Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426199 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1080 : 23.02.2014. 22:47:17 »
                                                                               

O knjizi

Spoiler for Hiden:
ROMAN DO SADA NEVIÐENE SNAGE MAŠTE IZ PERA NAJVEĆEG MAJSTORA ŽANRA

U „IGRI PRESTOLA“, Džordž R.R. Martin je stvorio istinsko remek-delo, objedinivši sve ono najbolje što žanr epske fantastike može da pruži. Magija, spletke, romanse i pustolovine ispunjavaju stranice prvog toma ovog epskog serijala, koji će zasigurno oduševiti ne samo ljubitelje žanra, već i mnogo širi krug čitalaca.

Nad zemljom u kojoj leta mogu trajati decenijama, a zime pokolenjima, nadvili su se crni oblaci. Ledeni vetrovi ponovo duvaju i u snežnim bespućima severno od Zimovrela, mračne i natprirodne sile okupljaju se iza velikog zida koji štiti kraljevstvo. U središtu sukoba nalazi se porodica Stark od Zimovrela, ljudi nepopustljivih i tvrdih kao što je i zemlja kojom vladaju. Prostirući se od predela okovanih surovom hladnoćom do dalekog letnjeg kraljevstva obilja i raskoši, ovo je priča o vitezovima i damama, vojnicima i čarobnjacima, plaćenim ubicama i kopiladima, ljudima koji žive u vremenu zlih predskazanja. Kroz mnoge zavere i spletke, tragedije i izdajstva, bitke i opsade, rešava se sudbina porodice Stark, njihovih saveznika i neprijatelja, dok svi oni pokušavaju da pobede u toj najsmrtonosnijoj od svih igara: igri prestola.

Knjiga je odlična,mada moram reći su me prijevodi imena iritirali,ali navikao sam se .
Ocjena : 5/5
I want to belive

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1081 : 24.02.2014. 18:54:40 »
@LemonZoo:

1. Foundation serijal/Serijal o Zakladi, Isaac Asimov - ništa/nikad neće biti bolje od ovog gledajući kao serijal. Vremensko razdoblje od 20 tisuća godina. Najdraže mi je drugo Carstvo pod vodstvom Gaie i telepatija. Serijal o robotima sam isto mogao spomenuti. Tamo je Daneel Olivaw (robot) glavni lik, a on se pojavljuje i u Fondaciji. U nekim knjigama i spaja sa serijalom o Robotima i serijalom o Carstvu. Kako zaboraviti i na Haria Seldona te njegov plan oko Prve Fondacije. Meni Mazga kasnije postane najbolji lik. On je s planeta Gaie, opaki mutant. Trevize je isto odličan lik. Pokušava naći tajnu lokaciju Zemlje. Ebling Mis isto zbog Druge Fondacije.Tu nam je Asimov dao psihohistorija, a to je on izmislio tako što je koristio zakone psihologije mase. Fascinantan um. Ili u serijala o robotima dao nam je Tri zakona robotike koji se danas normalno koriste u drugim knjigama. http://tehnoklik.net.hr/vijesti/dobrodosli-u-2014-onako-kako-je-isaac-asimov-predvidjao-1964

Sve iz tog serijala vrijedi pročitati. Ne znam znaš li, ali imaju tri odvojena serijala, Roboti, Carstvo i Zadužbina, koje je Asimov naknadno (knjigom Zadužbina i Zemlja) spojio u jedan veliki serijal, tako da, ako misliš čitati sve, nemoj pročitati Zadužbinu i Zemlju prije nego što pročitaš serijal o Robotima; to bi moglo prilično da ti pokvari radnju Robota ako ih budeš naknadno čitao.

I, uopšte, Asimova vrijedi čitati; po idejama je jednako zanimljiv kao i Klark ali je puno bolje od njega znao stvoriti napetost u radnji. Ja više njegovih knjiga nisam mogao ispustiti iz ruku dok ih ne pročitam, dok mi se to kod Klarka nikad nije desilo.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1082 : 25.02.2014. 11:05:03 »

  navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1083 : 25.02.2014. 14:41:19 »
@LemonZoo:

1. Foundation serijal/Serijal o Zakladi, Isaac Asimov - ništa/nikad neće biti bolje od ovog gledajući kao serijal. Vremensko razdoblje od 20 tisuća godina. Najdraže mi je drugo Carstvo pod vodstvom Gaie i telepatija. Serijal o robotima sam isto mogao spomenuti. Tamo je Daneel Olivaw (robot) glavni lik, a on se pojavljuje i u Fondaciji. U nekim knjigama i spaja sa serijalom o Robotima i serijalom o Carstvu. Kako zaboraviti i na Haria Seldona te njegov plan oko Prve Fondacije. Meni Mazga kasnije postane najbolji lik. On je s planeta Gaie, opaki mutant. Trevize je isto odličan lik. Pokušava naći tajnu lokaciju Zemlje. Ebling Mis isto zbog Druge Fondacije.Tu nam je Asimov dao psihohistorija, a to je on izmislio tako što je koristio zakone psihologije mase. Fascinantan um. Ili u serijala o robotima dao nam je Tri zakona robotike koji se danas normalno koriste u drugim knjigama. http://tehnoklik.net.hr/vijesti/dobrodosli-u-2014-onako-kako-je-isaac-asimov-predvidjao-1964

Sve iz tog serijala vrijedi pročitati. Ne znam znaš li, ali imaju tri odvojena serijala, Roboti, Carstvo i Zadužbina, koje je Asimov naknadno (knjigom Zadužbina i Zemlja) spojio u jedan veliki serijal, tako da, ako misliš čitati sve, nemoj pročitati Zadužbinu i Zemlju prije nego što pročitaš serijal o Robotima; to bi moglo prilično da ti pokvari radnju Robota ako ih budeš naknadno čitao.

I, uopšte, Asimova vrijedi čitati; po idejama je jednako zanimljiv kao i Klark ali je puno bolje od njega znao stvoriti napetost u radnji. Ja više njegovih knjiga nisam mogao ispustiti iz ruku dok ih ne pročitam, dok mi se to kod Klarka nikad nije desilo.

Ima i još jedna Foundation trilogija. Doduše nije ju napisao Asimov već trio Bear/Benford/Brin koji popunjavaju neke rupe.
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1084 : 25.02.2014. 14:58:59 »

  navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica

Prošle godine sam kupio na ovoj akciji 4 knjige serijala Game of Thrones, 3 Tolkienove knjige i 3 romana Stephena Kinga (dva kupona, na prijatelja i sebe). Ove godine NAŽALOST akcija je kasnila 3 tjedna za mojom posjetom Zagrebu a fino bi bilo...

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1085 : 25.02.2014. 18:29:27 »
Ja preko kolegice u Splitu uzimam 5 knjiga Igre prijestolja.. :)

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1086 : 25.02.2014. 18:41:32 »
Ja ionako imam 30% popusta na sve knjige pošto sam valjda najčešći gost tamo pa imam karticu  ;D

Algoritam je imao uspona i padova, ali su uvijek ostali svoji i cijene svoje kupce. Zato su i dalje najbolji. Superknjižara je isto odlična http://www.superknjizara.hr/

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1087 : 26.02.2014. 08:00:29 »
a gdje se ti kuponi mogu nabaviti?  ???

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1088 : 26.02.2014. 08:53:40 »
Moraš se registrirati na njihovoj stranici pa stižu mailom.

Možda ih možeš isprintati i direkt s njihove stranice, ne znam, nisam kontrolirao...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1089 : 26.02.2014. 16:24:40 »
Ma samo ih isprintaš s njihove stranice.

Ispod slike ti piše isprintaj kupon.
« Zadnja izmjena: 12.03.2023. 12:14:46 zzoe »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1090 : 26.02.2014. 16:25:12 »
a gdje se ti kuponi mogu nabaviti?  ???

samo isprintaš taj kupon što sam stavio i odneseš im ga. ne moraš nikavu registratorturu obavljati.

ja uzo Prvi zakon trilogiju, anotiranog hobita i lavove Al-rassana.

ovo im je stvarno fenomenalna akcija, trebale bi i druge kuće imati takvo što.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1091 : 26.02.2014. 21:03:28 »
Ja sam kupio: Igra prijestolja, Sraz kraljeva, Oluja mačeva, Gozba vrana i Ime vjetra.
Sad čekam da mi dođu iz Zagreba.
Nije bilo u Splitu više Igre prijestolja..
Hvala Draženu na brzom i jasnom objašnjenju nakon kojeg sam odmah mogao krenuti u kupovinu..  drinks
« Zadnja izmjena: 04.03.2014. 23:36:23 shunja »
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1092 : 27.02.2014. 10:58:49 »
Hvala na odgovorima, mi može tko kronološkim redom nabrojati knjige iz serijala Igre prijestolja koje su u izdanju Algoritma izišle na hrvatskom jeziku. Planiram iskoristiti ovu ponudu 5 za 2, ali me brka da li je izišlo 5 ili 6 knjiga.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1093 : 27.02.2014. 11:11:44 »
Izašlo je 5 nastavaka u 6 knjiga - zadnja Ples zmajeva je u dva dijela

samo pretraži na Algoritmu George R.R. Martin pod "naklada" i sve ćeš ih lako naći







« Zadnja izmjena: 28.02.2014. 16:42:30 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1094 : 27.02.2014. 12:28:57 »
ma gledao sam, ali tamo ima još njegovih knjiga, pa mi sve to malo nepregledno. osim toga nije kronološki poredano  :ne-zna

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1095 : 27.02.2014. 13:40:04 »
ma gledao sam, ali tamo ima još njegovih knjiga, pa mi sve to malo nepregledno. osim toga nije kronološki poredano  :ne-zna

1. Igra prijestolja


2. Sraz kraljeva


3. Oluja mačeva


4. Gozba vrana


5. Ples zmajeva, 1 dio Pjesma leda i vatre


6. Ples zmajeva, 2 dio Pjesma leda i vatre
« Zadnja izmjena: 12.03.2023. 12:21:22 zzoe »

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1096 : 27.02.2014. 13:51:09 »
puno hvala Dražen  clapp

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1097 : 27.02.2014. 18:49:27 »
sto bi meni sad odgovarao takav neki popust  ;D

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1098 : 27.02.2014. 20:56:41 »
Mene nanerviralo to što prvo nije bilo prvog dijela i što je peta knjiga podijeljena na dva dijela.
Onda sam za 290 kn uzeo na engleskom komplet od svih pet. :D

A s frendicom kupio još pet knjiga ovako iz naklade.  ;D ;D ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1099 : 28.02.2014. 14:59:42 »


i ovi nasi kao daju neki popust

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1100 : 28.02.2014. 15:55:31 »
Spoiler for Hiden:
Jussi Adler - Olsen
Žena u kavezu




Prvi roman iz serijala o policijskom inspektoru Carlu Mørcku i njegovu osebujnom pomoćniku, sirijskom izbjeglici Assadu, po kojem se snima film u produkciji ugledne danske filmske kompanije Zentropa, ostavit će vas bez daha!
...Grebe noktima po golim zidovima mračne prostorije u kojoj je zarobljena sve dok joj prsti ne prokrvare. Ali ništa od bijega. U nemogućnosti da mjeri vrijeme, dani, tjedni pa i mjeseci njezina života neprimjetno prolaze. Očajnički se bori protiv ludila. Onima koji su je zarobili neće priuštiti to zadovoljstvo. Radije će se ubiti sama. Detektiv Carl Mørck iz Policijske uprave u Kopenhagenu upravo je smijenjen iz Odjela za umorstva kako bi vodio tek osnovani sektor za neriješene slučajeve, takozvani sektor Q. Njegov je prvi zadatak pet godina star slučaj nestale političarske zvijezde u usponu Merete Lynggaard za koju svi vjeruju da je mrtva. Tvrde da samo gubi vrijeme. On smatra da su u pravu.
Glas u tami iskrivljen je, grub i nemilosrdan. Govori zarobljenici da će mučenje prestati tek kad odgovori na jedno jednostavno pitanje. Na ono koje se i sama nebrojeno puta pitala: ZAŠTO se ovo događa?


opet ponavljam da mi u Europi imamo bolje pisce od razvikanih Amera, samo ih naše izdavačke kuće rijetko odabiru u svojim izdanjima. Nakon što su me svojim romanima oduševljavali Stieg Larsson, Jo Nesbø, C. J. Sansom, Conn Iggulden, Jan Guillou i drugi, sad sam saznao i za Jussi Adler - Olsen. Moja ocjena za ovaj roman: 8,5/10

Jussi Adler Olsen
Ubojice fazana




Spoiler for Hiden:
U vikendici na sjeveru Danske, 1987. godine brutalno je ubijeno dvoje mladih. Policija je sumnjala da je ubojica pripadnik elitne skupine iz privatne gimnazije, koju pohađaju djeca najbogatijih obitelji u zemlji… Nakon dvadeset godina taj slučaj pojavio se na stolu policijskog inspektora Carla Mørcka, koji vodi Odjel Q – odjel za »posebne slučajeve«. Isprva, Carl misli da je fascikle dobio slučajno, ali ubrzo shvaća da tu nešto ne štima. Sa svojim pomoćnikom Assadom pokreće istragu, koja će ih od društvenog dna, siromaha i beskućnika koji žive na Glavnom kolodvoru, dovesti do vrha društvene ljestvice, do najmoćnijih osoba u zemlji. Lov je započeo.

Ubojice fazana (Fasandræberne, 2008.) roman su koji je učvrstio reputaciju Jussija Adler-Olsena kao vrhunskog pisca trilera u Danskoj. Nakon objavljivanja, roman je postao bestseler i još uvijek zauzima vrh top-liste. U pripremi je i ekranizacija (ugledna danska producentska kompanija Zentropa otkupila je filmska prava), a izdavačka prava prodana su Norveškoj, Njemačkoj, Velikoj Britaniji, SAD-u…


Ne toliko napeto kao prvi roman ali ipak čitljivo, od mene 7/10.
« Zadnja izmjena: 28.02.2014. 15:57:44 drazen »

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1101 : 28.02.2014. 16:04:05 »
Ajde pomozite oko izbora knjiga..

Kupio sam:







i sad se mislim koju bi od ovih..

Spoiler for Hiden:
Čudotvorac - John Grisham


Vrijeme ubijanja - John Grisham


Klijent - John Grisham


Komora - John Grisham


Slučaj Pelikan - John Grisham


Lice Smrti - Cody McFadyen


Hector u potrazi za srećom - François Lelord


1. žrtva - James Patterson


2. šansa - James Patterson


Put u Jeruzalem - Jan Guillou


Urota Maja - Graham Brown


Babilonska vještica - D. J. McIntosh


Olovni ponedjeljak - Nicci French


Ćelija 8 - Roslund & Hellström


Magija krvi - Tessa Gratton


Vrata suza - Abraham Verghese


Ruska zima - Daphne Kalotay


Vatrena vrata - Steven Pressfield


Urota Maja - Graham Brown


Koje valjaju? Koje ne valjaju?
« Zadnja izmjena: 28.02.2014. 16:06:49 shunja »
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1102 : 28.02.2014. 16:52:23 »
Grisham je uvijek solidan - naveo si skoro sve njegove najbolje pa uzmi sve,  no rasporedi ga po jednog između 5 drugih knjiga.

Brown se da pročitati (SciFi elementi) no obvezno uzmi i drugi dio Hram jaguara - direktan nastavak

Tessa - ah, zanimljiva ideja no nekako sterilno, stavi na začelje

McIntosh - imao sam velika očekivanja, sada se ne sjećam ni kako je završilo (a nema ni godina dana), iza Tesse



ostalo nisam konzumirao









May the Plasma be with you!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1103 : 28.02.2014. 17:08:34 »
Najkvalitetnije su Parfem od Suskinda i Vrata Suza od Verghesea. Grisham je dobar, ali mu je svaka knjiga na istu foru. No, opet te uvuče u taj sudski svijet i zna kako se tamo radi i što sve prolazi. Nešto kao Ludlum kod špijunskih knjiga. Jesi čitao Ludluma? Ako nisi, njega si uzmi ako nađeš.

Ovo ostalo je čisti i bezvezni šund.

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1104 : 02.03.2014. 00:28:45 »


Onako, solidna knjiga. U početku mi je bila smorna, još su i slova sitna, pa sam se razmišljao da je ostavim, ali kasnije iz poglavlja u poglavlje, radnja je bila sve napetija, da bih se na kraju malo razočarao. Sve u svemu čitljivo. 3/5

Da pročitah i Gejmanove Američke bogove. Prva njegova knjiga koju sam čitao. Da nije bilo onoliko likova, knjiga bi od mene zaslužila sasvim solidnu 4, ovako, zbog silne pometnje ko je ko 3/5

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1105 : 03.03.2014. 08:50:22 »
@LemonZoo:

1. Foundation serijal/Serijal o Zakladi, Isaac Asimov - ništa/nikad neće biti bolje od ovog gledajući kao serijal. Vremensko razdoblje od 20 tisuća godina. Najdraže mi je drugo Carstvo pod vodstvom Gaie i telepatija. Serijal o robotima sam isto mogao spomenuti. Tamo je Daneel Olivaw (robot) glavni lik, a on se pojavljuje i u Fondaciji. U nekim knjigama i spaja sa serijalom o Robotima i serijalom o Carstvu. Kako zaboraviti i na Haria Seldona te njegov plan oko Prve Fondacije. Meni Mazga kasnije postane najbolji lik. On je s planeta Gaie, opaki mutant. Trevize je isto odličan lik. Pokušava naći tajnu lokaciju Zemlje. Ebling Mis isto zbog Druge Fondacije.Tu nam je Asimov dao psihohistorija, a to je on izmislio tako što je koristio zakone psihologije mase. Fascinantan um. Ili u serijala o robotima dao nam je Tri zakona robotike koji se danas normalno koriste u drugim knjigama. http://tehnoklik.net.hr/vijesti/dobrodosli-u-2014-onako-kako-je-isaac-asimov-predvidjao-1964

Sve iz tog serijala vrijedi pročitati. Ne znam znaš li, ali imaju tri odvojena serijala, Roboti, Carstvo i Zadužbina, koje je Asimov naknadno (knjigom Zadužbina i Zemlja) spojio u jedan veliki serijal, tako da, ako misliš čitati sve, nemoj pročitati Zadužbinu i Zemlju prije nego što pročitaš serijal o Robotima; to bi moglo prilično da ti pokvari radnju Robota ako ih budeš naknadno čitao.

I, uopšte, Asimova vrijedi čitati; po idejama je jednako zanimljiv kao i Klark ali je puno bolje od njega znao stvoriti napetost u radnji. Ja više njegovih knjiga nisam mogao ispustiti iz ruku dok ih ne pročitam, dok mi se to kod Klarka nikad nije desilo.
Hvala za napomenu.  Zapamtit ću kad nekad budem čitao.
Mrzim lopatare i limune

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1106 : 04.03.2014. 23:58:57 »
Nešto kao Ludlum kod špijunskih knjiga. Jesi čitao Ludluma? Ako nisi, njega si uzmi ako nađeš.

Nisam još čitao Ludlama, mada mi je prijatelj preporučio njegovu knjigu Holcroftova pogodba da pročitam. Rekao je da je super.
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1107 : 07.03.2014. 09:55:26 »
Izašla je iPhone aplikacija za ljubitelje ZF-a na Ex-YU prostorima. Možda će nekog zanimati.
https://itunes.apple.com/app/id826648548

Mrzim lopatare i limune

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1108 : 07.03.2014. 18:14:59 »
Ima i još jedna Foundation trilogija. Doduše nije ju napisao Asimov već trio Bear/Benford/Brin koji popunjavaju neke rupe.

Aha, Strah Zadužbine, Zadužbina i haos i Trijumf Zadužbine, mada ih neki i ne smatraju dijelom serijala. Meni su se svidjele, ali ja sam zagriženi fan.  ;D
Prve dvije su objavljene a treća nije prevedena ni u Srbiji ni u Hrvatskoj, bar koliko je meni poznato.
Inače, njih trojica su na tom serijalu zajedno radili i radni naslov treće knjige bio im je Treća Zadužbina, ali su onda odlučili da je ipak bolje da ne pretjeruju.  ;D

A stvaranje Druge Zadužbine opisao je Orson Skot Kard u jednoj svojoj kratkoj priči (koja je dio veće zbirke priča, nevezane samo za Zadužbinu).
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1109 : 08.03.2014. 01:44:49 »


Sisterhood of Dune - Sestrinstvo Dine

je prva knjiga nove trilogije Herberta sineka koju naziva "velike škole" (iduća je Mentati Dine i izlazi za desetak dana)

kronološki je smještena samo 80 godina nakon finalnog prašenja dupeta zlog Omniusa i njegovih strojnomislećih zlica tako da
je prilično jasno što možete očekivati - nastavak priče.

Ja jesam veliki fan Dune serijala i svašta prođe lakše kod mene no, recimo, Dune7 (Sandworms/Hunters of Dune) katastofu nisam mogao oprostiti.

Zato sam ovo lako pročitao i zabavio se. Da je drugi dio bio pri ruci odmah bih nastavio.

Svakako morate shvatiti kako sinek nije ni do gležnja tati kao pisac no kada to jednom utvrdite onda može biti prihvatljiv.
Zanimljivo je kako on i Kevo (Anderson, Kevin) imaju izvrsnih ideja, ideja koje ih ponesu 2-3 stranice pa se utope u klišejima.

Ova knjiga je daleko manje naporna od cijele Machine Crusade trilogije - te strojnomisleće zlice su bile prilično psihički naporne.


Očito su zamislili kako bi prva knjiga trebala malo rasvijetliti začetke Bene Gesserita.
Ima nešto od toga, no nisu se mogli koncentrirati pa radnja skakuće na sve strane:

Rossak sa čarobnicama i budućim gesseritkinjama
Mentatska škola
Carska obitelj (Corrino - ex Butler)
Začeci Navigatorskog Ceha
Petljanje sa Freemenima
Harkonneni i njihove osvetničke želje
Atreidesi
butlerijanski fanatici
nešto malo Ginazskih majstora mača
Tlulaxu nešto mute dok ih fanatici gnjave

jasno je da će trebati kompletna nova trilogija da se to malo raspetlja, a sinek će još malo izmusti tatinu kravu
te je pitanje kuda će ga sve to odnijeti.


trenutno na kraju prvog dijela ima puno nedovršenih priča, a našlo se i mjesta i za potpuno nepotrebne dijelove
(Agamemnonov zadnji nakot (Atreidesov brat i seka) s Terminator 2 liquid metal svojstvima)


presuda: ako vam se imalo sviđa svemir Dine pročitati, ja ću i iduću samo da se pojavi u e-obliku


engleski jezik ove knjige je primjeren znanju završnog razreda osnovne škole tako da se vrlo lako konzummira.
May the Plasma be with you!

Tags: