Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426593 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #870 : 18.06.2013. 16:48:51 »
Bilo bi dobro da se ovakve rasprave kao ovdje o S.F. piscima vode u svim temama...  I da, definitivno nije spam, svaka čast na raspravi...  smileyNO1

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #871 : 18.06.2013. 17:19:02 »
Nije ni cudo sto imas 6000 i kusur postova kad je tebi sve u zivotu ovo dopisivanje,nekad mi te bude zao jer vjerovatno nemas nikakav zivot,također meni je ovo zadnji post na ovom forumu jer vise nikakve zahvale niti cu ista vise komentarisati jer mi je muka od ljudi poput tebe
« Zadnja izmjena: 18.06.2013. 17:21:28 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #872 : 18.06.2013. 17:28:44 »
Čemu to? Zašto nekome braniti raspravu? I čemu takvo vrijeđanje? Kamo sreće da se ovako raspravlja o serijama, umjesto da se članovi samo zahvaljuju na prijevodu...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #873 : 18.06.2013. 18:16:27 »
Nije ni cudo sto imas 6000 i kusur postova kad je tebi sve u zivotu ovo dopisivanje,nekad mi te bude zao jer vjerovatno nemas nikakav zivot,
Mediji su počeli izmišljati da netko nema život i lijepili su tu etiketu stalno kako bi ljudi bili što depresivni  :( etikete su jako psihološko oružje. Vjerojatno najjače danas i ako ljudii toga nisu svjesni, biti će jako depresivni  :( a ljudi poput tebe, bez imalo kritičkog razmišljanja na ovaj svijet su pokupili tu frazetinu i isto ju koriste kada nemaju argumenata za ništa. Ja uživam u životu i barem sudjelujem u nekim bitnim aktivnostima i širenju nekih bitnih informacija. Meni je život kao raj (molim te, shvati ovo kao metaforu) totalna neopterećenost. Jebeš sistem i njihovo sustavno gušenje ljudi. Don't worry be happy.

Preko 6000 postova. Evo, uskoro ide i na 7 tisuća  navijacica

6, 7 postova na dan u prosjeku. Sveukupno cca pola sata vremenski. 3, 4 sata spavanja na dan, a uvijek odmoran. Kad to uspiješ, javi mi se da te uputim u život s prirodom.

također meni je ovo zadnji post na ovom forumu jer vise nikakve zahvale niti cu ista vise komentarisati jer mi je muka od ljudi poput tebe
Kako ti može biti muka od ljudi ako nekoga ne poznaješ. Nisam stavio upitnik. Cijela ta zadnja rečenica je glumljenje žrtve. Nazivi koji nose takvi ljudi su energetski vampiri. Može i drama queen. Al pazi, to ti je isto jedna od etiketa.

Nadam se da nećeš otići.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #874 : 19.06.2013. 11:47:14 »
Moj aux, danas ti nitko nema život. Po mjerilima od prije 15 godina tko god ima account bilo gdje mora pod hitno to get a life. Ja se slažem da treba što više pisati o klasicima književnosti i filma. Ovdje previše raje voli sve novo što izlazi, tako da ne bi ni u ludilu pročitali ili gledali nešto izašlo prije 33 godine.

BTW, imam od Asimova prve tri knjige serijala Robot City, skenirane kao slike. To polako obrađujem i bit će nekad u onom normalnom pdf formatu. Treba popraviti neke greške skeniranja a i u knjizi ima tipfelera i gramatičkih greškica. Kad završim bit će dostupno na tamnoj strani interneta.
Mrzim lopatare i limune

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #875 : 19.06.2013. 14:06:27 »
Nije ni cudo sto imas 6000 i kusur postova kad je tebi sve u zivotu ovo dopisivanje,nekad mi te bude zao jer vjerovatno nemas nikakav zivot,također meni je ovo zadnji post na ovom forumu jer vise nikakve zahvale niti cu ista vise komentarisati jer mi je muka od ljudi poput tebe

prijatelju, ti verovatno ne znas sta znaci forum pa pises tako nesto, forum je za razmenu misljenja druze.
nemas pojma o coveku a prozivas ga...mozda covek ima porodicu i sve mu je super, a nema problem da da izdvoji 2-3 sata da pise po forumu sve sto zna, covek je dosta toga odgledao i procitao pa zeli da podeli svoje misljenje i ti ne mozes da zabranis da to radi...jednostavno procitaj neki njegov post od 50 recenica pa zatim pogledaj neki svoj post u kome kazes "odlicna serija,film" i "hvala na prevodu", mi od tog tvog odlican film nemamo nista za razliku od Mulderovog koji sve objasni kako je dobra serija ili dobra knjiga koju je procitao...

i jos nesto, ne moras vise da prises prijatelju, tvoji postovi ce mnogo manje faliti nego Mulderovi ;)
« Zadnja izmjena: 19.06.2013. 14:08:13 alexis »

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #876 : 19.06.2013. 20:58:03 »
Dan Brown - Inferno

Nije loše, klasični Brown, ali da je neko ludilo od knjige i nije.

Malo si je dao truda proučiti razvoj biomedicine i genetske terapije pa je smislio koliko toliko originalni zaplet a nije otišao u zombije kao što je sad moderno...

Lagana preporukica
5/10 smileyNO1
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #877 : 20.06.2013. 09:11:27 »
Dan Brown - Inferno

Nije loše, klasični Brown, ali da je neko ludilo od knjige i nije.

Malo si je dao truda proučiti razvoj biomedicine i genetske terapije pa je smislio koliko toliko originalni zaplet a nije otišao u zombije kao što je sad moderno...

Lagana preporukica
5/10 smileyNO1

Čekam da VBZ pošalje u BiH...

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #878 : 20.06.2013. 12:41:24 »
Dan Brown - Inferno

Nije loše, klasični Brown, ali da je neko ludilo od knjige i nije.

Malo si je dao truda proučiti razvoj biomedicine i genetske terapije pa je smislio koliko toliko originalni zaplet a nije otišao u zombije kao što je sad moderno...

Lagana preporukica
5/10 smileyNO1

Čekam da VBZ pošalje u BiH...

Ja to u originalu pročitao...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #879 : 20.06.2013. 14:13:35 »
Spoiler for Hiden:
George R. R. Martin
IGRA PRIJESTOLJA




iako ne vjerujem da treba opis:
..Eddard Stark danas je Knez Sjevera i vladar Oštrozimlja, no prije petnaest godina kao mladić svoj je mač stavio u službu Roberta Baratheona, brata po oružju i nesuđenog muža njegove mlađe sestre Lyanne. Kada su Lyanna i Eddardov stariji brat Brandon pogubljeni po naredbi Ludog Kralja Aerysa II, dvojica tek stasalih mladih plemića podigli su ustanak koji je prerastao u najkrvaviji građanski rat koji je Sedam kraljevstva ikada vidjelo.
Robert Baratheon sada sjedi kao kralj na samotnom Željeznom prijestolju, okružen ljudima kojima ne može vjerovati, njegova jedina prilika da nastavi sa svojim bezbrižnim životom suverena je da nagovori Eddarda da napusti svoj zamak Oštrozimlje i krene s njim na dvor u Kraljev grudobran kao Namjesnik, njegova desna ruka i upravitelj Sedam kraljevina. Rastrgan između obveze prema starom suborcu, prijatelju, kralju i ljubavi spram svoje brojne obitelji, Eddard će, kao uvijek kad je u pitanju dužnost i čast imena Stark, izabrati opasniji put…


a sad slijedi drugi dio...

George R.R. Martin
Sraz kraljeva




Dok se davno nestali svijet čarolija ponovo vraća u Sedam kraljevina, stvarni se svijet raspada pod naletom samoproglašenih kraljeva. Raštrkana posvuda, djeca kneza Eddarda morat će naglo odrasti ne bi li preuzela uloge koje im je sudbina namijenila. Robb će s mačem u ruci i cjelokupnom vojskom Sjevera pokušati obraniti posjede svojega oca, Bran će u Oštrozimlju od dječaka pokušati postati vladar, Sansa će u zarobljeništvu pronaći svog viteza na najneočekivanijem mjestu, Arya će u bijegu naučiti kako "lasičjom juhom" osvojiti zamak, a Jon će krenuti na svoj prvi pohod s onu stranu Zida. Za to vrijeme njihovi protivnici neće sjediti skrštenih ruku. Spletke, podvale i izdaje na dvoru kruh su nasušni, likovi nalik na članove obitelji Borgia ili jednog Machiavellija jedu se za doručak, a glave neprijatelja smatraju se uvijek prikladnim poklonom. Najnoviji Kraljev Namjesnik Tyrion ima savršen plan kako izigrati kraljicu Cersei, rizničara Petyra i kneza uhoda, eunuha Varysa. Ili možda i njegov plan i nije tako savršen kao što se čini? Drugi dio ciklusa Pjesma Leda i Vatre Georgea R. R. Martina pod naslovom Sraz Kraljeva donijet će pregršt obrata i mnoštvo novih likova koji će zauzeti mjesta onih kojima sreća nije dala da prežive. Izborom načina pripovijedanja u kojem se radnja odvija naizmjenično gledana očima nekoliko protagonista, Martin je vješto mijenjajući rakurs uspio primijeniti suvremenu filmsku tehniku kratkih rezova i složiti grandiozan mozaik izmaštanog svijeta kakav moderna fantastika još nije vidjela. Ciklus iz knjige u knjigu postaje sve bolji i bolji, Martin je pravi majstor pripovjedač. U prijevodu Tajane Pavičević i s ilustracijom Esada Ribića Sraz Kraljeva Georgea R. R. Martina, druga knjiga u ciklusu Pjesma Leda i Vatre, nastavlja tamo gdje je prestala Igra prijestolja, a završava tamo gdje počinje treći dio Oluja mačeva.

Po meni je ovaj drugi dio mnogo bolji od prvog, mnogo više radnje, kvalitetnijih opisa...sad slijedi Oluja mačeva...
« Zadnja izmjena: 20.06.2013. 14:15:13 drazen »

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #880 : 21.06.2013. 18:36:01 »
Svašta.

Ovo je tema o knjigama i na njoj se piše o knjigama. Svako ko hoće samo da čita opise knjiga može to uraditi na veb-sajtovima svih izdavačkih kuća u Srbiji, Hrvatskoj i BiH.

Koliko je meni poznato, ovaj forum nema implementiranu funkciju ignore ali svako može prosto preskakati postove članova koji ga iritiraju.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #881 : 21.06.2013. 18:40:42 »
Meni je taj Den Braun u početku bio dobar pisac. Kad sam ga počeo čitati, još tamo 2005., bio mi je zanimljiv, dinamičan, znao je napraviti napetost.

Sad mi je oduševljenje njime već pomalo splasnulo. Imam osjećaj kao da mu je svaki roman isti, kao da je bukvalno napisao samo jedan roman i u ostalima mijenjao imena i malčice pravio varijacije na temu.

Prestao sam u zadnje vrijeme da pratim njegov rad, za taj Inferno nisam ni čuo; pročitaću ga ali ne očekujem previše.

Meni je bila dobra i Tačka prevare; uglavnom potcijenjen roman - kad je on u pitanju, svi pričaju o Kodu i tek poneko spomene Tvrđavu.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #882 : 06.07.2013. 13:48:15 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
George R. R. Martin
IGRA PRIJESTOLJA




iako ne vjerujem da treba opis:
..Eddard Stark danas je Knez Sjevera i vladar Oštrozimlja, no prije petnaest godina kao mladić svoj je mač stavio u službu Roberta Baratheona, brata po oružju i nesuđenog muža njegove mlađe sestre Lyanne. Kada su Lyanna i Eddardov stariji brat Brandon pogubljeni po naredbi Ludog Kralja Aerysa II, dvojica tek stasalih mladih plemića podigli su ustanak koji je prerastao u najkrvaviji građanski rat koji je Sedam kraljevstva ikada vidjelo.
Robert Baratheon sada sjedi kao kralj na samotnom Željeznom prijestolju, okružen ljudima kojima ne može vjerovati, njegova jedina prilika da nastavi sa svojim bezbrižnim životom suverena je da nagovori Eddarda da napusti svoj zamak Oštrozimlje i krene s njim na dvor u Kraljev grudobran kao Namjesnik, njegova desna ruka i upravitelj Sedam kraljevina. Rastrgan između obveze prema starom suborcu, prijatelju, kralju i ljubavi spram svoje brojne obitelji, Eddard će, kao uvijek kad je u pitanju dužnost i čast imena Stark, izabrati opasniji put…


a sad slijedi drugi dio...

George R.R. Martin
Sraz kraljeva




Dok se davno nestali svijet čarolija ponovo vraća u Sedam kraljevina, stvarni se svijet raspada pod naletom samoproglašenih kraljeva. Raštrkana posvuda, djeca kneza Eddarda morat će naglo odrasti ne bi li preuzela uloge koje im je sudbina namijenila. Robb će s mačem u ruci i cjelokupnom vojskom Sjevera pokušati obraniti posjede svojega oca, Bran će u Oštrozimlju od dječaka pokušati postati vladar, Sansa će u zarobljeništvu pronaći svog viteza na najneočekivanijem mjestu, Arya će u bijegu naučiti kako "lasičjom juhom" osvojiti zamak, a Jon će krenuti na svoj prvi pohod s onu stranu Zida. Za to vrijeme njihovi protivnici neće sjediti skrštenih ruku. Spletke, podvale i izdaje na dvoru kruh su nasušni, likovi nalik na članove obitelji Borgia ili jednog Machiavellija jedu se za doručak, a glave neprijatelja smatraju se uvijek prikladnim poklonom. Najnoviji Kraljev Namjesnik Tyrion ima savršen plan kako izigrati kraljicu Cersei, rizničara Petyra i kneza uhoda, eunuha Varysa. Ili možda i njegov plan i nije tako savršen kao što se čini? Drugi dio ciklusa Pjesma Leda i Vatre Georgea R. R. Martina pod naslovom Sraz Kraljeva donijet će pregršt obrata i mnoštvo novih likova koji će zauzeti mjesta onih kojima sreća nije dala da prežive. Izborom načina pripovijedanja u kojem se radnja odvija naizmjenično gledana očima nekoliko protagonista, Martin je vješto mijenjajući rakurs uspio primijeniti suvremenu filmsku tehniku kratkih rezova i složiti grandiozan mozaik izmaštanog svijeta kakav moderna fantastika još nije vidjela. Ciklus iz knjige u knjigu postaje sve bolji i bolji, Martin je pravi majstor pripovjedač. U prijevodu Tajane Pavičević i s ilustracijom Esada Ribića Sraz Kraljeva Georgea R. R. Martina, druga knjiga u ciklusu Pjesma Leda i Vatre, nastavlja tamo gdje je prestala Igra prijestolja, a završava tamo gdje počinje treći dio Oluja mačeva.

Po meni je ovaj drugi dio mnogo bolji od prvog, mnogo više radnje, kvalitetnijih opisa...sad slijedi Oluja mačeva...

George R. R. Martin
Oluja mačeva





Dok vojske samoproglašenih kraljeva pustoše već poharanom zemljom, sa Sjevera se sprema seoba naroda. Zima dolazi, ali čini se da nitko osim Jona nije svjestan opasnosti koja stiže na tragu horde Divljaka. Ali, je li Jon svjestan opasnosti koju za njega nosi crvenokosa Ygritte? Zmajevi mlade Daenerys stasat će kroz niz bitaka na dalekom Jugu, dok mlada kraljica stvara novu vojsku za svoj trijumfalni povratak u Zapadne zemlje. No prije toga, kao što proročanstvo kaže, tri će puta biti izdana, samo od koga? Na patuljasta pleća Tyriona Lannistera past će cjelokupna obrana Kraljeva Grudobrana pred naletom flote kralja Stannisa. Sve njegovo lukavstvo neće mu biti dovoljno da predvidi čija to, naoko prijateljska, ruka skriva bodež. Desetogodišnja princeza Arya iskusit će život na dnu, neprestano u bijegu, okružena neprijateljima, sve dok ne spozna snagu čarobnih riječi «valar morgulis». Jaime Lannister usnut će čudan san i prvi put u životu preispitati svoje postupke. Je li moguće da će najbolji mačevalac Sedam kraljevina u svom srcu pronaći trunku milosti? Prateći sudbine dviju suprotstavljenih obitelji, Starkovih i Lannisterovih, George R. R. Martin će u Oluji mačeva, trećem dijelu svog ciklusa Pjesma Vatre i Leda, postupno razotkriti razmjere čudovišne zavjere koja je pokrenula kotač zamašnjak svih katastrofa. Kao i u dva prethodna romana, Igra prijestolja i Sraz kraljeva, radnja se odvija gledana očima mnogih likova, od kojih će neki poginuti, a neki iznenada uskrsnuti tamo gdje ih najmanje očekujete. Martin je suvereni gospodar radnje i vodi čitatelje stazama kojima nikada nisu kročili. U ovom ratu iznenadnih obrata sva sredstva su dopuštena, nitko od likova nije siguran, a pogađanje što će biti dalje potpuno je uzaludan posao. U prijevodu Tajane Pavičević i uz naslovnicu Esada Ribića Oluja mačeva, treći dio sage Pjesma Vatre i Leda, dobit će svoj nastavak u dugo iščekivanom četvrtom dijelu Gozba vrana.

Napokon sam pročitao jedan dio koji nije bio u cijelosti ekraniziran do sad i tek sada razumijem zašto su fanovi loše ocijenili treću sezonu. Zavidim svima vama koji ste pročitali ove knjige prije no ste pogledali TV serijal. Treća knjiga mi je i najbolji dio (vjerojatno iz razloga koji sam gore naveo) i nekako sa strepnjom počinjem sa četvrtim dijelom: Gozba vrana, jer nemam Ples zmajeva, a kako sam trenutno nezaposlen sumnjam da ću ju u dogledno vrijeme i uspjeti kupiti...
« Zadnja izmjena: 06.07.2013. 14:00:30 drazen »

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #883 : 07.07.2013. 13:01:37 »
i posle mene svi napadaju tamo u temi, nek procitaju knjige pa ce me skapirati  ;)

Offline trut

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #884 : 18.07.2013. 04:27:13 »
energetski vampir  rofl

Offline Acid.Burn

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #885 : 18.07.2013. 08:47:51 »
Gillian Flynn - Ostri predmeti, super knjiga, creepy, prvi autoricin roman.. Mr.King o istoj .... An admirably nasty piece of work, elevated by sharp writing and sharper insights.
Njezina Gone Girl je savršena.
Trenutno čitam Pattersona - 5. jahač (Guilty Pleasure Agentica Boxer i njezine drugarice)

Offline uNbog

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #886 : 18.07.2013. 17:34:13 »


Srpski Da Vinčijev kod.

Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš naći će tebe.

Ko je i zašto zapalio manastir Hilandar? U potrazi za odgovorom na to pitanje, Novak i Veljko dolaze na Svetu Goru. Ali kada u maslinjaku iznad manastira nađu obešenog lažnog monaha, događaji počinju da se nižu neverovatnom brzinom. Na mestu svakog narednog zločina, pronalaze otisak pečata Svetog Simeona koji je monaško bratstvo Hilandara poklonilo kralju Aleksandru Obrenoviću, a potom mu se izgubio trag u burnim događajima tokom Prvog svetskog rata...

U stvaranju Svetske crkve i borbi za prevlast postojećih religija u njoj, stvarni vladari sveta kuju planove koji će iznenaditi čovečanstvo. Novak i Veljko će se uplesti u obračun svetskih tajnih službi, i u ambijentu smirenog i Bogu posvećenog života svetogorskih monaha postaće taoci jedne velike afere. Skrivena u senci tog obračuna, mešetare militantna krila Katoličke crkve i opskurna tajna društva koja prete da ugroze hrišćanske relikvije...

Super knjiga, sve preporuke ko voli teorije mračnih 'religijskih' zavjera ^^
People think it's fun to pretend you're a monster. Me, I spend my life pretending I'm not.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #887 : 26.07.2013. 19:41:28 »


Stalni pacijent je zbirka prica o slavnom detektivu Serloku Holmsu.Sjajna knjiga,price su kratke i vrlo citke.Serlok po obicaju genijalan  kokicekola

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #888 : 28.07.2013. 11:51:32 »
Prije par dana sam pročitao najnoviji roman Dan Browna: Inferno



Nisam nimalo zadovoljan. Očekivao sam mnogo više a ovo je na kraju ispala možda i najgora knjiga koju sam pročitao u zadnjih par godina. Niti blizu prethodnim dijelovima u kojima je glavni lik Robert Langdon.Od svih 6 knjiga ovog pisca, ovo je vjerojatno i najlošija.
Moja ocjena 3/10

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #889 : 28.07.2013. 12:20:51 »
BTW, imam od Asimova prve tri knjige serijala Robot City, skenirane kao slike. To polako obrađujem i bit će nekad u onom normalnom pdf formatu. Treba popraviti neke greške skeniranja a i u knjizi ima tipfelera i gramatičkih greškica. Kad završim bit će dostupno na tamnoj strani interneta.
Limune, prijatelju i brate...
Kad ovo središ, javi gde i kako može da se preuzme  clapp

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #890 : 31.07.2013. 13:25:36 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
George R. R. Martin
IGRA PRIJESTOLJA




iako ne vjerujem da treba opis:
..Eddard Stark danas je Knez Sjevera i vladar Oštrozimlja, no prije petnaest godina kao mladić svoj je mač stavio u službu Roberta Baratheona, brata po oružju i nesuđenog muža njegove mlađe sestre Lyanne. Kada su Lyanna i Eddardov stariji brat Brandon pogubljeni po naredbi Ludog Kralja Aerysa II, dvojica tek stasalih mladih plemića podigli su ustanak koji je prerastao u najkrvaviji građanski rat koji je Sedam kraljevstva ikada vidjelo.
Robert Baratheon sada sjedi kao kralj na samotnom Željeznom prijestolju, okružen ljudima kojima ne može vjerovati, njegova jedina prilika da nastavi sa svojim bezbrižnim životom suverena je da nagovori Eddarda da napusti svoj zamak Oštrozimlje i krene s njim na dvor u Kraljev grudobran kao Namjesnik, njegova desna ruka i upravitelj Sedam kraljevina. Rastrgan između obveze prema starom suborcu, prijatelju, kralju i ljubavi spram svoje brojne obitelji, Eddard će, kao uvijek kad je u pitanju dužnost i čast imena Stark, izabrati opasniji put…


a sad slijedi drugi dio...

George R.R. Martin
Sraz kraljeva




Dok se davno nestali svijet čarolija ponovo vraća u Sedam kraljevina, stvarni se svijet raspada pod naletom samoproglašenih kraljeva. Raštrkana posvuda, djeca kneza Eddarda morat će naglo odrasti ne bi li preuzela uloge koje im je sudbina namijenila. Robb će s mačem u ruci i cjelokupnom vojskom Sjevera pokušati obraniti posjede svojega oca, Bran će u Oštrozimlju od dječaka pokušati postati vladar, Sansa će u zarobljeništvu pronaći svog viteza na najneočekivanijem mjestu, Arya će u bijegu naučiti kako "lasičjom juhom" osvojiti zamak, a Jon će krenuti na svoj prvi pohod s onu stranu Zida. Za to vrijeme njihovi protivnici neće sjediti skrštenih ruku. Spletke, podvale i izdaje na dvoru kruh su nasušni, likovi nalik na članove obitelji Borgia ili jednog Machiavellija jedu se za doručak, a glave neprijatelja smatraju se uvijek prikladnim poklonom. Najnoviji Kraljev Namjesnik Tyrion ima savršen plan kako izigrati kraljicu Cersei, rizničara Petyra i kneza uhoda, eunuha Varysa. Ili možda i njegov plan i nije tako savršen kao što se čini? Drugi dio ciklusa Pjesma Leda i Vatre Georgea R. R. Martina pod naslovom Sraz Kraljeva donijet će pregršt obrata i mnoštvo novih likova koji će zauzeti mjesta onih kojima sreća nije dala da prežive. Izborom načina pripovijedanja u kojem se radnja odvija naizmjenično gledana očima nekoliko protagonista, Martin je vješto mijenjajući rakurs uspio primijeniti suvremenu filmsku tehniku kratkih rezova i složiti grandiozan mozaik izmaštanog svijeta kakav moderna fantastika još nije vidjela. Ciklus iz knjige u knjigu postaje sve bolji i bolji, Martin je pravi majstor pripovjedač. U prijevodu Tajane Pavičević i s ilustracijom Esada Ribića Sraz Kraljeva Georgea R. R. Martina, druga knjiga u ciklusu Pjesma Leda i Vatre, nastavlja tamo gdje je prestala Igra prijestolja, a završava tamo gdje počinje treći dio Oluja mačeva.

Po meni je ovaj drugi dio mnogo bolji od prvog, mnogo više radnje, kvalitetnijih opisa...sad slijedi Oluja mačeva...

George R. R. Martin
Oluja mačeva





Dok vojske samoproglašenih kraljeva pustoše već poharanom zemljom, sa Sjevera se sprema seoba naroda. Zima dolazi, ali čini se da nitko osim Jona nije svjestan opasnosti koja stiže na tragu horde Divljaka. Ali, je li Jon svjestan opasnosti koju za njega nosi crvenokosa Ygritte? Zmajevi mlade Daenerys stasat će kroz niz bitaka na dalekom Jugu, dok mlada kraljica stvara novu vojsku za svoj trijumfalni povratak u Zapadne zemlje. No prije toga, kao što proročanstvo kaže, tri će puta biti izdana, samo od koga? Na patuljasta pleća Tyriona Lannistera past će cjelokupna obrana Kraljeva Grudobrana pred naletom flote kralja Stannisa. Sve njegovo lukavstvo neće mu biti dovoljno da predvidi čija to, naoko prijateljska, ruka skriva bodež. Desetogodišnja princeza Arya iskusit će život na dnu, neprestano u bijegu, okružena neprijateljima, sve dok ne spozna snagu čarobnih riječi «valar morgulis». Jaime Lannister usnut će čudan san i prvi put u životu preispitati svoje postupke. Je li moguće da će najbolji mačevalac Sedam kraljevina u svom srcu pronaći trunku milosti? Prateći sudbine dviju suprotstavljenih obitelji, Starkovih i Lannisterovih, George R. R. Martin će u Oluji mačeva, trećem dijelu svog ciklusa Pjesma Vatre i Leda, postupno razotkriti razmjere čudovišne zavjere koja je pokrenula kotač zamašnjak svih katastrofa. Kao i u dva prethodna romana, Igra prijestolja i Sraz kraljeva, radnja se odvija gledana očima mnogih likova, od kojih će neki poginuti, a neki iznenada uskrsnuti tamo gdje ih najmanje očekujete. Martin je suvereni gospodar radnje i vodi čitatelje stazama kojima nikada nisu kročili. U ovom ratu iznenadnih obrata sva sredstva su dopuštena, nitko od likova nije siguran, a pogađanje što će biti dalje potpuno je uzaludan posao. U prijevodu Tajane Pavičević i uz naslovnicu Esada Ribića Oluja mačeva, treći dio sage Pjesma Vatre i Leda, dobit će svoj nastavak u dugo iščekivanom četvrtom dijelu Gozba vrana.

Napokon sam pročitao jedan dio koji nije bio u cijelosti ekraniziran do sad i tek sada razumijem zašto su fanovi loše ocijenili treću sezonu. Zavidim svima vama koji ste pročitali ove knjige prije no ste pogledali TV serijal. Treća knjiga mi je i najbolji dio (vjerojatno iz razloga koji sam gore naveo) i nekako sa strepnjom počinjem sa četvrtim dijelom: Gozba vrana, jer nemam Ples zmajeva, a kako sam trenutno nezaposlen sumnjam da ću ju u dogledno vrijeme i uspjeti kupiti...

George R. R. Martin
Gozba vrana




Bitka za Željezno prijestolje je, bar se tako čini, na trenutak zamrla kad su ugasli životi pretendenata na opasno zanimanje Kralja Sedam kraljevstva. Neproglašeno primirje traje dok se skupljaju snage za novi obračun, no tko se usuđuje pokušati podići stijeg u ratom uništenim područjima? Za sada nitko. Cersei vlada kao regent umjesto svog sina Tommena, Ayra u izbjeglištvu želi usavršiti svoje vještine, Samwise će naći novo zanimanje, a Brianne će pokušati ispuniti obećanje i pronaći Ayru i Sansu. Za to vrijeme neki igrači za koje smo mislili da ih više nećemo vidjeti i drugi koji već dugo čekaju u sjeni ponovno će pokušati prirediti figure za novu rundu u igri prijestolja.
U Gozbi vrana, prvom od dva dijela gigantskog romana koji je nastao kao most između dvije trilogije George R.R. Martin prikazao je samo neke od brojnih likova, dok su drugi, kao Jon, Tyrion i Daenerys vidljivo odsutni u ovoj knjizi i pojavit će se u drugom dijelu pod naslovom Ples Zmajeva.


Nisam baš siguran kako da ocijenim ovaj dio, nedostajali su mi neki (meni dragi) likovi iz prethodnih dijelova a opet, pojavili su se neki novi, doista zanimljivi. Najgore je što nemam Ples zmajeva i kako stvari trenutno stoje, neću ga niti moći kupiti u sljedećih par mjeseci. Ništa, prebacujem se na neka jeftinija izdanja i neke druge spisatelje...
« Zadnja izmjena: 31.07.2013. 13:28:41 drazen »

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #891 : 07.08.2013. 22:06:05 »
Caleb Carr - Alijenista

Sjajan triler, mračan, morbidan. Carr malo istjeruje lične demone ovim romanom, što je vrlo jasno iz čitanja, čime roman još više dobija na snazi.

James S. A. Corey - Buđenje nemani

Veliko hvala anniju na preporuci. Sjajan SF roman s primjesom horora i noira. Kao da ste Raymondu Chandleru dali da napiše SF roman i začinili ga s dozom Dead Space igre  smileyNO1

Lee Child - Jedan hitac

Lagano štivo o Jacku Reacheru, svrstao bih ga u neku petparačku književnost. Čitao sam i bolje, ali i puno lošije.

Glen Duncan - Posljednji vukodlak

Za ovo veliko hvala Mandi na preporuci. Sjajan roman, brutalan, krvoločan, nabijen seksom i akcijom. Kratko i eksplozivno štivo nakon kojeg želite još. Srećom, nastavak je već izašao, a u pripremi je i završetak trilogije.

Trenutno čitam sjajan SF roman Digitalni ugljik od Richarda Morgana i ne mogu ispustiti knjigu iz ruku. Odlično do sada, a rekao bih da će tako ostati i do kraja.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #892 : 10.08.2013. 11:53:39 »
Alfred Hitchcock
Priče za nesanicu




Širi opis:
Spoiler for Hiden:
Ako mu kritičari možda i ne bi jednoglasno dodijelili titulu najboljeg filmskog redatelja svih vremena, zacijelo bi se jednodušno izjasnili kako je posrijedi najkarizmatičniji od svih koji su ikad stali iza filmske kamere da bi stvorili čarobnu iluziju pokretnih slika. Naravno, riječ je o Alfredu Hitchcocku (1899-1980), nenadmašnom majstoru filmske napetosti i jeze.

No, veliki Hitch nije bio samo sjajan filmaš, autor kojemu je uspjelo ostvariti remek-djela filmske umjetnosti kakva su Nazovi M radi umorstva, Nepoznati iz Nord-ekspresa, Prozor u dvorište, Vrtoglavica, Sjever sjeverozapad, Psiho, Ptice (a sve onako usput, trudeći se, kako je sam uvijek isticao, tek zabaviti gledatelje!). U još moćnijem, televizijskom mediju puno je desetljeće, od 1955. do 1965. godine, bio neprijeporni vladar zahvaljujući dvjema kriminalističkim serijama, najprije polusatnih, a poslije jednosatnih epizoda (Alfred Hitchcock vam predstavlja i Sat s Alfredom Hitchcockom).

U Hitchcockovu odabiru (a neke i u njegovoj režiji) te su krimi minijature osvajale publiku diljem svijeta. Ni tu, međutim, nije bio kraj Hitchcockovoj medijskoj svestranosti: u njegovu izboru pojavilo se i nekoliko svezaka antologijskih kriminalističkih priča poznatih suvremenih autora toga žanra. Sutra kao treća kriminalistička knjiga u drugom kolu Večernjakove biblioteke izlazi upravo takav Hitckcockov odabir.

Naslovljena hičkokovski Priče za nesanicu, treća naša knjiga iz ovoga kola donosi deset malih remek-djela pripovjedačkoga umijeća Hitchcocku srodnih duša: Jacka Ritchieja, Garyja Brandnera, Harolda Q. Masura, Johna D. MacDonalda, Brycea Waltona, Michaela Gilberta, Billa Pronzinija i Jacquesa Futrellea. Hoće li pakleni stroj iz prve priče eksplodirati u gradonačelnikovu uredu? Tko su kojoti iz druge? Je li ugledni federalni sudac iz treće ubijen ili si je sam oduzeo život? Tko je u četvrtoj zarinuo mač u tijelo poznatoga znanstvenika? Zašto je neustrašivi lovac u afričkoj savani iz pete priče dobio nadimak čovjek koji ismijava lavove? Kako se obogatio naizgled skromni javni bilježnik u šestoj? Je li tri kućanice u jednom popodnevu u San Franciscu doista ubio čovjek koji policiji upravo to tvrdi u sedmoj priči? Tko odaje poslovne tajne poznatog bankara iz osme? Kakve se čarobne moći kriju u dvolitarskoj boci šampanjca, junaku devete? Tko je automobilom naletio na dr. Butlera iz desete priče?

Uznemirujuće, zabavne, domišljate, duhovite to su epiteti što se mogu vezati uza svaku uvrštenu priču. Zaspati dok ih čitate, jamačno nećete, jer sve se doimaju kao da su se njihovi autori pridržavali često citirane Hitchcockove misli: Krimić je stvarni život iz kojega su izostavljeni dosadni dijelovi.

Slučajno sam naišao na ovu knjigu i bukvalno ju progutao. Preporuka svakomu tko ju je možda (poput mene) ranije preskočio...

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #893 : 10.08.2013. 23:07:56 »
HELP, PLEASE !!! Da li neko mozda zna gde mogu da skinem knjigu Lidije Nikolic o Margiti Stefanovic "Osecanja. O. Secanja"? Jako bi mi znacilo. Unapred hvala.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #894 : 12.08.2013. 09:21:40 »
Najgore je što nemam Ples zmajeva i kako stvari trenutno stoje, neću ga niti moći kupiti u sljedećih par mjeseci. Ništa, prebacujem se na neka jeftinija izdanja i neke druge spisatelje...

dražene ti toliko voliš čitati da te moram pitati kako se još nisi udružio s nekim e-čitačem, evo ti jedan za primjer kojeg
su hrpice stigle u HR otkako smo u EU (jer sad nema ni carine ni PDV na robu iz EU)



http://www.ebay.co.uk/itm/Barnes-Noble-NOOK-Simple-Touch-Screen-E-Reader-2GB-Wi-Fi-6-Black-New-/380657740799?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item58a0f82bff

Ovaj model je bio na velikom popustu pa je sada jedan od najpovoljnijih posebice jer je građen na Androidu te se
izuzetno lako otključava (roota) i postaje zgodan tablet s e-ink ekranom - nije današnji vrh čitača (to su oni sa svjetlom) no zato košta dosta manje.

Sad si obračunaj koliko bi to p-knjiga tebe koštalo (p-knjiga = papirna knjiga), a da je e-čitač nešto izvrsno - stvarno je.

neke prednosti kako mi padaju na pamet:

e-ink ekran je stvarno izvrsna stvar, maksimalno čitljiv na suncu, izgleda poput papira i nimalo ne zamara oči
sam određuješ font, veličinu, prored i margine knjige
nosiš hrpu knjiga sa sobom
ne "zatvara" se dok jedeš i čitaš  ;D
baterija traje tjednima (e-ink ekran uopće ne troši struju dok prikazuje nešto - samo dok se prikaz mijenja)
ne zauzima sve više i više mjesta u stanu


« Zadnja izmjena: 12.08.2013. 09:23:19 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #895 : 12.08.2013. 09:35:25 »
P-knjiga je još uvijek broj 1  :)

E-čitači mogu biti za one koji žele štediti ili nisu kolekcionari, ali mi koji jesmo, prava knjiga je još uvijek nešto najbolje. Onaj osjećaj kada u ruci imaš pravu knjigu pa onaj miris korica. Neprocjenjivo.

Argument "nema mjesta u stanu" je nevažeći a prave kolekcionare. Jebiga, to su moji kriterij iza prave pravcate ljubimce knjiga. Ne sramite se, izađite. Ho ho ho.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #896 : 13.08.2013. 14:44:16 »

E-čitači mogu biti za one koji žele štediti ili nisu kolekcionari, ali mi koji jesmo, prava knjiga je još uvijek nešto najbolje. Onaj osjećaj kada u ruci imaš pravu knjigu pa onaj miris korica. Neprocjenjivo.


ma to ti je običan fetiš na papir, znam - bolovao sam od toga no uspio sam se snagom volje otrgnuti i sada me daleko više zanima što piše nego na čemu piše (dok mi oči ne pate, LCD ne dolazi u obzir)

o čitanju eng. knjiga uz rječnik pod prstom da ne pišem...

 :P
May the Plasma be with you!

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #897 : 13.08.2013. 15:29:22 »
Krbo, evo za tebe i druge najbolji prevodilac
http://www.babylon.com/
imam ga godinama unazad. Tako jednostavno a tako dobro uradjeno da ne moze bolje (bolje moze jedino neki cip u glavu da se ugradi). Ctrl+desni klik (moze i drugacije) na rec automatski otvara recnik tj. prozorce i prevodi ti. Ja sam stavio na srb, cro, eng-eng i plus jos par, u zavisnosti od cracka, imas dodatnih objasnjenja iz recnika oxford, longman itd. Takodje ako neka rec ili pojam ima i na wikipediji i to ce otvoriti u prozorcetu. Ima jos par nekih mogucnosti.
Savetujem i prevodiocima da koriste, brzo i lako se dolazi do potrebne reci.
Licno koristim zadnju ver. 8 pre v9, to je prva aplikacija koju posedujem a da ne vodim racuna o azuriranju iste. v9. su zabrljali, po meni i drugima, a dalje nisam obracao paznju da li su je popravili i doterali.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #898 : 15.08.2013. 00:13:11 »
Krbo, evo za tebe i druge najbolji prevodilac
http://www.babylon.com/


to ti pali samo kod čitanja na PC, e-čitači moraju imati svoj rječnik i kada te nešto zanima samo klikneš na riječ
i pojašnjenje se pojavi te ne moraš trčati s plaže paliti PC

inače nešto sam petljao s babylonom - HR-EN i EN-HR - prilično je patetičan - samo 256k riječi (EN-EN nisam ispitivao jer jedan Oxford na Kindleu to nadmašuje 3 puta)

May the Plasma be with you!

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #899 : 15.08.2013. 01:21:00 »
Da, predlagao sam za PC.
HR-EN je bogatiji od SR-ENG ali zato cekiram ostale ENG-ENG gde ne postoji rec ili fraza koja nepise u njemu. Imas ogroman izbor ENG-ENG recnika.

Tags: