Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426375 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1020 : 01.02.2014. 14:39:30 »
Samo se nadam da ne čitaš negdje vani, među ljudima  ;D pogotovo Kingove knjige. Vjeruj mi, doživljaj nije isti kad si solo doma i čitaš nekakav odlomak u kojem je opis pejsaža, onaj koji uključuje boje, oblike, mirise, zvukove... Sjediš u naslonjaču, polako to čitaš i uživljavaš se u prizor. Zastaneš, zazmiriš i pokušavaš "biti tamo". U nekom drugom trenutku čitaš dijalog između dva inteligentna lika, dijalog u kojem svaka rečenica ima snagu. Uživaš ne samo razmišljajući o značenju svake od tih rečenica, već i u strukturi rečenice, dinamici, ravnoteži...

Ja tako volim čitati  ;D

pa nije zanimljivo citati dok drugi ljudi pricaju u istoj prostoriji ili u gradskom prevozu ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1021 : 01.02.2014. 14:42:55 »
Upravo to. Ne volim niti jednu knjigu čitati gdje si okružen s nekim zvukovima ili neko razgovara pa bil oda se radi o najlakškoj knjizi. Čitanje je za mene nešto u čemu svako može napredovati i zašto to ne iskoristiti u svojem malom svemiru.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1022 : 01.02.2014. 14:44:45 »
pa dobro, sad ce to malo teze da ide zbog ispita, morace King da saceka koju nedelju ;D

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1023 : 01.02.2014. 14:52:57 »
Eh taj mikro kosmos!Pored male cerkice u 48m² tesko ga naci...Jos ga najpre nadjem na poslu kad dezuram

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1024 : 02.02.2014. 22:05:55 »


Je li itko čitao ovo? Može li preporuka?
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1025 : 03.02.2014. 08:41:36 »


Je li itko čitao ovo? Može li preporuka?

Pročitao sam sva 4 dijela:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Conn Iggulden Imperator - Vrata Rima




Dvojica dječaka, Gaj i Marko, prolaze tradicionalno školovanje za život vojnika i vođa. Odrastaju kao braća, premda je Gaj mrzovoljni sin bogatog senatora, a Marko vragolasto dijete prostitutke. U to vrijeme republika se počinje raspadati što dovodi do njezina sloma i građanskog rata. Nastupa razdoblje previranja, kaosa, nereda i brutalnog nasilja. Nakon očeve smrti Gaj Julije odlazi u Rim k ujaku Mariju, gdje se pridružuje Četvrtoj makedonskoj legiji.
Vrata Rima prvi je roman iz serijala Imperator koji donosi nevjerojatnu priču o najvećem Rimljaninu svih vremena - Juliju Cezaru.




prvi dio od do sada napisana 4 dijela i u Hrvatskoj objavljena tri
vrlo čitko i zanimljivo, moja ocjena 9/10


Conn Iggulden
Imperator - Smrt kraljeva




Julije Cezar mlad je i neugledan vojnik koji se nalazi na ratnoj galiji kada je otmu gusari. Nakon što im isplate otkupninu, gusari ostave rimske zarobljenike na sjevernoj obali Afrike. Julije Cezar preuzima inicijativu i pridružuje svojoj grupi mladiće iz okolnih sela. Kreću u potragu za otmičarima koje stigne krvava osveta. Uskoro, vojni odred postaje toliko moćan da uspije ugušiti pobunu u Grčkoj, nakon čega se Cezar vraća u Rim kao heroj. No, nema vremena za odmor, gradu prijeti opasnost od pobunjenog gladijatora po imenu Spartak... Odlično isprepleteni elementi povijesnog i pustolovnog žanra u neispričanoj priči o Juliju Cezaru...

Mnogo zanimljivije od prvog dijela, od mene 10/10


Conn Iggulden
Imperator – Polje mačeva




Kocka je bačena… Julije Cezar poveo je svoje legije na sjever u veličanstvene bitke protiv galskih plemena. Njegov golem uspjeh i neobuzdana ambicija prijetnje su prijateljstvu s Markom Brutom, bratom po oružju i ratnim drugom. Premda ga je pohod na Galiju učinio herojem, njegove pobjede na bojnom polju izazvale su zavist neprijatelja. U Rimu je na vlasti trijumvirat Kras — Cezar — Pompej. Nakon Krasove smrti Pompej proglašava Cezara neprijateljem domovine. Julije Cezar vraća se i vodi svoje legije u građanski rat. Prije nego što će prijeći rijeku Rubikon, granicu između Galije i Rimskog Carstva, Brut mora odlučiti hoće li ostati uz Cezara. Treći nastavak serijala o životu Julija Cezara.


Sjajno, sad treba čekati da Znanje objavi i posljednji četvrti dio, moja ocjena za ovaj treći 10/10

Conn Iggulden
Imperator - Bogovi rata




Godina je 53. prije Krista. Nakon pobjede u Galiji Julije Cezar prelazi sa svojim okorjelim legijama rijeku Rubikon prijeteći samom Rimu. Čak je i genijalni strateg Pompej zatečen napadom i primoran napustiti grad. Uskoro će se rimske vojske sukobiti u krvavom građanskom ratu, vođene dvama najvećim generalima koji su ikada prošetali između sedam brežuljaka. Tako započinje zadnji dio briljantne sage o Juliju Cezaru u kojem je opisana njegova konačna sudbina – sudbina koju neće odlučiti legije, nego njegov prijatelj Brut i egipatska kraljica Kleopatra koja će donijeti na svijet njegova jedinoga sina...

posljednji, četvrti, dio sage o Juliju Cezaru, kao i prethodna tri zaslužuje sjajnu kritiku, od mene 10/10
šteta što nema dalje...
nadam se da će ova izdavačka kuća sad prevesti i serijal romana istog autora o Genghis Khanu.......

Ukoliko voliš povjesne romane ovo ćeš progutati. Prvi dio je malo sporiji, jer je radnja uglavnom u doba njihovog djetinjstva (logično) ali zato su sljedeći sjajni...

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1026 : 03.02.2014. 09:16:39 »
Super, hvala Dražene.
Moram nabaviti sva 4 dijela.. :D
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1027 : 03.02.2014. 11:31:58 »
Light romani. Povjesnih činjenica se baš i ne drži. Dosta toga je izmjenio u usporedbi sa stvarnim povijesnim činjenicama samo kako bi mu priča držala vodu. Julije Cezar i Brut su u knjigama odrasli kao braća dok se zna da je Brut bio 15 godina mlađi od Cezara i nisu bili u srodstvu iako se danas nagađa da mu je Brut bio sin, ali to su samo nagađanja bez pokrića. Ima još dosta stvari koje je izmjenio, ali ako ti to ne smeta onda će ti knjige vjerojatno biti zanimljive.

Ako želiš nešto povijesno sa činjenicama, budem ti preporučio, a ako ti ne smeta što nema baš povijesnih činjenica, čitaj ovo. Svidjet će ti se.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1028 : 03.02.2014. 13:07:10 »
pa on cita roman da mu se svidja a ne da gleda istorijske cinjenice, da gleda istorijske cinjenice citao bi strucnu literaturu.

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1029 : 03.02.2014. 13:27:54 »
http://www.laguna.rs/n74_knjiga_put_casti_laguna.html
Kad smo kod rimljana.Inace strucna literatura je previse suvoparna.Volim kada su,sto tacniji istorijski podaci upakovani u neku pricu.Sta je istina,cesto je diskutabilno,pogotovo od vremena kada se shvatilo da ''istoriju pisu pobednici''

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1030 : 03.02.2014. 13:57:57 »
pa on cita roman da mu se svidja a ne da gleda istorijske cinjenice, da gleda istorijske cinjenice citao bi strucnu literaturu.
Nije se izjasnio po tom pitanju. Napisao je jel se isplati čitati. Nije napisao da očekuje povijesne činjenice isto kao što nije napisao da ne očekuje i samim time sam mu dao komentar da ako očekuje sve kako se dogodilo, da to nije knjiga za njega, a ako ne očekuje, da slobodno pročita. Još ima ljudi koji zbilja vjeruju da takve knjige govore kako se zbilja desilo. Samo malo bolje pogledaj oko sebe i naići ćeš na tu grupu ljudi.


@pele

Cijela povijest je iskrivljena. Za naći pravu povijest je potreban trud i volja. Nažalost, dosta ljudi vjeruju takvim knjigama kao što je Imperator pa sam mojeg učenika shunju upozorio.

EDIT:

Oooo da, knjiga koja predstavlja tako lažne činjenice, na to treba upozoriti bez obzira kako koji čitatelj pristupa toj i toj knjizi. Jer to su veliki propusti i nije to mala stvar. Toga svako mora biti svjestan. Ho ho ho.
« Zadnja izmjena: 03.02.2014. 14:20:37 Mulder »

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1031 : 03.02.2014. 14:26:01 »
Sve ok! Razumjeli smo sve svi samo se drugačije izražavamo!  ;D
Citat:
Volim kada su,sto tacniji istorijski podaci upakovani u neku pricu..
Dakako, to je najbolje. Ali ne škodi ni malo izmišljenih stvari.  smileyNO1

Moram prvo nabaviti sve 4 knjige pa ću onda krenuti s čitanjem.
Do tad, čitam ovo

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
I want to belive

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1033 : 03.02.2014. 17:29:23 »


Uz Crvendaća, za sada najbolja knjiga iz opusa Ju Nesbea. Idemo dalje...

Što se tiče Kon Iguldena, nisam čitao Imperatora, to mi je u planu, ali sam čitao Džingis Kana celu triologiju i super mu je stil pisanja.
Pretpostavljam da je i Imperator tako napisan.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1034 : 04.02.2014. 00:27:26 »


Konačno je izašao i završni dio Sancti (Sanctus) trilogije i svakako vam preporučujem ovu dinamičnu religijsko-mističnu triler trilogiju.
Nažalost, čitao sam kako je izlazilo, a to umanjuje doživljaj.

Dobro napisano s odličnom idejom, reklamica izdavača (nije spoiler nego samo smanjuje post):

Spoiler for Hiden:
Moderni se svijet nalazi pred uništenjem koje planira izvesti jedna drevna organizacija opstala na krvi i laži…

Muškarac je skočio u smrt s najstarijeg nastanjenog mjesta na zemlji, planinske tvrđave u povijesnom turskom gradu Ruševina. Ne radi se o običnom samoubojstvu, već o simboličnom činu, a zahvaljujući suvremenim medijima, događaj je pratio čitav svijet.

Kathryn Mann i nekolicini ostalih upućenih to je bio poziv na akciju koji su dugo čekali. Redovnicima u kukuljicama i tajnim fanaticima koji žive u Citadeli to predstavlja prijetnju propasti svega što su stvorili – i oni su spremni ubijati, mučiti i pogaziti svaki ljudski zakon kako bi zaštitili svoje djelo. Liv Adamsen, izvjestiteljici newjerseyskih novina, to je značilo početak zastrašujućeg i opasnog putovanja u srce vlastitog identiteta. A na kraju tog putovanja nalazi se otkriće koje će doslovno promijeniti SVE.

Nju gone, nju progone, nju traže. Ona je najvažnija osoba na svijetu. Ona je Ključ.

U drevnom turskom gradu Ruševina, američka novinarka Liv Adamsen leži na zaraznom odjelu bolnice i zuri u zidove, prazne poput njezinog sjećanja. Jedino čega se sjeća jest da je ušla u monumentalnu Citadelu u središtu Ruševine, sve ostalo prekriveno je tamom. Nešto se čudno komeša u njoj, nešto što joj šapće da je ona «ključ». Ali ključ čega?

Za Duha, plaćenika koji djeluje u Sirijskoj pustinji, Liv bi mogla otključati jednu od najmoćnijih tajni čovječanstva. Za braću u Citadeli – koju je pogodila strašna pošast – njezin povratak je jedini način na koji se može osigurati njihov opstanak. A za moćnu frakciju u Rimu, ona predstavlja prijetnju samoj budućnosti Katoličke crkve.

Progonjena po kontinentima i uhvaćena u događajima za koje nema objašnjenja, Liv se okreće jedinoj osobi kojoj vjeruje – dobrotvoru koji se zove Gabriel Mann. Njihovi putevi zajedno vode ka šokantnom otkriću – otkriću koje će promijeniti svijet.

May the Plasma be with you!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1035 : 04.02.2014. 09:05:52 »
@Ammar__
Nisam ranije znao za ovaj peti dio jer ga Znanje još nije izdalo, valjda će i njega prevesti s obzirom da ga je autor napisao tek prošle godine.
@Mulder
Naravno da su povjesne činjenice izmijenjene ali ipak su po meni romani za čistu desetku. Pokraj silnih akcionih i triler romana, rijetko kada naiđem na nešto "povjesno" mada volim i taj žanr. Tako mi se i roman Stevena Pressfielda Vatrena vrata svidio iako skoro nema nikakve veze sa stvarnim događajima (osim u malim pojedinostima).  http://znanje.hr/proizvod/steven-pressfield-vatrena-vrata/
@Macondo
Davno sam pročitao prva dva dijela, kako sam u subotu u ZG planiram kupiti i taj posljednji. Prvi dio (Sanctus) sam bukvalno progutao dok sam Ključ danima čitao razočaran jer nije na nivou prethodnog. Nadam se da će posljednji (Kula) isprati taj gorki okus.
@pele
Pročitao sam prva dva dijela i nisam nešto impresioniran. Mnogo mi je bolji serijal Conna Igguldena. Nadam se da će Znanje uskoro prevesti i njegove romane o Genghisu: Wolf of Plains, Lords of the Bow, Bones of the Hill, Empire of Silver, Conqueror...
« Zadnja izmjena: 04.02.2014. 09:12:31 drazen »

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1036 : 04.02.2014. 09:41:34 »
Probacu da nadjem nesto od njega.
http://www.laguna.rs/n1514_knjiga_prvi_dan_laguna.html
Kao i nastavak - Prva noc
Mene,opet Sanktus,nije nesto dotakao,koliko sam mislio da ce.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1037 : 04.02.2014. 16:02:14 »
@Ammar__
Nisam ranije znao za ovaj peti dio jer ga Znanje još nije izdalo, valjda će i njega prevesti s obzirom da ga je autor napisao tek prošle godine.
Pitao sam ih na fb stranici,rekli su sredinom godine da izlazi  :)
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1038 : 04.02.2014. 16:36:55 »

Uz Crvendaća, za sada najbolja knjiga iz opusa Ju Nesbea. Idemo dalje...

Što se tiče Kon Iguldena, nisam čitao Imperatora, to mi je u planu, ali sam čitao Džingis Kana celu triologiju i super mu je stil pisanja.
Pretpostavljam da je i Imperator tako napisan.
Ma kod takvih pisaca ti je stil uvijek isti. Nesbo, Igulden ili prije njih Ludlum što ne znači da su im knjige loše. Samo se uvijek drže onoga u što su sigurni. Drugim riječima ne riskiraju previše. Nesbo i ostala današnja kompanija sve duguju Ludlumu koji je postavio pravila takvih knjiga ili bolje rečeno popularizirao.

@dražen,

Ovo bi te moglo zanimati ako nisi čitao http://www.knjiga.ba/alternativa/okultizam/sveta-krv-sveti-gral-k0004.html velika priča s puno isprepletnih radnji.

@krbo,

Dobra je ta trilogija, ali od tih sličnih Dead Man's Grip od Petera Jamesa mi je jedna od boljih.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1039 : 05.02.2014. 08:50:46 »
@dražen,

Ovo bi te moglo zanimati ako nisi čitao http://www.knjiga.ba/alternativa/okultizam/sveta-krv-sveti-gral-k0004.html velika priča s puno isprepletnih radnji.

Znam  za tu knjigu ali ju nikada nisam bio u mogućnosti kupiti, ili je problem bila previsoka cijena ili to što ju nisam u tom trenutku imao gdje naći.
Isti problem mi je bio i kod serijala Imprimatur, Secretum i Veritas od Rite Monaldi i Francesca Sortija, vidim da ih je Znanje počelo izbacivati ali u dijelovima, svaki roman će biti izdan u 3 knjige...

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1040 : 08.02.2014. 17:00:48 »
Lois McMaster Bujold - Krhotine časti


Prvi (po kronološki) roman koji imam iz Vorkosigan sage. Čitam da fanovi ovaj i onaj sljedeći proglašavaju najslabijim dijelovima, ali meni je bio odličan. Ovo je preduvod u sve pustolovine Milesa Vorkosigana. Iako ima 200 i kusur stranica, radnja je ogromna, previše dešavanja. Odlično - preporuka.
Mrzim lopatare i limune

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1041 : 09.02.2014. 00:48:27 »
Lois McMaster Bujold - Krhotine časti


Prvi (po kronološki) roman koji imam iz Vorkosigan sage. Čitam da fanovi ovaj i onaj sljedeći proglašavaju najslabijim dijelovima, ali meni je bio odličan. Ovo je preduvod u sve pustolovine Milesa Vorkosigana. Iako ima 200 i kusur stranica, radnja je ogromna, previše dešavanja. Odlično - preporuka.

Ovo čitaš po prvi put? smileyNO1

Ako da, zavidim ti.  >:dj Po mojem mišljenju ovaj serijal je najbolji SF&F serijal napisan u zadnjih 20 godina. I vjerojatno jedan od 3 najbolja u povijesti. Od 14 knjiga i 5, 6 prića iz serijala je Lois dobila Huga ili Nebulu za mislim 5 a još 5 je bilo nominirano.
To je najnagrađivaniji serijal u povijesti SF&F. (vidi sve njene nagrade http://www.dendarii.com/awards.html)

Ja sam sve ovo isprečitao uzduž i poprijeko, u originalu.
Čovjeće koja te vožnja čeka...

Samo kaj nakon ovoga pola toga kaj se štampa postane nečitljivo jer ti tako podigne kriterije da to nije normalno.  ;D
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1042 : 09.02.2014. 01:18:59 »
Vidim da si ipak krenuo s njom. A što je sa Ursulom? Kaj si odustao od nje?

Ma da Bujold nije osvojila niti jedan Hugo, Vorkosigan saga bi i dalje bio jedan od najboljih književnih serijala. Ja sam isto čitao u originalu. Rijetki su naši prevoditelji koji mogu stati uz bok originalu.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1043 : 09.02.2014. 12:17:58 »
Vidim da si ipak krenuo s njom. A što je sa Ursulom? Kaj si odustao od nje?

Ma da Bujold nije osvojila niti jedan Hugo, Vorkosigan saga bi i dalje bio jedan od najboljih književnih serijala. Ja sam isto čitao u originalu. Rijetki su naši prevoditelji koji mogu stati uz bok originalu.


Ursula LeGuin? Čitao sam i nju ali mi njene knjige baš i ne leže. Neznam točno ni reć zakaj. Ja ipak više naginjem Space Operi i Millitary SF-u.

Si to probao čitati Davida Webera i Johna Ringa? Ako nisi probaj. Dobri su, pogotovo ovaj prvi. A imaš i kaj za čitati. Nema prijevoda, sve moraš u originalu. Ako možeš ćitat e-bookove (oći i tak to) ja ti imam sve njihove knjige u elektronskom formatu. Zapravo imam sve od BAEN Books tak pa je i Bujoldica pokrivena. Javi ako hoćeš pa pošaljem...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1044 : 09.02.2014. 13:45:00 »

Ursula LeGuin? Čitao sam i nju ali mi njene knjige baš i ne leže. Neznam točno ni reć zakaj. Ja ipak više naginjem Space Operi i Millitary SF-u.

Da, ona mi je dobra zato što zna na jedan poseban način kombinirati sf i fantasy što je izuzetno teško. Bujoldica mi je naravno bolja, ali volim i Ursulu.

Kod sf-a ja sam uvijek za Hard SF, Steampunk, Tech noir i spomenuta Space Opera. To su mi nekako najdraži podžanrovi iz sf žanra.

Si to probao čitati Davida Webera i Johna Ringa? Ako nisi probaj. Dobri su, pogotovo ovaj prvi. A imaš i kaj za čitati. Nema prijevoda, sve moraš u originalu. Ako možeš ćitat e-bookove (oći i tak to) ja ti imam sve njihove knjige u elektronskom formatu. Zapravo imam sve od BAEN Books tak pa je i Bujoldica pokrivena. Javi ako hoćeš pa pošaljem...
Od Webera sam čitao samo Dahak serijal tako da mi možeš slobodno poslati njegove ostale serijale. Od Ringoa sam ponosan vlasnih 16 knjiga iz različitih serijala. Drago mi je da je sa The Council Wars serijalom otišao u Hard sf što inače ne radi.

Inače pokušavam što manje čitati u elektronskom formatu. Samo kupovina i čitanje papira i onaj miris knjige. Prava biblioteka i stalno moram nova mjesta radit. Nije mi problem e-formatu čitati, dapače, čitam i tu dosta, ali da moram birat, uvijek biram papir. Dakle, slobodno mi pošalji za Webera  smileyNO1

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1045 : 09.02.2014. 15:37:10 »
Metro 2033
Za ovu knjigu sam čuo zbog igre. I prvo okrenuo igru pa počeo sa čitanjem. Možda sam malčice razočaran jer nema toliko akcije koliko sam očekivao. Ali knjiga je ispala jako dobra! Dosta filosofije, raznih ideologija, ponašanja ljudi u najgorim trenutcima. Sve to fino iskombinovano sa naučnom fantastikom.

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1046 : 09.02.2014. 15:56:31 »


Do sada, knjiga o Hariju Huleu sa najviše akcije. Od mene 4/5

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1047 : 09.02.2014. 18:16:13 »
@Mulder

Ok, sutra ti sa posla onda posaljem kompletan svijet Honor Harrington. Svih 20+ knjiga.
Oces i Bahzella, fantasy? Starfire universe? Empire of Man (kolaboracija s Ringom)?

Pretpostavljam da od Ringa imas Legacy of Alldnata i The Council Wars.
Procitao ove zadnje dvije o Zombie Apokalipsi? Super su. Po mojem prve knjige te tematike kod kojih nema rupa u logicikroz koje mozes provesti autobus. Ukljucivo i Brooksov World War Z.

Koji format hoces da ti posaljem? Ima html, doc (rtf zapravo koji sam prebacio u doc), microsoft reader, epub, kindle, sony reader, i mislim jos ali se ne sjecam kaj sve.
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1048 : 09.02.2014. 19:38:38 »
@Mulder

Ok, sutra ti sa posla onda posaljem kompletan svijet Honor Harrington. Svih 20+ knjiga.
Oces i Bahzella, fantasy? Starfire universe? Empire of Man (kolaboracija s Ringom)?
Da, sve mi te daj  ;D

Pretpostavljam da od Ringa imas Legacy of Alldnata i The Council Wars.
Procitao ove zadnje dvije o Zombie Apokalipsi? Super su. Po mojem prve knjige te tematike kod kojih nema rupa u logicikroz koje mozes provesti autobus. Ukljucivo i Brooksov World War Z.

Oba serijala imam. Legacy of the Aldenata je surađivao sa Kratmanom koji je isto specijaliziran za to područje. Odlične su mu te sa Zombie tematikom, puno jake akcije i vidjelo se da je tu išao da prikupi novije fanove što mi je drago. I fali dobrih post apokaliptičnih knjiga. King je taj podžanr oživio u 70-ima i bio je popularan desetljećima da bi do prije 10-ak godina se ugasio i sad je opet oživio. World War Z je odlična knjiga. Šteta što film ne prati dosta radnje iz knjige.


Koji format hoces da ti posaljem? Ima html, doc (rtf zapravo koji sam prebacio u doc), microsoft reader, epub, kindle, sony reader, i mislim jos ali se ne sjecam kaj sve.

Microsoft reader može  smileyNO1

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1049 : 10.02.2014. 01:39:17 »
@Mulder

Ok, sutra ti sa posla onda posaljem kompletan svijet Honor Harrington. Svih 20+ knjiga.
Oces i Bahzella, fantasy? Starfire universe? Empire of Man (kolaboracija s Ringom)?
Da, sve mi te daj  ;D

Pretpostavljam da od Ringa imas Legacy of Alldnata i The Council Wars.
Procitao ove zadnje dvije o Zombie Apokalipsi? Super su. Po mojem prve knjige te tematike kod kojih nema rupa u logicikroz koje mozes provesti autobus. Ukljucivo i Brooksov World War Z.

Oba serijala imam. Legacy of the Aldenata je surađivao sa Kratmanom koji je isto specijaliziran za to područje. Odlične su mu te sa Zombie tematikom, puno jake akcije i vidjelo se da je tu išao da prikupi novije fanove što mi je drago. I fali dobrih post apokaliptičnih knjiga. King je taj podžanr oživio u 70-ima i bio je popularan desetljećima da bi do prije 10-ak godina se ugasio i sad je opet oživio. World War Z je odlična knjiga. Šteta što film ne prati dosta radnje iz knjige.


Koji format hoces da ti posaljem? Ima html, doc (rtf zapravo koji sam prebacio u doc), microsoft reader, epub, kindle, sony reader, i mislim jos ali se ne sjecam kaj sve.

Microsoft reader može  smileyNO1

Ok. Pošaljem ti sutra cijelog Webera u *.lit formatu.

Samo mi na PM pošalji adresu na koju da ti to i pošaljem.
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Tags: