Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426357 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #960 : 05.12.2013. 10:45:21 »
Nisam pronasao,ali i ne volim citanje sa racunara/mobitela. Trazim knjigu.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2

I want to belive

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #961 : 05.12.2013. 14:29:30 »


Službeni citat:

Citat:
Zlatna svjetlost sunca obasjava Valendu, gradić u kraljevstvu Chalion, u kojem se Lupe dy Cazaril nada naći utočište nakon života u kojem je bio dvorjanin, zapovjednik, dvorski upravitelj, glasnik… i rob na galiji. Iz tog je sužanjstva jedva uspio uteći živ, no slomljena tijela i duha. Sada mu je jedina namjera naći neki skroman posao, možda u kuhinji udove provincijare kod koje je nekoć služio. No, ona ga postavlja na opasno mjesto učitelja- -tajnika kraljinčice Iselle, nasljednice prijestolja oko kojeg se već dugo kovitla crni oblak nesigurnosti i nesreće. Cazaril će se morati suočiti ne samo s moćnim neprijateljima koji su ga vezali za galijotsko veslo, već i sa zlokobnim prokletstvom koje će ga zarobiti u labirintu demonskih paradoksa, propasti i smrti na peterostranom putu bogova…

Lois McMaster Bujold, autorica serijala o Milesu Vorkosiganu, već je slovila za jednu od najcjenjenijih spisateljica znanstvenofantastične beletristike kad je romanima iz serijala o Chalionu osvojila sve glavne žanrovske nagrade: među njima se ističu Hugo, Locus, Nebula i Mitopoeička nagrada, uz brojne nominacije. Njezina vještina u kreiranju svjetova ovdje je dosegnula nove visine, s pažljivo konstruiranim religijskim sustavom zbog kojeg Chalion postaje poprište složenih razmatranja o slobodnoj volji, sudbini i božanskom uplivu. Nezaboravni likovi koje je stvorila mekim perom i vrhunskom karakterizacijom usjeći će vam se u srce i podsjetiti vas zašto ju volite već dva desetljeća.

Sa zanimanjem sam čekao ovu knjigu da vidim kako se autorica izvrsne Vorkosigan SF sage snalazi i u Fantasy vodama.

Nije me razočarala, Lois je stvarno izvrstan pisac.

Ova knjiga ne pripada nekoj silno borbenoj fantastici, skoro pola knjige je prošlo dok se nije pojavio prvi "element struke" koja je lagano dozirana kao neki opaki začin, sve je dosta polagano no može se lijepo uživati kako ona ispreda priču. Moglo bi mnogima biti dosadno no ovo je kilometrima daleko od npr. Tada Williamsa koji me ubije u pojam dok samo korice gledam, a i stari Martin bi mogao naučiti prije svega
kako jedan dio neke veće cjeline može imati savršeno zaokruženu priču bez potrebe za cliffhangerima i tisućama stranica.


Negdje između 4 i -5 od 5, svakako ću čitati dalje ako ikada prevedu.

May the Plasma be with you!

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #962 : 05.12.2013. 15:38:36 »


Službeni citat:

Citat:
Zlatna svjetlost sunca obasjava Valendu, gradić u kraljevstvu Chalion, u kojem se Lupe dy Cazaril nada naći utočište nakon života u kojem je bio dvorjanin, zapovjednik, dvorski upravitelj, glasnik… i rob na galiji. Iz tog je sužanjstva jedva uspio uteći živ, no slomljena tijela i duha. Sada mu je jedina namjera naći neki skroman posao, možda u kuhinji udove provincijare kod koje je nekoć služio. No, ona ga postavlja na opasno mjesto učitelja- -tajnika kraljinčice Iselle, nasljednice prijestolja oko kojeg se već dugo kovitla crni oblak nesigurnosti i nesreće. Cazaril će se morati suočiti ne samo s moćnim neprijateljima koji su ga vezali za galijotsko veslo, već i sa zlokobnim prokletstvom koje će ga zarobiti u labirintu demonskih paradoksa, propasti i smrti na peterostranom putu bogova…

Lois McMaster Bujold, autorica serijala o Milesu Vorkosiganu, već je slovila za jednu od najcjenjenijih spisateljica znanstvenofantastične beletristike kad je romanima iz serijala o Chalionu osvojila sve glavne žanrovske nagrade: među njima se ističu Hugo, Locus, Nebula i Mitopoeička nagrada, uz brojne nominacije. Njezina vještina u kreiranju svjetova ovdje je dosegnula nove visine, s pažljivo konstruiranim religijskim sustavom zbog kojeg Chalion postaje poprište složenih razmatranja o slobodnoj volji, sudbini i božanskom uplivu. Nezaboravni likovi koje je stvorila mekim perom i vrhunskom karakterizacijom usjeći će vam se u srce i podsjetiti vas zašto ju volite već dva desetljeća.

Sa zanimanjem sam čekao ovu knjigu da vidim kako se autorica izvrsne Vorkosigan SF sage snalazi i u Fantasy vodama.

Nije me razočarala, Lois je stvarno izvrstan pisac.

Ova knjiga ne pripada nekoj silno borbenoj fantastici, skoro pola knjige je prošlo dok se nije pojavio prvi "element struke" koja je lagano dozirana kao neki opaki začin, sve je dosta polagano no može se lijepo uživati kako ona ispreda priču. Moglo bi mnogima biti dosadno no ovo je kilometrima daleko od npr. Tada Williamsa koji me ubije u pojam dok samo korice gledam, a i stari Martin bi mogao naučiti prije svega
kako jedan dio neke veće cjeline može imati savršeno zaokruženu priču bez potrebe za cliffhangerima i tisućama stranica.


Negdje između 4 i -5 od 5, svakako ću čitati dalje ako ikada prevedu.



Slijedeće dvije imaju malo više akcije.  ;D

Ova je bila nominirane za Hugoa za najbolji roman, a druga (Paladin of Souls, Junak duša) ju je i osvojila.

Treća nije niš osvojila.

Usputno, Lois i Heinlein vode sa po 4 Hugoa za romane, tak da je kaj se mene tiče ona Must Buy...

A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #963 : 05.12.2013. 16:08:31 »
Jedna od rijetkih koju nemam i koju nisam procitao :'(.
Ajoj steta,al hajd,bit ce ^^

Kad zavrsim It-a ,krecem malo sa Simonsom,Hiperionon.
Kreni sa Ljeto Noći jer je tu knjigu napisao pod utjecajom It-a i vidjet ćeš dosta sličnosti.. Hyperion smatram debelo precijenjenom knjigom što ne znači da je loša jer nije. Svejedno, pročitaj jer je općeprihvaćena kao remek djelo i dobio je nagradu Hugo za taj serijal, a ta nagrada je jedna od rijetkih koja se pažljivo bira i stvarno ju je teško dobiti. Nešto kao Oscari davnih godina kad su nešto vrijedili.

@krbo,

Lois mi jedino može uz bok Clarkeu i Asimovu što se tiče znanstvene fantastike. Sumnjam da će se ikto njima približiti u budućnosti. I moram reći da je njezin stil puno prihvatljiviji od Clarkovog, a pogotovo Asimovog za kojeg moraš biti raspoložen. I na tako jednostavan, a opet sjajan način pisati knjige mogu samo velikani u što ona i spada.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #964 : 06.12.2013. 18:24:44 »
...Hyperion smatram debelo precijenjenom knjigom...

Izvinjavam se Mulderu što vadim iz konteksta, ali moram se nadovezati. Nakon Hiperiona, nisam neko vreme mogao čitati ništa drugo. Ali kad kažem Hiperion, mislim na Spev o Hiperionu, odnosno svih šest knjiga. Prve tri knjige su zaista (malo bolje nego) osrednje ali su postavka scene za druge tri koje su me raspametile.

Eto, toliko od mene
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #965 : 07.12.2013. 16:08:37 »
Ima li neko linkove da mi posalje za Nil Gejmena - Nikadodjija i za Inferno na srpskom?

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #966 : 07.12.2013. 16:14:36 »
Šaljem ti Nikadođiju.
Mrzim lopatare i limune

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #967 : 07.12.2013. 16:33:29 »
Ima li neko linkove da mi posalje za Nil Gejmena - Nikadodjija i za Inferno na srpskom?

Ja Inferno imam na hrvatskom,ako hoces.
I want to belive

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #968 : 07.12.2013. 19:44:19 »
Je li ijedna izdavačka kuća u regionu prevodila Bleak House od Dickensa ?
Zna li iko ?
I want to belive

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #969 : 07.12.2013. 20:27:42 »
Da nije lektira ne bi je ni pročitao  >:dj
Bih sigurno. Lektire mi se inace ne dopadaju i ne volim da ih citam. Ali ovu su svi blatili i ja je procitah i  bas mi se svidjela. I drama Cekajuci Godoa mi se takodje svidjela, potpuno nesto neobicno i nenormalno.
meni je ta Cekajuci Godoa glupa knjiga za medalju
Izuzetna knjiga. Genijalni Semjuel Beket je uspeo sa dvojicom zamlata da mi održi pažnju, pa da knjigu pročitam u cugu. Genijalno!

E upravo to!  :)
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #970 : 07.12.2013. 23:08:14 »
Da nije lektira ne bi je ni pročitao  >:dj
Bih sigurno. Lektire mi se inace ne dopadaju i ne volim da ih citam. Ali ovu su svi blatili i ja je procitah i  bas mi se svidjela. I drama Cekajuci Godoa mi se takodje svidjela, potpuno nesto neobicno i nenormalno.
meni je ta Cekajuci Godoa glupa knjiga za medalju
Izuzetna knjiga. Genijalni Semjuel Beket je uspeo sa dvojicom zamlata da mi održi pažnju, pa da knjigu pročitam u cugu. Genijalno!

E upravo to!  :)

Pukovniče, počinješ me zabrinjavati, vrati mi starog Šćepu...  :(

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #971 : 10.12.2013. 10:07:23 »
Je li ijedna izdavačka kuća u regionu prevodila Bleak House od Dickensa ?
Zna li iko ?

Mladost Zagreb 1953

Bookland Beograd 2003
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #972 : 19.12.2013. 09:37:37 »
Stephen King
Snovolovka




Spoiler for Hiden:
Jednom davno u ukletom gradu Derryju (poznatom po događajima iz prijašnjih Kingovih romana) četvorica dječaka su se udružila i učinila nešto hrabro. Nešto neupitno dobro, možda i odlično. Nešto što će njihovim životima dati smjer koji oni nikada neće potpuno razumjeti.
Dvadeset pet godina poslije svaki od njih ima svoj život i svoje probleme, no još uvijek su čvrsto povezani i svake godine u vrijeme lovne sezone okupljaju se u brvnari duboko u šumskim predjelima savezne države Maine.
Kada dezorijentiran, no iritirajuće uporan izgubljeni lovac, nepovezano mrmljajući o svjetlima na nebu, upadne u njihovu brvnaru, njihov idilični zimski izlet pretvorit će se u noćnu moru. Uskoro će Beav, Henry, Pete i Jonesy biti uvučeni u zastrašujuću bitku za život s bićem koje očito dolazi iz drugog svijeta. Izvanzemaljac se neće zadovoljiti time da preuzme kontrolu nad jednim ljudskim bićem, njegov je konačni cilj mnogo ambiciozniji.
U ispreplitanju horora i psihološke drame njihova jedina šansa za preživljavanje skrivena je u zajedničkoj prošlosti i u njihovu sudbonosnom susretu s neobičnim dječakom Dudditsom i tajanstvenoj Snovolovki koju im je dao na dar.

Kakav je to osjećaj kad znaš da sudbina cijelog čovječanstva visi o koncu, a konac je u tvojim rukama? Kako čovjek koji je na rubu samoubojstva može preuzeti ulogu spasitelja tuđih života kad ne mari ni za vlastiti? Kako se osobnost može skriti u najdubljem zapećku uma i zadržati razum? Kakva je uloga tajanstvene snovolovke i kako može siroti Duddits, već jednom nogom u grobu, naškoditi svemoćnom izvanzemaljcu koji grabi prema svojem misterioznom cilju?
Dok se Henry bjesomučno utrkuje s vremenom, a Jonesy pokušava sačuvati zdrav razum, gospodar svih sudbina, Stephen King, u svojoj će uobičajenoj maniri spustiti lopticu s kataklizmičke na osobnu razinu, tamo gdje je njegova proza najjača.
Dobitnik mnogobrojnih nagrada (šesterostruki dobitnik nagrade Brama Stokera, peterostruki dobitnik Locusa, te dobitnik nagrada Hugo i O. Henry), često osporavan ali uvijek rado čitan, Stephen King svojim bogatim opusom prerasta iz kroničara Amerike dvadesetog stoljeća u Balzaca modernog doba. Nevjerojatna jednostavnost njegova izričaja, sposobnost opažanja običnog i sposobnost da vidi “crtu”, izdvajaju ga iz sivila žanra koji je gotovo sam održavao na životu posljednja četiri desetljeća.

U nedostatku nepročitanih naslova, "ponavljam gradivo".
Po tko zna koji put pročitana jedna od meni najdražih knjiga, naravno ocjena čista 10.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #973 : 20.12.2013. 15:56:10 »
Pokušao Hiperion od Simonsa,i nije mi nesto isla,pa ostavio za drugi put.  :ceska:

I za It od Kinga mi je trebalo 3 pokušaja,pa sam je na kraju pročitao jedno 4 puta. :juhu:
I want to belive

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #974 : 20.12.2013. 18:26:21 »
http://www.carobnaknjiga.rs/akcija 5 knjiga za 500 dinara

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #975 : 27.12.2013. 18:14:24 »
Agent 6



Citat:
Prvi roman Dete 44 Toma Roba Smita postao je senzacija čim je objavljen i obeležio je dolazak novog talenta u savremenu književnost. Američki Nacionalni državni radio uvrstio ga je u sto najboljih trilera svih vremena. Roman je osvojio nagradu Ijan Fleming britanskog Udruženja pisaca krimi-romana i međunarodnu nagradu za prvi triler, a nominovan je i za Bukerovu nagradu.

U opčinjavajućem novom romanu Tom Rob Smit ispituje tanku granicu između ljubavi i opsednutosti dok Lav Demidov pokušava da razmrsi niti podle zavere koja uništava sve do čega mu je stalo. Vešto prenevši klaustrofobičnu napetost koja je vladala u Sovjetskom Savezu za vreme Hladnog rata, stvorio je triler od koga zastaje dah i romanu dodao bogatu atmosferu i neverovatnu dubinu...

Lav Demidov više nije pripadnik moskovske tajne policije. Ali kad njegova žena Raisa i kćerke Zoja i Jelena dobiju poziv za „Mirovnu turneju“ u Njujorku, odmah postaje sumnjičav.

Pošto mu je zabranjeno da putuje sa ženom i kćerkama, Lav je zarobljen na drugom kraju sveta i bespomoćno posmatra kako se događaji odvijaju, a oni najbliži njegovom srcu bivaju uvučeni u mrežu političkih zavera i izdaje – koja će se završiti tragedijom.

Lav Demidov nema izbora ‒ mora ponovo da postane islednik ako želi da pronađe Agenta 6, jedinog čoveka koji zna šta se krije iza događaja u Njujorku, a on ne želi da bude otkriven.

zaista sjajan zavrsetak serijala, topla preporuka svima...

imam jedno pitanje vezano za Ju Nesbea. Koliko vidim u Laguni nisu prevedena prva dva dela nego krecu sa Crvendacem? ili mozda postoje prve dve knjige (The Bath Man, The Cockroaches)?

Offline killing joke

  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #976 : 30.12.2013. 09:51:16 »
U Srbiji nisu, ali jesu objavljene u Hrvatskoj. Možeš da skineš pdf sa neta. Ja sam tako pročitala.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #977 : 30.12.2013. 10:33:15 »
Steven Hall
Zapisi o morskom psu




Spoiler for Hiden:
Eric Sanderson probudio se jednog jutra, ne znajući gdje se nalazi, nesvjestan vlastitog identiteta. Sve što posjeduje jest paket pisama svog prijašnjeg sebe – prvog Erica Sandersona i navode izvjesnog doktora Randlea koji tvrdi kako je Eric upravo prošao kroz još jedan gubitak pamćenja te da već dvije godine, od trenutka pogibije svoje ljubljene Clio, pati od akutnog disocijativnog poremećaja. No Eric sumnja da se iza toga krije još nešto. Novi Eric počinje proučavati pisma i dokumente koji su ostali iza starog Erica. Istina se počinje pojavljivati, a neprijatelji izranjati iz sjena. Napadnut od nevidljive sile i suočen sa sjećanjima koje ne može ignorirati, Eric će se uputiti na putovanje koje će ili oživjeti prvog Erica Sandersona ili ih oboje zauvijek uništiti.

U suvremenom nakladništvu pojava nevjerojatno popularnih književnih hitova nije neobična stvar, no veličina uspjeha romana Zapisi o morskom psu, mladog Stevena Halla iznenadila je i prekaljene nakladničke stručnjake. Od činjenice kako je debitantski roman ovog autora prodan u čak trideset zemalja, preko borbe četiriju velikih holivudskih studija oko prava na ekranizaciju (priču je dodatno začinio trač kako je Halla osobno nazvala Nicole Kidman, moleći ga da glavnu ulogu prenamijeni u žensku, kako bi mogla nastupiti u filmu), pa do poveznica ovog romana s kultnim filmskim i književnim ostvarenjima – od kojih su filmovi Memento, Matrix i Vječni sjaj nepobjedivog uma te knjige autora poput Paula Austera, Itala Calvina i Davida Mitchella samo neke.

Zbrojimo li sve to, opravdano Halla možemo nazvati međunarodnom senzacijom, a njegov roman biserom u književnome svijetu. Zapisi o morskom psu nije običan roman o ljubavi i posljedicama njezina gubljenja. Jedinstven i potpuno originalan roman suočit će čitatelje s književnim hijeroglifima, napetom pričom, fluidnošću sjećanja, ali i idejom jezika, informacije i identiteta. Ljubavna priča, avantura, psihološka drama – ova nevjerojatno dirljiva moderna priča ispričana je s prikladnom dozom humora i topline.

ovu kalendarsku godinu sam završio sa remek djelom, savršeno i genijalno, od mene čista 10.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #978 : 03.01.2014. 11:45:56 »
Smatram da je ovo najbolja tema gdje mogu postaviti sljedeće pitanje:
Tražim android aplikaciju u koju bih mogao unijeti svoju kućnu knjižnicu. Želim malo urediti sve knjige i da ujedno imam spisak na jednom mjestu. Probao sam neke sa Google Playa ali kod većine ili nema mogućnosti unosa exYU izdavača ili je baza podataka nesređena. Znači, trebam nešto gdje bih mogao upisati npr:
Stephen King
Duma Key
izdavač Algoritam
(slika) i tako dalje...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #979 : 04.01.2014. 15:25:12 »
Smatram da je ovo najbolja tema gdje mogu postaviti sljedeće pitanje:
Tražim android aplikaciju u koju bih mogao unijeti svoju kućnu knjižnicu. Želim malo urediti sve knjige i da ujedno imam spisak na jednom mjestu. Probao sam neke sa Google Playa ali kod većine ili nema mogućnosti unosa exYU izdavača ili je baza podataka nesređena. Znači, trebam nešto gdje bih mogao upisati npr:
Stephen King
Duma Key
izdavač Algoritam
(slika) i tako dalje...


ja sad probah Book Catalogue  Evana Leybourna

kud me iznenadio pronalazak po ISBN prilično obskurne knjige tu vidim da su sva polja izmjenjiva (morao sam dodati naslovnicu snimkom kamere)

postoji i import/export popisa u CSV

eto, pogledaj ako ju već nisi otpisao

May the Plasma be with you!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #980 : 04.01.2014. 15:49:49 »
Smatram da je ovo najbolja tema gdje mogu postaviti sljedeće pitanje:
Tražim android aplikaciju u koju bih mogao unijeti svoju kućnu knjižnicu. Želim malo urediti sve knjige i da ujedno imam spisak na jednom mjestu. Probao sam neke sa Google Playa ali kod većine ili nema mogućnosti unosa exYU izdavača ili je baza podataka nesređena. Znači, trebam nešto gdje bih mogao upisati npr:
Stephen King
Duma Key
izdavač Algoritam
(slika) i tako dalje...


ja sad probah Book Catalogue  Evana Leybourna

kud me iznenadio pronalazak po ISBN prilično obskurne knjige tu vidim da su sva polja izmjenjiva (morao sam dodati naslovnicu snimkom kamere)
postoji i import/export popisa u CSV
eto, pogledaj ako ju već nisi otpisao

Program je sjajan. Sve što sam tražio ima u njemu. Jedino me muči opcija kako da ja (pošto si to spomenuo) ubacim tu sliku naslovnice kad je nema u bazi podataka. Ukoliko je umjesto nje upitnik, dobijem natpis: COVER IS NOT SET, a klik na ikonu aparata iznad mi ne pokreće ništa. Skinuo sam program sa google playa, ako ti imaše neku drugu verziju, pošalji mi ju porukom...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #981 : 04.01.2014. 15:52:53 »
Jedino me muči opcija kako da ja (pošto si to spomenuo) ubacim tu sliku naslovnice kad je nema u bazi podataka. Ukoliko je umjesto nje upitnik, dobijem natpis: COVER IS NOT SET, a klik na ikonu aparata iznad mi ne pokreće ništa. Skinuo sam program sa google playa, ako ti imaše neku drugu verziju, pošalji mi ju porukom...


he, to je i mene mučilo koji minut - drži dugo pritisnutu sliku - iskače Replace Thumbnail u kojem onda dobiješ i From Camera

May the Plasma be with you!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #982 : 04.01.2014. 16:27:30 »
Jedino me muči opcija kako da ja (pošto si to spomenuo) ubacim tu sliku naslovnice kad je nema u bazi podataka. Ukoliko je umjesto nje upitnik, dobijem natpis: COVER IS NOT SET, a klik na ikonu aparata iznad mi ne pokreće ništa. Skinuo sam program sa google playa, ako ti imaše neku drugu verziju, pošalji mi ju porukom...


he, to je i mene mučilo koji minut - drži dugo pritisnutu sliku - iskače Replace Thumbnail u kojem onda dobiješ i From Camera



Svaka čast, radi. Doista, probao sam u zadnjih tjedan dana barem 10 programa ali niti jedan nije ni blizu kvalitetan poput ovoga.
Imaš pivo kad se jednom sretnemo osobno...
« Zadnja izmjena: 04.01.2014. 16:29:27 drazen »

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #983 : 04.01.2014. 22:12:59 »
a sta koristite na kompu, koji program, posto meni nije potrebno na tel pa bi bilo lepo da to organizujem na kompu

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
May the Plasma be with you!

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #985 : 05.01.2014. 00:14:01 »
hvala
da ne idemo vise off topic  ;D

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #986 : 05.01.2014. 12:52:16 »
U šumi - Tana Frenč



Izuzetno uzbudljiv psihološki triler. Ovo je prva knjiga koju sam pročitala od T. Frenč i mogu reći da odlično piše.
Od mene 9/10.

Dobitnica nagrada Edgar Alan Po i Klarion za najbolji kriminalistički roman.

Imaš 12 godina. Letnji je raspust. Igraš se u šumi sa dva najbolja druga. Nešto se desi. Nešto strašno. Drugo dvoje dece nikada nije pronađeno.
Dvadeset godina kasnije, Rob Rajan - jedino dete koje se vratilo - detektiv je u Dablinskoj policiji. Promenio je ime. Niko ne zna ništa o njegovoj prošlosti.
Čak se ni on ne seća šta se desilo tog dana. Kada je pronađeno telo devojčice na istom tragičnom mestu i Rob se vraća na poprište misterije.
Za njega i njegovu partnerku Kesi svaki trag je višeznačan i zloslutan. Žrtvina porodica, naoko normalna, krije tajne. Sa svakim novim tragom, sećanja
iz Robove prošlosti polako isplivavaju na površinu i vode ga nepogrešivo natrag... u šumu.
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #987 : 06.01.2014. 14:41:07 »
Joseph Finder
Paranoja



Spoiler for Hiden:
Adam Cassidy nikada nije volio previše raditi. Upravo onoliko koliko mu treba da se neopažen provuče kroz brojna vrednovanja radnog doprinosa. Umjesto da se brine o proizvodnji routera u Wyatt Telecomu, on više voli smišljati kako zeznuti sistem i sa škvadrom zbrisati na cugu. Svoje sposobnosti zatomljuje, a u tome možda presudnu ulogu igra i njegov odnos s ocem, sada ostarjelim i bolesnim cinikom koji je život proveo kao trener školskih momčadi.

No vrijeme sitnog muljanja Adamu Cassidyju neumitno ističe. Uhvaćen u jednom od svojih pothvata, Adam će se morati suočiti sa šefom sigurnosti. Izbor koji mu nude i nije baš neki, Adam ne mora puno razmišljati; savezna kaznionica ili špijunska misija u konkurentskoj tvrtki.

Brzi tečaj za uvod u svijet elitnih mladih menadžera, usvajanje špijunskih procedura i znanja, ovladavanje tehnologijom, sve to Adam će morati naučiti u hodu, istovremeno obavljajući zahtjevan posao koji mu je zapravo krinka za onaj pravi, špijunski. Vrijeme sitnog muljanja je prošlo, sada se mulja na kvadrat i to u Porscheu, ne u petoj, nego u šestoj. A kada Adamu počnu podmetati ljubomorni suparnici na poslu, kada mu stari završi u bolnici, a glavni špijunski zadatak mu postane zbariti najzgodnijeg komada kojeg je ikada sreo, stvari će se uistinu zakuhati.

Paranoja je treći roman Josepha Findera, autora kojeg od njegova prvog romana kritika ne prestaje hvaliti. Paramount Pictures za vrtoglavu je sumu otkupio prava za film.

Pročitao sam negdje na internetu kako su popljuvali film koji je uništio sjajnu knjigu.
http://www.imdb.com/title/tt1413495
U kritici je pisalo da je J.Finder poput Grishama i nabavio sam knjigu.
Pročitao sam ju "u dahu", sjajno napisan "špijunski triler", od mene ocjena 8,5/10

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #988 : 11.01.2014. 12:07:21 »
Knjiga ti se zove Gole Kosti. Tamo su ti 22 kratke priče i jedna novela, a novela je The Mist. http://www.superknjizara.hr/?page=knjiga&id_knjiga=31768
Zaboravih da odgovorim na ovo, videh tu zbirku priča ali sam tražio neko srpsko starije izdanje, samo "Izmaglica", zasebno (nadjoh u eletronskom formatu ali mi se ne čita tako). Još uvek ne znam na čemu sam sa Kingom, pročitao Zelenu milju i čitam Isijavanje, na pola sam. Nije mi loše, a nisam ni oduševljen. Svakako ću nastaviti, za "It" sam čuo dosta pozitivnih komentara ali ne znam da li bih se još uvek upuštao u to, radije bih da probam sa tim nekim kraćim pričama, prelistah temu pa se nakupilo dosta preporuka  :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #989 : 12.01.2014. 01:19:08 »
It je priča epskih proporcija. Priča o prijateljstvu, dobro vs. zlo. Nešto kao The Stand koji bi ti se mogao svidjeti.

Uzmi si onda Gole kosti. Možda ti leže kratke priče. Stvarno ima izvrsnih. Ima on više knjiga s kratkim pričama, i još jednu bih ti preporučio. Night Shift, njegove prve kratke priče. Samo na engleskom, ali još ti je bolje čitati na originalu.

Pa onda Godišnja doba. Unutra su ti četiri kratke novele. Rita Hayworth and Shawshank Redemption - The Shawshank Redemption, The Body - Stand by Me i Apt Pupil - Apt Pupil i jedino je zadnja horor, ali je prosječna dok ove prve tri su izvrsne. Odmah sam ti stavio linkove i za filmove.

U Full Dark, No Stars isto imaš četiri kratke novele od stotinjak stranica. Kombinira realni horor osim treće priče koja je ugovor s vragom. Zadnja je najjača, Dobri brak.

A gle, King ti stvarno ima dosta knjiga i svako će naći nešto za sebe tako da ako imaš volje, siguran sam da ćeš nešto naći.

Tags: