondacije (a moje prvo na HR), upravo žalio na činjenicu kako je danas jako teško naći koncizno i zanimljivo djelo na 200 stranica.)

I dobra ideja i dobro napisano (vrlo dobro se vidi kako nije prvijenac).
Čisto "okretalo" stranica.

Nešto što svakako treba pročitati.
(a i poslije se možete zabaviti po Internetu otkrivanjem značenja psovki i upadica na irskom/gaelskom jeziku obzirom nam
je glavni junak porijeklom Irac, ti goodies su mi posebno simpatični - utrošio sam pametno vrijeme proučavajući hrpe varijanti gaelskog (meni najljepšeg kad ga Enya zapjeva))

Obećavam kupiti (najavljeno) eng. izdanje za Kindle, a svakako ću zaroniti i u autorovo novo djelo, roman "Drum" (http://inverzija.net/?p=12274).


poseban plus za jedan sitni lokalizam :)

moja nagrada "nakladnik godine 2013" : Čarobna knjiga, Beograd - svaka čast na "njuhu".



puno dulja i stručnija recenzija:

http://inverzija.net/?p=11260


i kako je HR autor završio u SR izdanju:

http://inverzija.net/?p=6734
May the Plasma be with you!

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1322 : 16.11.2014. 15:34:58 »


sta je bolje da krenem prvo da citam ???

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1323 : 16.11.2014. 15:49:47 »


Odlično!

Konačno SF čiji se autor snalazi u science dijelu bez problema (prof. fizike).
Konačno knjiga koja nije umjetno napuhavana na 400-500 stranica te je zadržala visoku dinamiku.
(nedavno sam se, spominjući "n"-to čitanje Fondacije (a moje prvo na HR), upravo žalio na činjenicu kako je danas jako teško naći koncizno i zanimljivo djelo na 200 stranica.)

I dobra ideja i dobro napisano (vrlo dobro se vidi kako nije prvijenac).
Čisto "okretalo" stranica.

Nešto što svakako treba pročitati.
(a i poslije se možete zabaviti po Internetu otkrivanjem značenja psovki i upadica na irskom/gaelskom jeziku obzirom nam
je glavni junak porijeklom Irac, ti goodies su mi posebno simpatični - utrošio sam pametno vrijeme proučavajući hrpe varijanti gaelskog (meni najljepšeg kad ga Enya zapjeva))

Obećavam kupiti (najavljeno) eng. izdanje za Kindle, a svakako ću zaroniti i u autorovo novo djelo, roman "Drum" (http://inverzija.net/?p=12274).


poseban plus za jedan sitni lokalizam :)

moja nagrada "nakladnik godine 2013" : Čarobna knjiga, Beograd - svaka čast na "njuhu".



puno dulja i stručnija recenzija:

http://inverzija.net/?p=11260


i kako je HR autor završio u SR izdanju:

http://inverzija.net/?p=6734

Hehe, krbo, i ja ovo upravo čitam. Tek sam na polovini ali knjiga je zasad sjajna. smileyNO1
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1324 : 16.11.2014. 19:22:47 »


sta je bolje da krenem prvo da citam ???

Abercrombieja - nisi još čitao išta slično.
May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1325 : 16.11.2014. 19:24:10 »


Izdavač:

Alex je lijepa. Uzbudljiva. Je li to razlog što ju je netko oteo, zatočio, izložio nezamislivome užasu? Međutim, kada policija napokon otkrije mjesto gdje je zatočena, Alex više nije ondje. Alex je pametnija od svojega krvnika. Alex ništa ne oprašta, ne zaboravlja ništa i nikoga.

"Pedeset posto napetica, pedeset posto krimić, sto posto uzbudljivo." Le Figaro

"Knjiga koji ledi krv u žilama… apsolutni hit godine." Eurocrime

"Triler koji oduševljava svojojm nepredvidljivošću." The Times

"Impresivno." Publishers Weekly




Ja:

e, to je takva knjiga - nema mrdanja dok se ne pročita kad se jednom razmaše jer nije takva od početka.
počinje relativno normalno - oteta lijepa djevojka, zlostavljana i tako to sve dok...

na samom početku sam odmah dobio napad mržnje prema nakladniku jer glavni junak vrlo često ima reference prema svojoj ženi Irene, a postoji i ta knjiga no prvo izdaju kronološki #2 što mrzim jer ne znam ništa o ranijoj radnji.
I tu sam pogriješio, te vam to i navodim kako ne biste slično pomislili - da, "Irene" je kronološki prva no izdana je u ožujku ove godine (3 godine nakon Alex) pa smo u HR malo zakinuti.

Ako čitate strana izdanja onda je lako, idite redom.


a sad o "Alex" - jednostavno strašna knjiga.

Strašno dobra i o strašnim, užasnim stvarima.


Ako želite biti šokirani mračnim dijelovima ljudskog uma, volite jake obrate u krimi/napetica djelima onda ćete uživati.

Ne smijem ništa više spominjati, a izbjegavajte i ostale recenzije kako vam ne bi upropastilo doživljaj.

Naletio sam na nešto recenzija koje spominju plošnost likova. Da, negativci i žrtve su jako plošni no bilo kakav ulazak u njihovu psihu, unutarnje dijaloge i slično bi odmah srušio stupove raspleta. Zato ih prihvatite kakvi jesu dok vam se sve ne razjasni. Karakterizacija pozitivaca je daleko dublja.


Brrr, koji rasplet.

4,0 do 4,5
May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1326 : 16.11.2014. 19:30:36 »


Izdavač:

(nema spoilera no malo je dulje)

Spoiler for Hiden:
U vremenu nakon podizanja razine oceana, nestanka fosilnih goriva i izumiranja rasplodnih jestivih biljaka, kompanije koje posjeduju genetski modificirano sjeme najkaloričnijih plodova odlučuju o sudbini čovječanstva. Anderson Lake radi za jednu od njih, AgriGen, u Tajlandu, gdje možda još ima jestvina za koje se inače smatra da su davno izumrle. U Bangkoku, jednom od rijetkih preživjelih priobalnih gradova, Lake upozna Emiko – lijepu i zagonetnu Djevojku na navijanje, stvorenu u Japanu za nasladu bogatih, i sada odbačenu. Emiko je jedna od genetički projektiranih Novih, koji služe kao robovi, vojnici i igračke, i tvore novu potlačenu klasu jezive bliske budućnosti…

Novopridošlica Paolo Bacigalupi svojim romanom Djevojka na navijanje postavio je vrlo razložna pitanja o bliskoj budućnosti koja mnogim piscima izmiču – što će biti kad kalorije postanu valuta? Što će biti kad bioterorizam postane sredstvo stjecanja korporativnih profita? Što će biti kad nesputani razvoj genetičkog inženjeringa dovede čovječanstvo na prag nadilaska Homo sapiensa u evoluciji?

Njegova potraga za odgovorima rezultirala je spektakularnim uspjehom: roman Djevojka na navijanje našao se na popisu najboljih knjiga 2009. magazina Time, neovisno o žanru znanstvene fantastike kojemu tako suvereno pripada – što je dokazao premoćnim osvajanjem svih glavnih SF nagrada sljedeće godine. Ovjenčan nagradama Hugo, Nebula, Locus, John W. Campbell i Compton Crook, Bacigalupi je na velika vrata ušao na svjetsku književnu scenu i smjesta postao jedan od najznačajnijih današnjih autora spekulativne fikcije.


Ja:

uh,

Hugo, Nebula, Locus, Campbell su samo one najveće nagrade SF književnosti, ovo djelo ih ima još jedan manji vagon.

zašto toliko?

svakako s razlogom.

davno se nisam osjećao nelagodnije čitajući nešto s čega je teško oči skinuti, a samo zato jer je cijela potka tako lako ostvarljiva vrlo brzo s današnjim mogućnostima i to ježi kožu i tjeme.

23. je stoljeće, svijet koji znamo je većinom otišao u 3PM, europa, sj. amerika, kina... sve se to raspalo, ledenjaci otopljeni, more visoko, visoko. Nivo CO2 ogroman, staklenični efekt razbija.
  Nafte odavno nema, nešto malo ugljena za koji se teški ratovi vode, a glavni izvor energije su - opruge!
Sve živo je na navijanje.


  Ulazeći u roman imao sam jaki deja vu kao da sam iznova u Gibsonovom Neuromanceru - velike gužve, teška atmosfera i "kauboji" — no ovi ne jašu računala nego gene, nešto puno, puno gadnije.
  A živimo u svijetu gdje je trenutno tako lako iz čiste zabave ("jer to mogu") stvoriti imaginarnu "borovu gljivicu" koja tamani sve živo i mutira kao poblesavila. Ili "hakirani japanski žižak".



  Imamo tu i okrutnog fundamentalizma, čistog nacizma i ksenofobije, dosta toga uzrokovano čistom ljudskom željom za preživljavanjem. Opis prekrcanog Bangkoka mi priziva slike Gaze.

  Puno je ovdje optužbi i sramote današnjeg svijeta i puno upozorenja kako se to lako može izmaknuti nadzoru.


 Radnja je jako dinamična, nema stajanja u nekoliko niti do samog vrhunca koji...

 Neću više dalje, svakom ljubitelju žanra je već iz popisa nagrada jasno da se ovo mora pročitati.


I razmislite zašto neke , optički krasne, rajčice imaju okus po ribi!


skoro petica, a svakako bih volio još koji nastavak priče
May the Plasma be with you!

Online shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1327 : 08.12.2014. 15:40:57 »


Spoiler for Hiden:
U ne tako dalekoj budućnosti Sjedinjene Američke Države su propale, izmučene sušom, požarima, glađu i ratom. Na njihovu se mjestu iz pepela uzdigao Panem, država podijeljena na vladajući Kapitol i dvanaest okruga. U znak odmazde zbog davnašnjeg ustanka, Kapitol svake godine nasumično odabire dvoje mladih predstavnika iz svakog okruga kako bi sudjelovali na Igrama gladi. Dijelom zabava za mase, dijelom taktika zastrašivanja podčinjenih okruga, Igre gladi prikazuju se putem televizije diljem Panema. Dvadeset četvero sudionika prisiljeno je ubijati svoje protivnike, a ostatak nacije dužan je Igre pratiti.

Kada malena Prim bude izvučena kao predstavnica rudarskog okruga, njena starija sestra, šesnaestogodišnja Katniss, javit će se dobrovoljno kako bi je zamijenila. Katniss i njezin suborac Peeta, sin pekara čije se borilačke vještine naoko mogu mjeriti s onima štruce kruha, suprotstavit će se predstavnicima drugih okruga, među kojima su i Karijeristi, borci daleko snažniji od njih, koji za taj nastup treniraju cijeli svoj život. Uzbudljiv put mladih nenadanih junaka Suzanne Collins ispričala je u britkoj trilogiji koja broji nastavke: Igre gladi, Plamen i Šojka rugalica.

Meni se knjiga svidila, opuštena za čitanje i s nekim dirljivim i zanimljivim poglavljima i trenucima. Nadam se da ću pročitati i druga dva dijela.



Spoiler for Hiden:
1914. Joey, prekrasno crvenasto ždrijebe s prepoznatljivim križem na nosu, prodano je vojsci i gurnutu u središte borbe na Zapadnom frontu. Sa svojim časnikom, Joey nasrće na neprijateljua te svjedoči užasima borbi u Francuskoj. Ali čak i u pustošima rovova, Joeyjeva hrabrost dodiruje vojnike oko njega te on među njima nalazi toplinu i nadu. Ali njegovo srce plače za Albertom, sinom farmera koji ga je prodao vojsci. Hoće li ga ikada više vidjeti ?

Knjiga mi je super, baš super. Odlično je prikazan životni put, kroz što sve prolazi čovjek i konj, neizvjesnost svakog trenutka. Stvarno predobro. Vidio sam da ima i film pa bi ga mogao pogledati za vrijeme božićnih praznika.
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1328 : 12.12.2014. 14:25:58 »
Daniel Silva
Anđeo tame




Spoiler for Hiden:
Nakon što je iz posljednje operacije jedva izvukao živu glavu, ćudljivi sin izraelske obavještajne službe, Gabriel Allon, skrio se iza vatikanskih zidina gdje restaurira jedno od Caravaggiovih najvećih remek-djela. Jednog jutra, monsinjor Luigi Donati, moćni osobni tajnik Njegove Svetosti Pavla VII., pozove ga u baziliku sv. Petra gdje pod Michelangelovom veličanstvenom kupolom leži beživotno tijelo lijepe mlade žene. Vatikanska policija sumnja na samoubojstvo, ali Gabriel misli drukčije. Kao i Donati, čini se. No monsinjor strahuje da bi javna istraga mogla izazvati još jedan skandal u Crkvi pa od Gabriela traži da u tajnosti dozna istinu.

Kao i kod prethodnih romana ovog autora koje sam pročitao (Moskovska pravila, Prebjeg, Afera Rembrandt, Portret špijunke) sjajno koncipiran balans usporenih i brzih radnji. Moja ocjena 8/10.


John Grisham
Komora




Spoiler for Hiden:
Plinska komora u Parchmanu, državnoj kaznionici Mississippija, očekuje Sama Cayhalla, ostarjelog klanovca, kojeg je tek na trećem suđenju stigla ruka pravde. Osuđen je kao sudionik serije bombaških napada, u kojima je nakon nekoliko razrušenih sinagoga stradalo i dvoje djece mladog židovskog odvjetnika koji je na crnu listu Klana dospio braneći crnce.
U najuglednijoj pravničkoj tvrtki Chicaga, Adam Hall, mladi, tek diplomirani pravnik pred kojim je briljantna karijera, odlučio je riskirati sve kako bi se upustio u očajnički pokušaj spašavanja života antipatičnog starca, okorjelog rasista i čovjeka koji se nikada nije pokajao za zločin koji je počinio. Čovjeka kojeg nikada nije upoznao – svog rođenog djeda.
Ovaj bizaran slučaj napisan kao napeta, mračna sudska i obiteljska psihološka drama odmak je od uobičajenih Grishamovih trilera. Pažljiva karakterizacija likova, snažna moralna tema i brz ritam Grishamove proze jamče užitak vjernim čitateljima najuspješnijeg pisca današnjice.

U hrvatskom prijevodu Željke Markić, Komora je još jedan pažljivo odabrani hit Algoritma i Jutarnjeg lista i peto ekranizirano djelo s Geneom Hackmanom i Chrisom O’Donnellom u glavnim ulogama.

Grisham kao Grisham, tko voli odvjetničko-sudske romane će voljeti sve sa njegovim potpisom.
Od mene 7,5/10

Kendare Blake
Anna u haljini od krvi




Spoiler for Hiden:
Cas je od oca naslijedio neobično zanimanje: on ubija mrtve. Naoružan očevim athame nožem, putuje svijetom sa majkom koja prodaje okultne potrepštine i njihovim mačkom koji može namirisati duhove. Tragajući za duhom koji mještani nazivaju Anna u haljini od krvi, Cas pronalazi duh s kakvim se do sada nije susreo. Ona još uvijek nosi bijelu haljinu koju je imala kada je 1958. brutalno ubijena – no s nje sada kapa krv dok se kreće. Otkad je mrtva, Anna je ubila svaku osobu koja se usudila ući u napuštenu viktorijansku kuću koja je nekada bila njezin dom. No, iz nekog razloga pošteđuje Casov život…
Očaravajuća romantična priča.

Dok sam čitao, cijelo vrijeme su mi u mislima bila braća Winchester. Ipak, od mene samo jadnih 4/10
« Zadnja izmjena: 12.12.2014. 14:32:25 drazen »

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1329 : 13.12.2014. 12:22:03 »


O knjizi

Spoiler for Hiden:
Kultni roman koji je proslavio Nila Gejmena.

Dopunjeno i izmenjeno izdanje.

Pod ulicama Londona leži svet kakav ljudi ne mogu ni sanjati. Grad čudovišta i svetaca, ubica i anđela, vitezova u oklopima i bledih devojaka u crnom somotu. Ovo je grad zapostavljenih i zaboravljenih.
Mladi poslovni čovek Ričard Mejhju doznaće o ovom drugom Londonu i više nego dovoljno. Zbog jednog jedinog dobročinstva, on se iz svoje svakodnevice stropoštava u svet u isto vreme i sablasno poznat i krajnje začudan. A tamo dole, ispod grada u kom živi, čeka ga neobična sudbina: nikadođija.

„Zanosno... originalno i strahotno... oslanja se u jednakoj meri na Džordža Lukasa, Montija Pajtona, Doktora Hua i Džona Miltona... bajkovit sadržaj noćnih mora i maštarija.“ USA Today

„Knjiga kakvu bi Teri Pračet možda napisao da ga na mesec dana zatvorite u ćeliju s Francom Kafkom.“ Wired

„Bujno izmaštano... postmodernistička, pankerska vilinska kraljica...“ Kirkus Reviews

„Nil Gejmen je zvezda. Stvara priče kao što bi neki sumanuti kuvar mesio torte za venčanje: nadograđuje ih sloj po sloj, a u testo ubacuje svakojake slatkiše i gorke zaogaje.“ Klajv Barker

„Želela sam da se ova knjiga nikad ne završi... Lovica, Izlington, Porta – ovi likovi sad su mi deo života... Otkinula sam za ovom knjigom.“ Tori Ejmos

„Pisac beskrajne mašte i retke moći zapažanja.“ Vilijem Gibson

Jako mi se dopala 4,5 / 5



O knjizi

Spoiler for Hiden:
„Vredelo je čekati Strah mudroga. Progutao sam je za dan i nestrpljivo iščekujem nastavak. Taj Rotfus je stvarno prokleto dobar.“ Džordž R. R. Martin, autor Igre prestola

„Tri su stvari od kojih svako mudar strahuje: uzburkano more, noć bez meseca i gnev mirnog čoveka.“

Čovek je nestao. Ostao je mit. Kvout – ubica zmajeva, čuveni mačevalac, najstrašniji, najslavniji i najzloglasniji čarobnjak koga je svet ikada video – iščezao je bez upozorenja i bez traga. A čak i sada, kada je pronađen, kad se nad svetom nadvija tama, on se ne vraća.

Ali njegova priča i dalje živi i, prvi put, Kvout će je ispričati...

Pošto se zamerio jednom moćnom plemiću, Kvout je primoran da napusti Univerzitet i krene u svet u potrazi za srećom. Prepušten sam sebi i bez novca on odlazi u Vintas gde ubrzo biva uvučen u dvorske spletke. Dok pokušava da se dodvori jednom moćnom plemiću, Kvout razotkriva pokušaj ubistva, nalazi suparnika u još jednom ezoteričaru.

Iako je samo prvi tom ,sama po sebi je uredu ,ali UŽASNO me nerviranje razvlačenje. Kad budem imao vise slobodnog vremena , idem na drugi tom.   3,5/5
I want to belive

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1330 : 20.12.2014. 00:53:47 »

 rofl rofl rofl

Znači, ne mogu da verujem.
Elem, malo sam krenuo da sređujem neke naslovnice za naša izdanja na www.goodreads.com
Ne znam da li neko koristi ovaj sajt (ili aplikaciju za mobilni) ali meni je super. Odem lepo u knjižaru, pogledam knjigu koja mi se sviđa i preko aplikacije skeniram bar kod telefonom. U veći slučajeva odmah dobijem koja je to knjiga i stavim je u "policu za čitanje", pa onda na miru mogu da vidim kasnije šta sve hoću da čitam i odlučim se šta je naredno za kupovinu.
Imate i mogućnost da vidite šta su vaši prijatelji čitali, ili žele da čitaju, kako su ocenili knjigu koju su pročitali... ma super je.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1331 : 20.12.2014. 09:31:03 »
Naravno da nas ima i na goodreadsu, ipak je to najbolji site za i o knjigama - ovdje tu i tamo spustim nešto pročitano.

Ima i lijepe statistike, a mobilna app je sve bolja.

uglavnom pridružujem se svim preporukama za druženje i na Goodreadsu

May the Plasma be with you!

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1332 : 24.12.2014. 08:19:21 »
Interesuje me, da li neko zna ima li neka knjiga od Jim Butchera, a da je prevedena na neki od naših jezika?

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1333 : 24.12.2014. 08:54:11 »
HR baza knjižnica:

http://crolib.hr/


SR:

http://www.vbs.rs/scripts/cobiss?ukaz=CLNG&lani=sr&id=0847439138203216


BiH nisam istraživao, a koliko vidim nema Butchera (osim ako ne postoji kakvo neobično izdanje koje nije našlo puta do knjižnica)


May the Plasma be with you!

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1334 : 24.12.2014. 16:17:45 »
Ima prva knjiga iz Drezdenovih dosijea:

http://www.interliber.com/catlistdetail.asp?ISBN=9788672743487&ml=b

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1335 : 24.12.2014. 16:49:57 »
Interesuje me, da li neko zna ima li neka knjiga od Jim Butchera, a da je prevedena na neki od naših jezika?
Ako želiš, pošaljem ti broj od jednog čovjeka iz Zagreba od kojeg jako često uzimam knjige. On ti ima svoja skladišta, i kad sam vidio koliko ima knjiga  ;D

Sve puno. Knjižnice i antikvarijati ga mole da im da izgubljene naslove nekih pisaca. Nitko u Hrvatskoj nema toliko kao on. Ako on nema, nema nitko. Pričali smo prošli put i pitao me da pogodim kojeg pisca ljudi najviše uzimaju od njega. Bubnuo sam par imena onako logički, ali ni blizu nisam bio. Rekao mi je Đorđe Balašević.

Samo ne znam jel šalje poštom, ali ne škodi pitati.

Butcher je inače jako dobar pisac. Počeo pod utjecajem Tolkiena i Lewisa. The Dresden Files obavezno pročitati. Šteta što je serija dosta toga promijenila.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1336 : 25.12.2014. 14:00:47 »
Ako želiš, pošaljem ti broj od jednog čovjeka iz Zagreba od kojeg jako često uzimam knjige. On ti ima svoja skladišta, i kad sam vidio koliko ima knjiga  ;D

A on to prodaje ili? Mozes li mi se raspitati koja je cena ako prodaje i šalje li u Srbiju, kad budeš ponovo išao kod njega?

Ima prva knjiga iz Drezdenovih dosijea:

http://www.interliber.com/catlistdetail.asp?ISBN=9788672743487&ml=b

Reci mi, jesi li naručivao preko ovog sajta ili imaju neka prodajna mesta?


Hvala obojici  drinks

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1337 : 25.12.2014. 14:03:53 »
On to sve prodaje. Budem ga pitao kad idući put kupujem pa ti javim.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1338 : 25.12.2014. 14:14:27 »
E Mulderu, nemoj se mučiti, upravo sam našao na internetu čoveka koji prodaje, bukvalno 100 metara od mog stana  ;D

Večeras ću da je uzmem.  ;)


Hvala vam u svakom slučaju

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1339 : 29.12.2014. 18:28:46 »
Linwood Barclay - Strah od najgorega



Ništa vrhunsko, ali zanimljivo za čitanje. Napeto od početka do kraja. Jedino mi se nije dopalo na kraju ono što je bilo sa sestrom.

F. M. Dostojevski - Poniženi i uvrijeđeni



Kvalitetan stil pisanja i analiza likova. Radnja mi je malo bizarna, ne mogu vjerovati da su ljudi ovako razmišljali i komunicirali u 19. stoljeću. Priča je super, najviše mi se dopada što su dobri likovi do kraja ostali dobri, iako su imali priliku osramotiti svog neprijatelja koji ih je ponizio i uvrijedio.
Mrzim lopatare i limune

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1340 : 31.12.2014. 11:39:01 »


F. M. Dostojevski - Poniženi i uvrijeđeni
Meni se isto svidela, iako bih rekao da je najslabiji Dostojevski (2-3 romana nisam pročitao). Zanimljiva je njegova biografija i po meni je on bolji mislilac nego pisac. A volim taj stil, nema puno spoljašnjih opisa, samo psiha.


Pročitah Starac i More, divna knjiga. Nadoknađujem neke preskočene lektire (a sve sam ih preskočio  ;D ) pa se pitam kako srednjoškolci mogu da svare Derviš i smrt, meni treba dosta koncentracije inače me udavi. Za još neke knjige sam imao slično mišljenje, da nisu za taj uzrast, sada vidim da je Zločin i kazna pet puta lakša za čitanje nego ovo.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1341 : 01.01.2015. 18:00:07 »
Derviš i smrt sam čitao u 3. srednje i baš mi je bila legla. Sjećam se da me se dosta dojmila.
Mrzim lopatare i limune

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1342 : 01.01.2015. 18:51:15 »
Derviš i smrt sam čitao u 3. srednje i baš mi je bila legla. Sjećam se da me se dosta dojmila.
I meni je to bila jedna od boljih knijga. Sad sam našao i kopmlet Meše Selimovića, koji je još neotpakovan (nisam ni otpakivao jer je kupljen pred preseljenje, i trebalo je da se otvori kad se uselim) pa uskoro krećem sa čitanjem i ostalih njegovih dela.
Inače, svašta nešto sma čitao od zadnje objave:
3/5
4/5
5/5
2/5
4/5
2/5
3/5
2/5
3/5
4/5 Ovaj pisac već postavljen u jednog od omiljenih :)
4/5 Kišon je izgleda pisac za sve generacije. Kad je moja ćerka krenula da čita njegove knjige, rešio sam da ponovo pročitam ceo njegov opus (neke već čitao, a neke ću čitati po prvi put) :)
3/5 Čitljivo, lepo započelo, avantura, ali ga je nekako zbrzao na kraju. Malo više sam očekivao
3/5 standardno solidan Nezbe
3/5 još jedan pisac da se pročitaju već pročitana, kao i nepročitana dela.
2/5 Iako ima dobrih priča, definitvno priče nisu moj omiljenih fah.
3/5

I naravno odmah postavio izazov za 2015. godinu 45 knjiga, pošto sam za prethodnu godinu uspešno završio izazov, čak ga i premašio :)
Samo da imam više vremena :) U planu je svašta nešto za čitanje.
« Zadnja izmjena: 01.01.2015. 18:53:52 Macondo »

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1343 : 15.01.2015. 09:35:49 »


Najmračniji i najdepresivniji roman , koji sam ikad pročitao. Knjigu koju sam sa velikom mukom završio . Fenomenalno !

5/5 *
I want to belive

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1344 : 16.01.2015. 10:33:25 »
Elisabeth Hermann
Selo prokletih




Spoiler for Hiden:

U berlinskom ZOO-u dogodilo se bizarno ubojstvo – netko je bacio čovjeka divljim svinjama da ga živog rastrgaju. Na mjesto zločina prva stiže policajka Sanela Beara: ambiciozna i odlučna riješiti slučaj makar to značilo i sukob sa strogim i markantnim šefom. Osumnjičena zaposlenica ZOO-a Charlie Rubin odmah je uhićena i javnosti se prikazuje kao monstrum, a policija zadovoljno trlja ruke zbog dobro obavljenog posla. Saneli intuicija govori da Charlie nije ubojica i odlučuje istraživati na svoju ruku. Iste sumnje muče i psihologa Jeremyja Saalera koji daje psihološku procjenu osumnjičenice. I Sanela i Jeremy slute da se rješenje krvave zagonetke krije u Wendisch Bruchu, malenom i zlokobnom selu Charliena djetinjstva, ali ne slute da su namamljeni ravno u naručje neprijatelja koji pod svaku cijenu želi sačuvati grobnu tišinu…
„Nitko kao Elisabeth Herrmann ne uspijeva trzavice između istoka i zapada Njemačke pretvoriti u tako slojevite i majstorski napisane krimiće.“ Grazia
Elisabeth Herrmann omiljena i nagrađivana njemačka spisateljica trilera. Prije nego što se afirmirala romanom Das Kindermädchen (Dadilja), radila je kao televizijska novinarka na Radiju Berlin-Brandenburg. Po njezinim se krimićima snimaju filmovi poput vrlo uspješne ekranizacije ciklusa romana o berlinskom odvjetniku Joachimu Vernauu. Za roman Zeugin der Toten (Svjedok pokojnih) dobila je 2012. prestižnu njemačku nagradu za kriminalistički roman godine (Deutscher Krimi Preis).

Dobar triler, od mene 8/10

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1345 : 26.01.2015. 12:47:55 »
Kako je dobar ovaj Ligoti. Samo jedna njegova knjiga je prevedena, prošle godine - Nedovršeni posao. Ranije sam negde video da je njegovo pisanje opisano kao filozofski horor, to me je privuklo. Nihilizam, mračno, pesimistično i odlično.

Online shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1346 : 01.02.2015. 15:19:37 »
Charles Dickens - Božićna priča



Pročitao sam je baš u vrijeme Božića.. Gledao sam razne ekranizacije na ovu temu, pa čak Ghosts of Girlfriends Past..
Što reći, to je Dickens i ništa više...

William P. Young - Koliba



Spoiler for Hiden:
Najmlađa kćer Macka Mackenzia Missy oteta je za vrijeme obiteljskog ljetovanja. Dokaz da je brutalno ubijena pronađen je u nekoj napuštenoj kolibi u divljini Oregona. Četiri godine kasnije, ožalošćeni Mack prima nevjerojatnu poruku, kojom ga se poziva da posjeti onu istu kolibu. Unatoč svojim dvojbama Mack jedno zimsko prijepodne odlazi tamo i doživljava najmračniju moru. Ono što će pronaći u kolibi, zauvijek će promijenit njegov život.
U svijetu u kojem religija postaje sve nevažnija, „Koliba“ se bori sa vječnim pitanjem – gdje se nalazi Bog u svijetu ispunjenom neizrecivom boli. Ono što je Mack doživio zaprepastit će vas i promijeniti možda točno koliko je promijenilo i njega.

Koliba mi se baš svidila.. Morao sam je malo duže čitati, ne čita se kao krimić nego je cijela knjiga misaona i pomalo teška. Osjeti se utjecaj sinkretizma, ali kad se to zameri, dobijete stvarno dobru knjigu.

Suzanne Collins - Igre gladi: Plamen



Spoiler for Hiden:
Unatoč svim očekivanjima, šesnaestogodišnja Katniss Everdeen osvojila je sa sinom pekara Peetom Mellarkom Igre gladi. Iako je Katniss pobjedu izborila prkoseći Kapitolu i njegovim nesmiljenim pravilima, čini se da su ona i Peeta sebi i svojim obiteljima zajamčili život u sigurnosti i obilju. Po tome sudeći, trebali bi biti zadovoljni. No sve su glasnije priče o pobuni protiv moćnika, a izgleda kako su mladi suborci postali njena zaštitna lica. Kapitol će to, naravno, razgnjeviti. Kapitol se želi osvetiti.
Odličan nastavak prvog dijela, napet do zadnjeg trenutka iako sam gledao ekranizaciju.

Suzanne Collins - Igre gladi: Šojka rugalica



Spoiler for Hiden:
Katniss Everdeen je, koliko god nevjerojatno zvučalo, preživjela Igre gladi – i to dvaput. No, iako se uspjela izvući iz krvave arene, još uvijek nije sigurna – naprotiv, u većoj je opasnosti nego ikada do sada. Kapitol je bijesan i dalje želi osvetu, a prva na udaru bit će upravo Katniss. Iza nje uslijedit će, kako je predsjednik Snow jasno dao do znanja, njezina obitelj, prijatelji, pa svi iz Okruga 12.
I treći dio mi se pravo svidio, posebno kraj. Nema nekog
Spoiler for Hiden:
happy enda, da filmski svi prežive i žive sretno i bez briga do kraja života, da nju izaberu za predsjednicu itd itd.. Umri u okrugu 12!!  :P
Sve u svemu, baš dobra trilogija.
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1347 : 01.02.2015. 18:08:16 »

Fenomenalna priča , jednostavna , ali opet uznemirujuća sa jednim WFT krajem.
5/5 *

Sigurno nije loša priča , mada meni nije sjela jednostavno , nema nekih trenutaka koje bi ostale zapamćene.
2/5 *

Dugo je bila na polici ali nikako da je pročitam. Uhvatio sam vremena i nevjerovatno je koliko mi se svidjela. Mnogo bih mogao pisati  o tome , ali necu , jer bi licilo na neki referat koji moram predati profesoru , pa neka ostane ovako da mi se mnogo svidjela .
4,5 /5*
I want to belive

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1348 : 06.02.2015. 00:59:14 »
 


Najmračniji i najdepresivniji roman , koji sam ikad pročitao. Knjigu koju sam sa velikom mukom završio . Fenomenalno !

5/5 *
Skoro sam je čitao. Prva polovina (malo više) me oduševila a u nastavku ostao gotovo ravnodušan na sve što se dešavalo.


Od prve Kingove knjige je prošlo oko godinu dana, baš pogledah neke stare upise u ovoj temi, u međuvremenu se stiglo do broja 11. Nije bila ljubav na prvi pogled, a ni na drugi, srećom pa nisam odustao. Zavoleh čoveka i njegovo pisanje. Zanimljivo mi je da ih rangiram, da vidim kako će vremenom izgledati lista, šta bledi a šta ostaje. Prve tri i poslednje dve su sigurne, ostalo može da se menja.


1. To
2. Salemovo
3. Isijavanje
4. Groblje kućnih ljubimaca
5. Pod kupolom
6. Keri
7. Dalas '63
8. Zelena milja
9. Dr Sleep
10. Mobilni Telefon
« Zadnja izmjena: 06.02.2015. 01:01:20 Dersu »

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1349 : 06.02.2015. 13:12:50 »


Najmračniji i najdepresivniji roman , koji sam ikad pročitao. Knjigu koju sam sa velikom mukom završio . Fenomenalno !

5/5 *
Skoro sam je čitao. Prva polovina (malo više) me oduševila a u nastavku ostao gotovo ravnodušan na sve što se dešavalo.


Od prve Kingove knjige je prošlo oko godinu dana, baš pogledah neke stare upise u ovoj temi, u međuvremenu se stiglo do broja 11. Nije bila ljubav na prvi pogled, a ni na drugi, srećom pa nisam odustao. Zavoleh čoveka i njegovo pisanje. Zanimljivo mi je da ih rangiram, da vidim kako će vremenom izgledati lista, šta bledi a šta ostaje. Prve tri i poslednje dve su sigurne, ostalo može da se menja.


1. To
2. Salemovo
3. Isijavanje
4. Groblje kućnih ljubimaca
5. Pod kupolom
6. Keri
7. Dalas '63
8. Zelena milja
9. Dr Sleep
10. Mobilni Telefon

Bravo i jos jednom bravo !  :)
Preporučio bi ti sad Uporiste , pa poslije toga možeš krenuti sa Mračnom kulom , no nemoj odustat nakon prvog dijela , jer mnogima Kingovcima se uopce nije svidio 1. dio "Revolveraš" (iskreno , meni 2. najdraži dio serije ) .
I want to belive

Tags: