Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426362 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1170 : 09.06.2014. 00:22:27 »
@shunja, glavne stranice za dzabana e-knjige su "Balkan Download" i "Cro Warez", tamo imas manje-vise sve skenirano.
Imas jos i prevarante "Scribdd" i "WHR". Na ovim ostalim ima ponesto, ali tesko da ono sto fali na prve dvije. Mozda ima jos ponesto za sto ne znam.
Mrzim lopatare i limune

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1171 : 09.06.2014. 13:17:10 »
@shunja, glavne stranice za dzabana e-knjige su "Balkan Download" i "Cro Warez", tamo imas manje-vise sve skenirano.
Imas jos i prevarante "Scribdd" i "WHR". Na ovim ostalim ima ponesto, ali tesko da ono sto fali na prve dvije. Mozda ima jos ponesto za sto ne znam.

Da, znam, skidao sam sa crowareza, tamo baš ima svega.. :D



Nasao sam je u epub i mobi formatu.. Procitao sam vec 4 poglavlja.. Dobra je za sad.. :)
Jos se navikavam na ovo elektronsko citanje, nikako da se naviknem.. ;D

Poslano sa Moto G

a čuj, bez e-ink ekrana nije to ti.
no đubre je skupo pa se ljudi snalaze i sa iritantnim LCD

inače i ja sam se odlučio Harry Holea čitati po po redu - mrzim reference o kojima nemam pojma.

ovo je prva i OK je no već druga je vidno kvalitetnije pisana (tu sam za sada)

dobar pisac i dobar lik




Lenovo s930 & tapatalk



Ja sam pročitao Žohari pa Crvendać a sad čitam Šišmiš, ( redoslijed: druga, treća pa prva.. ) Nakon Šišmiša dalje idem sve po redu.. ;D
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1172 : 09.06.2014. 13:50:55 »
Ja sam stao na osam knjiga o njemu. Fantom čeka, a ovu novu moram tek nabavit pa da pročitam u kompletu.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1173 : 10.06.2014. 15:24:36 »
C. J. Lyons
Linija života




Spoiler for Hiden:
Prvi slučaj dr. Lydije Fiore, liječnice u hitnoj službi u Pittsburghu, prošao je mnogo bolje od drugog: Jonah, sin šefa kirurgije, umire usprkos svim njezinim naporima. Našavši se pod trenutnom suspenzijom, iščekujući interno ispitivanje i bez jasnih odgovora na pitanje zašto je mladić umro, Lydia pokreće vlastitu istragu. Nalazi autopsije govore joj da se radi u umorstvu, a s time se slaže i ekipa koja je s njom pokušala spasiti Jonaha – studentica medicine Amanda, stažistica Gina i sestra Nora, kao i privlačni medicinski tehničar Trey. Medicinski triler brzog ritma koji oduzima dah.

Roman poput vožnje biciklom po makadamu, neprestano se izmijenjuju izuzetno dosadni i oni zanimljivi dijelovi. Kako je ovo autoričin prvi objavljeni roman ipak zaslužuje pohvalu. Ocjena od mene osrednjih 5,5/10

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1174 : 10.06.2014. 20:55:05 »
Danas sam uzeo Crvendaca od Nesbo-a.  :)

Postoji jos u toj trilogiji i Solomonovo slovo i Odmazda. Kojim to redom treba da se cita?

Lovci na glave, Spasitelj i Snesko se citaju zasebno koliko sam razumeo. To je ono sto je izaslo kod nas..

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1175 : 10.06.2014. 23:42:36 »
http://hr.m.wikipedia.org/wiki/Jo_Nesb%C3%B8

Imas tu spisak.. :D
Nije nuzno da citas po redu, svaka knjiga je slucaj/prica za sebe, ali u svakom dijelu ima referenci na prosle knjige.. Tako je bolje, ako si u mogucnosti, poceti iz pocetka.. ;D

Poslano sa Moto G

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1176 : 11.06.2014. 10:12:26 »
Ok, ali Nemeza i Djavolja zvezda je sta kod nas u Srbiji?

Nisu isti naslovi..

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1177 : 11.06.2014. 15:16:25 »
Ok, ali Nemeza i Djavolja zvezda je sta kod nas u Srbiji?

Nisu isti naslovi..

Nemeza = Odmazda

Đavolja zvijezda = Solomonovo slovo

 ;)
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1178 : 11.06.2014. 18:48:19 »
Hvala.. smileyNO1

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1179 : 11.06.2014. 19:56:03 »
                                                                             

Nakon skoro pola godine ,završi i ovu "muku" :majstore
Obavezno štivo za ljubitelje EF.

A Game of Thrones 5/5
A Clash of Kings 5/5
A Storm of Swords 10/5
A Feast for Crows 3.5/5
A Dance with Dragons 4.5/5
I want to belive

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1180 : 15.06.2014. 21:10:28 »


Spoiler for Hiden:
Mlada Norvežanka, zvijezda televizijskih sapunica, koja je došla u Australiju kako bi radila kao konobarica, pronađena je mrtva na obali oceana. Svi tragovi upućuju na ubojstvo.

Vidi se da je ovo prva knjiga u serijalu H. Hoole a i primjetna je razlika između Šimiša i Crvendaća.. Opet, dobar krimić.. Svakako vrijedi pročitati..
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1181 : 15.06.2014. 21:29:32 »
Upravo sam je skinuo sa neta..  smileyNO1

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1182 : 15.06.2014. 22:14:17 »

Upravo sam je skinuo sa neta..  smileyNO1

Sretno s citanjem! ;D

I hvala Macondu sto mi je poslao program za citanje epub fileova.. I ja sam je procitao preko moba! ;D

Poslano sa Moto G

« Zadnja izmjena: 15.06.2014. 22:16:19 shunja »
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1183 : 15.06.2014. 23:00:26 »

Upravo sam je skinuo sa neta..  smileyNO1

Sretno s citanjem! ;D

I hvala Macondu sto mi je poslao program za citanje epub fileova.. I ja sam je procitao preko moba! ;D

Poslano sa Moto G



Nadam se da je bilo prijatno čitati. Po meni najbolja aplikacija za čitanje e-knjiga.
Što se tiče Šišmiša i Crvendaća (koji mi je takođe bio prva Nezbeova knjiga) je drastična, mada je i Crvendać po meni najbolja knjiga u serijalu. Snjegović je tu negde u rangu sa Crvendaćem ;)

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1184 : 15.06.2014. 23:35:45 »
Bilo je odlicno čitati, baš super.. Iz početka mi je trebalo da se naviknem, ali kasnije je super išlo.. Program je super.. :)
Dalje čitam po redu - Nemeza, Đavolja zvijezda itd..

Poslano sa Moto G

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1185 : 16.06.2014. 14:19:26 »

Upravo sam je skinuo sa neta..  smileyNO1

Sretno s citanjem! ;D

I hvala Macondu sto mi je poslao program za citanje epub fileova.. I ja sam je procitao preko moba! ;D

Poslano sa Moto G



Nadam se da je bilo prijatno čitati. Po meni najbolja aplikacija za čitanje e-knjiga.
Što se tiče Šišmiša i Crvendaća (koji mi je takođe bio prva Nezbeova knjiga) je drastična, mada je i Crvendać po meni najbolja knjiga u serijalu. Snjegović je tu negde u rangu sa Crvendaćem ;)

O kojoj aplikaciji se radi? Moon+ ili?

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1186 : 16.06.2014. 14:21:05 »
Da, Moon+ Reader Pro..

Poslano sa Moto G

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1187 : 16.06.2014. 14:27:40 »
I meni je ona najbolja. :-)

@tema Guillermo Del Toro and Chuck Hogan “The Strain” - 7/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1188 : 23.06.2014. 12:54:09 »
Joseph Kanon
Istanbulski prolaz




Spoiler for Hiden:
Istanbul, prijestolnica koja spaja Europu i Aziju, u Drugom je svjetskom ratu kao magnet privlačio izbjeglice i špijune. U njemu se trgovalo tajnama i lažima. Leon Bauer dio je tog svijeta. On je tijekom rata pomagao Saveznicima, a nakon rata pred njim je stajao rutinski zadatak. No, stvari kreću po zlu i Leon je uhvaćen u mrežu političkih intriga. Ispred trošnih fasada drevnoga otomanskog grada, Leon očajnički nastoji spasiti jedan život ugrožavajući vlastiti. Istanbulski prolaz, guste atmosfere i povijesnih detalja, nezaboravna je priča o čovjeku koji je uvučen u početak Hladnog rata, o iznenadnoj ljubavnoj strasti i jednom gradu, koji je varljiv kao i bonaca na Bosporu.

Vrlo čitko, od mene 7,5/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1189 : 28.06.2014. 12:21:02 »
John Grisham
Vrijeme ubijanja




Spoiler for Hiden:
Prvi roman Johna Grishama Vrijeme ubijanja prošao je potpuno neopaženo kada je 1989. objavljen u nakladi od 5.000 primjeraka. Tek je fenomenalni uspjeh Tvrtke 1991. godine potaknuo čitatelje da vide što je to Grisham pisao prije nego što je postao slavan. Njihov interes pretočen u suhoparne brojke kaže da je ovaj roman prodan u dvadeset milijuna primjeraka!

Mladi pravnik Jake Brigance vodi malu odvjetničku kancelariju u srcu Mississippija i jedva veže kraj s krajem. Kada dvojica sitnih kriminalaca i besposličara iz obijesti svirepo siluju desetogodišnju crnu djevojčicu, njezin otac uzet će pravdu u svoje ruke. Jakeu Briganceu dopast će uloga branitelja u procesu koji će zbog zapaljive rasne komponente pobuditi neviđenu medijsku pozornost. Ova knjiga teče potpuno drugačijim tokom od uobičajenih Grishamovih akcijskih trilera, ovo je introspektivna, pomalo autobiografska sudska drama, za koju Grisham kaže da je njegov najbolji roman. Usporedbe s procesom O. J. Simpsonu pet godina poslije pokazuju koliko je proročanski istinita bila Grishamova fabula i koliko je skrivene tenzije zbijeno u rascjepu između crne i bijele Amerike.

Prvijenac jednog od najpopuranijih pisaca na svijetu, po meni bolji no većina kasnije izdatih romana. Moja ocjena 9/10

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1190 : 28.06.2014. 15:58:53 »
Filmska obrada od te knjige je jedan od meni boljih filmova. Tko nije gledao, preporuka.
Mrzim lopatare i limune

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1191 : 10.07.2014. 15:53:49 »
Gillian Flynn
Oštri predmeti




Spoiler for Hiden:
Nakon boravka u psihijatrijskoj ustanovi novinarka niskotiražnog dnevnika Camille Preaker dobiva zadatak da istraži okrutna ubojstva dviju djevojčica u svome rodnome mjestu Wind Gapu. Povratak u provinciju teško joj pada, ne samo zato što lokalna policija od nje pokušava sakriti detalje istrage već i zbog ponovnog susreta s majkom, koja se preudala i grčevito održava privid sretne obitelji. Dok otkriva istinu o ubojstvima, Camille se sve više poistovjećuje s umorenim djevojčicama, a ako želi preživjeti privremeni povratak u rodni gradić, mora se suočiti s onim što joj se dogodilo prije mnogo godina...

Psihološkli triler koje je pohvalio čak i Stephen King, skoro pa savršeno. Od mene 9,5/10.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1192 : 12.07.2014. 11:21:12 »
Jilliane Hoffman
Slatke male stvari




Spoiler for Hiden:
Specijalni agent Bobby Dees iz floridskog Odjela za zločine nad djecom najbolje poznaje bol koju trpe obitelji nestalih djevojaka. Kad se trinaestogodišnja Lainey Emerson ne vrati kući nakon dogovora s misterioznim El Capitanom kojeg je upoznala na internetu, agent Dees – i sam obilježen traumom roditelja nestale tinejdžerke – daje sve od sebe kako bi je pronašao živu… I dok Laineyna majka sve više tone u očaj i beznađe, otmičar dodatno izaziva policiju šaljući platna na kojima su ekspresionistički naslikane neke od nestalih djevojaka, a policija pronalazi i prve leševe. Agent Dees zarekao se da će je spasiti – ali kako se uhvatiti u koštac s tako izopačenim umom?

Izuzetno napet triler, ocjena od mene 8,5/10.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1193 : 12.07.2014. 21:27:47 »
Saptac- Donato Karizi...
9/10.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1194 : 14.07.2014. 15:17:09 »
Opisi prethodna 4 dijela:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Conn Iggulden Imperator - Vrata Rima




Dvojica dječaka, Gaj i Marko, prolaze tradicionalno školovanje za život vojnika i vođa. Odrastaju kao braća, premda je Gaj mrzovoljni sin bogatog senatora, a Marko vragolasto dijete prostitutke. U to vrijeme republika se počinje raspadati što dovodi do njezina sloma i građanskog rata. Nastupa razdoblje previranja, kaosa, nereda i brutalnog nasilja. Nakon očeve smrti Gaj Julije odlazi u Rim k ujaku Mariju, gdje se pridružuje Četvrtoj makedonskoj legiji.
Vrata Rima prvi je roman iz serijala Imperator koji donosi nevjerojatnu priču o najvećem Rimljaninu svih vremena - Juliju Cezaru.




prvi dio od do sada napisana 4 dijela i u Hrvatskoj objavljena tri
vrlo čitko i zanimljivo, moja ocjena 9/10


Conn Iggulden
Imperator - Smrt kraljeva




Julije Cezar mlad je i neugledan vojnik koji se nalazi na ratnoj galiji kada je otmu gusari. Nakon što im isplate otkupninu, gusari ostave rimske zarobljenike na sjevernoj obali Afrike. Julije Cezar preuzima inicijativu i pridružuje svojoj grupi mladiće iz okolnih sela. Kreću u potragu za otmičarima koje stigne krvava osveta. Uskoro, vojni odred postaje toliko moćan da uspije ugušiti pobunu u Grčkoj, nakon čega se Cezar vraća u Rim kao heroj. No, nema vremena za odmor, gradu prijeti opasnost od pobunjenog gladijatora po imenu Spartak... Odlično isprepleteni elementi povijesnog i pustolovnog žanra u neispričanoj priči o Juliju Cezaru...

Mnogo zanimljivije od prvog dijela, od mene 10/10


Conn Iggulden
Imperator – Polje mačeva




Kocka je bačena… Julije Cezar poveo je svoje legije na sjever u veličanstvene bitke protiv galskih plemena. Njegov golem uspjeh i neobuzdana ambicija prijetnje su prijateljstvu s Markom Brutom, bratom po oružju i ratnim drugom. Premda ga je pohod na Galiju učinio herojem, njegove pobjede na bojnom polju izazvale su zavist neprijatelja. U Rimu je na vlasti trijumvirat Kras — Cezar — Pompej. Nakon Krasove smrti Pompej proglašava Cezara neprijateljem domovine. Julije Cezar vraća se i vodi svoje legije u građanski rat. Prije nego što će prijeći rijeku Rubikon, granicu između Galije i Rimskog Carstva, Brut mora odlučiti hoće li ostati uz Cezara. Treći nastavak serijala o životu Julija Cezara.


Sjajno, sad treba čekati da Znanje objavi i posljednji četvrti dio, moja ocjena za ovaj treći 10/10

Conn Iggulden
Imperator - Bogovi rata




Godina je 53. prije Krista. Nakon pobjede u Galiji Julije Cezar prelazi sa svojim okorjelim legijama rijeku Rubikon prijeteći samom Rimu. Čak je i genijalni strateg Pompej zatečen napadom i primoran napustiti grad. Uskoro će se rimske vojske sukobiti u krvavom građanskom ratu, vođene dvama najvećim generalima koji su ikada prošetali između sedam brežuljaka. Tako započinje zadnji dio briljantne sage o Juliju Cezaru u kojem je opisana njegova konačna sudbina – sudbina koju neće odlučiti legije, nego njegov prijatelj Brut i egipatska kraljica Kleopatra koja će donijeti na svijet njegova jedinoga sina...

posljednji, četvrti, dio sage o Juliju Cezaru, kao i prethodna tri zaslužuje sjajnu kritiku, od mene 10/10
šteta što nema dalje...
nadam se da će ova izdavačka kuća sad prevesti i serijal romana istog autora o Genghis Khanu.......

Conn Iggulden
Imperator – Krv bogova




Spoiler for Hiden:
5. knjiga iz serijala Imperator

Julija Cezara okrutno su ubili njegovi najvjerniji saveznici. I dok ovi samoprozvani liberatores, osloboditelji, traže pribježište u Senatu, opako su podcijenili ulogu jednoga čovjeka – Cezarova posinka Oktavijana kojeg će povijest pamtiti pod imenom August Cezar.
Sklopivši savezništvo sa svojim suparnikom Markom Antonijem, Oktavijan se neće zaustaviti dok ne osveti očevu smrt. Oštrica njegove mržnje usmjerena je prema Brutu, Cezarovom najvjernijem prijatelju i savezniku, a sad vođi urotnika. I dok se rimskim ulicama šire neredi, neki od „osloboditelja“ bježe iz grada, dok druge sustiže pravda mnoštva. Nijedan od njih neće umrijeti naravnom smrću – Bruta će konačna sudbina sustići na bojnom polju pokraj Filipa.

Iako je serijal Imperator trebao imati samo četiri nastavka, Conn je odlučio "opisati" i događanja nakon smrti Julija Cezara. Poput prethodnih dijelova i ovaj peti sam doslovce progutao. Čista 10/10.

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1195 : 19.07.2014. 20:39:44 »
Da nema ove teme među mojim nepročitanim temama, ne bih se setio da postavim šta sam čitao :)

Najpre pročitao Fantoma

4/5  Ju Nesbe mi je sa svakom knjigom sve bolji. Na žalost još malo, pa ću čekati da napiše nešto novo.

Potom sam rešio da pročitam drugu knjigu Karizija, obzirom da me Šaptač oduševio



Iskreno, u početku je bilo zanimljivo, ali negde od sredine knjige mi je bilo i predvidljivo i pomalo glupo. Jednostavno, nije moj tip knjige, niti moj način shvatanja sveta. Videćemo kako će biti sa trećom njegovom knjigom, za ovo: 2/5

E onda je došlo pravo osveženje:



Odlična knjiga, zločin kao zločin - manje više, glavnog zločinca sam brzo pogodio, ali me je pre svega oduševio istražiteljski tim sa svojim sukobom kultura (i tajnim poreklom jednog od njih, što će verovatno u budućim knjigama biti razotkriveno). Od mene 4/5

Pošto su me krenuli severnjaci, rekao sam da moram pročitati bar prvu knjigu. Mislio sam da će me smoriti, pošto sam gledao seriju i obzirom da mi se serija baš dopala, ali nije bilo tako. Baš je bilo odlično, nekako se nadopunilo jedno s drugim, zločin isti, imaš u glavi likove, a onda popunjavaš rupe u sećanju :)



Ovo je pravi letnji roman. Tako je nekako lagano napisan, nema smaranja tokom čitanja, baš kao da gledate neku seriju. Kurt Valander, ocena 3/5

I tako sad krenuo da čitam nešto, što sam onako sa skepsom malo krenuo da čitam. Borislav Pekić, neobičan pisac, čitao sam par njegovih knjiga, i jednostavno shvatio da se ovaj pisac ne može čitati u svakom trenutku. Besnilo sam još kao srednjoškolac pokušavao da čitam par puta, pa zatim na fakultetu, i uvek sam odustajao nakon 50-ak stranica. A onda jednog dana, uzeo knjigu u ruke i sutradan je završio, oduševljen. Kasnije sam čitao još neke njegove knjige, koje su mi legle iz prve ili nisu  (i ostale su za neko drugo vreme), a sada je na red došla




Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1196 : 19.07.2014. 23:16:31 »

Young-adult roman.
Spoiler for Hiden:
Tomas se budi u mračnom liftu. Pamćenje mu je izbrisano. Seća se jedino svog imena. Kada se vrata lifta otvore, zaslepi ga svetlo i okruži grupa mladića – koji se, kao ni on, ne sećaju ni ko su ni zašto su dospeli tu. Na Ledinu, opasanu divovskim Lavirintom prepunim tajni.
A onda jednog dana – stiže i devojka. Prva devojka koja je ikad kročila na Ledinu. Devojka sa zastrašujućom porukom:
VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO.
Utisak: U moru ovih novih romana slicnih tematika,ovaj mi je najbolji. Likovi su mi se dopali,prica,sam kraj. Cula sam da ima jos dva dela, a takodje i film izlazi ovih dana.
Ocena: 7,8/10
« Zadnja izmjena: 20.07.2014. 01:05:17 co2 »

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1197 : 20.07.2014. 00:57:53 »
Posto je ispitni rok gotov, uspevam da procitam knjigu dnevno,pa sa malim zakasnjenjem evo i ove knjige.
 
Sjajan triler. Drzi paznju od pocetka do kraja. Preporuka!
Spoiler for Hiden:
   
Kada mržnja pretvori ljude u zveri...

Jednog kišnog novembarskog dana Odeljenje za krvne i seksualne delikte hofhajmske policije pozvalo je inspektore Piju Kirhof i Olivera fon Bodenštajna da pokrenu istragu o misterioznoj saobraćajnoj nesreći: žena je s pešačkog mosta pala na automobil koji je prolazio ispod njega, a jedan svedok tvrdi da ju je neko gurnuo. Istraga vodi Piju i Bodenštajna u malo selo Altenhajn, gde je nekada živela Rita Kramer, žrtva nesreće. Jedanaest godina pre ovog slučaja, u tom selu su bez traga nestale dve sedamnaestogodišnjakinje. Za njihov nestanak je tada na deset godina zatvora osuđen dvadesetogodišnjak Tobijas Sartorijus, sin Rite Kramer.

Bodenštajn i Pija Kirhof doznaju da je Tobijas odslužio kaznu i da se nedavno vratio u rodni Altenhajn. Da li je napad na njegovu majku neka vrsta odmazde? Pija i Bodenštajn u selu nailaze na zid ćutanja. Kada ponovo nestane jedna devojka, čini se da se ponavljaju nemili događaji iz prošlosti. Istraga se pretvara u trku s vremenom, jer su seljani od početka ubeđeni da znaju ko je krivac – i rešeni su da ovog puta pravdu uzmu u svoje ruke.

Ocena:9/10
« Zadnja izmjena: 20.07.2014. 01:03:20 co2 »

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1198 : 20.07.2014. 12:39:24 »


Spoiler for Hiden:
Jednog sasvim običnog, lepog dana gradić Česters Mil u američkoj državi Mejn neobjašnjivo je odsečen od ostatka sveta nevidljivim poljem sile. Avioni padaju pri kontaktu sa njim, a jednoj baštovanki odsečena je ruka kada se Kupola spustila na nju. Ljudi koji obavljaju poslove u susednim gradovima odvojeni su od svojih porodica... Niko ne razume šta ova tajanstvena ograda predstavlja, odakle potiče i da li će ikada nestati.

Del Barbara, veteran iračkog rata, a sada kuvar, moraće da se udruži sa nekolicinom neustrašivih građana – vlasnicom novinskog lista Džulijom Šamvej, jednom medicinskom sestrom, jednom odbornicom i trima hrabrim klincima. Nasuprot njima, Džim Reni, političar koji ne preza ni od čega, pokušava da u rukama čvrsto zadrži uzde moći, zajedno sa svojim sinom, koji krije zastrašujuću tajnu. Međutim, navjeći protivnik jeste sama Kupola, jer stanovnici Česters Mila ne samo da imaju malo vremena nego ono neumitno ističe...

Pod Kupolom je još jedno remek-delo Stivena Kinga. Završetak svakog poglavlja mami vas da pročitate sledeće, uvlačeći vas u psihološku dramu koja je tako bogata da je zapravo ne čitate, već proživljavate.

Dajem joj 4.5 od 5.
Bio sam skeptičan što je King na kraju htio objasniti Kupolu i odakle dolazi...Ali kako su Barbi i Julija iskoristili svoje znanje,otpuhalo je skepsu i moram reći da sam se naježio u toj sceni.

Ko voli crni humor,realne likove i tečnu priču obavezno preporučujem.! smileyNO1
I want to belive

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1199 : 21.07.2014. 15:13:13 »
Da li je neko citao Soba zla - Erik Axl Sund? 
Imam je u pdf-u,ali nesto se mislim dal da krenem da je citam? Citala sam neke kritike i kazu da je bas brutalna knjiga? ???



Tags: