Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426417 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1260 : 07.09.2014. 13:58:05 »
Pozdrav, ljudi!

Ima li itko knjige Police i The Son od Jo Nesboa u pdf formatu? Našao sam ih u epub i mobi, ali trebao bi mi pdf..
Hvala unaprijed!  drinks

Konvertirao sam epub u pdf, nije baš onako sam očekivao.. :/
« Zadnja izmjena: 07.09.2014. 14:37:19 shunja »
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1261 : 07.09.2014. 15:14:33 »
Mulderu, varaš  bejzbol1 :P (ali sve su to dobre knjige )

Ja sam se držao onog "ostavile jak utisak na vas u raznim periodima zivota".
Svaka moja je povezana sa mojim životom. Mozda nisu najbolje koje sam pročitao ali su ostavili taj neki utisak koji ostaje  :majstore
Pa tog sam se i ja držao. Bilo da su utjecale kvalitetom, bilo zbog samog sadržaja. Utjecale su da promijenim mišljenje o nečemu ili da se divim kvaliteti napisanog. Ima više knjiga koje su utjecale u samo jednom periodu života. Deset je za mene nemoguće napisat i bilo bi nepošteno prema ostalim knjigama. Još sam pokušao samo jedan autor - jedna knjiga i tako na svakoj listi.

Evo, sad me Dersu podsjetio na Pet prijatelja serijal  :)
Mislio sam da varaš radi 3 liste ,ničeg drugog  :vid-ga: Samo je pogrešno "zvučalo"  ;D
I want to belive

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1262 : 07.09.2014. 16:48:49 »
 Da li neko ima psihologija ubistva,Kolin Vilson u pdf-u?

Offline nevermindtz

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 321
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1263 : 07.09.2014. 23:10:24 »
Ovu listu 10 knjiga je stvarno nemoguće sastaviti a da te duša ne zaboli :(

Toliko toga sam morala da izvacim i evo šta je na kraju ostalo:

1. Leva ruka tame - Ursula Le Gvin
2. Odiseja u svemiru 2001 - Artur Klark
3. Elrik od Melnibonea - Majkl Murkok (zbog ovoga sam zavolela fantastiku :) )
4. Dina - Frenk Herbert (...strah je ubica uma, strah je mala smrt koja donosi potpuno brisanje...)
5. Beskrajna priča - Mihael Ende
6. Majtor i Margarita - Mihail Bulgakov
7. 1984 - Džordž Orvel
8. Agonija i ekstaza - Irving Stoun
9. Kudžo - Stiven King (prvi Kingov roman koji sam pročitala i stvarno volim pse, ali i danas me prođe neka jeza kad vidim bernardinca :) )
10. Quo vadis? - Henrik Sjenkjevič

Kao što reče Ammar, možda nisu ovo ni najbolje knjige koje sam pročitala ni najbolji pisci, ali te knjige su ostavile neki trag.

A sada ću i ja malo da "varam" i evo još nekih koje nisu na listi:  Zadužbina - Isak Asimov, Ime ruže - Umberto Eko, Idiot - Dostojevski, Tvrđava - Meša Selimović, Faust - Gete, Farenhajt 451 - Rej Bredberi, Istočno od raja - Džon Štajnbek, Sidarta - Herman Hese, Novi Jerusalim - Borislav Pekić, Komo - Srđan Valjarević, Mali princ - Antoan de Sent Egziperi, Senka vetra - Karlos Ruis Safon, Zovem se Crveno - Orhan Pamuk... uf. ;D

Offline lille

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 609
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1264 : 07.09.2014. 23:42:32 »
1. Muzej nevinosti - Pamuk
2. Zločin i kazna - Dostojevski
3. Sve priče i pjesme od Edgara Allana Poea
4. Slika Doriana Graya -Wilde
5. Uzbuna na odjelu za rak - Orhel
6. Shining - King
7. Maurice - Forster
8. Elementarne čestice i Platforma - Houellebecq
9. Proces - Kafka
10. Stranac - Camus

Mogla bih do prekosutra nabrajati, to je samo djelić.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1265 : 08.09.2014. 00:08:19 »
Ne može deset  ;D

Preteško je pa ću morat složit više desetki iz nekoliko kategorija. I pokušat ću da bude samo jedan autor. Imao bih autora s više knjiga pa bi bilo u redu samo jedan autor - jedna knjiga ili kratka priča.

Literatura
1. Proces, Franz Kafka
2. Krik i bijes, William Faulkner
3. Velika Očekivanja, Charles Dickens
4. Idiot, Fyodor Dostoyevsky
5. Rat i mir, Lav Tolstoj
6. Vrli novi svijet, Aldous Huxley
7. Mi djeca s kolodvora ZOO, Christiane F.
8. 1984, George Orwell
9. Faust, Johann Wolfgang von Goethe
10. Gospodar muha, William Golding

Horor literatura
1. It, Stephen King
2. Crna mačka, Edgar Allan Poe
3. Necronomicon, H. P. Lovecraft
4. Hell House, Richard Matheson
5. Dracula, Bram Stoker
6. Psiho, Robert Bloch
7. Rosemary’s Baby, Ira Levin
8. Knjiga krvi, Clive Barker
9. Ghost Story, Peter Straub
10. The Blackstone Chronicles, John Saul

Duhovnost/filozofija
1. Philosophical Investigations, Ludwig Wittgenstein
2. The World as Will and Representation, Arthur Schopenhauer
3. The Art of Happiness, Dalai Lama
4. Tako je govorio Zaratustra, Friedrich Nietzsche
5. The Prophet, Kahlil Gibran
6. Siddhartha, Hermann Hesse
7. Memories, Dreams, Reflections, Carl Gustav Jung
8. The Magic Mountain,Thomas Mann
9. Atlas Shrugged, Ayn Rand
10. A History of Western Philosophy, Bertrand Russell

Ovo su sve odlične knjige koje su utjecale bilo zbog kvalitete, bilo zbog samog sadržaja. Ne može se napraviti deset jer se tako izbaci jako puno odličinih knjiga. I sad isto sam morao izbaciti dosta toga.

Kafka bi mi se sigurno pojavio više puta kao i Nietzsche, ali sam se držao jednog autora - jedna knjiga radi sebe da si dam teži zadatak, a radi raznovrsnosti da si zemljani mogu uzet nešto za čitat. Eto, 30 autora bez greške.

Nabrajaj, Lille  :)

Samo varajte  ;D želim vidjeti što više jer je nemoguće deset ako se čita jako dugo i nakupi se previše knjiga koje su utjecale na nas. Što se tiče jel jesu ili nisu najbolje knjige/pisci. Ove koje sam naveo, svakako ima knjiga koje mi ne bi bile na nekakvoj top ljestvici, ali opet bi se našlo dosta s ove liste na toj top ljestvici. Ipak su neke na mene dosta utjecale samom kvalitetom i kad te tako nešto oduševi, onda je vrlo jasno kako je takva knjiga jedna od najboljih.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1266 : 08.09.2014. 09:53:24 »
Samo 10, nemoguće...
Jedino ako unutar tih 10 ne ponovim niti jednog pisca poput Muldera, a opet će mnogi ostati ne spomenuti poput Faulknera, Tolstoya, Shakespearea, Woolf, Kafke, Whitmana, Twaina, Nerude, Coelhoa...

1. IT - Stephen King
2. The Lord of the Rings - J. R. R. Tolkien
3. The Complete Tales of Edgar Allan Poe - Edgar Allan Poe
4. Fairy Tales and Stories - Hans Christian Anderson
5. David Copperfield - Charles Dickens
6. The Divine Comedy - Dante Alighieri
7. Frankenstein - Mary Shelley
8. The Catcher in the Rye - J. D. Salinger
9. The Old Man and the Sea - Ernest Hemingway
10. One Hundred Years of Solitude - Gabriel Garcia Marquez

« Zadnja izmjena: 08.09.2014. 09:57:49 drazen »

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1267 : 09.09.2014. 01:34:44 »
Pozdrav, ljudi!

Ima li itko knjige Police i The Son od Jo Nesboa u pdf formatu? Našao sam ih u epub i mobi, ali trebao bi mi pdf..
Hvala unaprijed!  drinks

Konvertirao sam epub u pdf, nije baš onako sam očekivao.. :/
ma ne treba ti pdf, ono što čita pdf čita i epub i mobi koji su oba kvalitetnija za beletristiku.
Samo treba instalirati jedan od hrpice programa.


ako se baš mora treba ti Calibre (free) program - u dva tri klika ćeš dobiti odličan pdf iz epub/mobi



Lenovo s930 & tapatalk

May the Plasma be with you!

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1268 : 12.09.2014. 21:16:45 »
Kakvih akcija budu na Interliberu ? Podijelite kakva iskustva  ;D
Omišljam se između sajma u Beogradu i Zagrebu.
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1269 : 13.09.2014. 02:50:20 »
Prošle godina bilo dosta dobra. Promocija novih knjiga pa različiti programi (književne radionice, gostovanje stranih pisaca).

Prošle godine je bio odličan odabir Ludluma. Stavili su sva stara izdanja. Nisam kupio jer ih imam sve, ali cijena je bila jako povoljna i svako ko voli špijunske knjige, mogao je odlično proći. Algoritam i ostale izdavačke kuće uvijek imaju neke svoje dobre akcije.

Još najbolje stvari nađeš vani u šatorima.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1270 : 13.09.2014. 10:16:30 »
Još najbolje stvari nađeš vani u šatorima.
Kao npr  ;D ?
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1271 : 13.09.2014. 14:32:03 »
Kao sve one stare knjige koje više te izdavačke kuće nemaju u prodaji. Šatori su ajmo reći antikvarijati dok unutra su ti te kuće.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1272 : 13.09.2014. 18:03:57 »
Kao sve one stare knjige koje više te izdavačke kuće nemaju u prodaji. Šatori su ajmo reći antikvarijati dok unutra su ti te kuće.

Možda tu onda mogu nać  Zelenu milju u boxu  ;D

I još , kakve su cijene otprilike? Jel se može izaći sa punim rukama sa sajma ? 
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1273 : 13.09.2014. 18:23:00 »
Ne samo to već sam ti ja tamo našao Očajavanje prije par godina. To je rijetkost, ali baš prava rijetkost jer Očajavanja nije bilo ni u antikvarijatima i tamo sam našao par primjeraka. Odmah si uzeo.

To ti je ovo izdanje. Vidiš da piše nije raspoloživo

90 kuna platio, a inače u nakladi algoritma su ti tamo knjige po 29 kuna nađeš odlične klasike.

Ostali kuće uvijek imaju sniženje i do 30% tako da ćeš izaći stvarno pun.

Osim Očajavanja, rijetke knjige kojih više nema, ali ako se dovoljno potrudiš naći ćeš ih su: Potrebne stvari i Tamna polovica od Kinga. U rangu Očajavanja su rijetke. Zelena Milju ćeš puno prije naći nego te tri knjige. Evo, ima na njuškalu Potrebne stvari od lide comerc http://www.njuskalo.hr/beletristika/stephen-king-komplet-1-2-potrebne-stvari-1-2-oglas-6126281

Posljednja Kingova knjiga koja je smještena u Castle Rock.
« Zadnja izmjena: 12.03.2023. 12:15:57 zzoe »

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1274 : 13.09.2014. 19:27:40 »
Ne samo to već sam ti ja tamo našao Očajavanje prije par godina. To je rijetkost, ali baš prava rijetkost jer Očajavanja nije bilo ni u antikvarijatima i tamo sam našao par primjeraka. Odmah si uzeo.

To ti je ovo izdanje. Vidiš da piše nije raspoloživo
90 kuna platio, a inače u nakladi algoritma su ti tamo knjige po 29 kuna nađeš odlične klasike.

Ostali kuće uvijek imaju sniženje i do 30% tako da ćeš izaći stvarno pun.

Osim Očajavanja, rijetke knjige kojih više nema, ali ako se dovoljno potrudiš naći ćeš ih su: Potrebne stvari i Tamna polovica od Kinga. U rangu Očajavanja su rijetke. Zelena Milju ćeš puno prije naći nego te tri knjige. Evo, ima na njuškalu Potrebne stvari od lide comerc http://www.njuskalo.hr/beletristika/stephen-king-komplet-1-2-potrebne-stvari-1-2-oglas-6126281

Posljednja Kingova knjiga koja je smještena u Castle Rock.

Super. Znači , mogu se fine stvari naći  dobar-poso .Jer ja sam na sajmu u  Beogradu, na spratu,našao Cujo,izdanje Dječijih novina za oko 4eura. Knjiga je u iznenađujuće odličnom stanju. Potpaljivačicu nisam uspio naći. Tražim i "Herčeve u Atlantidi " .

Ove godine nemam posebnih želja za Beograd,samo želim "Groblje kućnih ljubimaca" što izdaje Vulkan za sajam, i "Put kraljeva" od B. Sandersona,dok ima mnogo više hr izdanja,koje nemam a i želim.

Znači,neku kao prednost ima Zagreb i Interliber.
« Zadnja izmjena: 12.03.2023. 12:19:46 zzoe »
I want to belive

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1275 : 14.09.2014. 17:16:35 »
Audio:
1. Star Born - Andre Norton
kvragu, vidim sad da je to nastavak knjige The stars are ours, koju nisam poslušao  :facepalm
ovo nije bilo loše 7/10

2. Drakula - Abraham Stoker
pregolemo razočaranje! prva dva sata mračna, jeziva, strašna, napeta, savršena. a onda totalno razbijanje radnje ubacijvanjem hrpe nezanimljivih likova i radnji. nisam mogao izdržati do kraja. knjiga je pisana u formi dnevnika, što je veliki minus. 1/10
pročitao sažetak na wikipediji.

sad ću poslušat sve (?) knjige Đula Verna. znam da me to ne može razočarat, već sam ih stoput čito.


Lisnato:
1. Guy Gavriel Kay - Lavovi Al-Rassana
očekivao malo više fantastike, a malo manje povijesnog romana, romantike i analize likova. kay jako lijepo slaže radnju: počne iz više smjerova, ali sve uvijek smisleno spoji u cjelinu. to mi se sviđa. 7/10

2. GGK - Odjedriti u Sarant
 vrijedi isto što napisah za Lavove, ali ovjde je prva polovica knjige odlična. opisuje putovanje i dogodovštine likova do Saranta. putovanje mi je najzanimljiviji dio svake priče. druga polovica je opet neka vrsta povijesnog romana. 7/10

3. GGK - Gospodar Careva
s Odjedriti u sarant čini cjelinu Sarantinski mozaik. slabija od prvog dijela, opet zbog previše ljubavnih geometrijskih oblika, manjka akcije i fantastike. 6/10

općeniti dojam o Kayu: lijepo piše, ali meni su ovo više bili romani za žene. ono što me jako živcira je to što forsira ljubavne odnose između muškaraca i žena. primjer:
Spoiler for Hiden:
glavni lik/likinja u knjizi spava s dvoje-troje ljudi, a još prema isto toliko gaji ljubavne emocije. i onda je na kraju, kad se konačno skrasi s nekim, teško povjerovati da je to 'to', da je to 'prava ljubav'. i sav taj Kayev trud biva bačen u šekret.

ovo mi je bilo zagrijavanje za Aberkrombijev Prvi zakon, što će mi bit zagrijavanje za Pjesmu sladoleda i vatre. ali prije toga, još malo Tolkina.



Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1276 : 16.09.2014. 22:30:49 »
Pročitao par knjiga:


Onako, najpre mi bilo interesantno, onda ga smorio samo tako. Najinteresantniji mi je bio duh gen. Kastera - perverznjak :D  3/5



Knjiga baš za opuštanje, lagana, šteta što ovo nisam čitao dok sam bio na moru. Posle knjige morao da pogledam i film, isto dobar, i skoro skroz po knjizi.  3/5



E ovo se zove knjiga za čitanje u autobusu. Za jedan dan, pročitate celu knjigu :D Kratke pripovetke (iskreno nisam znao, jer to baš i ne volim da čitam) 3/5

Pročitao i svoju prvu knjigu Stivena Kinga (ne računam Kudžo dok sam bio mali i čitao neke odlomke. Znam samo da tad samo što se nisam usrao od straha). Iskreno, očekivao sam malo više, možda zato što kinga svi hvale, zato od mene 3/5. Baš me interesuje nastavak da vidim da li je pisao u istom stilu.

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1277 : 22.09.2014. 17:30:43 »


Spoiler for Hiden:
Jedino strašnije od toga da siđeš s uma jeste kada shvatiš da si normalan...

Za ljubitelje Tvin Piksa, Izgubljenih, Dosijea Iks i Zatvorenog ostrva.

Agent tajne službe Itan Berk došao je u Vejvard Pajns, u državi Ajdaho – parčence raja usred nedođije – u potrazi za dva nestala federalna agenta, od kojih je jedan njegov bivši partner. Povređen u nesreći koje se ne seća budi se u bolnici – bez ličnih dokumenata i stvari – i počinje da podozreva kako u Vejvard Pajnsu ništa nije kao što izgleda.

Kako istraga odmiče, pitanja se samo gomilaju. Zašto Itan ne može da stupi u vezu sa ženom i sinom u spoljnom svetu? Zašto je jedan od nestalih agenata vezan za krevet i ostavljen da se raspadne u napuštenoj kući? Zašto niko ne veruje u ono što govori? Da li ograde pod električnim naponom sprečavaju stanovnike Vejvard Pajnsa da izađu ili onemogućavaju nešto drugo da uđe?

Što je Itan bliži istini, situacija postaje neverovatnija, i on polako shvata da možda nikada neće otići živ iz Vejvard Pajnsa.

„Od samog početka poneće vas jeziva atmosfera koja će vas potpuno oduševiti i prestrašiti. Imaćete utisak da se i sami, baš kao i Itan Berk, nalazite između čekića i nakovnja paranoje, sumnje i ludila. Poslastica za ljubitelje fantastike.“ - Suspense Magazine

Iznenađujuće dobro...ne...odlično!!!
Odlična osmišljena radnja!!

(Mali spoileri)
Spoiler for Hiden:
Prvih 200 stranica su FENOMENALNI,znači progutate ih,onda je malo popustilo a kraj je sasvim zadovoljavajuć ali i šokantan.
Početak me oborio s nogu.Stranice sam gutao,i nisam mogao stati.Tacno imate osjecaj da gledate epizodu X-filesa. Dok čitate , čitavo vrijeme vam vise upitnici iznad glave,ne znate šta se dešava ,da bi na kraju objašnjeno sve.
Takodjer mi se svidio stil pisanja.
Imate osjećaj kao da ste sami u Pajnsu,kao da sami posmatrate sve te grozne stvari.

Čista 5 !!
Završih je.
Počinje sporije, a onda sam odvalio 250 stranica ko ništa  ;D Onda pred kraj ga uprskaju ko i obično.
Spoiler for Hiden:
Itan skoro sve saznaje od glavnog negativca(u to vreme), umesto da je sve polako saznavao i na kraju sam sklopi kocke
ali dobro. Uglavnom, ima svega, zaista podseća na Dosije X, u neki segmentima. Ko je fan, nek obavezno pročita.
Od mene 4,5/5 Bilo bi čista petica, da pisac nije zajebo ono što sam napisao u spojleru.
Goran Skrobonja izuzetno preveo, kao i obično što se očekuje od njega.
Sve u svemu, radujem se drugom delu.  smileyNO1
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1278 : 29.09.2014. 12:12:09 »
Danielle Trussoni
Angelologija




Spoiler for Hiden:
Kada sestra Evangeline pronađe pisma iz tajanstvene prepiske Majke Innocente, nadstojnice Samostana sv. Ruže i legendarne dobrotvorke Abigail Rockefeller, postaje jasno da su zemljom nekoć hodali anđeli i da su njihovi potomci, okrutni Nefili, još uvijek među nama. Nefili tragaju za artefaktima koje je Abigail Rockefeller sakrila za vrijeme Drugoga svjetskoga rata. S tim artefaktima oni bi mogli pokoriti čovječanstvo, što im dosad nije dopustila tajna organizacija – Društvo angelologa. Angelolozi se moraju prvi dokopati artefakata ako žele dobiti bitku u ratu koji traje stoljećima. Njihova sudbina ovisi o nedužnoj sestri Evangelini, jedino ona može razotkriti tajna skrovišta gđe Rockefeller... no i ona sama mogla bi postati plijenom zastrašujuće vojske Nefila, sa strašnim posljedicama za čovječanstvo. Napeta radnja Angelologije se premješta iz ratom razorenog Pariza u New York dvadesetog stoljeća, razotkrivajući najveću zavjeru u ljudskoj povijesti.
Domišljat, dinamičan triler, roman Angelologija Danielle Trussoni je sve što čitatelj može poželjeti od modernog bestselera – čisti čitateljski užitak od prve do posljednje stranice.

Simpatično i ništa više od toga, moja ocjena 7/10.

Offline Fonste

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1279 : 29.09.2014. 16:45:18 »
od onih deset jedino su prva dva redosled, ovo dalje je sve tu na istom

1. hese-narcis i zlatousti
2. hese-sidarta
?. kafka-zamak
?. selindzer-lovac u zitu
?. ficdzerald-lepi i prokleti
?. kami-mit o sizifu
?. keruak-na putu
?. hemingvej-sunce se ponovo radja
?. bukovski-bludni sin
?. bodler-cvece zla

inace, skoro sam krenuo hemingveja opet, i opet me odusevljava, ima brutalne pripovetke, starac i more mu je najslabija knjiga, iako je i ona suvi kvalitet.

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1280 : 04.10.2014. 20:12:45 »
Nemam vremena za čitanje, posle 100 godina uzeh da čitam nešto, pročitala "Purpurni hibiskus"... 'nako, s obzirom na to koliko je nahvaljena i nije nešto



E ovo se zove knjiga za čitanje u autobusu. Za jedan dan, pročitate celu knjigu :D Kratke pripovetke (iskreno nisam znao, jer to baš i ne volim da čitam) 3/5

Qq, samo 3/5? Ja se živa isplakah kad sam ovo čitala :'( :'( :'(

Knjige koje su ostavile jak utisak na mene, in no particular order (osim prvih pet, a ni njih ne znam kojim bih redosledom poređala) i sigurno ću nešto "ispustiti" jer godinama jedva stižem da čitam bilo šta osim onoga što moram za fax:
1. Kiš - Grobnica za Borisa Davidoviča
2. Pekić - Besnilo
3. Pekić - Kako upokojiti vampira
4. Pavić - Hazarski rečnik
5. Stanković - Nečista krv
6. Levi - Zar je to čovek
7. Velš - Trejnspoting
8. Bulgakov - Majstor i Margarita
9. Orvel - 1984.
10. Hese - Narcis i Zlatousti
11. Remark - Ljubi bližnjeg svog
12. Moravia - Rimljanka
13. Šolohov - Tihi Don
14. Remark - Nebo ne zna za miljenike
15. Eliot - Vodenica na Flosi
16. Egziperi - Mali princ
17. Hajdi (ovaj nadimak sam "vukla" u detinjstvu jer se od te knjige nisam razdvajala)
18. Lorens - Ljubavnik lejdi Četerli
19. Hemingvej - Za kim zvona zvone
20. Nušić - Autobiografija
21. Nušić - Opštinsko dete
22. Bokačo - Dekameron
23. Markes - Sto godina samoće
24. Haksli - Vrli novi svet
25. Drašković - Nož
26. Andrić - Prokleta avlija
27. Mihailović - Čizmaši

(verovatno ću se setiti još, ali i ovo je debelo "prekoračenje")
« Zadnja izmjena: 06.10.2014. 13:21:31 Cakana »

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1281 : 06.10.2014. 00:19:39 »


Spoiler for Hiden:
Misteriozno ubojstvo na ulicama predbožićnog Osla, gdje je za vrijeme uličnog koncerta orkestra Vojske spasa ubijen njen dužnosnik, Harryja Holea i njegov tim vode do hrvatskih prognanika koji žive u Norveškoj. Razrješenje slučaja Hole će morati potražiti u Zagrebu, gdje u hotelu International pokušava otkriti tko je i zašto naručio zločin u Oslu. Trag vodi i do opsade Vukovara za vrijeme Domovinskog rata, pa nalik romanu Crvendać, prošlost opet uvelike oblikuje i motivira Nesbøove likove.

Možda "mrvicu" lošiji od par prethodnih, ali i dalje odličan roman.. Iznenadila me
Spoiler for Hiden:
Halvorsenova smrt.. To nisam nikako očekivao..  cry1 Baš mi je krivo bilo..
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1282 : 11.10.2014. 12:38:54 »
Stephen King
Dalas '63
(originalni naziv: 11/22/63)



Spoiler for Hiden:
Dana 22. novembra 1963. godine tri pucnja odjeknula su u Dalasu. Džon Kenedi je ubijen i svet je zauvek izmenjen. Šta bi bilo kada bi to moglo da se promeni?Šta ako jedan čovek ima mogućnost da se vrati kroz vreme i izmeni tok istorije?

Džejk Eping je tridesetpetogodišnji nastavnik engleskog jezika u američkoj državi Mejn. Jednog dana, prijatelj Al će mu otkriti neverovatnu tajnu: u njegovoj ostavi nalazi se vremenski portal koji vodi u 1958. godinu. Al ubeđuje Džejka da krene u neverovatnu misiju – koja je odjednom nestvarno stvarna – da pokuša da spreči Kenedijevo ubistvo. Tako počinje Džejkova avantura, u kojoj kao Džordž Amberson dospeva u svet Elvisa i Džona Kenedija, upoznaje osobenjaka Lija Osvalda i lepu bibliotekarku Sejdi Danhil, koja postaje ljubav njegovog života. Džejkov novi život prevazilazi sve zakone fizike i normalne granice prostora i vremena, ali da li će to biti dovoljno da ostvari svoju misiju?

Oda jednom jednostavnijem vremenu i napeta misterija koja će vas ostaviti
bez daha, Dalas ’63 je još jedno Kingovo remek-delo epskih razmera

wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/11/22/63

Ako je od Kinga, ne može da ne valja. I ovaj, kao i prethodni romani koje sam pročitao, zaslužuje skoro pa maksimalnu ocjenu 9,5/10
Roman od 600+ stranica koji ne možete ispustiti iz ruku
Preporuka svim ljubiteljima Stephena Kinga, teorija zavjera i putovanja kroz vrijeme...

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1283 : 12.10.2014. 13:21:15 »
Kakav je hrvatski prijevod "Mračne kule" iliti "Kula tmine" ? Poželio sam pročitat ,ali fale mi prva 3 dijela ,baš one sto je ALGORITAM izdao.
Srpske nema ni za lijeka. :cupam-kosu
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1284 : 12.10.2014. 13:44:27 »
Božica Jakovlev je prevela, a bolji prijevod od nje sigurno nećeš naći. Naša specijalistica za Kinga koja ga je opet popularizirala prije 10-ak godina.

Jedino je treći dio prevela Anja Majnarić.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1285 : 14.10.2014. 00:34:07 »
Pobjeda!!! Ooo  navijacica talasi tasmanijski_djavo

http://tehnoklik.net.hr/vijesti/papirnata-knjiga-je-jos-ziva-a-koliko-ce-jos-izdrzati

"A nakladnici ne investiraju samo u e-knjige, nego ponovno sve više u opremu tiskanih knjiga. To ide u prilog čitatelja. I to je jedan od razloga zbog kojih klasična knjiga opstaje. U dvoranama i na štandovima najvećeg svjetskog sajma na svijetu u Frankfurtu proteklih dana posjetitelji su se mogli uvjeriti u to."

Opstat će dalje dugooo dugooo godina.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1286 : 14.10.2014. 07:21:00 »
Naravno da će opstati. Kad su se automobili pojavili nisu svi odmah ostavili konje. I danas konja ima u hipodromima, a u ponekad ih i policija jaše. Kada sam se ženio, zakupio sam fijaker.
E-knjige su jednostavno alternativa. Nije tu rat u pitanju, a ni revolucija. U pitanju je evolutivna promena. Izdavači već vide svoj interes u manjim troškovima ali i nedostatak u vidu usavršene piraterije, koja im u vreme papirnih knjiga, u suštini, uopšte nije smetala.
I nešto za ljubitelje papirnih knjiga:
« Zadnja izmjena: 14.10.2014. 07:33:31 Vladimir Marković Covenant »
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1287 : 19.10.2014. 14:27:03 »
Farma - Tom Rob Smit



Citat:
Danijelovi roditelji su se penzionisali i povukli na udaljenu farmu u Švedskoj. On je verovao da uživaju daleko od grada, a onda je primio telefonski poziv… „Tvoja majka... nije dobro“, rekao mu je otac. „Uobražava nešto – nešto strašno, strašno.“ Doživela je nervni slom i sada je u bolnici za duševne bolesnike.

Upravo kada se Danijel spremao da se ukrca u avion za Švedsku ponovo mu je zazvonio telefon. „Sve što ti je taj čovek rekao jeste laž. Nisam luda. Nije mi potreban lekar. Potrebna mi je policija. Sačekaj me na Hitrou.“

Našavši se između svojih roditelja, nesiguran u to kome od njih treba da veruje, Danijel protiv svoje volje postaje majčin sudija i porota kad mu ona, rizikujući sve u životu, otkrije vrtlog laži, tajni, kriminala i zaveru u koju je uključen njegov otac.

U odnosu na Dete 44, slabija knjiga 7,5/10

Snima se film Dete 44, Demidova glumi Tom Hardy ;D

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1288 : 22.10.2014. 14:23:50 »


Zagrebacka naklada objavila Kletvu od Kinga navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica

Jos samo nekako da dodjem do nje  ;D
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1289 : 22.10.2014. 14:48:30 »
Nadam se da je i ta knjiga s tvrdim koricama kao i Talisman od njih.

Thinner imam u originalu i jedna mi je od prvih njegovih knjiga. Već vidim grešku na slici. To nije zadnja knjiga pod Bachmanom. Da, poslije te knjige je rekao da odustaje jer su ga skužili pa tek 12 godina kasnije je napisao stegovnike opet pod Bachmanom. Stegovnici se moraju čitati uz Očajavanje. I kasnije došao Blaze.

Tags: