Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426225 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #900 : 17.08.2013. 14:10:00 »
Elizabeth Kostova
Povjesničarka




Opis:
Spoiler for Hiden:
Iz najmračnijeg doba europske povijesti potječe legenda o najokrutnijem vladaru srednjovjekovne Europe, legenda koja već stoljećima u jednakoj mjeri intrigira povjesničare, pisce i filmske redatelje, ona o vlaskom tiraninu Vladu Tepešu. S povijesnog gledišta Vlad Tepeš kriv je za smrt više od dvadeset tisuća stanovnika Vlaške i Transilvanije, u okviru pregovora završio je kao turski talac, poginuo je u bitci protiv Turaka, ili ga je pak slučajno ubio netko od njegovih ljudi. No Vlad Tepeš sasvim sigurno nije bio vampir. To, dakako, tvrde povjesničari. Praznovjerna vjerovanja, narodne pjesme i pučka predaja stanovnika zemalja istočne Europe govore naravno, nešto posve drukčije.

POVJESNIČARKA, ELIZABETH KOSTOVA Deset godina minucioznog povijesnog istraživanja, mnogo osobnog iskustva i putovanja zemljama o kojima piše bili su potrebni Elizabeth Kostovoj kako bi završila svoj roman prvijenac, za koji je još na sveučilištu u Michiganu dobila nagradu za “roman u nastajanju”. Eruditski stil, potresna ljubavna priča i avantura od koje zastaje dah, pretvorili su Povjesničarku u najčitaniji hit godine. Algoritam vam s ponosom predstavlja hrvatski prijevod Povjesničarke Elizabeth Kostove koji izlazi samo dva mjeseca nakon svjetske premijere u prijevodu Damira Biličića i uz izvornu likovnu opremu Patti Ratchford.
Kompleksna radnja ovog romana smještena je gotovo čitavim dijelom u područjima istočne Europe, koja su od srednjeg vijeka sve do današnjih dana natapana krvlju i mučena ratovima pa se jedan dio događa i u Zagrebu i Dubrovniku.
Kada šesnaestogodišnjakinja u bogatoj knjižnici svojega oca pronađe dobro skrivenu knjigu i hrpu požutjelih pisama koja počinju riječima “Moj dragi i nesretni nasljedniče”, počet će potraga najopskurnijim putovima povijesti, utemeljena na činjenici toliko apsurdnoj koliko i mogućoj: Drakula, krvožedni Vlad Tepes je živ.
Vođena vještom spisateljskom rukom Elizabeth Kostove, priča se istovremeno razvija u tri smjera, u tri različita razdoblja: tridesetih godina prošlog stoljeća, profesor Bartolomew Rossi, nakon što mu je maštu i povjesničarski duh zaokupila neobična knjiga, krenuo je u potragu za Drakulom. Neobični, krvavi događaji ubrzo će ga natjerati da odustane, sve dok dvadeset godina kasnije istu knjigu ne pronađe Paul, njegov student. Ubrzo nakon toga, Rossi misteriozno nestaje, a Paul i Rossijeva kći Helen pokušat će riješiti zagonetku. Treći pripovjedni niz počinje dvadeset godina kasnije – nekadašnji student sada je ugledni diplomat, a sudbonosnu je knjigu pronašla njegova kći. Paul je nestao, ostavivši neshvatljivu poruku: “Otišao sam pronaći tvoju majku.” Majku koja je mrtva već dvadeset godina!

Elizabeth Kostova diplomirala je na sveučilištu Yale, a magistrirala na sveučilištu Michigan, gdje je dobila nagradu Hopwood za “Roman u nastajanju”.

Napokon da naiđem na roman u Drakuli a da nije moderniziran, sladunjav i prepun pohotnih tinejdžera.
Ovih skoro 640 stranica sam pročitao uz vrlo kratku pauzu za manje od tjedan dana. Moja preporuka svima koji vole ne samo tematiku vampira nego bilo koju vrstu putopisnih romana. Ocjena od mene 8,5/10

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #901 : 17.08.2013. 15:45:54 »
Slažem se, odlična knjiga. Ipak, najbolji dijelovi su mi oni koji nisu vezani za Draculu već opise. Obožavam vidjeti odlične opise u knjigama, a ova to ima. Svi oni predivni gradovi, opisi starih građevina, ulica daju ovoj knjizi onu potrebnu atmosferu koja fali ovoj tematici.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #902 : 17.08.2013. 16:38:21 »
Kakva joj je ova druga, Kradljivci labudova? Vrijedi li čitati?
Dosta je skupa.
Mrzim lopatare i limune

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #903 : 22.08.2013. 13:05:15 »
Mario Puzo
Omerta




Omerta je posljednje djelo koje je prije smrti napisao Mario Puzo, autor legendarnih romana o mafiji Kum i Posljednji don. Prepuna detalja koji pokazuju Puzovo poznavanje unutarnjeg života najpoznatije zločinačke organizacije, Omerta prati Astorrea Violu, mladog i uspješnog poslovnog čovjeka čiji se život nepovratno mijenja u trenu kad neprijatelji njegovog zaštitnika, don Aprilea, prekrše zakon šutnje i dovode u opasnost bankarsko carstvo don Aprilea.

Nekada davno (prije 20tak godina) sam pročitao Kuma i ostao mi je u sjećanju kao jedna od najboljih knjiga, sada sam naišao na ovaj nastavak (treći dio) i doista ću se morati potruditi da pronađem i ostale: Posljednji Don, Sicilijanac i Obitelj...
Moja ocjena za Omertu je skoro savršenih 9/10

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #904 : 29.08.2013. 01:08:53 »
Richard Morgan - Digitalni ugljik

Fantastičan prvijenac Richarda Morgana. Povremeno malo skrene s puta, ali to nadoknadi. Sjajan SF i preporuka za čitanje ukoliko ste ljubitelj Matrixa, Blade Runnera i cyberpunka generalno  smileyNO1

David Gemmell - Legenda

Prvi roman poznatog britanskog pisca. Šta reći? Da je dobar, nije vala. Čitao sam mnogo bolje. Loš? Ne bih rekao loš, možda naivan i djetinjast uprkos silnoj krvi prolivenoj u njemu.

Trenutno čitam Giorgio Falletti - Ispovijest trgovca ženama, vrlo zanimljiv triler.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #905 : 09.09.2013. 14:50:44 »
============
edit:
Prevaranti! Ubacili sada jos veca sranja od knjiga u roku od par sati. Bio je jedan izbor a sada gomila gluposti!
============


Potreban mi je savet oko odabira knjiga. U Srbiji je krenula akcija knjizare Delfi, 10 knjiga za 1000din od 100 naslova.

http://delfi.rs/vesti/vest/1528_neverovatna_akcija_10_knjiga_za_999_dinara_delfi_knjizare.html


Ove akcije mi uvek smrde na manje popularne naslove i da se otarase tiraza koji nisu mogli nikako da ga rasprodaju. Malo sam gledao ali sam ipak nesto nasao u izboru od 100 knjiga sto bi mi se svidelo.

Ovde je spisak:
http://delfi.rs/akcija/10_akcija_-_10_knjiga_za_999_dinara_delfi_knjizare_1.html

Ono sto mi deluje zanimljivo je sledece:

ISKONSKI STRAH - Vilijam Dil, gledao sam ovaj film i dosta mi se dopao.
UKLETA ZIMA- Den Simons
ČETRDESET REČI ZA TUGU - Džajls Blant
KRHOTINE ČASTI - Loiz Mekmaster Bižol
« Zadnja izmjena: 09.09.2013. 16:46:41 Perkone »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #906 : 09.09.2013. 15:10:26 »
Prijatelj mi je čitao Grad lopova, kaže da je odlična. Za druge nisam čuo.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #907 : 09.09.2013. 15:27:30 »
Ukletu Zimu ne uzimaj jer je to nastavak Ljeta Noći tako da prvo pročitaj tu knjigu.

Izbor je dosta loš. Uzmi si 7 profesora dalekog severa koja je izvrsna pstolovina. Legenda o Sovi, knjiga puna mistike.

Krhotine Časti od Bujoldice. Ona je jedan od najboljih sf pisaca. Vorkosigan saga joj je izvrsna, a Krhotine Časti je upravo prva knjiga s kojom se treba započeti a saga.

Obavezno Iskonski strah od Diehla.

Svete mošti ako voliš intrige, malo fikcijske povijesti i takve stvari.

Sudnji dan od Cusslera. Tip ima dara za pustolovne romane.

@Ljimun
Kako nisi čuo za Bujoldicu i Vorkosigan sagu?

Al ovo je jedan od gorih izbora. Zna i algoritam imati ovakvih akcija, ali su puno bolje.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #908 : 09.09.2013. 15:56:05 »
Hvala na sugestiji i izboru.
Svete mošti mi nije tematika koja me privlaci.
Za 7 profesora dalekog severa i Legenda o Sovi pise da su decije i tinejdz knjige.
Ostale cu ubaciti na spisak.

-------
edit:
Ne mogu da verujem da menaju vec sadrzaj i ubacuju i zbacuju druge knjige.
Ne vredi, nema vise ni jedan naslov o kojem smo pricali.
« Zadnja izmjena: 09.09.2013. 16:45:41 Perkone »

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #909 : 11.09.2013. 15:26:58 »
I u Hrvatskoj akcija, izdavačka kuća Znanje je do 29. 9. svim svojim romanima iz edicije KDS spustila cijenu sa 29,90 na samo 9,90kn.
Preko prijatelja sam uspio doći do nekih knjiga koje su mi nedostajale. Nadam se da ću do isteka akcije uspjeti pronaći i ostale u drugim (malo većim) gradovima. Popis knjiga koje su na akciji možete vidjeti ovdje (sve od broja 1 do broja 183 su na sniženju):
http://znanje.hr/kolekcija
planiram nabaviti još ove
156. Glen Cooper - Knjiga mrtvih duša
168. Anders de la Motte - Igra
179. Colleen McCullough - Prvi čovjerk Rima: Put pobjede
180. CJ Sansom - Otkrivljenje

Ukoliko ih netko nađe na kioscima, Tisak Media shopovima ili u Konzumima u svom kraju, bio bih vrlo zahvalan da ih kupi i pošalje mi ih (poštom ili autobusom, svejedno je) naravno, plaćam sve troškove (40kn za knjige + poštarina + kavica)

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #910 : 11.09.2013. 16:16:21 »
Dnevnik jedne nimfomanke - Valeri Taso



Nije loše, ali film je mnogo bolji od knjige.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #911 : 13.09.2013. 15:32:44 »
Antti Tuomainen
Iscjelitelj




Spoiler for Hiden:
Helsinki je suočen s nemilosrdnim klimatskim promjenama: poplavljeni su tuneli podzemne željeznice, na ulicama gore napušteni automobili, vlasti su izdale upozorenja o malariji, tuberkulozi, eboli i kugi. Ljudi bježe na daleki sjever Finske i Norveške gdje su uvjeti života još podnošljivi. Pisac Tapani Lehtinen jedan je od rijetkih kojih su još sposobni i voljni živjeti u gradu. Kada njegova voljena supruga Johanna nestane, Tapani se daje u očajničku potragu za njom. Čini se da je Johannin nestanak povezan s novinskim člankom na kojem je radila, o politički motiviranom serijskom ubojici poznatom kao “Iscjelitelj”… Triler koji oduzima dah.

Kako je ovo dobro!!!! Preporuka svima koji vole trilere. Jedina mana je što je knjiga tako kratka, manje od 200 stranica. Ocjena od mene: čista 10/10...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #912 : 18.09.2013. 01:23:02 »
Joe Abercrombie - Prvi zakon - trilogija



Svaka fantasy knjiga mi privuče pažnju i kada sam pročitao slijedeću Algoritmovu najavu:

Citat:
Cijelu prvu knjigu svoje debitantske trilogije Prvi zakon, britanski pisac  Joe Abercrombie potrošio je na okupljanje družine kakva nije kročila tlom fantastične književnosti još od one koja je tragala za prstenom. No tu svaka sličnost prestaje.  Prvi mag Bayaz koji predvodi družinu nije sjedokosi dobrohotni starac, već ćelavo, nabusito gunđalo, opasno zajedljiv i osvetoljubiv manipulator. Najbolji mačevalac  Unije, Jezal, nije heroj, već nezreo, uobražen i sebičan skorojević koji tek treba naučiti životne lekcije, a pravi heroj je Logen Devetprsti, zvan Krvava Devetka, najubojitiji, najkrvoločniji i najozloglašeniji berserker  dalekog Sjevera.  No iza legende krije se sjetna filozofska duša čovjeka koji je u prekratko vrijeme izgubio previše i sada mu ostaje samo da priča s mrtvima.

 Uz Jezala i Logena, treći narativni niz na svojim bolnim leđima nosi Sand dan Glokta, nekoć najvrsniji oficir kojeg je Unija ikada imala čiji je junački marš već spasio dan, bitku i Uniju, a njega osobno ostavio u višegodišnjem sužanjstvu u mučionici Cara Ghurkula. Danas je Glokta ponovo na slobodi, ali fizički on je ruina, nakazna, šepava bezuba sjena nekadašnjeg naočitog junaka i jedina služba koja ga nalazi korisnim je omražena kraljevska Inkvizicija, jer tko bolje zna slomiti osumnjičenika nego onaj koji je prošao sve užase mučenja na vlastitom tijelu.

ništa me nije zaintrigiralo (2010.) sve dok nedavno nisam naišao na izuzetno dobre ocjene i prikaze.

Srećom to je ispalo i dobro jer su do danas uspjeli izdati sva 3 dijela i trenutno sam negdje na trećini zadnjeg.


Silno sam pogriješio mičući ovo u stranu! Abercrombie je izvanredan pisac, a ovo je primjer izvanredne fantasy literature.

Kakvi likovi, kakva dinamika!

Tko god Martinu zamjerio rastakanje i epske širine - pročitajte kako izgleda kad svaka stranica pršti akcijom - stari se može samo poklopiti ušima.

Jedan zgodan komentar spominje Gloktu kao trenutno najbolji fantasy lik uz Tyriona Lannistera i potpuno je u pravu, postao sam mu fan  ;D (kao i mnogi čitatelji)


Svakom ljubitelju žanra ovo je obvezna literatura!
May the Plasma be with you!

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #913 : 18.09.2013. 12:58:22 »
zaintrigiro si me. kupujem pri prvoj akciji.

Offline djarforever

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • http://nikolovski-software.blogspot.com
    • Nikolovski Software
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #914 : 20.09.2013. 22:28:18 »
Čitam Wool 3, super priča.


Inače, prvi zakon je odlična stvar, pročitao knjige pre mesec dana.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #915 : 29.09.2013. 21:10:28 »
Lois McMaster Bujold - Savez Kapetana Vorpatrila



Petnaesta ili šesnaesta (vrag više zna koja) knjiga Vorkosigan sage, kronološki prije Ledenih opeklina

Što reći? Lois i dalje odlična, stil besprijekoran, 500 i nešto stranica akcije.

Ovaj put se Miles samo maklice spominje, a zvijezda je bratić, Ivan Vorpatril.

Algoritam:

Citat:
Kapetan Ivan Vorpatril ponekad je sklon misliti kako u životu ne bi uopće imao problema da nema njegove obitelji. Pogotovo se u toj šarolikoj, problematičnoj gomili ističe njegov rođak, hiperaktivni Miles Vorkosigan, koji ga je nerijetko uvlačio u svoje mutne poslove, riskantne po njegovu vojnu karijeru, a ponekad i po život.

Iako, to se mora priznati, cijela ta praksa petljanja s Milesom Ivana je toliko učvrstila da bez problema uspijeva zanemarivati majčine nimalo suptilne sugestije da bi se trebao oženiti i nastaviti lozu Vorpatrila.

Na sreću, njegova trenutna dužnost na planetu Komarr, gdje radi za admirala Desplainsa, odvela ga je dovoljno daleko od maničnog rođaka i majke-kvočke, i ta mu udaljenost pruža osjećaj zadovoljstva i spokoja. Da stvari budu bolje, posao mu ne može biti jednostavniji, a pritom nitko ne puca na njega. Ništa ne može poći po zlu, zar ne?

Naravno da ne. Osim ako se u priču ne upletu besprizorni bratić Byerly, egzotična tamnokosa neznanka i baruni s Jacksonovog skloništa. A tad će Ivan s čežnjom snatriti o mirnim, lijepim danima kad bi ga Miles samo zakopao pod odronom blata…


Čitateljima sage obvezno štivo, a onima koji ne znaju što je to Vorkosigan saga, a misle da vole SF: "Kog vraga više čekate?"

jedno 4+ od 5 (samo zato što ima i boljih knjiga u sagi)
« Zadnja izmjena: 29.09.2013. 21:12:56 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #916 : 09.10.2013. 17:48:50 »
pre nekoliko dana procitao



Citat:
U Staljinovom Sovjetskom Savezu zločin ne postoji. Ali ipak milioni žive u strahu. Najmanja sumnja u nelojalnost ili pogrešna reč u pogrešno vreme nevinu osobu može osuditi na smrt. Oficir Državne bezbednosti Lav Demidov, ratni heroj i idealista, veruje da pomaže u stvaranju savršenog društva. Nakon što prisustvuje propitivanju jednog nevinog čoveka, Lav počinje da se koleba, i pošto dobije naređenje da sprovede istragu o svojoj ženi Raisi, primoran je da odluči kome je zaista odan.

A onda se dešava nemoguće. Ubica koji ne bira žrtve ostavlja svoj krvavi trag širom zemlje. Sve u šta je Lav ikada verovao ruši se. Iako su ga neprijatelji prokazali, a on i Raisa su proterani, Lav rizikuje sve kako bi pronašao kriminalca čije samo postojanje država ne priznaje. U bekstvu Lav otkriva da pravu opasnost ne predstavlja ubica koga pokušava da uhvati, već zemlja koju pokušava da zaštiti.

odlican triler, procitao je veoma brzo, preporuka
« Zadnja izmjena: 04.11.2013. 21:03:13 alexis »

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #917 : 10.10.2013. 18:59:58 »
@alexis

Meni je nastavak, Tajni govor, još bolji  smileyNO1 Uskoro ću se baciti i na treću knjigu. Inače, u pripremi je i film po ovoj knjizi.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #918 : 11.10.2013. 16:59:30 »
@alexis

Meni je nastavak, Tajni govor, još bolji  smileyNO1 Uskoro ću se baciti i na treću knjigu. Inače, u pripremi je i film po ovoj knjizi.
Planiram da citam i Tajni govor, ali ne volim ja da citam nastavke zaredom, volim da presecem nekom drugom knjigom.
Juce sam kupio



Citat:
Plemić Arn Magnuson rođen leta gospodnjeg 1150. biva poslat na školovanje u manastir Varnhem zbog datog obećanja njegove majke. Tamo stiče najbolje duhovno i svetovno obrazovanje svog vremena a uči i da rukuje mačem i lukom, jer su monasi shvatili da Arnu nije suđeno da postane jedan od njih. Sa sedamnaest godina, bez mnogo životnog iskustva, ali kao učen i sposoban ratnik, Arn se vraća kući i odmah se upliće u intrige između suprotstavljenih pretendenata na presto. Na putu upoznaje dve sestre od kojih ga jedna zavodi a u drugu se zaljubljuje i sa obema deli krevet. Zbog ovog smrtnog greha biva osuđen na dvadesetogodišnju pokoru da služi kao vitez templar u Svetoj zemlji. Ovim počinje prvi deo neverovatno uspešne istorijske trilogije koja se nastavlja Vitezom templarom i Kraljevstvom na kraju puta.

nakon ove se vracam Tajnom govoru i Lavu Demidovu  ;D

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #919 : 11.10.2013. 17:50:09 »
Nije nastavak u klasičnom smislu. Možeš komotno čitati i drugu knjigu pa prvu, ali si bolje upoznat s likovima  ;D

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #920 : 11.10.2013. 17:56:57 »
ma sigurno cu procitati Tajni govor i Agent 6, nadam se da su dobre bar koliko i Dete 44

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #921 : 19.10.2013. 12:20:21 »
Spoiler for Hiden:
Joy Fielding
Na rubu ludila




Jednog popodneva, Jane Whittaker otišla je do dućana... I izgubila pamćenje.
Našavši se usred noćne more, preplašena i zbunjena luta bostonskim ulicama u krvlju natopljenoj haljini i s 10.000 dolara u džepu. Njezin je život postao zrakoprazan prostor, a njezina prošlost je iščezla... ili je ukradena. Jedino preostalo su uznemirujući stranac koji tvrdi da je njezin suprug, šapatom izgovorene glasine o mrtvom djetetu kojeg se ne sjeća... i užasan predosjećaj da će joj se uskoro dogoditi nešto strašno...

Famozan triler u kojem strah raste sa svakom novom stranicom...


pročitao "u jednom dahu", od mene 9/10...

Joy Fielding
Obiteljski album smrti




Bonnie Wheeler ima savršen život – voli svoj posao nastavnice, u sretnom je braku s televizijskim redateljem, živi u lijepoj kući u predgrađu i najviše od svega voli trogodišnju kćerkicu Amandu. No, idila se prekida one večeri kad je nazove bivša suprugova žena Joan i kaže: "Ti i Amanda ste u opasnosti." Idući dan Joan je ubijena, a Bonnie shvaća da mora pod svaku cijenu zaštiti sebe i Amandu, ali od koga? Tko je ubojica? Njezin krasan suprug Rod ili netko od njegove djece iz prvog braka – Sam ili Lauren? Zagonetni profesor Freeman ili njezin učenik, čudak Mutni? Ili možda Bonnienin brat Nick koji je već odležao zbog pokušaja ubojstva? Bonniena potraga dovest će je do ruba života i nevjerojatnog otkrića. Genijalan spoj napetosti i jeze.

Ne tako zanimljiv kao prvi roman ove autorice koji sam ranije pročitao (spoiler) ali ipak može proći kao sredstvo za ubijanje vremena.
Ocjena od mene 7/10
« Zadnja izmjena: 19.10.2013. 12:22:04 drazen »

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #922 : 25.10.2013. 11:55:17 »
@alexis

Meni je nastavak, Tajni govor, još bolji  smileyNO1 Uskoro ću se baciti i na treću knjigu. Inače, u pripremi je i film po ovoj knjizi.
Planiram da citam i Tajni govor, ali ne volim ja da citam nastavke zaredom, volim da presecem nekom drugom knjigom.
Juce sam kupio



Citat:
Plemić Arn Magnuson rođen leta gospodnjeg 1150. biva poslat na školovanje u manastir Varnhem zbog datog obećanja njegove majke. Tamo stiče najbolje duhovno i svetovno obrazovanje svog vremena a uči i da rukuje mačem i lukom, jer su monasi shvatili da Arnu nije suđeno da postane jedan od njih. Sa sedamnaest godina, bez mnogo životnog iskustva, ali kao učen i sposoban ratnik, Arn se vraća kući i odmah se upliće u intrige između suprotstavljenih pretendenata na presto. Na putu upoznaje dve sestre od kojih ga jedna zavodi a u drugu se zaljubljuje i sa obema deli krevet. Zbog ovog smrtnog greha biva osuđen na dvadesetogodišnju pokoru da služi kao vitez templar u Svetoj zemlji. Ovim počinje prvi deo neverovatno uspešne istorijske trilogije koja se nastavlja Vitezom templarom i Kraljevstvom na kraju puta.

nakon ove se vracam Tajnom govoru i Lavu Demidovu  ;D

Obavezno pročitaj sve dijelove te trilogije (kvadrologije) Jana Guilloua
- Put u Jeruzalem
- Vitez Templar
- Kraljevstvo na kraju puta
sjajni povjesni romani. Naknadno je napisao i Arnovo naslijeđe, nju planiram kupiti ove godine na Interliberu u Zagrebu.

A ja sam pročitao:
Ernesto Mallo
Zločin u židovskoj četvrti


Spoiler for Hiden:
Buenos Aires, 1979. Policijski inspektor Lascano, neutješan nakon smrti supruge, potpuno se predaje poslu. To je jedini način da preživi u gradu i zemlji u kojoj vladaju nasilje i kaos. Noćni rafali, korupcija u policiji i antisemitizam dio su svakodnevnog života kad Lascano počinje istragu o naoko rutinskom umorstvu. Istodobno susreće mladu disidenticu Evu čija je sličnost s njegovom pokojnom ženom zapanjujuća... Snažan, krvav dokument o tiraniji i brutalnosti ispričan vrhunskim umijećem i strašću.
Sjajan roman mada je stil pisca neobičan te u početku zahtjeva privikavanje. Od mene 8,5/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #923 : 30.10.2013. 10:58:59 »
Tom Franklin
Mrtve djevojke iz Mississippija




Spoiler for Hiden:
Amos u Mississippiju miran je gradić. Silas Jones je njegov predstavnik zakona. Posljednje se uzbuđenje ovdje dogodilo prije dvadesetak godina, kada je nestala mlada tinejdžerka nakon spoja s Larryjem Ottom, nekadašnjim Silasovim prijateljem. Premda Larryju nije dokazana krivnja, otad ga svi izbjegavaju. Sada su spokojni život gradića narušila tri događaja: pokušaj ubojstva samotnjaka Larryja, nestanak mlade djevojke i ubojstvo lokalnog dilera droge. U pozadini je napete radnje jedna tajna koja visi nad životima dvojice muškaraca. Mrtve djevojke iz Mississippija majstorski je napisan krimić, s briljantnim zapletom i nezaboravnim likovima u čijim se životima oslikava oporost američkog Juga. Moćan triler visoke umjetničke vrijednosti…

Izuzetno "čitko", neću se složiti sa opisom izdavačke kuće da je ovo triler visoke umjetničke vrijednosti ali vrijedi ga pročitati. Moja ocjena je 7/10

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #924 : 03.11.2013. 15:34:32 »
Joe Abercrombie: Poslužiti hladno




Izdavačeva riječ:

Citat:
Proljeće je stiglo u Styriju. Što znači da stiže i rat.
 Krv se prolijeva već devetnaest godina. Nemilosrdni nadvojvoda Orso vodi žestoku borbu protiv nesložne Lige Osmorice, i njihova su ratovanja posve opustošila cijelu zemlju. Dok vojske gaze, glave se kotrljaju i gradovi gore, a iza kulisa bankari, svećenici i starije, mračnije sile igraju smrtonosnu igru odabira budućeg kralja.

 Rat možda i jest pakao, ali za Monzu Murcatto, zvanu Talinska Guja, najstrašniju i najznamenitiju plaćenicu u službi nadvojvode Orsa, to je ujedno i izvrstan način stjecanja bogatstva. Svojim je pobjedama stekla slavu – možda i malo previše slave, što se njezinog poslodavca tiče. Izdana i bačena s litice, Murcatto biva nagrađena slomljenim tijelom i jarosnom željom da se osveti. Sedmorica krivaca moraju umrijeti, po svaku cijenu.

 Proljeće je stiglo u Styriju. Što znači da stiže i osveta.


 Omiljen među Algoritmovim čitateljima kao autor trilogije Prvi zakon, Joe Abercrombie predstavlja se svojim novim hitom krvave, duhovite i britko ispisane fantastike. Roman Poslužiti hladno dobitnik je nagrade David Gemmell Legend za 2010. godinu.


Ovu knjigu morate čitati nakon trilogije - ista je "scena" - poznati zemljopis, likovi, događanja.

Teško ju je uopće svrstati u fantastiku, tek nekoliko naznaka čudnih osoba iz trilogije.

Inače je to daleko brutalnije i krvavije samostojeće djelo. Dosta ljubitelja ga diže visoko - ja ne bih, nije mi bilo zanimljivo ni upola kao trilogija no vrijedi pročitati, Abercrombie mi je i dalje jako osvježavajuć po pristupu radnji i likovima.


Netko je spomenuo da bi ovako izgledao Tarantinov "Kill Bill" u sednjovjekovnom okružju.



May the Plasma be with you!

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #925 : 04.11.2013. 20:58:20 »
Tom Rob Smit
Tajni Govor



Citat:
Sovjetski Savez 1956. Posle Staljinove smrti, surovi režim počinje da se ruši. Za sobom ostavlja društvo u kojem su policajci zločinci, dok su zločinci nedužni. Staljinov naslednik Hruščov zaklinje se da će uvesti reforme. Ali na scenu stupaju frakcije koje ne mogu da oproste ili zaborave prošlost.
Lav Demidov, bivši pripadnik tajne policije, suočen je s ličnim previranjima. Dve devojčice, koje su on i njegova žena Raisa usvojili, tek treba da mu oproste zbog uloge koju je imao u brutalnom ubistvu njihovih roditelja. One nisu jedine. Neko kome se Lav zamerio predstavlja smrtnu opasnost za njegovu porodicu. Neko ko je postao neprepoznatljiv, te je savršeno oruđe za osvetu.
Lavov očajnički, lični zadatak da spase porodicu odvešće ga u surove sibirske gulage, u središte zločinačkog podzemlja, u srce mađarske pobune – i u pakao u kojem je iskupljenje krhko poput stakla.

evo procitah i nastavak, zaista sjajno napisan roman, ali mi je nekako bolje Dete 44, ima bolju pricu, bar meni.
preporuka svima

next: Agent 6  ;D

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #926 : 05.11.2013. 15:25:24 »
Tom Rob Smit
Tajni Govor



Citat:
Sovjetski Savez 1956. Posle Staljinove smrti, surovi režim počinje da se ruši. Za sobom ostavlja društvo u kojem su policajci zločinci, dok su zločinci nedužni. Staljinov naslednik Hruščov zaklinje se da će uvesti reforme. Ali na scenu stupaju frakcije koje ne mogu da oproste ili zaborave prošlost.
Lav Demidov, bivši pripadnik tajne policije, suočen je s ličnim previranjima. Dve devojčice, koje su on i njegova žena Raisa usvojili, tek treba da mu oproste zbog uloge koju je imao u brutalnom ubistvu njihovih roditelja. One nisu jedine. Neko kome se Lav zamerio predstavlja smrtnu opasnost za njegovu porodicu. Neko ko je postao neprepoznatljiv, te je savršeno oruđe za osvetu.
Lavov očajnički, lični zadatak da spase porodicu odvešće ga u surove sibirske gulage, u središte zločinačkog podzemlja, u srce mađarske pobune – i u pakao u kojem je iskupljenje krhko poput stakla.

evo procitah i nastavak, zaista sjajno napisan roman, ali mi je nekako bolje Dete 44, ima bolju pricu, bar meni.
preporuka svima

next: Agent 6  ;D

zna li tko da li navedena knjiga ima hrvatsko izdanje. dijete 44 sam kupio

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #927 : 08.11.2013. 12:27:56 »
William Lashner
Poljubac ubojice




Spoiler for Hiden:
Tijekom svoje mutne pravničke karijere, Victor Carl, to mu nitko ne može osporiti, donio je mnoštvo krivih odluka, no dopustiti da mu bivša zaručnica Julia ponovno uđe u život i u krevet možda je najgora odluka od svih. Julijin je muž netom prije toga ubijen, njezini su otisci prstiju posvuda na mjestu zločina, a 1,7 milijuna dolara u gotovini netragom je nestalo. Netko bi mogao pomisliti da mu je Julia odlučila namjestiti ubojstvo.

No, jedna joj stvar ide u prilog: Julia je nevjerojatno privlačna i požuda u svijetu Victora Carla uvijek pobjeđuje razum. Sve što trebaš je ljubav, pjevaju Beatlesi i Victor je u to čvrsto odlučio vjerovati. No, zašto ga policija optužuje za ubojstvo? I kako je oružje kojim je počinjen zločin dospjelo u njegovu spavaću sobu? I tko je mrtva žena pokraj njegova hladnjaka?

William Lashner godinama zasluženo nosi status majstora žanra kriminalističkog romana – zahvaljujući prije svega romanima s odvjetnikom Victorom Carlom kao glavnim junakom, inteligentnim i duhovitim, okorjelim i ranjivim, koji uvijek nekako uspije napraviti pravu stvar – ali iz potpuno pogrešnih razloga. Sedmi roman u serijalu o Victoru Carlu, a peti po redu u izdanju Algoritma, u prijevodu Mirjane Valent, diljem svijeta prodan u nekoliko milijuna primjeraka, u potpunosti pokazuje kako napeta detektivska priča istovremeno može biti maštovita, duhovita, tragična, uzbudljiva i duboka.

Nisam nešto posebno očaran ovim romanom, nakon obećavajućeg zapleta slijedi dio u kojemu odmah možete prepoznati krivca, stoga od mene samo 6/10

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #928 : 08.11.2013. 22:31:39 »
Stephen King DJEVOJČICA KOJA JE OBOŽAVALA TOMA GORDONA


Spoiler for Hiden:
Bio je to vikend kao i svaki drugi za desetogodišnju Trishu McFarland i njezina brata Petea. Mama ih je ponovno natjerala na jedan od njezinih čuvenih izleta čiji je jedini cilj bio razbijanje monotonije nakon razvoda. Ovaj put bilo je to tumaranje po šumskim stazama Mainea. Po svom običaju, Pete je prigovarao cijelim putem, a mama se dala uvući u prepirku. I tako se, cupkajući za njima, Trisha našla u svojoj uobičajenoj ulozi – kao zanemareni slušatelj obiteljskih razmirica. Na tako širokoj i sigurnoj stazi može se bez problema malko skrenuti a da se čovjek ne izgubi, pomislila je Trisha.

Oboružana samo malim ruksakom i walkmanom Trisha će se ubrzo naći izgubljena u dubokoj šumi suočena za početak samo s komarcima, a onda s tamom koja se brzo spušta i sa sobom nosi strah. Jedina utjeha bit će joj prijenos bejzbolske utakmice, u kojoj se protiv nadmoćnih protivnika bori njezin heroj Tom Gordon!

Stephen King svakim svojim novim djelom ostavlja sve dublji trag u suvremenoj književnosti. Njegova izvorna žanrovska odrednica kao pisca horora svakim novim romanom gubi svoj značaj, pogotovo kada se sagleda cijeli njegov opus. Prekapajući po vlastitim strahovima, King je postao više od pukog kroničara fobija današnjice, a njegov dosljedno autentični izraz obilježio je suvremenu američku književnost i s nesmanjenim intenzitetom plijeni svojom originalnošću i oštrinom percepcije.

Dokaz da Kingu nisu potrebni monstrumi,postapokalipste i sl. da stvori horor. Ocjena 9 za ovu fenomenalnu knjigu.
Preporučujem!!!
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #929 : 08.11.2013. 23:18:14 »
Ako ne želiš čiste horore, pročitaj Different Seasons gdje su ti četiri kratke priče. The Body (Stand By Me), Savršeni učenik, Iskupljenje i Metoda disanja.

Možeš i Needful Things (Potrebne stvari). Možeš knjigu naći preko neta. Ne bi me čudilo da je bude idući tjedan na Interliberu jer je prevedena, a jako rijetka.

Od ovih novih Full Dark, No Stars. Imaš je prevedenu, četiri kratke priče. Samo treća sadrži nešto nadnaravano.

Tags: